Mihai Gainusa: Serban Huidu si-a recunoscut sotia si i-a pupat mana. Are capul tare, se va face bine

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 30 decembrie 2010, 19:19 Actualitate | Esenţial


Mihai Gainusa a declarat joi seara, la Realitatea TV, ca Serban Huidu, care a fost victima unui accident la schi miercuri, la Innsbruck, s-a trezit din coma, si-a recunoscut sotia si i-a pupat mana.

"Dupa ce i-au scos sedativele si-a revenit, a inceput sa-si revina incet-incet, ceea ce e foarte bine, si-a recunoscut sotia, i-a pupat mana, m-a recunoscut si pe mine", a spus Mihai Gainusa, care a ajuns in Austria in cursul acestei zile, pentru a vedea cum se simte colegul sau de la Cronica Carcotasilor.

Intrebat de reporterul Realitatea TV dupa ce si-a dat seama ca a fost recunoscut de Serban Huidu, Gainusa a raspuns: "I-am zis 'Bebeluselor, dans!' si s-a incruntat".

El si-a exprimat speranta ca Serba Huidu va putea sta de vorba cu sotia sa maine dimineata, "dupa cum spune si doctorul lui".

"Are capul tare, se va face bine", a mai comentat Mihai Gainusa.


Citeste mai multe despre   
















18299 vizualizari

  • -59 (69 voturi)    
    Ar trebui sa ia aminte (Joi, 30 decembrie 2010, 19:32)

    xxx [anonim]

    Ar trebui sa ia aminte sa nu mai fie atat de arogant in emisiuni cu populatia care sufera de pe urma masurilor de austeritate.
    • +34 (40 voturi)    
      ce cretin (Joi, 30 decembrie 2010, 20:26)

      ioana [anonim] i-a raspuns lui xxx

      adica l-a 'pedepsit' D-zeu ca a facut misto de fraierii care s-au obisnuit cu viata buna si fara munca nu?

      esti un papagal...
      • -10 (12 voturi)    
        ce ....esti ioana....? (Vineri, 31 decembrie 2010, 6:58)

        dantyt [anonim] i-a raspuns lui ioana

        Adica da de asta l-a pedepsit si o sa te pedepseasca si pe tine ca vorbesti fara sa stii ca fraerii astia au sub 10 mil salar si nu se descurca sa traiasca.. papagalita? cred ca e prea putin spus pentru tine. Din pacate nu o sa intelegeti niciodata nimic,.
        • +6 (8 voturi)    
          @dantyt & @xxx (Vineri, 31 decembrie 2010, 10:22)

          just_me [anonim] i-a raspuns lui dantyt

          Voi sunteti normali? L-a pedepsit D-zeu ca ce? Daca era Adi minune aprindeati lumanari in fata clincii si va rugati pentru el. Deh, ca sa intelegi umorul trebuie sa-ti mearga mintea putin, nu este cazul maimutelor de mai sus.
          • +1 (1 vot)    
            Daca era Adi minune... (Vineri, 31 decembrie 2010, 14:39)

            Levi [anonim] i-a raspuns lui just_me

            Trueeeee.
    • +20 (24 voturi)    
      ooofff (Joi, 30 decembrie 2010, 22:10)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui xxx

      trebuie ca ai o viata groaznica fara umor.
  • +21 (25 voturi)    
    sanatate multa! (Joi, 30 decembrie 2010, 19:34)

    anca gheorghe [anonim]

    serbane, te rugam sa nu faci o nefacuta acum in prag de an nou!!! industria are nevoie de tine, precum si audienta ta! sa ai noroc si sanatate multa! suntem langa tine si ne rugam pentru tine!
  • +18 (22 voturi)    
    SANATATE! (Joi, 30 decembrie 2010, 19:40)

    Catalin! [anonim]

    SANATATE!
  • +14 (18 voturi)    
    multa sanatate (Joi, 30 decembrie 2010, 19:47)

    pisi [anonim]

    Ii urez multa sanatate si sa se faca repede bine sa putem sa radem impreuna din nou la radio si tv. Desi stiu ca nu toti sunt fani carcotasi (mai ales cei pe care ii ironizeaza), trebuie inteles ca asa e emisiunea, ironica si luata ca atare. Oricum, amandoi, si Huidu si Gainusa sunt plini de umor si talent. Numai bine si sanatate in Noul An!
  • +17 (23 voturi)    
    Ardei pe ciumpalaci (Joi, 30 decembrie 2010, 19:48)

