VIDEO ARHIVA Cantareata Whitney Houston a murit

de Dan Popa     HotNews.ro
Duminică, 12 februarie 2012, 4:47 Actualitate | Internaţional


Whitney Houston
Foto: whitneyhouston.com
Cantareata americana Whitney Houston (48 de ani), considerata regina muzicii pop pana cand imaginea ei a fost distrusa de droguri, un comportament haotic si un mariaj tumultos cu Bobby Brown, a murit in cursul zilei de sambata. Anuntul a fost facut de publicistul Kristen Foster, care nu a precizat cauza mortii. Decesul a fost declarat la ora locala 15:55 dupa ce o echipa de paramedici a incercat sa o resusciteze timp de 20 de minute. 

Vezi aici o inregistrare din ultima aparitie pe scena a artistei

Potrivit TMZ.com, cantareata parea sanatoasa inainte cu numai cateva minute de a muri, mama acesteia - Cissy Houston - schimband cateva cuvinte la telefon cu fosta glorie a muzicii pop. Acelasi site mai scrie ca Houston ar fi fost descoperita moarta in locuinta sa din Beverly Hills, Los Angeles. Ulterior, acelasi site a revenit si a scris ca decesul s-a produs in camera de hotel a artistei.



Conform CNN, trupul cantaretei a fost gasit de un apropiat al acesteia, la hotelul Beverly Hilton.

Whitney Houston, una dintre artistele cu cele mai mari vanzari de discuri din toate timpurile, si-a relansat cariera muzicala la sfarsitul anului 2009, dupa ce s-a luptat multi ani cu dependenta de droguri. Insa unele dintre concertele sale incluse in acest turneu de revenire, desfasurat in 2010, au lasat mult de dorit.

Whitney Houston este singurul artist din lume care a lansat sapte albume consecutive premiate cu discuri de platina, depasind la acest capitol chiar si trupa Beatles. Pe plan mondial, diva americana a vandut peste 140 de milioane de albume si 50 de milioane de single-uri, printre care se numara si piesa "I Will Always Love You", lansata in 1993 si care a devenit una dintre cel mai bine vandute melodii din toate timpurile. 

I WILL ALWAYS LOVE YOU:




I WANNA DANCE WITH SOMEBODY:




ONE MOMENT IN TIME:







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















46431 vizualizari

  • +25 (25 voturi)    
    Pacat! (Duminică, 12 februarie 2012, 5:03)

    admus [utilizator]

    Dumnezeu sa o odihneasca!
  • +1 (1 vot)    
    Whitney (Duminică, 12 februarie 2012, 5:04)

    gumanito [anonim]

    http://ca.news.yahoo.com/whitney-houston-regal-superstar-records-movies-whose-career-010742070.html
  • +13 (15 voturi)    
    Aceasta este (Duminică, 12 februarie 2012, 5:06)

    banateanul. [utilizator]

    cursul vietii. Sai fie tarana usoara !
  • -5 (17 voturi)    
    cauza mortii nu a fost precizata (Duminică, 12 februarie 2012, 6:46)

    graveyard_shift [utilizator]

    pentru ca o stie toata lumea.
    si nu-i nicio surpriza...
  • +13 (13 voturi)    
    ............ (Duminică, 12 februarie 2012, 7:47)

    gabi [anonim]

    dumnezeu sa o odihneasca in pace
  • +15 (15 voturi)    
    WHITNEY HOUSTON (Duminică, 12 februarie 2012, 8:14)

    MARGARETA STOICA [anonim]

    PACAT ,AVEA O VOCE MINUNATA.
  • +6 (14 voturi)    
    Dumnezeu sa o odihneasca (Duminică, 12 februarie 2012, 8:18)

    Aka F [utilizator]

    RIP Whitney, multumim pentru muzica care ai facut-o.
    • 0 (26 voturi)    
      Multumim (Duminică, 12 februarie 2012, 10:33)

      lady gaga [anonim] i-a raspuns lui Aka F

      Pentru cacofonia (pe) care ai facut-o.
      • +1 (17 voturi)    
        ete sparc (Duminică, 12 februarie 2012, 10:42)

        jap [anonim] i-a raspuns lui lady gaga

        cacofoniile sunt cea mai mare tampenie gramaticala inventata de la inceputurile pamantului si pana acu.
        • +7 (11 voturi)    
          nu cacofonia e problema (Duminică, 12 februarie 2012, 12:36)

          baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui jap

          ci care in loc de pe care. In stilul fostului premier tzaraceanu.
        • -3 (7 voturi)    
          nici macar nu este o cacofonie (Duminică, 12 februarie 2012, 13:15)

          yeti [anonim] i-a raspuns lui jap

          mai aprofundati.
          d'aia romanul este ca si intelectual.
          nu intelecutal, ca si intelectual.
          l'a inventat pe -ca si- ca sa salveze cacofoneala.

          apropo, aci este vorba de un deces, putina decenta, mutati'va cunostintele prin academii.

