UPDATE Presedintele Consiliului Judetean Arges, Constantin Nicolescu (PSD), a fost arestat. Victor Ponta: O razbunare pentru mitingul de la Mioveni

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 26 ianuarie 2011, 11:37 Actualitate | Esenţial


Constantin Nicolescu
Foto: Agerpres
UPDATE Presedintele Consiliului Judetean Arges, social-democratul Constantin Nicolescu, a fost arestat, miercuri seara, de procurorii Directiei Nationale Anticoruptie, dupa patru ore de audieri, anunta Agerpres.

Nicolescu a fost scos incatusat din sediul DNA Pitesti si transportat cu o duba catre arestul IPJ Arges.

Presedintele CJ Arges este cercetat, potrivit avocatului sau, intr-un dosar privind alocarea unor fonduri catre Arhiepiscopia Argesului si Muscelului.

In cursul diminetii, biroul presedintelui Consiliului Judetean Arges, social-democratul Constantin Nicolescu, a fost perchezitionat de o echipa e Directiei Nationale Anticoruptie (DNA), Serviciul Teritorial Pitesti
.

Perchezitia a inceput la primele ore ale diminetii, in absenta presedintelui CJ Arges, reprezentat de avocatul sau, Radu Rotaru.

Potrivit aparatorului lui Nicolescu, perchezitia ar viza un dosar din anul 2009, referitor la alocarea unor fonduri catre Arhiepiscopia Argesului si Muscelului.

"Este vorba despre un dosar din anul 2009, din cate cunosc eu. In acest dosar s-au mai ridicat documente si s-au mai dat declaratii, dar acum s-a dispus o noua perchezitie. Eu nu gasesc o justificare, atata timp cat Consiliul Judetean (...) a pus la dispozitie toate actele solicitate. In acest moment nu cred ca se pot gasi alte documente. (...) Este vorba de alocarea unor fonduri catre Episcopie. (...) Nu as putea spune o suma in acest moment", a declarat avocatul Rotaru.

Constantin Nicolescu a mai fost audiat de procurorii DNA in anul 2009, intr-un dosar referitor la o sponsorizare acordata de controversatul om de afaceri Cornel Penescu pentru o actiune caritabila organizata de CJ Arges.

Inalt Prea Sfintitul Calinic: Senatorul PDL Mircea Andrei mi-a spus ca o sa inceapa un razboi

Inalt Prea Sfintitul Calinic spune ca senatorul Mircea Andrei, liderul PDL Arges, s-ar putea afla in spatele anchetei declansate de procurorii Directiei Nationale Anticoruptie (DNA) pentru finantarile acordate de Consiliul Judetean (CJ) Arges in contul unor actiuni ale Arhiepiscopiei Argesului si Muscelului.

Arhiepiscopul a sustinut, in cadrul unei conferinte de presa desfasurate la Curtea de Arges, ca a primit amenintari din partea senatorului Andrei, dupa ce fostul vicar Nicolae Branzea, ruda cu acesta, a fost schimbat din functia de sef de catedra pe care o ocupa la Facultatea de Teologie a Universitatii Pitesti.

"Parintele Branzea a fost trimis acolo sa supravegheze atent tot ce se intampla, iar dumnealui a atribuit mai multe ore unor profesori care nu aveau nicio competenta. Cand am sesizat ca se incalca legea, i-am cerut sa refaca statul de functii, (...) dar a refuzat sa ne raspunda la aceasta solicitare si ulterior a fost inlaturat din functie. Nu a durat prea mult si am fost sunat de Mircea Andrei, care mi-a spus ca daca nu il pun pe varul lui acolo unde a fost, o sa inceapa un razboi", a afirmat Calinic, citat de agentia Agerpres.

El a afirmat ca au urmat o serie de controale si amenzi la firmele detinute de Arhiepiscopie, controale care ar fi fost "dirijate".

"Noi nu am facut decat sa respectam legea, nu puteam sa toleram ca parintele Branzea sa faca ce vrea la Facultatea de Teologie. Nu am vrut niciun moment sa fac publice aceste lucruri, insa s-a ajuns cam departe. Se tot vorbeste despre coruptie, iar noi nu am facut decat sa luam masurile necesare pentru a ne asigura ca se respecta legea. Unii s-au suparat si nu m-as mira sa apara pe parcurs si alte probleme", a mai spus arhiepiscopul.

Inaltul ierarh a precizat ca au fost prezentate organelor de ancheta toate documentele solicitate in legatura cu fondurile primite de la CJ Arges, care au fost, in opinia sa, acordate si cheltuite corect.

"Este vorba de trei situatii cand am primit fonduri de la Consiliul Judetean Arges. Pentru toate acestea, am trimis documentele necesare, catre DNA si Garda Financiara. Avem acte doveditoare pentru fiecare situatie in parte. Nu am comis nicio neregula, toti banii au fost cheltuiti corect", a precizat arhiepiscopul.

Victor Ponta: O razbunare pentru mitingul de la Mioveni

PSD Arges acuza o actiune politica, al carei scop este razbunarea pentru mitingul de marti, de la Mioveni. La Pitesti s-a deplasat liderul partidului, Victor Ponta.

"Dincolo de formatia mea de om al legii (...) refuz sa cred in coincidente. Refuz sa cred ca astazi, la 24 de ore dupa ce mii de oameni au iesit la Mioveni sa-si manifeste indignarea fata de situatia sociala si economica a tarii si fata de nepasarea Guvernului, cel care este persoana publica cea mai votata din Arges (...) este supus unei anchete extrem de ciudate", a afirmat seful PSD.


Citeste mai multe despre   


















16016 vizualizari

  • -59 (77 voturi)    
    ... (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 11:44)

    Aph [anonim]

    Hmmm, oare vreo legatura cu organizarea protestului de ieri de la Mioveni?
    • +53 (55 voturi)    
      Pe cand si la TELEORMAN controale ??? (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 18:41)

      Florin40 [anonim] i-a raspuns lui Aph

      asteptam un control serios si la cj teleorman. sunt convins ca vor fi surprize placute. culmea de dupa revolutie a romaniei judete sarace cu baroni fff bogati !!!!!!!!
      • +34 (38 voturi)    
        Super tare (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 19:03)

        Marin Preda [anonim] i-a raspuns lui Florin40

        primul lucru la care m-am gandit dupa ce am vazut stirea ,a fost pa cand si la CJ Teleorman .Nu cred ca dureaza mult timp ,tinand cont ca TR si AG sunt judete vecine..... .Daca Ponta are dreptate cu mitingul de ieri ,maine as vrea sa aiba loc un miting si in Alexandria .
      • +4 (4 voturi)    
        offff (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 22:23)

        adonis84 [utilizator] i-a raspuns lui Florin40

        Mare minune, la noi au vandut tot la fiare vechi.

        Toti spun ca fierul vechi il colecteaza tiganii, apoi ajunge la Constanta, si de acolo... Rosiori de Vede nu mai avem nimic. Politia cam doarme.

        Numai bine!
    • -39 (47 voturi)    
      Politie Politica ! (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 18:49)

      niculita30 [utilizator] i-a raspuns lui Aph

      :(((
      • +25 (29 voturi)    
        poliția (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 19:50)

        alex_1 [utilizator] i-a raspuns lui niculita30

        p#l!!... sigur. e politie politica daca cineva se ia de un membru psd....
        • -6 (6 voturi)    
          sigur? (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 21:30)

          cata [anonim] i-a raspuns lui alex_1

          Esti tu sigur ca omul prezinta pericol public daca e cercetat in stare de libertate? Si codul penal spune altceva atunci cand base hotaraste!
          • +7 (7 voturi)    
            ...vine PSD-ul si e alb ca lacrima (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 22:20)

            Andrei T [anonim] i-a raspuns lui cata

            Pai daca e cercetat in stare de libertate pune de-un miting . Cum sa nu vrea sa cada puterea care il ancheteaza? Vine PSD-ul si e alb ca lacrima. Asta la Sfantu Asteapta.
      • +19 (21 voturi)    
        Nici macar nu stii cu ce se "mananca" titlul tau (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 20:02)

        Oblio [anonim] i-a raspuns lui niculita30

        Fiecare sa raspunda pentru faptele lui. Sau, dupa fapta si rasplata.
        Astept sa le vina randul tuturor celor care si-au batut joc de noi. Daca nu au fost "deranjati" 20 de ani, li se pare anormal sa fie acum luati la intrebari.
        Ti-a spus irealitatea sau latrinele, cum ca totul in aceasta "dictatura" este politic??
      • +10 (12 voturi)    
        ... (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 20:29)

        Aph [anonim] i-a raspuns lui niculita30

        Mergi tu in locul lui la puscarie daca e gasit vinovat?
      • +13 (13 voturi)    
        calinic (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 21:10)

        tara [utilizator] i-a raspuns lui niculita30

        prea sfintitul Calinic a fost colaborator al securitatii
        • +8 (8 voturi)    
          erau colegi... (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 22:01)

