Ponta, despre imaginile cu Basescu si lideri PMP: Si-a pierdut orice simt al realitatii. Mi-a fost mila cand l-am vazut coscovit, in alb

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 3 mai 2014, 13:01 Alegeri 2014 | Europarlamentare


Premierul Victor Ponta a afirmat sambata, comentand imaginile cu presedintele Traian Basescu si lideri ai PMP, ca acesta "si-a pierdut orice simt al realitatii si al masurii" si ca i-a fost "mila" de el cand l-a vazut "coscovit, in alb, langa o doamna care il tragea de mana si il punea sa faca poze cu ea".

Premierul Victor Ponta a comentat, sambata, la Targu Jiu, imaginile in care seful statului apare, imbracat in alb, cu tricou cu sigla PMP, alaturi de lideri ai partidului, dar si de sotia sa, relateaza Mediafax.

"Cred ca presedintele si-a pierdut orice simt al masurii si al bunului simt, pentru ca, altfel, sa te imbraci in alb, asa ca cine stie ce adolescent tarziu, si sa iti faci poze cu o doamna adolescenta tarzie, tu, cand esti presedintele tarii... realmente cred ca si-a pierdut orice simt al realitatii si al masurii si mie ieri (vineri - n.r.) mi-a fost mila de el cand l-am vazut asa, coscovit, in alb, langa o doamna care il tragea de mana si il punea sa faca poze cu ea. De obicei, cand il vad pe domnul Basescu am alte sentimente, dar ieri a fost mila. Eu nu cred ca e foarte constient de ceea ce se intampla de fapt si la ce e folosit, ca e plimbat asa, e pus in geam stiti cum", a declarat Ponta.

Intrebat ce parere are despre faptul ca presedintele Traian Basescu a purtat insemnele unui partid, premierul a raspuns: "Si eu sunt in campanie si port insemnele Romaniei si ale Uniunii Europene si evident ca un presedinte cu atat mai mult ar trebui sa fie mandru de Romania si de Europa, nu de partidul domniei sale, dar, ma rog, la ce va asteptati? De unde nu e, nici Dumnezeu nu cere", citeaza Agerpres.

Premierul Victor Ponta a postat, vineri, pe pagina sa oficiala de Facebook o fotografie cu presedintele Traian Basescu si deputatul Elena Udrea, pe plaja, ambii fiind imbracati in tricouri PMP, insotita de textul "No comment!".

Elena Udrea a postat tot vineri pe Facebook o serie de fotografii intitulata "Traian Basescu cu tinerii si femeile din PMP". Fotografiile sunt realizate la malul marii, pe plaja.

Astfel, Traian Basescu apare imbracat in pantaloni albi, pantofi sport si un tricou alb cu sigla PMP si cu mesajul "Vote for PMP", alaturi de sotia sa, Maria Basescu, purtand la randul sau un tricou cu sigla PMP si cu inscriptia "Made me do it", precum si de mai multi lideri si candidati ai partidului, intre care Elena Udrea, Cristian Preda, toti avand tricouri albe cu sigla PMP.

In unele dintre fotografii, presedintele da mana cu candidati si lideri ai PMP, intre care Elena Udrea, care are si ea un tricou alb cu sigla PMP si inscriptia "I'm popular", si Cristian Preda, imbracat intr-un tricou pe care este imprimata o poza cu mere rosii.

Potrivit unor surse din partid, mai multi lideri locali si nationali ai formatiunii s-au intalnit, vineri, cu presedintele Traian Basescu la Neptun. Reprezentantii PMP au avut o discutie cu seful statului la un local din statiune, iar apoi au mers pe plaja, dupa care i-au prezentat colectia de tricouri a partidului si au facut mai multe fotografii cu seful statului.

Presedintele Traian Basescu, impreuna cu sotia sa, se afla la vila de protocol de la Neptun, pentru a petrece minivacanta de 1 Mai.