          God rest her in peace !
          Odihna vesnica, Whitney !
      • +5 (9 voturi)    
        care este (Duminică, 12 februarie 2012, 12:22)

        care este [anonim] i-a raspuns lui lady gaga

        Aici greseti. Era cacofonie daca ar fi zis "muzica PE care ai facut-o". Urmatoarea editie a dex-ului va oficializa formularea corecta "muzica care ai facut-o". Si or sa urmeze multe alte schimbari de genul acesta, preluate de la minoritarii care vor devenii majoritari. O sa vedem...
    • +5 (5 voturi)    
      Asadar (Duminică, 12 februarie 2012, 14:14)

      Bobo [anonim] i-a raspuns lui Aka F

      Cacofonia intervine din cauza exprimarii gresite. Multumim Whitney pentru muzica PE CARE ai facut-o! Dumnezeu s-o ierte si s-o odihneasca!
  • +10 (10 voturi)    
    Pacat ! (Duminică, 12 februarie 2012, 8:33)

    Markus [anonim]

    Dumnezeu sa o odihneasca .A avut o voce minunata .Imi pare rau de acest sfarsit prematur .
  • +4 (14 voturi)    
    whitney houston (Duminică, 12 februarie 2012, 9:11)

    mario [anonim]

    pacat,stop drogurilor!
  • +9 (11 voturi)    
    pacat... (Duminică, 12 februarie 2012, 9:12)

    lili [anonim]

    O voce atat de frumoasa, o femeie frumoasa, un succes urias, atatea melodii de neuitat... iar acum, la 48 de ani....
    Dumnezeu s-a odihneasca in pace....
  • +11 (17 voturi)    
    R.I.P. (Duminică, 12 februarie 2012, 9:29)

    tyty [anonim]

    Doamne, ce fac drogurile din niste oameni minunati...te vom asculta mereu, Whitney, de-acum printre lacrimi...Dumnezeu sa te ierte si sa te odihneasca
  • -2 (10 voturi)    
    coca (Duminică, 12 februarie 2012, 9:40)

    andrei popescu [anonim]

    n-am nimic cu ea, Dumnezeu s-o ierte, dar trebuia sa mai puna un pic sticla de-o parte si sa nu mai prizeze pe nas asa des
    • +3 (3 voturi)    
      fum fara foc? (Duminică, 12 februarie 2012, 13:06)

      Matraguna [utilizator] i-a raspuns lui andrei popescu

      .... sau poate mai mult echilibru si intelegere in viata de familie...

      R.I.P
  • -6 (12 voturi)    
    Pacat , RIP (Duminică, 12 februarie 2012, 9:48)

    Falco [anonim]

    Sa iti fie somnul lin .

    A plecat prematur ca multi alti artisti care au ajuns la glorie si apoi au fost distrusi de ea , poate ca daca ar avea drepturi de autor pt o melodie doar 5 ani dupa care acestea ar intra in patrimoniul universal si in acest fel ar fi cistigat mai putin bani dar aceeasi faima azi ar mai fi in viata. Daca ar fi stiut ca dupa 5 ani o piesa nu iti mai aduce venituri trebuie sa produci in continuare pt a avea bani azi ar fi fost in viata . Toti artisti ar trebui sa fie protejati de piraterie pt ceea ce au produs maxim 3-5 ani asa ar fi protejati de ei insine .

    Nu e bine ca un om sa ajunga sa aiba mult ,mult prea mult ,foarte putini ii fac fata si nu se autodistrug sau nu distrug pe altii .
  • +6 (6 voturi)    
    vocea mea preferata (Duminică, 12 februarie 2012, 9:57)

    nu conteaza [anonim]

    pacat
  • +10 (10 voturi)    
    Trist (Duminică, 12 februarie 2012, 10:10)

    Bula Romanul [anonim]

    A avut o voce extraordinara de care o sa ne amintim mereu.
    Dumnezeu sa o odihneasca.
  • +9 (11 voturi)    
    Am ascultat "I will always love you" si am plans (Duminică, 12 februarie 2012, 10:40)

    cristiaan [utilizator]

    Mare pacat ca a plecat atat de devreme. Poate a fost chemata sa ii bucure pe altii cu vocea ei.
  • +2 (8 voturi)    
    artistii si impresarii lor (Duminică, 12 februarie 2012, 10:44)

    aura [anonim]