          NICOLETA [anonim] i-a raspuns lui tara

          Si Constantin Nicolescu ce crezi c-a fost?
          E patronul retelei de service "IATSA" .
    • +35 (39 voturi)    
      credeam... (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 19:00)

      DanDa [utilizator] i-a raspuns lui Aph

      Credeam ca mitingul de ieri nu a fost organizat de PSD. Acum ponta v. spune ca e urmare a mitingului. Adica spune cu subiect si predicat ca ieri mitingul a fost organizat de PSD. Si eu care mai aveam sperante ca oamenii s-au onvins...
      • -13 (17 voturi)    
        gandeste logic (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 20:50)

        me [anonim] i-a raspuns lui DanDa

        Ce inseamna ca PSD "sa organizeze" protestele ? Le spune unor oameni de la o multinationala sa protesteze si ei protesteaza. I-a obligat cumva pe oameni ? I-a amenintat ca-i da afara ? I-a amenintat ca le scade salariile ? Nu crezi ca oamenii care au protestat au crezut macar putin in ceea ce cer ? Nu crezi ca le e frica de codul muncii ?
        • +16 (16 voturi)    
          ok, sa gândim logic (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 21:25)

          diddlyjo [utilizator] i-a raspuns lui me

          oare muncitorii de la Mioveni sa fie niste ahtiati dupa lectura? oare au citit ei proiectul de cod al muncii propus de guvern? sa aiba ei un vocabular juridic bogat? sa aiba ei cunostinta de legislatia muncii din alte tari europene? sa poata ei face comparatii juste intre proiectul de cod al muncii propus de guvern si codurile din alte tari? sa poata ei face interpretari eficiente ale proiectului propus de guvern?

          cred ca pot estima cu o marja de eroare de 2% ca raspunsul la intrebarile de mai sus este NU in cazul a 95% dintre protestatarii de ieri.

          atunci ce inseamna ca PSD a "organizat" protestele?

          inseamna ca unii oameni din PSD & sindicat au profitat de ignoranta muncitorilor, de istoria lor de angajati ai Dacia (in ultimii 4 ani au fost conflicte de munca la Dacia, au fost fluctuatii mari ale efectivului de munca, deci au fost oameni scosi in somaj & reangajati etc) si de autoritatea informatiilor si analizelor raspandite la cele mai "prizate" televiziuni (pt ca muncitorul este consumator de tv, nu de text scris) pentru a-i infricosa pe muncitori cu un aspect sau altul al proiectului de cod, aspecte scoase din context & interpretate abuziv (orice interpretare prin scoatere din context este abuziva).

          cu alte cuvinte ma tem ca acei oameni au fost dusi cu zaharelul.
          • 0 (0 voturi)    
            n-au fost dusi cu zaharelul (Sâmbătă, 29 ianuarie 2011, 14:29)

            vero [anonim] i-a raspuns lui diddlyjo

            n-au fost nici informati, nici inspaimantati. Li s-a spus iesiti in curte si au iesit, ca oile, pt ca asa au fost educati de comunisti: sa se supuna sefului fara sa cracneasca.
            Ori sindicatul si mai ales seful sindicatului sunt acum mafiotii locali cu carte de munca.
        • +8 (8 voturi)    
          ...le e frica de dezinformare... (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 22:26)

          Andrei T [anonim] i-a raspuns lui me

          Le e frica de dezinformarile care s-au facut cu privire la acest cod. Si PSD-ul, care a orchestrat dezinformarile, a organizat si mitingul. Simplu. Pentru tovarasi asemenea activitatii sunt cotidiene. Cine ar putea uita mineriada din timpul Conventiei Democratice?
      • +3 (3 voturi)    
        geniala asta! (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 23:58)

        dorul [utilizator] i-a raspuns lui DanDa

        Adica domnul procuror Ponta face greseli dintr-astea de logica? E ca aia cu "ei au furat mai mult". Si asta o sa fie premier.
    • +26 (30 voturi)    
      Normal ca are... (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 19:04)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui Aph

      Cum spunea si Ponta...asta e raspunsul pt protest.
      :))
      Doamne ce minte au unii... voi aveti impresia ca DNA-ul ii aresteaza asa gratuit pe oameni care deranjeaza? Pai daca era asa... principalii finantatori ai PSD+PNL+Voiculescu erau de mult in spatele gratiilor.
      Cata naivitate...sau mai bine zis, ce face manipularea din mintea oamenilor simpli...
    • +28 (30 voturi)    
      Sigura ca are!... (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 19:08)

      don giovanni [anonim] i-a raspuns lui Aph

      Normal, toa'ashu colonel CIE, "reprezentant Auto Dacia" prin Franta, Columbia si alte alea, Don Constantino, este doar Il Cappo al familigliei de pe Arges in jos. Nimic nu a miscat pana acum in Arges, timp de 20 de ani, fara acordul lui Don Constantin.
      Chiar credeti ca 8000 de slujbasi de la Dacia ies asa, la caterinca, fara ca asa zisii lideri sindicali, locotenentii lui Don Constantino, sa le ordone?
      Ce nu se leaga este insa un lucru: cum se face ca 'securistul' Basescu ii 'infunda' pe securisti precum Don Constantino sau Micki Spaga si pe multi altii? Ori Basescu nu este securist si mi ti-i infunda ca n-are nici un 'sentiment' sau Basescu este securist dar justitia nu este sub controlul lui si aresteaza pe cine crede dansa.
      Mai raman variantele extreme: "Basescu securist si comanda justitiei", varianta foarte 'sexi' si generatoare a celor mai incitante teoriii si scenarii, si "Basescu nesecurist si nici nu comanda justitiiei", foarte 'unexciting' deci de respins din start (si cu mari sanse sa fie cea adevarata :) )
      • +3 (11 voturi)    
        Dar daca...? (Schengen, Franta si coruptia din RO) (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 19:38)

        don giovanni [anonim] i-a raspuns lui don giovanni

        Dar daca francezii au mare dreptate sa fie basicati rau de tot? Daca Dacia Renault s-a bucurat de 'atentia' lui Don Constantino pana cand n-a mai putut si s-a plans la Paris? (ca la Bucuresti tot degeaba, La Famiglia rulz...)
        Ia puneti acum sonor pe gesticulatiile lui Basescu ("Sa mor io daca am stiut, iti promit ca il fac...") si Sarkozy ("Mais non, sunt satul pan-aicishia, m-ati ofticat rau de tot, Schengen Paul (Valery), auzi, sa ceara ala taxa de protectie dela Renault, merde...")
    • +31 (35 voturi)    
      Legătură. (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 19:10)

      aqualung [utilizator] i-a raspuns lui Aph

      Da, există legătură. Ştia ce-l paşte şi a organizat un miting, ca să spună pe urmă că e persecutat politic.
    • +15 (15 voturi)    
      Evaziune fiscala, "politica" (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 19:54)

      Oblio [anonim] i-a raspuns lui Aph

      Oare are vreo legatura cu BNS, dumitru costin, lider sindical de frunte si administrator al vantului...
      Si dosarul de evaziune este tot unul politic, in conceptia unora?
      Deja, m-am plictisit de aceasta motivatie desueta. Nu mai aveti imaginatie, tovarasi?
    • +18 (18 voturi)    
      unul din marii mafioti romani ,si nu de ieri (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 20:05)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui Aph

      inainte ca pontanaku sau antenescu sa se fi nascut ,Nicolescu asta manipula judetul !dar daca atat il duce mintea pe pontanak,atata spune ..sa vedeti acum fierbere in stupul de trantori PSD !
    • +10 (10 voturi)    
      bineinteles ca (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 20:43)

      visio [anonim] i-a raspuns lui Aph

      are; dar este oarecum haios ca trebuie sa apara o situatie deloc normala, mitingul de la Mioveni, pentru a se plati niste polite; realitatea este ca pe timpul psd+ pnl toti furau inclusiv de la pdl, iar pe timpul pdl se fac arestari; asta demonstreaza, inca odata, coruptia din sistem; coruptie inceputa si adusa la perfectiune de psd, continuata cu pnl, si cireasa de pe tort minunatii de la pdl; mitingul de la Mioveni este total aiurea pt ca solidaritatea sociala nu este in genele romanului; daca patronul ma da afara, desi sunt corect si harnic, imi plang de mila sau merg mai departe? oricum, demonstrantii de la mioveni isi vor lua o prima pt acest voluntariat, si va fi mica ca de obicei; adica obiceiul electoral...si vine Ponta, baiatul asta al nimanui si comenteaza despre corectitudinea unui presedinte de consiliu anchetat? ideea este simpla: daca nu fac ceva ilegal, nimeni nu are treaba cu mine, altfel.....dar e buna mierea, asa-i?
    • +13 (13 voturi)    
      Cu Penescu nu?!!! (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 20:46)

      Alt DAN [anonim] i-a raspuns lui Aph

      Penescu spune tot! Cui, cat, cand. Si uite asa s-a ajuns si la presedintele CJ Arges.
      Cine urmeaza? Aceasta-i intrebarea!!
    • +10 (10 voturi)    
      are legatura cu coruptia de peste tot (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 20:55)

      GeorgeT [anonim] i-a raspuns lui Aph

      Se pare ca isi baga coada si prea (mult) sfintitu'
      Numa' popii nu isi mai basera coada, iaca acu si ei in ciorba nationala...