Seful statului a ajuns la Neptun joi seara, dupa ce in cursul diminetii a participat la o emisiune la B1 TV.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


5422 vizualizari

  • +32 (36 voturi)    
    dar tu?? (Sâmbătă, 3 mai 2014, 13:10)

    everyone [anonim]

    dar tu?? suntem satui peste cap de minciunile voastre,de ipocrizia voastra,de ticalosia voastra. in 2009 la referendum am votat parlament co 300 de parlamentari? unde-i parlamentul acela?
    • -4 (14 voturi)    
      De ce? (Sâmbătă, 3 mai 2014, 16:12)

      Zamolx11 [utilizator] i-a raspuns lui everyone

      de ce vrei parlament redus doar acum? de ce nu te-ai revoltat si in 2010?? trebuia respectat referendumul de PDL si Basescu. ca ei l-au promovat !!! PSD nici nu a fost de acord cu reducerea la o singura camera a parlamentului !!!
      dupa mine ar putea sa-l scoata in afara legii, ca toti sunt niste hoti si voteaza cum le zice secretara sau firma care plateste pt legea respectiva (cica se numeste "lobby")
      deci nu mai fi asa de indignat, mestere!
      • +4 (6 voturi)    
        alt expert? (Sâmbătă, 3 mai 2014, 21:37)

        cinic [utilizator] i-a raspuns lui Zamolx11

        cum se reducea parlamentul la 300? prn decret prezidential? prin OUG? doar atat pricepi din Constitutie?
        Nici azi nu se modifica Constitutia caci nu exista 67% necesar!
        Macar atat pricepi?
        • 0 (0 voturi)    
          Deci? (Sâmbătă, 10 mai 2014, 21:26)

          Zamolx11 [utilizator] i-a raspuns lui cinic

          Daca nu exista 67%, inseamna ca poporul nu vrea parlament unicameral...
    • -2 (4 voturi)    
      nu tot ce zice base si se voteaza e bun (Sâmbătă, 3 mai 2014, 23:41)

      Bocu' lu'Ioha [utilizator] i-a raspuns lui everyone

      votul uninominal, cel care a dus la un parlament de 600 e bun? l-a cerut base, l-ai cerut, l-ai votat si s-a dovedit o greseala
      parlamentul unicameral ar fi o alta greseala
      parlamentul actual e intr-adevar prea mare, dar 300 de parlamentari impartiti in 2 camere e prea putin, gandeste-te ce ar insemna o camera cu 150 de parlamentari, daca ai cumparat 20-30 ai o noua majoritate, ceea ce ar fi absurd
  • -35 (45 voturi)    
    Trist... ;-( (Sâmbătă, 3 mai 2014, 13:11)

    MenInBlack [utilizator]

    Se numeste disperare, strigatul neputintei...
    Kapitanul stie ca e deja istorie, el si echipajul...
    Sa varsam o lacrima ...(de crocodil, marca <bas>) :-(((
    • +16 (20 voturi)    
      iarasi!!!!! (Sâmbătă, 3 mai 2014, 15:26)

      asada [utilizator] i-a raspuns lui MenInBlack

      Tu esti acelas barbat !!!!! nu varsa prea multe lacrimi ca pui de o inundatie si te inhama Ponta la barca de cauciuc.
    • +5 (9 voturi)    
      daca tot vrei (Sâmbătă, 3 mai 2014, 16:02)

      canuta [utilizator] i-a raspuns lui MenInBlack

      sa te dai stiutor, afl-o acum si pe asta : crocodilii au marca LACOSTE .
    • +6 (8 voturi)    
      Pompistilor (Sâmbătă, 3 mai 2014, 21:47)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui MenInBlack

      daca e istorie de ce naiba mai luptati sa scapati de el?
  • +28 (38 voturi)    
    Iar noi (Sâmbătă, 3 mai 2014, 13:14)

    Soljenitin [utilizator]

