​VIDEO O prezentatoare de stiri din Rusia a aratat degetul mijlociu atunci cand a mentionat numele lui Barack Obama

de A.N.     HotNews.ro
Miercuri, 23 noiembrie 2011, 16:18 Actualitate | Internaţional


Un gest controversat
Foto: Captura YouTube
​O prezentatoare de stiri din Rusia a fost criticata dupa ce a facut un semn cu degetul mijlociu de la mana in timp ce mentiona numele presedintelui american Barack Obama intr-o transmisiune in direct, transmite TheBlaze.com. Tatiana Limanova lucreaza pentru REN-TV, unul dintre cele mai importante canale private de televiziune din Rusia, cu o audienta de 113 de milioane de telespectatori.

Potrivit informatiilor, Limanova vorbea in timpul unui buletin de stiri despre prezenta presedintelui Dmitri Medvedev la reuniunea Asia-Pacific Economic Cooperation (APEC).

Ea a precizat ca liderul rus va ocupa rolul de lider al APEC, detinut pana in prezent de presedintele american Barack Obama.

TheBlaze.com noteaza ca, in momentul in care a pronuntat numele presedintelui de la Casa Alba, Limanova a ridicat in sus degetul mijlociu de la mana.

REN-TV este unul dintre cele mai importante canale private de televiziune din Rusia, cu o audienta de 113 de milioane de telespectatori.



Citeste mai multe despre   


















6233 vizualizari

  • +25 (29 voturi)    
    O idioata.... (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 16:27)

    Cataleya [utilizator]

    Are sanse sa ajunga "idolul" unora ca Badea, Ciutacu, Gadea, Firea, Grescu, Stan...
  • +21 (31 voturi)    
    Rusii.... (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 16:29)

    Bakerman [utilizator]

    ...un popor de neciopliti. Si frustrati, se pare...
    • 0 (18 voturi)    
      Ruşi neciopliţi şi frustraţi: (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 19:21)

      Cavalerul Bizantin [anonim] i-a raspuns lui Bakerman

      Rachmaninov, Cehov, Tolstoi, Mendeleev, Perelaman...nişte frustraţi şi neciopliţi.
      • +6 (10 voturi)    
        raspuns (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 19:46)

        Vlad-I [utilizator] i-a raspuns lui Cavalerul Bizantin

        Faptul ca un popor da cateva valori, nu inseamna automat ca majoritatea are macar un nivel acceptabil de civilizatie. Una nu exclude pe cealalta, nu incalca legile fizicii, ca un popor sa fie polarizat: politic, social intelectual, moral etc. Vezi cazul Indiei, dau destul de multi informaticieni exceptionali, dar poporul este destul de slab alfabetizat. As mai adauga ca acele varfuri pe care le enumeri au fost produsul burgheziei si aristocratiei ruse, epoca de mult apusa, este ca si cand ai scoate in fata psoptistii ca sa scuzi cersetoria tiganilor in Paris.
        • +1 (9 voturi)    
          Vlade. (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 20:52)

          Cavalerul Bizantin [anonim] i-a raspuns lui Vlad-I

          Când îi aud pe unii că macină clişee de genul "românii sunt hoţi" şi "angolezii sunt leneşi", mă ia cu ameţeala. Scutură-te de prejudecăţi şi citeşte despre ruşi, o să descoperi o spiritualitate uluitoare, distinctă şi particulară. Să vorbeşti despre ruşi ca de unii care au dat "căteva valori" e dovadă de ignoranţă culturală. Am o întrebare...ai fost vreodată în Rusia? Fă un efort, nu e prea complicat, du-te la Balşoi Teatrî, o să ai o revelaţie.
          • 0 (0 voturi)    
            oare de ce ? (Vineri, 25 noiembrie 2011, 22:08)

            Gusty [anonim] i-a raspuns lui Cavalerul Bizantin

            De fiecare data, cand cineva face un anumit lucru care genereaza anumite polemici indiferent de ce fel,cineva precum Vladut cu ....mica, va generaliza momentul aratand cu degetul padurea.Oare de ce?Vladut te-ai uscat ?
        • -3 (7 voturi)    
          ... (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 21:12)

          pamfletaru [utilizator] i-a raspuns lui Vlad-I

          De unde ai scos-o pe asta cu indienii sunt buni informaticieni?! Ai lucrat vreodata cu unii de vorbesti?
    • -4 (4 voturi)    
      acesti ,,neciopliti''.. (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 21:29)

      danarad [anonim] i-a raspuns lui Bakerman

      au redeschis zililele trecute, dupa citiva ani de renovare Teatrul Balsoi, infiintat in acelasi an cu o ,,democratie'' nascuta prin exterminarea populatiei indigene din america de nord.
      • 0 (0 voturi)    
        "" (Joi, 24 noiembrie 2011, 14:08)

        radub [anonim] i-a raspuns lui danarad

        Hodoronc-tronc..!!
    • +4 (4 voturi)    
      Asa este ... romanii sint mai breji (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 22:01)

      T+C [anonim] i-a raspuns lui Bakerman

      Asa este ... romanii sint mai breji, da pe afara cultura si educatia din romani.
  • +7 (9 voturi)    
    113 % (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 16:33)

    hot news [utilizator]

    din 142,905,208 inseamna cam 80% din populatie. Nu e cam mult?
  • 0 (12 voturi)    
    GURA (degetutzul) PACATOSULUI ADEVAR GRAIESTE (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 16:37)

    pointless man [utilizator]

    Care-i surpriza ? Rusii le arata asta americanilor de cind se stiu. E drept, nu prin gesturi, ci prin fapte si vorbe.
  • +20 (24 voturi)    
    sa nu ne grabim (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 16:41)

    dan [anonim]

    la o secunda dupa ce a spus numele si a aratat cu degetele, s-a schimbat imaginea..
    eu cred ca ea a aratat cu degetul colegilor din platou, crezand ca a trecut de la imaginea cu ea, la imaginea cu reportajul propriu zis;)
  • -5 (11 voturi)    
    ingrijorator (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 17:23)

    gei [anonim]

    super atac rus la adresa americanilor.
    asteptam reactiile in consecinta.

    ambasada americana de la moscova a initiat o sedinta de 3 ore - activand toate retelele interne pentru a contracara asemenea atacuri in viitor.

    armata americana a intrat in defcon 1.

    rusu mai toarna o emisiune similara in curand - sperand ca inamicul sa moara de frica.
  • +14 (14 voturi)    
    :)) (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 17:47)

    Daniel [anonim]

    Dar va dati seama ce scandal era daca facea gestul cand a pronuntat Medvedev ... Sau daca ar fi pronuntat Putin cu acelasi gest asociat!
    • +8 (8 voturi)    
      Nu.. (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 18:08)

      Cri [anonim] i-a raspuns lui Daniel

      ..nu era scandal. O "rezolvau" in liniste. :))
  • 0 (2 voturi)    
    notare (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 18:01)

    El Condor [anonim]

    Pentru ca prezentatoarea este rusoaica si vorbeste o limba naspa, nata 9.999
  • +3 (3 voturi)    
    Ce pretentii poti sa ai (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 19:42)

    esop [anonim]

    de la bolsevici cind insisi americanii au huiduit-o pe Michelle Obama acum doua zile la Nascar...