    Cine credeti ca are de castigat cel mai mult in astfel de situatii? Cand nu mai sunt sperante, de cele mai multe ori artistii sunt impinsi la autodistrugere de cei care se infrupta din muzica lor, e cel mai mare adevar. Jos papagalii de impresari!
  • +2 (6 voturi)    
    nu adio... (Duminică, 12 februarie 2012, 11:04)

    miriam [anonim]

    multumim pentru momentele de incantare oferite de vocea ta unica, Whiney. Daruita de Dumnezeu cu frumusete, stralucire, pasiune si extraordinar talent ne-ai facut viata mai frumoasa. Sa-ti fie sufletul impacat.
    STOP DROGURILOR !
  • +5 (5 voturi)    
    Dumezeu sa o odihneasca! (Duminică, 12 februarie 2012, 11:20)

    dj [utilizator]

    O voce superba, o femeie foarte frumoasa si un sfarsit tragic. Pacat.
  • +5 (5 voturi)    
    Dumnezeu s-o odihneasca! (Duminică, 12 februarie 2012, 12:06)

    Ana [anonim]

    Americanii ar trebui sa isi protejeze valorile si nu sa le stoarca ca pe niste lamai!

    Industria muzicala!

    Incepeti prin a va uita in jurul vostru la oameni, la valori, la adevaratele valori,...viata si sanatatea, familia, respectul ...si DRAGOSTEA! Prin iubire daruind celor din jur compensam lipsurile materiale, dar acesta este capitalismul ...te vrea in varf si in varf, dar NU se poate ...oamenii au nevoie de odihna si de liniste sufleteasca...industria muzicala traieste de pe urma acestor sacrii....Bucurati-va de viata!
  • +4 (4 voturi)    
    Rest in peace (Duminică, 12 februarie 2012, 12:32)

    eugenrc [utilizator]

    Gandindu-ma la atati artisti exceptional de talentati care au plecat de tineri pe lumea cealalta stau si ma intreb de ce natura este uneori atat de nedreapta si le da unora niste talente de exceptie dar prea putina intelepciune.
    De ce uni isi pierd mintile cand ajung foarte bogati ?

    Dumnezeu sa-i ierte si sa-i primeasca in lumea celor drepti.
  • +10 (10 voturi)    
    :( (Duminică, 12 februarie 2012, 12:33)

    anonim [anonim]

    Propun sa pastram comentariile acestei triste stiri pe un ton respectuos si fara a judeca ceea ce intelegem foarte putin. Nu drogurile in sine, ci abuzurile si dependentele [de orice natura ar fi ele] ne dezechilibreaza. Din pacate, multi nu reusesc sa-si regaseasca acel echilibru.

    Multumim Whitney, ai fost o cantareata adevarata, intr-o era maxim calitativa a muzicii pop. We'll always love you!
  • -7 (7 voturi)    
    nu e nici un pacat (Duminică, 12 februarie 2012, 13:13)

    NIK [anonim]

    si-a facut-o cu mana ei !!! mare lucru a murit o drogata ....asta si-a dorit sa cante si sa se drogheze !
  • +1 (3 voturi)    
    putzin respect (Duminică, 12 februarie 2012, 13:50)

    VioletaTodica1328960753167 [anonim]

    despre orice decedat se spune "despre mortzi numai de bine".Da s-a drogat dar a avut si ghinion in casnicie ,un sotz alcoolic ,narcoman care nu a iubit-o ,a agresat-o si nu a aprciat-o la adevarata valoare.Pacat .O voce inconfundabila .Va dainui in timp. D-zeu sa o ierte si sa o odihneasca.
  • +3 (3 voturi)    
    Pacat (Duminică, 12 februarie 2012, 13:54)

    Micul Print [anonim]

    Pacat ca s-a dus, dar s-a dus intr-o lume mai buna, acolo unde toti mergem indiferent de starea materiala su de statulul social.
    S-a dus acolo unde nu exista rautate sau disperare.
    Odihneasca-se in pace.
    • 0 (0 voturi)    
      da e dureros ca a murit (Duminică, 12 februarie 2012, 20:13)

      cristina [anonim] i-a raspuns lui Micul Print

      nu putem sti unde sa dus pt ca viata pe care o traiesti aici pe pamint iti va determina unde iti vei petrece vesnicia.acolo va fi doua locuri iad si rai si cum ai trait .
  • +3 (3 voturi)    
    WHITNEY HOUSTON (Duminică, 12 februarie 2012, 14:21)

    PAULA [anonim]

    d-zeu s-o ierte o legenda a muzicii, diva neagra, o voce absolut extraordinara.imi pare extrm de rau.
  • +5 (5 voturi)    
    One moment in time (Duminică, 12 februarie 2012, 14:32)

    alin [anonim]

    ~Imi aduc aminte cu melancolie ca in liceu ii cumparam toate albumele inregistrate pe casete audio de la magazinele din oras. Ce vremuri...
    Mariajul cu Bobby Brown i-a deschis apetitul pentru porcarele etno-botanice. Din acel moment era doar o chestiune de "cand''
    Asa o o voce divina, pierduta prea devreme.
    Sunt trist.
    RIP
  • +6 (6 voturi)    
    din dragoste (Duminică, 12 februarie 2012, 15:08)

    chivu [anonim]

