VIDEO Misterioasa lacrima a victoriei lui Putin

de Carla Dinu     HotNews.ro
Luni, 5 martie 2012, 7:30 Actualitate | Internaţional


Lacrima lui Putin
Foto: Agerpres/AP
Vladimir Putin, proaspat ales presedinte al Rusiei in noaptea de duminica spre luni, a aparut in fata a circa 100.000 de fani in apropiere de Kremlin cu o lacrima pe obrazul drept fapt care contrasteaza cu imaginea sa de om puternic.

Un pic mai tarziu, cand Putin era in mjlocul sustinatorilor sai la sediul de campanie, toata lumea se intreba: A plans intr-adevar?

Lacrimile "au fost adevarate, dar au fost provocate de vant" si nu de emotii a spus Putin care are centura neagra la judo si este obisnuit sa apara in fata camerelor de luat vederi cu pistolul in mana sau la bustul gol, scrie AFP.

Dar nu toata lumea a acceptat aceasta explicatie, iar criticii sai nu au pierdut ocazia sa-l atace.

"Vova (prescurtarea de la Vladimir, n.r.), Moscova nu crede in lacrimi", a scris pe Twitter bloggerul Slavik Zehner, referindu-se la titlul filmului sovietic celebru din 1980.

Alexei Navalny, una dintre figurile din opozitie, care manifesta la Moscova din decembrie, a reactionat, de asemenea, cu ironie.

"Astazi, liderul nostru a avut un motiv real sa planga", a spus la postul de televiziune independent Dojd. "S-a uitat in jurul lui si a zis: Dumnezeul meu, ce am facut", a adaugat el.

Vladimir Putin a castigat alegerile prezidentiale de duminica, cu mai mult de 64% din voturi, potrivit rezultatelor preliminare. Opozitia a denuntat fraude majore.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















11024 vizualizari

  • -10 (26 voturi)    
    Deja (Luni, 5 martie 2012, 8:10)

    Mao [anonim]

    Base are fani?
    • +7 (17 voturi)    
      Da! (Luni, 5 martie 2012, 9:33)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui Mao

      Care ti-e problema?
    • 0 (0 voturi)    
      Credeai ca doar Basescu il copie pe Putin? (Marţi, 6 martie 2012, 8:46)

      .... [utilizator] i-a raspuns lui Mao

      Iata ca si Putin imprumuta ceva din comportamentul electoral al lui Basescu. Sunt curios daca o fi umblat cu un Aliodor Manolea rus dupa el pe la mitingurile electorale.
  • -6 (18 voturi)    
    Hahaha, ce aberatie... (Luni, 5 martie 2012, 8:31)

    hahaha [anonim]

    Cata imaginatie de doi lei. E de la frig. Ochii lacrimeaza cand e frig afara.
  • +9 (11 voturi)    
    Putin a luat lectii (Luni, 5 martie 2012, 9:40)

    V.R. [utilizator]

    Cine s-ar fi gandit acum 8 ani ca Base ar putea fi sursa de inspiratie pentru lideri de rang mondial?
  • +7 (7 voturi)    
    Vladi, the rock! (Luni, 5 martie 2012, 9:42)

    Andrei-Tm [utilizator]

    Ok, dupa ce ani de zile au construit un brand de persona in jurul lui ca fiind Vladi The Rock, acum trebuie sa construiasca altceva. Plangi si arata ca ai suflet, macar acum la inceput. Ajungi la o conciliere cu poporul tau ca sa le arati ca si tu ai suflet. Fa ceva ca sa-i faic sa se simta vinovati pentru ce au crezut despre tine.
    Sau?
  • +5 (7 voturi)    
    E clar că lacrima este de la vântul (rece), (Luni, 5 martie 2012, 9:59)

    Davidias [utilizator]

    se vede clar, în imagini, că este vânt (și frig). Omul acesta este suficient de diabolic să aibă astfel de emoții, din păcate...
  • -3 (5 voturi)    
    Mama Rusia si Putin... (Luni, 5 martie 2012, 10:10)

    Iancu Jianu [anonim]

    Sa ne traiasca Putin si mama Rusia.

    Prefer sa-l avem pe Putin presedinte decat un tip fara oaua...

