VIDEO UPDATE Mitingul politistilor: Protestul de la Palatul Cotroceni s-a incheiat. Sindicalistii au scandat "Iesi afara, javra ordinara!" si ameninta cu un nou protest de trei zile, din 7 octombrie

de Redactia Stiri     HotNews.ro
Vineri, 24 septembrie 2010, 8:31 Actualitate | Esenţial


Mitingul politistilor
Foto: HotNews / DP
Mii de politisti au manifestat vineri in fata Palatului Cotroceni, intr-un protest neautorizat. Mitingul a inceput dimineata, in Piata Victoriei, unde manifestantii i-au cerut presedintelui Traian Basescu sa vina sa discute cu ei, amenintand ca, in caz contrar, se vor deplasa ei la Cotroceni. Protestul de la Cotroceni s-a incheiat fara incidente, dar sindicalistii ameninta ca vor organiza o noua manifestatie de trei zile incepand cu 7 octombrie.

ORA 15,55 De 20 de minute, liderii sindicali negociaza cu participantii la miting sa paraseasca piata din fata Palatului Cotroceni.

Bogdan Hossu le-a promis acestora ca o sa organizeze un protest de trei zile, incepand cu 7 octombrie.

Un grup de peste 1.000 de protestatari refuza sa plece si spun ca asteapta sa iasa presedintele Basescu.

Ora 15, 25 Presedintele Cartel Alfa, Bogdan Hossu: "Presedintele ne-a transmis prin consilierul Piscociu ca in opinia sa manifestatia este ilegala si ca presedintele nu vine afara sa discute cu noi atata vreme cat manifestatia e ilegala".

"Probabil vom discuta cu el atunci cand vom veni si vom bloca pentru cateva zile Cotroceniul. Vom lua autorizatie sa ramanem non-stop in piata", a precizat Hossu, la iesirea din Palatul Cotroceni.

Ora 15,00 Paraschiv Toader, vicepresedinte la Cartel Alfa, i-a anuntat pe politisti ca a discutat cu doi consilieri prezidentiali, carora le-a cerut ca presedintele Traian Basescu sa iasa din Palatul Cotroceni si sa discute cu ei.

Delegatia protestatarilor a fost informata de cei doi consilieri ca cererea politistilor va fi transmisa sefului statului.

Paraschiv Toader a precizat ca politistii sunt decisi sa-si continue protestul pana cand presedintele va veni sa discute cu ei.

Purtatorul de cuvant al Jandarmeriei, Marius Militaru, a afirmat ca fiecare lider sindical care a organizat protestul de la Cotroceni vor fi amendati cu sume pana la 10.000 de lei, pentru nerespectarea protocolului si programului de protest.

Ora 14,30 O parte dintre protestatari a inceput sa se imprastie. Manifestantii, in jur de 2.000 de persoane, se afla la intrarea de la Statuia Leu si scandeaza lozinci impotriva guvernului si a lui Traian Basescu.

Ora 13,50 O delegatie e sindicalistilor a intrat in Palatul Cotroceni, unde se va intalni cu consilierul de stat pentru Relatia cu autoritatile publice si societatea civila, Gabriel Piscociu, pentru a-si prezenta revendicarile.

ORA 13,20 Politistii au ajuns la Palatul Cotroceni. Mai multi protestatari au aruncat cu caschetele in curtea palatului

UPDATE In jurul orei 12,00, protestatarii, in numar de peste 6.000, au plecat incolonati spre Palatul Cotroceni.

Manifestantii nu au autorizatie pentru acest protest si sunt insotiti de trupele de jandarmi.



Sindicalistii spun ca este vorba de o actiune spontana: "Si noi respectam legea asa cum ne respecta guvernul drepturile. Noi nu comitem nicio ilegalitate, guvernul comite o ilegalitate cu drepturile noastre salariale. (Marsul, n.r.) l-am autorizat noi", a afirmat presedintele SNPPC, Marian Gruia.

Cateva sute de politisti afiliati la confederatia Cartel Alfa au inceput protestul, vineri dimineata, in Piata Victoriei, oamenii strigand "Jos Guvernul, jos incompetentii". Politistii cer stoparea disponibilizarilor, mentinerea varstei si a criteriilor actuale din legea pensiilor, plata integrala a activitatii prestate, deblocarea finantarii sistemului, relateaza Mediafax.

Presedintele SNPPC, Marian Gruia, a facut apel la echipajele de servicii secrete din Piata Victoriei sa il anunte pe presedintele Traian Basescu sa vina in Piata Victoriei pana la ora 12.00.

Gruia a spus ca, daca la ora 12.00, presedintele nu este in Piata Victoriei, toti politistii se vor incolona spre Calea Victoriei, spre Cotroceni.

Liderul sindical a mai facut apel catre toti politistii din Bucuresti sa opreasca munca doua- trei ore si sa vina alaturi de ei, in Piata Victoriei.

In Piata Victoriei mai sunt prezenti sindicalisti din sectorul economic, politie si penitenciare.

Sindicatul National al Politistilor si Vamesilor "Pro Lex" a anuntat ca va fi prezent la protestul de vineri. Membrii "Pro Lex" se aratau dispusi sa continue actiunile de protest chiar si dupa data de 24 septembrie, daca nu vor constata o imbunatatire a conditiilor de salarizare si de munca.

Membrii sindicatului sunt nemultumiti de "degradarea situatiei sociale ca urmare a taierii veniturilor cu 25 la suta", de lipsa logisticii necesare pentru activitatea profesionala de zi cu zi, de faptul ca fac ore suplimentare fara a fi platiti pentru acestea, de cresterea varstei de pensionare si de eliminarea "nedreapta a pensiilor speciale aferente statutului lor".

Politistii au inceput protestele luni, 20 septembrie, cand au decis sa isi reduca activitatea la 75% pe motiv ca sunt platiti  exact cu acelasi procent din salariu. Astfel ei nu mai participa la audieri in dosarele penale, nu mai dau amenzi si nu mai dirijeaza circulatia.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.














21764 vizualizari

  • +65 (89 voturi)    
    Vamesii! (Vineri, 24 septembrie 2010, 8:50)

    Vizitiul [utilizator]

    Da! Vamesii sunt de departe cea mai defavorizata categorie de bugetari!

    "Sa ne dea ca luam si pe langa, doar avem doua maini!"
    • -41 (85 voturi)    
      deh, macar nu fura ca Roberta (Vineri, 24 septembrie 2010, 11:35)

      cotoi [anonim] i-a raspuns lui Vizitiul

      in fata camerelor de supraveghere.
      • +26 (58 voturi)    
        si nici nu santajeaza pentru sume de (Vineri, 24 septembrie 2010, 12:01)

        AntiComunisti [anonim] i-a raspuns lui cotoi

        zeci/sute de milioane .... ca Ponta
        doar la scoala de vara de la bunicul KGBist ce a putut sa invete naparca comunista ?!
        • +8 (16 voturi)    
          Politist-adjectiv ? (Vineri, 24 septembrie 2010, 16:38)

          judex [anonim] i-a raspuns lui AntiComunisti

          Memento:
          Presedintele PSD Bucuresti, Marian Vanghelie, a declarat vineri seara ca social-democratii ar putea sa organizeze un mars de protest in Capitala de 100-200 de mii de persoane impotriva actiunilor care ar fi orchestrate de Traian Basescu impotriva unor lideri ai PSD, relateaza NewsIn.
          • -5 (13 voturi)    
            Cine a organizat sezonul de mitinguri (Vineri, 24 septembrie 2010, 17:07)

            Foarte frumos lucrat [anonim] i-a raspuns lui judex

            Am si eu o intrebare:sindicalistii lucreaza dupa horoscop? Pentru ca a fost greu pentru Scorpion doar pana la 19 septembrie.
            Poate ca sa il menajeze pe seful mare sa faca fata la aceste incercari ale strazii mai ales ca a fost si cam bolnavior , dupa cum s-a scris in presa.
            • +7 (13 voturi)    
              Totul se transforma dirijat (Vineri, 24 septembrie 2010, 17:20)

              Nimic nu este intamplator [anonim] i-a raspuns lui Foarte frumos lucrat

              In spiritul dominant
              Al legii gravitatii

              Agitati-va necontenit
              Sub coordonare

              Tot la vale iar la vale...
              Pana la ultima suflare...
      • +23 (31 voturi)    
        Aha! (Vineri, 24 septembrie 2010, 12:18)

        Vizitiul [utilizator] i-a raspuns lui cotoi

        Deci furtul este ok daca e pe neve! Interesanta mentalitate!
        • -7 (23 voturi)    
          Furtul e ok (Vineri, 24 septembrie 2010, 13:26)

          Constantin [anonim] i-a raspuns lui Vizitiul

          atata timp cat nu incalca nicio lege, adica e pe neve cum zici tu. Omenirea progreseaza, in primul rand, ca e hoata si e in stare sa profite de orice.
          • +17 (23 voturi)    
            Viitorul (Vineri, 24 septembrie 2010, 13:29)

            Vizitiul [utilizator] i-a raspuns lui Constantin

            Uite de-aia Romania este unde este iar politicienii va reprezinta!
            • -12 (24 voturi)    
              ameninţările lui Blaga (Vineri, 24 septembrie 2010, 16:13)

              dan [anonim] i-a raspuns lui Vizitiul

              1. Poliţiştii n-au fost în grevă ci au protestat. Au dreptul la protest.

              2. Marşul a fost spontan. Pentru protest spontan nu e nevoie de autorizaţie.

              Aşa că domnul Blaga să-şi bage ameninţările undeva!
              • +5 (5 voturi)    
                re: ameninţările lui Blaga (Vineri, 24 septembrie 2010, 20:42)

