Dragnea despre UE și „satul paralel”: Sunt supărați că vor fi mai frumoase comunele noastre decât cele din vestul Europei

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Sâmbătă, 11 mai 2019, 13:57 Actualitate | Alegeri Europarlamentare 2019


Pe o ulita din sat
Foto: USER UPLOADED
Liviu Dragnea spune că liderii europeni sunt supărați pentru că, după majorarea salariilor în România, oamenii încep să „nu mai accepte salarii de mizerie” din străinătate și să vină acasă, potrivit Mediafax. „Sunt supărați că vor fi mai frumoase comunele noastre decât cele din vestul Europei”, a afirmat Dragnea la mitingul electoral PSD de la Galați.

Referindu-se la unele declarații făcute la Sibiu de premierul Olandei și de președintele Franței, Dragnea i-a întrebat pe participanții la mitingul de la Galați de ce cred că sunt supărați liderii europeni.

„S-au mărit salariile la medici. Ei au grijă de sănătatea noastră și a acestei țări. Prea mulți ani medicii din România s-au îngrijit de sănătatea străinilor, pentru că acest stat nu s-a îngrijit să le plătească salarii decente. De ce mai sunt supărați? Pentru că salariile mărite în România îi fac pe românii care lucrează în afară să nu mai accepte salarii de mizerie și încep să vină acasă. Sunt supărați pentru că forța de muncă harnică și calificată începe să plece de la ei. Sunt supărați poate pentru că renovăm și construim școli, modernizăm educația și românii au șansa să fie mai educați și o să intre în competiție cu ai lor. Sunt supărați că vor fi mai frumoase comunele noastre decât cele din vestul Europei”, a spus Dragnea.

Citește și:

















18118 vizualizari

  • +42 (42 voturi)    
    Are dreptate Dragnea, sunt traditionale (Sâmbătă, 11 mai 2019, 14:07)

    Ord [utilizator]

    ca acum 200 de ani.
    • +26 (26 voturi)    
      tipu (Sâmbătă, 11 mai 2019, 15:33)

      Dimijoarei_Obt [utilizator] i-a raspuns lui Ord

      e de-a dreptu sifilitic !
      • +28 (28 voturi)    
        noroiul nostru luceste cel mai tare (Sâmbătă, 11 mai 2019, 17:10)

        Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui Dimijoarei_Obt

        crapa ieuropenii de invidie
      • +7 (7 voturi)    
        gresit (Duminică, 12 mai 2019, 9:55)

        DrIon [utilizator] i-a raspuns lui Dimijoarei_Obt

        Gresit!
        Sint manifestari tipice de schizofrenie!
        Cind te urmaresc agentii sa te omoare , cind toata Europa are ceva cu tine arata simptome de schizofrenie!
  • +41 (43 voturi)    
    asta a fumat iarba de calitate (Sâmbătă, 11 mai 2019, 14:15)

    Kornell [utilizator]

    alta explicatie nu vad, ca prost nu e. Nici n-au rost comentariile
    • +11 (11 voturi)    
      Crede ma (Sâmbătă, 11 mai 2019, 21:12)

      Coco_papagal [utilizator] i-a raspuns lui Kornell

      Ca e destept ca noaptea. Am avut ocazia sa schimb pareri cu el si am ramas surprins sa vad cata incultura si vid intelectual au casa in capul lui. E doar un papusar inconjurat si votat de capete de pluta.
    • 0 (0 voturi)    
      Corect (Luni, 13 mai 2019, 14:06)

      Just2019 [utilizator] i-a raspuns lui Kornell

      Prost nu e, e vorba de scoala stalinisto-securista, de dezinformare si manipulare a maselor PSD-iste, care oricat de greu ar duce-o, ignora viata reala , hranindu-se din elucubratiile mafiei rosii, prezenta in mai toata mass-media. Si din pacate, aceasta masa de manevra, nu da semne, ca s-ar ilumina!
  • +33 (33 voturi)    
    Stiu (Sâmbătă, 11 mai 2019, 14:23)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Toti bruczelezii mor de ciuda de ce palat are coruptul #1 din Romania intr-una dintre cele mai deplorabile comune.

    La fel si restul "baronilor" care o duc bine pe spinarea cetatenilor de 30 de ani incoace.
  • +38 (38 voturi)    
    Delir total (Sâmbătă, 11 mai 2019, 14:27)

    Gojifruit [utilizator]

    Asta vrea sa scape de puscarie mimand nebunia.
  • +29 (29 voturi)    
    Cata perversiune in declaratii (Sâmbătă, 11 mai 2019, 14:45)

    bigbrother [utilizator]

    Sa viziteze zone din tara unde saracia este crunta si sa minta si sa promita de toate cu atata nerusinare, asta e deja culmea nesimtirii politice...

