UPDATE Cine este barbatul care s-a aruncat de la balconul Parlamentului, strigand "Ne-ati ucis viitorul"

de Redactia     HotNews.ro
Joi, 23 decembrie 2010, 11:43 Actualitate | Esenţial


Barbatul care s-a aruncat joi de la balconul Parlamentului, strigand, in timpul unui discurs al premierului Boc, "Ne-ati ucis viitorul", lucra la televiziunea nationala ca tehnician. Salariul brut al lui Adrian Sobaru este de 2.500 lei, potrivit informatiilor obtinute de HotNews.ro. La acest salariu se adauga 25% vechime, plus ore de noapte si zilele lucrate sambata sau duminica. In acest fel, venitul sau net ar fi putut ajunge la peste 2.000 lei, doar daca ar fi lucrat foarte multe ore de noapte. El primea din partea institutiei bonuri de masa in valoare de 170 lei, prima de concediu 85% din salariu si mai primeste anual echivalentul a trei salarii brute lunare din partea institutiei, ca sprijin pentru problemele copilului sau.

Colegii sai spun ca unul dintre copiii sai are probleme grave de sanatate, sotia sa era casnica iar majoritatea salariului era cheltuit pentru tratamentul si psihologul copilului.


Potrivit declaratiilor colegilor sai, se pare ca unul dintre copii este autist. Copilul are 13 ani si familia sa a incercat sa-l transfere la o scoala normala, dar nu a fost acceptat.

Copilul facea patru sedinte de terapie pe saptamana, iar o sedinta costa 2,5 milioane de lei.

Sotia sa primea o indemnizatie de insotitor de 550 de lei, care a fost redusa cu 25% in urma masurilor de austeritate luate de guvern.

Surse citate de Mediafax au afirmat ca Adrian Sobaru ar fi premeditat incidentul, pentru ca el nu era programat la filmarea de joi din Parlament, dar a cerut sa mearga in locul altui coleg.

Potrivit unor surse HotNews.ro, Adrian Sobaru ar fi gasit miercuri o bila portocalie cu numarul 13 si, intr-o discutie avuta in aceeasi zi cu un coleg, i-ar fi spus acestuia ca bila reprezinta un semn care arata asocierea dintre PDL si cifra 13, care poarta ghinion. Atunci cand s-a aruncat de la balcon, el avea in mana bila portocalie cu cifra 13.

Adrian Sobaru le-a spus in repetate randuri colegilor sai ca trece printr-o depresie generata de situatia materiala in care se afla familia sa.

De asemenea, colegii spun ca familia avea rate la banca, in urma unui credit de nevoi personale.

Colegii de la TVR il descriu ca fiind un om cu un comportament normal, jovial, foarte respectuos si non-conflictual.

Barbatul se numeste Adrian Sobaru, este electrician la TVR, are 43 de ani si este tatal a doi copii.

In momentul in care echipele de interventie l-au scos din sala, barbatul a strigat "Libertate".


Citeste mai multe despre   
















19578 vizualizari

  • +65 (79 voturi)    
    Dus cu capul (Joi, 23 decembrie 2010, 11:49)

    madriano [anonim]

    Omul asta e dus cu capul. Cu ce isi ajuta familia daca ramane invalid si nu mai poate munci?
    • -44 (64 voturi)    
      disperarea (Joi, 23 decembrie 2010, 12:48)

      dan [anonim] i-a raspuns lui madriano

      Pe vremuri de criza toate guvernele tarilor civilizate au luat masuri sa protejeze categoriile vulnerabile. Nimanui in afara de Boc/Basescu nu i-a trecut prin cap sa ia din banii persoanelor cu handicap sau a copiilor sau a batranilor.
      Ce sa faca oamenii astia daca nu mai sunt bani?
      • +43 (65 voturi)    
        care disperare?!.... (Joi, 23 decembrie 2010, 13:06)

        all [anonim] i-a raspuns lui dan

        Cat la suta din populatia tarii are salariu peste 2500 lei??.. mai mult pentru o slujba la care nu se cer studii superioare.. sunt tot bugetar am 5 ani de facultate si castig mai putin decat tehnicianu asta... si orele suplimentare (fie ca-s ziua sau noaptea) sunt pentru patrie.... nu cu bani.. asa ca eu cred ca-i platit sa faca circ... numa ca in parlament oricum e circ...
        • -40 (52 voturi)    
          si (Joi, 23 decembrie 2010, 13:46)

          zulu [anonim] i-a raspuns lui all

          cap ai, minte ce-ti mai trebuie?

          urla invidia in tine ca un altul (presupus fara studii superioare) are salariu mai mare decat tine. pai daca-ti place sa muncesti moca pentru patrie asuma-ti asta si nu te mai vaicari.

          ia inmulteste cu capul tau intelept de om cu 5 ani de facultate: 4 x 250 x 4. si vezi daca nu-ti da cu virgula cand compari cu salariul omului.

          retard
          • +38 (44 voturi)    
            are dreptate ce spune ... (Joi, 23 decembrie 2010, 14:28)

            dorin [anonim] i-a raspuns lui zulu

            si nu a jignit pe nimeni in timp ce tu sari si-l faci retard,
            e mai normal sa premeditezi un circ prin care sa te arunci de la 4 metri doar ca sa dai teme de comentat la iRealitatea ?!!?!?!?

            retarzi sunteti voi care credeti ca o sa ne faceti sa credem ca actiunile planificate sunt lucruri spontane ale unor oameni amarati !
            • +14 (18 voturi)    
              planificat sau nu.. (Joi, 23 decembrie 2010, 18:46)

              pehash [utilizator] i-a raspuns lui dorin

              important este ca n-a murit. asta mai lipsea.. un 'martir' fara cauza si niste copii fara tata.
              e clar ca n-a fost un imbold de moment, e clar ca era depresiv, e clar ca nu era un amarat. dar, totusi, cati parinti pusi in situatia lui ar face la fel?
              avea un salariu mai mare decat cameramanii de la posturile private, dar cheltuielile erau pe masura. asta nu este insa o scuza. mai bine un jurnalist s-ar interesa de ce a ajuns omul sa plateasca 4000 ron pe luna pentru tratamentul copilului. o fi normal? adica un medic poate castiga cateva sute de milioane pe luna daca are 5-6 pacienti?
              • +1 (3 voturi)    
                Jurnalistii (Joi, 23 decembrie 2010, 22:10)

                dan63 [utilizator] i-a raspuns lui pehash

                care "vorbeste" cu " ele este" si "are" salarii de 8.000 de lei pe luna?
          • +21 (25 voturi)    
            in sfrasit.... (Joi, 23 decembrie 2010, 15:26)

            all [anonim] i-a raspuns lui zulu

            unii nu pot purta o discutie elementara fara sa scoata vorbe urate.. si din cauza asta suntem acolo unde suntem.. ne meritam soarta cu oameni ca zulu....... nu mai sunt cuvinte.. limbajul lui spune totul.. ideea era ca o institutie precum TVR care merge pe pierdere si suge bani STATULUI, trebuie sa se supuna legii unice a salarizarii... si in plus nici in privat nu cred ca un tehnician nu castiga ca asta de mai sus.. Nu e vorba de invidie ci de echitate......
            • -3 (3 voturi)    
              of (Vineri, 24 decembrie 2010, 11:07)

              zulu [anonim] i-a raspuns lui all

              m-ai facut sa rosesc ;)

              ai tupeul sa-mi tii mie prelegeri despre limbajul pe care il folosesc in timp ce tu acuzi un om ca s-ar fi aruncat de la 3-4 metri peste niste banci doar ca sa faca circ (pe banii mogulilor bineinteles), pentru simplul fapt ca are salariul mai mare decat tine. cauta in dictionar definitia cuvantului "ipocrit"
            • -1 (1 vot)    
              Stii tu situatia omului... (Sâmbătă, 25 decembrie 2010, 4:02)

              john [anonim] i-a raspuns lui all

              ... ca sa ii judeci disperarea? Unde e echitatea cand statul nu iti da inapoi ceea ce ii platesti prin asigurari? de fapt, cu din astia ca tine, care nu au nicio sensibilitate, au ajuns oamenii in situatii disperate.
          • -13 (15 voturi)    
            studii superioare (Joi, 23 decembrie 2010, 15:44)

            centaurele [anonim] i-a raspuns lui zulu

            studiile alea superioare, le-ai facut la spiru haret, este?

            :) nu este un merit sa ai diploma la facultati particulare. orice analfabet cu 300 EUR/an poate avea o diploma.
            • +14 (16 voturi)    
              stai tu linistit... (Joi, 23 decembrie 2010, 16:07)

              all [anonim] i-a raspuns lui centaurele

              stii tu cum se face?.. atat de putin te-a costat?.. pe mine m-au costat cativa ani de invatat.. dupa limbaj.. se vade cum ai obtinut diploma sau diplomele daca este cazu...
              • -6 (10 voturi)    
                LOL (Joi, 23 decembrie 2010, 17:29)

                centaurele [anonim] i-a raspuns lui all

                dupa cum banuiam. absolvent de particulara care are aere de intelectual :)

                lasa-ma sa ghicesc: absolvent de scoala profesionala de sudori ai dat spaga unui unchi care stia un prieten al carui verisor te-a bagat bugetar pe un loc caldut unde se munceste adunat 2 ore pe zi. apoi ce ti-ai zis: toti prostii "are" facultate dom'ne, ce io E mai prost? si pac-pac te-ai inscris la haret si te-ai trezit cu diploma. de aia o duce tara prost, ca sunt prea multi prosti cu diploma, neprofesionisti care ne duc la garla!

