Rareș Bogdan: Cei din PNL care nu vor face campanie vor avea de suferit. Voi cere excluderi

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 4 mai 2019, 23:41 Actualitate | Alegeri Europarlamentare 2019


Rares Bogdan
Foto: Facebook/ Rares Bogdan
Rareș Bogdan, cel care deschide lista PNL la europarlamentare, a declarat sâmbătă că membrii partidului, inclusiv liderii de filiale, care nu vor face campanie pentru alegerile europene „vor avea de suferit direct”. În acest sens, el a precizat că va cere „excluderi” și dizolvarea organizațiilor.

Rareș Bogdan a participat la o dezbatere cu Diaspora din Marea Britanie, organizată de PNL în Luton, la care au mai participat secretarul general al PNL Robert Sighiartău, senatoarea PNL Iulia Scântei și deputatul PNL Pavel Popescu, relatează Mediafax.

Întrebat de un participant la dezbatere de ce nu se implică în campanie membrii PNL cu funcții de conducere, mai ales de la sate, Rareș Bogdan a spus că va cere excluderea celor care fac „răfuieli” cu liderul partidului sau alți colegi și care nu au acțiuni în campania electorală.

„Vă asigur că cei care nu vor face campanie și care vor face pluta pe spate vor avea de suferit direct, lideri. Dacă eu alerg de dimineața de la 7 până noaptea la 1 și nu am stat de șapte săptămâni de când am intrat în partidul ăsta, vă dați seama că indiferent de rezultat, și dacă vom avea 32% și 29, 27, 25% - e un rezultat mult mai bun decât ar spera ăștia care fac așa - vă spun direct, cei care fac asta și își închipuie că pe mici răfuieli cu lideri de filială, cu liderul partidului, cu secretarul general, cu mine sau cu alții pot să scape nepedepsiți, eu voi cere direct excluderi și dizolvarea organizațiilor. Milităria trebuie dată din pod în România. O țară nu poate să fie condusă decât cu reguli. Un partid nu se poate conduce decât cu reguli. Un Guvern nu se poate conduce decât cu reguli clare, așa că dacă sunt din ăștia care stau și dacă își închipuie că au acoperit afișele, să le țină sub pat pentru pisici, vă asigurăm că aflăm lucrurile, uite, cum ne spuneți dumneavoastră de Bacău. Eu vineri sunt la Bacău. Sunt curios ce vor face ei la Bacău, pentru că le voi spune ce am auzit. Dacă se activează partidul, toată armata asta extraordinară, spulberăm tot. Sper să înțeleagă toți”, a declarat Rareș Bogdan.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















9088 vizualizari

  • +5 (31 voturi)    
    in ce calitate va face asta? (Sâmbătă, 4 mai 2019, 23:51)

    kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator]

    ??
    • +12 (30 voturi)    
      s-a suit moderatorul in pod (Duminică, 5 mai 2019, 0:06)

      Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

      Tovarasul lui Hoandra & Gusa, promovat ca exponent al pnl de catre "el Orban".
      • -6 (28 voturi)    
        deci (Duminică, 5 mai 2019, 0:34)

        Adrian_1234 [utilizator] i-a raspuns lui Poiana lui Occam

        lasand epitetele la o parte puteti sa imi explicati ce e gresit in ceea ce zice ?
        Considerati ca e gresit sa facem campanie pt PNL si ca e mai bine sa lasam PSD la conducere ?
        • +8 (14 voturi)    
          Pe mine maniera (Duminică, 5 mai 2019, 16:53)

          PlutoniumBoy [utilizator] i-a raspuns lui Adrian_1234

          de politruc arogant ma sperie la RB. E din aceeasi aluat cu Orban, Blaga, astia vechi din politica.
          • -1 (1 vot)    
            este dus (Duminică, 5 mai 2019, 20:53)

            Adrian_1234 [utilizator] i-a raspuns lui PlutoniumBoy

            blaga e cu busoi si e in partida ailalta care are multe in comun in gandire si cu psd si aparent si cu tine
    • +7 (15 voturi)    
      In fiecare (Duminică, 5 mai 2019, 10:27)

      unins [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

      din noi, salasuieste un mic dictator! Trebuie doar sa ajunga intr-o functie mare, pentru a se manifesta deplin. Si Dragnea procedeaza tot asa la PSD. Atat ii duce capul.
    • +3 (9 voturi)    
      cre’ca doar in tontomania ... (Duminică, 5 mai 2019, 13:27)

      VaseaV [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

      se poate intampla ca cel care e sus in reprezentarea unui partid poate exclude unul care l a sustinut sa ajunga acolo ... o ramasita a comportamentului comunistilor, doar acolo sefii de partid aveau o abordare de la varful piramidei la baza lui si asta pentru ca organizarea era doar de forma. nu prea inteleg cum o organizatie isi aleg un reprezentant, iar conducatorul prea iubit al partidului poate sa il excluda !! aberant ....
  • +12 (26 voturi)    
    Doamne fereste, ce papagal! (Duminică, 5 mai 2019, 2:58)

    Klaus_ [utilizator]