    Iar noi romanii credem ca tu nu au avut niciodata asemenea simturi, cu atat mai putin bunul simt. Demisia, plagiatorix, romania nu are nevoie de un gunoi ca tine!
    • +15 (15 voturi)    
      Noi simtim dispret pt mitocanul Ponta (Sâmbătă, 3 mai 2014, 15:17)

      Cristiann80 [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Si noua ne este mila dar nu de Basescu care-i in vacanta in pantalon de trening fie si alb cu tricou PMP, ne este mila cu dispret, de mitomanul Ponta care din nefericire este la fraiele tarii.. ne este teama de acest marlan, cu un vocabular grobian, care jigneste femeile public, fiind un misogin periculos. Ne sperie si ne ingrijoareaza deoarece acest mitoman nu guverneaza, este permanent in campanie de doi ani, minte prostimea iar viata noastra e tot mai grea si impovaratoare din cauza scumpirilor, supraaccizei, celor 35 de taxe noi iar cele vechi triplate....acestea sunt probleme noastre, nu ca Basescu este la mare in trening alb? Si de cand Ponta a devenit si critic de moda? Pe el nu se vede? Nevasta nu si-o vede? Rusine sa-i fie Mitomanului grobian. Doamneeee cum vom scapa de el?????
  • +25 (33 voturi)    
    Ponta (Sâmbătă, 3 mai 2014, 13:24)

    Snakeheart [utilizator]

    Păi în opinia lui Ponta numai bolșevicii din PSD au voie să-și facă campanie electorală.....
  • -11 (23 voturi)    
    asa e (Sâmbătă, 3 mai 2014, 14:04)

    marr.io [utilizator]

    basescu si-a pierdut bunul simt dar ponta e gelos ca nu a avut niciodata bun simt. ce sa ceri de la doi gretosi care se cearta ca chiorii dar nu au nici o idee de raul pe care-l fac romanilor. huoo, draci politicieni.
    • +6 (6 voturi)    
      vocea rusiei (Sâmbătă, 3 mai 2014, 21:51)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui marr.io

      te inspira?
  • +32 (40 voturi)    
    Si mie mi-e mila (Sâmbătă, 3 mai 2014, 14:08)

    Cuca [utilizator]

    de Ponta. Mai précis de nivelul lui de inteligenta, bun-simt, buna crestere, educatie, si civilizatie. Pentru ca, iata, dovedeste iarasi si iarasi ca este nimic altceva decit un derbedeu prost-crescut care printr-un capriciu al sortii a ajuns in virf, marioneta unor hoti. Un simplu om de paie, un viitor acar Paun, fara indoiala.
    • -8 (12 voturi)    
      ha ha (Sâmbătă, 3 mai 2014, 16:13)

      Zamolx11 [utilizator] i-a raspuns lui Cuca

      sa nu vorbim despre derbedei, golani, afemeiati si betivani, te rog. se supara marinarul...
      • 0 (2 voturi)    
        Cat pe ce sa te fac impertinent (Duminică, 4 mai 2014, 1:40)

        potaissa [utilizator] i-a raspuns lui Zamolx11

        dar nu vreau sa te laud...
        • 0 (0 voturi)    
          du-te tu... :) (Sâmbătă, 10 mai 2014, 21:28)

          Zamolx11 [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

          intelectualule !!! baiat finut, loveste cu manta :)
  • +23 (25 voturi)    
    da tu ponto.... (Sâmbătă, 3 mai 2014, 14:12)

    skyradio [utilizator]

    cind te carau 6 pompieri cu apa pina la sosete, cat de penibil poti sa fi.......intotdeauna!
  • +17 (19 voturi)    
    Plagiatorul e disperat! (Sâmbătă, 3 mai 2014, 14:16)

    Cataleya [utilizator]

