Clasament Traveler's Digest: Cele mai frumoase femei din lume traiesc la Kiev. Cei mai aratosi barbati, la Stockholm

de A.N.     HotNews.ro
Sâmbătă, 3 martie 2012, 15:23 Actualitate | Internaţional


Targ de nunti in Kiev (februarie 2012)
Foto: Agerpres
Cele mai frumoase femei din lume traiesc la Kiev, capitala Ucrainei, conform unui clasament intocmit de Traveler's Digest. Potrivit publicatiei de turism, cei mai aratosi barbati pot fi intalniti in capitala suedeza Stockholm, la New York (SUA) si in Amsterdam (Olanda).


Top 10 orasele cu cele mai frumoase femei:


1. Kiev (Ucraina)
2. Stockholm (Suedia)
3. New York (SUA)
4. Buenos Aires (Argentina)
5. Varna (Bulgaria)
6. Moscova (Rusia)
7. Tel Aviv (Israel)
8. Amsterdam (Olanda)
9. Seul (Coreea de Sud)
10. Montreal (Canada)


Top 10 orasele cu cei mai aratosi barbati:

1. Stockholm (Suedia)
2. New York (SUA)
3. Amsterdam (Olanda)
4. Lisabona (Portugalia)
5. Buenos Aires (Argentina)
6. Sydney (Australia)
7. Madrid (Spania)
8. Berlin (Germania)
9. Milano (Italia)
10. Tel Aviv (Israel)

HuffingtonPost, care preia clasamentul realizat de Traveler's Digest, afirma ca publicatia nu a oferit detalii despre metodologia folosita, precizand doar ca ele au fost realizate "din perspectiva femeilor".






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7996 vizualizari

  • -3 (13 voturi)    
    Fraierii n-au fost in Romania..! :))))) (Sâmbătă, 3 martie 2012, 15:34)

    Dragos [anonim]

    Normal ca Romania nu apare pentru ca ei n-au fost aici!!
    • +2 (2 voturi)    
      plus ca (Sâmbătă, 3 martie 2012, 17:31)

      am [anonim] i-a raspuns lui Dragos

      nu poti compara NY cu Varna....atunci cele mai multe femei frumoase /cap de locuitor sunt la Varna.........
      este clar ca nu se pricep...............................................
    • +3 (3 voturi)    
      Avem femei frumoase (Duminică, 4 martie 2012, 12:25)

      VictorS [utilizator] i-a raspuns lui Dragos

      insa e un mit ca sunt cele mai, etc
  • 0 (8 voturi)    
    Perfect (Sâmbătă, 3 martie 2012, 15:54)

    hot news [utilizator]

    Sa se duca sa faca turism de genul asta in tarile din lista respectiva, nu in Romania.
    • +1 (3 voturi)    
      Turism de genul??? (Duminică, 4 martie 2012, 12:24)

      VictorS [utilizator] i-a raspuns lui hot news

      la ce te gandeai? articolul nu zice de turism, de nici un fel de turism...
  • -1 (11 voturi)    
    mda (Sâmbătă, 3 martie 2012, 16:01)

    eu [anonim]

    tel aviv israel :))))

    evreii sunt printre cei mai urati oameni pe care i-am vazut eu, si am fost in tel aviv acum cativa ani :)

    intr-adevar rusoaicele sunt cele mai frumoase

    de barbati nu ma pot pronunta ca nu ma uit la ei pe strada :))
  • 0 (10 voturi)    
    Opinie (Sâmbătă, 3 martie 2012, 16:33)

    Alexandru Michael [anonim]

    Oare un orb a facut topul?Daca bulgaroaicele,evreicele si olandezele sunt femei frumoase...
  • -1 (7 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 3 martie 2012, 16:36)

    zxy [anonim]

    si romancele....? Nu spun toate vedetele cand vin in Romania ce tara cu femei si peisaje frumoase avem??? Sa inteleg ca am fost mintiti???
    • -1 (3 voturi)    
      Numai... (Sâmbătă, 3 martie 2012, 22:26)

      Knightmare [anonim] i-a raspuns lui zxy

      ...acuma iti dai seama ca ai fost mintit? Auzi tu la el, "tara cu femei si peisaje frumoase". Esti un naiv incurabil. Absolut orice om de pe planeta spune acelasi lucru despre tara lui... Dar sa si crezi prostia asta...
    • -1 (1 vot)    
      Vedetele care vin in ro (Duminică, 4 martie 2012, 12:27)

