Omul de afaceri Catalin Chelu, cercetat pentru tentativa de mituire cu un milion de euro a chestorului Valentin Fatuloiu - surse

de Redactia Stiri     HotNews.ro
Vineri, 19 noiembrie 2010, 17:53 Actualitate | Esenţial


Dan Valentin Fatuloiu
Foto: Agerpres
Omul de afaceri Catalin Chelu ar fi incercat sa-i ofere un milion de euro mita secretarului de stat chestor Dan Valentin Fatuloiu. Informatia privind tentativa de mita a fost facuta publica de tabloidul Libertatea, care nu citeaza nicio sursa, iar ulterior Realitatea a precizat ca omul de afaceri in cauza este controversatul Catalin Chelu.

Potrivit primelor informatii, chestorul Fatuloiu ar fi refuzat mita iar Catalin Chelu ar fi fost condus la sediu Directiei Nationale Anticoruptie, pentru cercetari.

"A venit in birou", a fost singura declaratie pe care a facut-o chestorul Fatuloiu, in drum spre sediul DNA.

Potrivit primelor informatii, autodenuntul ar fi fost facut de Valentin Fatuloiu, dar unele surse afirma ca ar fi vorba de un dublu autodenunt, in conditiile in care si cealalta parte ar fi sesizat procurorii DNA.

Realitatea TV explica si cum a ajuns in posesia imaginilor filmate in parcarea sediului Ministerului de Interne: "Intamplator", o echipa a televiziunii trecea prin zona si a reusit sa filmeze imaginile cu perchezitia masinilor oamenilor de afaceri.

Si site-ul crimetime.ro din grupul Pro prezinta imagini de la aceeasi perchezitie.

Numele lui Dan Valentin Fatuloiu a fost implicat in scandalul de la Piatra Neamt, cand interlopul Gheorghita Mararu a fost impuscat intr-un restaurant de Cristian Chilat.

In urma acestui scandal, Valentin Fatuloiu i-a propus ministrului de Interne demisia lui Aurelian Soric, seful IPJ Neamt, si a sefului Politiei Romane, Petre Toba.

"Mituitorii au fost prinsi in flagrant de DNA. Vroiau sa rezolve niste dosare si mi-au oferit doua case, doua masini si 50 de mii de euro".", a declarat pentru Gandul chestorul Fatuloiu.

Cine este Catalin Chelu

Catalin Chelu - 44 de ani - este unul dintre cei mai activi jucatori pe piata de capital. Printre cele mai recente achizitii, facute prin intermediul a trei firme pe care le controleaza, sunt aproape 50% din Lactate Natura Targoviste (INBO) de la SIF Oltenia si Broker Cluj pentru circa 16,5 mil. lei (3,86 mil. euro), una dintre  cele mai mari tranzactii din ultimele 30 de zile de pe piata RASDAQ.

Chelu este si unul dintre cei mai mari actionari de la SIF-uri, detinand impreuna cu mai multi investitori cu care a fost banuit ca ar fi actionat  in mod concertat pachete de peste 6% la SIF Moldova (SIF2) si SIF Oltenia (SIF5). Omul de afaceri neaga insa orice asociere cu firmele care apar ca actionand in mod concertat cu el la SIF-uri.

Chelu are propria sa firma de brokeraj, City Invest din Galati, care a primit in urma cu cateva luni autorizatia de a realiza tranzactii pe Bursa. Potrivit Forbes Romania, Chelu are o avere estimata la 17 milioane de euro locul 312 pe Romania

Vom reveni cu amanunte.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















11149 vizualizari

  • +26 (30 voturi)    
    Aici sunt banii dumneavoastra! (Vineri, 19 noiembrie 2010, 18:24)

    Trojan.H [utilizator]