    Rares [anonim]

    Uff, rasuflu usurat la asa o veste! Stiam eu de la inceput ca da cu virgula in aceasta poveste.
    Huidule, sa citesti pe net ce-a scris lumea de tine... multi dusmani de moarte ai!!!
    Hai, fa-te bine si ardei pe ciumpalacii astia aroganti care te vedeau deja imbalsamat! Tara asta nevoie de atitudinea si vocea ta!
    Insanatosire grabnica alaturi de familie si de adevaratii tai prieteni!
    Succes.
    • +4 (10 voturi)    
      ce ar mai fi muscat din el ciumpalacii... (Joi, 30 decembrie 2010, 20:23)

      popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui Rares

      cum au muscat din madalina manole,gherghe dinica,paunescu...astia sar pe cadavre ca gaina in gramada de gunoi
    • +7 (7 voturi)    
      Ardei (Joi, 30 decembrie 2010, 21:25)

      ady624 [utilizator] i-a raspuns lui Rares

      Ardei Kapia? Ai vrut probabil sa spui "arde-i"...

      Toate cele bune si tie si lui Huidu (desi emisiunea lui mi se pare usor puerila)
      Asadar, fa-te bine mestere si arde-i pe ciumpalaci!!!

      Adrian
      • +5 (5 voturi)    
        Totul e bine cand se termina cu bine (Vineri, 31 decembrie 2010, 7:01)

        sdajkviuqce [utilizator] i-a raspuns lui ady624

        Emisiunea atinge toate categoriile de audienta de la oameni gen "ardei" pana la cei mai eruditi, parerea mea. Ei nu sunt nici Madalin Ionescu, nici Badea, dar nici Patapievici. Au stilul lor. As cita din O.Paler "In Romania totul incepe trist si se termina comic" Asadar as zice ca prin naturaletea lor nu face decat sa "termine comic" raul care ne bantuie.
        Va fi bine!
        • 0 (0 voturi)    
          Vezi ca ai comis un ”ardei” (Vineri, 31 decembrie 2010, 10:23)

          Comunistu [anonim] i-a raspuns lui sdajkviuqce

          .....prin naturaletea LOR nu FACE decat sa "termine comic" raul care ne bantuie...Sunt sigur ca doar din viteza tastării...ei FAC pentru ca sunt cel putin doi : Huidu
          si Serban :)
          *
          Totul e bine cand se termina cu bine - sunt absolt de acord - totusi ciudat de repede - in 24 de ore am trecut de la ”sa ne rugam toti pentru el” și ”hai, baiatule, rezista ...”
          la ” noooo....că are capul tare”....ceea ce de fapt confirma zdrobitor
          citatul din Paler si postarea ta.

          La Multi Ani !
    • +6 (6 voturi)    
      vezi ca prima data pe tine te arde (Joi, 30 decembrie 2010, 21:29)

      mai treci si tu pe la scoala [anonim] i-a raspuns lui Rares

      la inceput am crezut ca vorbesti de ardei.
  • +11 (13 voturi)    
    mesaj Huidu (Joi, 30 decembrie 2010, 19:50)

    nelu [anonim]

    insanatosire grabnica si multa sanatate si cu ocazia noului an LA MULTI ANI!
  • +1 (5 voturi)    
    SANATATE (Joi, 30 decembrie 2010, 20:08)

    geo [anonim]

    sanatate multa si sa revii pe sticla LA MULTI ANI !!!
  • +1 (5 voturi)    
    sal (Joi, 30 decembrie 2010, 20:11)

    radu [anonim]

    sa dea dumnezeu sa te faci bine si ne inveselesti cat mai repede cu glumele tale
  • -1 (13 voturi)    
    Multa sanatate (Joi, 30 decembrie 2010, 20:14)

    Catalin [anonim]

    Doar Isus Hristos il poate vindeca pe Serban ! Fie ca el sa-si revina cat mai repede, iar experienta prin care a trecut sa-l apropie de Dumnezeu si de Cuvantul Lui !
    • +2 (12 voturi)    
      :)))))))))))))) (Joi, 30 decembrie 2010, 23:09)