      VictorS [utilizator] i-a raspuns lui zxy

      zic de fetele care se baga in seama cu ei ca sunt frumoase, probabil chiar foarte frumoase.
      Acasa la ei :) trebuie sa faca ceva eforturi sa le atraga atentia.
  • -1 (9 voturi)    
    .bg (Sâmbătă, 3 martie 2012, 16:38)

    gigixy [anonim]

    Varna? wtf?! Vaaarna? c'moon... nu. Chisinau, Budapesta, nu Varna... doah.
  • -1 (11 voturi)    
    MINCIUNI COMERCIALE (Sâmbătă, 3 martie 2012, 17:06)

    MOSOR VIRGIL [anonim]

    totul este o minciuna si are la baza interese financiare pt a orienta turisyi spre anumite destinatii. in top se afla la femei pe loc 7 tel aviv cine a fost acolo macar in vizitz de catevazile e an=bsolut convins ca totul este o minciuna sa nu jignesc pe nimeni
  • 0 (2 voturi)    
    Ce pacat (Sâmbătă, 3 martie 2012, 22:18)

    unu [anonim]

    Ca nu au si tiganii o capitala, ei sunt cealalta minoritate "discriminata".

    Orasul ar putea aparea in ambele topuri fix sub Tel Aviv :)))))
  • +2 (6 voturi)    
    mai urite femei (Duminică, 4 martie 2012, 0:55)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    ca la tel aviv si seul poate doar in anglia sau usa veti gasi
    • 0 (0 voturi)    
      bec din ferentari (Luni, 5 martie 2012, 20:04)

      mvr [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

      ...asta o spune bec, care n-a iesit niciodata din cartierul unde s-a nascut :)
  • -1 (1 vot)    
    Unde e Praga??? (Duminică, 4 martie 2012, 6:20)

    Task Damager [utilizator]

    Astia pe la Praga nu au fost...
  • -1 (1 vot)    
    Clasamentul lu peste (Duminică, 4 martie 2012, 10:29)

    Aberatii [anonim]

    Habar nu au,de cate ori am fost in germania sau suedia nu am vazut o fata frumoasa pe strada
  • +1 (1 vot)    
    . (Duminică, 4 martie 2012, 13:49)

    popa duhu [anonim]

    in 4 luni cat am stat in sofia am vazut o singura femeie care era intr-adevar frumoasa, si inca vreo cateva simpatice.
    oricum, macar bulgaroaicele nu sunt mai urite ca grecoaicele, no offence, dar in 2 saptamani in Atena atea femei urite pe metrul patrat n-am vazut niciunde :D
    cei care cred ca englezoaicele sunt urite, se inseala. problema lor nu e ca sunt urite, ci multe sunt de marimea unui Sherman :D
  • +2 (2 voturi)    
    frumusetea...trebuie sa aigrija de ea. (Duminică, 4 martie 2012, 14:18)

    eu [anonim]

    Femeile romance sunt frumoase, dar nu stiu sa-si puna in valoare frumuseatea. Nu stiu sa aiba grija de ele, nu stiu sa se imbrace frumos. Rusoaicele pun foarte mare accent pe vestimentatie, coafor, parfum, machiaj....si de ce sa nu recunoastem conteaza. Cred ca in mare parte romancele sunt satule de viata; Ai grija de tine inseamna ca te respecti pe tine in primul rand, apoi pe celalalt.
    O floare este foarte frumoasa daca ai si grija de ea: ii pui apa, aduni frunzele uscate, o pui la lumina naturala...si isi pastreaza prospetimea si frumusetea Asa este si cu omul...fie femeie fie barbat.
    • 0 (0 voturi)    
      corect (Luni, 5 martie 2012, 20:10)

      mvr [utilizator] i-a raspuns lui eu

      Dar cred ca mai e si aspectul financiar. La Moscova sau NY e plin de femei frumoase si foarte ingrijite, aranjate, etc. Investitiile sunt pe masura, iar asta e de apreciat :)

      ...in Olanda in schimb e plin de fetite in blugi si adidasi, pe biciclete si role :) ...pai e frumos asa ceva ?