Starea sanatatii lui Serban Huidu este stabila, nu au aparut complicatii in cursul noptii - Prima TV

de C.I.     HotNews.ro
Joi, 30 decembrie 2010, 10:35 Actualitate | Esenţial


Starea de sanatate a lui Serban Huidu, care a suferit miercuri un accident pe o partie din Innsbruck, este stabila si nu au aparut complicatii in cursul noptii, a declarat joi, pentru HotNews.ro, Magda Istrate, PR-ul postului Prima TV.

"In cursul diminetii, starea sanatatii lui Serban Huidu era stabila, nu au aparut complicatii peste noapte. Ramane sa vedem decizia de astazi a doctorilor", a adaugat ea.

"Trebuie sa tinem cont ca starea generala de sanatate a lui Serban este buna, si asta conteaza. Noi suntem alaturi de familie", a adaugat Magda Istrate.

Serban Huidu cobora pe o partie din cunoscuta statiune austriaca si a incercat sa evite un grup de copii, moment in care a pierdut controlul schiurilor si s-a lovit de un pom, potrivit informatiilor publicate miercuri de CanCan.

Huidu este internat la Spitalul Universitar din Innsbrucks, cu hemoragie craniana.

Agerpres relateaza ca accidentul ar fi avut loc in jurul orei locale 19.

Potrivit site-ului TT.com, citat de Mediafax, Serban Huidu a cazut aproximativ trei metri printre copacii de langa partia de schi. De asemenea, conform sursei citate, Huidu purta o casca. Site-ul mai noteaza ca Huidu a fost preluat de salvamontisti, fiind apoi transportat la Spitalul Universitar din Innsbruck cu un elicopter.

Serban Huidu are 34 de ani si este realizator de radio si de televiziune. El prezinta, impreuna cu Mihai Gainusa, show-ul matinal de la postul de radio Kiss FM, precum si emisiunea saptamanala de la Prima TV "Cronica Carcotasilor".


Citeste mai multe despre   


















11251 vizualizari

  • -9 (25 voturi)    
    urat moment (Joi, 30 decembrie 2010, 10:40)

    adrian t [anonim]

    ii doresc sincer sa se faca bine.dar l-as ruga dupa ce isi revine,sa mediteze la ce face in viata lui.
    • +8 (20 voturi)    
      curios (Joi, 30 decembrie 2010, 11:15)

      jops [anonim] i-a raspuns lui adrian t

      Omul s-a dat cu schiurile, accidente se pot intampla oricui (si coboratul scarilor poate fi fatal)... Sau e un mod de a spune ca nu iti plac carcotasii???
      • +2 (8 voturi)    
        Da, carcotasii sunt cei mai tari! (Joi, 30 decembrie 2010, 11:33)

        Dan [anonim] i-a raspuns lui jops

        Sper ca Serban si familia lui sa treaca cu bine peste aceste momente dificile.Pentru noi, fanii celor doi , Huidu si Gainusa, ne este greu sa incep ziua fara carcotelile lor sau sa petrecem seara de miercuri fara jovialitatea si spontaneitatea echipei carcotasilor.Sanatate, Serbane!
    • +3 (5 voturi)    
      Sa mediteze pentru ce? (Joi, 30 decembrie 2010, 13:00)

      Lucian [anonim] i-a raspuns lui adrian t

      nu cred ca omu asya face ceva rau. Cine nu stie de glumele lu, n-are decati sa nu se uite la carcotasi!
      Am fost socat sa citetesc stirea pe hotnews.ro.
      Ma intreb cum de Geoana, Boc, Base, Ponta, nu fac accidente de genul acesta? chiar mai grave nu ar fi rau
      • +1 (3 voturi)    
        Ba fac! (Joi, 30 decembrie 2010, 13:53)

        Daniel [anonim] i-a raspuns lui Lucian

        Pai ... ponta a condus o masina si s-a rasturnat (normal, conducand cu 50km/h nu poti pati ceva ... dar iti dai seama cat de inteligent este daca s-a rasturnat la viteza aia!).
        Boc a cazut pe ceva scari (Nu mai tineti mine ca aparuse poata aia: "Micul Boc / Face poc!") ...
        Geoana ... a avut mult mai multe! Primul a fost cand a intrat in psd (nu stia ca aia fac lobotomie la intrarea in partidul lor - tineti minte ca inainte de intrarea in psd parea chiar inteligent, dupa cateva luni insa ...) Apoi cu flacara violet ... Apoi "Victorie, victorie!"

        Basescu ... ceva accident a avut si el ... Nu vedeti ce par are? Si ce fete? Mai ales eba - urat accident!

        Ce astea nu sunt accidente?