      Paleopterix [utilizator] i-a raspuns lui Catalin

      Ba eu cred ca doctorii au fost cei care l-au vindecat. Si au facut treaba buna, se pare :))) Prietenul tau imaginar e doar in capul tau.
    • -5 (5 voturi)    
      iar? (Vineri, 31 decembrie 2010, 8:55)

      me [anonim] i-a raspuns lui Catalin

      omule las ca mai da statu 200 bulioane bisericii sa-si mai faca o catedrala ca si asa avem putine in bucuresti: cam o biserica la fiecare 2000 de metrii patrati... si poti sa te duci si sa vorbest acolo cu colegii tai despre ispravile prietenului vostru imaginar.

      PS: d c cand sunt lucruri rele e vine altuia si cand reusesc oamenii ceva e meritul lui(da lui cu mic. nu am obiceiul sa sanctific personaje similare lui mos craciun)? in stilul asta si daca lumea m-ar crede sfant pe mine, tot as face minuni :P
  • -9 (15 voturi)    
    huidu e viu (Joi, 30 decembrie 2010, 20:25)

    paharniku lulea [anonim]

    bravo, sa fie sanatos si poate ca acum odata ce si-a revenit in simtiri sa nu mai fie nesimtit-or si sa-i revie si bunul simt. Dumnezeu sa-l ajute (nu vrem moartea pacatosilor ci indreptarea lor)
    Si asa, ca idee, de acum ii recomand sa se duca in Croatia, acolo unde recomanda el fetelor sa se duca
  • +3 (5 voturi)    
    multa sanatate (Joi, 30 decembrie 2010, 20:38)

    Ilena [anonim]

    Insanatosire grabnica, Serbane!!!
  • +7 (9 voturi)    
    in sfarsit! (Joi, 30 decembrie 2010, 20:41)

    MIHAI [anonim]

    In sfarsit o declaratie cu suflet !Nu mai suport comentarii ale unor oameni care se baga in seama . Vezi cucoana aia Evelin Badea la RealitateaTV care se da prietena de familie si mult mai rau tatal lui Serban care apare peste tot si despre care Serban a spus nu o data ca l-a parasit cand avea 15 ani si ca nu tine legatura cu el .Dovada ca spune doar ce vede la TV si ca nu a mers sa-l vada in Austria .Nu inteleg transformarea unei stiri intr-o telenovela . Cred ca niste comunicate de presa si prezentarea amanuntelor accidentului erau suficiente .Plus citarea medicilor .Fara pareri,fara "ce ar fi daca" si fara o stire despre cum sa purtam echipamentul de schi .cu cine au invatat presa oamenii astia ?
    • +2 (2 voturi)    
      Insanatosire grabnica (Joi, 30 decembrie 2010, 23:15)

      lucs [utilizator] i-a raspuns lui MIHAI

      Cu cine ar fi trebuit sa invete?! Au invatat de pe YouTube si bloguri si se dau mari deontologi. Ultima "carte" citita este manualul cuptorului cu microunde recent achizitionat sau "Cum sa pari <<interesant>> ?", coautori Bianca Dragusanu si Catalin Botezatu. Dar asta e, bine ca mai exista oameni ca Huidu si Gainusa care sa-i mai coboare din inaltul vedetismului de carton. Sanatate si "putere de munca" lui Serban ca material(e) au si vor avea la cronicuta. Sarbatori fericite si La multi ani!
  • +3 (5 voturi)    
    Hai Serbane (Joi, 30 decembrie 2010, 20:41)

    Cristi [anonim]

    Hai Serbanica, putere maxima si refacere rapida. Ce ne-am face fara un om ca tine?