    Ne intrebam de ce nu sunt bani pentru scoli, spitale si alte prostii. Pai, i-a luat Chelu si altii ca el de la bugetul statului, o particica din ei intorcindu-se in Sistem sub forma de spaga. Acum doar nu-si inchipuie cineva ca milioanele astea sunt banii din salariu, strinsi de mamicile lor de-a lungul unei vieti plina de cumpatare.
    • +10 (16 voturi)    
      ghinion (Vineri, 19 noiembrie 2010, 18:40)

      fat(uloiu) frumos [anonim] i-a raspuns lui Trojan.H

      ia sa vezi ce s ar fi intamplat cu mita daca nu era scandalul asta cu piatra neamt ...
      • +3 (5 voturi)    
        Isi mananca mainile Fatuloiu (Vineri, 19 noiembrie 2010, 22:40)

        bgd [utilizator] i-a raspuns lui fat(uloiu) frumos

        Iti dai seama...
      • +2 (2 voturi)    
        cand s-a aflat (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 7:24)

        bula [anonim] i-a raspuns lui fat(uloiu) frumos

        la iRTV ca e vorba de Chelu -apropiat al lui SOV- cum au inceput sa o intoarca (si Chireac si SRS si Prelipceanu, adusa cu viteza Mitchievici, Racoviceanu). Mai, mai sa-l acuze pe Fatuloiu. Noroc ca au inceput si celelalte TV.
      • 0 (2 voturi)    
        Nu s-ar fi intamplat nimic... (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 8:29)

        Radovick [utilizator] i-a raspuns lui fat(uloiu) frumos

        ca era prea mica pentru Futuloiu :)
        Nu stiu daca stiti reclama la Duster... Valoarea noastra... :))
      • 0 (0 voturi)    
        CORECT! (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 15:55)

        me [anonim] i-a raspuns lui fat(uloiu) frumos

        pai se intampla ce s-a intamplat si cu restul.... ati vazut voi militieni (aaa, pardon, politisti) necorupti? sau chiar e cineva asa de tamp in tara asta incat sa-si inchipuie ca averile nu se fac pe spagi, interese etc?! Haideti sa fim seriosi: avem ce am votat de la lovitura de stat din decembrie'89 incoace, adica spagari, mojici, oieri, fosti strungari ajunsi de la analfabeti la oameni politici. Valorile nu au cum sa se mai vada in cloaca asta.
    • +15 (19 voturi)    
      nu nu (Vineri, 19 noiembrie 2010, 18:46)

      alex [anonim] i-a raspuns lui Trojan.H

      Nu au fost adunati de mamici, ci de vreo matusa Tamara :)))))
    • +7 (9 voturi)    
      e mana lui Toba ,vrea razbunare (Vineri, 19 noiembrie 2010, 19:01)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui Trojan.H

      clanul lui Toba, Soric, etc este dus la disperare !Toba asta -cu facultati si grade luate pe bani -,este tipic un voicu din politie!
      • +1 (1 vot)    
        Superexact! (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 10:02)

        Audit [utilizator] i-a raspuns lui Eneas

        Vedem cine va castiga: Toba (iRealitate, Vantu, Soric, mafia) sau Fatuloiu (adica noi cei multi si prosti).
    • +26 (28 voturi)    
      si dincolo sunt tot banii dvs (Vineri, 19 noiembrie 2010, 19:38)

      diddlyjo [utilizator] i-a raspuns lui Trojan.H

      dincolo adica in buzunarele:
      - celor 118k salariati ieseni (dintr-un total de 220k salariati in jud Iasi) care si-au luat concedii medicale in 2009 fara ca jud Iasi sa se fi confruntat cu vreo epidemie
      - celor 50k ajutoare de incalzire suplimentare care s-au dat in jud Vaslui in 2009 pt ca 50k de familii vasluiene si-au facut un calcul si si-au dat seama ca, chiar daca sunt prinsi cu fals in declaratii, n-au mare lucru de pierdut
      - celor aprox 1/4 din totalul pensionarilor pe caz de boala care au fost pensionati pe caz de boala morala
      - celor nestiuti la numar (dar care se numara cu milioanele) care lucreaza la negru si la gri
      - celor ce "ciupesc" zi de zi in orice alta forma
      • +10 (12 voturi)    
        Pe langa astia... (Vineri, 19 noiembrie 2010, 22:45)

        bgd [utilizator] i-a raspuns lui diddlyjo

        As mai adauga firmele care fac evaziune (mii)... :)
        Cred ca ce de bani ar fi in tara asta daca toti ar fi corecti...Si pt pensii, si pt salarii si pt investitii...de toate. Ar fi crestere economica permanent...
  • +18 (22 voturi)    
    Catalin Chelu (Vineri, 19 noiembrie 2010, 18:34)