    De la distanta la care sunt, te-am iubit ,te voi iubi toata viata mea.Pacat ca cei de langa tine,nu te-au iubit atat de mult,lasandu-te prin a te risipi tocmai in momentul maxim al succesului tau.Ei ,toti,vor culege roadele a ceea ce tu ai semanat cu atata dragoste,dar nu vor primi niciodata drept rasplata zambetul tau minunat.
    Pentru vesnicie, cu dragoste fara margini,Whitney Houston ramane in inima mea!
  • -1 (7 voturi)    
    O artista exceptionala care de mai multi ani nu (Duminică, 12 februarie 2012, 15:50)

    .... [utilizator]

    mai avea nici un eveniment semnificativ in domeniul muzical in afara unor tentative jalnice care s-au soldat cu fluieraturi din partea publicului, fluieraturi datorate vocii artistei care fusese neglijata prea mult timp din cauza consumului de alcool si droguri (stimulate de mariajul cu un personaj dubios, mare adorator de droguri). Decesul s-a produs cel mai probabil din cauza unei supradoze.
    Observ ca fanii consumului de droguri de pa acest site dau minusuri la orice comentariu care mentioneaza cauza decaderii (si mortii in final) artistei. Mai sunt multi indivizi mai mult sau mai putin interesati care militeaza pentru legalizarea consumului de marijuana care, zic ei, e inofensiva. Atat de inofensiva incat cu cateva saptamani in urma politistii abia au reusit sa-l opreasca pe un astfel de consumator de marijuana care era la volanul unei masini, lovise alte 8 masini si se comporta ciudat chiar si dupa ce fusese imobilizat.
  • 0 (0 voturi)    
    RIP (Duminică, 12 februarie 2012, 16:40)

    Parol [anonim]

    Mare talent, foarte mare personalitate.
    In rest am observat o chestie. Cei mai analfabeti colegi de scoala , liceu ii regasesc ades comentand vizavi de gramatica si plang cu of dupa "ce scoala se facea inainte". Alti colegi in schimb , olimpici la literatura romana pot intelege un mesaj fara a fi total debusolati de o greseala gramaticala si nici nu mor de o virgula pusa gresit.
    Cat de limitat mintal sa fii , sa nu percepi ca unii vorbesc despre incheierea unei generatii de arta care se pare ca nu are continuitate si sa ramai blocat la o cacofonie?
    Pt restul care comunica nu doar vorbesc:
    Muzica va fi eterna oricum. RIP.
  • 0 (0 voturi)    
    R.I.P. (Duminică, 12 februarie 2012, 18:39)

    Valentin [anonim]

    Păcat de ea a fost una dintre cele mai bune voci ale LUMI.
  • 0 (0 voturi)    
    Propun un moment de reculegere (Duminică, 12 februarie 2012, 19:05)

    Florin [anonim]

    I WILL ALWAYS LOVE YOU
  • 0 (0 voturi)    
    s-a mai stins o stea (Duminică, 12 februarie 2012, 23:55)

    Toni [anonim]

    O voce de aur, un trup de zeita si inima imensa - asa era Whitney Houston. Atat de mult a daruit ea oamenilor, incat acum, in semn de respect, imaginile cu ea din ultimii ani nu ar trebui difuzate. Oricum ea ne-a fost luata acum multi ani, de fapt.
    Probabil Dumnezeu a iubit-o atat de mult pe cat a inzestrat-o cu talent si frumusete.
    Muzica ta va trai vesnic, Whitney. Rest in peace.
  • 0 (0 voturi)    
    nu inteleg (Luni, 13 februarie 2012, 1:37)

    traian [anonim]

    R.I.P.! Dar nu inteleg de ce in presa romana cand se vorbeste sau se scrie despre o adevarata vedeta straina se foloseste termenul de cantareata iar cand in materiale apare vreo ciuta sau vreun gurist lansat in epoca de aur gaztarii il/o considera cantautor,interpret...
    Un stil pagubos si marlanesc,preluat probabil de la unii ca Titus Andrei si altii de teapa lui de la RRA
  • 0 (0 voturi)    
    Pacat (Luni, 13 februarie 2012, 9:20)

    Carmen [anonim]

    Pacat...ce fac drogurile, un mariaj nefericit si bataile..dintr-un om. Dumnezeu sa te ierte Whitney!
    You'll be forever in our hearts!
  • 0 (0 voturi)    
    deces • whitney houston (Luni, 13 februarie 2012, 9:54)

    Daniela [anonim]

    Whitney,te vom iubi mereu.,
  • 0 (0 voturi)