    Ps: Ai vrut sa vezi care-i mai tare? Copacul sau tu? Normal ca TU esti mai tare ;).
  • +2 (2 voturi)    
    catre serban (Joi, 30 decembrie 2010, 20:45)

    flori [anonim]

    te rugam din suflet REVINO-TI,ca ai o gramada de treaba de terminat..........iti dorim insanatosire grabnica....sa sti ca toata slatina se roaga pt tine! ne-ai speriat un pic,dar e bine ca acum auzim vesti bune....
  • -11 (17 voturi)    
    a fost doar un avertisment divin (Joi, 30 decembrie 2010, 21:04)

    liv [anonim]

    Nimeni sa nu ia numele Domnului in desert, caci noi toti suntem vremelnici, niste particule, la voia lui- sa ia aminte in viitoarele emisiuni sa nu se mai lege de cele sfinte ca existe destule subiecte de pamflet!
    Ii doresc sanatate si intelepciune!
    • +6 (10 voturi)    
      Omule, trezeste-te! (Joi, 30 decembrie 2010, 23:02)

      Daniel [anonim] i-a raspuns lui liv

      Tu chiar ai impresia ca Dumnezeu nu are simtul umorului?

      Nu-ti explic mai mult, daca L-ai cunoaste cu adevarat pe Dumnezeu ai sti ca, mai degraba, El l-a protejat pe Sarban. Nu te erija in judecator, crede-ma, nu-s ale tale astea! Adu-ti aminte:"Cu ce masura masori cu aceea ti se va masura!"

      In rest, Dumnezeu sa ne ierte si sa ne ajute pe toti!
    • +1 (3 voturi)    
      da? (Vineri, 31 decembrie 2010, 8:58)

      me [anonim] i-a raspuns lui liv

      scuteste-ma omule
      dute si doneaza-ti averea la catedrala neamului (unde sis tatulk contribuie pe timp de criza) si laa-ne pe noi in pace sa ne vedem de treburi.

      PS: parca dumnezeu era "preabun"... d c pedepseste atunci? totul nu e decat in mintea voastra bolnava
  • -16 (20 voturi)    
    huduuuuu (Joi, 30 decembrie 2010, 21:27)

    Nic [anonim]

    tot făceai glume de prost gust despre biserică acum poate te saturi , nesimtitule
    • -2 (6 voturi)    
      deci (Vineri, 31 decembrie 2010, 9:04)

      me [anonim] i-a raspuns lui Nic

      1 - biserica e o adunatura de hoti (nu dau taxe la stat din muuulti bani care ii primesc de la fraieri... pardon, credinciosi)
      2 - biserica minte de rupa pentru a primi bani de la fraieri (vezi punctul 1)
      3 - romanii sunt un popor de MILOGI!!! in loc sa faca ceva pentru a iesi tara asta din criza (nustiu, mitinguri, sa munceasca, sa ... orice care implica verbul a face NU a se ruga, ei se duc la biserica sa ii imbogateasca pe popi... E mai simplu, iesi din criza e meritul domnului, nu iesi asta e asa a vrut domnul o sa traiesc bine cand oi muri. Asta inseamna fuga de responsabilitate! E mai simplu sa spui ca altul iti controleaza viata pentru ca altfel nu ai mai fi tu incompetent, fraier etc....
      4 - din cauza fraierilor ca voi s-a facut inchizitia, razboie in numele domnului etc....
      5 - stii care e diferenta intre un copil si un credincios? copilul nu mai are prieteni imaginari cand creste!
      • -1 (5 voturi)    
        Incalcite sunt caile Domnului (Vineri, 31 decembrie 2010, 10:06)

        you [anonim] i-a raspuns lui me

        Iar tu esti in ceata. Nu pune statul, taxele, criza inaintea Domnului. Daca nu agreezi pe cei ce-L slujesc ai optiunea simpla doar de a nu pacatui (si mai exact de a nu face ceva care sa contravina celor 10 porunci). Si una dintre ele zice sa nu iei numele Domnului in desert. Desigur, Domnul te va ierta pana la urma, dar nu-I(i) face tu aceasta sarcina si mai grea.
    • 0 (6 voturi)    
      PS: (Vineri, 31 decembrie 2010, 9:07)

      me [anonim] i-a raspuns lui Nic

      era sa uit "Credinciosule:":
      1 - cum se face ca judeci TU, ceea ce vrea domnul? De unde stii tu ca el a vrut asta?
      biblia spune sa il lasi pe el sa judece tot, fara sa comentezi!
      2 - cum iti permiti sa faci un om nesimtit? biblia interzice orice inseamna facut rau (inclusiv gandul la asta)!