                John Doe [utilizator] i-a raspuns lui dan

                ia du-te tu si protesteaza "spontan" in fata palatului presidential sau regal intr-o tara mai civilizata ca a noastra ( Germania, Olanda, Austria, Franta.sau char Cehia, Slovacia, Polonia) si ai sa vezi ce bastoane "spontane" ai sa primesti, plus bonus cel putin o noapte gratuita la racoare
      • +37 (57 voturi)    
        poliţişti au strigat "ieşi afară, javră ordinară"! (Vineri, 24 septembrie 2010, 14:20)

        dan [anonim] i-a raspuns lui cotoi

        Cu limbajul au sărit calul. Să păstreze decenţa pentru că sunt reprezentanţii forţelor de ordine totuşi.
        • +30 (46 voturi)    
          Incredibil. (Vineri, 24 septembrie 2010, 14:55)

          bgd [utilizator] i-a raspuns lui dan

          Si ne mai intrebam de ce suntem in situatia asta....uite de asta. Astia sunt o parte din reprezentantii legii si ordinii din tara. 0 bun simt, 0 educatie, 0 minte.
          O sa ramana in tara asta numai golanii, tiganii si taranii. Pana la urma toti oamenii de calitate vor pleca.
          • -8 (36 voturi)    
            taranii sunt oameni de calitate (Vineri, 24 septembrie 2010, 15:36)

            adrian [anonim] i-a raspuns lui bgd

            marinarii nu
          • -6 (26 voturi)    
            total de acord (Vineri, 24 septembrie 2010, 16:13)

            cosminrs [utilizator] i-a raspuns lui bgd

            cum pot sa isi permita sa vorbeasca ca presedintele?
        • -14 (26 voturi)    
          nici vorba (Vineri, 24 septembrie 2010, 15:56)

          srpc [utilizator] i-a raspuns lui dan

          mie imi par foarte potoliti; cuvintele sunt zero; ia sa-i traga niste bulane pe ceafa marinelului, atunci sa vezi show!
        • +8 (20 voturi)    
          ei sunt de dooj de ani (Vineri, 24 septembrie 2010, 15:58)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui dan

          frati cu infractorii - de unde dreaq atata decenta???
        • +11 (15 voturi)    
          pai daca "organu" striga asa eu cum sa strig ? (Vineri, 24 septembrie 2010, 17:18)

          cetateanu [anonim] i-a raspuns lui dan

          pe mine ma amendeaza daca strig asa,pe ei de ce nu ?
          • +13 (13 voturi)    
            pe tine te si salta (Vineri, 24 septembrie 2010, 17:44)

            zaboo [utilizator] i-a raspuns lui cetateanu

            daca n-ai autorizatie si iesi in strada... asta ai uitat sa adaugi
        • +3 (3 voturi)    
          decenta (Vineri, 24 septembrie 2010, 20:45)

          John Doe [utilizator] i-a raspuns lui dan

          ca sa pastrezi ceva ar trebui ca mai intai sa ai acel ceva, fie el si decenta
        • +2 (2 voturi)    
          Limbajul este graitor ... (Sâmbătă, 25 septembrie 2010, 9:30)

          yyyyyy [utilizator] i-a raspuns lui dan

          Limbajul folosit de politisti(i PSD) in meetingul "spontan" este mai mult decit graitor si caracterizant pentru speta care face parte din politie in momentul de fata: indivizi care comit cu vorba (insulte) si fapta (amenintari) infractiuni pentru care legea are prevederi de sanctionare - poate va mirati de ce din 1990 incoace nimeni nu da socoteala pentru nimic si cind presedintele incearca sa impuna litera legii prin putinii care au vrut/vor sa o instaureze (Monica Nicolau si alti citiva numarati pe degete) se numeste ca face scandal (vezi ultimul episod Vantu) si stirneste demonstratii ??? Va mirati de ce politicieni, "oameni de afaceri", legiuitori, se fac scapati unii pe altii? Iata de ce - iata cine face parte din politie, oameni care au un limbaj interlop, insalubru, de ultima speta - trebuie sa ai o lipsa totala de caracter ca sa poti fi capabil sa te pretezi la asa ceva, sa racnesti asemenea injurii!!! Dar ce sa ne mai miram, foarte probabil ca "demonstrantii" si-au schimbat costumele de mineri de daunazi cu uniformele de politisti de azi. Manevra clanului Iliescu-Nastase este mai mult decit transparenta, ca sa inabuse reactiile celor care au protestat impotriva comportamentului de birjar al lui Ponta (nu-i asa ca aproape ca ati utitat de potopul de apelative injurioase adresate de Ponta presedintelui, asta se si dorea) au mai pus un pai pe foc - politistii demonstranti au venit la rampa sa se solidarizeze cu Ponta...
      • +4 (4 voturi)    
        raspunderea (Sâmbătă, 25 septembrie 2010, 0:57)

        Serje [utilizator] i-a raspuns lui cotoi

        Ar trebui ca mafiotii oligarhi sa-si ia raspunderea pentru organizarea acestor mitinguri in care se cere de la tribuna incalcarea legilor, moarte premierului, moarte presedintelui. E mana lui Felix Voiculescu si lui Nus Vantu FNI.
        Este o incercare de lovitura de Stat din partea acestor nelegiuiti certati cu legea si nepedepsiti inca pentru faradelegile lor. Trebuie mai mare fermitate din partea aparatorilor legilor tarii, sa nu-i mai lase sa zburde pe toti infractorii, fosti securisti, turnatori, actuali mafioti oligarhi. Opinia publica trebuie sa fie mai hotarata si mai prezenta in a distruge din radacina acest rau periculos pentru santatatea natiei.
    • -20 (40 voturi)    
      gandesti extrem de prost... (Vineri, 24 septembrie 2010, 12:18)

      me [anonim] i-a raspuns lui Vizitiul

      vamerii fura de rup...
      dar tu trebuie sa-i platesti ca sa nu mai fure (si evident sa-i arestezi daca o fac)...
      dar cand le dau 1000/luna sau cat or avea nu te poti astepta sa fie incoruptibili.
      de asemenea nu trebuie sa ne gandim la cat castiga omu cu spaga... ci cat castiga real, pentru ca acolo e buba... daca real ar castiga cat castiga cu spaca, nu ar mai fi nevoie sa ia spaga
      • +25 (35 voturi)    
        Extrem? :) (Vineri, 24 septembrie 2010, 13:03)

        Vizitiul [utilizator] i-a raspuns lui me

        1. Sa nu se faca vamesi daca nu le convine salariul.
        2. O onoare si un moral nepatate nu mai au valoare in tara asta?
        3. Nu se aresteaza, mai auzi de cate unul arestat, probabil ca o fi fost mai fraier si nu a stiut cum sa faca treaba.
        • +16 (22 voturi)    
          1,2,3 (Vineri, 24 septembrie 2010, 15:25)

          Vendeta [anonim] i-a raspuns lui Vizitiul

          1) nu se anagajeaza pt salariu ci pt mita
          2) onoare, moralitate la noi?glumest?!
          3) aia arestati sunt legati doar de forma si doar la tv ca sa arata prostimii ca justitia merge
      • +28 (32 voturi)    
        gandire buna sau proasta (Vineri, 24 septembrie 2010, 13:07)

        amidona [anonim] i-a raspuns lui me

        eu cred ca tu gandesti prost daca crezi ca cineva trebuie platit ca sa nu mai fure. furtul e o infractiune incriminata de legile omenirii de cand e ea, iar salariul mic nu reprezinta o circumstanta atenuanta.
        pe urma , de unde stii ca un salariu de 100 de milioane spre pilda l-ar face pe incasatorul de spaga sa renute la a mai pretinde sau accepta spaga ?
      • 0 (0 voturi)    
        Bravo! (Sâmbătă, 25 septembrie 2010, 9:34)

        yyyyyy [utilizator] i-a raspuns lui me

        Bravo - o apa si un pamint!
    • +23 (37 voturi)    
      Culmea sindicalismului (Vineri, 24 septembrie 2010, 12:57)

      Costi [anonim] i-a raspuns lui Vizitiul

      Politisti si Vamesi !!!! Se plang de necazuri. Cine crede ????
    • -9 (29 voturi)    
      Intrebare (Vineri, 24 septembrie 2010, 14:37)

      Sun Tzu [utilizator] i-a raspuns lui Vizitiul

      Oare va iesi javra?:-)))
    • +14 (24 voturi)    
      ... (Vineri, 24 septembrie 2010, 15:50)

      d [anonim] i-a raspuns lui Vizitiul

      Se vede ca Base a deranjat "sistemul".
      • +3 (3 voturi)    
        Deranjeaza foarte mult sistemul (Sâmbătă, 25 septembrie 2010, 9:38)

        yyyyyy [utilizator] i-a raspuns lui d

        Presedintele deranjeaza foarte mult sistemul - mai bine zis coteria Iliescu Nastase, sustinatorii, afiliatii, ca urmare continua campanie de atacuri, sarja, de inscenari, ploaia de injurii si calomnii si cite si mai cite ...
    • +9 (19 voturi)    
      Politisti? (Vineri, 24 septembrie 2010, 16:48)

      sorin [anonim] i-a raspuns lui Vizitiul

      Platiti sa apere ordinea?...si fac scandal
      Platiti sa ne pazeasca de hoti?...si iau mita.
      Platiti sa ne apere de talhari?...si-i protejeaza.
      Lucreaza la stat si habar nu au cine este presedintele si atributiile lui.
      Daca nu sunt multumiti de ceea ce iau de la sta sa-si dea demisia...sa nu mai iasa la pensie mai devreme, sa nu mai ia pensie peste media salariala ...v-ati nascut cu cashchetele pe cap de nu puteti si altceva in viata???
      • -1 (3 voturi)    
        politistii sunt platiti ?-habar nu ai ce vorbesti (Sâmbătă, 25 septembrie 2010, 13:46)

        delta [anonim] i-a raspuns lui sorin

        Platiti? De ce nu te faci tu politist mah sa te plateasca pe tine cu 2 lei sa iti iei rangi in cap de la scursurile societatii? O sa va mai pazeasca dracu de hoti ptr ca sunteti niste cretini, Ce spaga iau cei de la ordine publica mai desteptule sau cei din penitenciare? daca media de viata a unui politist e de 62 de ani si ei vor sa te scoata la 65 aia e devreme nu? hai mars mai papagalule
        • +1 (1 vot)    
          Miting politisti (Luni, 27 septembrie 2010, 13:12)