    Cred ca oamenii asteapta ceva bun pentru ei, mai ales daca sunt in varsta, si borfasii din PSD speculeaza asta facand o alba neagra cu bugetul de stat si promisuni fanteziste. Ce nu se vede insa este ca cei care castiga la acest joc sunt tot borfasii: pentru fiecare leu dat ca pomana electorala sau marire de salariu, borfasii au grija sa-si ia partea leului.

    Vedem ca pana la urma totul se rezuma la bani. Bani care dau putere, puterea care da bani dupa cum vrea si invarte lucrurile pe baza banilor. Daca PSD ar ramane fara bani ar fi distrus iar Dragnea n-ar mai ramane nicio secunda in fruntea partidului.
    • 0 (0 voturi)    
      Poporul (Luni, 13 mai 2019, 14:20)

      Just2019 [utilizator] i-a raspuns lui bigbrother

      Eu cred ca, nu acesti borfasi sunt principalii vinovati, de puterea pe care o au si de minciunile, fara de cel mai elementar bun simt, pe care le arunca in stanga si-n dreapta, ci poporul votant acestei mafii. Daca n-ar exista oameni care sa-i creada si sa-i voteze, nu ar avea cui sa "vanda" gogosile si fantezistele SF-uri aruncate in spatial public. Aceasta mafie, se prostitueaza politic, pentru ca are credibilitate si sprijin, din partea simpatizantilor prinsi in panza de paianjen a acesteia!
  • +25 (25 voturi)    
    cand amaratii de la tara, n-au iesit in viata (Sâmbătă, 11 mai 2019, 14:49)

    qwerasdf [utilizator]

    lor din judetul lor... si mai mult decat atat, ei nu au ce manca, isi petrec zilele la birt

    ce sa le zici alora ca ei traiesc ca in evul mediu in comparatie cu aia din vestul europei?

    nationalismul ieftin tine la indivizii fara educatie! Dar psd-ul isi va pierde 80% din electorat in urmatorii 2 ani, trebuie sa produca copii imbecili in schimb
    • +19 (19 voturi)    
      Nici fostii membrii CAP, nu-i mai voteaza !!!! (Sâmbătă, 11 mai 2019, 16:57)

      Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      Au copiii si nepotii in Europa.
  • +15 (23 voturi)    
    atentie mare... (Sâmbătă, 11 mai 2019, 14:57)

    demaGOGU [utilizator]

    ...e un discurs care prinde excelent la romanul lambda purtator de maieu cu gaurele si devorator de bere la pet

    Dragnea e mai bun decat Ceausescu la acest tip de discurs va fi extrem de greu dislocat din dispozitiv.
    • +7 (7 voturi)    
      sa nu uitam cu ce calibru a fost "dislocat" (Sâmbătă, 11 mai 2019, 20:58)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Ceausescu.
  • +16 (16 voturi)    
    raspuns (Sâmbătă, 11 mai 2019, 15:16)

    SoosVilmos [anonim]

    Se pare ca in Romania consumul de droguri este la mare cinste pri tara.ntre cei care inca conduc
  • +19 (19 voturi)    
    salarii mari? (Sâmbătă, 11 mai 2019, 15:19)

    Anca IleanaDan [anonim]

    şi unde-s românii care se întorc?
  • +14 (16 voturi)    
    e normal sa pastram rusticul (Sâmbătă, 11 mai 2019, 15:22)

    Kosmos [utilizator]

    Wc ul in casa sau strazi asfaltate nu ne face mai putin civilizati
    .si nu un infractor trebuie sa ne laude
  • +18 (18 voturi)    
    stand-up comedy (Sâmbătă, 11 mai 2019, 15:27)

    bili_coiosu [utilizator]

    cu livu N dragnea. Evident...ca pe banii nostri.
  • +23 (23 voturi)    
    Da bai Dracna, vin studenti straini (Sâmbătă, 11 mai 2019, 16:35)

    Dalinar [utilizator]

    Sa studieze pe viu Evul Mediu in Romania. Ce ipocrit idiot mai e si asta!!!
  • +16 (16 voturi)    
    Mai frumoase si mai vartoase in noroaie ? (Sâmbătă, 11 mai 2019, 16:54)

    Plagarus [utilizator]

    Pana si puscariasii vor rade de el cand ajunge langa ei.
  • +18 (18 voturi)    
    vai de capul lui atita prostie (Sâmbătă, 11 mai 2019, 17:43)