        Asta ca un spirit de gluma, in onoarea lui Serban! Sunt sigur ca asa ar fi tratat si el problema - cu ceva mai mult umor, bineinteles!
  • +3 (11 voturi)    
    Fii tare Serbane !!! Multa sanatate! (Joi, 30 decembrie 2010, 10:52)

    Radu [anonim]

    Am auzit stirea in aceasta dimineata la TV si sincer am ramas socat cand am auzit ca Serban este in coma. Ii doresc insanatosire grabnica si multa sanatate lui si familiei si sa treaca cu bine peste aceasta nenorocire. Fii tare Serbane!
  • +2 (8 voturi)    
    Doamne ajuta! (Joi, 30 decembrie 2010, 10:53)

    ss [anonim]

    Sa dea Domnul sa treaca peste aceasta cumpana. Sanatate si recuperare totala Huidule!
  • +2 (8 voturi)    
    sa treci peste asta (Joi, 30 decembrie 2010, 10:55)

    o [anonim]

    avem nevoie de tine in continuare Serbane
  • 0 (12 voturi)    
    MARE GHINION..... (Joi, 30 decembrie 2010, 11:08)

    Crina [anonim]

    Ii doresc din tot sufletul insanatosire grabnica,si mult curaj familiei .Dumnezeu il scapa ca isi iubeste fii, iar el a facut o fapta buna ,salvand viata altor copii cu pretul vietii lui
    • -3 (5 voturi)    
      Traiasca medicina! (Joi, 30 decembrie 2010, 13:10)

      V.R. [utilizator] i-a raspuns lui Crina

      Daca D-zeu isi iubeste asa de mult fiii, de ce nu i-a ghidat schiurile lui Huidu ca sa nu se izbeasca deloc?

      De ce ii multumiti acestui zeu cand aveti un necaz si treceti peste el, dar nu il condamnati pt. ca v-a facut sa treceti prin acel necaz?

      Si inca ceva: sa va rusine ca minimizati eforturile si cunostintele doctorilor austrieci, reducand totul la un zeu imaginar. Ei sunt cei care il vor salva pe Huidu (sa speram), nicidecum D-zeu.

      Traiasca medicina!
  • +1 (7 voturi)    
    lupta Serban ! (Joi, 30 decembrie 2010, 11:18)

    Clujean [anonim]

    Haide Serban, lupta ! Ai fost in permanenta un luptator neobosit ! Sa te ajute Dumnezeu sa treci si peste aceasta incercare cu bine ! Te asteptam inapoi sa ne aduci zambetul pe buze si buna dispozitie, asa cum ai facut in toti acesti ani ! Nu te lasa doborat !
  • +1 (5 voturi)    
    Serbanica, sa te faci bine! (Joi, 30 decembrie 2010, 11:25)

    Lucian [anonim]

    Pentru mine si multi alti, esti cel mai important om de televiziune... din viata publica, mai important decat orice politician care se preface ca ne conduce tara si pe noi... Tu ne conduci sufletele si gandurile si ne dai o raza de speranta... ca mai exista ceva bun in tara asta... TU Serbane si Carcotasii tai! Voi sunteti ai nostri si nu va lasam! De aceea trebuie sa continui ce ai inceput... Sa te ridici din patul de spital si sa vii acasa mai optimist si mai bun decat oricand! Te iubim! Multa Sanatate!
  • +1 (5 voturi)    
    Va trece peste asta, Huidu (Joi, 30 decembrie 2010, 11:26)

    sg [anonim]

    Asta e credinta mea, e un om care-si doreste sa traiasca si are si pentru ce.
    Mult curaj familiei si lui, sa revina cat de curand pe ecran si la radio, asa cum il stim!
  • +1 (5 voturi)    
    multa sanatate (Joi, 30 decembrie 2010, 11:29)

    camelia [anonim]

    si eu am fost socata de veste ,prima data am crezut ca e caterinca.Dar am realizat ca nu,sper din sufel sa te ajute dumnezeu sa treci peste aceasta cumpana si sa revii repede unde iti e locul :la radio si tv.Serbane lupta pentru viata ta,Multa sanatate
  • +1 (3 voturi)    
    Lupta Serbanica .... Sari la gat si lupta ! (Joi, 30 decembrie 2010, 11:37)

    2U [anonim]

    .... ca nu vrei sa-ti cante Paunescu balade ipocrite :))
    Lupta Serbanica, sa ne-ajuti sa radem de toti tremuricii vechi si noi... !