          Anti [anonim] i-a raspuns lui delta

          Nu te face politist, bade, daca nu-ti convine. Te-ai dus acolo sa te fatzai mandru in uniforma pe ulitele satului unde ai absolvit 5 clase primare ??? Jigodii ordinare sunteti voi, militieni garcisti care incercati sa destabilizati tara, la ordinele liderilor de sindicat. Fraierule, tu ai sa mori sarantoc, in timp ce liderul pe care-l pupi in fund face shopping la Paris si vacante in Italia.
        • +1 (1 vot)    
          Retardatilor (Luni, 27 septembrie 2010, 13:34)

          Stalin [anonim] i-a raspuns lui delta

          TOTI politistii sunt corupti, de aia se fac politisti, jigodii ordinare ce sunteti! Nu cu 25% trebuia sa va reduca salariul, ci cu 50% cel putin. Si jumate din voi afara! Tu iei rangi in cap? Meriti, trebuie sa iei mai multe! Nu va ajung banii? Pentru ca TOTI v-ati bagat la tot felul de credite, aveti BMW-uri si Audi-uri, vile, terenuri, case de vacanta. De aia merge prost treaba la noi, din cauza politiei...
    • -5 (11 voturi)    
      ... (Vineri, 24 septembrie 2010, 19:02)

      ToBeOrNotToBe [utilizator] i-a raspuns lui Vizitiul

      1) este gresit sa consideri o intreaga breasla ca infecta doar pentru ca exista vamesi care iau spaga. In acelasi mod suntem considerati si noi romanii niste tigani doar ptr ca exista si tigani in tarile alea care se poarta ca niste salbatici.

      2) Ar trebui sa-ti dea de gandit insasi prin prisma faptului ca oamenii aia protesteaza ca ei defapt nu ar fi avut nici un motiv sa protesteze daca intr-adevar ar fi luat si ei spaga...

      Apropo (in acelasi spirit si mod de gandire cu al tau) vezi ca la tine in uzina/firma exista niste colegi de-ai tai care fura. Hotule !!! Pune mana la munca !!!
    • +6 (6 voturi)    
      vama (Vineri, 24 septembrie 2010, 19:31)

      bula [anonim] i-a raspuns lui Vizitiul

      face parte din Min. de Finante nu din politie. A nu se confunda cu politia de frontiera.
    • +3 (7 voturi)    
      cea mai josnica profesie:politist in Romania (Vineri, 24 septembrie 2010, 20:26)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui Vizitiul

      cred ca astazi Statul Roman a vazut in clar cati bani fac politistii in Romania !Reducerea urgenta a armatei de inutili=84.000= a acestor posibili infractori ,sau strungari sau pictori de exceptie daca nu ar fi fost atrasi in mod nedemn in politie-ei avand la baza meserii valoroase-repet,reducerea armatei de inutili este urgenta ,stringenta si utila societatii romane!lideri sindicali umflati de traiul bun ca Hossu,Marica si alte haimanale sindicale trebuie la modul rapid trimisi unde le este locul cu averile confiscate!statul trebuie intarit ,nu slabit!
      Staul lui Iliescu a fost un stat militaro-politienesc care mima democratia doar pentru a masca si impacheta privilegiile acordate militarilor,securistilor si politistilor !
      In Romania ester necesara Garda Nationala -un corp de voluntari de elita -care sa apere institutiile statului fara remuscari -chemati si adunati atunci cand e cazul !politistii vor un stat politienesc,medicii un stat medical, militarii un stat militarizat,toti vor orice le convine ,mai putin un stat democratic si puternic!
      au romanii de ce sa nu mistocareasca acesti 6000 de garcea ,cati au demonstrat astazi!
      • 0 (6 voturi)    
        esti penibil (Vineri, 24 septembrie 2010, 21:20)

        mutica eugen [anonim] i-a raspuns lui Eneas

        daca tu crezi ca un stat merge doar cu voluntari.nu sunt politist,dar e o jignire sa-i pui pe toti in aceeasi oala,doar pt.ca sunt unii corupti.avem nevoie de politisti si daca nu-i respectam(inclusiv salarial),ajungem de c----t.Mi se pare ca nu te prea duce capul decat la matzul propriu.
    • +1 (1 vot)    
      vameşii (Sâmbătă, 25 septembrie 2010, 22:06)

      angela [anonim] i-a raspuns lui Vizitiul

      Da, da... Cred că-şi cer dreptul la şpagă şi să fie legală!
  • +28 (52 voturi)    
    haha (Vineri, 24 septembrie 2010, 8:53)

    masteryodda [utilizator]

    cred ca isi injura vamesi liderii sindicali non-stop. In loc sa stea la vama sa primeasca spaga, ei se plimba prin bucuresti si le mai taie si ziua de salar. :))
    http://www.gandul.info/eveniment/spaga-minima-zilnica-unui-vames-500-000-lei-273469

    Aia era 2006, de atunci se mai aduna inflatia plus increderea in ei
  • +30 (40 voturi)    
    fara (Vineri, 24 septembrie 2010, 9:03)

    Bazil [anonim]

    Sper sa se adauge la proteste si vamesii din Moravita, de la granita cu Serbia. Ma refer la cei din tura de seara. Stiu ei de ce. Le dau ca exemplu masina TM 97YUL (un Audi 4) din grupul de 4 masini vamuite la gramada.
  • +41 (53 voturi)    
    culmea nevinovatiei (Vineri, 24 septembrie 2010, 9:06)

    george [anonim]

    culmea nevinovatiei , militienii si vamesii ..
    Imi amintesc articolul cu vamesii prinsi cu banii in cutia ciinelui si la ciorap (la propriu)
    Si imi amintesc de militianul de pe scara mea venind pe la 10 dimineata cu un sac de plastic (de 3 duble ) , transparent, jumatate plin cu cirnati ..
    Acelasi militian care abia daca dadea din cap , citeodata , la salutul me . Il salutam in sem de respect pentru mine ..
    Caldura mare domnu' militian , caldura mare !
  • +33 (43 voturi)    
    rasu' plansu' (Vineri, 24 septembrie 2010, 9:07)

    rogue [anonim]

    Cand citesc stirea despre politisti si mai ales despre vamesi... nu stiu daca sa rad sau sa plang!
    N-am vazut de mult un vames in Romania sa traiasca strict din salariu (prarerea mea) si nici nu inteleg in ce consta reducerea activitatii politiei - 75% fata de ce??? Cand a lucrat politia serios ca sa poti constata acum "reducerea activitatii"? n-au dirijat nici pana acum circulatia, n-au data amenzi nici pana acum... :)
  • +37 (47 voturi)    
    !!! (Vineri, 24 septembrie 2010, 9:07)

    cristiian [utilizator]

    Dati-i afara domnilor ca sunt cei mai corupti! Vamesi fac cel putin 500 de eur pe zi spaga!!!
    Afara cu ei ca sunt tineri care ar vrea sa munceasca pe salariul lor! Greva acestor cadre este un ultraj la adresa cetatenilor romaniei.
    Dati-i afara!!!
  • +33 (45 voturi)    
    Spaga cea mai consistenta (Vineri, 24 septembrie 2010, 9:13)

    Audit [utilizator]

    a iesit in strada!

    Deja se arunca in penibil miscarile de strada. Ar fi trebuit sa se abtina, sa gaseasca o justificare ceva cum ca ar protesta dar nu pot parasi locul de munca.

    SUPERPENIBIL!!!
    • -4 (34 voturi)    
      de Vamesul Blaga ati uitat? (Vineri, 24 septembrie 2010, 12:05)

      ciutacu [anonim] i-a raspuns lui Audit

      ca doar a fost sef de vama. Oare cat a luat si a dus la partid??
      • +8 (14 voturi)    
        pai n-are felix cifra exacta??? (Vineri, 24 septembrie 2010, 16:07)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui ciutacu

        nici patriciu vreun filmulet pe tema asta???
        • -5 (9 voturi)    
          bai zaboo....las-o jos ca macaie ! (Vineri, 24 septembrie 2010, 18:53)

          Cetateanul anonim [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

          Blaga a fost sef de vama, scrie in CV-ul lui.
          Punct.
          Se pare ca un vames se adapteaza rapid la mafia din vami sau este rejectat.
          Blaga a stat vames fara probleme.
          Deci....logic....a fost si este un om corect si cinstit.
          De unde filme de la Patriciu?
          Mai este nevoie?
          P.S. Bag seama ca tu traiesti doar pe Hotnews.
          Iesi omule din casa, priveste in jur, asculta ce spun oamenii pe strada, prin magazine, in autobuz (tramvai)...
          Se pare ca esti atat de pornit incat, atunci cand o sa pice idolul tau, vei avea o cadere atat de grava incat....imi este frica sa ma gandesc ce vei face.
          Viata, realitatea sunt altceva decat Hotnews.
          Iesi din casa!
  • +24 (34 voturi)    
    nemultzumitzi (Vineri, 24 septembrie 2010, 9:37)

    panfil flecaru [anonim]

    de ciubuc....
  • +24 (44 voturi)    
    banc cu vamesi (Vineri, 24 septembrie 2010, 9:39)

    anonim [anonim]

    E ziua unui vames si colegii se gandesc la un cadou:

    Primul coleg: Eu zic sa ii luam un ceas Rolex!
    Ceilalti: Prea putin ma...plus ca mai are 2..

