Bucuresti: Laborator de preparare a canabisului gasit in locuinta liderului unei grupari infractionale

de D.G.     HotNews.ro
Sâmbătă, 20 august 2011, 14:13 Actualitate | Esenţial


Liderul unei grupari de trafic de droguri a fost prins de politistii bucuresteni, in locuinta in care statea acesta in Capitala fiind gasite aproximativ 4,5 kilograme de masa vegetala uscata si verde din plante de canabis si un laborator de preparare a drogurilor.

Barbatul, in varsta de 33 de ani, cu domiciliul in Focsani, judetul Vrancea, considerat a fi liderul unei retele infractionale specializate in trafic de droguri de risc, a fost prins in 18 august de in timp ce vindea unei persoane aproximativ doua grame de canabis cu suma de 100 de lei, informeaza sambata Politia Romana, citata de Mediafax.

Ulterior, in baza autorizatiei obtinute de la Tribunalul Bucuresti, politistii antidrog au perchezitionat resedinta acestuia din Capitala, unde au descoperit un laborator functional in care producea si prepara canabisul. Aproximativ 4,5 kilograme de masa vegetala uscata si verde din plante de canabis, patru telefoane mobile si patru cartele SIM au fost ridicate de la locuita acestuia pentru cercetari.

Politistii Brigazii de Combatere a Criminalitatii Organizate Bucuresti - Serviciul Antidrog, impreuna cu procurorii DIICOT - Structura Centrala au inceput investigatiile in acest caz in urma cu aproximativ doua luni.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1301 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    laborator? (Sâmbătă, 20 august 2011, 14:25)

    junkyman [anonim]

    Si cum se "prepara" cannabisul in "laborator"? Va dati seama, sper, ca este vorba despre planta de canepa...
    • +3 (3 voturi)    
      Re: Junkyman (Sâmbătă, 20 august 2011, 20:52)

      MLZ [anonim] i-a raspuns lui junkyman

      ... si cand te gandesti ca daca n-ar face-o legislatia ilegala, ar valora cam cat o sacosa de patrunjel .... :)


      Dar Statul stie el mai bine ce trebuie sa fie binele pentru noi. :)
  • -7 (13 voturi)    
    pedeapsa chineza!! (Sâmbătă, 20 august 2011, 14:43)

    badtroll [utilizator]

    pedeapsa chineza pentru droguri este un glont in cap si recoltarea organelor pentru salvarea altor vieti..100% de acord
    • +5 (7 voturi)    
      ha (Sâmbătă, 20 august 2011, 15:43)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui badtroll

      stii ce-i ala canabis? Stii ca se foloseste in medicina? Stii ca nu creaza dependenta? Stii ca ajuta la combaterea drogurilor grele? Stii ca alcoolul este MULT mai periculos?
    • +5 (5 voturi)    
      daaa! (Sâmbătă, 20 august 2011, 15:51)

      I [utilizator] i-a raspuns lui badtroll

      pedeapsa chineza pentru comentarii aiurea sti care ii?
    • +4 (4 voturi)    
      Lol (Sâmbătă, 20 august 2011, 16:47)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui badtroll

      Atunci pt viol? Pedofilie? Crima? Talharie? A?...daca stai si te gandesti...toate sunt mult mai grave.
      In cazul de fata...dealerul nu poate vinde cu forta...cineva cumpara de buna voie si nesilit de nimeni. Asta nu e heroina ca sa nu ai de ales (ai si atunci de fapt, doar ca mult mult mai greu)...asta-i canabis...ceva mult mai putin nociv decat tutunul, alcoolul, coca-cola, mcdonalds si alte prostii...
      Ia si gandeste inainte sa vorbesti....de asta ai capul ala pe umeri.
  • +3 (3 voturi)    
    :) (Sâmbătă, 20 august 2011, 23:37)

    ion voicu [anonim]

    mergeti in amsterdam sa vedeti oameni normali. eu tocmai m-am intors.
    cit despre vitejiile diicot si "drogurile de mare risc" (cannabis, cum ar veni), nici nu stiu daca sa pling sau sa rid.
    as vrea sa traiesc intr-o romanie normala, populata de oameni normali.
  • +1 (1 vot)    
    :( (Luni, 22 august 2011, 12:08)

    Horia [anonim]

    Bravo eroilor de la diicoti si triiicoti si alti oameni de cultura si valoare ! Ati dat lovitura :)))
    Somaj, crime, pedofilie, sarcie, dar ce conteaza, sa infunde puscaria astia care cultiva o planta ce creste natural pe pamantul asta al nostru (al tuturor ) !!!!