Un canadian care a inghitit un diamant de 20.000 de dolari, inchis intr-o celula fara toaleta

de I.R.     HotNews.ro
Vineri, 18 mai 2012, 11:42 Actualitate | Internaţional


Un canadian acuzat ca a furat si apoi a inghitit un diamant in valoare de 20.000 de dolari va ramane inchis intr-o celula fara toaleta pana cand politia va putea recupera piatra, relateaza AFP.

Richard Matthews, in varsta de 52 de ani, a furat piatra pretioasa de la Precision Jewellers din Ontario. El a fost surprins de camerele de supraveghere in timp ce inghitea diamantul de 1,7 carate, dupa ce unul dintre angajati, acuzandu-l ca a inlocuit diamantul din vitrina cu un fals, a chemat politia.

Initial, lui Matthews i s-au dat sa manance alimente bogate in fibre, insa acum mananca orice doreste pentru a "grabi procesul".

Sergentu Brett Corey afirma ca barbatul coopereaza si ca a luat laxative, dar pana acum diamantul a ramas blocat in intestinele sale.

Diamantele sunt aproape de nedetectat cu raze X, dar cele doua cuburi de zirconiu care formau bijuteria au fost clar evidentiate in cele doua radiografii realizate saptamana aceasta.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2507 vizualizari

  • -1 (1 vot)    
    Chiar inchis in celula fara toaleta, (Vineri, 18 mai 2012, 11:55)

    Constantin [anonim]

    e posibil sa-i pacaleasca pe politisti si sa raman cu diamantul dupa parasirea celulei. Cum?
    • 0 (2 voturi)    
      Il inghite din nou. (Vineri, 18 mai 2012, 12:14)

      .... [utilizator] i-a raspuns lui Constantin

      Sa nu i se opreasca cumva in apendice totusi!
    • 0 (2 voturi)    
      Solutie (Vineri, 18 mai 2012, 12:16)

      Elena [anonim] i-a raspuns lui Constantin

      Il inghite la loc? Si tot asa si tot asa pana la eliberare? Nu cred ca il pot tine acolo la nesfarsit.
    • 0 (2 voturi)    
      hmmm (Vineri, 18 mai 2012, 12:16)

      io [anonim] i-a raspuns lui Constantin

      Il mananca imediat ce iese .... iar si iar... pana cand depaseste perioada pe care o are de executat pentru furt. :P
    • 0 (2 voturi)    
      solutie (Vineri, 18 mai 2012, 13:52)

      Marius [anonim] i-a raspuns lui Constantin

      de fiecare data cand il elimina, il spala si-l inghite din nou. Pana se plictisesc militienii si zic ca nu-l va mai elimina.
    • +1 (1 vot)    
      dupa a doua inchitire (Vineri, 18 mai 2012, 13:59)

      jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui Constantin

      face o infectie de nu-l mai scapa decat popa
      • 0 (0 voturi)    
        hahaha (Vineri, 18 mai 2012, 17:34)

        gigel123 [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

        Unu din 6 forumisti se pare ca e ceva mai inteligent :)

        Restul chiar cred ca poti inghiti un diamant de 15 ori si ca nimic altceva nu risca sa se schimbe.
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Vineri, 18 mai 2012, 13:13)

    Marcu [anonim]

    Ma intreb cine va accepta jobul de a cauta diamantul prin cacatul aluia :))
    • +1 (1 vot)    
      :)) (Vineri, 18 mai 2012, 17:36)

      gigel123 [utilizator] i-a raspuns lui Marcu

      Cum cine ?
      E deja la fata locului, doar ca e inchis in celula :)

      Preda diamantul -> iese.
      Nu-l preda -> ramane inchis acolo :))