    Al doilea coleg: Eu zic sa ii luam o masina mica..
    Ceilalti: Prea mica ma..unde o mai pune in garaj??!!

    Al treilea coleg: Eu zic sa ii dam 2 zile libere!!
    Ceilalti:Ce zici ma?? E PREA MULT!!!!!!
    • +31 (33 voturi)    
      Mda... (Vineri, 24 septembrie 2010, 11:55)

      OzzyO [utilizator] i-a raspuns lui anonim

      Ai retinut bancul prost si, deloc surprinzator, ai si admiratori. Poanta era sa-l lase doua zile pe tura lor, asa n-are nicio logica.
    • +33 (33 voturi)    
      corectie banc (Vineri, 24 septembrie 2010, 11:58)

      _Dexter [anonim] i-a raspuns lui anonim

      faza era:
      sa-l lasam singur in tura 2 zile ( sa incaseze el singur toata spaga adica.)
    • -4 (10 voturi)    
      bai portocaliilor! (Vineri, 24 septembrie 2010, 19:00)

      Cetateanul anonim [utilizator] i-a raspuns lui anonim

      Ce o tot dati cu vamesii? Pentru ca au cea mai proasta imagine in opinia publica?
      Hai, lasati-o moarta ! In piata , la Cotroceni nu au fost vamesii, astia stateau la vamile lor (sa faca ciubuc).
      In strada , strigand lozinci impotriva sefilor vostrii, erau politistii obisnuiti....imi pare rau, asta e...
      Asa ca "ciocu mic"(vorba deputatei PDL in 2004)...
      Nu va zic cu cine votez. Nu cu PSD. :)
      Sa traiti bine !
  • +16 (26 voturi)    
    Sunteti cam suparati,vad... (Vineri, 24 septembrie 2010, 10:52)

    Vamesu' [anonim]

    De ce,ca doar vamuiesc...Atat.
  • +7 (29 voturi)    
    ziua in care.. (Vineri, 24 septembrie 2010, 11:31)

    VictorM [utilizator]

    Presedintele se coboara sa discute chiar asa cu oricine va fi una foarte neagra. Ar creea un precedent si de atunci toata lumea o sa vrea discutii directe cu el.
  • +18 (38 voturi)    
    au si armamentul din dotare ? (Vineri, 24 septembrie 2010, 11:34)

    panfilf flecaru [anonim]

    Sute de politisti protesteaza in Piata Victoriei si ameninta ca, daca Traian Basescu nu vine sa discute cu ei, pleaca spre Cotroceni
    ...................................
    aha. si ?!
    sper ca aia dela puscarii n'ameninta cu deschiderea portzilor ....

    afara cu ei !
    toti cei proveniti din militie sa fie restructuratti primii, in frunte cu gradele superioare.
    pentru amenintzarea asta, seful politziei si sefii de sectii ar trebui concediati.
    si minstrul.
    • -12 (22 voturi)    
      ah, ministrul... (Vineri, 24 septembrie 2010, 11:36)

      zoe [anonim] i-a raspuns lui panfilf flecaru

      esti sigur ca ministrul va pati ceva?
      • -4 (20 voturi)    
        am zis io ca's sigur (Vineri, 24 septembrie 2010, 11:44)

        panfil flecaru [anonim] i-a raspuns lui zoe

        io zic ca asa ar fi normal intr'o tara normala.
        cand nu's la deonstratzie, politzistii nu prea se vad, nu prea se simt. d'aia atata infractionalitate.
        la sate nici macar nu ies din sedii. numai daca sunt chematzi de urgente sau rugati frumos.

        la relatii cu publicul, sa nu mai vorbim.
        au ramas tot melitzeni.
        muttzi nu merita leafa, oricat ar fi de mica.
        iar de vamesi...ce sa mai discutam.
        astia totzi sunt nemultumiti cu spaga.
        spaga de criza, aaaa ?!

        cat de ceafa groasa, din varful menisterului, speram sa fi fost remaniat data trecuta....
  • +22 (32 voturi)    
    MARE CHESTIE (Vineri, 24 septembrie 2010, 11:44)

    Citizen Kane [utilizator]

    Demonstratiile seamana din ce in ce mai mult a lovitura de stat.
    • -4 (18 voturi)    
      Nu e mare chestia dar o sa fie... (Vineri, 24 septembrie 2010, 11:52)

      om [anonim] i-a raspuns lui Citizen Kane

      Seamana bine cu o lovitura de stat - o singura diferenta inca nu au ucis pe nimeni ca sa traiasca toti.
      • +13 (21 voturi)    
        Sa inceapa cu Iliescu (Vineri, 24 septembrie 2010, 13:29)

        Claude [anonim] i-a raspuns lui om

        asta ne sufoca de 20 de ani...
  • +26 (38 voturi)    
    Te doare mintea (Vineri, 24 septembrie 2010, 11:54)

    Don Ciccio [utilizator]

    Propunerea sindicalistului-sef peste "gabori" aduce a instigare la lovitura de stat; acesta, fost militian ceausist, indeamna la nesupunere militara, dar si la dezordini sociale...
  • +25 (35 voturi)    
    nu-i nimeni obligat să fie poliţist (Vineri, 24 septembrie 2010, 11:58)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    nu-i nimeni obligat să fie poliţist !
    Cui nu-i convine este liber să muncească în altă parte !
    • -5 (19 voturi)    
      Ai vorbit.. (Vineri, 24 septembrie 2010, 15:51)

      fost politist [anonim] i-a raspuns lui PSD-erbedeul

      ...cand trebuia sa taci.de ce nu le dai tu de munca...?Nu toti au avut parte de privilegii, eu ma numar printre cei care au renuntat,iar cum de munca nu este ,a trebuit sa-mi parasec familia,voi cei fara probleme habar nu aveti ce inseamna sa traiesti de pe o zi pe alta.
      • +13 (15 voturi)    
        Corupti (Vineri, 24 septembrie 2010, 16:19)

        gdans [utilizator] i-a raspuns lui fost politist

        Comentatorii se refera la cei corupti din sistem si acestia exista mai ales la circulatie, pasapoarte, vama, etc.

        Bafta la rezolvarea problemelor personale !
  • +18 (30 voturi)    
    nu inteleg... (Vineri, 24 septembrie 2010, 11:59)

    Garda de Fier Vechi [utilizator]

    .... parcapolitistii, armata si judecatorii nu au dreptul prin lege la greva. In afara de armata, astia iau spaga si fac galagie. Asta nu ar trebui sa tina de SIGURANTA NATIONALA?? Si inca ceva: nu sunt atatia amatori sa devina politisti? De ce nu se fac angajari cu tineri care sa inlocuiasca carnatzarii aia burtosi si corupti in uniforma????????????
    • -11 (31 voturi)    
      asta nu e greva! (Vineri, 24 septembrie 2010, 12:04)

      avar [anonim] i-a raspuns lui Garda de Fier Vechi

      e demonstartie!

      Ceea ce e altceva.
      De ce nu te faci politist?
      • +16 (32 voturi)    
        !!! (Vineri, 24 septembrie 2010, 12:34)

        cristiian [utilizator] i-a raspuns lui avar

        Demonstratie te rog sa faci in timpul liber sub un alt nume si sub o alta functie gogule.
        Nu toti locuitorii acestei tari sunt tembeli!
        • -6 (18 voturi)    
          nu toti, doar 50,01% (Vineri, 24 septembrie 2010, 14:37)

          gogu [anonim] i-a raspuns lui cristiian

          stii tu care.
      • +12 (18 voturi)    
        cum sa nu vreau??? (Vineri, 24 septembrie 2010, 13:14)

        Garda de Fier Vechi [utilizator] i-a raspuns lui avar

        .... dar am cateva incompabilitati: am mai mult de 4 clase, diplome bac/facultate valabile si obtinute in Romania si.... cea mai grava, NU AM BURTA
      • +11 (19 voturi)    
        Sunt cumva in timpul liber? (Vineri, 24 septembrie 2010, 13:20)

        Audit [utilizator] i-a raspuns lui avar

        Cine ii plateste in aceasta zi in care "nu sunt in greva?"
        • +10 (18 voturi)    
          Cine ? (Vineri, 24 septembrie 2010, 14:13)

          nick1 [utilizator] i-a raspuns lui Audit

          Eu, tu, altii..
  • +22 (28 voturi)    
    Greva generala (Vineri, 24 septembrie 2010, 12:01)

    Dorin Bretan [anonim]

    Propun GREVA GENERALA. Nu mai munceste nimeni , nu mai plateste nimeni , nu mai primeste nimeni.Daca ne oprim poate vedem toti ca banii care nu ii ai nu poti sa-i cheltui . Mai in gluma mai in serios, in tara asta oamenii au dreptate numai daca sunt de aceeasi parte cu tine. Ceilalti nici morti nu au dreptate. Indiferent ce spui esti catalogat imediat dupa interesele de moment ale unuia sau altuia.Si asta pentru ca sunt oameni care au de pierdut totul! Nesimtirea este drapelul sub care defileaza mandrii si increzatori in sistemul lor si in prostia noastra.
  • +22 (36 voturi)    
    voi nu aveti dreptul la greva (Vineri, 24 septembrie 2010, 12:07)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    de ce sa vina basescu?
    Vreti sa aruncati cu rosii si oua si nu aveti in cine?
    Mancati-le!