      vezi, ca fapt divers si tu faci o gramada de pacate, o sa ajungi in iad la fel ca si noi...
      o , stai! nu exista asa ceva :P
  • -11 (13 voturi)    
    de faptul ca are capul tare (Joi, 30 decembrie 2010, 21:29)

    anonim [anonim]

    nu cred ca se indoia cineva
  • -12 (20 voturi)    
    dar restul "prostimii"? (Joi, 30 decembrie 2010, 21:44)

    kostel [utilizator]

    nu am nika nu baiatul dar nu mi se pare corect ce se intampla pe net si la tv: vai saracul "serbanel", cum mai sufera el saracu'. toti se intrec in cat mai multe detalii si up-date-uri la adresa lui, dar de restul oamenilor simpli (ca din noi se compune marea majoritate) nu le plange nimeni de mila. de ex: tot azi, undeva in jud botosani, 3 oameni au murit (se zice decapitati) dupa ce ia luat trenul in plin. din cate mi se pare mie e cu mult mai grav ce s-a intamplat acolo si vai si amar de familiile lor. de ce televiziunile si net-ul nu se intrec in up-date-uri de la familiile celor raposati? inka o data: nu am nika cu huidu, dar sa nu umflam gogoasa.
    • +9 (11 voturi)    
      simplu (Joi, 30 decembrie 2010, 23:16)

      Paleopterix [utilizator] i-a raspuns lui kostel

      E simplu, dar se vede ca gandesti ca o gaina. Pe Huidu il stie o tara intreaga si multi ar suferi si i-ar simti lipsa daca i s-ar intampla ceva. Nu a zis nimeni ca ce zici tu nu sunt niste tragedii teribile, dar si pentru aceia sufera doar cei care i-au cunoscut. Sincer ma intereseaza mai mult update-uri despre starea lui Huidu si nu despre ceilalti pentru ca nu ii cunosc si nu sunt ei cei imi descreteau fruntea in fiecare miercuri la "cronicutza".
  • +3 (5 voturi)    
    Sa ne vedem cu bine (Joi, 30 decembrie 2010, 22:03)

    Mihai [anonim]

    Fa-te bine Serbane si te astept in martie pe partie in Austria!
  • -2 (2 voturi)    
    huidu (Joi, 30 decembrie 2010, 22:34)

    kami [anonim]

    ne pare rau
    • 0 (2 voturi)    
      aha... (Vineri, 31 decembrie 2010, 9:00)

      me [anonim] i-a raspuns lui kami

      lasa-ma sa chicesc.... tu oi fi unu din credinciosi, nu?
      unu d-ala care in numele domnului blestemi si doresti rau altuia...

      frate oi fi sau nu credincios, in momentul in care iti pare rau ca traieste un om care nu a facut nici un rau, nu meriti sa traiesti in lumea asta
  • +2 (4 voturi)    
    Multa sanatate! (Joi, 30 decembrie 2010, 22:40)

    Andre [anonim]

    Huidule iti doresc multa snanatate. Sa lupti si vei invinge! Sunt sigur ca vei reusi! Te asteptam cat mai curand la cronica.
  • +3 (5 voturi)    
    Serban Huidu (Joi, 30 decembrie 2010, 23:59)

    Ioan [anonim]

    Prostia si nesimtirea a invadat agresiv piata publica. Fie si din acest motiv avem nevoie de Serban Huidu.
    Ne rugam la Dumnezeu sa ni-l redea! Cronica carcotasilor este una dintre cele mai serioase si mai bune emisiuni. In rest televiziunile PUT - sunt pestilentiale.
    Sanatate d-le Huidu! Avem nevoie de dvs.
    • 0 (4 voturi)    
      Prostia, agresivitatea si lipsa simtului umorului (Vineri, 31 decembrie 2010, 7:51)

      Comunistu [anonim] i-a raspuns lui Ioan

      Prin aprilie Bendeac a parodiat 20 de minute
      cronica carcotasilor...
      Se gaseste filmuletul pe you tube...e remarcabila in special asemanarea fizica si imitarea scenografiei
      Reactiile lui Huidu la acea parodie se gasesc cu Google și nu sunt...cum sa spun... nici ”pline de umor” si nici ”extrem de blande”
      *
      Singura răutăciune a lui Bndeac in acea parodie
      era ca ”huidu” facut de el maca tot timpul shaorma......aluzie la tendintele spre obezitate ale marelui realizator tv (...doare,doare insa rău cand in loc sa faci tu misto se face misto, chiar si light pe sama ta)

