VIDEO La insistentele lui Mick Jagger, Barack Obama canta blues

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 22 februarie 2012, 11:07 Actualitate | Internaţional


Barack Obama a cedat marti seara la insistentele lui Mick Jagger si a cantat refrenul clasicei melodii de blues "Sweet Home Chicago", la finalul unui concert care a avut loc la Casa Alba, scrie AFP.

"Nu in seara asta!", a spus initial Obama, atunci cand solistul de la Rolling Stones si chitaristii B.B. King si Buddy Guy l-au invitat sa urce pe scena instalata in sala de ceremonii a Casei Albe, pentru a canta alaturi de ei refrenul celebrei melodii.



B. Obama, care a starnit senzatie in ianuarie cand a interpretat cateva masuri din melodia lui Al Green "Let's stay together", la teatrul Apollo din New York, in timpul unei reuniuni electorale, a sfarsit prin a ceda si a luat microfonul pentru a canta, alaturi de celebrii muzicieni, "Come on, baby don't you want to go...", fara a urca insa pe scena.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2694 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    excelent!!!! (Miercuri, 22 februarie 2012, 11:27)

    mary [anonim]

    Funny!!!! I love it!

    Great partY!!!!!!
  • -1 (5 voturi)    
    happy hour (Miercuri, 22 februarie 2012, 11:31)

    Denoro [utilizator]

    La titlul articolului de mai sus, as mai adauga un titlu "geaman": "Cu toate insistentele poporului american, Barack Obama nu a scos SUA din criza". Dar ce conteaza, important e ca omul se simte bine in compania lui Mick Jagger.
  • 0 (2 voturi)    
    Calitati vocale foarte bune! (Miercuri, 22 februarie 2012, 11:34)

    sgc [anonim]

    Dupa ce va fi terminat cu prezidentialele, poate sa faca bani cu muzica.
    Se aude ca are in sange calitatile vocale ale celor de culoare.
  • +1 (7 voturi)    
    Comment sters de user (Miercuri, 22 februarie 2012, 11:38)

    Erasm [anonim]

    • +4 (6 voturi)    
      Nu e chiar asa (Miercuri, 22 februarie 2012, 12:21)

      Basescu [anonim] i-a raspuns lui Erasm

      Nu cred ca il putem compara pe BB King cu interlopii cu care a dansat Basescu.
      • 0 (0 voturi)    
        Comment sters de user (Miercuri, 22 februarie 2012, 23:06)

        Erasm [anonim] i-a raspuns lui Basescu

    • -1 (3 voturi)    
      No mind... (Miercuri, 22 februarie 2012, 13:01)

      bogdan [anonim] i-a raspuns lui Erasm

      Deci tu compari blues cu manele si zici ca esti open mind?
      • 0 (0 voturi)    
        Comment sters de user (Miercuri, 22 februarie 2012, 23:03)

        Erasm [anonim] i-a raspuns lui bogdan

  • +1 (1 vot)    
    mick (Miercuri, 22 februarie 2012, 11:51)

    koko [anonim]

    ma rog, nu la insistentele lui Jagger dar...he got the moves like Jagger :)
  • 0 (0 voturi)    
    incorect (Miercuri, 22 februarie 2012, 13:37)

    Dana [anonim]

    De ce "M. Obama"? de la Marack Obama, poate?
    Pe Mick Jagger nu-l vad spunand nici o vorba, cel putin nu in clipul din articol.