    Mihaela Viziteu [utilizator]

    Interesant ! Catalin Chelu este bine-cunoscut ca fiind omul lui Sorin Ovidiu Vintu !!!
    ( http://www.gandul.info/news/omul-vantu-catalin-chelu-vandut-mamei-sale-pachetul-majoritar-qu-267069 )
    ( http://www.gandul.info/news/evazionistul-fiscal-catalin-chelu-jefuieste-rotes-targoviste-261570)
    • +1 (1 vot)    
      Se vede dupa reactia (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 10:04)

      Audit [utilizator] i-a raspuns lui Mihaela Viziteu

      vuvuzelei iRealitatea. Eu nu stiam ceea ce afirmi tu dar se vede si acum, sambata ora 10:04 cum iRealitatea il scoate vinovat pe Fatuloiu.
  • +6 (22 voturi)    
    mda (Vineri, 19 noiembrie 2010, 18:40)

    Eve [anonim]

    Chelu joaca la bursa, dar Fatuloiu de unde are avere? Din salariu?
    • +9 (11 voturi)    
      :) (Vineri, 19 noiembrie 2010, 19:01)

      alex [anonim] i-a raspuns lui Eve

      La ce bursa, aia a pariurilor?
    • +6 (10 voturi)    
      scuze (Vineri, 19 noiembrie 2010, 22:22)

      panfil flecaru [anonim] i-a raspuns lui Eve

      mai draga, dar de un' dedusesi mata ca fatuloiu are avere ?
      in articol nu se mentioneaza.
      mai mare ca a chelului ?
      da ca a vintului ?!
  • +9 (11 voturi)    
    loool (Vineri, 19 noiembrie 2010, 18:42)

    khjgryt [anonim]

    ha ha ha

    ce stire .... fara arestari.
  • +10 (14 voturi)    
    ce-o zice Nastase acum? (Vineri, 19 noiembrie 2010, 18:46)

    NewLevel [anonim]

    "Ia uite si la astia, mult zgomot pentru nimic!"
  • +16 (18 voturi)    
    Fostul prieten a lui Vantu... (Vineri, 19 noiembrie 2010, 18:55)

    Creator [utilizator]

    Toate societatile unde a intrat el actionar au ajuns devalorizate.
    La SIF-uri detine de mult pachete importante de actiuni, mai mult decat prevede legea,1%.
  • +7 (13 voturi)    
    . (Vineri, 19 noiembrie 2010, 18:56)

    . [anonim]

    Va mai amintiti de cazul politistului comunitar din Tg-Jiu care alerga cu o plasa de bani dupa Mantog si cativa prieteni?Acestia din urma i-au "uitat" pe masa la cofetarie-dar oare cine l-a anuntat pe Mantzy ca e un flagrant????? Sa fim seriosi-astia ne fura pe fata si ne tin in fata televizoarelor cu "LA PIOVRA" varianta damboviteana.
  • +5 (17 voturi)    
    asa da! (Vineri, 19 noiembrie 2010, 19:22)

    tornado [utilizator]

    BRAVO! domnule FATULOIU!! sunteti un adevarat roman !!mai departe no coment!
    • -1 (1 vot)    
      unu (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 6:37)

      unu [anonim] i-a raspuns lui tornado

      pai eu cred ca un adevarat roman ar fi luat spaga, nu ad fi refuzat-o
      oricum, spaga doua case....e foarte ciudata toata treaba
  • +3 (17 voturi)    
    A venit in birou! (Vineri, 19 noiembrie 2010, 19:33)

    Gicu Maracine [anonim]

    Chelu a intrat in biroul lui Fatuloiu si i-a oferit 1 milion de euro!

    Simplu!

    Atat de simplu incat ma face sa cred ca si eu, tu sau orice cetatean al tari, noi toti putem intra-n biroul lui Fatuloiu ca-n... birtu' din Gara de Nord: unu' de frig, altu' de plictiseala, altu' iata! cu o mita mica de 1 milion de euro gasita pierduta pe peron...