      ===

      "toti banii au fost cheltuiti corect", a precizat arhiepiscopul" . Daca sice prea multu inseamna ca asa e ca nu cred ca are voie sa minta, sa are ?
      :)
    • +11 (11 voturi)    
      d-l Ponta (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 21:07)

      Pacala se intoarce [utilizator] i-a raspuns lui Aph

      nu stiu voi da' eu m-am saturat cand, de fiecare data cand este arestat vre-un jnapan de partid, sare presedintele cu replica "este razbunare/politie poilitica" si alte alea.

      Bre Ponta bre: mai vino-ti in fire si foloseste vorba aia americaneasca "No coment" ca nu e nimeni usha de biserica sa-ti pui pielea la bataie pt el... doar daca vrei sa mergi pe urmele sotului Mihalelei, dragotea mea...

      Astept controalea (da' cu rezultate!) peste tot, ai va rog!
    • -5 (7 voturi)    
      ?? (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 21:38)

      adyQ [utilizator] i-a raspuns lui Aph

      ce legatura are presedintele consiliului judetean cu mitingul de ieri?? sa inteleg ca mitingul a fost organizat de consiliul judetean??
      • +7 (7 voturi)    
        Intrebati unde trebuie (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 22:51)

        XtrO [utilizator] i-a raspuns lui adyQ

        Pai... de ce nu il intrebati pe procurorul guevaristo-maoisto-pesedist de dreapta-staga-sus-jos, recte mongoloidul domn Ponta, chestia asta. El e cel care zbiara ca arestarea cocalarului rosu e musai consecinta a mitingului in cauza.
  • +55 (57 voturi)    
    Legatura!!! (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 12:09)

    Catalin [anonim]

    Legatura este cu coruptia din Ag
  • -41 (57 voturi)    
    este psd, normal (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 12:14)

    bobi [anonim]

    Asa mai abate atentia de la foamea in care suntem!!
    Ce se poate afla in biroul unui presedinte de CJ?
    Orice ar face nu cred ca ar fi atit de nepregatit sa existe ceva incriminatoriu in birou!
    Arges este unul dintre cele mai frumoase judete, este aproape 80% ROSU, normal ca trebuie sa/si bage cineva coada! Oare cine?
    • +50 (60 voturi)    
      vai de noi (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 12:49)

      alex [anonim] i-a raspuns lui bobi

      sper ca e o ironie :) . Locuiesc in Arges si nu prea am cuvinte de lauda despre ce se intampla pe-aici. Cu exceptia Pitestiului, care a beneficiat de fonduri imense, restul judetului e vai de steaua lui. Drumurile sunt intr-o stare deplorabila ( calatoresc mult si pot spune fara dubii ca este judetul cu cele mai proaste drumuri din tara), peste tot s-au inchis fabrici ( mai putin Dacia la Mioveni si Holcim la Campulung), n-a miscat nimic in ultimii 20 de ani fara binecuvantarea lui Nicolescu, Vacaroiu si Ovidiu Musetescu. Nicolescu e ultimul mohican, din tripleta unul s-a tras la liniste ( Vaca) si celalalt s-a dus la verdeata ( Musetescu)
      • -14 (20 voturi)    
        Drumuri rele in j. Arges? (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 13:23)

        x [anonim] i-a raspuns lui alex

        N-ai circulat destul.
        Mai mergi prin Moldova, dar nu pe DN2, ci pe DN sau DJ mai laturalnice.
        Acelasi lucru intre Lacul Bicaz si Reghin; Tirnaveni - Blaj; Buzau - Intorsura Buzaului -Brasov; ...
        • +24 (24 voturi)    
          adauga (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 13:33)

          y [anonim] i-a raspuns lui x

          jud, olt, caras severin, dambovita, si trasfagarasanul dela baraj la balea lac.
          cele mai bune drumuri, in transilvania. chiar si cele judetene.
          surprinzator, teleorman are drumuri dela acceptabil in sus. asta pentru ca dragnea are mosie jumate din judet.
          • +29 (31 voturi)    
            concluzie: (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 14:23)

            dbp [anonim] i-a raspuns lui y

            drumuri proaste cam peste tot unde este PSD... cam curios de ce?
            • -6 (14 voturi)    
              supliment de concluzie (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 15:54)

              ngi [anonim] i-a raspuns lui dbp

              no fan psd, dar drumuri bune cam peste tot unde este PDL.. cum suna? a Romania.
              • +5 (7 voturi)    
                sfarsit de concluzie (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 21:19)

                Ella [anonim] i-a raspuns lui ngi

                PSD a papat banii de investitii
                PDL a mai facut si cate ceva din banii primiti...
        • -2 (4 voturi)    
          Cand ai mers ultima oara pe DN10 Buzau - Brasov ? (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 20:34)

          Alex [anonim] i-a raspuns lui x

          Drumul este in conditii bune , decente , a fost asfaltat foarte bine in urma cu 5-6 ani si inca se prezinta bine , nu sunt gropi deci de ce l-ai inclus pe lista cu drumuri proaste ?
      • +12 (12 voturi)    
        re (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 18:43)

        vasile pangaru [anonim] i-a raspuns lui alex

        Mai nea Alex, pai a dat fondurivcatre Arhiepiscopia Argesului si Muscelului sa aiba unii ca tine slujbe mai frumoase.
      • +10 (10 voturi)    
        Într-adevăr (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 19:09)

        aqualung [utilizator] i-a raspuns lui alex

        Într-adevăr, groaznice drumuri în Argeş. Când ieşi din Dâmboviţa şi intri în Argeş, ai impresia că s-a terminat şoseaua şi ai intrat pe pârloagă.

        Apropo de ce spune y mai jos, Prahova are nişte drumuri judeţene remarcabile, aproape oriunde ai merge (nu ştiu culoarea politică a CJ).
        • +4 (4 voturi)    
          din Dambovita trec si eu in Arges (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 21:21)

          Ella [anonim] i-a raspuns lui aqualung

          o data la 2 saptamani! Si Dambovita e la fel!
      • 0 (0 voturi)    
        n-am ce face (Joi, 27 ianuarie 2011, 0:36)

        upvote [utilizator] i-a raspuns lui alex

        Eu sunt tampit ca urmaresc comentariile, dar chiar in halul asta.... sa te apuci sa dai copy paste la comentarii si pe realitatea si pe hotnews. E o nevoie din asta de atentie sau ce?
    • +34 (44 voturi)    
      Fomistii rosii (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 12:59)

      honest [utilizator] i-a raspuns lui bobi

      Pai e normal ca daca sunteti o majoritate rosie sa asteptati toti cu mana intinsa sa va pice ceva de la stat! Ehei, ce trai bun mai era pe vremea lui Nastase in Arges si-n toata Romania, nu era nevoie sa fie "abatuta" atentia cu prostii de genul asta, nu?
    • +25 (29 voturi)    
      Care foame cetatene? (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 18:40)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui bobi

      de razbunare?

      "Murim de foame" si nu gasesti loc de parcare prin hipermarketuri...
  • +47 (55 voturi)    
    Vecinul nostru Nicolescu (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 12:51)

    Robert [anonim]

    Stiti cum ii spun pitestenii lui Constantin Nicolescu ? Vecinul, pentru ca are atatea proprietati incat se invecineaza cu toti.
    Jos Mafia PSD din Arges !
    • -20 (26 voturi)    
      Faceti loc! (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 16:54)

      bobo [anonim] i-a raspuns lui Robert

      Sa se faca loc mafiei PDL!!!!!!!!!!!!!!!
      • +23 (29 voturi)    
        Esti in grava eroare tovarase postac rosu (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 18:37)

        IC Breteanu leberalul socialist si conservator [anonim] i-a raspuns lui bobo

        Va facem cu nedisimulata generozitate si altruism loc cat mai mult in puscarii tovarasi infractori din PSD! Asta va sperie teribil. Presupun ca matale esti fan pesede, partidul alba ca zapada al politicii romanesti. Chiar n-ai simtul ridicolului si penibilului tovarase bobo? Nu realizezi deloc gogomania situatiei in care te pui? Sunt sigur ca nu. La cat de obraznic e idolul tau Ponta nu ma asteptam o clipa sa ai cumva vreun dram de bun simt.
      • +6 (6 voturi)    
        da (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 20:47)

        aricipogonici [utilizator] i-a raspuns lui bobo

        sa inteleg din ceea ce spui ca in acest moment stii ca e mafia PSD si nu vrei ca mafia PSD sa fie inlocuita cu alta mafie?
  • +43 (47 voturi)    
    Da, stim, dosar politic (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 13:20)

    Radu [anonim]