                si da, am diplome, si sunt obtinute la facultate de stat, la care am ajuns in urma unui examen unde eram 11 pe loc. asa ca scuteste-ma :) cunosc prea bine genul tau.
                • +6 (8 voturi)    
                  cum ziceam.. (Joi, 23 decembrie 2010, 19:55)

                  all [anonim] i-a raspuns lui centaurele

                  e treaba ta ce crezi.. am terminat tot o faculta de stat si am fost printre primii ... spre deosebire de tine eu nu vb ca un badaran.. dar daca zici ca ai trecut pe la scoala stii cum ziceu profesorii "spune cu cuvintele tale".. si tu asta faci... eu targeam un semnal de alarma ca e frustrant ca intr-o institutie gen TVR care papa banii statului un tehnician sa castige mai mult decat un profesor, medic si multi alti bugetari cu studii........
                  • -2 (4 voturi)    
                    revelatie (Vineri, 24 decembrie 2010, 9:35)

                    centaurele [anonim] i-a raspuns lui all

                    gandire tipic comunista. in loc sa aiurezi frustrari pe forumuri, mai bine ti-ai cauta un serviciu mai bine platit. ce? nu gasesti? pai poate ai facut facultatea degeaba si nici nu ai aptitudinile necesare. toti vreti sa va dea statul, sa va faca. la munca !!! daca profesorului nu-i convine salariul sa se reprofileze bodyguard in supermarket si sa castige mai bine. cine-l opreste? eu as da afara 50% din bugetari. oricum sunteti majoritatea niste paraziti care mutati o hartie dintr-un birou in altul. reforma taticule. cine e eficient si presteaza o munca utila ramane, cine nu, la garla. colcaie administratiile financiare de oameni? la ce bun? s-ar face treaba cu 25% din ei daca s-ar informatiza calumea procesul. ce nevoie avem de atatia oameni in primarii si ministere? sa aduca tara in criza si sa nu fie in stare sa gasesca nicio solutie la probleme? pai mai bine fara ei. uite si tu ce capitala ioropeana suntem cu sute de mii de caini maidanezi pe strazi. aia din primarie nu vad? vai de capul nostru. tot nu faceti nimic. macar sa va dam afara si sa nu mai platim taxe pentru voi!
                • +5 (5 voturi)    
                  completare (Joi, 23 decembrie 2010, 20:10)

                  all [anonim] i-a raspuns lui centaurele

                  partea cu spiru.. total deacord...jumate din colegii mei au absolvit aceasta facultate....
        • -16 (24 voturi)    
          2500 brutul! nu netul! (Joi, 23 decembrie 2010, 13:54)

          danimag [utilizator] i-a raspuns lui all

          2500 milioane brutul! Adica vreo 12 netul aproximativ care reprezinta de fapt banii de-i iei in mana de fapt.
          • +7 (11 voturi)    
            1770 (Joi, 23 decembrie 2010, 19:18)

            shadow [anonim] i-a raspuns lui danimag

            ~ 1770 iei net la incadrare 2500 , mai erau si ceva sporuri din cate am inteles . Acuma , omul avea ( si are ) cheltuieli mari datorita problemelor de sanatate ale copilului , sotia casnica ( nu cunosc situatia , casnica pt ca trebuia sa stea cu copilul ? ) , altfel intreb si eu cum de statea pt 550 lei . Acuma , daca gestul a fost al unui om cu probleme la mansarda ( provocate poate si de situatia copilului , sau o sa vedem brusc in perioada urmatoare un binefacator , ca sincer sa fiu pe mafiotii din gastile numite partide ii suspectez si de asta ... Faceti totusi niste exercitii de imaginatie , sa zicem PSD la guvernare , deci impozit diferentiat , voicu la interne , etc , amintitiva de cand au mai fost la putere , anii '90 cand nu misca nici frunza in fata lor , controlau justitie , majoritate absoluta in parlament , presedintie , totul , si ce au facut ? Va las sa raspundeti , voi cei fara PCR la partid , voi cei care ganditi cu capul vostru...
        • -14 (26 voturi)    
          Ma apuca groaza (Joi, 23 decembrie 2010, 13:55)

          vlad tepes [anonim] i-a raspuns lui all

          cand vad specimene ca tine sau ca Trojan.H, care a comentat mai jos. Sunteti niste rebuturi sociale, nimic mai mult. Daca ai fi citit cu atentie, vedeai ca pe om il costau 4.000 de lei pe luna doar sedintele de terapie ale copilului, mult peste venitul lunar al familiei......probabil de aia a si facut credit de nevoi personale.In mod sigur se descurca foarte greu si inainte de reducerile de salarii si indemnizatii si de majorarea tva-ului.Ce treaba are asta cu cat castigi tu sau ce studii ai ? Atitudinile de genul ”sa moara si capra vecinului” nu arata decat gradul de indobitocire la care ati ajuns. Aristotel spunea ca ”omul e un animal social”. In cazul tau si al multora ca tine sunt de acord doar cu prima parte. Voi nu aveti ce cauta in societate......ar trebui sa fiti inchisi in ghetouri sa va invidiati si sa va rupeti capul intre voi acolo. Nu e suficient halul in care a ajuns tara si poporul asta din cauza politicienilor ? Chiar crezi ca mai e necesar sa ne facem rau unii altora ? In mod sigur omul era disperat, la capatul puterilor.........intreaba-te cum ai reactiona daca ai avea doi copii, dintre care unul bolnav, ce necesita tratament continuu, iar celuilalt nu ai ce sa-i pui pe masa, ca nu ai bani de mancare. Iti doresc sa nu afli niciodata pe propria piele, pentru ca sunt convins ca e un sentiment cumplit. Dar pentru asta ar trebui sa ai macar suflet si constiinta, ceea ce nu e cazul tau. In concluzie, imi iubesc tara dar mi-e groaza de mult prea multe dintre specimenele care o populeaza. E o vorba veche de mare actualitate la noi, in vremurile astea....”homo homini lupus”........mare pacat.
          • -11 (21 voturi)    
            Foarte corect! (Joi, 23 decembrie 2010, 14:11)

            Mihai [anonim] i-a raspuns lui vlad tepes

            Este perfect adevarat ce scrii!
          • +15 (19 voturi)    
            Insanatosire grabnica (psihica) (Joi, 23 decembrie 2010, 14:35)

            George [anonim] i-a raspuns lui vlad tepes

            El crede ca sarind de la balcon rezolva ceva ?
            Ramane invalid si o sa aiba si mai multe probleme cu banii.

            Problemele la cap raman probleme la cap, indiferent de situatia grea a unei persoane. Slab psihic si punct.

            Imi pare rau de el ca se pare ca i s-a dat prea mult decat a putut duce. A vazut o bila portocalie cu numarul 13 si a sarit. Mda.

            Pentru fiecare care o duce rau sa se gandeasca ca mereu este cineva care o duce si mai rau sa incerce sa faca ce poate si atat.

            Sper sa scape cu viata si eventual cu cat mai putine "pagube" fizice si mai ales psihice.
            • -4 (6 voturi)    
              Ce grija ai tu... (Joi, 23 decembrie 2010, 17:52)

              George [anonim] i-a raspuns lui George

              ... cu sanatatea lui? Citeste printre randuri, important e gestul! El s-a detasat de sine, a trecut de asta, ne e superior cel putin prin faptul ca gandirea lui se raporteaza la colectiv, nu la sine, sau mai bine zis, nu se pune pe el inainte!
              Citeste in cartea de istorie si ai sa gasesti astfel de gesturi... care apoi au schimbat lumea. Si, culmea (pentru tine) lumea le e recunoascatoare!
              • +2 (2 voturi)    
                Revino printre noi... (Vineri, 24 decembrie 2010, 8:28)

                Mihai [anonim] i-a raspuns lui George

                Să ştii că în momentul în care s-a aruncat se gândea exact la naţiunea română... cum ne va ajuta pe noi toţi făcând gestul ăsta.

                E frumos acolo în lumea ta?
          • +16 (24 voturi)    
            ma intreb (Joi, 23 decembrie 2010, 14:42)

            hatru [utilizator] i-a raspuns lui vlad tepes

            Oare cand lumea o sa inteleaga faptul ca valoarea retributiei e data de valoarea muncii prestate si nu de nevoile omului. Cu ce-i de vina cineva ca omul asta are un copil retard?Nimeni nu-l tinea fortat in TVR, era liber sa caute o munca mai bine platita. Ca sa nu mai pomenesc de cele patru salarii anuale capatate in plus ca ajutor pentru situatia grea.Nu stiu de ce imi vine in minte Portia Popescu.
            • -11 (13 voturi)    
              I-auzi! (Joi, 23 decembrie 2010, 15:52)

              Marin Baiesu [anonim] i-a raspuns lui hatru

              Valoarea munciii e data de retributie???? Atunci de ce acest guvern ii baga pe toti intr-o oala de unde scoate si da : Na si tie ! na sitie! Tie iti dau mai putin ca m-ai criticat, tie mai mult ca m-ai votat. HA!
            • -3 (9 voturi)    
              Valoarea muncii (Joi, 23 decembrie 2010, 18:52)

              vlad tepes [anonim] i-a raspuns lui hatru

              care da valoarea retributiei e valabila intr-o societate ideala, prietene......sau cel putin mult mai civilizata ca a noastra. Uiti ca traiesti in tara in care un manelist castiga cat 10 profesori universitari sau medici sau ingineri sau mineri sau muncitori sau tarani, take your pick. Si sa vii acum si sa spui ca nu intereseaza pe nimeni nevoile omului ci corectitudinea sociala sau cum vrei sa-i spui e dovada de un cinism monstruos. Nu poti indrepta un rau cu alt rau. E extrem de simplist modul in care pui problema.......si, ma repet, extrem de cinic. De ce n-am propune sa fie eutanasiati batranii, persoanele cu handicap......mai gasim si altii, daca ne chinuim, care sug ca nemernicii la bugetul tarisoarei. Prietene, pensionarii, in marea lor majoritate, sunt amarati, si au muncit o viata de le-au parait oasele pentru pensia aia amarata.......persoanele cu handicap nu si-au dorit sa se nasca asa, fii sigur......nu suntem in Sparta, sa-i eutanasiem, cel putin la nivel declarativ suntem o societate civilizata. Persoanele cu handicap fii convins ca au nevoi speciale. Nu-ti doresc sa ai un copil cu autism caruia sa nu-i poti asigura cele necesare. Spui ca e liber sa-si caute alta slujba ? Ti se pare ca slujbele platite cu 5-6.000 de lei pe luna, cat i-ar fi necesar omului, sunt pe toate drumurile ? Ma intristeaza enorm ceea ce vad in jurul meu, cum a ajuns tara asta si neamul romanesc......mai sus citeam niste comentarii care m-au lasat masca.......chiar e nevoie sa existe o motivatie si un scop politic ascuns in toate ? Chiar aveti senzatia ca omul asta nu putea, efectiv, sa fi ajuns la un punct in care s-a rupt filmul, si a facut cum a crezut el mai bine pentru familia lui ? Cat de indoctrinati puteti fi de gasiti motivatii politice oculte in orice drama ? E incredibil. Macar acum, in prag de Craciun, amintiti-va ca poate candva ati fost si voi oameni. Atat, oameni.
              • -1 (1 vot)    
                BRAVO!!! (Joi, 23 decembrie 2010, 23:39)

                VIENA [anonim] i-a raspuns lui vlad tepes

                UNUL DIN CELE MAI INTELIGENTE COMENTARII PE CARE L-AM CITIT IN ULTIMUL TIMP.

                CHAPEAU!

