BAC 2011 Au fost publicate baremele de corectare la examenele de Istorie si Matematica

de Raluca Pantazi     HotNews.ro
Miercuri, 29 iunie 2011, 15:12 Actualitate | Esenţial


Ministerul Educatiei a publicat baremele de corectare de la examenele de Istorie si Matematica sustinute miercuri, 29 iunie, in cadrul sesiunii iunie-iulie a Bacalaureatului 2011. Elevii au sustinut proba scrisa obligatorie a profilului din cadrul Bacalaureatului 2011: Examenul de Istorie a fost sustinut de absolventii de la profilurile umanist, artistic, pedagogic, educatie fizica si sport, teologic, iar examenul de Matematica de absolventii de la profilurile real, servicii, resurse naturale si protectia mediului, tehnic, pedagogic si militar.

Descarca de aici BAREMELE de corectare de la Istorie, Matematica M1, Matematica M2 si Matematica M4

Barem Matematica M1

Barem Matematica M2

Barem Matematica M4

Barem Istorie
 
Vezi aici SUBIECTELE COMPLETE de la examenele de Istorie, Matematica M1, Matematica M2 si Matematica 4

Proba a fost sustinuta de aproximativ 210.000 elevi, diferentiat, in functie de filiera, profil si specializare. In Bucuresti, la Bacalaureat s-au inscris aproximativ 22.000 de elevi, examenul fiind organizat in 71 de centre, in 60 fiind instalate camere de supraveghere video.

La probele sustinute miercuri, 29 iunie, reprezentantii Inspectoratului Scolar Hunedoara au declarat pentru HotNews.ro ca aproape toti elevii de la Grupul Agricol Alexandru Borza din Geoagiu au fost dati afara din examen, pentru frauda sau tentativa de frauda. Mai precis, au fost eliminati din examen 111 elevi din 159 prezenti in centrul de examen, care se pare ca aveau rezolvarile subiectelor de Bacalaureat.

Contactat de HotNews.ro, ministrul Educatiei, Daniel Funeriu, a confimat informatia si a anuntat ca a solicitat declansarea unei anchete a politiei. "Ceea ce vedem astazi este rezultatul direct al reformelor Marga si Andronescu. 10 din cei 12 ani petrecuti in scoala de cei care dau astazi Bacalaureatul sunt sub conducerea lui Marga, Andronescu, PNL sau PSD la minister", a declarat Funeriu.

Citeste si:








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















53606 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Am mari sanse sa pic (Miercuri, 29 iunie 2011, 15:21)

    daniel [anonim]

    Si cred ca in situatia mea sunt multi elevi cel putin de la mate info ma astept ca procentul de promovabilitate sa fie mai mic anul acesta.
    • 0 (0 voturi)    
      de ce? (Miercuri, 29 iunie 2011, 15:57)

      Laur006 [anonim] i-a raspuns lui daniel

      Iar au bagat astia subiecte care nu s-au predat niciodata in timpul scolii? :lol
      Sau nu ai avut timp sa inveti materia de 4 ani in cele 2 saptamani de "vacanta" de dupa terminarea scolii? Ei, nah... pe mine m-a batut taica-meu si in clasa a X-a cand am dat cu virgula la o teza la mate... Si nici n-am murit, nici n-am copiat, dar nici nu am repetat examenele, (decat cateva la facultate :)) in anii superiori)
    • 0 (0 voturi)    
      sanse (Miercuri, 29 iunie 2011, 17:00)

      a [anonim] i-a raspuns lui daniel

      Mie mi sa parut usor subiectul, si nu sunt cel mai bun la mate. Nu cred ca va fi asa de mic promovabilitatea. La noi cred ca vor trece si cei care inainte cu greu au trecut clasele. (precizez ca nu se putea copia, sau trebuia sa fi foarte bun sa poti. camere, profesori severi.).
      • 0 (0 voturi)    
        usor? (Miercuri, 29 iunie 2011, 17:19)

        xpawnrip [utilizator] i-a raspuns lui a

        eu am scris in continuu si nu l-am terminat...
        18 pagini am umplut si nu cred ca trec de 9...
        sper sa iau peste 8.50 totusi 8-|
        • 0 (0 voturi)    
          pe bune? (Duminică, 3 iulie 2011, 21:55)