    Sau poate va ganditi ca sunteti in ilegalitate si va puteti trezi in inchisoare! Ia reflectati , baieti!
  • +21 (33 voturi)    
    ehe, jandarmii nu-i opresc!! (Vineri, 24 septembrie 2010, 12:09)

    dorel [anonim]

    Politistii nu au autorizatie sa marsaluiasca spre Cotroceni, In mod normal, jandarmii ar fi trebuit sa-i opreasca. Dar nu o fac. Pactizeaza???


    Blaga, ce fac oamenii tai???
  • +20 (28 voturi)    
    eu nu ii inteleg cum de au tupeu sa scoata capu (Vineri, 24 septembrie 2010, 12:12)

    dorel [anonim]

    in lume :
    sa va duceti in orice piata din bucuresti (pta Obor, Progresu, Crangasi) si daca nu auziti pe cineva "Tigari/Tigari/Tigari" .... sau in unele cazuri mai rar " Telefoane/Telefoane" ... atunci sa aveti mila de ei !!!!

    pana atunci ! tot oprodul public !
  • -8 (24 voturi)    
    comentariu (Vineri, 24 septembrie 2010, 12:15)

    eu [anonim]

    Afara cu toti politisti. Traiasca hotii ,violatori,criminali . Traiasca anarhia!
  • +24 (32 voturi)    
    Ooooo...au iesit spagarii (Vineri, 24 septembrie 2010, 12:19)

    valisa [utilizator]

    Cei carora iti este si frica sa le aduci la cunostinta o incalcare a legii, ca imediat ai probleme cu muuult mai mari....

    Cred ca "prevenire si combatere" au cu totul alte intelesuri pentru ei.

    Se gandeste vreunul dintre ei ca in acele 2-3 ore cat sunt ei la miting, vor avea loc spargeri, furturi, violuri si alte infractiuni? Ma indoiesc...
  • +26 (32 voturi)    
    O lege pentru toti ! (Vineri, 24 septembrie 2010, 12:21)

    vali2 [utilizator]

    Nu inteleg, daca nu exista autorizatie pt acest protest, de ce nu este arestat acest Marian Gruia pentru deranjarea linistii publice??

    Eu daca adun toti jucatorii de dota in piata victoriei si incepem sa facem harmalaie.. ba sa-l mai si amenintam pe presedinte oare primim acelasi tratament??

    De ce legea nu e aceeasi pt toti in romania oare??? cei care ar trebui sa ne protejeze de astfel de derbedei ajung sa organizeze ei astfel de intruniri. Rusine lor!
    • +5 (11 voturi)    
      da, sa pedepsesca ORICE FURT (Vineri, 24 septembrie 2010, 14:36)

      omar [anonim] i-a raspuns lui vali2

      sau FRAUDA.

      Ca eu daca fur un vot, fac puscarie.
  • +24 (40 voturi)    
    Greva ... (Vineri, 24 septembrie 2010, 12:33)

    Un Roman Cinstit [anonim]

    Romani, cascati ochii...

    Aceasta este o greva comandata politic, vamesii si politistii nu sunt nici pe departe cei mai nefavorizati..

    Greva aceasta seamana cu cea de la metrou ...

    Ce bine ca in tara asta mai sunt si oameni care vor sa munceasca.

    O zi buna dragi romani.
  • -17 (27 voturi)    
    Deci (Vineri, 24 septembrie 2010, 12:39)

    gabbbi [anonim]

    Baselu e presedinte,si neoficial prim-ministru,si ministri,deci la Cotroceni e solutia,in rest sunt doar papusi de paie.
    • +5 (17 voturi)    
      Gresesti. (Vineri, 24 septembrie 2010, 14:09)

      nick1 [utilizator] i-a raspuns lui gabbbi

      Neoficial, din umbra, e premier Antonescu.
      Eu asa am auzit..
  • +10 (18 voturi)    
    despre greva (Vineri, 24 septembrie 2010, 13:00)

    acasa1284285656193 [utilizator]

    Oare de ce vamesii si doar unii politisti iau spaga?Spaga se ofera de catre cei care sunt in
    neregula sau se cere de catre vamesi/politisti
    celor in neregula.Intrucat nerespectarea legii
    si,in general,coruptia,sunt sporturi nationale
    practicate la toate nivelurile,de la cel mai umil
    individ pana in varful piramidei,nu vad de ce va socati!?Asta este specificul natiei,nu pot spune poporului intrucat romanii nu prea mai corespund acestei definitii.
  • +24 (28 voturi)    
    ar trebui (Vineri, 24 septembrie 2010, 13:07)

    mos ion roata [utilizator]

    ca indivizii astia de protesteaza,sa vada ce salarii au cei din mediul privat,cei care prin munca lor ii platesc.mi se pare nesimtire sa protestezi ca politist ca ai intre 1600 si 3000 pe luna cand in mediul privat nici nu poate fi vorba de astfel de venituri pentru persoane cu studii medii(in cel mai fericit caz) cum sunt politistii.,iar comparand cu munca depusa....ce sa mai vorbim
    • -2 (4 voturi)    
      Raspuns !!!!!!! (Sâmbătă, 25 septembrie 2010, 1:02)

      Misha [anonim] i-a raspuns lui mos ion roata

      Stau si te intreb pe tine: daca tu ar fi sa iti risti viata zilnic, ai face-o chiar si pentru 3000 ron pe luna?
      Eu una nu. Si apropo, lucrez tot in privat pe salariul minim pe economie. Nu baga in aceeasi oala pe toti cei din politie. Uitati ce se intampla cand cei cu pile isi fac de cap?
      Nu vedeti la ce sunt supusi oameni ai legii?
      As avea multe de spus, dar asa sunt majoritatea. Ei detin adevarul absolut. Incercati sa va mai si puneti in pielea lor si abia apoi sa mai si comentati.
  • +20 (26 voturi)    
    Spagarii au iesit la cersit (Vineri, 24 septembrie 2010, 13:15)

    Nisnai [anonim]

    "Saracii" vamesi si politisti nu mai au cu ce sa isi intretina vilele, masinile de lux si amantele ???
    E chiar o gluma sa crezi ca ei traiau din salarii si ca ar fi afectati de "reducere". Sa se reprofileze...
    Adevarul este ca in structuri sunt inca cei "unsi" de psd si pnl (numiti politic la falsele examinari) iar toata povestea este o mascarada politica.
    Si constat cu surprindere ca nu deranjeaza pe nimeni ca toate acestea se produc fara autorizatie.
    Oprescule, dormi? Blaga, dormi?
    In democratie, in primul rand se respecta legea!!!
  • +25 (33 voturi)    
    Asta este DISOLUTIA statului! (Vineri, 24 septembrie 2010, 13:16)

    Audit [utilizator]

    iRealitatea&Vantu au obtinut ceea ce au vrut.

    Oamenii aia TREBUIE sa respecte legea si sa o si aplice.
    Cine??? Spagarii cei mai spagari dintre bugetari: vamesii si politaii!

    Nu se poate.
  • +25 (33 voturi)    
    Ce-i asta frate? (Vineri, 24 septembrie 2010, 13:31)

    giga [anonim]

    Vine un shef/ lider sindicalist si-i da ultimatum presedintelui? Adicatelea te pui cu majuru? Si mie imi placea bancul(?) ala pe vremuri cu generalul si majujurul care-l beleste. De ce naiba nu se desfinteaza politia ca tot nu se vede ce face - adica ce se vede e inadmisibil; si toti se vaita in ce tara traiesc. Din cite stiu din presa la Academia de Politie e cel mai mare nr de cadindati / loc (ca e bine)
  • +26 (30 voturi)    
    SALARIILE POLITISTILOR SUNT INCA CONSIDERABILE !!! (Vineri, 24 septembrie 2010, 13:42)

    Cetatean Roman [anonim]

    Mai putini politisti sunt mai eficienti, oricum nu ne ajuta cu nimic daca sunt mai multi. Daca esti atacat de cineva nu se baga nimeni pana nu se finalizeaza incidentul, salariile sunt inca destul de mari, un agent de politie nou angajat, castiga mai mult decat un profesor sau medic nou angajat. Si atunci unde este bunul simt ?
  • +15 (17 voturi)    
    Om sarac, om bogat... (Vineri, 24 septembrie 2010, 13:59)

    Trojan.H [utilizator]

    Adevarul e ca decit sarac si cinstit mai bine bogat si corupt.
    Desi in UE se poate pleca si cu buletinul parerea mea e ca ar fi bine sa dam fuga sa facem si pasaport, acum, cit se mai poate.
    • -9 (11 voturi)    
      Hm (Vineri, 24 septembrie 2010, 14:57)

      minus 25% [anonim] i-a raspuns lui Trojan.H

      Cine sa-ti faca pasaport? Lenesii aia de functionari? Vai, dar mai bine fa-ti singur. Sau vezi daca nu cumva face vreo firma particulara.
      • +6 (10 voturi)    
        Lenevie (Vineri, 24 septembrie 2010, 15:51)

        Trojan.H [utilizator] i-a raspuns lui minus 25%

        Aaa, nu-mi fac probleme cu functionari de acolo, cu mine n-o sa fie lenesi pentru ca le voi da SPAGA.
  • +10 (20 voturi)    
    politisti (Vineri, 24 septembrie 2010, 14:04)

    ioan [anonim]