    Stime deja ca e dosar politic, nu trebuie sa ne-o spuna. Asta e naravul: furi de stingi si cand esti luat la intrebari incepi sa strigi ca Basescu e de vina.
    • -3 (11 voturi)    
      stai asa (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 19:19)

      justin [utilizator] i-a raspuns lui Radu

      sa inteleg si eu:
      - X, consiler judetean a alocat fonduri catre Episcopie
      - in 2009 s-a facut o perchezitie dar nu s-a gasit nimic
      - un an si jumatate mai tarziu, se face o noua perchezitie si este arestat X
      - ai de la Episcopie zic ca au chitante si tot ce trebe pe sumele alocate/cheltuite

      Acu' sincer sa fiu, prea logic nu este. Cred ca situatia este una urmatoareaìle:
      1. este un dosar politic
      2. a existat un furt, acesta a fost depistat in 2009 dar a fost pus "la pastrare" si se foloseste acum, cand trebuie
      3. chiar s-au gasit dovezi noi cum ca X a furat (probabil din modul cum a cheltuit Episcopia banii, altfel nu prea vad cum)

      Sper sa fie vorba de situatia 3 (prea putin probabil) sau macar de punctul 2 desi nici acela nu implica faptul ca ar functiona justitia la noi ci mai degraba ca nu functioneaza (adica merge doar atunci cand °trebuie")

      Eu nu zic ca Basescu e de vina, dar as vrea sa vad rationament/logica/argumente.
      • +9 (9 voturi)    
        Eu (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 20:03)

        Luk [utilizator] i-a raspuns lui justin

        n-am cautat nimic si nici n-am gasit nimic. Nu putem merge pe "se stie ca"...

        Daca-i adevarat ce spui (ca s-a mai facut o perchezitie prin 2009, fapt pe care nu-l cunosteam) atunci nu ne ramane decat sa asteptam comunicatele parchetului.

        Daca-i politic, atunci nu-i nicio proba si ii vor da drumul repejor.

        Daca nu-i politic va incepe urmarirea penala.

        Nu vrei sa avem rabdare?

        P.S. Nu ma intereseaza din ce partid este Presedintele Consiliului Judetean Arges; condamnarea / lipsa condamnarii acestuia n-o sa-mi schimbe nici intentia de vot si nici parerea despre oamenii politici :))
  • +32 (34 voturi)    
    ...Legatura... (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 13:40)

    Supraveghetorul CSA [anonim]

    Legatura acestei a 2-a investigatii este una simpla: majoritatea banilor din CJ Arges au venit de la Angela Toncescu, sora consilierului judetean Constantin Polexe.

    Iar Angela Toncescu nu este alta decat presedintele CSA, institutia care de mai mult de 3 luni nu mai are un site functional, fiind de asemenea sub supravegherea organelor de cerecetare penala, inclusiv DNA.

    Asa ca, felicitari DNA si asteptam razultatul acestei noi investigatii.
    • +8 (8 voturi)    
      Ce ti-e si cu informatia asta (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 20:13)

      Oblio [anonim] i-a raspuns lui Supraveghetorul CSA

      Tocmai ce am citit despre lichidarea voluntara de la cele 2 Delta asigurari, via petromservice, si plata daunelor de la buget. Aveam nelamuriri de ce a dormit CSA ca bilanturile pe 2008 si 2009 s-au depus de cand hau iar autorizatiile s-au retras abia acum? Vedeti ca totul este politic??? Are dreptate poanta rosie. Li se cam taie din tentacule.
      Si ...fara "contributii" cum sa mai castigi alegerile cu un mic si-o bere ???
  • +34 (36 voturi)    
    Da (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 15:32)

    Cornel [anonim]

    Acest om e unul dintre cei mai bogati oameni din Romania, iar in judetul Arges e nr 1. Orice afacere inceputa in Pitesti (hipermarket sau orice implica o suprafata mare de teren) are o legatura si cu acest om. In Pitesti sunt cativa oameni care au cumparat toate terenurile din jurul acestui oras, precum si locurile extraordinare ce se afla in muntii fagaras din zona jud arges. Acesti oameni au cumparat terenurile cu ajutorul lui Nicolescu, iar cand vand terenurile catre companii straine ( sau au fost expropriati pt constructia autorstrazii centura), dau un procent bun lu' Vecinu. Ce sa mai zic , asta e tare rau, ca in filmele cu mafioti... Daca reusesc sa-l infunde, incep sa imi pun intrebari...
    • 0 (0 voturi)    
      Vecinu (Vineri, 18 februarie 2011, 11:54)

      silviu [anonim] i-a raspuns lui Cornel

      Ai dreptate in tot ceea ce afirmi.
  • +26 (30 voturi)    
    Arestarea presedintelui CJ Arges (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 18:14)

    costel [anonim]

    Toate localitatile administrate de PSD sint in stare jalnica.Ex.Galati,Braila,Iasi,etc.PSD nu a stiut decit sa ia si sa minta.
  • -1 (7 voturi)    
    arestat sau retinut??? (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 18:26)

    ale [anonim]

    procurorii retin pe 24 de ore, nu aresteaza stimati ziaristi!!!!
  • +30 (32 voturi)    
    Bineinteles ca... (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 18:29)

    IC Breteanu leberalul socialist si conservator [anonim]

    Postacii rosii vor urla isterizati ca arestarea binecunoscutului infractor de la Arges este o evidenta comanda politica. Cunosc lozinca. Basescu pune la cale totul. Jos dictatura!!! Nu conteaza ca personajul, intamplator membru important al PSD este un posibil infractor. Faptul ca a fost arestat este un indiscutabil abuz comis de tiranicul regim Basescu. Nici macar voi nu credeti nazbatiile astea pe care le urlati intruna tovarasi postaci. Vai de capul vostru.

    @bobo
    Matale esti un imbecil notoriu. Se vede pe tine. Iti reamintesc tovarase bobo ca au fost si pedelisti arestati. Care e problema ta tovarase? Ai cumva impresia ca pesedistii sunt toti fete mari? Ai fracturi grave de logica si de gandire tovarase bobo!
    Cat despre arestari si procese, de o parte si de cealalta, indiferent de culoarea politica, acestea ii panicheaza pe sutinatorii infractorilor politici ca tine. Eu, desi simpatizez cu PDL, fara sa fiu mambru de partid, n-am absolut nici o problema in situatia in care este gasit vinovat vreun politician pedelist sa fie arestat, judecat si condamnat. Absolut nici o problema. Insa voi postacii rosii si galbejiti aveti o mare problema de fiecare data cand vreunul din gasca pe care o sprijiniti si idolatrizati voi ca isterizati are probleme cu justitia. Tipati ca din gura de sarpe ca totul e mana lui Basescu, comanda politica si dictatura. Niste gunoaie, asta sunteti tovarase bobo! Niste complici ai infractorilor din partidele pe care le sustineti mai mult sau mai putin fatis.
    • +4 (6 voturi)    
      ... (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 19:03)

      IC Breteanu leberalul socialist si conservator [anonim] i-a raspuns lui IC Breteanu leberalul socialist si conservator

      Scuze pentru erorile de caligrafie. Uneori graba strica treaba...
    • -5 (7 voturi)    
      Constatare pentru IC .... (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 19:59)

      Atlas [anonim] i-a raspuns lui IC Breteanu leberalul socialist si conservator

      Dupa stilul elegant si competent de a trata comentariile altora nu mi-as fi putut inchipui ca sunteti sustinatorul altui partid. Daca v-as face imbecil etc. m-as cobora la nivelul partidului de guvernamant, si nu vreau sub nici o forma sa fac aceasta. Continuati va rog cu toti care au pareri contrare de ale dvs.
      • +6 (6 voturi)    
        Constatare pentru Atlas... (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 21:06)

        IC Breteanu leberalul socialist si conservator [anonim] i-a raspuns lui Atlas

        Opiniile politice trebuie neindoios respectate atata vreme cat exista decenta in dialog si argumente in afirmatii si eventual acuzatiile care se facde-o parte si de cealalta. Matale ignori cu buna stiinta faptul ca raspund intr-un limbaj ceva mai dur exact celor care abuzeaza de acest tip de limbaj. Le vorbesc asa pentru ca o merita. Pentru ca altfel nu inteleg. Pe de alta parte nu inteleg ceva... Dumneata te ocupi aici cu monitorizarea limbajului mai mult sau mai putin licentios? Daca ai o opinie privind subiectul aflat in discutie prezint-o. Daca ai ceva de spus, spune! Lasa ironiile ieftine brevetate in politica romaneasca de tovarasul inculpat Adrian Nastase. Individul ala de la Arges a fost arestat. Punct. Daca este vinovat asta urmeaza sa decida justitia. Asa cum e ea. Buna, rea. Aservita puterii cand nu va convine voua postacilor pesedisti (sau penelisti, desi totuna e) si independenta cand va convine. Sau invers. Depinde de culoarea politica a celui arestat. Eu n-am nici o problema daca unul de la PDL e arestat. Mi se rupe. Matale insa iti este deosebit de deranjant cand pe un imaculat de-al tau de la PSD, sau in general din "opozitie", pune mana procuratura sau DNA-ul. opinia mea parerea contrara nu reprezinta un delict tovarase Atlas. Delictul vine in momentul in care cineva intervine cu ipocrizie pesedista sa-mi atraga atentia ca nu folosesc un stil elegant, de domnisoara, in dialogul cu indivizi care nu sunt capabili sa aiba o confruntare civilizata de idei si de opinii. Lozincile si ironiile ieftine nu tin loc de argumente tovarase Atlas. Drama ta e ca n-ai reusit sa dovedesti neutralitate si sa ma convingi de bunele tale intentii. A privi selectiv lucrurile, adica a insinua ca doar dintr-o partea a spectrului politic vine limbajul mai dur, face din tine tovarase Atlas un ipocrit si un fatarnic. Forumurile sunt pline de latraturi grotesti ce vin cu precadere din partea baricadei pe care te afli tovarase Atlas. Dar asta nu vrei s-o vezi... De ce oare?
    • +4 (4 voturi)    
      bobo (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 20:17)

      Publicus [utilizator] i-a raspuns lui IC Breteanu leberalul socialist si conservator

      Am doar o intrebare, cine este bobo?
      • +5 (5 voturi)    
        Raspuns (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 20:41)

        IC Breteanu leberalul socialist si conservator [anonim] i-a raspuns lui Publicus

        Un nimeni. Il vei gasi cu o postare colorata in rosu la ora 16.54 Ceva mai sus.