          Alina [anonim] i-a raspuns lui xpawnrip

          18 pagini? In care ai scris ce? Ca daca 16 pagini din 18 sunt taieturi si aiureli, nu incalzeste pe nimeni cu nimic sa stii.
          Eu chiar nu cred ca rezolvarea unei lucrari de bac se poate intinde pe 18 pagini, nici la romana nu scrii atat, sa fim seriosi.
      • 0 (0 voturi)    
        Gramatica (Miercuri, 29 iunie 2011, 17:32)

        Roman [anonim] i-a raspuns lui a

        Iti dau o veste proasta : daca asa ai scris si te-ai exprimat si la examen in mod sigur vei pica bacalaureatul la limba romana. De fapt ar trebui sa repeti scoala cam de la clasa a IV-a . In cateva fraze ai demonstrat ca nu stii utilizezi cratima "mi s-a parut" , semnele de punctuatie si eterna problema unul doi sau trei de i.
        Inapoi la scoala loaza! Pune burta pe carte!.
  • 0 (0 voturi)    
    bareme ??? (Miercuri, 29 iunie 2011, 15:47)

    am [anonim]

    n-o fi baremuri?
    • 0 (0 voturi)    
      nu (Miercuri, 29 iunie 2011, 19:21)

      panfil [anonim] i-a raspuns lui am

      e succesuri pe autostrade.
      poti afla din almanahe.
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Miercuri, 29 iunie 2011, 15:52)

    Andreea [anonim]

    Ma asteptam sa iau cel putin 9 , insa dupa ce am vazut baremul cred ca o sa iau sub 9:(. Punctele c de la II.2 si III.2 au fost foarte grele:(
    • 0 (0 voturi)    
      halal (Miercuri, 29 iunie 2011, 17:25)

      Ionut [anonim] i-a raspuns lui Andreea

      Daca alea sunt subiecte grele... mi-ar fi jena sa deschid gura pe un forum ;)
      Si spun asta la 13 ani dupa ce-am dat bacu'.
  • -4 (4 voturi)    
    ... (Miercuri, 29 iunie 2011, 15:53)

    anonim [anonim]

    ce-a mai handicapata varianta pe care au putut sa o faca la M1 ... in neamu lor de nenerocitii ... k ei knd au dat bacu ... au copiat de au rupt si akm termina ei pe alti .
    • +1 (1 vot)    
      =)) (Miercuri, 29 iunie 2011, 17:16)

      dragos [anonim] i-a raspuns lui anonim

      asta pica sigur :))
    • +1 (1 vot)    
      si tu esti prostul gradinii (Miercuri, 29 iunie 2011, 17:20)

      xpawnrip [utilizator] i-a raspuns lui anonim

      nu te vezi cum scrii?
    • +1 (1 vot)    
      Gramatica (Miercuri, 29 iunie 2011, 17:34)

      Roman [anonim] i-a raspuns lui anonim

      Inapoi la scoala tinere. Ma mir cum ai ajuns la bacalaureat, dupa cum te exprimi trebuie sa repeti tot ciclul gimnazial.
    • +1 (1 vot)    
      Cainele moare de drum lung... (Joi, 30 iunie 2011, 22:39)

      Ark [utilizator] i-a raspuns lui anonim

      Si tu mori de grija altuia. Pe tine te doare ca au copiat altii la bac si tu nu. Mai bine te-ar preocupa faptul ca ai fost incapabil sa rezolvi niste subiecte banale. La sapa cu tine ca dupa limbaj se vede ca ai crescut pe camp.