Bucuresti: Circulatia tramvaiului 41 este blocata

de Carla Dinu     HotNews.ro
Miercuri, 1 decembrie 2010, 7:50 Actualitate | Esenţial


Circulatia tramvaiului de pe linia 41 din Capitala este blocata miercuri dimineata in zona Ciurel. Un tramvai este blocat pe sine dupa ce firele electrice au fost acoperite de gheata.

Linia 41 care face legatura intre zona Drumul Taberei  si Piata Presei este una dintre cele mai circulate din Capitala.


Citeste mai multe despre   
















2104 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    Zine (Miercuri, 1 decembrie 2010, 8:12)

    Bogdan Popescu [anonim]

    Pe ce zine e blocat tramvaiul? Zina Maseluta? :P Zina Zinelor? :P
  • 0 (6 voturi)    
    Urla patriotismul in noi...de frig (Miercuri, 1 decembrie 2010, 9:31)

    Atheos [utilizator]

    2 ore petrecute in gerul de afara....inghetau geamurile tramvaielor cu usile deschise....linia de urgenta 641 circula la 20 de minute cu supraplin...abia se puteau deschide usile....frumos cadou de ziua nationala...la multi ani Romania :(
  • +2 (4 voturi)    
    Cu tot riscul sa imi iau minusuri! (Miercuri, 1 decembrie 2010, 10:24)

    Straistaru Eugen [utilizator]

    Cine a sustinut crearea liniei 41? In timp ce altii ziceau ca nu e buna de nimic?

    ( Intrebare retorica! )
    • +2 (2 voturi)    
      Tramvaiul 41 (Miercuri, 1 decembrie 2010, 13:00)

      etre [anonim] i-a raspuns lui Straistaru Eugen

      Locuind in zona cu pricina pot spune ca tramvaiul 41 este foarte bun.

      Jenant este faptul ca transformi o chestiune tehnica in una de harta politica.

      Iarna sunt dificultati , accidente se mai intampla, asta e, nu e cazul sa fiti carcotasi. Nu sta nimeni drepti la miez de noapte o iarna intreaga ca sa va scoata masina din zapada la prima ora de dimineata dupa ce ati baut cafeaua calduta.
      • 0 (4 voturi)    
        salut (Miercuri, 1 decembrie 2010, 13:19)

        eu [anonim] i-a raspuns lui etre

        Da frate, se mai intampla, ca suntem in Siberia si au fost de dimineata -45 de grade, nu? Asta e noua, daca e frig nu circula tramvaiele, nu?
  • +2 (4 voturi)    
    serios ? (Miercuri, 1 decembrie 2010, 11:25)

    bogdan [anonim]

    De la putina chiciura s-a oprita cea mai importanta linie de tramvai din capitala ??
    Pai si la iarna cand o sa ninga serios, ce mai facem ?
    • 0 (0 voturi)    
      Confuzie de termeni meteo... (Miercuri, 1 decembrie 2010, 18:35)

      Ritzi Pitzi [anonim] i-a raspuns lui bogdan

      Chiciura seamana cu zapada si se formeaza pe ger, prin depunerea pe obiecte a particulelor de apa care plutesc sub forma de ceata.
      Astazi a fost o ploaie inghetata, adica o ploaie cu picaturi supraracite, care a cazut pe obiectele aflate la temperaturi sub 0 oC si care a inghetat instantaneu. Asta inseamna POLEI si poate rupe si firele de inalta tensiune daca depaseste cativa centimetri grosime.
      Tramvaiele n-au mai mers pentru ca pantograful nu mai atinge firul din cauza stratului de gheata. Ce trebuia sa faca RATB? Sa trimita pe cineva cu niste bete sa scuture gheata de pe linia de contact ?!

      Iar cand va ninge serios zapada nu se va depune pe firele de contact ale tramvaielor, deci n-o sa avem probleme...

      Cine naiba ti-o fi dat plusuri pentru o carcoteala fara temei ?!
      • 0 (0 voturi)    
        Ce trebuia sa faca RATB?..... (Miercuri, 1 decembrie 2010, 20:27)

        Atheos [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

        Chiar imi pare rau ca nu am facut poze dar eram inghetat bocna...chiar asta au facut cei de la RATB.....erau 2 persoane la Ciurel cu 2 bete si loveau cablurile :))