        @Atlas

        Uneori ma simt nevoit sa raspund si in limbajul pe care il inteleg cel mai bine cei ca bobo, tip de limbaj perfect integrat in vocabularul postacilor rosii si galbejiti. Cat despre matale... N-ai alta treaba? O greva ceva? O huiduiala? O injuratura? Evident, asa cum te-au invatat stapanii tai de la partid sa postezi pe forumuri. Esti neverosimil de elegant pentru unul care voteaza gruparea mafiota PNL-PSD-PC. Nu-mi spune! Tu esti cumva interfata "umana" si "educata" a mafiei cu sediul la Grivco?
  • +17 (21 voturi)    
    omerta (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 18:31)

    goguta [anonim]

    asta e diferenta majora intre psd (si aliatii sai) si pdl: isi apara oamenii, indiferent daca au sau nu dreptate. la fel cum isi apara clanurile mafiote oamenii, indiferent ce fac. in schimb, pdl a cam iesit din omerta si acum ceilalti cauta sa-i elimine, pentru a-i invata minte pe cei care s-ar putea sa le urmeze calea.
  • +30 (30 voturi)    
    Ponta e un stupid! (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 18:31)

    Metec [utilizator]

    Aceasta declaratie face parte din seria celor cu "au furat mai mult decat noi", in care mini-Titulescu exceleaza! Pai, bine, mai Victoras, daca zici ca arestarea PSD-istului are legatura cu mitingul, zici si ca mitingul are de-a face cu PSD-ul1 Te-ai prins, acum, ce prostie ai spus?!
    • +18 (18 voturi)    
      first (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 18:47)

      coco [anonim] i-a raspuns lui Metec

      Ai vot de la mine.Super logic la ce te-ai gindit
    • +6 (6 voturi)    
      as mai adauga (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 20:35)

      liana [anonim] i-a raspuns lui Metec

      as mai adauga atl psd-ism
      "Nu ştim câţi suntem, în primul rând", Geoana, 2007
    • +1 (1 vot)    
      Mini - Prostanacul (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 23:14)

      Als Ob [utilizator] i-a raspuns lui Metec

      Nu-l mai asociati pe Titulescu cu acest fatalau: Ponta, nici macar in gluma; nu merita!
  • +23 (23 voturi)    
    gura pacatosului.... (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 18:31)

    dadan [utilizator]

    Pai mai micutzule Miki mouse, vrei sa ne spui ca intradevar PSD se afla in spatele mitingului de la dacia? Stiu ca erau niste suspiciuni prin niste articole dar vad ca ai elucidat fara sa vrei toate suspiciunile....
    Bravos - tineti-o tot asa si o sa faceti coada tot partidul pe la DNA inainte de a va mai visa premieri, sefi de stat , minishtrii ....somn usor si pushcarie placuta partid de hoti ce sunteti....
  • +21 (21 voturi)    
    Arestati mai multi (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 18:32)

    dana [anonim]

    Cand il arestati si pe cel Dolj ? Ar trebui sa va grabiti sa nu scape!
  • +24 (24 voturi)    
    L-au arestat pe vecinu !! (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 18:35)

    Radu cel frumos [anonim]

    In sfarsit se face dreptate in judet arestandu-l pe mafitul numarul unu al Argesului, Capo di Tuti Capi, Constantin Nicolescu !!

    Bravo DNA !
  • -23 (23 voturi)    
    portocalii fac legea (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 18:35)

    Marian Ionescu [anonim]

    Hai mai, astia care o tot dati cu Base pe aici, mai lasati vrajeala! In Dambovita drumurile de la Petresti la Selaru sunt varza, cu Florin Popescu PDL in frunte! PDL= mafia. PSD+ comunisti. Prefer comunisti decat mafioti!
    • +18 (18 voturi)    
      Nici vorba tovarase Ionescu! (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 18:41)

      IC Breteanu leberalul socialist si conservator [anonim] i-a raspuns lui Marian Ionescu

      Matale preferi comunistii mafioti. De ce nu esti sincer in ignoranta si prostia ta de pesedist cu patalama?
    • +3 (3 voturi)    
      drumurile... (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 19:42)

      1u [anonim] i-a raspuns lui Marian Ionescu

      de la Petresti la Selaru...
      O varianta ar fi DJ 611 pana la Fierbinti si apoi dreapta pe DJ 503 pana la Selaru. Mai e si alta?
      Nu stiu ce autostrada este intre aceste doua... metropole...
    • +9 (9 voturi)    
      era sa uit (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 19:45)

      1u [anonim] i-a raspuns lui Marian Ionescu

      Portocalii sunt aia care fac portocale.
      Portocaliii sunt aia colorati in portocaliu.
      Grea limba romana...
      • +6 (6 voturi)    
        Hmmm... (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 21:12)

        IC Breteanu leberalul socialist si conservator [anonim] i-a raspuns lui 1u

        Individul (Marian Ionescu) si-a facut si el un fetis din culoarea portocalie. Din lipsa de alte preocupari. Asta e, n-avem ce-i face. Degeaba l-am trimite la scoala sa mai invete limba romana. Ar fi mult prea tarziu. Deci inutil.
  • +25 (25 voturi)    
    anormal (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 18:37)

    dan constantin [anonim]

    eu nu il cunosc pe baiatul asta. presupun ca este un mafiot local , indiferent de coloratura politica. pun insa o singura intrebarea idiotului imperb de ponta : este normal ca o intreprindere care merge, una din putinele din tara, sa recurga la actiuni sindicale impotriva guvernului si nu a patronatului ?! sanchi pt ca din solidaritate cu cei napastuiti. numai intr-o democratie "originala" vorba stafiditului kgb-ist de iliescu . e la fel de normal ca opozitia huiduind sarbatoare a romanilor si ca rezervistii lui "peste" alcoolici ca chinuiau copiii tarii in armata , huiduind tricolorul. spunea un om inspirat pe aici ce fel de tara e asta in care armata in ultimii 66 de ani a avut un razboi cu poporul (in 89) si in care nr de generali il depaseste pe cel din sua care se tot lupta.
  • +25 (25 voturi)    
    l-au luat pe tetea! (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 18:40)

    coproculturalul [utilizator]

    Vito Corleone era mic copil pe langa nea Costica! "nu dai, nu ai !"-motto-ul vietii lui.Doamne-ajuta, poate se schimba ceva! Cat despre Ponta, fara cuvinte! toata viata va ramane un copilot!
  • +27 (27 voturi)    
    Pontacul imbecil iar s-a dat de gol... (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 18:44)

    IC Breteanu leberalul socialist si conservator [anonim]

    Asadar "greva" de la Mioveni a fost organizata din culise de tovarasii proletari rosii de la PSD.
    • +9 (9 voturi)    
      @IC Breteanu (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 20:10)

      LadyDI [anonim] i-a raspuns lui IC Breteanu leberalul socialist si conservator

      ....si de ''cureaua de transmisie'' sindicala, BNS!
      Că motive...la Dacia se lucrează 3 ( trei!) schimburi, cu masa calda gratuita la fiecare schimb, iar pentru transport cu autobuzele uzinei un muncitor plătește de la Pitești la Mioveni (19km x 2) 50 (cincizeci de lei) pe luna!
      Sa tot faci gura, nu-i asa domnu' sindicalist milionar (in $$$ ) roșu Bratianu!
  • +28 (28 voturi)    
    Ponta este jalnic! (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 18:46)

    Victor [anonim]

    Oameni buni,astupati gura paranoidului de Ponta,ca incepe sa fie un pericol ptr.societatea romaneasca!
    El vede peste tot numai dusmanii PSD-ului!
    Cand fura(nu fac diferenta intre pers.)oare cine-i pune sa fure?Tot justitia?
    Indiferent de culoare politica,societatea trebuie curatata de toti cei s-au imbogatit pe spinarea populatiei.
    In loc sa investeasca banii in directiile corecte,ei s-au facut ca fac ceva,iar restul au impartit cu biserica(in cazul nostru) si cu sine! Amen!
    Ce-i mai trist,Ponta cunoaste toate matrapazlacurile,,dar vorbeste aiurea in tramvai!
  • +21 (21 voturi)    
    lichea (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 18:49)

    dum_i [utilizator]

    Ponta, esti o mare lichea, sau un om cu deficiente cerebrale grave. Uite de ce in doi pasi :

    1. nu exista caz de arestare in care ori sa te uiti in alta parte(vezi catalin voicu) ori sa tipi ca e totul politic.

