​VIDEO China: O fata "inghitita" de o gaura formata in trotuar este salvata de un sofer de taxi

de I.R.     HotNews.ro
Marţi, 24 aprilie 2012, 16:07 Actualitate | Internaţional


Fata inghitita de trotuar
Foto: Captura YouTube
Un sofer de taxi a sarit in ajutorul unei fete care a cazut trei metri intr-o gaura formata in trotuar chiar sub ea, in timp ce mergea, in orasul Xi'an din nordul Chinei, relateaza Daily Telegraph. Imaginile au fost surprinse de camerele de supraveghere.

Soferul de taxi a oprit masina si a coborat in gaura avand o adancime de 6 metri pentru a incerca sa o scoata. "Am strigat-o dar nu mi-a raspuns. Dupa ce am miscat-o putin, si-a revenit", a povestit Wang Wei.

Wang a coborat tinandu-se de un cablu. Apa subterana erodase pamantul de sub sosea si a creat o gaura sub trotuar.

Cei doi nu au reusit sa se catere singuri inapoi la suprafata, pentru ca pamantul din groapa se misca. In cele din urma, pompierii au adus o scara si i-au ajutat.




















5917 vizualizari

  • +7 (11 voturi)    
    Autostrazi (Marţi, 24 aprilie 2012, 16:25)

    tudor74 [utilizator]

    Firme chinezesti vroiau sa faca autostrazi in RO, nu-i asa ? :)
    • +1 (5 voturi)    
      Corect ! (Marţi, 24 aprilie 2012, 16:36)

      Razvan [anonim] i-a raspuns lui tudor74

      Autostrazi, nu trotuare ! :D
    • +2 (4 voturi)    
      auto strada (Marţi, 24 aprilie 2012, 17:18)

      woe [anonim] i-a raspuns lui tudor74

      stiti cati km de autostrada au fost construiti in China in fiecare din ultimii ani?

      6000

      sase mii !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      in fiecare an!
      • +2 (2 voturi)    
        da dar (Miercuri, 25 aprilie 2012, 1:26)

        Mircea [anonim] i-a raspuns lui woe

        Te-ai gandit ca poate nu aveau nevoie de atati km si ca atunci cand se vor opri din construit va fi jale?
        • -1 (1 vot)    
          vai ce mod de gadire ... (Miercuri, 25 aprilie 2012, 11:02)

          adrian [anonim] i-a raspuns lui Mircea

          asa zicea si idolul tau acum cativa ani ...
  • +7 (9 voturi)    
    Apa subterana???? (Marţi, 24 aprilie 2012, 16:31)

    Cataleya [utilizator]

    N-as prea crede ca e vb de cine stie ce apa subterana.

    La cat e de patrata si de bine conturata gaura aia, nu prea seamana cu cine stie ce surpare de teren ci mai degraba e vorba de o gura de canal peste care muncitorii au turnat un strat subtire de asfalt, uitand sa puna si capacul de metal..
    • +4 (6 voturi)    
      Au turnat asfalt (beton) pe aer ?! (Marţi, 24 aprilie 2012, 16:43)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      Mai degraba n-au fixat gura de canal (cu rama cu tot), au turnat beton si la prima apasare rama s-a desprins.
      • +1 (1 vot)    
        ???? (Marţi, 24 aprilie 2012, 17:24)

        Cataleya [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

        Au turnat probabil pe un cofrag de carton sau pe un placaj, urmand ca ulterior sa fixeze si capacul de canal.
        Ce e atata de greu de priceput?
        Doar se vede ca asfaltul sau ce-o fi fost acolo se rupe ca un biscuite sub femeia aia.
        Dar daca tu vrei sa faci pe desteptul, eu n-am de gand sa te contrazic.
        Priveste mai atent clipul si o sa vezi ca nu e vb de nicio rama. Totul se rupe treptat, pe bucati...
  • +1 (3 voturi)    
    Varianta finala (Marţi, 24 aprilie 2012, 17:08)

    Trojan.H [utilizator]

    Capcana a fost pusa cu citeva secunde inainte de sotul femeii cu care aceasta se afla in divort. Taximetristul este de fapt amantul acesteia iar pompierul este in realitate agent sub acoperire. Iar evenimentul nu s-a petrecut in China ci in America anilor '60.
  • +1 (1 vot)    
    ... (Marţi, 24 aprilie 2012, 20:47)

    dan [anonim]

    O gaura asemanatoare s-a format in troturarul de langa gura de metrou de la Politehnica. E acolo de mai bine de o luna de zile.
  • +1 (1 vot)    
    bonus (Miercuri, 25 aprilie 2012, 0:07)

    Florin [anonim]

    She found the secret bonus area!