Antonescu: Ce au facut aseara Gadea, Ponta si candidatii PSD nu am vazut de pe vremea lui Ceausescu

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 20 mai 2014, 19:49 Alegeri 2014 | Europarlamentare


Presedintele PNL, Crin Antonescu, a criticat, marti, la Timisoara, aparitia premierului Victor Ponta si a unor candidati PSD la alegerile europarlamentare intr-o emisiune televizata alaturi de lotul feminin de gimnastica, spunand ca "ce au facut aseara nu s-a mai vazut de pe vremea lui Ceausescu".

Presedintele PNL, Crin Antonescu, a criticat, marti, intr-o conferinta de presa care a avut loc la Timisoara, o emisiune a postului de televiziune Antena 3 in care au fost invitati primul-ministru Victor Ponta, dar si lotul national feminin de gimnastica, transmite Mediafax.

"Cele petrecute aseara (n.r. - luni seara) la postul de televiziune Antena 3, la Gadea (Mihai Gadea - n.r.), sunt scandaloase si as putea spune ca de 24 de ani de la primele alegeri dupa perioada comunista nu am vazut asa ceva. Modul jenant si sfidator in care, in cursul unei emisiuni, nu electorale, ci normale, campioanele de gimnastica, sportive, au fost asociate nu doar cu presedintele unui partid aflat in campanie electorala, care sa zicem ca a fost acolo in calitate de prim-ministru, ci direct, fara jena, cu candidati la aceste alegeri, este strigator la cer. Dupa cate se pare, nici domnul Gadea, nici domnul Ponta nu au vreo jena, dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa protestam tocmai cand discutam despre Uniunea Europeana si Parlamentul European", a declarat Crin Antonescu.

Liderul PNL a mai spus ca o astfel de atitudine nu a mai intalnit de pe vremea lui Nicolae Ceausescu, atunci cand succesele sportivilor erau dedicate "tovarasului si tovarasei".

"Ceea ce au facut aseara (luni seara - n.r.) Gadea, Ponta si ceilalti candidati ai PSD eu nu am mai vazut de pe vremea lui Nicolae Ceausescu. Numai atunci succesele marilor sportivi ai Romaniei erau dedicate tovarasului si tovarasei. Asa ceva este o rusine. Daca domnului Gadea nu ii e rusine, cred ca macar o pozitie publica trebuie sa luam din punct de vedere al reprezentarii opiniei publice romanesti", a mai spus presedintele PNL.

Presedintele PNL s-a aflat, marti, intr-o vizita in judetul Caras-Severin, iar la finalul acesteia a sustinut o conferinta de presa la Timisoara.

Cuantumul premiilor destinate gimnastelor din echipa nationala, care au castigat medalia de aur la Campionatul European, va fi dublat, a anuntat luni seara premierul Victor Ponta, la Antena 3, aflat in studio alaturi de gimnaste, dar si de Corina Cretu si Ecaterina Andronescu, care ocupa primele doua pozitii pe lista PSD la alegerile europarlamentare.

Echipa feminina de gimnastica a Romaniei a castigat, sambata, medalia de aur, la Campionatul European de la Sofia, aceasta fiind cea de-a saptea de aur din palmaresul echipei tricolore.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


5386 vizualizari

  • -8 (18 voturi)    
    asta e sinucigas rau ... (Marţi, 20 mai 2014, 19:55)

    adrian8 [utilizator]

    crede ca daca preia mesajul basist , are vreo sansa sa preia si electoratul ?

    o sa piarda si ce mai are ... si o sa ramana doar fostul interimar .
    • +11 (13 voturi)    
      Deci sa intelegem.. (Marţi, 20 mai 2014, 20:26)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

      ..ca in cazul in care are dreptate, e mesajul basist. Tu esti fericit si multumit cu ce s-a intamplat la latrinele tv.