    (daca-l vezi pa paunescu pin tunielu da lumina, sa fugi da iel cat po de tare, ca si-acolo s-o facu' securistu lu 'Dracu)
  • +1 (5 voturi)    
    Sanatate (Joi, 30 decembrie 2010, 11:39)

    MN [anonim]

    Dumnezeu sa te ajute sa treci cu bine peste aceasta incercare !
  • 0 (4 voturi)    
    Doamne ajuta (Joi, 30 decembrie 2010, 11:42)

    Satu Mare [anonim]

    II dorim lui Serban sa se faca bine cat mai repede.Cred ca nimeni nu vrea sa incepe anul asta ca pe 2010,cand Toni a plecat printre noi............
  • +1 (5 voturi)    
    serban huidu (Joi, 30 decembrie 2010, 11:46)

    sandu [anonim]

    dumnezeu sa te aiba in paza serban huidu si sa te aduca sanatos acasa !
  • -1 (5 voturi)    
    sanatate (Joi, 30 decembrie 2010, 11:52)

    Lea Szabo [anonim]

    Tine-te tare Serbane, lupta pt viata, asteptam sa te intorci la Cronica. Dumnezeu sa te ajute!
  • 0 (6 voturi)    
    Serban, sa vii inapoi...ai auzit? (Joi, 30 decembrie 2010, 11:54)

    Sarrah [anonim]

    Recuperat total, plin de umor si jovialitate, sa te intorci asa cum te stiam cu totii. Diminetile fara voi si serile de miercuri, nu mai sunt aceleasi daca echipa e injumatatita. Te iubim si ne rugam pentru sanatatea ta.
    Lupta Serbane! pentru tine in primul rand, pentru familie, dar si pentru noi.
    Doamne, ai grija de el....da-le putere medicilor sa-l salveze, da curaj familiei sa treaca peste acest necaz...Doamne, fa sa fie bine!
  • 0 (6 voturi)    
    Hai Serban ! (Joi, 30 decembrie 2010, 12:03)

    Florentin Manescu [anonim]

    Serban,

    fii tare! multa sanatate, revenire grabnica!
  • 0 (2 voturi)    
    Sanatate (Joi, 30 decembrie 2010, 12:29)

    GeorgianaT [utilizator]

    Dumnezeu sa te aiba in paza! Inaltam o ruga catre cer, la fel cum am inaltat rugi si pentru Cristi Minculescu.
    Ati vazut nenorocitii de la Realitatea ce au pe scroll? "Se pare ca nu a evitat niciun copil". Astia nu se dezmint niciodata. Sunt mizerabili! Si daca a fost asa, nu era cazul sa scrie asta. Si daca ar fi lovit copii sigur auzeam. Si se intampla si de-astea.
    In fine, n-are rost sa vorbesc despre cancan-urile pe care le iubesc sacalii astia.
    Huidule te asteptam sanatos!!!
  • 0 (2 voturi)    
    Serban Huidu (Joi, 30 decembrie 2010, 12:37)

    George [anonim]

    Doamne ajuta-l sa treaca peste acest soc !
    Serban, trebuie sa lupti din rasputeri pentru toti cei ce te iubesc si crede-ma ca sunt foarte foarte multi !
  • 0 (2 voturi)    
    uau, minusurile (Joi, 30 decembrie 2010, 12:52)

    ... [anonim]

    minusuri la comentarii pentru insanatosirea cuiva! suntem, intr-adevar, o specie exceptionala :( sa moara capra vecinului
  • 0 (2 voturi)    
    Multa sanatate (Joi, 30 decembrie 2010, 13:11)

    Andrei [anonim]

    Din partea cuiva care stie cum e sa stai 3 saptamani in coma, cu 4% sanse de supravietuire, ii doresc lui Serban insanatosire grabnica si fara urmari negative. Hai Serbane, castiga lupta cu viata si revino acolo unde iti este locul in valorile pe care Romania le mai are.
  • 0 (2 voturi)    
    Fii tare Huidu! Carcotasii sunt alaturi de tine (Joi, 30 decembrie 2010, 13:14)

    eugenb [anonim]

    http://tt.com/csp/cms/sites/tt/Überblick/Chronik/ChronikInnsbruck/1963337-6/zwei-skifahrer-bei-pistenunfällen-schwer-verletzt.csp

    Innsbruck - Mi, 29.12.2010 | 20:52

    UhrZwei Skifahrer bei Pistenunfällen schwer verletzt Ein Rumäne stürzte am Patscherkofel in einen Wald und zog sich schwerste Kopfverletzungen zu. In Kühtai kollidierte eine Deutsche mit einem Kind. (TT.COM)

    "Patsch, Kühtai – Zwei Skifahrer wurden am Mittwoch bei Unfällen auf Tirols Pisten schwer verletzt.
    Am Patscherkofel verkantete ein Rumäne seine Ski auf der Familienabfahrt. Der 34-Jährige stürzte etwa zehn Meter zwischen den Bäumen hindurch in den Wald. Obwohl er einen Helm trug, zog sich der Skifahrer schwerste Kopfverletzungen zu. Der Rumäne wurde von der Pistenrettung versorgt, ehe ihn der Notarzthubschrauber zur die Innsbrucker Klinik flog.