    Ca bag-sama asta i-o fi spus Chelu lui Fatuloiu: dom'le! gasii mita asta acisilea langa usa lu' matale, o raportez gasita, vedeti voi militia ce si cum faceti cu ea, sa i-o inapoiati pagubasului ca e pacat sa ramana omu cu paguba de fo doo masini si doo vile! Io mi-am facut datoria de cetatean si contribuabil...
    • +14 (22 voturi)    
      pai nu.....? (Vineri, 19 noiembrie 2010, 19:51)

      elenush [anonim] i-a raspuns lui Gicu Maracine

      oricine poate intra in biroul lui Fatuloiu, dar cu o conditie: sa aiba o sacosa. Si atunci, de la portar la secretara, toti ii deschid usile pana la sefu` al mare.
    • +2 (6 voturi)    
      mda, par cam multe coincidente... (Vineri, 19 noiembrie 2010, 22:29)

      panfil flecaru [anonim] i-a raspuns lui Gicu Maracine

      chelu intra buzna in mai, pe langa baietii aia imbracati in uniformele agiei...si ...aaaa....ca din intamplare, dupa coltz se itzeste si=un echpaj de urgente al zvonalitatii vintoase...si nu numai...
      si numai ce zici peste, hop si baietii dela pro.
      profesinalizm, tata !
      doi si'o litra era cu ochii pe monitoarele dela camere si cu urechile palnie la microfoanele lasate, tot din intamplare, pe biroul lui fatuloiu, de femeia de serviciu.
      scenariu de hollywood.
      dupa care, pupat, nu pe gingii, la dna.
      se pare ca'n ro, toate drumurile duc la dna...
    • -2 (2 voturi)    
      MAFIA-PDL-ista SE SCALDA IN BANI ,IAR ROMANII MOR (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 10:17)

      livia [anonim] i-a raspuns lui Gicu Maracine

      Din toata aceasta diversiune tipic securist-PDL-ista noi ,romanii am aflat ceva ca-n birourile guvernului se dau mita milioane de euro,in timp ce romanii sunt asasinati de masurile criminale de austeritate ale guvernului PDL-UDREA -BASESCU BOC.
  • +6 (10 voturi)    
    Mita adevarata (Vineri, 19 noiembrie 2010, 20:12)

    Ramona [anonim]

    Deci astea sunt sumele care se vehiculeaza cu adevarat in tranzatiile de mituire. Nu carnatii si caltabosii lui Remes. Sau, cine stie, un caltabos = 100.000 de euro, un carnat = 50.000 de euro.
    • +2 (4 voturi)    
      aia era mita de sezon (Vineri, 19 noiembrie 2010, 23:03)

      I [utilizator] i-a raspuns lui Ramona

      :)) Sigur au luat si ei mai mult...
  • +10 (10 voturi)    
    Jocul la bursa (Vineri, 19 noiembrie 2010, 20:24)

    ionut [anonim]

    Astia marii nu "joaca" la bursa ci merg la sigur.E simplu: 2 sau mai multi smecheri vorbiti au fiecare casa lui de brokeraj.Ei fac "alba-neagra" adica tranzactii fictive intre ei in asteptarea unui fraier.
    Tranzactiile sunt reale doar ca plimba banii intre ei la pretul care le convine (iati-o tie,dami-o mie).Cand cumpara un fond strain (fraierul) ratacit pe bursa pretul brusc "scade".Fraierul asteapta cu lunile in zadar cresterea actiunilor pana cand se plictiseste si le vinde in pierdere.Dupa ce fraierul a vandut in pierdere ,acum smecherii au "material rulant" si pretul "creste".Fraierul bineinteles ca este si cunoscut caci smecherii au "antene" la CNVM.
    Iar pe comisarii CNVM nu a reusit sa-i schimbe nimeni (cu anii) caci au si ei rolul lor.
    Si se mai zice ca bursa romana nu are lichiditate.
  • +1 (9 voturi)    
    Praf in ochi. (Vineri, 19 noiembrie 2010, 20:30)

    haiducul [anonim]