    Dizidentul [utilizator]

    comunele din Romania nu sint nici pe jumatate ca cele din UNgaria nu mai vorbim de alte state. Mergeti in Polonia, in Slovacia nu vorbim de comunele din Olanda, Spania,Franta etc. Dragnea face afirmatii atit de prostesti incit cad in cur ursii din Harghita de atita ris, si gistele din Teleorman de la marginea drumului se mira"atita frumusete". Numai Rovana si Viorica apreciaza cuvintele luminoase ale Sultanului
  • +15 (15 voturi)    
    Mai frumoase ? Poate, pe lumea cealalta dar mai (Sâmbătă, 11 mai 2019, 18:00)

    deval [utilizator]

    pustii- asta e sigur si vizibil cu ochiul liber !! Apoi inainte de frumoase comunele acelea sunt functionale fa Doino , pana si in Slovenia, nu vorbim de Franta, Olanda, Fa !! Stii Fa ce inseamna asta ? In ritmul de pana acum nici in 2000 de ani nu ajungem la nivelul lor cu comunele ! Am mai auzit declaratii demente (zis politice) la Monta dar tu bati campii ca un schizofrenic in calduri ...........
  • +13 (13 voturi)    
    Da.... (Sâmbătă, 11 mai 2019, 18:40)

    lister [utilizator]

    sunt invidiosi pe WC-ul din fundul curtii.
    • +3 (3 voturi)    
      Dragnea si partidul PSD (Duminică, 12 mai 2019, 17:04)

      Dizidentul [utilizator] i-a raspuns lui lister

      poate face o cerere la UNESCO mentru a trece(,haznalele din fundul curtii) in patrimoniu de interes Mondial," atunci turisti" nu mai face fata Ministrul Turismului
  • +15 (15 voturi)    
    Asta iarasi delireaza ca in 2016 (Sâmbătă, 11 mai 2019, 19:26)

    Ioko [utilizator]

    Auzi la ipocritul ăsta, ia să vă spun eu ce a mai făcut ăsta şi voi vorbi de pensionari ca să înţelegeţi de ce sunt supăraţi.
    Măririle aste cu pensiile care le-au făcut acuma PSD e cea mai mare batjocură pentru cei care şi-ai rupt spatele să ridice tot ce s-a făcut în comunism care apoi a sfârşit în buzunarele tâlharilor ăstora numiţi FSN-PSD.
    Păi să vedeţi ce au făcut tâlharii ăştia cu mărirea pensiilor: au mărit pensiile celor care au muncit o viaţă întreagă cu ceva mărunţiş pentru că ei aveau pensii mai mărişoare faţă de ăia care nu au muncit aproape deloc şi care aveau normal pensii de doi lei şi le-au dat de aproape i-a adus la nivelul ălora care şi-au spetit spatele toată viaţa să fie batjocoriţi de toate nimicurile acuma.
    Adică asistaţilor din vremea lui Ceauşescu le-au dat sute de lei iar ăstora care au muncit toată viaţa ceva mărunţiş.
    Măi nulităţi PSD-iste dacă tot vreaţi să măriţi pensile cuiva pe bune şi pe merit trebuia să daţi celor care au muncit la CAP că ei va ţinut tot comunismul că fără ei eraţi toţi morţi de foame cu o industrie care mergea majoritatea la ruşi iar pe ţăranii ăia care v-au ţinut pe toţi ia-ţi batjocorit de nu le-aţi dat nici pensii.
    În toate timpurile numai de asistaţi v-aţi interesaţi PSD-iştilor pentru că numai rataţii vă susţin că au interes că vin dupaia şi vă pupa în dos că ia-ţi salvat.
  • +10 (10 voturi)    
    Voi faceti haz de necazul omului (Duminică, 12 mai 2019, 0:58)

    John_english [utilizator]

    asa se manifesta schizofrenia.

    nu-i de gluma.
  • +4 (4 voturi)    
    Sclipitor! (Duminică, 12 mai 2019, 9:05)

    Houthi [utilizator]

    Stralucitor connducator,ganditor revolutionar si asfaltator de prestigiu,am ramas intzepenit dupa ce am citit,despre minunile pe care le-a facut pesedeul,de când am scapat de noroaie.Trebuie sa recunosc,ca datorita invaziei de vitamina D,in alimentatia populara,intzelepciunea de pesedeu,a inceput sa clocotesca.Personal,astept noutati depsre trenurile de mare viteza si zborurile spre luna,care vor avea loc anul acesta.
  • +6 (6 voturi)    
    pui pariu (Duminică, 12 mai 2019, 9:38)

    Toreador [utilizator]

    ca exista oameni care il cred?