Dragnea, atac la Iohannis pe tema Summit-ului de la Sibiu: „Suntem europeni acasă la noi, nu numai în cele 6 case furate de Iohannis. Așa cum a furat casele, a furat și Ziua Europei”

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Sâmbătă, 11 mai 2019, 12:24 Actualitate | Alegeri Europarlamentare 2019


Liviu Dragnea
Foto: Facebook
„Astăzi ținem summit-ul PSD la Galați, fiindcă suntem europeni și la Galați și la Brăila, Tulcea, Iași, și în Muntenia și în Oltenia, în Banat, Transivania și în toată țara, pentru că noi suntem români, europeni în toată țara. Suntem europeni acasă la noi, nu numai în cele 6 case furate de Iohannis la Sibiu”, a afirmat Liviu Dragnea la mitingul electoral realizat de PSD la Galați.

„Iohannis a folosit acest summit, făcut cu bani mulți, pentru campania lui electorală, pentru interesele lui politice, și-a chemat stăpânii. Se plimba singur și nu îl băga în seamă. Asta e soarta slugilor”, a spus Dragnea.

”Așa cum a furat casele, a furat și Ziua Europei. (...) Am văzut cu toții la televizor cum se plimba singur și nu îl băga nimeni în seamă. Asta e soarta slugilor, sunt folosite, dar nu sunt băgate în seamă. Sunt sigur că a mai cerut acolo o sancțiune pentru România. Nu l-am auzit bătându-se pentru România, pentru interesele noastre. A profitat de faptul că a fost singur și a atacat România, Guvernul, democrația, justiția, tot ceea ce e mai bun în această țară”, a declarat Dragnea.

















4282 vizualizari

  • +10 (12 voturi)    
    Moroiul delirează. Ăsta când înfundă pușcăria? (Sâmbătă, 11 mai 2019, 12:27)

    prec [utilizator]

    CE FACE „JUSTIȚIA” DIN RRROMÂNISTAN????
    • +6 (8 voturi)    
      Europo, numai fura ziua Ieuropei (Sâmbătă, 11 mai 2019, 17:18)

      Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui prec

      Iohannis, Macron, Merkel si toti cei 27 sa fie anchetati de sectia speciala.
  • +11 (13 voturi)    
    penalul de dragnea este foarte bolnav.. (Sâmbătă, 11 mai 2019, 12:36)

    beretaneagra [utilizator]

    ...pentru sanatatea lui dragnea este indicata o camera la Jilava, vorbeste sa nu adoarma...ce face presedintele României pentru imaginea acestei țări, penalul de dragnea nu poate să faca în 100 de ani...esti mic vânzătorule dr cauciucuri, de popor și de țară....
  • +13 (15 voturi)    
    Moara stricata (Sâmbătă, 11 mai 2019, 12:52)

    D.M.A.Gogu [utilizator]

    Stie una si buna, casele furate de Iohannis. Deocamdata instanta s-a pronuntat in privinta uneia singure, care a fost platita si ulterior pierduta din cauza ilegalitatilor facute de catre vanzator. Cu alte cuvinte, Iohannis a fost inselat, nu a furat.

    Instanta s-a pronuntat insa clar cu privire la furturile celui care acuza, si inca in mai multe ocazii.

    Daca se iau acuzatiile din presa drept verdicte, nene, Iohannis nu prea are ce sa fure si sa vrea caci a ramas tare putin dupa Dragnea si ai lui.

    Altfel, continuati sa plangeti ca nu a fost invitata Dancila la un summit la care nu avea nici o calitate. Putea eventual sa distreze participantii, insa nu nu a fost timp pentru asa ceva. Va plangeti de lipsa uor rezultate? Summit-ul traseaza liniile directoare ale evolutiei UE, de implementarea efectiva se ocupa parlamantele si guvernele, inclusiv cele din Romania.
  • +13 (15 voturi)    
    Individul asta e disperat rau.. (Sâmbătă, 11 mai 2019, 12:53)

    bigbrother [utilizator]

    N-are alt mesaj decat ca altii sunt de vina pentru situatia in care suntem,ca ei au vrut dar n-au putut pentru ca nu i-au lasat altii..aceeasi placa de ani de zile, aceleasi petarde electorale, aceeasi gargara demagogica in fiecare discurs, an de an.

    Partea rea este ca tampeniile astea prind rau la prostimea care nu vrea decat un tap ispasitor pentru problemele lor. Dar deja astea nu mai sunt declaratii politice ci il acuza pe Iohannis de furt calificat, cumva trebuie sa existe o cale legala de a spune stop acestor magarii.
  • +7 (9 voturi)    
    parca il bantuie spiritul abject a lui Vadim (Sâmbătă, 11 mai 2019, 13:09)

    __alex__ [utilizator]

    Tudor, dar de fapt asa e el. Mai ingrijorator este ca atat de multi romani se simt reprezentati de acest meltean.
  • +7 (9 voturi)    
    Dragnea vorbeste ca un hot. (Sâmbătă, 11 mai 2019, 13:24)

    asavreau [utilizator]

    Nu spune ca el nu fura,ca nu a furat.Vrea sa arate si ca altii fura,nu are dovezi dar vrea sa creeze impresia ca toti fura.Faptul ca membrii PSD si participantii la miting accepta asta,inseamna ca sunt hoti si sunt de acord cu Dragnea.
  • +6 (8 voturi)    
    Nu mai tine vrajeala (Sâmbătă, 11 mai 2019, 13:58)

    alexman1 [utilizator]

    Am vazut cum Johanis trai in Europa iar Dragnea era ca de obicei pe langa subiect, iar lucrul asta il scoate din sarite.
    PSD chiar nu ati inteles ca nu mai tine vrajeala voastra si ca traiti in visele voastre murdare, in latrinele pline cu rahat??
  • +8 (10 voturi)    
    dragnea (Sâmbătă, 11 mai 2019, 14:08)

    nahir [utilizator]

    nu dovedește decât că e un tâmpit.
    Frica de pușcărie i-a luat și bruma de neuroni pe care o mai avea.
    Să-ți faci campanie de europarlamentare înjurându-l toată ziua-bună ziua pe Johannis, e cel puțin penibil.