    Daca nu le place sa plece la munca .Sunt suparati pe sefii lor ca i-au trimis aici si azi lipsesc de la spaga..,
  • +5 (9 voturi)    
    ipac la valeatul duoua mii si zece (Vineri, 24 septembrie 2010, 14:29)

    the [utilizator]

    s-o fost prostavlit breasla zapciilor cu mai preadintâi sefii de breasla sa nu se tzie de legea dintâi pre care iei dintru toate ar fi musai sa se tzie.
    Si când am vazut acestea, am visatu minteni ca breasla soferilor de suvuri iesea ipac la adunare si pre acolo pre unde se strânjeau mai multzi zapcii, pre acolo treceau si soferii cu suvurile carele cu rotzile faceau din zapcii felurite feluri de preparate de porc feliate gata ba uneori si pastrama de vita carele se vinde la pravaliile cu ighemonicon sub numele de Cârpaccio.
    SI zice hronicul ca asa s-o terminat si cu javrele ordinare si cu maidanezii, frica cetateanului si a mahalagiului neavând trebuintza de breasla zapciilor
    fin'ca de tziganii fiorosi se ocupa zapciii din Francia.
  • -15 (25 voturi)    
    Pentru domnii politisti ... (Vineri, 24 septembrie 2010, 14:34)

    Gigi [anonim]

    ... respectele mele!
    • +1 (1 vot)    
      ! (Sâmbătă, 25 septembrie 2010, 9:55)

      Cristian [anonim] i-a raspuns lui Gigi

      SPER CA A FOST O GLUMA!
  • +24 (32 voturi)    
    Cum se schimba rolurile... (Vineri, 24 septembrie 2010, 14:42)

    Fost student mitingist [anonim]

    Acelasi slogan il foloseam noi, in anii '90, cand manifestam la portile Palatului Cotroceni, impotriva lui Ion Iliescu. Atunci, in spatele portilor ferecate, stateau sute de politisti cu blindate si cu caini, cu ochii stralucindu-le de pofta de a cotonogi studenti! Acum, sunteti voi in locul nostru, dragi politisti, si nu stiu de ce, nu-mi pare rau deloc!
    • -8 (14 voturi)    
      multa minte iti mai trebuie! (Vineri, 24 septembrie 2010, 16:04)

      ghita [anonim] i-a raspuns lui Fost student mitingist

      Tocmai despre asta este vorba: suntem dezbinati si usor de manipulat. Divide et Impera! Vai de capul tau daca ai pretentia ca te numesti roman!
      • +3 (3 voturi)    
        Noroc cu tine Ghita! (Vineri, 24 septembrie 2010, 21:22)

        aac [utilizator] i-a raspuns lui ghita

        Si cu politzaii care protesteaza. Dupa asta ce vor mai face? Ne dau in cap si ne fura banii ca sa nu mai moara de foame (c-asa au zis)?
        Si dupa aia ce vor mai face, ca nu mai au nici la cine sa dea-n cap.

        Minte burtoasa de politzai.
  • +27 (35 voturi)    
    Piviti burtile politistilor! (Vineri, 24 septembrie 2010, 14:42)

    valisa [utilizator]

    Cel putin 70-75% dintre ei sunt obezi. Uitati-va la burtile si la fetele lor si apoi sa imi spuneti ca acestia traiesc prost si nu au bani. Si sa nu imi spuneti ca burtile astea le-au facut in misiune.
  • +16 (20 voturi)    
    la placinte inainte , la razboi inapoi !!!! (Vineri, 24 septembrie 2010, 14:44)

    ioantepes [utilizator]

    pai ce mai acestia au mare dreptate !! , cum sa se sacrifice ceva din drepturile lor ????
    ar fi mai bine sa-i sacrificam pe toti ceilalti dar sa nu se atinga nimeni de buzunarul politistilor !!!!!!!!
    sunt curios daca pentru acestia exista lege sau nu !!
    de ce s-ar taia 25 % din salariul unui politist cand acest 25 % reprezinta in majoritatea cazurilor salariul pe care il ia un cetatean roman care lucreaza in activitatea de productie !!! mai bine ar fi sa ii taiem tot salariul romanului de rand nepolitist !!!!!
    cum ar putea in romania ca salariul unui politist sa fie egal cu salariul unui om de rand ??
    ce conteaza ca in europa un politist are salariul egal sau chiar mai mic decat al unui om de rand care lucreaza in activitatea productiva !!!, adica (in europa in multe cazuri nepolitistul castiga egal sau mai mult decat politistul )cel care prin munca produce banii cu care ulterior sunt platiti cei din sectorul bugetar adica cei neproductivi printre care si politistii !!!.
  • -15 (23 voturi)    
    VAMESI (Vineri, 24 septembrie 2010, 14:49)

    CARMEN STANCIU [anonim]

    Cred ca cei care au postat comentarii nu au avut parte de o zi de lucru in vama sau intr-o sectie de politie! Cand ai cateva zeci de camioane si o gramada de agenti economici care vor ca toate procedurile sa fie gata intr-o ora (lucru imposibil daca respecti procedura de vamuire legala), iti dai seama de ce se zvoneste ca vamesii iau mita. Agentul ofera o suma pt.rapiditate, dupa care se "plange" la toata lumea cat de mult a dat in vama! Daca in schimb ar fi asteptat ar fi avut o suma de 10 ori mai mare pt.stationarea camionului! Asa ca domnilor aveti solutii, nu mai oferiti mita, si asteptati ca toate procedurile legale sa fie executate!
    • +9 (13 voturi)    
      Draga Carmen, (Vineri, 24 septembrie 2010, 16:03)

      Alecu [anonim] i-a raspuns lui CARMEN STANCIU

      Ai plecat vreodata din tara si te-ai intors cu trenul sau cu masina? Cum se face ca din toata Europa numai la noi sunt probleme? (poate si la bulgari, nu stiu cum o fi la ei)
      Este oare posibil ca in orice alta tara sa mearga vamesii prin vagoane si sa intrebe care schimba valuta? Ca ei au curs bun si oricum in RO nu va mai trebuie valuta? Sau de controlul de la la masini daca nu dau bacsisi? Pai in ce alta tara se face control la masina? Sa nu spui ca ei respecta legea, ca doar stim cu totii pentru ce fac asta.
    • +1 (1 vot)    
      LUI CARMEN STANCIU (Miercuri, 29 septembrie 2010, 14:31)

      carat [utilizator] i-a raspuns lui CARMEN STANCIU

      * Agentul ofera o suma pt.rapiditate, dupa care se "plange" la toata lumea cat de mult a dat in vama!*

      - Draga Carmen, de ce ai primit spaga? daca n-o primeai, agentul nu se mai plangea la toata lumea cat de multa spaga ai luat, ci dimpotriva, ti s-ar fi dus vestea ca esti incoruptibila. Deh ! banu-i ochiul dracului ! iar cinstea si corectitudinea nu-s de nasul tau atata timp cat politia si justitia fac casa buna cu tine. Va lasati reciproc sa dormiti linistiti cu capul pe perna.
  • +18 (18 voturi)    
    politisti.... (Vineri, 24 septembrie 2010, 14:58)

    o oarecare [anonim]

    or fi si amaratzi printre ei...da ce cauta ala din germania...care cere sa le dublleze salariile,,,si cucoana asta fff proaspat vopsita...cu ditamai cerceii de aur in ureche,,,care cica si-a scos frigiderul din ppriza ca nu mai are nimic in el...ca a scos si tv-ul.....hai fa doamna ca mintzi sa mor eu ...da nu ti-e rusine... si eu mi-am pierdut la ammanet verighetele de cununie...sa platesc scoala copilului..si uite ca rabd naibii...ssi sufar... si mi-e rau si mi-e fff greu..da 'poate o sa treaca....cat despre politie...hai sssa fim sseriosi...ca astia i-au intrecut demult pe doctori...diferenta este ca la doctori chiar le dau cu drag ..da la asstia...cu sila...
  • +21 (23 voturi)    
    suntem unici (Vineri, 24 septembrie 2010, 15:04)

    geo [anonim]

    Cred ca suntem unici prin participantii la acest miting. In primul rand pt. faptul ca au un contract de munca pe care sunt primii care nu-l respecta. Cu ce drept pot sa-si mai exercite functiile. Cat priveste de politisti ca persoane, opinia mea este ca majoritatea au acelasi profil psihologic cu al unui delicvent, dar din comoditate prefera sa fie angajati ai statului pe care acum l-ar "darama" numai sa nu le fie afectate numeroasele privilegii obtinute mai mult sau mai putin legal. Despre vamesi sunt inutile orice comentarii; amintiti-va de autocarele Atlassib si de "atentia" solicitata de sofer si inmanata sub ochhi calatorilor acelorasi vamesi ..... cat despre experientele personale: toti am trecut prin ele, dar sunt mai greu de dovedit.
  • +30 (30 voturi)    
    proteste.... (Vineri, 24 septembrie 2010, 15:05)

    vallya3 [utilizator]

    Cum se poate sa se spuna unui presedinte, si inca de cativa politisti :" iesi afara...." acestia trebuie dati afara nu din serviciu ci din tara, afara cu ei !!! acestia nu-si vor face niciodata datoria...mai bine fara ei!
    • +2 (2 voturi)    
      Denigrare (Sâmbătă, 25 septembrie 2010, 9:51)

      yyyyyy [utilizator] i-a raspuns lui vallya3

      Aveti dreptate, asa ceva se numeste in orice tara civilizata "libel" si "slander", calomnie si denigrare, si se sanctioneaza drastic prin lege - dar cum legea nu exista in Romania, ci doar dictatul si manipularile PSD, care se simte amenintat, vedeti ceea ce vedeti de atita amar de vreme - inscenare dupa inscenare, campanie destructiva dupa campanie destructiva ...
  • +27 (33 voturi)    
    Apel catre dl Blaga: afara cu ei! (Vineri, 24 septembrie 2010, 15:16)

    AlinN [anonim]

    In calitate de contribuabil va cer sa filmati, identificati si concediati pana luni cel tarziu toti angajatii MAI care au incalcat legea facand haos in Bucuresti.
    Eu nu mai am incredere in politisti daca incalca legea!
    • -13 (17 voturi)    
      e valabil si pentru Roberta? (Vineri, 24 septembrie 2010, 15:27)

      cotoi [anonim] i-a raspuns lui AlinN

      mai ales ca ea a fot deja filmata!!