      PS. Oricum nici Huidu & comp, nici Bndeac nici alti divertisi nu mai sunt de mult in stare sa comita ceva de rîs.
      • 0 (2 voturi)    
        opinia ta, prietene (Vineri, 31 decembrie 2010, 10:15)

        Bogdan [anonim] i-a raspuns lui Comunistu

        Huidu e dovada ca poti reusi prin talentul si munca proprie. Din realizator de radio, la radio 21, a ajuns la TV, apoi Kiss... Uite ce longevitate are si cate premii a luat, fara sa faca mizerii de emisiuni, dupa modelul OTV.
        Divertisii sunt de cand eram copil, aveam casete de video cu ei, tata ii stia pe cativa din facultate, crede-ma pentru mine si multi ca mine vor ramane mereu la moda.
        Cat despre Bendeac, e omul momentului. Nu doar cum imita, dar si cum inventeaza personaje populare, curajul cu care incearca mereu ceva nou ( a umblat prim mall in chiloti, a sarutat-o pe Bianca Dragusanu, a facut misto cu Gigi Becali la el acasa etc.)
        Daca tu esti un trist si nu-ti convine nimic, nu inseamna ca nu avem oameni care stiu ce e umorul, indiferent de forma in care il serveste
  • -9 (11 voturi)    
    o parere (Vineri, 31 decembrie 2010, 0:42)

    A.M. [anonim]

    Intr-adevar o stire foarte importanta pentru o tara cu peste jumatate de oameni saraci, in somaj ,cu copii fara un viitor....un prezentator de emisiune s-a accidentat la schi in Austria si si-a revenit.... mare stire, de importanta vitala pentru natiune...prea ati mediatizat aceasta stire....
  • 0 (2 voturi)    
    Timisoara e cu tine (Vineri, 31 decembrie 2010, 1:16)

    Croco [anonim]

    Dumnezeu este alaturi de tine pt ca ai un suflet bun si o familie fericita ma rog pt tine Serbane la multi ani si multa multa sanatate CROCO din Tm
    • +1 (1 vot)    
      Dar Satu - Mare ? (Vineri, 31 decembrie 2010, 7:52)

      Comunistu [anonim] i-a raspuns lui Croco

      Nimic, nimic ?!
  • 0 (2 voturi)    
    Ai sprijinul nostru (Vineri, 31 decembrie 2010, 8:38)

    mariuta [anonim]

    Iti doresc mult succes in continoare si multe idei bune!
  • +3 (3 voturi)    
    Ma intreb (Vineri, 31 decembrie 2010, 9:15)

    Andu [anonim]

    Oare i-au cerut spaga medicii familiei? N-as prea crede.
  • 0 (0 voturi)    
    Sanatate multa (Vineri, 31 decembrie 2010, 10:17)

    Bogdan mangalia [anonim]

    Sa te faci bine cat mai repede...are lumea nevoie sa zambeasca sa uite de neajunsuri.
  • +1 (1 vot)    
    sa auzim numai de bine! (Vineri, 31 decembrie 2010, 11:54)

    masteryodda [utilizator]

    serbane
    pentru cei care inteleg umorul tau,pentru diminetile pe care ni le inseninezi cand ne bem cafeaua la ora 7,pentru ca trebuie sa continui carcotelile (ca altfel ne ia bau bau),pentru cei cel putin 10000000 de romani care sunt alatuir de tine,te rugam sa te faci bine!
    La multi si sanatosi ani!
    roro
  • 0 (2 voturi)    
    incurajare (Vineri, 31 decembrie 2010, 12:41)

    PLOSCAR ANA [anonim]

    sa dea d-zeu ca aceasta sa fie ultima si cea mai grea cumpana din viata ta!te iubesc ca pe baiatul meu care are 33 de ani,fa-te bine te rog pt ingerasii tai si pt. cei care te iubesc si de ce nu si in ciuda dusmanilor ?brasovul te iubeste!!!!!!!!!!(editat de HotNews.ro)