Vladimir Putin s-a declarat "dezgustat" de imaginile cu ultimele momente de viata ale lui Gaddafi

de A.N.     HotNews.ro
Miercuri, 26 octombrie 2011, 21:01 Actualitate | Internaţional


Premierul rus Vladimir Putin a declarat miercuri ca a fost "scarbit" de inregistrarile video ce au surprins ultimele minute de viata ale fostului lider libian Muammar Gaddafi, precum si cu cele care prezentau cadavrul sau, transmite Reuters. Putin a evitat insa sa faca vreo declaratie politica pe acest subiect.

"Aproape toata familia lui Gaddafi a fost ucisa, cadavrul sau a fost aratat pe toate canalele de televiziune din lume, a fost imposibil sa urmaresti fara sa fi scarbit. Era acoperit complet de sange, inca in viata si apoi a fost terminat", a spus Putin.

Gaddafi a fost ucis saptamana trecuta, in timp ce se afla in custodia fortelor guvernamentale libiene. El fusese capturat dupa ce avioanele NATO au bombardat convoiul in care se afla, in apropiere de Sirte.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2374 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    he, he... (Miercuri, 26 octombrie 2011, 21:05)

    ipse [anonim]

    ti-e frica, tovarasu'. da' tu stii karate si scuba diving, o sa te descurci cumva.
  • +4 (4 voturi)    
    Vedeti ce inseamna un KGB-ist cu suflet ?! (Miercuri, 26 octombrie 2011, 21:07)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    Vedeti ce inseamna un KGB-ist cu suflet ?!
  • -3 (5 voturi)    
    PUTIN ARE DREPTATE (Miercuri, 26 octombrie 2011, 21:09)

    ZARAND [anonim]

    Are dreptate Putin. Asasinii NATO si US au miinile pline de singe.
  • -4 (4 voturi)    
    Cat a decazut Occidentul... (Miercuri, 26 octombrie 2011, 21:12)

    V.R. [utilizator]

    Prin comparatie cu declaratia halucinanta a lui Hitlery Clinton:

    "We came, we saw, he died!"
    ("Am venit, am vazut, a murit" - despre Gaddafi)

    Dictatori ca Putin chiar par niste oameni normali. Felul cum Hitlery chiar rade de felul cu un om este linsat cu brutalitate ar fi trebuit sa socheze intreaga civilizatie occidentala, bazata pe respectul pentru Drepturile Omului si pe o judecata corecta. O asemenea faptura, care trateaza nu doar cu nonsalanta, ci cu bucurie fatisa tortura unei alte fiinte umane, nu poate fi numita om.

    Pacat ca Putin alege mereu confruntarea cu vecinii si imperialismul, altfel ar fi chiar OK ca o contrapondere la tampeniile concepute in laboratoarele politice de la Washington.
  • +3 (5 voturi)    
    ce faaacee?? (Miercuri, 26 octombrie 2011, 21:23)

    Gigel [anonim]

    Tovarasu' colonel KGB e dezgustat??

    Asta chiar e o gluma buna!!!
  • -2 (4 voturi)    
    este inadmisibi! (Miercuri, 26 octombrie 2011, 21:27)

    dumitru vaduva [anonim]

    Este inadmisibil ca un om,oricine ar fi el ,sa fie tratat si ucis ,asa cum au facut-o acei asa-zisi revolutionari cu Gadafi. Daca acestia au venit la putere in Libia,este clar ce va urma. Si totul a fos datorita ambitiei de copil rasfatat si nesimtit a lui Sarcozi.El a tinut sa-l dea jos pe Gadafi,dintr-o ambitie personala ,convingandu-i spre a face asta si pe Cameron si Obama.Acesti trei mari mahari ai lumii au obligat nato sa-l termine pe Gadafi si familia lui. Nato se transforma astfel intr-o marioneta la dispozitia unor potentati ai vremii,precum Sarcozi.Eu cred ca nato ar trebui sa aiba cu totul alte preocupari. Oricum,in Libia se va instala intunericul islamist,iar occidentul va ramane cu buza umflata.Petrolul libian va lua alte cai decat cele spre occident si America.
  • +2 (2 voturi)    
    POLITKOVSKAYA (Miercuri, 26 octombrie 2011, 22:03)

    pointless man [utilizator]

    De moartea ei (fara sa vada nici un cadavru) NU A FOST DEZGUSTAT ? Bolsevic fatarnic ! Sau s-a multumit cu mirosul fiindca, asa cum spunea Caterina de Medici, "cadavrul unui dusman miroase intotdeauna frumos".
  • +3 (3 voturi)    
    thalia (Miercuri, 26 octombrie 2011, 23:06)

    Florin [anonim]

    Ce-i drept, otrăvirea cu thalium e mai estetică. Ca și gloanțele în cap primite de jurnaliștii care i se opun.
  • -1 (3 voturi)    
    Jalnic si inuman (Miercuri, 26 octombrie 2011, 23:20)

    Vali [anonim]

    Asa sunt oamenii: vor sa vada cruzime totala, cum avem si noi din plin in emisiuni de genul "Stirile de la ora 5" iar apoi se oripileaza de ceea ce au vazut. Mijloacele mass-media sustin din plin fenomenul, in cautare de rating cat mai mare. Prestatia lor este insa una jalnica si inumana, care ar trebui fie blocata de CNA, fie supusa unei taxari consistente!
  • +3 (3 voturi)    
    !!! (Miercuri, 26 octombrie 2011, 23:40)

    CMD [utilizator]

    Fata de imaginile din gilagurilre rusiei cum s-a declarat?
  • +4 (4 voturi)    
    Putin a studiat istorie militară, dar a uitat-o... (Joi, 27 octombrie 2011, 0:49)

    felis_tigris [utilizator]

    Putin uită că au existat procesele de la Nurnberg unde au fost judecaţi criminalii de război germani, dar niciodată nu au existat procese care să judece crimele de război săvârşite de ruşi (şi nu numai).
    Că aşa-i în tenis!
  • +4 (4 voturi)    
    saracu' (Joi, 27 octombrie 2011, 3:43)

    dan [anonim]

    Cred si eu,nu numai el ci si alti dictatori,sa-ti vezi sfaesitul nu este tocmai placut !