Liviu Dragnea a votat și pentru referendum: Nu văd de ce este o surpriză. Tot timpul am susținut temele

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 26 mai 2019, 19:31 Actualitate | Alegeri Europarlamentare 2019


Liviu Dragnea la vot
Foto: Captura Digi 24
Liderul PSD, Liviu Dragnea, a votat duminică seară, în jurul orei 19.30, la Liceul Jean Monnet, la alegerile europarlamentare și referendum. Acesta a declarat că nu vede de ce este o surpriză că a votat la referendum, pentru că ”am spus tot timpul că susține temele de la referendum”. El este așteptat după vot la sediul PSD Băneasa, unde cel mai probabil va anunța candidatul la alegerile prezidențiale.

Liviu Dragnea a luat în cabină toate cele trei buletine de vot și a votat atât pentru europarlamentare, cât și pentru referendum.

”Nu văd de ce este o surprinză, am spus tot timpul că susțin temele de la referendum. Dacă nu aș fi vrut să votez nu aș fi spus dinainte că susțin aceste întrebări. Nu este o zi tristă, este o zi bună, au venit omeni la vot. Îmi pare rău că au fost cozi atât de mari. În diaspora, ar trebui să îi întrebăm pe ambasadorii care au fost numiți în Spania, Italia, Marea Britanie, de ce nu au încercat să îi direcțieze în secțiile de vot unde nu e nimeni”, a declarat Liviu Dragnea.

Întrebat dacă Irina, prietena lui, a votat, acesta a spus că a votat dimineață în Drumul Taberei.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















17564 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    ... (Duminică, 26 mai 2019, 19:31)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Sper sa i se rupa stampila !!
  • +4 (4 voturi)    
    Nu-i striga nimeni? (Duminică, 26 mai 2019, 19:35)

    Jolly Roger [utilizator]

    ”Măi nimicule, cum te simți când vezi că 8 milioane de români patrioți s-au mobilizat să te scuipe în ochi pe tine ți pe sleahta ta de infractori?”
  • +2 (2 voturi)    
    Jean Monnet, a? (Duminică, 26 mai 2019, 19:36)

    moka [utilizator]

    Ai ajuns de la tzara la jean monnet, a?
  • +3 (3 voturi)    
    Hai cu moroiul la bulău!!! (Duminică, 26 mai 2019, 19:37)

    prec [utilizator]

    Pe viață! Împreună cu Vâlcov, Vulvuța, Mitralieră, Ciordache și întreaga camarilă pesedoasă.
  • +3 (3 voturi)    
    ce face ? (Duminică, 26 mai 2019, 19:40)

    vally13 [utilizator]

    ce cauta jandarmii in sectia de vot ?
  • +3 (3 voturi)    
    As vrea sa stiu ce simte el, acum.... (Duminică, 26 mai 2019, 19:42)

    Lucky1 [utilizator]

    ...Cred ca sta cu morcovul bine introdus, care creste in dimensiuni, pe masura ce orele trec si se stie mai bine rezultatul votului, ajungand spre dimineata la proportii gigantice, inaintea publicarii pronuntarii Hotararii Judecatoresti Definitive.
    Ce i-o fi trebuit sa intre in politica cand se pricepe asa de bine la patlagele!?
  • +5 (5 voturi)    
    Comment sters de user (Duminică, 26 mai 2019, 19:42)

    Radu-Mihai [anonim]

  • +4 (4 voturi)    
    Lepra cauta aer! (Duminică, 26 mai 2019, 19:45)

    dandra [utilizator]

    S-a dus timpul tau daddy.
    Te asteapta Jilava. La multi ani!!!
    Cu drag si dedicatie M..E PSD!
  • +3 (3 voturi)    
    ... (Duminică, 26 mai 2019, 19:46)

    tirolez [utilizator]

    Dupa ce a obligat-o pe Vio sa nu voteze, acum voteaza el NU, dar ma indoiesc sa mai aiba efect.
  • +3 (3 voturi)    
    oare ce o fi votat la referendum? (Duminică, 26 mai 2019, 19:47)

    __alex__ [utilizator]

    O sa anunte candidatul la puscarie. Asa, cam tot cat un mandat.
  • +3 (3 voturi)    
    De fapt... (Duminică, 26 mai 2019, 19:53)

    grongobar [utilizator]