    Si e foarte bine asa!
  • +17 (19 voturi)    
    buey, ponto ! (Sâmbătă, 3 mai 2014, 14:27)

    keiser_soze [utilizator]

    ..ca asta-i limbajul pe carel intelegi !
    Nu ai intees ca noi ne cracanam de ras in fiecare zi cind te vedem si auzim ?
    Esti o gluma proasta pe care natura a creat-o dintr-o imensa eroare !
    Tragic este ca sintem nevoiti sa te si platim ca sa emiti acele bazaconii pe care credeam ca le gasim numai in romanele sci-fi de proasta calitate !
    Daaaar, in curand, vom fi privilegiati si vom scapa dreak de tine !
    Scriu astfel ca sa priceapa si neuronul tau stafidit !
  • +16 (18 voturi)    
    Tu... (Sâmbătă, 3 mai 2014, 14:44)

    DelMa [utilizator]

    întreci orice măsura, orice lipsă de respect. La cum te comporți, milă și repulsie stârnești. Ești o caricatură de PM ! Ce spune președintele despre tine e complet adevărat, ce spui tu despre el sunt numai minciuni și injurii.
  • +22 (26 voturi)    
    comentarii jalnice (Sâmbătă, 3 mai 2014, 14:51)

    marsman [utilizator]

    aceste comentarii arata nivelul acestui om. si base are in "portofoliu" multe, dar este muuult peste indivizii astia fara 7 ani de acasa. cum te uiti in ochii copiilor tai, ponta? ii cresti la fel cum esti tu?
  • +16 (18 voturi)    
    Bitul Plagiator... (Sâmbătă, 3 mai 2014, 14:53)

    Cataleya [utilizator]

    A ajuns sa-si axeze campania pe "coscovitul marinar"
    Da. Asa o fi.
    Numai ca acel "coscovit" si-a luat cizmele de cauciuc si a mers prin apa si noroi si (macar de ochii lumii) nu s-a lasat tras cu barca de 6 vlajgani, pe ulitele satului, in apa pana la glezne.
    Asa ca, ia aminte de la "coscovitu" ala ca te-a cam facut de tot ca-ca-tul!
    )))))
  • +17 (17 voturi)    
    Cum orice cal de curse ajunge gloaba (Sâmbătă, 3 mai 2014, 15:09)

    IancuJianu [utilizator]

    Asa si orice PM plagiator ajunge la groapa de gunoi a istoriei.
  • +8 (8 voturi)    
    masura bunului-simt (Sâmbătă, 3 mai 2014, 15:21)

    popescu_de_padure [utilizator]

    Mie imi este mila de noi, romanii din Romania, cei ce il vad zilnic pe copy/paste povestind idiotenii si comportandu-se ca ///, nu ca un politician ajuns (dupa mine conjunctural) in fruntea tarii. Acest imatur nu are notiunea de binele tarii, ci doar joaca - folosind un limbaj de sub-cartier, cred ca as jigni mahalagii neaosi comparandu-i cu personajul - pentru interese mizere: cine pe cine sa striveasca, cine sa aiba nu's ce avantaje politice/economice...

    Mai mult, se asociaza fara nicio perdea cu toti pretendentii la puscarie din P$D (nu ca toti ar fi de pitit...) si nici nu are nicio reactie contra coruptiei evidente din partidul din care face parte...

    Nivelul omului este dat de "fa", "parasuta", "Base la ... <brutarie>", plimbarea cu barca la inundatii, etc. Bun-simt, cei x ani de acasa, verticalitate, asumarea unor decizii sau chiar greseli - nu intra in "dotarile" individului... ///.. Haideti la vot... :(:(:(
    • +4 (4 voturi)    
      ... (Sâmbătă, 3 mai 2014, 21:32)