                Nu-i adevarat cite ineptii se pot citi in Romania....
          • +3 (3 voturi)    
            asa e (Joi, 23 decembrie 2010, 16:08)

            eu [anonim] i-a raspuns lui vlad tepes

            multa prostie in tara asta....si cand combini cu rautatea......oau
        • -2 (4 voturi)    
          ............. (Joi, 23 decembrie 2010, 15:09)

          Jeudi Noir [anonim] i-a raspuns lui all

          Prietene, un copil cu autism e pustin sau mult?
        • -5 (7 voturi)    
          Oare? (Joi, 23 decembrie 2010, 16:04)

          Marin Baiesu [anonim] i-a raspuns lui all

          Oare acesta e salariul?E salariul presupus "din surse" pentru a manipula oamenii.;" din surse"! .Auzi? Si tu de colo ,dai si dai ,cu : citi avem salariul atita.Du-te si colinda-l pe base si sa vezi cum ti-l creste. Sau ti l-a crescut deja ca altfel nu-l pupincureai.
        • 0 (2 voturi)    
          stirile la romani (Joi, 23 decembrie 2010, 17:11)

          trancanel [anonim] i-a raspuns lui all

          conform evz.ro;
          „Avea doi copii, dintre care unul cu autism. Ajutorul acela de însoţitor pentru persoană cu handicap i-a fost tăiat de la 550 de lei la 150 de lei. În plus, nu mai primea medicamente compensate pentru tratamentul celui mic. La toate acestea, se adaugă faptul că şedinţele de terapie, care până acum erau gratuite, au ajuns să cote 200 de lei una singură, nemaifiind subvenţionate de stat. Asta, în condiţiile în care copilul avea nevoie de trei şedinţe de terapie pe săptămână, iar Adrian Sobaru câştiga în jur de 1.000 – 1.200 de lei pe lună. Dacă şi-ar fi dat tot salariul doar pe terapie, abia dacă ar fi putut acoperi vreo şase şedinţe din cele 12 lunare”, ne-a explicat unul dintre colegii săi, care a dorit să-şi păstreze anonimatul.
          cine minte?hotnews.com sau evz.ro?
          qed
        • 0 (0 voturi)    
          esti un cretin... (Sâmbătă, 25 decembrie 2010, 3:59)

          pentru all [anonim] i-a raspuns lui all

          ...lipsit de orice sensibilitate. De ce nu ii ajuta statul copilul cu handicap, pentru care plateste asigurare? Daca platesc asigurare, trebuie sa am beneficii, nu doar obligatia de a plati lunar contributia si de a plati medicii din spitale. Si care e problema cu salariul de 2500 de lei? depinde ce stie sa faca, oricum nu e un salariu mare. Trebuie sa ai facultate sa castigi mult? Fii bugetar prost in continuare. Sa dea Domnul sa nu ajungi intr-o situatie disperata care priveste familia ta.
      • -10 (16 voturi)    
        GOD! (Joi, 23 decembrie 2010, 14:16)

        Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui dan

        Mare dobitoc trebuie sa fie cineva care sa afirme ca o persoana ar fi dispusa sa-si piarda viata - sau MAI rau! sa riste sa ramana schilodita pe viata (pt. ca nimic nu-i putea garanta ca nu-si rupe coloana) - pentru ca ar fi "platita sa faca circ"!!!
        De fapt, de ce ma mir eu? N-am vazut pe NIMENI din anturajul lui Boc pe care sa-l / sa o duca mintea la mai mult!
        Cu asa indivizi, nici nu te mai miri ca mai mult de jumatate din oamenii din tzara asta sunt pe punctul de a o lua razna!
        Sa-ti dea, bre, Dumnezeu (acum, de Craciun!) dupa mintea ta, de postac nenorocit! Si lui Boc (si alora care il sustin acolo), dupa cum ii ureaza majoritatea romanilor din tzara asta!
        • -5 (7 voturi)    
          Scuze, Dan! (Joi, 23 decembrie 2010, 15:24)

          Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

          Nu lui Dan am vrut sa ii raspund - ci celui care semneaza "all"!
        • +3 (5 voturi)    
          Simplist.. (Joi, 23 decembrie 2010, 16:42)

          diaspora [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

          Ai fi surprinsa cate fac unii pentru bani, pentru o viata decenta.. din disperare shi din alte motive.

          Mare dobitoc este acela care ishi pune ochelarii de cal shi nu vede/ intelege prea multe. Omul asta, indiferent de moare sau ramane schilod a asigurat pe viitor traiul familiei sale, indiferent daca a fost platit inainte sau beneficiile vor fi rezultatul circului shi indiferent daca a sarit in cunostinta de cauza sau e pur shi simplu nebun. Durerea lui era sa asigure painea copiior lui.. ei bine, prin ceea ce a facut (in cunostintza de cauza sau nu) a rezolvat aceasta problema.

          Imi pare rau pentru judecata la rece dar asta e realitatea pentru cine vrea sa gandeasca shi atunci cand gandeste nu o face in etichete de doi lei gen "anturajul lui boc".. in mod clar nu este si realitatea ta, indiferent din ce anturaj faci parte..

          Poate te vor lumina sarbatorile.. Craciun fericit!
      • +2 (4 voturi)    
        pe vremuri de criza toata lumea mananca criza (Joi, 23 decembrie 2010, 19:40)

        Waissman [anonim] i-a raspuns lui dan

        de cand e lumea si pamantul in vremuri de criza sinucigasii cresc in numar !dar acest om avea o criza personala ,legata de copilul sau ,si aceasta criza l-a adus la disperare ,nu situatia materiala !ca a colorat totul in anti-PDL ,a fost inca o incercare de a se minti pe , sine de a imbraca intro coloratura eroica si politica o criza personala! exact ca d-na Glucoza ,invatatoarea din Caracal care a rezistat fara mancare ,mai mult ca piramidele!
      • -1 (1 vot)    
        Ce sa faca oamenii astia daca nu mai sunt bani? (Vineri, 24 decembrie 2010, 16:15)

        Ioan [anonim] i-a raspuns lui dan

        V-a dat solutia taranoiul parvenit Videanu, cand s-a intors din croazierea de lux: n-a fumat si n-a baut, si asa a facut sute de milioane de euro!
        Jegurile lui Ceausescu tineau oamenii infometati si in frig, dar nu-i sfidau, asa cum fac scursorile astea. Soarta lui Sadam s-o aveti, gunoaielor!
    • -11 (27 voturi)    
      Cateodata ma intreb de unde atata prostie (Joi, 23 decembrie 2010, 12:49)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui madriano

      Cu ce i-a ajutat pe cei care au fost impuscati pe 21 Decembrie 1989 ca acum sunt schilozi pe viata?
      Cateodata ma intreb de unde atata prostie.

      Libertate!
      • +10 (14 voturi)    
        ca sa te bucuri de libertate, orbule (Joi, 23 decembrie 2010, 13:38)

        bre ion [utilizator] i-a raspuns lui Alex

        extraordinar...
        • -6 (10 voturi)    
          E prea-prea pentru tine (Joi, 23 decembrie 2010, 14:11)

          Alex [anonim] i-a raspuns lui bre ion

          Era un raspuns pentru madriano.

          Cred ca am fost prea subtil pentru mintea ta sau ironia e prea fina pentru capacitatea ta de intelegere.
      • +11 (13 voturi)    
        inca ceva (Joi, 23 decembrie 2010, 14:00)

        bre ion [utilizator] i-a raspuns lui Alex

        daca mai sunt multi indivizi de genul asta, e clar, asta e un semn de alienare al societatii. Ni se duce neamul de rapa.
        Sper totusi ca nu e asa ...
        • -3 (3 voturi)    
          neam de rapa (Joi, 23 decembrie 2010, 18:45)

          geko [anonim] i-a raspuns lui bre ion

          baiatu', neamu' nostru este dus de rapa deja!? pa!
    • -8 (28 voturi)    
      re (Joi, 23 decembrie 2010, 12:52)

      dan [anonim] i-a raspuns lui madriano

      Omul acesta este disperat si a incercat sa transmita un mesaj, invalid sau neinvalid el oricum nu mai are cu ce sa isi intretina familia.

      Ca tata cred ca trebuie sa fie extrem de dureros sa iti vezi copilul suferind si sa nu poti sa faci nimic pentru el
      • +15 (27 voturi)    
        Mai citeste odata articolul (Joi, 23 decembrie 2010, 13:11)

        Trojan.H [utilizator] i-a raspuns lui dan

        Daca n-ai citit cu atentie articolul incerc eu sa fac o socoteala:
        2770 ron/luna salariu net.
        2125 ron prima de concediu 85% din salariu/an.
        7551 ron/luna sprijin pentru problemele copilului.

        Total: 42916 ron/an (10.000 euro/an)

        Tu cit cistigi? Dar noi, ceilalti cititori, cit cistigam?
        • 0 (18 voturi)    
          Du calculul pana la capat: (Joi, 23 decembrie 2010, 13:49)

          Petronius. [anonim] i-a raspuns lui Trojan.H

          Du calculul pana la capat:

          "Copilul facea patru sedinte de terapie pe saptamana, iar o sedinta costa 2,5 milioane de lei."
          - cam 58 de euro sedinta
          - cam 232 de euro pe saptamana
          - cam 12.000 de euro pe an

          Cu ce mai ramane familia asta ?! Desigur, totul este din cauza ca asigurarile de sanatate nu functioneaza ... decat atunci cand iti iau banii.
          • +1 (9 voturi)    
            Familia ramine cu 2917 ron/luna (Joi, 23 decembrie 2010, 15:55)

            Trojan.H [utilizator] i-a raspuns lui Petronius.

            Tratamentul copilului costa: 250ron/saptamina=1000 ron/luna=250 euro/luna=3000 euro/an.
            Daca la cei 10.000 euro/an ai omului adaugam indemnizatia (redusa!) a mamei de 412 ron x 12 luni adica 4944 ron ( 1152 euro) avem in total:
            Tatal = 10.000 euro/an
            Mama = 1152 euro/an
            Tratament = 3000 euro/an

            Familia ramine cu 8150 euro/an (680 euro/luna) adica 2917 ron/luna.
            • +3 (5 voturi)    
              matematica lu' peste (Joi, 23 decembrie 2010, 16:49)

              caveman [anonim] i-a raspuns lui Trojan.H

              bai ..///..se vede ca ati facut scoala in romania. voi nu stiti ca anul are 52 de saptamani? alea 12 sunt luni. habar nu aveti de diferenta dintre salariul brut si net. si nu va mai aventurati la convestii in euro. ca euro creste si scade. refaceti calculele si veti vedea ca familia asta amarata iese cu un minus de 11 500 de ron pe an. 52 saptmani x 4 sedinte x 250 ron = 52 000 ron. asta in cazul in care absolut toti banii s-ar duce pe terapia copilului. dar mai exista facturi, alimente, medicamente si multe alte chestii absolut necesare cum ar fi haine, rechizite, gospodaria casei.

              acum urmeaza ce este mai grav. in romania autismul nu este recunoscut in mod oficial ca afectiune . de aceea nu exista tratamente compensate. si nici proceduri. daca mergi la un spital cu un copil autist vei fi trimis la spitalul de nebuni unde il pun pe electrosocuri. nu-i asa doamna director a spitalului obregia?

              legea sanatatii mentale este plimbata dintr-un sertar in altul multumita domnilor parlamentari si a psihiatrilor care se opun formei actuale a legii deorece i-ar priva pe ei de profit. ca doar de asta exista autisti si altii ca ei. ca sa umple buzunarele psihiatrilor.

              autistul turbat
          • +4 (4 voturi)    
            e o eroare undeva.. (Joi, 23 decembrie 2010, 16:46)

            diaspora [utilizator] i-a raspuns lui Petronius.