    Iar tu, lichea-o, cica esti procuror. Ce fel de procuror poate fi un om care se pronunta mereu impotriva oricarei anchete legale? Procurorul mafiei probabil

    2. Ca procuror (cica), ar trebui macar sa stii ca un dosar nu se face intr-o zi. Iar tu afirmi cu obraznicie ca e rezultatul actiunii de ieri.

    Si un addendum pentru tine (ce groaza imi e ca ai putea intr-o zi sa ajungi presedintele romaniei...bine ca eu deja am fugit).

    Logica elementara(care tie iti lipseste) spune ca daca tu sustii ca arestarea aluia e consecinta grevei de ieri, inseamna ca STII ca ala a fost in spatele grevei.

    Deci ca a incercat sa paralizeze activitatea unuia dintre cei mai mari exportatori ai tarii, pentru interesele meschine ale tale.

    Esti un ...
  • -16 (16 voturi)    
    vine o vreme (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 19:02)

    vali [anonim]

    toata stima pentru dl nicolescu.vine o vreme cand veti da socoteala pentru toate faradelegile dle senator andrei cu toata gasca portocalie
    • 0 (0 voturi)    
      vreme trece, vreme vine... (Sâmbătă, 29 ianuarie 2011, 15:01)

      vero [anonim] i-a raspuns lui vali

      voi o sa mai reveniti vreodata? Nu cred. Sunteti atat de prosti ca nu cred ca veti mai fi lasati vreodata la conducere.
      Visati sa luati puterea (prin lovitura de stat, prin alegeri, nu conteaza), dar nu va duce mintea ca prin ceea ce ati facut numai zilele astea (greva de la Dacia, cand Franta se opune intrarii noastre in Shengen, si mai ales cand francezii sunt atat de zgarciti cu banii - voi i-ati facut sa piarda bani), manifestatiile isterice pt. apararea "bietului nevinovat", declaratiile halucinante venite din partea sefului vostru, fost procuror, instigarea la revolta si organizarea de pichetari pt. a pune presiune pe justitie - toate astea acum, cand in UE se spune raspicat despre lipsa de rezultate in lupta cu coruptia generalizata din Romania?!
      N-o sa mai pupati vreodata Cotroceniul si Piata Victoriei. Si nu pentru ca poporul, mult dar nu tocmai destept, nu v-ar vrea (sa le dati pensii si ajutoare si salarii nu stie de unde), ci pentru ca sunteti un pericol la adresa intregii structuri europene.
  • +19 (19 voturi)    
    cum se dau pesedeii de gol (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 19:04)

    neutrino [utilizator]

    pai bine dom´ Po(a)nta...si eu care credeam ca bietii oameni sunt nemultumiti de coonditiile de munca de la Dacia..e drept, nu prea vedeam legatura dintre Dacia si Guvern dar sa spunem ca exista una..
    Matale vii acum sa ne confirmi, spulberi si ultimile suspiciuni...
    ca PSD a fost intr-adevar in spatele mitingului..
    Halal..mai invati domnule de la ilici ca sunteti varza..
  • +9 (11 voturi)    
    ...adevarul e...! (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 19:05)

    bm [anonim]

    ...ca toate lichelele de partid , toate capusele politikhoatze nu stiu ce e aia disciplina bugetara, sug sangele poporului ...!
    • 0 (0 voturi)    
      !!! (Joi, 27 ianuarie 2011, 13:29)

      tocilara_frustrata [anonim] i-a raspuns lui bm

      asa e! la tzepe cu bampirii! bine le-ai zis-o, coane Fanica :)) pentru ca acolo unde nu este moral si nu este printzip.... care va sa zica... nu e si gata :))
  • +15 (15 voturi)    
    bravo baieti... (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 19:09)

    laserul [anonim]

    ...tineti-o tot asa, poate ajungeti si la tov .Mircea COSMA, presedintele CJ PH...promotorul energiei verzi in Romania (!!!!) .Si-a facut agentie de eficienta energetica la Ploiesti unde este director un fost sef al ..Vamii Ploiesti iar acum umple judetul, in primariile PSD, cu panouri solare , pe praful asta...
    Miliarde, miliarde vin si pleaca...DGIPI , daca cititi, ocupati-va atent de fostul dvs. cadru comisar sef Cristea Alexandru, primar PSD ARicestii Rahtivani, Prahova. Merita, credeti-ma !
  • -17 (17 voturi)    
    /// (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 19:15)

    adriana [anonim]

    O fi facut el multe,dar nu era cel mai mare rau din jud arges.e doar o razbu nare politica din partea pdl-ului si a senatorului mircea andrei
    • +9 (9 voturi)    
      Mda... (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 19:34)

      George [anonim] i-a raspuns lui adriana

      E de inteles de ce ti-ai luat minusurile. Le meriti cu prisosinta.
  • +13 (13 voturi)    
    popa tuns (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 19:28)

    ioan [anonim]

    Ma surprinde si declaratia lui Calinic cum ca a fost amenintat de Andrei. De ce spune acum si nu atunci acum 2 ani? Era ceva necurat precum are dansul in biserica? Sa se lase de afaceri cu politicienii si sa aiba in paza enoriasii.
  • +11 (11 voturi)    
    Hmmm... (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 19:33)

    IC Breteanu leberalul socialist si conservator [anonim]

    Pai ce sa zica si tovarasul "preasfintit" Calinic? Ca doar si el e implicat in toata povestea asta urata. Tovarasul Calinic are o grava problema pe care o vrea transferata, asa cum i-au ordonat superiorii lui din PSD, tot catre Basescu si dictatura lui odioasa.
    Daca toti sunt urmariti si persecutati politic in tara asta, oare cine naiba mai incalca legile? Unde ne sunt infractorii politici daca in PSD toti sunt curati ca lacrima? Doar in PDL? Hai sa fim seriosi...
    Cand vom ajunge cu totii de acord ca realitatea ca in toate partidele politice exista infractori, ce trebuie sa plateasca in justitie pentru faptele lor, asa cum este normal, atunci Romania va face un pas extrem de important inainte. Pana atunci insa mai e cale lunga. Iar semnalul prost il dau tocmai liderii partidelor care isi incurajeaza si acopera infractorii tipand ca totul este doar comanda politica a puterii. Care prin atitudinea si discursul lor incurajeaza si pe postacii de serviciu care dau buzna pe forumuri, tipand isteric exact lozincile pe care le aud de la idolii lor.
  • +12 (12 voturi)    
    vai de tine (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 19:34)

    pupi [anonim]

    bai ponta ce are sula cu prefectura? ai fost si ai ramas un penibil
  • +2 (6 voturi)    
    Alte dedesubturi (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 19:44)

    roberto [anonim]

    Retrogradarea FC Argeș cu greu a fost înghițită de Băsescu, care i-a însărcinat pe cei de la DNA să îl salte pe ăsta de la PSD.

    Ponta este un nestemat.
  • +10 (10 voturi)    
    o sa inceapa un razboi (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 19:48)

    buha [utilizator]

    "O sa inceapa un razboi" - Razboiul aplicarii legii, care va face victime in randul infractorilor!
    Doamne ajuta!
  • +6 (6 voturi)    
    vreau! (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 19:53)

    alex_1 [utilizator]

    Război! Să fie război! Să se taie capete! Să se amestece proverbialul bălegar! Să cadă cât mai multi! Să fie dezbatere intensă pe această temă și să fie populația nemulțumită!
  • -6 (6 voturi)    
    ce pericol public o fi asta de l-au arestat ??? (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 19:58)

    costica [anonim]

    nu putea fi judecat in libertate, altii omoara oameni si sunt eliberati si judecati in libertate ?! asta o fi asa mare pericol public pentru PDL sau pentru Basescu de l-au arestat, intreb si eu asa.....
    • +4 (4 voturi)    
      Altii, nu constituie motivatie (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 22:29)