      Ca doar nu poti avea incredere intr-un deputat care incalca legea?!
  • +10 (10 voturi)    
    RESPECT (Vineri, 24 septembrie 2010, 15:22)

    yellowdog [utilizator]

    Noi vrem Respect!
  • +30 (34 voturi)    
    demonstratie (Vineri, 24 septembrie 2010, 15:23)

    donache [anonim]

    Din momentul in care s-au dus la Cotroceni intr-o manifestare neautorizata, sa-l faca javra pe Basescu, mi-e foarte clar cine e in spatele lor. Sindicalistii au ramas la fel iar membrii de sindicat se lasa prostiti...
  • +14 (16 voturi)    
    Intrebari simple? (Vineri, 24 septembrie 2010, 15:36)

    Claude [anonim]

    Bogdan Hossu unde e angajat? Ce munca presteaza? Si-a luat "fara plata", e in concediu de odihna sau lipseste nemotivat de la serviciu (asta daca are unul...) ?
  • +21 (21 voturi)    
    mda (Vineri, 24 septembrie 2010, 15:42)

    ampersand [anonim]

    Băsescu ar trebui să le răspundă cum ne răspund ei nouă - sau, cel puţin cum mi-au răspuns mie când eram în ţară - "nu sunt în orele de program", "aşteptaţi până când vine cineva de la noi", "mergeţi la dispecerat şi faceţi o cerere".
    • +1 (1 vot)    
      POLITISTII ROMANI (Miercuri, 29 septembrie 2010, 14:44)

      carat [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      Cu ceva timp in urma, in masina 101 mi-a fost furat portofelul (aveam si cardul bancar in el). La sectia de pol. 13 (cea mai apropiata) l-a care m-am dus, am fost intrebat unde mai exact mi s-a furat portofelul, intre ce statii ? N-am stiut sa raspund decat cu foarte mare aproximatie. Politistii de la Sectia 13 mi-au raspuns *respectuos* ca nu apartine cazul de sectia lor si m-au invitat sa ma duc la Sectia 12. Nici macar nu m-au lasat sa telefonez la banca si sa anunt disparitia cardului.
  • +17 (21 voturi)    
    SOV, Patriciu, Voiculescu .. uhuuu (Vineri, 24 septembrie 2010, 15:44)

    sandu [anonim]

    puteti sa va dati in petic cat vreti voi!
    faptul ca sunteti niste lichele comuniste care au dat cu coltii de capitalism ... o stim toti

    oricum nu va vom sprijinii vreodata prepusii vostrii : Pontulica si Antonica

    mai bine votez UDMR decat PSD si PNL !!!
  • +2 (10 voturi)    
    Nu inteleg ... (Vineri, 24 septembrie 2010, 15:49)

    Casargoz [anonim]

    Ce are lumea cu Basescu, de ce nu organizeaza nimeni o manifestare proBasescu. Asa cum s-a mai facut una in 22 decembrie 1989. Dupa cum spunea un studiu, lumea a devenit nostalgica...
    • +11 (11 voturi)    
      poate.. (Vineri, 24 septembrie 2010, 16:36)

      bibishte [utilizator] i-a raspuns lui Casargoz

      poate pentru ca sustinatorii lui Basescu sunt ocupati sa mearga la serviciu si sa-si vada de familie si de gospodarie? nu toata lumea sta cu mana intinsa si are timp de mitinguri "spontane" in care se profereaza injurii la adresa sefului statului.
      • -10 (12 voturi)    
        Fantastic!! (Vineri, 24 septembrie 2010, 16:48)

        fantastic [anonim] i-a raspuns lui bibishte

        Fantastic! Nu pot sa cred! Sustinatorii lui bashescu sunt ocupati sa mearga la servici si nu au timp de mitinguri!
        Corect, sunt la servici, posteaza pe forumuri sa dea o tenta portocalie! Daca te uiti cu atentie, pana aproape de ora 16 majoritatea posturilor sunt ale celor care se bat cu caramida in piept cat de mult muncesc ei! Dupa ora 16, apar si posturi anti portocalii.
        Oare nu va da de gandit chestia asta ???
        Nu va e rusine, mai penibililor, cu placa "la munca, nu la intins mana" cand voi o ardeti toata ziua pe forumuri si instigati la ura ???
        • +8 (10 voturi)    
          da ... asa cum spui si tu (Vineri, 24 septembrie 2010, 17:42)

          sorin [anonim] i-a raspuns lui fantastic

          postaceala PSDista este o meserie part_time si se practica dupa job !

          dar hai sa o luam personal ....
          da, eu tin cu PDL, Basescu pt ca a demonstrat ca vrea sa tina cota unica de impozitare

          tu de ce tii cu Ponta ? ce anume iti convine la el ? ca ti-a promis ca ma impoziteaza pe mine cu 50% pe ultima transa si nu iti scade tie salariul ?

          hai spune-mi ! astept ...
        • -5 (9 voturi)    
          Al naibii de fantastic!! (Vineri, 24 septembrie 2010, 19:48)

          SNK [anonim] i-a raspuns lui fantastic

          Am fost fan ai fanilor hotnews pana azi, cand citind posarile de pana aici, vad ca ai mare dreptate, fantastic(!).
          In postarile cu plus sunt doar cliseele cu vamesi - politisti, generalizate la extrem.
          Daca cei in directa cunostinta de cauza au postat cu argumente prodemonstratie, si-au luat minusuri...indiferent daca ce au postat e relevant, obiectiv, ori nu...
          Asta arata ca postacii cu norma ai HN sunt doar niste simbriasi care isi vand constiinta cu nonsalanta si nesimtire. Nu din prostie, pana acum am constatat ca prostii posteaza pe alte site-uri, de regula.
          Asadar, ca sa revin on-topic: ce dreq mai vor si prostovanii si burtosii astia? Salariile normale?!? Ce prosti, mai bine si-ar da demisia, apoi sa se angajeze postaci pe HN. Au nevoie doar de nesimtire si jungle-like-mind...
          Sau mai bine, daca nu le mai ajung banii sa plateasca ratele si sa-si intretina familiile...(oh, doamne, ce shpagar ar face rate la banca pentru o casa/masina? dooh!)...sa ia shpaga. In primul rand de la ce care-ti violeaza nevasta / copiii, de la cel care te calca pe trecere, de la...
          • -1 (5 voturi)    
            domnu SNK ... (Vineri, 24 septembrie 2010, 23:49)

            sorin [anonim] i-a raspuns lui SNK

            ai bagat comentariu acesta la 2 ore distanta dupa ce i-am raspuns eu lui "fantastic" ... deci mi-ai citit si mie postul ....

            hai si cu dumneata ... sa o luam personal :

            1. eu tin cu PSL/Basescu pt ca mi-a promis si a actionat pana acum a.i. sa nu scoata cota unica de impozitare a veniturilor

            2. spune-mi de ce tii tu cu Ponta ? vrei sa imi creasca mie impozitul ca sa iti pastreze tie acelasi salariu ?

            Inainte sa faci aprecieri despre cei care posteaza pe HN ... raspunde cu chestii logice ...
            • -2 (6 voturi)    
              Raspuns !!!!!!!! (Sâmbătă, 25 septembrie 2010, 1:13)

              Misha1409 [utilizator] i-a raspuns lui sorin

              Tine in continuare cu basescu!
              Stii de ce nu tin eu cu sleahta lui ?
              Pai sa iti spun mai asa:
              1. pentru ca guvernul impus de el cu forta< in loc sa dea legi ca lumea, distruge tot. Concret: codul fiscal s-a schimbat pana acum ( asta de la inceputul anului ) de n-spe mii de ori. Cum sa vina cineva sa mai investeasca in Romania?
              2. a indatorat tara asta pentru urmatorul mileniu si o va mai face, asta ca sa aiba acolitii lui de unde face burtile mari.
              3. promoveaza prostia. Iarasi concret: "stimabila" eba. Eu ca parinte, daca as avea un copil ( nu il voi avea - cel putin nu in Romania ), as fi retras-o din parlamentul european pe analfabeta si as fi mustrat-o public.
              Iaca de ce basescu trebuie sa zboare de la conducerea tarii asteia.
            • +2 (2 voturi)    
              OK (Sâmbătă, 25 septembrie 2010, 20:42)

              SNK [anonim] i-a raspuns lui sorin

              1 si 2: Dispretuiesc toti politicienii romani din 89 pana azi, asa ca nu tin cu nici unul din cei mentionati.
              Tin la tara in care traiesc, Romania, sunt mandru ca sunt roman si fac tot ce pot pentru binele concetatenilor mei, incepand cu familia si terminand cu orice om de pe strada pe care pot sa-l ajut.
              In 2009 am fost si am votat raul cel mic, Base, desi a trebuit sa merg km buni pt a vota - eram in strainatate - iar daca maine ar fi alegeri si el ar putea candida din nou, l-as vota pentru ca el e inca raul cel mai mic pe care l-ar avea romanii ca presedinte.
              Sper ca te-am lamurit...
  • +20 (26 voturi)    
    deci da (Vineri, 24 septembrie 2010, 15:51)

    sucaa [utilizator]

    Am ajuns o tara in care politistii aduc injurii presedintelui tarii...
    Absolut incredibil.