      Delia13 [utilizator] i-a raspuns lui popescu_de_padure

      faptul ca isi permite sa aiba nivelul asta spune multe despre noi romanii, care l-am dat jos pe Boc, Ungureanu si uite pt Ponta nu vad nici o reactie... Si sa nu imi spuneti ca nu Noi am ajutat sa cada guvernul Boc! Eu cred ca Noi sintem mai vinovati, prin pasivitate, decit cei 300 care au iesit atunci in strada!
  • +13 (13 voturi)    
    saracul (Sâmbătă, 3 mai 2014, 15:27)

    asada [utilizator]

    tatisme tip plagiatorul mitoman !!!!!!!
  • +8 (8 voturi)    
    Individul, (Sâmbătă, 3 mai 2014, 16:25)

    canuta [utilizator]

    ca orice /// care se respecta,daca nu-si poate invinge adversarul cu mintea sau cu priceperea,se ia de imperfectiunile fizice ale acestuia sau de cum stau hainele pe el.
    Inca ceva,de multa vreme observ la el o preocupare obsesiva de a denigra,a batjocori si a insulta-o pe Elena Udrea oricum,oriunde si in legatura cu orice..Si nu ma pot impiedica sa ma gindesc ca toate astea sint urmare a unui esec,sau a unei tentative esuate in fata persoanei in cauzaNu doresc sa detaliez,dar sigur stiti la ce ma refer.
    I-as recomanda sa tina cont de faptul ca rominii au fost,sunt si probabil vor fi francofoni,iar francezii apreciaza si de regula scuza" cocosii" .
    Atentie,Ponta, COCOSII nu claponii!
  • +7 (7 voturi)    
    pPontanus, intzeleptitul natiei ! (Sâmbătă, 3 mai 2014, 18:33)

    Plagarus [utilizator]

    Din putzul gandirii " doctorului " in falsh : „Daciana Sârbu a fost europarlamentar înainte de a fi fiica lui Ilie Sârbu sau soția mea” !!!!!!!

    Viorel Victor Atnop, dialog cu papusica Nitu : - domnule procuror general revolutionar, de ce la arestarea "omului carnaval" Mazare, a fost necesara folosirea mascatilor?
    - Pentru ca nu am putut sa-i indeplinim o dorinta...
    - Care a fost aceasta?
    - A vrut sa fie dus la DNA intr-un car alegoric

    De anul acesta, statisticile vor fi mult mai optimiste, asigură reprezentanţi ai Guvernului. Nu pentru că starea naţiunii ar urma să se îmbunătăţească, ci fiindcă termeni “cu o încărcătură emoţională negativă” din documentele oficiale vor fi înlocuiţi, în spiritul corectitudinii politice, cu unii mult mai liniştitori.

    Astfel, declară guvernanţii, “rata şomajului”, o expresie care sugerează disperarea, va fi înlocuită cu “rata timpului liber”, pentru că, spune Micul premier Ponta, “nimeni nu poate contesta că un om care nu merge la serviciu are zile întregi la dispoziţie să joace fotbal, să facă drumeţii sau să se dea cu hidrobicicleta.”

    În aceeaşi notă, familiile care trăiau sub pragul sărăciei vor trăi de anul acesta sub pragul modestiei, “un atribut demn de laudă”, potrivit autorităţilor.

    “Nu vom mai spune ‘40% dintre români mor de foame’, ci ‘40% dintre români se mulţumesc cu apă’”, explică un angajat al INS. “Furtul şi omorul vor fi redenumite ‘redistribuţie spontană a averii’, respectiv ‘eutanasie neplanificată’, şi tot aşa. Pentru un cetăţean obişnuit schimbările vor fi insesizabile, dar pentru noi, care trebuie să prezentăm tot felul de rapoarte la UE, diferenţa va fi ca de la cer la pământ. -made TNR-
    • 0 (0 voturi)    
      Excelent, multumesc pentru (Duminică, 4 mai 2014, 8:43)

      Kecske [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      aceste comentarii. Am ris asa cum n-am mai ris demult.
  • +10 (10 voturi)    
    /// (Sâmbătă, 3 mai 2014, 18:45)

    cris64 [utilizator]