            Eu cred ca e o greseala acolo.. nu poate fi €50 sedinta.. shi de ce discutam in continuare in milioane?.. parca erau roni..
        • 0 (2 voturi)    
          oare (Joi, 23 decembrie 2010, 15:13)

          costy [anonim] i-a raspuns lui Trojan.H

          7551 ron/an nu pe luna pt copil
        • -1 (1 vot)    
          ai calculat gresit (Joi, 23 decembrie 2010, 21:06)

          ANONIM [anonim] i-a raspuns lui Trojan.H

          nu sunt cifrelele corecte in privinta venitului.cistiga mult mai putin
    • +12 (30 voturi)    
      Oameni care nu stiu sa multumeasca societatii. (Joi, 23 decembrie 2010, 12:56)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui madriano

      /Cine l-a oprit pe individ sa puna mana pe carte si sa invete si sa gaseasca o solutie la astfel de probleme?De ce este vinovata societatea pentru-ca un individ sau individa nu este in stare sa traiasca decent.Iar familia lui unde este?Ce la invatat?Cum se spune,ce-i sapte ani de-a acasa conteaza cel mai mult.(editat de HotNews.ro)
      • -7 (23 voturi)    
        inteligentule (Joi, 23 decembrie 2010, 13:28)

        eu [anonim] i-a raspuns lui mircea

        Incredibil, cati dobitoci -comentatori are tzara asta. Individule, omul avea nevoie de bani ACUM..ce vroiai sa faca? inca o facultate..sa fie somer cu 5 diplome??Pune tu mana pe carte si invata sa pui cratima acolo unde e cazul!
        • 0 (8 voturi)    
          diplome pt toata lumea (Joi, 23 decembrie 2010, 13:55)

          Maracine [anonim] i-a raspuns lui eu

          asta a si fost logica boborului de si'au tras toti cate o diploma. Omul care vrea sa munceasca nu are nici o sansa. Smecherii de Haret iau mustarul restul stau si ofteaza. Ce destept esti tu aninimule. Tot la Haret ai luat si tu diploma ? sau la alt srl pt caa practica s'a generalizat. Democratie, deh. Un neam de cretini titrati.
          Si ce faci daca tyi se sparge o teava la baie? chem inginerul ? sau academicianul ? Omul ala nu are dreptul sa triasca ?
        • +2 (2 voturi)    
          poate (Joi, 23 decembrie 2010, 14:46)

          coor [utilizator] i-a raspuns lui eu

          te gandesti ca nu este singurul care are probleme ,de viata , de oricare ar fi ele !
          ce ar fi sa vina toti sa plonjeze in bazinul cu " spuma tarii " ? !
    • -3 (9 voturi)    
      Craciun & Violenta (Joi, 23 decembrie 2010, 13:50)

      Maracin [anonim] i-a raspuns lui madriano

      cinismul asta ca si cel practicat de cei de la putere este o forma de violenta. Logica violentei este aceea de a se amplifica. Va doresc sa aveti parte de tot atata violenta pe cata ati dat dovada.
      Probabil ca tara asta nu o va duce'o bine decat atunci cand victimele violentei vor zace pe strada din abundenta. Poate atunci cei ce vor supravietui se vor intreba "ce am facut?!". Ceilalti, clinic incapabil de a'si pune aceasta intrebare sper sa nu supravietuieasca.
      D-zeu sa'i judece ca aici nu pot fi judecati pentru cat rau au facut.
      Pacat ca e ajunul Craciunului... o fi blestemul aluia de l'am omorat pe vremea asta.

      primul ministru se face ca nu stie ca unii oameni sunt condamnati la disparitie fizica de masurile sale. Vorbeste de perioade grele, de pastile amare si alte mofturi din astea. Nu ! Este o minciuna. Unii oameni nu mai au posibilitatea de a se ingriji de sanatatea lor.
      Spuneti sa nu va pasa! foarte bine. Nici nu stiti cum va asteapta violenta hada dupa colt. Au mai facut asta si altii in istorie.
    • -3 (3 voturi)    
      De bine ce-i mergea... (Joi, 23 decembrie 2010, 15:36)

      danimag [utilizator] i-a raspuns lui madriano

      Daca nu ai trecut prin asa ceva (sa ai un copil cu autism) nu ai dreptul sa-l judeci. Sa traiti bine va urez!
    • 0 (0 voturi)    
      sanatate! (Joi, 23 decembrie 2010, 18:45)

      andrei [anonim] i-a raspuns lui madriano

      lasa! sa fii tu sanatos!
    • 0 (0 voturi)    
      Cita lipsa de intelegere (Vineri, 24 decembrie 2010, 2:57)

      T+C [anonim] i-a raspuns lui madriano

      Cita lipsa de intelegere pot sa regasesc in comentariul dvs.
  • -26 (34 voturi)    
    iata (Joi, 23 decembrie 2010, 12:02)

    gabriel [anonim]

    Iata unde a dus aventurismul din 89, iata cum imperialismul a pus mana pe tara noastra, iata cum traim acum sa va fie rusine CAPITALISTILOR INUMANI !
    • +33 (39 voturi)    
      Esti un prost (Joi, 23 decembrie 2010, 12:14)

      747 [utilizator] i-a raspuns lui gabriel

      PUNCT.
    • +10 (14 voturi)    
      iata (Joi, 23 decembrie 2010, 12:19)

      bogdan [anonim] i-a raspuns lui gabriel

      chiar ca...
  • -7 (35 voturi)    
    jegurilor care cautati complicitati politice (Joi, 23 decembrie 2010, 12:03)

    rocco [anonim]

    Pentru politicieni, postaci si alti monstri: disperarea l-a impins la acest gest, nimic altceva.

    Scursurilor umane!
    • +21 (35 voturi)    
      esti inapt, gandeste inainte sa vorbesti (Joi, 23 decembrie 2010, 12:16)

      Bogdan [anonim] i-a raspuns lui rocco

      sunt foarte multi romani care au salariu sub 1000 de ron si nu ii vad aruncandu-se de la balcoane. nu e vina lui boc ca acest domn nu e in stare sa-si gaseasca un salariu mai bine platit.
      • -2 (12 voturi)    
        Sunteti departe de realitate (Joi, 23 decembrie 2010, 13:55)

        Bogdan Radu [anonim] i-a raspuns lui Bogdan

        Chiar daca omul acesta nu rezolva problema familiei prin infirmitatea ;lui gestul sau este unul de deznadedejde. Cel putin (desi am o facultate terminata si alte studii) ii consider niste nenorocoiti pe cei care - avand POATE o facultate - ii acuza pe altii de ce nu au si ei.

        Ce ne-am face fara electricieni/fara gunoieri/fara tehncieni? Este un proverb romanesc: Tu domn, eu domn...cine sa duca sacul? Pai mai oameni fara minte... dupa ce unii dintre noi/voi am fost tinuti la facultate de catre parintii poate altii nu au avut cum...sau poate le-a placut doar electricitatea si a vrut s afie electrician. Banii nu ar trebui sa tina seama de diploma, ci de aportul aduys si de nevoi. daca toti am fi ingineri/avocati/etc cine ar mai fi si tehnician...? Cine ne-ar face lumina sa mearga? Cu ce bani?

        Nu va ganditi decat la voi... Eu cred ca ar trebui sa ne gandim si la acel om si la familia lui in primul rand! Putina empatie...sau macar tineti-va gandurile departe ascunse, nu mai murdariti cate o pagina de net cu ale voastre comentarii sarace in umanitate
    • +27 (33 voturi)    
      Mentalitate comunistoida (Joi, 23 decembrie 2010, 12:43)

      bogdan [anonim] i-a raspuns lui rocco

      Pai si atunci aia 300.000 care au fost concediati la inceputul lui 2009 ce trebuiau sa faca? Sa se sinucida in masa? Sau cei 10% din americanii aflati ni somaj, sau cei 8% din europenii aflati in somaj, aia ce-ar trebui sa faca?
  • +24 (38 voturi)    
    sotia casnica (Joi, 23 decembrie 2010, 12:14)

    abcd [anonim]

    Avand sotia casnica puteau lua un copil in plasament.. mai veneau niste bani si alimente... Nu stiu cat de buna e aceasta idee dar cred ca e muuuult mai buna decat sa te arunci de la balcon.
    • +7 (15 voturi)    
      Depinde (Joi, 23 decembrie 2010, 12:23)

      Clau [anonim] i-a raspuns lui abcd

      Depinde cat de bolnav e copilul. Unele boli chiar iti ocupa 100% din timp, nu mai ai timp de altceva
    • -22 (28 voturi)    
      jenibila logica (Joi, 23 decembrie 2010, 12:24)

      dxgh [anonim] i-a raspuns lui abcd

      muuuuult mai bine era sa avem un guvern competent si responsabil. nu crezi? TZARA E POPORUL SI NU TAGMA JEFUITOIRILOR!
      • +27 (31 voturi)    
        Da' tagma jefuitorilor de cine a fost pusa acolo? (Joi, 23 decembrie 2010, 12:46)

        bogdan [anonim] i-a raspuns lui dxgh

        Cine a votat in '90 80% Iliescu? Cine voteaza la fiecare alegeri pentru un kil de zahar si doua galeti? Cine l-a tinut pe vadin tudor 15 ani in parlament? Cine a trimis in parlamentul european personage gen Vadim, Becali, Eba? Rusii? Americanii? Martienii? Sau poporul roman.
      • +28 (32 voturi)    
        Vorbesti prostii (Joi, 23 decembrie 2010, 12:47)

        747 [utilizator] i-a raspuns lui dxgh

        Pe vremea lui Iliescu taceai din gura. Iti era bine, nu-i asa? Acum e timpul sa platim pt. vremurile alea, pentru cei ca tine care au votat cu Iliescu, cu comunistii... De vina esti tu, si cei ca tine, pentru ce ati facut acum 10-15 ani, nu guvernarea actuala.
      • +21 (25 voturi)    
        o alta idee (Joi, 23 decembrie 2010, 12:50)

        tiana [utilizator] i-a raspuns lui dxgh

        Cred ca ar trebui sa ne obisnuim cu ideea ca nimeni nu este obligat sa ne dea... Nici parintii, nici guvernul, nici parlamentul... Vorbesc de noi, adultii. Si mai vorbesc si din proprie experienta.
        • +3 (7 voturi)    
          de acord (Joi, 23 decembrie 2010, 13:52)

          saab [anonim] i-a raspuns lui tiana

          dar nici noi sa nu mai dam atat la stat, ca atunci cand avem nevoie sa nu mai beneficiem de nimic. Ok?
    • -18 (30 voturi)    
      protest (Joi, 23 decembrie 2010, 12:25)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui abcd

      Daca am avea demnitate ,macar acum, am iesi in strada sa ne solidarizam cu gestul disperat al acestui OM! Sa protestam impotriva batjocoririi ,a umilintelor,a nesimtirii.
      dar nu faceti decit sa-l treceti la "stirile de la ora 5", ca si politicienii,si sa cautati solutii de supravietuitori care se tiriie. Imbuibati-va de sarbatori,supermarketurile va asteapta cu promotii! Oamenii care au facut revolutia sint pe cale de disparitie.
      • +12 (16 voturi)    
        Revolutionarii... (Joi, 23 decembrie 2010, 13:19)