      Oblio [anonim] i-a raspuns lui costica

      Te sprijini pe principiul juridic costiniiesc?
      "Daca a facut pana azi, de maine nu mai face; daca pana azi a fost pericol public de maine se cuminteste". Si uite asa multe categorii sociale sunt instigate "prin batista"!
      Asta nu o avea toate bolile rotulei si afectiunile cardio-ginecologice???
      Mai informeaza-te! Am citit ca de la pic,pic, pic i se trage.
      Opere complete!
      • -2 (4 voturi)    
        si daca-l elibereaza maine-poimaine??!! (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 22:44)

        costica [anonim] i-a raspuns lui Oblio

        ii platesti omului despagubiri morale ??!!! Tine minte ziua, ca maine poimaine va fi eliberat, ca toti din tara asta.... si de-o fi vinovat, va iesi afara in cateva zile.... sunt altii responsabili de distrugerea natiunii romane, de distrugerea batranilor prin saracie si infometare, a tinerilor plecati peste mari si tari, a .... si ce patesc,conduc natiunea spre prabusire !!!!!!!!!
      • -4 (4 voturi)    
        a-propos, ia vezi articolul de azi al lui Tapalaga (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 22:46)

        costica [anonim] i-a raspuns lui Oblio

        crezi ca o sa aresteze si din aia portocalii, daca justitia romana a inceput sa-si faca treaba, cum zici??!!!
  • +8 (8 voturi)    
    corect (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 20:10)

    nam [anonim]

    azi sunt la putere pdl, deci toti infractorii psd + pnl + gasca sa faca drum pe la DNA si daca, Doamne ajuta, au si dovezi, sa infunde puscaria

    daca maine, in cel mai prost caz, ajung psd + pnl + gasca, sa urmeze la DNA infractorii PDL

    si asa o sa avem o Romanie mai curata

    PS: pt situatia de azi, in care tara e plina de javre, chiar pot sa ignor daca in spate a stat sau nu un motiv politic
  • +8 (10 voturi)    
    ponta l-a intrecut si pe geoana in prostie (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 20:11)

    goe [anonim]

    Asta e din ciclul "au furat mai mult ca noi"...
  • +5 (5 voturi)    
    dfdfd (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 20:45)

    dan [anonim]

    si merita soarta deaorece e un mafiot mare ajutat si de altii gen pendiuc, primari PSD , vicele tecau si altii mafie rosie in Arges sa se faca odata curatenie aranjeaza toate lucrurile, verificati la muzeul judetean toti angajatii de acolo sunt pilele lui nea costica nicoplescu si la alte institutii spitale scoli unitati militare este ca o caracatita felicitari anchetatorilor si mult succes in continuare si la multi ani... de puscarie pt nicolescu!!!
  • +6 (6 voturi)    
    Nu este coincidenta, desigur .... (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 20:46)

    zexe [anonim]

    Imi este destul de clar ca greva organizata de sindicalistii PSD a venit ca replica la faptul ca anchetatorii DNA au ajuns atat de aproape de finalizarea anchetei cu privire la alocarea frauduloasa a fondurilor publice.
    Coruptia din Romania este aparata pe cale sindicala si este sfintita cu ajutorul inaltilor prelati ai BOR.
    Aerul din Romania a devenit irespirabil, iar coruptia este generalizata.
    Cei care doresc sa ma contrazica ar face bine sa se intrebe ce motive de greva reale au sindicalistii PSD-ului. "refuz sa cred in coincidente. Refuz sa cred ca astazi, la 24 de ore dupa ce mii de oameni au iesit la Mioveni sa-si manifeste indignarea fata de situatia sociala si economica a tarii"
    Am trait sa o vad si pe asta! Comunistii astia ori sunt idioti ori ne cred idioti pe noi ceilalti.
  • +8 (8 voturi)    
    Firme bisericesti? (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 20:49)

    Eurobalauru [anonim]

    "au urmat o serie de controale si amenzi la firmele detinute de Arhiepiscopie, controale care ar fi fost "dirijate".

    Daca as spune eu ca religia e o afacere cu clientela grasa (toti prostii Pamantului), as fi catalogat drept pacatos, murdar, insensibil, cinic, etc...

    Ce sa mai zici cand o rosteste o "fata bisericeasca"?
    • 0 (0 voturi)    
      religia (Joi, 27 ianuarie 2011, 13:24)

      tocilara_frustrata [anonim] i-a raspuns lui Eurobalauru

      nu este o afacere ci este aspectul definitoriu prin care omul devine om. Daca o serie de "untermenschen" au transformat-o intr-o afacere este problema lor. Sentimentul religios si credinta fiecaruia sunt una, iar administratia, birocratia bisericeasca e cu totul altceva. Sa nu uitam ca si pe vremea lui Hristos exista o dictatura religioasa exercitata de farisei, saduchei... si condamnata explicit de El. Nu incurcati borcanele ca ajungeti sa dati cu stangul in dreptul si sa afirmati ca religia ortodoxa e opiumul maselor indobitocite (sa nu fie!!)
  • +3 (3 voturi)    
    SONDAJ (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 20:59)

    SONDAJ [anonim]

    SONDAJ: este partidul cnservator reprezentantul dreptei romanesti ?

    http://www.petitieonline.ro/sondaj/rezultate/este_partidul_conservator_reprezentantul_legitim_al_dreptei_conservatoare_-s65131041.html
    • +4 (4 voturi)    
      Vrei un raspuns sincer? (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 21:16)

      IC Breteanu leberalul socialist si conservator [anonim] i-a raspuns lui SONDAJ

      E pe dracu. Esti multumit? Acum poti sa-i dai o nota informativa turnatorului Felix care sa contina parerea mea despre partidul lui cu procente mai putine decat antene are.
      • +3 (3 voturi)    
        SONDAJ (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 21:22)

        autor [anonim] i-a raspuns lui IC Breteanu leberalul socialist si conservator

        linisteste-te domnule ca si eu cred acelasi lucru ca si dumneata. :-) Sunt curios insa sa vad care este parerea celorlalti.
        • +3 (3 voturi)    
          Scuze! (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 22:05)

          IC Breteanu leberalul socialist si conservator [anonim] i-a raspuns lui autor

          Iata ca ai aflat parerea mea. Probabil ca marea majoritate ne impartasesc opinia cu privire la aceasta organizatie familiala numita generic si abuziv PC. Inca o data imi cer scuze. Pe de alta parte nu inteleg ce-i cu acest sondaj? Ce scop are? Poate ca ar fi fost bine sa aduci niste lamuriri in plus, nu crezi?
  • +8 (10 voturi)    
    BRAVOOO! (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 21:01)

    MIHAI B [anonim]

    au gasit ei cine a fost capul obrazniciei..
    manipulatorii astia din psd.. scarbele.. ca babele la coltul strazii cu imbarligatul si cu vorbitul urat..si incaieratul.. un partid de comunisti imputiti.. jos psd!

    puscarie psd-ului...

    in teleorman psd-ul umbla cu coada peste tot.. teleormanul e bantuit de psd..si imbaxit de acesti tigani.. pacalesc lumea cu mizerii.. dau orez si zahar sa-i voteze.. au inceput sa aprovizioneze tot judetul ca sa-i mituiasca.. huaaaaaa
  • +9 (11 voturi)    
    mama,ce procuror de procuror (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 21:09)

    mihai [anonim]

    e Poanta asta!Nici nu apuci sa-i pui lampa-n ochi ca spune tot.Bravo,recunosti din prima ca ati pus-o voi la Mioveni.Asadar greva spontana este emanata din laboratoarele PSD.Ce este si mai simpatic,este acest popa nefericit care este atat de adanc bagat in treburile lumesti ca mai ca-ti vine sa te-ntrebi cand urmeaza si o greva generala a popilor din Romania .Daca intr-un amarat de judet se vehiculeaza atatia bani catre biserica,ce Doamne iarta-ma va fi si cu catedrala manjirii neamului! In loc sa avem autostrazi,sa avem invatamant performant pompam bani la culte ca sa ne asiguram un loc de cinste pe lumea cealalta.Iata o alta dovada cat de merituosi sunt inaltii prelati,ce lupta acerba duc pentru consolidarea propriei puteri cu sprijinul material direct de la bugetul de stat.Reforma statului trebuie facuta si in acest domeniu.
  • -7 (7 voturi)    
    Constantin Nicolescu (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 21:27)

    Vasile [anonim]

    Daca ar trebui arestat, d-l Constantin Nicolescu are cu totul alte pacate si se cunosc acestea ( "vecinu" are o groaza de proprietati luate cu japca, pe numele sotiei si multe firme de casa care iau toate lucrarile de constructii pe bani publici in acest judet ), dar, probabil, trebuia "agatat" cu ceva. Are si multi dusmani, a facut mult rau celor pe care nu-i agreeaza, direct sau indirect. Probabil ca d-l Basescu a crezut ca e momentul potrivit sa faca dreptate acum, cand, datorita mitingului absolut corect de la Mioveni, cineva trebuia sa plateasca oalele sparte. Daca cineva poate sa ma contrazica, il rog sa o faca.
    • -4 (4 voturi)    
      Jungla (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 22:14)

      Viorel [anonim] i-a raspuns lui Vasile

      Ai dreptate.Toate lucrarile din Arges care depasau 5 miliarde erau luate obligatoriu de firmele lui de casa.Geoflor Construct.Mizeria mare este ca l-au luat acum cand a hotarat base sa mai arate la multime pe cineva.Nu trebuie s-ai ducem noi grija.Probabil v-a cheltuii 1-2 milioane de euro si va scapa basma curata ,pentru ca si PDL-ul trebuie sa aiba incasari din Arges.
    • +5 (5 voturi)    
      Nu fi naiv (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 22:51)