    ...l-ai sustinut pe Codrin Stefanescu,adica ai sustinut o..."pusca"...
  • +4 (4 voturi)    
    Pai daca stia (Duminică, 26 mai 2019, 19:53)

    Orizont [utilizator]

    deja ca prezenta la vot pentru referendum a atins pragul, si singura lui solutie ar fi fost sa voteze impotriva.
  • +3 (3 voturi)    
    :D (Duminică, 26 mai 2019, 19:53)

    ampersand [utilizator]

    Arată destul de morcovit, maimuțoiul.
  • +3 (3 voturi)    
    hihihi (Duminică, 26 mai 2019, 19:55)

    transpenibilus [utilizator]

    mazeto&kuzmin, da de ce va tremura asa tare barbia?
  • +2 (2 voturi)    
    Ca la Ploiești (Duminică, 26 mai 2019, 19:57)

    mr_mojo [utilizator]

    Doar că lumea nu uită.
  • +3 (3 voturi)    
    Te crede cineva (Duminică, 26 mai 2019, 19:58)

    2016 [utilizator]

    mafiot pevers!
    Poti lua buletinele de vot si sa votezi NU la referendum. Ai ales ca un mafiot ora 19.00 sa votezi, ca sa vezi cati s0au prezentat la vot. Acum, ca sunt peste 40% prezenti la vot, te dai mare democrat, sa prostesti (pe cei care pun botul!) lumea ca tu esti cinstit si esti impotriva coruptiei! Tu, coruptul mafiot din Romania!
    De maine sa ne vorbesti de la racoare, unde iti este locul!
  • +3 (3 voturi)    
    vai, vai, tragedie greaca! (Duminică, 26 mai 2019, 19:58)

    U_swamp [utilizator]

    Pe cind votai, Delirache, Teleormanul valida conditia participarii la referendum - 30%... Asa ca, ticalos nevoie mare, ai luat trei buletine de vot, ca tot nu mai conta. Ai influentat-o si pe biata Barbilica Veorica sa boicoteze referendumul si acum Klaus a pus-o la index...iti urez un 18% tras de par...
  • +2 (2 voturi)    
    Heh (Duminică, 26 mai 2019, 19:59)

    Soljenitin [utilizator]

    Si ce o fi votat la referendum? Da sau ba? :-)
  • +3 (3 voturi)    
    te pupam Livi... (Duminică, 26 mai 2019, 20:05)

    tsunami [utilizator]

    Apropo Livi, de ce ai asteptat sa stii daca se face cvorumul referendumului pentrui a merge la vot?
    Stiu eu, stiu eu!, LOL
  • +3 (3 voturi)    
    Irinuca a votat dimineata (Duminică, 26 mai 2019, 20:18)

    trandafil [utilizator]

    ca dupa-amiaza are treaba. Mai pregateste niste chiftele, mai pune cate ceva in cufar, ca maine pleaca turturelul in tabara. Nu stiu sigur daca tabara se face in Madagascar, in Costa Rica, sau la Centrul de creatie Rahova. Oricum, pune-i si condei si calimara, ca va avea de scris carti. Pe multi i-a cuprins talentul literar in astfel de situatii.
  • +1 (1 vot)    
    Ipocrizie, (Duminică, 26 mai 2019, 20:28)

    fat.cat [utilizator]

    numele tau este Dragnea.
  • +1 (1 vot)    
    ce gunoi (Duminică, 26 mai 2019, 20:32)

    falcoind [utilizator]

    știind ca a trecut, acuma îl susține. Tipic PSD
  • +3 (3 voturi)    
    I-a prostit pe PSD-isti sa nu voteze si el voteaza (Duminică, 26 mai 2019, 20:33)

    YorkshireTerrier [utilizator]

    Ordinarul a stat la panda sa vada daca trece referendumul si apoi tusti la vot. Cica el a fost totdeauna de acord cu tema...
    Oare slugile lui pricep, macar dupa faza asta, ca pentru Livache ei nu inseamna nimic? Sunt doar niste nimeni pe care-i foloseste in functie de interesele lui si nu da doi bani pe ei. Majoritatea probabil nu pricep nimic, ca altfel n-ar vota cu ciuma rosie.
  • +1 (1 vot)    
    Ai susținut (Duminică, 26 mai 2019, 20:58)

    _Un stelist_ [utilizator]

    Da’ din partea cealaltă, hoțule!