        C.T.C [utilizator] i-a raspuns lui anonim

        ..Care sunt aia? Iliescu? Roman? Dinescu? Voican Voiculescu? Brucan? Da, cei mai "mari" revolutionari! Astia chiar trebuie sa dispara, unii ne-au parasit deja. Revolutie, Revolutie solidarizati-va cu "eroul" asta din parlament. Lasati sarbatorile si iesiti in strada. Puneti mana pe Caltabosi (Remes) si palinca si jos cu guvernul vostru si sus cu al nostru ca suntem muritori de foame in lipsa fondurilor.
        PS: Vezi ca la stirile de la ora 5 sunt in fiecare zi cate 2-3 eroi de astia muritori de foame, ce-si ia viata si asta nu se intampla de ieri sau de azi ci de foarte multi ani. Cu aia de ce nu te-ai solidarizat pana acum? Poate scapam de Ilici kgb din timp si opream sirul victimelor.
      • 0 (0 voturi)    
        Solidarizare cu nebunia (Joi, 23 decembrie 2010, 16:55)

        Bogdan [anonim] i-a raspuns lui anonim

        Indiferent de ce explicatii se dau gestul denota dezechilibru psihic avansat. A te solidariza cu dezechilibrati psihic este cel putin o ciudatenie daca nu o nebunie.
    • +19 (23 voturi)    
      Spre comparatie (Joi, 23 decembrie 2010, 12:30)

      sile [anonim] i-a raspuns lui abcd

      Sotia mea are studii superioare (si un master) si nu castiga 10-12 milioane.
      • -7 (19 voturi)    
        :) (Joi, 23 decembrie 2010, 12:47)

        andi [anonim] i-a raspuns lui sile

        sile sunteti niste prosti atunci! nu v-ati orientat cand ati facut scoala! cum sa faci so facultate si master...pai de ce le-a mai facut? sa se distreze in camin cu banii de la parinti sau e o investitie intr-o cariera? daca da cu mopu pe undeva normal ca ia sub 1200 de ron..apropo ziua de sapat la tara e pe la 70 de ron+ mancare deci eu va zic sa va reorientati
        • +8 (8 voturi)    
          Multumesc de incurajari (Joi, 23 decembrie 2010, 13:17)

          sile [anonim] i-a raspuns lui andi

          Ma bucur pentru analiza extrem pe pertinenta pe care o faci in perfecta cunostinta de cauza.

          PS Nu stiu daca ai observat, dar in primul post n-am spus nimic despre mine. Dar apreciez ca ma bagi in aceeasi oala, spune multe. Despre tine.
          • -1 (1 vot)    
            ... (Joi, 23 decembrie 2010, 17:24)

            andi [anonim] i-a raspuns lui sile

            pai te-am pus in aceeasi oala pentru ca voi sunteti o echipa ca si familie si suna cumva ca si cum te-ai bucura in sinea ta ca tu castigi mai mult, dar ea 'saraca" nu aduce in casa mai mult de 1000-1200 de ron. Pai sa faca alta facultate, alta specializare...cine o impedica? Acum ca are capul pe umeri si pe tine voinic langa ea sa o sprijini ar putea sa isi gaseasca o cariera mai buna nu?
      • +7 (13 voturi)    
        si... (Joi, 23 decembrie 2010, 12:50)

        elevuldimadintrasaptea [anonim] i-a raspuns lui sile

        de ce nu cauta ceva mai bun?
        • +7 (7 voturi)    
          A cautat o vreme (Joi, 23 decembrie 2010, 13:21)

          sile [anonim] i-a raspuns lui elevuldimadintrasaptea

          Din nefericire, in domeniul ei sunt putine slujbe si angajarile sunt in multe cazuri pe pile. De recalificare nu s-a pus problema, ne descurcam destul de bine. Cine stie, poate or sa vina si vremuri mai bune.
          • 0 (0 voturi)    
            adaptare! (Joi, 23 decembrie 2010, 17:50)

            tudor [anonim] i-a raspuns lui sile

            Adaptare!! Asta e cuvantul care defineste omul...daca nu e ok ceva schimbi macazul sa fie mai bine nu stai si iti plangi de mila...hai cu minusurile toti neadaptatii!
    • +9 (17 voturi)    
      Daca incurajam lenea,va fi vai de noi. (Joi, 23 decembrie 2010, 13:03)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui abcd

      Deci sotia putea sa mai presteze diferite activitati,functie de pregatire si competente.La urma urmei,ce vor astia?Unii sa munceasca si altii sa -si bata joc de natia asta aducand pe lume copii malformati?Pai, ajung sa cer o lege de castrare chimica a celor debili.Ajungem sa creeam un stat bandit,care sa ia de la cei care muncesc ca sa sustina niste rebuturi ADN.
      • -2 (4 voturi)    
        cate plusuri are asta (Joi, 23 decembrie 2010, 15:28)

        bors cu miere [utilizator] i-a raspuns lui mircea

        multi curajosi se arata din spatele tastaturii !
  • -8 (22 voturi)    
    "Ne-ati ucis viitorul" (Joi, 23 decembrie 2010, 12:21)

    Clau [anonim]

    Tricoul cu inscriptia asta "Ne-ati ucis viitorul" se gaseste curent in magazine. Are cineva idee unde il pot gasi? Sau se face la comanda?
    • +10 (20 voturi)    
      Poti sa mori si fara tricou. (Joi, 23 decembrie 2010, 13:09)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui Clau

      Sau daca tii mortis,iti poti pune o eticheta(pe limba).Moarte placuta.Daca nu vrei sa muncesti,nu stii ce vrei(la varsta asta),chiar faci umbra pamantului degeaba.Probabil ,prin caracterul tau mizerabil ,iti terorizezi si familia.Asa ca moartea ta ar fi o binefacere pentru multi.Oamenii raman in posteritate(daca stii ce inseamna),prin ce realizeaza,nu prin ce fura.
    • 0 (4 voturi)    
      Explicatie (Joi, 23 decembrie 2010, 15:39)

      Clau [anonim] i-a raspuns lui Clau

      In prima varianta a articolului se spunea ca omul purta tricoul cu inscriptia aia. Chiar eram curioasa daca asa ceva se gaseste sau si l-a facut la comanda pentru a se arunca cu el.
      Si ma trezesc cu un domn care delireaza privind viata mea personala. Plus 11 oameni care ii incurajeaza in modul de abordare. Si voi chiar credeti ca sunteti mai buni ca guvernantii vostri??
    • +1 (3 voturi)    
      www.antena3.kgb (Joi, 23 decembrie 2010, 16:06)

      C.T.C [utilizator] i-a raspuns lui Clau

      Il poti gasi la www.antena3.kgb sau irealitatea.gru
    • 0 (0 voturi)    
      :) (Joi, 23 decembrie 2010, 19:29)

      shadow [anonim] i-a raspuns lui Clau

      Nu ti-au inteles intentia , da , probabil la comanda , ceea ce ma face sa cred ca sunt mai multe in spatele aruncarii ,- pe cine aparati voi astia PSD/PNL? Si apropo , in destule cazuri ( vezi Ridzi ) , a luat-o si PDL pe aratura..
  • +26 (36 voturi)    
    ... (Joi, 23 decembrie 2010, 12:24)

    toteu [anonim]

    nu pot sa ma pun in pielea lui sa-l inteleg de ce a recurs la acest gest ... doar cred ca asta e un mod mult mai masochist de cerşetorie ... atentie, mila probabil ...

    Prietene, ai probleme... cere ajutorul si altfel ... sunt prieteni care te pot ajuta, asociatii si multe alte cai prin care iti poti rezolva problemele ... dar cei 20 de ani de pomeni ne-au invatat ca e mai simplu sa cerem decat sa facem noi insine ceva pentru binele nostru ...

    Imi pare rau doar de faptul ca acel copil avea nevoie de un tata intreg ..nu un invalid (temporar ce-i drept)...

    Adriane, insanatoseste-te cat mai repede (la cap) si fa ceva bun ... esti inca in putere

    multa sanatate
  • -5 (17 voturi)    
    Nadejdea (Joi, 23 decembrie 2010, 12:29)

    sorina [anonim]

    Dacii plecau la lupta fara nicio teama de moarte. Dimpotriva... Observ acum, dincolo de motivele dureroase ale fiecarui sinucigas, acelasi dispret PAGAN fata de viata. Nu vreu sa judec ci doar constat cu durere ca omul necajit, debusolat, impovarat in viata ceasta isi pierde orice nadejde la care era indreptatit pentru viata de dupa moarte.
    • -2 (10 voturi)    
      asa, si? (Joi, 23 decembrie 2010, 12:50)

      dan [anonim] i-a raspuns lui sorina

      Tu ce propui? Sa aruncam cu pietre in ei pentru ca au ajuns la capatul rabdarii si i-a cuprins deznadejdea? Sau sa faci ceva, ca bun crestin ce te declari, sa-i ajuti si sa-i aduci pe calea cea buna?
      • -1 (3 voturi)    
        empatie (Joi, 23 decembrie 2010, 13:26)

        sorina [anonim] i-a raspuns lui dan

        Expresia "Nimeni nu-i profet in tara lui" se refera tocmai la imposibilitatea de a ajuta, altfel decat MATERIAL, pe cel ce nu vor fiinca nu cred in ceea ce le propui, in tine, in ultima instanta. Omul deznadajduit nu mai are RABDARE, el vrea solutii rapide, definitive. Nu este de condamnat fiinca i s-au terminat "proviziile". Din pacate insa, pana sa ajunga aici, a ignorat constient sau nu, singurul izvor de putere, de nadejde. Oamenii acestia bolesc de mult, in tacere. "Aducerea pe calea cea buna" cum spui tu, se face nu prin oameni asemeni mie ci subtili tamaduitori ai sufletului...Noi ceilalti ne luptam cu propria boala.
    • +1 (1 vot)    
      Dacii? (Joi, 23 decembrie 2010, 14:28)

      satyr [utilizator] i-a raspuns lui sorina

      Dacii erau pagani, monsieur si chiar era o religie politeista.
      • 0 (0 voturi)    
        te dai la ei (Duminică, 26 decembrie 2010, 12:30)

        dacikus taciturnus [anonim] i-a raspuns lui satyr

        da'nu sti ca religia dacica-si inca una contemporana lor din persia antica-era monoteista?prima tentativa de monoteism a facut-o Amenofis in Egipt,pe la 1650 I,C.,apoi s-a concretizat la daci si la persi-singurele 3 cunoscute,pina la era crestina!romanii au venit dupa razboaiele dacice cu turma lor de zei.
  • +23 (27 voturi)    
    INTREBARE (Joi, 23 decembrie 2010, 12:47)

    relu matriteru [anonim]