      Oblio [anonim] i-a raspuns lui Vasile

      Esti chiar sigur ca la nivelul lui nu avea informatii ca o sa fie saltat??? Astept transcript....
      Si ca sa acopere oala, sa o dea la intors pe irealitatea si latrine, a pus-o de manifestatie pe care sincer chiar n-am inteles-o.
      Manifestau pentru un proiect de lege care se afla deocamdata in discutie publica si pe care eu nici nu l-am citit. Daca celor 8000 de sindicalisti, nu le convenea, puteau sa faca numeroase interpelari in scris. Sau sa-ti amintesc ca au reprezentantii psd in parlament care asta trebuie sa faca, ca de aia i-au votat: le reprezinta interesele. Ca asa e DEMOCRATIC ! Pentru ce-o mai fi si Parlamentul asta si cu 2 camere?
      Si intamplarea coincide cu: termen proces eolis, lichidarea voluntara si nici macar judiciara a 2 Societatii de asigurari pentru care vom plati noi daune de la buget ca CSA, via Arges, a dormit si nu le-a retras licentele , reactivarea unui june procuror cu dizjungeri de dosare considerate ilegale.
      Sa fim sobrii: sunt informatiile zilei de ieri. Scuza-ma ca am rasfoit eu presa dar cred ca stii ca un om informat este mai "bogat"!
  • +7 (7 voturi)    
    cam târziu... (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 21:29)

    abatele [anonim]

    Acest individ , care controlează judeşul Argeş de 15 ani , ar cam trebui să dea seamă pentru faptele sale ! Mergeţi în câteva comune precum Popeşti ,Uda etc şi o să vedeţi cum sistemul de alimentare cu apă pentru care s-au cheltuit mulţi bani din bugetul de stat - le dă oamenilor ...aer pe conducte , şi vorbesc serios ! Că tovarăşul Nicolescu nu a aprobat niciun proiect cu cofinanţare europeană pentru că ăia l+ar fi prins demult ! După faptă şi răsplată! ar chestia cu drumurile judeţene din Argeş , unul din cele mai productive dn ţară datorirtă Dacia , este adevărată :arată precum Nicolescu !
  • +5 (5 voturi)    
    duma2 (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 21:35)

    me [anonim]

    domnu asta scapa o duma in fiecare zi. da azi a fost mai productiv si a dat 2 ;)
    (prima e aici http://www.hotnews.ro/stiri-politic-8242105-victor-ponta-nu-are-rost-participam-alegeri-daca-guvernul-institui-sistem-fraudare-votului-din-strainatate.htm)
  • +8 (8 voturi)    
    mafia teologica (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 21:35)

    gogu [anonim]

    mafia teologica e mare si raspindita in toata tara si peste hotare. Cunosc oameni care nu au nimic cu teologia dar au cumparat diplome la Facultatea de Teologie din Pitesti si acum sunt mari preoti in America si Canada. Rusine statului roman si bisericii ortodoxe ca lasa asa lucruri sa se intimple. Cerceta-ti cum s-au luat diplome de teologie in ultimii 10 ani la Pitesti !!!
  • +7 (7 voturi)    
    tupeu de hot ! (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 22:11)

    dorel [anonim]

    daca e din PSD e politie politica, daca este din alt partid e deja infractor !
  • +7 (7 voturi)    
    ACUZATIILE (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 22:31)

    IOLANDA [anonim]

    sunt cu totul altele ,citit Romania Libera,individul este un infractor notoriu ,sper sa ajunga unde trebuie .Ma amuza faptul ca toti il acuza pe Basescu atunci cand sunt prinsi la furat ,dar de la o vreme inceput sa ma scoata din sarite tupeul astora,simt cel mai mare dispret pentru ponta si acolitii lui .
    Intereseant este si faptul ca au aparut aceste informatii false ,oare cine a pus la cale toata mascarada ?
  • +3 (3 voturi)    
    Corbii pe caraitul lor pier (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 23:03)

    ion roata [anonim]

    Mai intai ca individul excroc nu a fost arestat ci numai retinut urmeaza ca pe baza propunerilor DNA Tribunalul Arges sa hotarasca daca il aresteaza sau considera ca poate fi judecat in libertate.Pe de alta parte "judetul rosu" arata infernal de prost gospodarit pentruca neocomunistii au avut mai intai grije de ei si sa nu va mire ca 10 %din sefii P.N.C sunt numiti "fii argesului si petreceri cat cuprinde.
    Si atunci de unde bani pentru treburile judetului.Apropoo!,tooasul fiind director comercial si de export la colibasi si la Dacia Service,a stiut sa se dhiverniseasca ca de masinile exportate in Columbia si pe alte meleaguri au stiut sa faca puisori de pe urma carora tooasul a stiut sa se chiverniseasca ca vorba aceia era prieten la catarama cu cu cine trebuia.
    Eu nu inteleg un lucru,de ce biserica trebuie sponsorizata cu salarii si alte lucrari can clerul de jos si pana sus ne jupoaie cu taxe bisericesti pentru care nu emit chitante fiscale.Statul nu ar trebui sa aiba nici-o treaba cu biserica care este independenta dar dependenta de banii de la stat.
  • +1 (1 vot)    
    ARO (Joi, 27 ianuarie 2011, 0:46)

    Xulescu [anonim]

    Poate se redeschide si cazul ARO! Acolo e jale, au nenorocit un oras intreg. Nicolescu si nepotul!
  • -1 (1 vot)    
    Acum e clar: vă meritaţi soarta! (Joi, 27 ianuarie 2011, 0:48)

    Dracula [anonim]

    Privesc această jalnică şi absolută unanimitate de păreri ale postacilor portocalii, aflaţi într-o disperată ofensivă, găsind un subiect pentru a deturna atenţia de la gravele probleme ale unei populaţii sărăcite la extrem. Manipularea diabolică a prins. Ce e mai abject în om iese la suprafaţă. Să trăiţi bine! Cu pensii amputate, cu salarii înjumătăţite, cu sărăcia cât casa, fără locuri de muncă.
  • +1 (1 vot)    
    bravoooooo!!!!!!!!!!!! (Joi, 27 ianuarie 2011, 1:00)

    seby [anonim]

    in sfarsit tatucul hotilor din arges a fost arestat, sa-i fie bulaul cat mai greu!!! cand urmeaza si pendiuc!!! bravoooo!!!!!
  • +1 (1 vot)    
    zic si eu (Joi, 27 ianuarie 2011, 1:34)

    dilema [anonim]

    cum se face ca RAZBOIUL este doar contra celor din PSD care au furat ?! ... nu este politie politica ?! ... nuuu :)) ... SA SE FACA DREPTATE PENTRU TOTI !!! ... cine a furat sa plateasca , indiferent de culoarea politica ! ... sau au furat prea multi ?! ... au furat am zis ?! ... da, ca acum nu se mai fura :)) ...
    • +1 (1 vot)    
      Pai ce au furat? (Joi, 27 ianuarie 2011, 9:42)

      Danny_craiova [utilizator] i-a raspuns lui dilema

      Pai ce a furat cineva ceva in Romania??Toti,dar absolut toti au facut AFACERI cu statul.Toti mafiotii sunt oameni de afaceri in Romania si cand sunt luati la intrebari,normal Basescu este dictator si i s-a pus pata pe ei...dar ei sunt mielusei.
  • 0 (0 voturi)    
    Amenintare si santaj? (Joi, 27 ianuarie 2011, 10:34)

    Razvan_M [utilizator]

    "Unii s-au suparat si nu m-as mira sa apara pe parcurs si alte probleme" spune un cap al Bisericii. Asta daca nu-i amenintare, probabil cu ceva date de santaj in spate, nu stiu ce e!

    Din ce inteleg eu din declaratia pontacului, mitingul de la mioveni a fost o simpla manipulare politica. Pai de ce nu spuneti de la inceput asa, bai bajeti?
  • 0 (0 voturi)    
    Victoras, tata.... (Joi, 27 ianuarie 2011, 13:27)

    tocilara_frustrata [anonim]

    ... daca taceai, filosof ramaneai :)))))
    daca eram in locul imbecilului, fara nicio ora de curs de stiinte politice sau comunicare as fi vorbit doar intrebata, no comment, justitia sa-si faca treaba. Or asa.... in loc sa il disculpe il infunda si mai tare. Disperare mare in psd? ha ha :))
  • 0 (0 voturi)    
    dan (Vineri, 28 ianuarie 2011, 19:24)

    dan [anonim]

    puscaria!!!!!sai manince pe nicolescu georgescu mioveni si mai ales pe sandu ion dadidesti in 2ani a facut o avere inestimabila masini de lux gipuri, audi a6 case terenuri si toata padurea de la davidesti comunist sa-l ia d.n.a.ul sandu ion cea mai mare investitie din jud. arges asfalt camine culturale primarie ,monumente, scoli apa , canalizare poduri ,de aici sunt banii la primar sandu ion la puscarie!!!