      Oricum, acum Antenescu simte acum pe pielicica lui ce facea el cand era in cardasie cu Poanta.
      • -10 (14 voturi)    
        nu , nu sunt de acord . (Marţi, 20 mai 2014, 20:47)

        adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Alius

        dar daca are un mini de inteligenta , modifica mesajul sa nu para copiat din propaganda basista ...

        ps. nu sunt de acord nici cu basu cand tinea copii in brate la suspendare ... dar se pare ca pe voi nu va deranja "utilizarea" copiilor pe atunci ..
        • +4 (4 voturi)    
          PArtial ai dreptate (Marţi, 20 mai 2014, 21:25)

          LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

          1. De acord.
          2. Nu se comapra nici pe departe. In toata lumea, in campanii, te intalnesti cu sustinatori si deci si cu copiii lor. Dar e una sa te afisezi cu copilul cuiva oarecare, si alta sa cauti capital electoral cu orice pret, afisandu-te cu unii care au realizat ceva, fara ca tu sa ai vre-un merit cat de marunt in asta.
      • 0 (0 voturi)    
        Antonescu este scandalagiu (Miercuri, 21 mai 2014, 17:29)

        Aiko10 [utilizator] i-a raspuns lui Alius

        Antonescu este un politician care nu face nimic pentru cetatenii pe care ii reprezinta. Singurul lucru la care se pricepe este scandalul.
    • 0 (0 voturi)    
      sinucigas sau corect (Miercuri, 21 mai 2014, 17:25)

      levierul [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

      Apetitul romanilor pentru corectitudine e o legenda. Deci e sinucigas.
  • +7 (9 voturi)    
    . (Marţi, 20 mai 2014, 19:59)

    tirolez [utilizator]

    Foarte bine ca spune cineva. restul de ce tac? Daca Crin era acum de gat cu psd-ul si beneficia si el, presupun ca n-ar mai fi zis nimic. Dar ar fi fost liniste din partea celorlalti?
    Toti astia din sondajul din dreapta paginii? PMP? PNTcd? FC? NR? Restul?
    • 0 (0 voturi)    
      corina ungureanu a luat pozitie (Miercuri, 21 mai 2014, 14:56)

      mirranda [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      corina ungureanu a luat pozitie. pe contul ei de facebook pentru ca presa nu este interesata sa o intrebe ce parere are. doar preiau ce posteaza ea. http://www.b1.ro/stiri/politica/fosta-gimnasta-corina-ungureanu-nu-tiu-cu-ce-drept-politicienii-psd-i-i-permit-sa-se-ca-ere-pe-spinarea-lotului-na-ional-de-gimnastica-in-aceasta-campanie-83046.html?addcomment#comments
  • +10 (10 voturi)    
    Asta este (Marţi, 20 mai 2014, 20:20)

    Kepler [utilizator]

    ceea ce stie plagiatorul: sa copieze, de data aceasta pe tovarasul si tovarasa din epoca de aur. Si anuntul de a dubla premiile pare ca la piata sa asculte toti clientii. Cu asta i-a depasit pe cei mai iubiti din alte vremuri. Mai mult decit rusinos, un fel de tocmeala.
  • +5 (5 voturi)    
    Pe Lolek&Bolek ii stiam, nu si pe Belu (Marţi, 20 mai 2014, 21:31)

    Leon_Magnificul [utilizator]

    Octavian Bellu ce-a pazit? Daca nu ma insel, a fost in staff-ul lui Traian Basescu si secretar de stat intr-un guvern PDL.
  • +6 (6 voturi)    
    acum ai descoperit... (Marţi, 20 mai 2014, 22:12)

    timp tamp [utilizator]

    Crinulețule că viorel e mai bolșevic decât Stalin și Lenin la un loc??? Ai văzut pe mâna cui ai dat țara??? Ai să vezi tu după 26 mai ce va fi și mai ales ce vei fi tu! Groparul pnl, comunistoizii din pnl vor lua o halcă imensă din partid și se vor arunca în brațele mârlanului național, mincinosul plagiator.
  • +1 (1 vot)    
    . (Miercuri, 21 mai 2014, 10:24)

    sandra.renetova [utilizator]

    Nu cred că e in masura sa vorbeasca astfel domnul Antonescu. Tocmai curca politicii romanesti comentează aiurea-n tramvai?
  • 0 (0 voturi)    
    !!! (Miercuri, 21 mai 2014, 17:44)

    Raluca.H [utilizator]

    Antonescu vorbește fără el, a vazut ca nu mia are nici o șansă la prezidentiale și a ieșit la rampa cu atacuri asupra lui Ponta.