    Dar oare se intreaba cineva cata contributie au antenele si RTV cu emisiunile lor disperate si panicarde si textele deprimante de-ti vine sa-ti tai venele cand le vezi si cu analistii disperati si nevrotici care urla efectiv in emisiuni, la presiunea psihica asupra oamenilor? Am prieteni in Europa care se uita la A3 si ma intreaba infricosati daca se moare pe strazi in RO. Ca se moare de foame, ca nu-s doctori, ca batranii putrezesc prin parcuri sau ingheata de frig in case, copiii sunt inecati ca nu sunt bani. E posibil?
    • +2 (2 voturi)    
      roade bune anul are (Vineri, 24 decembrie 2010, 1:06)

      vero [anonim] i-a raspuns lui relu matriteru

      Corect, Relu, au inceput sa se culeaga roadele razboiului informational (asa am aflat ca se numeste, citind ieri un extras dintr-o carte, postat de un domn Gabriel). Cred ca voiculescu, vantu si angajatii lor latratori sunt in extaz: sistemul chiar functioneaza!!!
      Numai ca cine ridica sabia, de sabie va pieri.
  • -5 (15 voturi)    
    supravietuire (Joi, 23 decembrie 2010, 12:48)

    ion [anonim]

    Nu mi-e greu sa-l inteleg pe saracul om. Cati muncesc in tara asta ca sclavii pe salarii de nimic? Cand singura speranta pe care ti-o mai poti permite e supravietuirea ta si a familiei normal ca dai in depresii.
    Cand ii vezi pe cei foarte putini zburand cu avioane personale si mancand caviar normal ca iti vine sa te arunci de la balcon...
    Daca ar fi un caz izolat as fi zis ca e nebun, dar majoritatea se chinuie.
    • +14 (22 voturi)    
      voua vi se pare salariu de nimic? (Joi, 23 decembrie 2010, 13:05)

      Mihai [anonim] i-a raspuns lui ion

      Poate sunt eu paralel cu realitatea dar voua vi se pare ca omul asta avea salariu de nimic? Mie nu mi se pare. E un electrician si e platit cu mult mai mult decat un medic.
      Inteleg ca are pb serioase cu copilul dar asta e o drama personala, nu are nici o legatura cu parlamentul, guvernul sau CSM-ul!! Si ce rost are sa strigi "libertate" intr-o tara in care toti vorbim tot ce ne trece prin cap, singura problema fiind ca nu mai e nimeni care sa asculte?
      Eu cred ca mul asta are pb. foarte mari cu capul. Si nu i le poate rezolva decat doctorul, in nici un caz parlamentul sau guvernul.
      • -3 (11 voturi)    
        sa ai si tu probleme cu copilul si apoi sa vorbest (Joi, 23 decembrie 2010, 13:44)

        opinie [anonim] i-a raspuns lui Mihai

        Salariul acestui om nu-i ajungea nici pentru saptamani de terapie ca sa nu mai vorbim de o luna intreaga. Mai intai incearca sa intelegi ca a fi parinte inseamna sa pui o alta fiinta inaintea ta iar a fi parinte de copil special implica o responsabilitate pe care o simti din greu in fiecare zi din viata ta. Incearca sa triesti tu, destepteptule cu o asemenea situatie si un asemenea venit zi de zi pentru 13 ani de zile si pe urma sa-ti dai cu parerea!!!
        • +6 (8 voturi)    
          bun (Joi, 23 decembrie 2010, 14:23)

          masteryodda [utilizator] i-a raspuns lui opinie

          sa stii ca exista boli mai grave si mai costisitoare decat aceea si totusi oamenii normali la cap gasesc solutii
        • +4 (6 voturi)    
          Cam scumpa terapia (Joi, 23 decembrie 2010, 14:55)

          denvarel [utilizator] i-a raspuns lui opinie

          Eu nu prea inteleg cum trebuie sa scoata din buzunar nu mai putin de 250 lei pe sedinta. Nici In Germania nu e atat de scump psihologul. Si daca ma gandesc el fiind angajat poate beneficia de serviciile de stat. Gratuit!
          Mie mi se pare ca se exagereaza cheltuielile si se minimizeaza salariul: In articol se spune ca mai ia 3 salarii brute lunare de la TVR. adica primeste 15 salarii pe 12 luni de munca. Si nici salariul sau brut nu e asa mic.
          Cu alte cuvinte ia un salariu OK, un spor pentru situatia familiala de 25%, tine nevasta acasa, plateste tratamente exorbitante si nu-i ajung banii.
          Nu mi se pare cel mai grav caz din Romania nici pe departe.
          • +2 (2 voturi)    
            Dupa ce isteria s-a calmat (Vineri, 24 decembrie 2010, 6:38)

            Mihaela [anonim] i-a raspuns lui denvarel

            pana si RTV a dat stiri reale
            -barbatul castiga cam 2500/luna
            -ajutorul pentru copil se redusese cu 130/luna, si era de peste 500 ron
            -copilul facea 4 sedinte de terapie /luna, nu pe saptamana
            -barbatul facuse un credit de nevoi personale
  • -4 (12 voturi)    
    nu judecati ...... (Joi, 23 decembrie 2010, 13:01)

    gazetaru [anonim]

    pentru cei care au scris ca acest om se putea intretine pe el si familia cu 2600 de lei plus ce castiga sotia (500-600) sa va dea Dumnezeu situatia lui.
    • 0 (8 voturi)    
      minciuni (Joi, 23 decembrie 2010, 13:15)

      falik [anonim] i-a raspuns lui gazetaru

      avea salariu de 12 milioane, nu 26.
    • +4 (10 voturi)    
      mentalitate execrabila (Joi, 23 decembrie 2010, 13:45)

      Dan [anonim] i-a raspuns lui gazetaru

      Dragul meu, nu vorbesc de altcineva cum faceti voi postacii zilnic. Iti dau doar exemplul meu, si stai linistit, n-o sa-ti doresc soarta mea la final.
      Intamplator am tot doi copii din care unul are un handicap cu mult mai grav decat cel descris in cazul de fata. Ca sa-ti faci o idee, copilul meu are paralizie cerebrala, nu-si poate folosi mainile sau picioarele, nu poate tine nici macar capul ridicat, nu vorbeste si nu poate manca (este alimentat printr-un tub direct in stomac) . Insa inca poate sa zambeasca, zambeste la cea mai mica tentie pe care i-o acorzi si asta ne lumineaza ziua.
      Sotia mea este tot casnica dar nu primeste nici un ban pentru ingrijire. Eu insumi mi-am pierdut jobul acum 5 luni si nu gasesc deocamdata nimic. Si am si eu ca multi altii rate imense la casa, pe care as pierde-o daca nu le voi mai putea plati.
      Cu toate acestea, orice ar fi si orice mi-ar rezerva viitorul, pentru familia mea si pentru zambetul copiilor mei n-o sa ma arunc niciodata de la vre-un balcon. Pentru ca nu voi fi niciodata un looser precum acei romani ce s-au invatat sa stea doar cu mana intinsa la pomana. Daca societatea ne va putea ajuta in vre-un fel, atat cat va putea, vom accepta cu recunostinta si demnitate. Insa pe mine n-o sa ma vedeti in postura acestui trist individ iresponsabil. Mie imi este rusine pentru el si mila pentru familia lui.
      • -4 (6 voturi)    
        ciudat (Joi, 23 decembrie 2010, 15:18)

        Andrei [anonim] i-a raspuns lui Dan

        Mi-e sincer greu sa cred ca esti in situatia pe care o descrii ...
        Cred ca esti mai degraba un postac, ca majoritatea celor de p-aici care comenteaza aiurea in tramvai.
        Au trecut 20 de ani de la Revolutie, mai bine de 6 ani de cand basescu e presedinte, si multi tot cu Iliescu & company ii dau inainte ...
        • +2 (2 voturi)    
          ba nu e ciudat (Joi, 23 decembrie 2010, 17:58)

          interior_123 [anonim] i-a raspuns lui Andrei

          si mai sunt si altii care au copii cu handicap ; cel mic la mine are 2 ani si are cavernom de vena porta la ficat, si nu se poate opera si are tratament si sotia este casnica , cel mare e ok , eu muncesc ziua pana la 18 , iar de la 20 la 3 dimineata am alt job , si mai si chirie si o banca . asa ca nimeni nu se arunca in cap ca sa scape de griji sau sa atraga atentia. asa ca mai moale cu saritul in cap si dat vina pe unul si pe altul. LA MUNCA
        • 0 (0 voturi)    
          Re: ciudat (Joi, 23 decembrie 2010, 18:28)

          Dan [anonim] i-a raspuns lui Andrei

          Andrei, nu situatia mea personala era problema aici ci mentalitatea de cersetori a romanilor.

          BTW: Ce tie ti-e greu sa crezi, eu si multi ca mine traiesc. Asa ca nu stiu care dintre noi comenteaza aiurea in tramvai.
          • 0 (0 voturi)    
            Sa va ajute Dumnezeu (Joi, 23 decembrie 2010, 19:36)

            shadow [anonim] i-a raspuns lui Dan

            Imi pare rau sa aud de problemele pe care le aveti , si tu si interior_123 , si felicitari pt mentalitate . Daca exista vreun tratament care se poate finata , incercati impreuna cu hotnews sa postati la anunturi umanitare . Sarbatori Fericite !
  • -4 (12 voturi)    
    comentarii aiurea (Joi, 23 decembrie 2010, 13:16)

    ovidiu [anonim]

    nu stiu cati din cei care judeca stiu macar sa creasca un copil, ce sa mai zic de un copil cu probleme. toti desteptii se trezesc vorbind!
  • -2 (8 voturi)    
    Semnal pentru clasa politica in intregimea ei. (Joi, 23 decembrie 2010, 13:28)

    gigi [anonim]

    Daca politicienii nostrii "dragi" nu inteleg sa se reformeze sunt sanse ca data viitoare sa intre mai multi cetateni disperati la o sedinta a lor si sa ii arunce pe ei de la balcon (ala exterior de la care vb nea Nicu).
    • -1 (1 vot)    
      mai sunt si alte balcoane (Joi, 23 decembrie 2010, 19:53)

      Marcelino [anonim] i-a raspuns lui gigi

      are ilie verdetz unul unde regiza sergiu nicolaescu
      are iliescu unul de unde a multzumit minerilor
      are marian munteanu unul in care isi plimba tzapu cind era student
      are adrian cinshpe case balcon cu termopane unde isi tzine oualele
      are elena udrea doua balcoane tocmai bune pentru sarit in cap
      are bianca lui bote living cu iesire la balcoane
      ... numaratoarea poate continua,
      adunati inclusiv cele 5000 de vile pentru specialisti

      Nu ezitati, aveti toti loc de unde sa sariti !
      Putetzi zice "hop" chiar daca nu sariti !!!
  • +14 (16 voturi)    
    psiholog (Joi, 23 decembrie 2010, 13:47)

    ghitzaporcu [anonim]

    imi pare rau de acest om,sincer. dar DACA este adevarat ca a platit 2,5 milioane de lei pe o sedinta de terapie inseamna c acel psiholog este un nesimtit fara margini...tipic mioritic. la viena, in buricul psihoterapiei, o sedinta la unul dintre cei mai vestiti psihoterapeuti costa 70 de euro, adica 2, 8 milioane de lei. si nici un psiholog-psihoterapeut care se respecta nu te va chema de 4 ori pe saptamana la sedinte de terapie. ...dar in cel mai tipic tzeparism mioritic, din nou, noi suntem originali. bravos sistem de invatzamant romanesc..nereformat. rusine sa-ti fie, colega psiholog...l-ai aburit pe om ca ii faci bine copilul autist, nu?
  • -1 (9 voturi)    
    Trebuie facut ceva... (Joi, 23 decembrie 2010, 13:52)

    Gie [anonim]

    Parerea mea e ca grav ce s-a intamplat. E un semnal puternic pt. clasa politica. Un semnal in acest caz de disperare. Trebuie sa continuam sa dam semnale clasei politice, sa incercam sa o schimbam, sa incercam sa ne schimbam. Sa fim mai uniti, mai corecti, mai luptatatori pt. drepturile noastre, ale poporului roman. Nu la gesturi de sinucidere ma gandesc, ci la mitinguri, proteste, etc. Clasa politica trebuie sa inteleaga ca e imperios sa faca tot ce-i sta in putinta pt. binele acestui popor, binele real, nu sa ne dea pomeni electorale, iar oamenii sa caute sa inteleaga ca binele prezent nu e totuna cu binele in viitor. Sa invetim in viitorul acestui popor. Sa facem lucrurile sa mearga, sa apreciem valorile si sa le pastram. Sa nu mai stam cu mana intansi la puterile UE, sa facem noi ceva al nostru, pentru noi si pentru altii si sa-l facem bine. Altfel vom fi asimilati, exterminati de altii, si e pacat de tot ce-au facut inaintasii nostri pana acum.