    Oricum nimeni nu va face puscarie iar spagile astea mici din bani nostri de la BUGET vor continua.
    Tara mafiotilor, care latra pe toate canalele media ca suntem un popor de asistati,salarii si pensii nesimtie...si toate muncinuile care ni se servesc.
    In schimb ei nu se sfiesc sa-si umfle burtile de parca bugetul tari le apartine.
    Nu inteleg care mai este rolul parlamentului de suntem nevoiti sa-i suportam din moment ce legile trec prin asumarea raspunderi.
    Sa ramana Base cu guvernul mascota(guvern vrem nu vrem trebuie sa avem).
    • +2 (2 voturi)    
      deci, sa recapitulam ce spui (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 7:31)

      bula [anonim] i-a raspuns lui haiducul

      A. Fatuloiu trebuia sa ia spaga, ca tot nu face puscarie nimeni (incitarea la mituire e penala dle haiduc!) B. Ca spaga de un milion e mica (stii tu ceva si nu vrei sa denunti? ca asta se pedepseste) C. Toate televiziunile au servit aseara minciuni D. Este interzisa trecerea legilor prin asumarea raspunderii si deci si Constutia Frantei si a Italiei si a Germaniei sunt gresite. Concluzie: cam multe ineptii pt. un mesaj asa de scurt.
      • 0 (0 voturi)    
        Ok..ineptii. (Duminică, 21 noiembrie 2010, 0:30)

        haiducul [anonim] i-a raspuns lui bula

        De acord cu tine, dar toate astea se petrec sub nasul nostru in...ROMANIA.
    • +3 (3 voturi)    
      las' ca (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 8:49)

      panfil flecaru [anonim] i-a raspuns lui haiducul

      vin ai nostrii, haiducule. vine craisorul muntilor, ponta zapciul si sa vezi echitate. robin hoold de romania. atunci va avea si romanul dreptate. bombo nu'si va mai ascunde oole. mazare va aduce trupa de sambace, dragnea si negoitza vor deschide larg portile hotelurilor, va fi ca inainte, si chiar mai bine.
      si lilici cu un zambet mai larg decat cel de serviciu, unul real, va pune linistit mainile pe peptul de arama, mult incercat in lupte.
      si, cea fost la bardul dela barca, a fost numai o repetitie.
      afet de tun, salve de artilerie.
      s'auzim de bine, haiducule !
      • 0 (0 voturi)    
        Toti o apa si-un pamant. (Duminică, 21 noiembrie 2010, 0:27)

        haiducul [anonim] i-a raspuns lui panfil flecaru

        Niciodata nu am fost si nu voi fi un admirator al PSD atata timp cat mumia criminala iliescu este in VIATA.
        Nici cu PNLul nu imi este rusine din punct de vedere al mafiei.
        Atata timp cat cei care au acaparat puterea dupa 1989 si urmasi lor vor conduce Romania spre dezastru si cand spun asta ma refer la TOATE partidele...vai de tara asta.
  • +2 (4 voturi)    
    Vrajeala (Vineri, 19 noiembrie 2010, 21:08)

    briza [anonim]

    Astia chiar ne cred prosti...
    Fatuloiu imbraca camasa alba a fecioriei si denunta mita, care mita? cea pe care Chelul o denunta si el ca este ceruta... draci de mai intelege ceva ...si asa poporul este vrajit continuu de farsorii din MAI. Oare inginerul Toba ,mare sef, ce participare are si el in aceasta poveste sau si el este fata mare?... televiziunea la fel fata mare, nevinovata, intamplator tocmai trecea pe acolo.... mai, mai alta dracie si uite asa curtea MAI plina de fete mari, fecioare una si una de se impusca interlopi prin tara iar la intersectie seara nu sti cine sta politistul sau interlopul, ca este greu sa-i distingi care-i unul si care altul ca tare seamana unu cu celalalt.... Partea interesanta este ca si Fatuloiu si Toba sunt dintre fetele mari, fecioarele nevinovate pe care le-a pus Base pe ici pe colo...
    • +2 (2 voturi)    
      Nu exista denunt la DNA sau (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 10:08)