    Serios? Se apuca Rares Bogdan sa dea jos militaria din pod! Pe bune!? Cu cretini d-astia ajunsi sefi in politica, o sa ramanem cu Dragnea si Dancila pentru urmatorii 10 ani. Eu nu pricep cum PNL nu are lideri care sa isi poata castiga respectul electoratului prin inteligenta si etica. Cu oameni ca Rares Bogdan, Ludovic Orban, Crin Antonescu sau alti guralivi isterici si incompetenti, nu vor avea nicio sansa. De fapt vor avea doar o singura sansa sa ajunga la putere: sa se alieze iar cu PSD, sa faca USL2, pt ca electoratul PSD e cel pe care il poti castiga cu “manele” din astea.
    • 0 (2 voturi)    
      Bagă: Bleaga, Țurcanu.... (Duminică, 5 mai 2019, 22:35)

      prec [utilizator] i-a raspuns lui Klaus_

      Și nu-i musai ca ei să ajungă la putere. Important este ca ciuma pesedoasă să pice, că ar fi și alții care să preia frâiele puterii.
      • -1 (1 vot)    
        care altii? (Luni, 6 mai 2019, 1:33)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui prec

        aia care s-au facut de kkt duminica, la Cluj?
  • +11 (23 voturi)    
    vorbeste lumea ... (Duminică, 5 mai 2019, 5:47)

    nu conteaza cine zice [utilizator]

    nu l-a ales inca nimeni-nimeni si-a-nceput deja cu pretentii de campanie conceputa in incaperi cu aer conditionat ...
  • +17 (27 voturi)    
    Bogdane,nu te-as vota...... (Duminică, 5 mai 2019, 6:23)

    gigiN [utilizator]

    ....niciodata,esti un tip fals,alunecos si ultra- orgolios.
    • +14 (22 voturi)    
      Nici PNL-ul (Duminică, 5 mai 2019, 8:58)

      VisatorLaORomanieMaiBuna [utilizator] i-a raspuns lui gigiN

      Eu nu as vota nici PNL-ul, asa cum n-as vota pe nici un partid care a condus intr-un fel sau altul multi ani si decenii Romania, adica PSD-PNL-PD(L)-PMP-UDMR.

      As vota cu USR ca sa vad ce pot. Au tot clampanit, e timpul sa-si dovedeasca puterile si convingerile.

      Daca nici USR nu face treaba, ne-am dus draqu.
      • +6 (10 voturi)    
        din cauza mafiei PSDUDMRALDEPNL nu (Duminică, 5 mai 2019, 10:59)

        hopsinoi [utilizator] i-a raspuns lui VisatorLaORomanieMaiBuna

        avem o autostrada in Romania care s-o lege de la W la E.

        Ziaristul e nou in PNL, dar intrat intr-o formatiune plina de corupti.

        Vrem 300 de parlamentari.
        • +1 (1 vot)    
          nt (Duminică, 5 mai 2019, 19:17)

          Cetateanu [utilizator] i-a raspuns lui hopsinoi

          e acolo unde se merita!
    • 0 (0 voturi)    
      Bun (Luni, 6 mai 2019, 8:55)

      Observatore [utilizator] i-a raspuns lui gigiN

      diagnostic .
  • +8 (10 voturi)    
    ce parsiv individul asta ... (Duminică, 5 mai 2019, 13:45)

    sareta [utilizator]

    Aavut recent la Constanta o emisiune in care a inventat vinovati pentru distrugerea orasului si a statiunii Mamaia,si nicidecum nu a aratat adevaratii vinovati care fie se afla deja dupa gratii ,fie au roit-o cu ajutorul celor care platiti de popor sa-i apere de jafuri s-au facut ca ploua .
  • +8 (8 voturi)    
    Trend de impostor (Duminică, 5 mai 2019, 18:03)

    Plagarus [utilizator]

    Asta se vede deja Voda prin PNL
  • +1 (1 vot)    
    alegere gresita ! (Duminică, 5 mai 2019, 22:00)

    unul_dintre_cei_multi [utilizator]

    Domnilor de la PNL
    Va rog, cititi cartea "Primul pas" al domnului presedinte Iohannis, chiar de mai multe ori, apoi alegeti-va candidati la europarlamentare, care sa se inscrie in preceptele etice si ale bunului simt in politica.
    Chiar credeti ca veti reusi cu candidati de talia acestui domn, abia ajuns in "politica"?
  • 0 (2 voturi)    
    constatare (Luni, 6 mai 2019, 1:40)

    sile1 [utilizator]

    Probabil ca asta este soarta Romaniei .

    Sa nu poata fi data jos o gasca de tupeisti guresi si aroganti ( PSD Dragnea si ALDE Tariceanu ) care au pus stapanire pe tara asta,decat printro opozitie vehementa si guresa pe masura lor.

    Cei care gandesc ca se poate duce azi o campanie eleganta ,impanata cu fineturi si figuri de stil ,impotriva PSD-ALDE in momentul asta se inseala.
    • +2 (2 voturi)    
      Bine dar nici cu un flecar de doi lei tramvai.... (Luni, 6 mai 2019, 18:29)

      Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui sile1

      ....precum Rares Voda-n loboda. !!
      • -1 (1 vot)    
        @plegarus (Luni, 6 mai 2019, 20:59)

        sile1 [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

        Poti sa-l compari cu Codrin Stefanescu sau cu Mitraliera daca vrei.

        In campania asta se pot identifica legi ale fizicii daca vrei sa faci o paralela fortata....e vorba de actiune si reactiune
        • +1 (1 vot)    
          Este doar mai spilcuit si "amabaleaza"cu..... (Marţi, 7 mai 2019, 16:49)

          Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui sile1

          ...oaresce grija.