    Eu asa vad lucrurile. Nu numai ca nu sunt bani, ci ca nimic nu se face pt. viitor, pt. a da o sansa acestui popor sa se mandreasca in lume. Am avut personalitati recunoscute in lume dar daca incetam sa mai investim nu vom mai avea. Ar trebui sa pastram valorile de orice fel si sa li se dea cuvantul sa se faca auziti. Oamenii sa invete de la cei mai destepti si mai cititi si sa tinda mai departe.

    Dar din 89 pana azi ce s-a facut? S-a furat cum si cat s-a putut, s-a distrus, s-au umplut buzunare, dupa care cei ghiftuiti au plecat fara sa-i mai intereseze nimic de ce-au lasat in urma. Asa nu o ajungem nicaieri, decat poate sclavi in propria tara, si in curand nici tara nu se va mai numi Romania.

    Imi para rau de reporterul respectiv si sper sa se faca bine, si familia lui sa fie bine si sa reuseasca sa mearga mai departe cu bine. Dumnezeu sa-i ajute.
    • +5 (5 voturi)    
      aritmetica nu are emotii (Joi, 23 decembrie 2010, 15:17)

      cinic [anonim] i-a raspuns lui Gie

      de acord cu TOT ce spui. Dar tot 3,5miliarde de euro pe an e deficit la pensii. Ii "mazilim" pe toti, adunam ceva miliarde (atentie NICIUNA din averi nu e in CASH!!!), platim pensiile un an, doi. SI PE URMA??? Deja 80% din buget se duce pe "social" deci acolo unde "TALHARII" nu fura. Raman vreo 6 miliarde pentru TOT (si lumina si caldura si chirie si combustibili si hartie si...) ce inseamna stat. PER ANSAMBLU nu avem, dar ne e frica sa o spunem cu voce tare ca sa nu trebuiasca sa recunoastem ca muncim PUTIN, PROST, RISIPIM etc. Caci daca recunoastem, nu mai putem sa aratam cu degetul la "CEILALTI", fie ei "capitalisti inumani", "bancheri jefuitori", etc. Evident ca s-a furat, dar sumele furate nu pot asigura traiul pe care si l-ar vrea fiecare. Nu poti pretinde nivelul de trai al Germaniei si munca mai putina decat in Grecia. TOATE statele din UE isi reduc DRASTIC partea asistentiala. Vezi, toate comentariile revoltate de pe sticla nu pot rezolva problema primarului din Fundata (IL): are 60 de elevi si 20 de profesori.
  • +3 (11 voturi)    
    asta este depresia (Joi, 23 decembrie 2010, 13:53)

    Io [anonim]

    Fratilor, omul castiga putin peste 2000 de lei lunar, si nevasta 500-600. Asta inseamna 2600 maxim pt 4 persoane din care una cu nevoi speciale... Si mai aveti un pic si il si invidiati pt cat castiga????
    Aici problema reala nu e cat castiga , fiecare castiga cat poate , etc...problema e ca omul avea o depresie, si asta e motivul real al gestului sau....Asa ca mai lasati comentariile rautacioase si intelegeti ca omul este bolnav,iiar situatia familiala una dificila...Dar asa suntem noi....sa moara si capra vecinului....
  • +4 (8 voturi)    
    Greu de guvernat (Joi, 23 decembrie 2010, 13:53)

    Romancutza [anonim]

    imi pare rau pentru necazul acestui om dar trebuie sa intelegem ca, oricat ne-ar fi de greu, nu este normal sa-i pedepsim pe altii pentru neputinta noastra. Acest incident ma face sa ma gandesc de doua ori inainte de a judeca un parlamentar si cred din cauza unor astfel de gesturi/mentalitati, Romania este o tara greu de guvernat.
  • -3 (9 voturi)    
    Cititi cu atentie ! (Joi, 23 decembrie 2010, 14:09)

    Andrei [anonim]

    Putina lume a citit cu atentie articolul. Acolo se vorbeste de un salariu BRUT de 2500 de lei. Mai mult, " venitul sau net ar fi putut ajunge la peste 2.000 lei, doar daca ar fi lucrat foarte multe ore de noapte"
    Atunci cand ai pe cineva bolnav, salariul ala e foarte mic. Dar toti maimutoii se trezesc sa comenteze.
  • +1 (5 voturi)    
    Oameni buni, Ganditi! (Joi, 23 decembrie 2010, 14:43)

    serban [anonim]

    dintr-o data toata lumea il cunoaste pe omul asta si ii stie viata. Hai sa asteptam cateva zile sa aflam intreaga poveste nu sa credem si sa luam de perfecte toate informatiile ce circula. madalina manole castiga bani buni si avea casa decenta si avea copil sanatos si totusi s-a sinucis pentru ca avea impresia ca nu mai e frumoasa. Sucidul este un act al oamenilor slabi. Norocul lui daca ramane intreg... a avut mare sansa... dar astazi este 23 decembrie si daca murea l-ar fi inmormantat familia de craciun... omul suferea de o depresie, care este o boala temporara sau nu, o disfunctionalitate a rationamentului creierului. Un om cu judecata intreaga nu poate sti niciodata ce e in mintea unui om. Bunica mea traieste singura la 77de ani, are pensie de 5 milioane, este cardiaca. Din banisorii ei are podul plin de porumb, are mancare din gradina etc. Abia se mai misca, dar merge la biserica de cate ori are ocazia, se roaga, dar nu se sinucide. Zic sa nu mai bravam atata, poate daca suntem asa de compatimitori ar trebui in perioada asta sa renuntam la tigari si cu banii care ii economisim sa ajutam fiecare pe cineva. Omul avea credit de nevoi personale??? Inseamna ca la un moment dat a primit in mana o suma de bani... atunci a fost fericit?
  • +5 (5 voturi)    
    Noi nu mai gandim (Joi, 23 decembrie 2010, 14:50)

    dorin bretan [anonim]

    Noi formam statul si statul ne ajuta atat cat ii dam , minus cat il lasam sa cheltuiasca pentru functionarea lui (aici intra si furturile) Sa ridice mana sus cine a facut ceva sa fie mai bine!! La vot nu mergem , la demonstratii numai cand se da spaga, sau cand facem parte din cei la care ni s-a luat ceva. Cand am primit ceva in plus , ni se cuvenea. Nu am fost in stare in 20 de ani sa facem o demostratie in sprijinul unei idei bune !!!! S-a privatizat o tara intreaga si toti banii s-au furat sau papat . Nu conteaza! Atata vreme cat nu-mi ei mie din salariul amarat fura cat vrei !
  • +2 (6 voturi)    
    Cine este barbatul ? (Joi, 23 decembrie 2010, 15:09)

    drak latinu [utilizator]

    Un nebun de legat !
    • -2 (6 voturi)    
      un martir (Joi, 23 decembrie 2010, 15:32)

      bors cu miere [utilizator] i-a raspuns lui drak latinu

      este un martir al tranziţiei
  • +3 (3 voturi)    
    ma rog pentru sanatatea domnului care a facut aces (Joi, 23 decembrie 2010, 15:23)

    FLORENTINA [anonim]

    nu sant de acord cu ceea ce a facut.nu vreau sa-l judec.dar a facut numai rau,si copilului bolnav si sotiei.inteleg ca nu era chiar asa de sarac,fata de noi restul,nu inteleg ce a vrut sa faca.nu este bine sa incepem cu totii sa ne aruncam de la etaj.trebuie sa incercam sa depasim perioada asta grea.sanatate
  • +4 (6 voturi)    
    Mos Craciun :) (Joi, 23 decembrie 2010, 15:30)

    alex [anonim]

    Omul asta i-a facut cel mai frumos cadou de Craciun lui Geo@n@ si Pont@. A facut un gest gratuit doar pentru ca era disperat, dar un gest care va alimenta opozitia sa comenteze in urmatoarele cateva luni. In 20 de ani de "capitalism" in Romania asa ceva nu s-a intamplat pana acuma. Chiar e atat de groasa?

    Urmeaza ca acest om sa faca un vapor de bani de la televiziuni. Cred ca D@n Di@conescu este deja prezent la spital si cu contractul in mana, pentru ca sa obtina exclusivitate. :)

    Traiasca Romania!!! Craciun fericit!!!
  • +1 (5 voturi)    
    face bani buni (Joi, 23 decembrie 2010, 15:37)

    razvan_cluj [anonim]

    imi pare rau pt copilul sau, dar nu are nimic sa le reproseze celor de la guvern pt problemele sale.Loc de munca stabil are, salar decent are, poate ca ar putea statul sa-i deconteze sedintele alea, sau stiu io, sa faca gradinite speciale pt copii de aia.
  • +4 (6 voturi)    
    x (Joi, 23 decembrie 2010, 15:37)

    Mihai [anonim]

    Stiti ce spune Boc acum ? ...

    "Daca se mai arunca inca 499.999 de bugetari ... am echilibrat bugetul."

