VIDEO Jaf in masa: 50 de persoane intra intr-un magazin din Maryland si fura tot ce le cade in mana

de A.N.     HotNews.ro
Miercuri, 23 noiembrie 2011, 11:16 Actualitate | Internaţional


Furt in masa
Foto: Captura YouTube
Un grup de 50 de persoane, majoritatea adolescenti si tineri adulti, a jefuit un magazin din statul american Maryland, in al doilea atac de acest fel intreprins in ultimele luni, transmite FoxNews. In imaginile surprinse de camerele de supraveghere se poate observa cum suspectii intra intr-un magazin 7-Eleven din Silver Spring si iau produse de pe raft, pe care si le indeasa in buzunare.

Potrivit Departamentului de Politie din Montgomery County, incidentul a avut loc sambata trecuta, in jurul orei 23.

Hotii, atat baieti, cat si fete, au intrat in magazin si au inceput sa ia produse de pe rafturi, pe care si le bagau in buzunare.

In momentul in care politistii au ajuns la magazin, cele circa 50 de persoane au luat-o la fuga. Ofiterii au reusit sa prinda sase dintre suspecti, care aveau asupra lor produse pe care nu puteau dovedi ca le-au platit.

Anchetatorii sunt de parere ca tinerii care au jefuit magazinul veneau de la o petrecere ce se desfasurase in zona.

FoxNews precizeaza ca un incident similar a avut loc intr-un alt magazin 7-Eleven aflat in localitatea Germantown, in luna august. Circa 30 de tineri au intrat in magazin seara tarziu si au furat tot ce-au putut in cateva secunde. Politistii nu au reusit sa aresteze niciun suspect in acest caz.

Oficialii din Montgomery County iau in considerare instituirea unor interdictii de circulatie pentru tineri, in cursul serii, precum si adoptarea unor legi privind vagabondajul.

In august, Primaria din Philadelphia a impus interdictii de circulatie pentru tineri, valabile in timpul noptii, dupa mai multe incidente violente in care au luat parte grupuri de adolescenti.

De asemenea, departamentele de politie din mai multe orase americane ancheteaza incidente similare care au avut loc in ultimele luni, in care grupuri de tineri apar pe neasteptate in magazine sau in restaurante, agreseaza, jefuiesc, dupa care dispar pe neasteptate.

Vezi imagini filmate de una dintre camerele de supraveghere:



Citeste mai multe despre   
















5155 vizualizari

  • +24 (30 voturi)    
    Ce sa faci ? (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 11:41)

    albatrosul verde [anonim]

    poti sa zici ceva rau despre un grup de tineri de culoare ? Nu, pentru ca esti imediat catalogat ca rasist. Cam asa stau lucrurile si pe la noi, cu anumite entii.

    Cand vine unul si fura, reprezentantii entinei minoritare spun invariabil ca e un caz izolat, ca orice padure are uscaturi. Cand vine un grup de 50 de oameni ma tem ca incepe sa miroasa a altceva....
    • +6 (8 voturi)    
      SUA = Statele Unite ale Africii (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 14:12)

      florinel [anonim] i-a raspuns lui albatrosul verde

      SUA = Statele Unite ale Africii, dar ce sa-i faci, suntem corecti politic.
  • +19 (21 voturi)    
    Pai se pare ca . . . . (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 11:55)

    gheorghe [anonim]

    orice uscatura are si o padure in cazul asta.
    • -8 (12 voturi)    
      vai ce culanti si impaciuitori (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 12:54)

      releu [utilizator] i-a raspuns lui gheorghe

      suntem cu strainii, si ce manie proletara ne apuca pt fapte mult mai usoare petrecute in RO...
      • 0 (4 voturi)    
        esti varza (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 14:03)

        MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui releu

        vezi ca proverbul este spus INVERS.
        • -2 (4 voturi)    
          cre' ca tu esti varza... (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 14:40)

          ipse [anonim] i-a raspuns lui MirceaA

          ai probleme de intelegere majore. ma rog, omul a facut o "aroganta" fina, asta asa, ca sa pricepi si tu.
  • +8 (10 voturi)    
    none (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 12:36)

    seba [anonim]

    Hai ca-s chiar simpatici. N-au nici cea mai mica jena. Toale pe ei, telefoane, ii doare-n basca! Eu ma asteptam la o hoarda de zombies, ceva crackheads...cand colo ce sa vezi: Paaaaaarty peeeeoooople!!
  • +1 (7 voturi)    
    jafuri (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 13:08)

    Cornel [anonim]

    Da sint semne clare ca incepe marea dezordine !
  • +7 (7 voturi)    
    lacuste (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 13:29)

    IoanB [utilizator]

    Am vizionat înregistrarea şi am avut impresia ca revăd un film cu invazia lăcustelor. Mi-a dat o senzaţie de voma.
  • +8 (8 voturi)    
    morala (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 13:44)

    James Bond [utilizator]

    Ceea ce vedeti in acest videoclip reprezinta un efect al turbulentelor sociale care incep in SUA, ca urmare a instabilitatii politice din Romania!!!
    Copiii inteleg faptul ca se anunta vremuri grele, si isi fac provizii...

    Rusine Geoana, numai din cauza ta se intampla asa ceva!
    Rusine Basescu! Trebuie sa de suspendam!!!

    PS: comentariul este ironic, as vrea sa primesc minusuri doar de la cei care nu au simtul umorului, si de la fanii USL. Multumesc!
  • +9 (9 voturi)    
    ma'fuckin'niggers (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 13:48)

    eu [anonim]

    yo, ma' men, this are ma'fuckin'niggers theft
    • +3 (3 voturi)    
      da (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 16:36)

      I [utilizator] i-a raspuns lui eu

      am fost foarte dezamagit cand Obama a exclamat yo! intr-un discurs. Mi s-a parut ca le da apa la moara. Dupa aia am zis ca nu pricep eu si nu e o problema asa mare dar uite la astia...
  • +8 (8 voturi)    
    mi se pare? (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 14:04)

    MirceaA [utilizator]

    sau vad negru in fata ochilor?
  • +1 (1 vot)    
    Dar oare... (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 23:07)

    pisica [anonim]

    pe acolo nu era nici un vinzator, sau se facea ca nu vede nimic?