Garry Kasparov despre plansul lui Vladimir Putin: Nu era o lacrima, era o picatura de botox care se scurgea

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 5 martie 2012, 21:08 Actualitate | Internaţional


Fostul campion mondial de sah Garry Kasparov a ironizat lacrimile varsate de Vladimir Putin in fata fanilor sai, afirmand luni, la mitingul opozitiei din Moscova, ca nu era vorba de o lacrima, "ci o picatura de botox care s-a scurs", relateaza AFP.

El a facut referire, in uralele si rasetele miilor de opozanti, la acuzatiile detractorilor presedintelui, potrivit carora omul forte al Rusiei ar fi un adept al injectiilor cu botox.

De altfel, lacrima lui Putin a fost principalul subiect de glume la mitingul de la Moscova, unde au fost expuse, printre altele, pancarte cu Vladimir Putin cu chipul feminizat de chirurgia estetica.

Pe o alta pancarta scria: "Moscova nu crede in lacrimi ... de crocodil", aluzie la celebrul film sovietic din anii 1980, iar o alta cerea "Interdictia injectiilor cu botox in creier".

Liderul Frontului de Stanga, o miscare comunista, Serghei Udaltsov, a concluzionat, in aplauzele protestatarilor: "Putin nu a plans, dar a inteles ca poporul nu-l va ierta niciodata ca a violat intreaga tara".

Vladimir Putin a explicat ca lacrimile i-au fost provocate de vantul rece si nu de emotia revenirii in fruntea tarii.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















3287 vizualizari

  • -3 (7 voturi)    
    sa vina la noi cercetatorii (Luni, 5 martie 2012, 22:00)

    anaerobik [anonim]

    Documentarea privind lacrimile lui Putin trebuie sa inceapa in Romania.
    • -6 (8 voturi)    
      nebunul la h2 si sah-mat (Luni, 5 martie 2012, 23:00)

      polihroniade [anonim] i-a raspuns lui anaerobik

      Carevasazica vrei sa spui ca Vladimir ii plange de mila lui Traian al nostru, asa-i? Buna observatia!

      Cat despre "ironia" vulgara, de cocota ieftina a jalnicului fost mare sahist Garry (Kimovich Weinstein) Kasparov - astazi doar un politician diletant si frustrat - ilustreaza perfect halul de decadere la care a ajuns.
      • +2 (4 voturi)    
        Era o ironie cu parfum de repros/adevar.. (Marţi, 6 martie 2012, 11:48)

        m [anonim] i-a raspuns lui polihroniade

        Putin chiar a facut operatii estetice :) Asta-i adevarul si la asta facea referire Kasparov. Pentru cel mai puternic, cel mai destept, cel mai dibaci si cel mai inteligent om din Rusia, Tzarul Putin, operatiile estetice nu prea sunt potrivite, nu-i asa? :D
  • -7 (7 voturi)    
    Hmmm (Luni, 5 martie 2012, 22:49)

    MRSmrs [utilizator]

    Kasparov oricum este un om josnic dar un foarte bun profesionist in sah.
    Genial in sah...dar repetent in viata.
    • 0 (0 voturi)    
      Hmmm (Marţi, 6 martie 2012, 22:08)

      MRSmrs [utilizator] i-a raspuns lui MRSmrs

      Ce-mi place cm au venit portocalii indoctrinati cu minisurile pentru ca(nu-i asa?) pe ei ii invata partidul ca Putin este rau si dictator iar Kasparov democrat...vai de voi.
      M-au umplut de minisuri niste indivizi care nu l-au vazut niciodata pe Kasparov decat la tv dar sa-l mai cunoasca si personal cum este cazul meu...
      Cei care-l cunosc personal stiu ce comportamente deviante umane are...
  • -4 (8 voturi)    
    ... (Luni, 5 martie 2012, 23:17)

    plangacioasa [anonim]

    ...si cine era "Stolo"in schema?
    ...si Putin asta...pic de originalitate...
  • -3 (3 voturi)    
    SAH (Marţi, 6 martie 2012, 0:36)

    gigi marga [anonim]

    ... la "rege"

    Nici o problema, are meciul in mana!
  • 0 (2 voturi)    
    lacrima naravasa (Marţi, 6 martie 2012, 11:06)

    nenea [anonim]

    ....poate aduce surprize din cele mai mari. oare la noi a batut ""vantu"" in perioada in care ni s-a servit lacrima?
    PS. opriti-va din minusari aiurea atunci cand se vorbeste de de favorit. sau, cel putin, cumentati, daca tot minusati
  • 0 (2 voturi)    
    INCA (Marţi, 6 martie 2012, 15:07)

    Adela [anonim]

    Botox , nebotox Vladimir este presedinte inca 6 ani iar ei inrosesc degeaba paginile cu observatii ironice..