      Audit [utilizator] i-a raspuns lui briza

      la o alta institutie din partea lui Chelu. Singurul denunt oficial este cel al lui Fatuloiu.
      Chielu a facut denunt DOAR la iRealitatea. De aceea se si dusese ca "prostu'" cu masinile in strada - pentru presa.
  • +5 (5 voturi)    
    clanurile interlope politienesti (Vineri, 19 noiembrie 2010, 21:21)

    mm [anonim]

    daca ar exista in mod real justificarea bunurilor, banilor persoanelor fizice statul s-ar imbogatii! dar cum sa faci asta cand acolo sus sunt numai ei , ne dam seama ca asta se intampla de dupa revolutie dar pana acum nimic nu a transpirat normal cand ai presedinti papusa, parlament care face ce i se dicteaza ...
  • +3 (3 voturi)    
    corectie (Vineri, 19 noiembrie 2010, 21:51)

    Serpico [anonim]

    CONTROVERSATUL om de afaceri se spune in cazul unui asemenea specimen
  • +6 (8 voturi)    
    imi place (Vineri, 19 noiembrie 2010, 22:55)

    maria [anonim]

    In tara asta sint framintari mari.au inceput sa iasa la iveala tot felul de excrocherii.S-a scormonit in musuroi ,sintem pe calea cea buna.Cite s-au aflat de cind e guv Boc LA PETERE NU S-A AFLAT IN 20 DE ANI.Si de salarii si pensii astronomice asi de sefi de agentii de zecii de mii de euro,de prof universitari cu zeci de mii de eoro pe luna,fiind in acelasi timp si parlamentarisi patroni.Pe timpul l;ui Iliescu si Tariceanu tacere de mormint .Bravo d-le Boc scoateti mizeria la suprafata a venit timpul ca sa vedem si noi mizeria si coruptia din institutiile statului.
    • +1 (3 voturi)    
      stimata doamna (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 0:39)

      alex nambani [anonim] i-a raspuns lui maria

      riscul e imens. se incearca destabilizarea tarii. desi stabilitate n-a mai fost de pe vremea lui g.g.d.
      prietenii stiu de ce.
    • -1 (1 vot)    
      mai usor cu "calea buna" (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 12:30)

      stratulatpetru1213363461284 [utilizator] i-a raspuns lui maria

      Majoritatea, daca nu toti, mafiotii de la putere au fost numiti in posturi de cuplul tragi-comic b&b ! acest "guv.boc" este tata/mama tuturor escrocilor din ro., ne-stimato "marie" !
  • +2 (4 voturi)    
    Nu s-au putut intelege (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 0:09)

    radu [anonim]

    Pai normal ca ceva e intre ei , numai ca nu au negociat cum trebuie si.. cineva s-a suparat...
  • +4 (6 voturi)    
    parerea mea!!! (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 1:39)

    MirceaA [utilizator]

    sa se faca un control al averii lui Fatuloiu. Daca totul e in regula, cumparat din salariu, e ok. Daca nu, e de furat pe aceeasi mana cu mafia.
  • +5 (5 voturi)    
    chelu si tichia (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 1:47)

    Adi [anonim]

    mda, ce sa zic, cine mai trece prin galati stie de chelu si de pacurau si de povestile lor din telesnoveles..
    dar vad ca sunt si baieti informati, care scriu pe forum. ciripoii lansati prin anii '90 au prins aripi si uneori trebuie sa le mai tai, sa nu sar din cotet. si tot asa, trebuie sa le mai iei si gatul.
    liviu mihaiu zicea zilele trecute sa asistam la razbunarea securitatii. adevarul este, ca dupa ce le-au facut in 90, si eu ma razbunam. in anii 90 a fost razbunarea armatei, a urmat revenirea politiei, acum e razbunarea securitatii. sa vedem cine castiga.
    Vai de noi!!
  • -2 (2 voturi)    
    Apropo (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 5:53)

    Munteanu [anonim]

    De ce acest potentat CHELU, nu a venit la birou la mine, la Adi, la Radu, Mircea si alti semnatari a comentariilor? De ce? Poate stia ca bate la o usa care s-a mai deschis si altora! Poate ca avea abonament la acea adresa! Basescule fa curatenia de de toamna la politie. Incepe cu Fatuloiu si termina cu cei din teritoriu. Corputia pute urat deja.
  • 0 (0 voturi)    
    prosti (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 7:00)

    mihaela [anonim]