    Eine 43-Jährige stürzte im Kühtai auf einer roten Abfahrt. Ein fünf bis sieben Jahre alte Kind sei ihr über die Ski gefahren, sagte sie. Daraufhin stürzte die Deutsche und verletzte sich am rechten Knie. Das Kind, das nicht hinfiel, fuhr mit seinem Begleiter weiter, ohne dass Kontaktdaten hinterlassen wurden. (red) "

    http://tt.com/csp/cms/sites/tt/Überblick/Chronik/ChronikInnsbruck/1963337-6/rumänischer-tv-star-bei-skiunfall--in-innsbruck-schwer-verletzt.csp

    Nachrichten » Tirol » Chronik » Innsbruck
    Innsbruck - Do, 30.12.2010 | 10:50 Uhr

    Rumänischer TV-Star bei Skiunfall in Innsbruck schwer verletzt Der rumänische TV-Liebling Serban Huidu stürzte am Patscherkofel in einen Wald und zog sich schwerste Kopfverletzungen zu.

    Patsch, Kühtai – Zwei Skifahrer wurden am Mittwoch bei Unfällen auf Tirols Pisten schwer verletzt. In einem Fall handelt es sich um einen TV-Star aus Rumänien.

    Am Patscherkofel verkantete der rumänische TV-Moderator Serban Huidu seine Ski auf der Familienabfahrt. Der 34-Jährige stürzte etwa zehn Meter zwischen den Bäumen hindurch in den Wald. Obwohl er einen Helm trug, zog sich der Skifahrer schwerste Kopf
  • 0 (2 voturi)    
    sa ne traiesti (Joi, 30 decembrie 2010, 13:18)

    alin [anonim]

    ca bine ai zis va inchinati si slaviti o fantoma cand ati putea face ceva pentru sistemul medical care app el e cel care ar putea salva o viata si tot el este cel care il va salva pe serban te asteptam cat mai curand pe micile ecrane carcotasule insanatoseste pentru toti romanii
  • 0 (2 voturi)    
    sanatate multa ! (Joi, 30 decembrie 2010, 13:42)

    red [anonim]

    sper sa fie mai putina grava situatia decat este prezentata de presa scrisa si tv.
  • 0 (2 voturi)    
    SANATATE si Putere (Joi, 30 decembrie 2010, 13:45)

    Elena [anonim]

    Am ramas socata....nu imi venea sa cred asa ca doresc familiei multa putere si Serbane sa te faci bine neaparat!
  • 0 (2 voturi)    
    .... (Joi, 30 decembrie 2010, 13:53)

    ely [anonim]

    de ieri de cand am aflat sunt socata....
    sper sa-si revina cat mai curand, si sa ne inveseleasca in fiecare miercuri, cum o facea pana acum!!!
  • 0 (2 voturi)    
    Sanatate !...... (Joi, 30 decembrie 2010, 14:25)

    gongo [anonim]

    Insanatosire grabnica !.....Mult curaj si putere familiei !...
  • 0 (2 voturi)    
    Ghinion (Joi, 30 decembrie 2010, 14:28)

    PACRi [anonim]

    Serban a avut un ghinion mare ca s-a accidentat... Insa a avut si un mare noroc ca a facut-o in Austria.... Sanatate Serbane.
  • 0 (2 voturi)    
    se mai intampla (Joi, 30 decembrie 2010, 15:59)

    Tony [anonim]

    huidulee frate asta este pacat mare in loc sa stai sa te distrezi cu familia de sarbatori stai in spital nu e vina nimanui nu sia facuto nici el k mana lui pt k el a incercat sa evite niste copii sanatosire grabnica si la multi ani
  • 0 (2 voturi)    
    Gand bun (Joi, 30 decembrie 2010, 18:21)

    Istoria se repeta [anonim]

    Sanatate si La Multi Ani, Serbane !
    Ne auzim !
  • 0 (2 voturi)    
    insanatosire grabnica (Joi, 30 decembrie 2010, 19:38)

    David Csaba [anonim]

    In numele grupului nostru de prieteni din Harghita si Mures iti dorim sa te vedem din nou la carcotatsi cat mai repede posibil, TARA ARE NEVOIE DE TINE !!!

    pacat ca nu puten sa scriem aceasi pucru si de politicieni fie ei din orice partid sau de orice nationalitate
  • +1 (1 vot)    
    santate multa. (Joi, 30 decembrie 2010, 23:56)

    ana [anonim]

    sa de-a Dumnezeu sa-si revina.multa sanatate .parintii sa fie tari.la fel si sotia.