    Probabil Pontalaul nu cunoaste culoarea ofiterilor din Marina. De asemenea avand in vedere cuvantul folosit, "coscovit", poate n-ar fi rau sa-i citeasca cineva versurile din Scrisoarea a III-a: "De-un mosneag, da, imparate, caci mosneagul ce privesti/ Nu e om de rand, el este Domnul Tarii Romanesti " Dar doar sa i le citeasca altfel asta e in stare sa o copieze si sa zica ca el a scris-o.
  • +5 (9 voturi)    
    Toti (Sâmbătă, 3 mai 2014, 19:06)

    zeus333 [utilizator]

    Eu sunt plecat de 13 ani,nu o sa-l iert niciodata pe Basescu pt ca incuraja romanii sa plece din tara dar daca ma uit la clanul mafiot pe care-l conduce Tonta prefer sa fiu de partea lui Base,macar nu is sluga la cei de tipu lui Mazare !
    • +2 (4 voturi)    
      nu ati inteles bine... (Sâmbătă, 3 mai 2014, 21:39)

      Delia13 [utilizator] i-a raspuns lui zeus333

      indemnul lui Basescu pt plecatul afara! Doar cu oameni care cunosc si alte realitati poti scoate tara asta din dogma comunista! Din pacate avea dreptate, nu uitati ca il aveam pe Geoana presedinte, daca multi dintre noi ramaneau in tara! Si numai lipsa Antenelor..., si deja avem alta gindire!
    • +4 (4 voturi)    
      acum 13 ani? (Sâmbătă, 3 mai 2014, 21:42)

      cinic [utilizator] i-a raspuns lui zeus333

      TB nu era presedinte. Deci cine te-a incurajat pe tine?
      Iar DREPTUL de a munci [temporar sau definitiv] oriunde e de dispretuit? Nu beneficiezi de acest drept si tu?
      PS. Imi dai si un citat din TB in care INCURAJA romanii sa plece?
  • +8 (8 voturi)    
    Soci (Sâmbătă, 3 mai 2014, 20:23)

    Bazil [utilizator]

    Imi aduc aminte cu placere de momentele de traire patriotica avute de mine la vederea pozelor de la Soci ale premierului nostru in compania unor mari lideri mondiali (Ianukovici fiind unul din ei). Are dreptate sa il atace pe marinar cu pozele lui in alb. Sa nu uitam ca premierul nostru este si un familist convins, propulsat de tata socru in politica. Acuzatia de plagiat este un fals ordinar. De fapt, premirul nostru, prin semnatura lui, a dat un plus de valoare zecilor de pagini copypastate in teza lui de doctorat.
  • +6 (8 voturi)    
    da, cred ca Presedintele (Sâmbătă, 3 mai 2014, 21:30)

    Yankeu [utilizator]

    a exagerat.Dar ti-a fost SPAIMA, nu mila!
    viorele , nici nu stii, cat de nimic incepi sa fii!
  • +1 (1 vot)    
    Jena (Duminică, 4 mai 2014, 6:20)

    Dana Bob [anonim]

    Am o jena cronica atunci cand imi revin in minte:
    1. Ponta cu Ghita ciobanul.
    2. Ponta la masa cu regele{ in poza doar nu si in realitate.
    3. Ponta la baschet si chef in cazul Muntenegru si Apuseni.
    4 .Ponta la Soci.
    5Ponta in barcuta !
    6. Ponta si plagiatul.
    7Ponta si obsesiile lui : Basescu , Udrea.
    8.Gazele de sist si Rosia Montana!
    Si mai sunt .....
  • 0 (0 voturi)    
    Comentariu de BADARAN (Duminică, 4 mai 2014, 7:34)

    ViorelLazar [anonim]

    Mai golane nu ti-a spus nimeni ca nu poti fi si BADARAN si pm.