    Cine a zis, acum 20 ani ; Am fost un dobitoc?
    Chiar suntem luati dedobitoci?
    Schimbarile din functie, daca sunt dovezi, sieu cred ca sunt, nu seputeau face fara circ?
  • +1 (1 vot)    
    Cum dra....ku s-a nimerit acolo... (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 8:24)

    Rammy [utilizator]

    .....irealitatea si pro?E foarte dubios.La prima vedere bravo lui Fatuloiu ca nu a acceptat mita.Cum o fi intrat ala in MAI si cum a ajuns in biroul lui Fatuloiu?Poate l-a ajutat dusmanii,avand in vedere ca si in MAI sunt grupuri pro si anti?Oricum ministrul Traian Igas este un om integru.Sper sa reuseasca sa curete MAI de mafioti bine pusi acolo de 20 de ani.Sper sa aiba oameni de incredere si nu tradatori.
  • +2 (2 voturi)    
    chelu (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 8:27)

    Cocalar [anonim]

    Este omul de casa al lui Ristea Priboi si prin excrocherii financiare a pus mana si pe ALTUR Slatina unde conform modului de lucru al banditilor a devalizat-o a ramas numai o sectie de productie care aduce venituri considerabile in euro, firma avand numai export. Tot prin aceasta firma practica numai activitati economice " legale ", sectiile inchise fiind pline cu marfuri a caror provenienta nu se stie.
  • +2 (2 voturi)    
    Cel mai fain!!! (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 9:48)

    Daniel [anonim]

    Da' cel mai fain n-a fost aia cu echipa pseudoteleviziunii "realitatea" care trecea "intamplator" prin sediul M.I.
  • +2 (2 voturi)    
    Despre aceasta actiune, (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 10:00)

    Audit [utilizator]

    parerea mea este urmatoarea:
    1. iRealitatea era "intamplator" acolo fiind chemata de "omul de afaceri" Chielu pentru ingroparea lui Fatuloiu;
    2. dl. Fatuloiu este foarte incomod in minister pentru ca nu pune "botul" si mai grav nu ii lasa nici pe alti;
    3. dl. Fatuloiu (ii spun din experienta) va fi oricum exclus, TOCMAI pentru ca este prea corect. Nu acum. In 2-3 luni va pleca "singur". Este incomod.

    Eu ii doresc acestui DOMN noroc, sanatate si sa reziste.
  • -3 (3 voturi)    
    Astia chiar ne cred pe toti prosti? (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 10:37)

    Celia [anonim]

    Eu sunt siderata de situatie. Chiar ne cred pe toti prosti??? probabil ca omu' de afaceri nu a cotizat cat trebuia si de asta a fost "dat in gat". Sa fim seriosi...Fatuloiu isi vede amenintata pozitia dupa toate scandalurile din ultima vreme si acum victimizeaza...mai lasa-ne nene ca nu suntem toti idioti!
  • +3 (3 voturi)    
    Romania:grajdurile lui Augias:) (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 11:44)

    Iocan [anonim]

    Curatenia trebuie facuta cu MATUROIUL...BASE.:))

    Buna "lucratura" felicitari..pentru cine a gandit-o.:)
    Iar treaba cu masinile alea 4x4 in parcare a fost SUPER.:)) Ptiu una chiar avea si nr 13...ghinion..:))

    Si atunci vor fi si bani la GUVERN, si bani pentru INVESTITI, Europa sa cam plictisit sa ne " CERTE " pentru CORUPTIE.

    Opozitia este "mana moarta", cunoaste toate mizeriile din sistem si tace.
    Populatia acum cam stie si ea cam ce se intampla prin tara.

    Asteptam sa vedem SI un REZULTAT PALPABIL. Nu doar o "lovitura" de imagine...Succes !!!
  • -1 (1 vot)    
    stati cuminti (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 12:36)

    gabriel [anonim]

    e clar ca nu sau inteles la bani si hop sa suxci oameni plus ca sunt in vizor luati cam toti dupa scandalul de la piatra neam
  • -3 (3 voturi)    
    Pastile (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 12:40)

    Task Damager [anonim]