    Stim macar cum sa tratam cu el, noi ca romani.
  • +2 (6 voturi)    
    Lacrimi de crocodil (Luni, 5 martie 2012, 10:33)

    Alan Shore din BJ [anonim]

    Si crocodilul plange cand isi inghite prada.
  • +2 (4 voturi)    
    Comment sters de user (Luni, 5 martie 2012, 10:56)

    florinelul [anonim]

  • -3 (5 voturi)    
    Cyborgi ridicoli (Luni, 5 martie 2012, 11:03)

    Politrucul Galanton [anonim]

    La scara istoriei sau "vazut de sus" acest episod, precum si lacrimile altor plangaciosi mai de la vest, sunt de tot rasul... Cyborgi defecti, bolnavi de marire desarta, avere, bautura si/sau altele traiesc pretutindeni. Mai prosti sunt cei ce cred ca democratia exista altundeva decat in cartile de filosofie... Uite ca au rezolvat si rusii celebra dilema a numaratorii voturilor... Succesuri!!!
  • -3 (5 voturi)    
    O LACRIMA (Luni, 5 martie 2012, 11:09)

    ciubic [anonim]

    Macar Putin plinge de la vantul schimbarii,nu de la cel de la rocada cu Stolo mort de bolnav ,cand mata ii vie ,dar tu ii citesti poezii ca si cum ar fi moarta,Sa ti fie rusine Dinu Patriciu...etc...
  • +3 (5 voturi)    
    Le plange rusilor de mila (Luni, 5 martie 2012, 12:25)

    bogdan [anonim]

    pentru ce-i asteapta decenii de acum incolo. Cam pana in 2024.
  • -3 (3 voturi)    
    dl. Putin, credeti in dumnezeu? )) (Luni, 5 martie 2012, 12:44)

    eu [anonim]

    кто они такие?
  • -2 (2 voturi)    
    .....bietul Vova...a inteles in ce s-a bagat...... (Luni, 5 martie 2012, 15:36)

    jango cage [anonim]

    .
  • -2 (2 voturi)    
    Sa fim seriosi! (Luni, 5 martie 2012, 16:15)

    sile231 [utilizator]

    L-a batut vintul dintr-o parte de avea lacrimi la un singur ochi?O zi buna !
  • +1 (1 vot)    
    poate avea conjunctivita :) (Luni, 5 martie 2012, 17:36)

    moni [anonim]

    .
  • 0 (0 voturi)    
    lacrimi (Luni, 5 martie 2012, 19:10)

    cornelia [anonim]

    Se pare ca si presedintii plang ... imi amintesc ca si Basescu a plans numai ca ocaziile sunt diferite ... oare cine pe cine a plagiat?
  • 0 (0 voturi)    
    Da, ba, plangea! (Luni, 5 martie 2012, 20:46)

    Andrei [anonim]

    Nu numai ca este un sensibil :) dar si un mic Chuck Norris. Ca in povesti, plange cu un singur ochi.

    E incredibil sa lacrimezi cand iti suiera vantul in ochi. Mi s-a intamplat si mie de cateva ori, dar asa suntem noi, oamenii sensibili :)
  • +1 (1 vot)    
    :) (Luni, 5 martie 2012, 23:03)

    corsar [anonim]

    ''VIDEO Misterioasa lacrima a victoriei lui Putin''
    ...cine e Victoria ??
  • 0 (0 voturi)    
    alegeri?? (Marţi, 6 martie 2012, 9:49)

    razvan [anonim]

    nu inteleg de ce s-au mai facut alegeri in Rusia... nu avea nici un rost... asa numai sa se mimeze democratia... Rusia nu va fi niciodata democratie, rusii nu vor vrea niciodata democratie. ei sunt un popor caruia ideea de tsar ii suride cel mai mult... aste le e mentalitatea. de ce se mai straduiesc sa salveze aparentele?
  • 0 (0 voturi)    
    e un trucaj ordinar! (Marţi, 6 martie 2012, 17:43)

    kayser soze [anonim]

    rusine, dinu patriciu!
  • 0 (0 voturi)    
    of (Miercuri, 7 martie 2012, 12:39)

    pop [anonim]

    Moscova nu crede in lacrimi!