    In rest trebuie sa acceptam ca numai un om cu probleme psihice poate face asa ceva... restul de comentarii sunt doar in cautare de audienta.
  • -1 (3 voturi)    
    e platit sa faca asta (Joi, 23 decembrie 2010, 15:52)

    politia [anonim]

    a fost platit de felix, sa faca audienta posturile lui de kko
    si-a spart fata, insa il invita la antene si irealitatea si face bani ...
  • +5 (7 voturi)    
    Redactia Hot News !!!!!!! (Joi, 23 decembrie 2010, 15:56)

    c.mike [utilizator]

    Mai deunazi semnalam ca redactarea textelor lasa de dorit , de data asta ma vad nevoit sa semnalez lipsa de profesionalism( oare interesata ?) Nu poti sa scrii:Copilul facea patru sedinte de terapie pe saptamana, iar o sedinta costa 2,5 milioane de lei.' si in acelasi articol sa mentionezi :"Sotia sa primea o indemnizatie de insotitor de 550 de lei, care a fost redusa cu 25% in urma masurilor de austeritate luate de guvern." Este o magarie care va apropie de Realitatea si Antena 3. Am crezut ca informandu-ma pe Hot news am sansa sa fiu bine informat dar se pare ca m-am inselat. De pilda despre afacerea Baklini UcmResita n-ati suflat o vorba oare nu era de interes ? Ma-ndoiesc .
  • 0 (2 voturi)    
    IDIOT !! (Joi, 23 decembrie 2010, 16:24)

    Badea Ioan [anonim]

    De ce nu s-a ELECTROCUTAT ??? 380V ??
    Se poate "si mai bine " ! avea acces ! Acum ,societatea trebuie sa-i plateasca spitalizarea ! PSD-PNL[apendice]-PC[apendice] a-u ajuns la DISPERARE ! "Mihaela =Dragostea mea nu functioneaza ! Kazahii pun prea multe intrebari ,UE -pune presiune ,Nas-Pa -Voi-ul se "cirpeste " la CSM ??? cum poate ??ILIESCU cel "sarac dar cinstit " nu-si aminteste cine erau "necinstitii" !!!!!!!!!
    Acum s-a dovedit cine erau "necinstitii " ! Cei 2-3 mil. Romanui plecati la lucru "capsuni" care a-u facut economia sa "duduie " !
  • +3 (7 voturi)    
    adevarata problema (Joi, 23 decembrie 2010, 16:32)

    mihai [anonim]

    Am citit toate comentariile si nu pot sa cred ca toata lumea, dar chiar toata lumea este pe langa problema. Nu este vorba despre cat de destept/nebun/disperat samd este saracul om, nici de cat castiga. Gestul acestui om este un semnal de alarma pentru disfunctionalitatile din intregul sistem social al Romaniei. Daca acest sistem social era bine echilibrat, chiar si in timp de criza, cei care au neaparat nevoie de ajutor l-ar fi primit. Atata timp cat la noi mare parte din bani se duc spre familii cu mertzane in fata portii de la vila cu 70 de camere, catre tot felul de asistati cu acte false, catre achizitii manarite de tot felul, catre zeci de feluri de ajutoare sociale fara noima este logic si predictibil ca tocmai cei care au nevoie sa nu mai primeasca ajutor. Guvernul a fost fortat sa reduca din cheltuieli, asta intelege toata lumea, dar e vina lor ca nu au avut curajul sa reduca unde trebuie. Sa ii controleze pe profitori si sa taie de la ei, sa recupereze sumele cheltuite abuziv de la corupti si sa aiba grija de oamenii cu handicap, bolnavii cronici, parinti singuri, samd.
  • -1 (3 voturi)    
    IN TARA E DURERE (Joi, 23 decembrie 2010, 17:03)

    gEORGE [anonim]

    IN tara e durere si nervii sunt la maxim. Doar votacii isi mai fac de cap orbi si surzi. Aplaudacii regimului. regimurilor trandafirilor fratiori , indiferent de culoare ridica glasul incercand sa inabuseasca gematul acestui popor necajit.

    Barosanii se plimba inca pe strazi slobozi , omorindu-ne copii pe trecerea de pietoni cu masinile lor luxoase.

    Cer solidaritate amaratilor , pensionarilor care maninca cartofi de sarbatori. Nu mai sunt bani sa astupe gaurile negre.

    nu va e rusine nenorocitilor !
    Daca vreti si semnez .
  • 0 (2 voturi)    
    plecat cu vaca... (Joi, 23 decembrie 2010, 22:20)

    Goe [anonim]

    Omul avea venituri decente fata de multi altii din tara asta, unii cu studii superioare si vechime de peste 25 de ani au, la stat, un venit brut de 1800 lei si fara bonuri si bonusuri si nu se mai arunca de la balcoane.....omul asta e dus rau cu capul....
  • 0 (2 voturi)    
    ciudi (Joi, 23 decembrie 2010, 22:43)

    pupi [anonim]

    cand gasesti o bila portocalie cu nr 13 si o asociezi cu pdl ul si crezi ca e un semn divin pt a te arunva de la balcon deja frizeaza patologicul
  • 0 (2 voturi)    
    decenta (Joi, 23 decembrie 2010, 23:01)

    Red [anonim]

    E uimitor cat de usor il condamna unii pe acest om. Daca avea bani destui sau nu e secundar. Problema e copilul, autismul fiind o conditie grava pt care nu exista practic tratament. Evident ca gestul lui e unul prost pt familie. Omul asta era in ultimul hal de disperare dar e absolut nedrept sa fie catalogat iresponsabil. Pur si simplu a clacat psihic.
  • +1 (1 vot)    
    Judecata de Apoi (Joi, 23 decembrie 2010, 23:34)

    Iulia [anonim]

    Dragilor, este saptamana Sfanta si nu ne abtinem nici macar acum sa judecam. Nu cred ca acestea sunt veniturile acestui om, o consider o manipulare a presei, iar daca ma insel atunci 4 persoane nu pot trai din 2600 de lei pe luna. Sa fim mai deschisi, sa evitam sa emitem judecati. Bine a spus cineva mai devreme, el a tras un semnal de alarma, ai nostri guvernanti ne-au vandut si distrus. Stiati ca in 89 Romania nu mai avea nicio datorie externa? Cu regret va spun ca acum suntem vanduti institutiilor din strainatate cu 26 de bilioane de Euro. John Perkins spune in cartea publicata "Confesiunile unui asasin economic" cum America a indatorat sute de tari in curs de dezvoltare cumparand puterile politice din stat.
    Haideti sa trecem la o treapta superioara in analizele pe care le elaboram, suntem recunoscuti ca fiind un popor extraordinar de critic, iar acest personal mi-a starnit compatimire si dorinta de a ma ruga pentru aceasta familie.
    Va doresc la cat mai multe perspective in cazul unei probleme si un Craciun linistit cu dragoste!
  • 0 (2 voturi)    
    Tot oamenii obisnuiti pot schimba ceva (Vineri, 24 decembrie 2010, 2:12)

    Rhadoo [utilizator]

    Nu critic, nici nu laud in vreun fel gestul acestui domn.
    Eu nu va zic decat atat: fereasca Dumnezeu sa ajungeti vreodata intr-o situatie asemanatoare cu a lui Adrian.
    E usor sa critici de pe margine, sa faci unele aprecieri chiar pertinente, sa faci teorii de cum ar fi trebuit sa se comporte, realitatea insa este simpla si dura. Omul a ajuns intr-o situatie disperata, pentru el sunt vinovati cei de la putere, acesta a fost modul lui dur si disperat de a protesta.
    Sper sa se insanatoseasca cat mai grabnic si sa reuseasca in a-i asigura copilului sau tratamentul necesar.
    Nu ma astept ca toti policienii, parlamentari sau guvernanti, sa fi inteles ceva din ce s-a intamplat. Dar sa nu uitam ca si ei sunt oameni, macar o parte daca au inteles ca exista ceva mai mult decat interesele unui partid, exista niste oameni care i-au ales si destinele acestora, atunci poate acest mod radical de protest nu a fost in zadar.
  • -1 (1 vot)    
    2 intrebari de final de an politic... (Vineri, 24 decembrie 2010, 3:56)

    mesterul manole [anonim]

    2 intrebari:

    1. bila de culoare portocalie, cu numarul 13. sa fie oare vorba de un candidat manciurian?
    2. daca intrebarea 1 nu isi gaseste suport intr'un raspuns consistent, vorbim de un om platit sau santajat sa reactioneze extrem?
  • +1 (1 vot)    
    satul de circ (Vineri, 24 decembrie 2010, 10:58)

    cornelia popescu [anonim]

    Nu numai din cauza problemelor financiare s-a aruncat de la balcon acest om, ci din cauza stresului- imaginati-va ca sunteti prezenti zi de zi in sala Parlamentului, si vedeti, de sus, tot ce fac alesii poporului: unii citesc, altii motaie, altii se joaca pe calculator, se injura, parasesc sala, nu rezolva nimic din problemele reale ale tarii, doresc doar putere si bani. Acest om vedea zi de zi cum cei care se balacaresc in Parlament, chipurile pentru binele nostru, isi strang mana in pauze si sunt prieteni de betii, cumetrii, afaceri.
  • +1 (1 vot)    
    De facut urgent corectarea textului (Vineri, 24 decembrie 2010, 11:34)

    Ana [anonim]

    Moneda este lei si cum adica 2,5 milioane lei...daca citeste un strain presa? ....ha ... si ce terapie costa 250 lei??? pentru un copil??? aveti chitantele? asta inseamna pe luna 4.000 lei numai costul cu terapia?? gogosi....parere personala....de aburit oamenii...pe televiziuni il scot depresic pe om...problema este ca s-au creat decalaje foarte mari intre venituri si cheltuieli datorita salariului minim de 100 euro dupa ce scoti tva 24% si aici trebuie sa se puna accentul...toate preturile europene, dar salariile? de lumea a treia...si nici-un indicator NU este corect !
  • 0 (0 voturi)    
    Lei vechi sau noi? (Vineri, 24 decembrie 2010, 20:25)

    Gabi [anonim]

    Vad ca salarile se primesc in lei noi, dar cheltuielile in lei vechi. Iei 500 de lei si platesti 2500000 de lei. Uau! Bietu' om!
  • 0 (0 voturi)    
    REFERITOR LA MESAJ (Luni, 27 decembrie 2010, 15:57)

    tomescu [anonim]

    mesajul insa este altceva posta face pana la 5 ani o scrisoare ceva de genul----- suntem foarte multi in aceasta situatie dar in democratie avem 2 variante respectam legea sau o incalcam, riscam ceva? puscaria? sau nu riscam nimic? plecam din tara? cautam alt loc de munca varinate/alternative sunt dar pana la crima si talharie ..... mai avem doar riscam sau nu ,ceva? este mai bine/rau? depinde doar ce riscam.........
  • 0 (0 voturi)    
    cati intelegem cu adevarat situatia? (Miercuri, 29 decembrie 2010, 13:42)

    angelescu [anonim]

    Hai sa vedem cati dintre noi avem un copil autist si cati dintre noi intelegem CE INSEAMNA ASTA, ce trauma psihica si ce maraton financiar inseamna sa ai o astfel de situatie. Cred ca omul ala mananca doar paine ca sa poata sustine tratamentul copilului, si mai are inca un copil , cu alte nevoi. De ce trebuie sa coste atat un tratament pentru copii, de ce statul nu asigura gratuit tratamentele copiilor, atata timp cat esti asigurat, asta este intrebarea, eu nu pot spune decat Doamne fereste! Si cine suntem noi, sa-l judecam?