SUA: O femeie din Florida, prinsa bauta la volan, a declarat ca nu poate sa-si tina echilibrul din cauza "sanilor mari"

de A.N.     HotNews.ro
Sâmbătă, 4 februarie 2012, 21:14 Actualitate | Internaţional


O femeie din statul american Florida a fost acuzata ca a condus sub influenta bauturilor alcoolice, ea declarandu-le politistilor care au arestat-o ca "sanii sai imensi" sunt de vina ca a picat testul de sobrietate, relateaza postul WTVJ-TV, citand procesul verbal intocmit de ofiteri. Maureen Jane Raymond, din localitatea Port St. Lucie, aflata in apropiere de Miami, a fost arestata in Jensen Beach la 29 ianuarie, dupa ce politistii au observat-o circuland cu viteza si trecand peste linia dubla continua, inainte de a ocupa doua locuri de parcare in fata unei farmacii.

Potrivit procesului verbal, unul dintre ofiteri a mirosit alcool in respiratia femeii de 49 de ani si a remarcat ca are "un discurs incoerent, ochi sticlosi si se clatina in timp ce mergea".

"Cand i-am spus ca urmeaza sa facem cateva teste rutiere, femeia mi-a zis ca trebuie sa inteleg ca are sani mari si ca, daca ii voi cere sa-si inchida ochii si sa-si tina echilibrul, nu va putea sa o faca", a scris politistul in raport.

"Mi-a zis: sanii imensi nu ma fac sa-mi tin bine echilibrul", potrivit ofiterului.

Rugata sa paseasca pe o linie dreapta, Raymond a inceput sa danseze.

Politistul a scris in raportul incidentului ca, dupa ce a dat din nou vina pe sani pentru ca nu reuseste sa treaca testele, Raymond "a inceput sa-si dea hainele jos pentru a-mi arata ce sani mari are, moment in care am oprit-o".

Femeia a fost dusa la sectia de politie, insa, dupa ce nu a reusit sa sufle in etilotest, a fost inchisa.

Raymond a fost eliberata a doua zi, dupa plata unei cautiuni de 750 de dolari, urmand sa raspunda acuzatiilor de conducere sub influenta alcoolului.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4353 vizualizari

  • +4 (8 voturi)    
    adevarat (Sâmbătă, 4 februarie 2012, 21:38)

    baltaretu [anonim]

    - Ce nu-i clar? organismul femeii, depoziteaza alcolul in sini.
    - Foarte multi bani s-ar aduna din cautiunea platita de betivii soselelor noastre, sau ar sta inchisi pina la alegerile anticipate
  • +6 (6 voturi)    
    sobrietate ? :))) (Duminică, 5 februarie 2012, 0:15)

    Radu [anonim]

    mai precis, ce este acela 'test de sobrietate' ? nu cumva e o alta traducere stil 'furculision' ? din ce stiu eu, politistii americani fac un scurt test pentru a vedea daca subiectul este in stare sa se tina pe picioare si sa isi coordoneze miscarile, dar de aici pana la a decide daca este 'sobru' :))) mai e cale lunga... nu cumva e englezescul 'sober' care (in acest context) s-ar traduce prin 'treaz' ? ...
    • +2 (2 voturi)    
      ce inseamna sa fii tanar! (Duminică, 5 februarie 2012, 9:39)

      Cristian Ioan [anonim] i-a raspuns lui Radu

      "AN Hotnews" este foarte tanar, sau mai degraba eu sunt foarte batran ... Eu m-am format inainte de 1989, asa ca acum exusta o gramada de termeni, inclusiv din domeniul IT, care imi sunt nefamiliari.
      Insa de "false friends"din limba engleza, printre care desigur si acest SOBER, m-am izbit de muult, multa inainte de 1990. Trebuie sa fii foarte tanar si entuziast ca sa nu stii ce semnificatie are, dar si sa ai un dispret tineresc pentru limba romana, ca asa nu iti dai seama ca in contextul stirii, "test de sobrietate"nu are absolut niciun sens! Asta era valabil si daca articolul era tradus dfin engleza - politistul vroia sa verifice daca femeia este sau nu in stare de ebrietate, ce sa caute "sobru" aici?!
      • +1 (1 vot)    
        haios (Duminică, 5 februarie 2012, 14:12)

        Vlad C [anonim] i-a raspuns lui Cristian Ioan

        Pai ce vreti, femeia era mult prea haioasa, asa ca n-a trecut testul de "sobrietate".
    • 0 (0 voturi)    
      determinare (Duminică, 5 februarie 2012, 22:27)

      ax [anonim] i-a raspuns lui Radu

      Cu cata 'determinare' traduce AN textele din engleza :) ... Zilele trecute i-am reprosat si eu folosirea termenului de 'determinat' in loc de 'hotarat', ca si traducere a lui 'determined'.
  • 0 (0 voturi)    
    dA (Duminică, 5 februarie 2012, 2:33)

    Babilou [utilizator]

    http://www.nbcmiami.com/news/local/Big-Boobs-Blamed-for-Bad-DUI-Test-Performance-138644544.html
  • +2 (2 voturi)    
    Uau ce stiri interesante (Duminică, 5 februarie 2012, 2:40)

    a_claudiu [utilizator]

    Cancan
  • 0 (0 voturi)    
    am gasit o poza... (Duminică, 5 februarie 2012, 9:14)

    cristi [anonim]

    I would hit that with a brick:

    http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2012/02/03/article-2096205-1194ADB0000005DC-686_468x314.jpg
  • +1 (1 vot)    
    Felicitari, Hotnews (Duminică, 5 februarie 2012, 9:49)

    BuLiGaS [utilizator]

    Ati luat-o si voi pe panta alunecoasa a tabloidizarii.
    Pe când poze cu vedete lucrioase pe prima pagina?
  • +1 (1 vot)    
    Cucoana asta (Duminică, 5 februarie 2012, 10:32)

    Florin Clocotici [anonim]

    Cucoana asta este perechea lui Nicushor Constantinescu, fala PSD din Constanta, care a adormit de beat ce era chiar in mijlocul intersectiei de la Dacia din Constanta, cea mai mare intersectie, si a blocat traficul ptr un sfert de ora!!! Gardianul public care a deschis usa masinii a spus dupa aceea ca mirosea a infarct miocardic de 40 de grade "Doi ochi albastri".
  • +1 (1 vot)    
    E bun si Goagle Translate asta la ceva... (Duminică, 5 februarie 2012, 13:25)

    valika [utilizator]

    Testul de "sobrietate"???

    MUAHAHAHAHHA!!!!!