    Si uite asa Puterea v-a mai servit o pastila din tratamentul zilnic de spalare a creierelor. Nu zic ca astia or fi curati, dar ma tem ca nu e altceva decat praf in ochi, sa nu vedem ce frunze mai cumpara Nuti. Sa uitam de magariile facute de pedelei si de seful lor chior. Si Chelu si Fatuloiu vor avea aceeasi soarta ca si ceilalti hoti din tara asta. Vor sta bine mersi. Hai pa
  • +2 (2 voturi)    
    Actionari tepuiti (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 14:24)

    AS CPL TG JIU-ROSTRAMO SA [anonim]

    Aceeasi afacere murdara a facut si la Tg Jiu in martie anul acesta , cu actiunile - AS CPL TG JIU din cadrul ROSTRAMO SA ( fabrica de mobila ) care nu puteau fi vindute decat in cadrul membrilor si salariatilor din interior. Oare ,cum a reusit ???
  • -2 (2 voturi)    
    Tornado,aprinde lumina ! (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 16:10)

    CD [utilizator]

    Fiul lui Fatuloiu care incasa efectiv mita negociata de tatal sau a fost mirosit de ...Petre Toba si DNA !
    De aceea erau masinile,in parcare , cele doua case si banii ! Ca sa vina fiul sa le ia ! De aceea a facut si
    el denunt ,sa se spele impreuna,tata si fiu !
  • -2 (2 voturi)    
    Raspuns pentru Gabish : (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 17:19)

    CD [utilizator]

    ....esti postac in solda lui Fatuloiu care negocia mita in birou ..dupa care ..fiul sau era cel care o incasa ..De aceea a coborat in parcarea MAI :ca sa vada masinile (chipurile s-o salute pe sotia unuia din cei veniti cu Chelu si sa vada copiul de 4 luni ..ca si cum de asta platim noi,romanii ,secretarii de stata :sas-i faca bezele cu infrcatorii ,sotiile si copii lor !)! Dupa care urma preluare de fiul sau Alexandru Fatuloiu !Asta era practica !Numai ca cineva a rasuflat ca DNA si.... Petre Toba aveau cunostinta de practica luarii mitei de secretarul de stat Fatuloiu ,prin fiul lui ! Si atunci ,hop ,denuntul combinat:tata si fiu ,ca sa se spele !
    Ca altfel cum se poate explica ca un ditamai secretar de stat este ajutat in exercitarea atributiilor oficiale de fiul sau (un tanar , de altfel),care depune si el denunt la DNA , pentru a-si apara tatal amenintat de o mita de un milion euro ! Hai sa fim seriosi , un secretar de stat care procedeza ca infractorii (:sa depunem doua denunturi ca sa fim mai tari noi , decat Chelu ,care-i singur )nu-i decat un farsor ,infricosat ca DNA -ul si ..Petre Toba a dat de urma fiului care incaseaza banii pentru serviciile de trafic de influenta prestate de tata !
    Si dovada ca este asa :nu vedeti ca Petre Toba nu iese pe sticla ,deloc ,desi Fatuloiu i-a cerut demisia ,in disperare de cauza ca e monitorizat si el si fiul sau ! Aceasta este si ratiunea pentru care a cerut demisia lui Soric ! Sa se apere ! Sa indeparteze banuielile care planau asupra lui !
    Oare va spune ceva ca Fatuloiu este omul lui Blaga si ca a fost cocolosit pana acum ?!Va spune ceva si regizarea cu demisiile sefilor de post din Neamt!
    Daca da atunci urmariti firul evenimentelor pentru ca sigur va iesi la iveala ca fiul lui fatuloiu facea incasarile pe teren,iar tatl negocia la birou !
  • 0 (0 voturi)    
    Nume predestinate chelu-soric-toba... (Luni, 22 noiembrie 2010, 14:26)

    Marcu Vasile [anonim]

    Ce nume predestinate au ! Asa nume, asa oameni !
    Avem si Boureanu !
    Mai urmeaza sa intre in scena oameni cu nume ca: COPITA, PURCELUS, OAIE, BERBEC si vom avea toata fauna !
    BOC le intrece pe toate si va face POC !
    Astia sunt buni sa efectueze Dansul Mingiurikului Despanushat , miscari pielindrice si sa cante la KOPITUTZ ! De asta sunt buni ! Cred ca nici la circ nu-i mai primeste nimeni !