    Daca Romania ajunge sa voteze psd-ul care a facut magaria de azi deja suntem pierduti. Pana si ucraina este mai democrata ca noi.

    Am mai spus, in ultima vreme declaratiile indemna la anarhie, destabilizare.
    Cum pana si politia a trecut la asfel de declaratii, sfarsitul nostru eswte aproape...
    • -12 (18 voturi)    
      ce te miri (Vineri, 24 septembrie 2010, 15:59)

      octav [anonim] i-a raspuns lui sucaa

      e tara in care Sefa deputatilor FURA in vazul tuturor.

      Deci, ce te astepti?
      • +12 (14 voturi)    
        nu are importanta. (Vineri, 24 septembrie 2010, 16:33)

        sucaa [utilizator] i-a raspuns lui octav

        politistii intr-o tara civilizata nici unui condamnat nu are voie sa-i aduca injurii.

        si mi lasati-o ca fura in vazu lumii. a facut ce se face de 20 in parlamentul Romaniei. doar ca pana acum n-ati vrut sa vedeti.

        de cate ori n-a declarat geonel lipsa de cvorum desi erau senatori doar ca sa nu voteze o lege a puterii. ai idee?

        cand vozganian vota cu nepoata nu v-ati impacientat asa.

        si ma astept ca tu care te consideri un aparator inversunat al dreptatii sa nu accepti o magarie pt ca si altii au facut magarii.

        altfel nu esti decat un postac liberalo-felixian.
    • -6 (8 voturi)    
      ai mare dreptatea!!! (Vineri, 24 septembrie 2010, 16:36)

      oranjada [anonim] i-a raspuns lui sucaa

      sfarsitul "VOSTRU" este aproape. S-a saturat lumea de "Ei cu ei, noi cu voi".
      • +8 (8 voturi)    
        ce spun eu si ce-ntelegi tu (Vineri, 24 septembrie 2010, 17:15)

        sucaa [utilizator] i-a raspuns lui oranjada

        daca tie ti se pare normal ce au facut politaii atunci da, am vorbit despre noi si nu despre tine.
        eu vb de cei care nu aproba asemenea comportamente in special din partea celor care trebuie sa ne apere de asa ceva.
        daca nu vrei sa fi in aceasta tabara nu e problema mea.

        te-ai saturat de democratie, nu? :)
  • +15 (19 voturi)    
    afara (Vineri, 24 septembrie 2010, 15:56)

    goe [anonim]

    Toti participantii la aceasta manifestatie trebuie concediati.
    Ia uitati aici cum se trateaza problemele de genul asta: http://www.politico.com/news/stories/0808/12292.html
  • +14 (18 voturi)    
    La anul, la primarii... (Vineri, 24 septembrie 2010, 15:57)

    calator [anonim]

    Protestati fratilor.!De la anul veti tine de primarii :) la fel ca si spitalele. Sa va vad atunci ce viteji sunteti . Tot o sa fie buna si descentralizarea la ceva :)
  • +15 (19 voturi)    
    Demisionati baieti (Vineri, 24 septembrie 2010, 15:57)

    Tov.Gradu" [anonim]

    Umflatii astia supraponderali sufera de foame. Da ce, s-au umflat cu aer??
    Nu sunt constienti ca s-au ingrasat de atata "munca" incat noi nu ii mai putem "cara" in spate.
    Tot "meletieni" cu 4 clase ati ramas!
    Toata anarhia asta incepe sa semene a tentativa de lovitura de stat: comportament, limbaj huliganic, instigari la violenta...
    Nu e nimeni obligat sa va suporte; nu va convine...adiooo! Demisia!
    • -5 (7 voturi)    
      da-ti tu demisia (Vineri, 24 septembrie 2010, 17:39)

      stimabile... [anonim] i-a raspuns lui Tov.Gradu"

      de ce vb in necunostinta de cauza? daca nu esti informat, nu e cazul sa te trezesti vb.cred ca esti vreun frustrat care a avut pana acum de-a face cu politia si acum ai curajul in spatele pc sa arunci cu vorbe.tine-ti parerile.apuca-te de altceva, nu esti bun sa critici si da, lucrez in politie de aceea ti-am raspuns, voi sunteti cei cu probleme ati ramas cu aceeasi mentalitate .
      • +3 (3 voturi)    
        Invata sa muncesti cu adevarat (Vineri, 24 septembrie 2010, 20:48)

        Tov. Gradu" [anonim] i-a raspuns lui stimabile...

        Stai linistit. Am lucrat in sistemul bugetar am avut chiar "fonctie" la care am renuntat cu mare placere. Chiar mi-am dat demisia pentru ca nu acceptam mizeriile si compromisurile politice! Nu am indoit cocoasa in fata nimanui.
        Am invatat carte si profesez foarte bine in sistemul particular. Stiu sa muncesc cu adevarat.
        Nu stau cu mana intinsa.
        Iar mentalitatea voastra, sistemul vostru de "munca" le cunosc foarte bine.
        Aveti un comportament, pe care astazi vi l-ati expus: lene, jigniri, amenintari, nerespectarea sau si mai rau ignorarea legilor....
  • +14 (18 voturi)    
    marica (Vineri, 24 septembrie 2010, 15:58)

    ina [anonim]

    Toata "famiglia"Marica esre formata din "lider sindicalisti"? Ca vad un prost ,care nu poate scoate doua cuvinte sa explice celor de la EVZ ce cauta la Cotroceni.Pfuai,ce vremuri mizerabile traim,pline de impostori si marionete in mainile celor care NU vor reforma in ruptul capului.
  • -9 (17 voturi)    
    fricosul presedinte (Vineri, 24 septembrie 2010, 16:08)

    pontos [anonim]

    de ce nu s-a dus in Piata Victoriei, acolo mitingul era legal?
    Nu-i mai plac baile de multime, i-e cam frica....
  • -9 (21 voturi)    
    In sfarsit (Vineri, 24 septembrie 2010, 16:12)

    gabbbi [anonim]

    "Iesi afara javra ordinara". Si "javra" nu a iesit pentru ca i-a fost frica.In sfarsit cineva a avut curajul sa spuna lucrurilor pe nume,nu lasii astialanti care dansau dansul pinguinului.Cu politistii nu te joci,nu-ti bati joc de ei.
  • -9 (21 voturi)    
    greva politisti (Vineri, 24 septembrie 2010, 16:15)

    laura [anonim]

    Nu sunt in tara in momentul asta dar sunt perfect de acord cu manifestatiile politistilor.pana la urma nu putem trai doar ca sa avem cu ce sa platim facturile si creditele si daca mai ramane ceva sa mai si mancam.cum incurajeaza ei natalitatea??????? si pana cand sa muncim ,cine mai apuca pensia??????BRAVO
    • +5 (17 voturi)    
      Draga Laura ... (Vineri, 24 septembrie 2010, 16:24)

      AlinNeculai [utilizator] i-a raspuns lui laura

      Ai vazut ce burti aveau manifestantii? Ce natalitate sa incurajezi cu burtile alea? Poate doar natalitatea berii... Fii serioasa!
  • -10 (16 voturi)    
    s-a facut ora 16 (Vineri, 24 septembrie 2010, 16:25)

    octav [anonim]

    au inceput sa apara si altceva decat mesajele oranj ale amploiatilor din ministere si presedentie. Si daca ma uit la ura ce razbate din unele, tare mi-e teama ca erau scrise cu frica de cei ce strigau lozinci in fata portii. Deh, de frica mai mancau unii niste litere./...
    • +11 (15 voturi)    
      Mie mi-e frica. (Vineri, 24 septembrie 2010, 16:43)

      AlinNeculai [utilizator] i-a raspuns lui octav

      Dar singura teama mi-e sa nu se taie maionezele alea care protesteaza pe acolo.
      Oricum este usor sa faci ce vrei din ei. La cum arata daca le pui niste mici si fripturi pe o masina vor navali cu totii dupa ea, uitand si de protest si de greva si de tot.
      • -5 (9 voturi)    
        nu asta e important (Vineri, 24 septembrie 2010, 16:53)

        octav [anonim] i-a raspuns lui AlinNeculai

        ci faptul, sigur pentru mine, ca multele postari oranj, mai ales alea injurioase, se fac in intervalul 9-16. Si oare ce fel de oameni stau in fata unui comp, citesc ziarele sia u timp sa dea zeci de minuisuri si sa scrie bancuri si injuraturi?

        Asa ca ceea ce se vrea o "stare de spirit" oranj e de fapt manipularea unor baieti din Modrogan care si-au pus rudele sa tasteze ca li se scufunda capitanul.

        Parerea mea, desigur.
        • +7 (9 voturi)    
          parerea ta, eronata binenteles (Vineri, 24 septembrie 2010, 17:22)

          dorel [anonim] i-a raspuns lui octav

          iti astept candidatul la vot ?
          esti ofticat si te mira ca desi bagati bani in campanii de TV de nu mai stiti de unde sa imprumutati, ... totusi nu sunt efecte?

          si DA, se comenteaza in intervalul orelor de munca pentru ca atunci sunt la servici cei de la privat, cei carora Ponta al tau vrea sa le ia 50% impozit pe ultima transa ....

          intreaba-ti idolul ce planuri are pt tara .... ;) o sa ai o surpriza .... vezi sa nu te gasesti in deriva
          • -7 (7 voturi)    
            Hmm... (Vineri, 24 septembrie 2010, 19:20)

            Fantastic [anonim] i-a raspuns lui dorel

            Pai decide-te o data... Parca ziceai ca la privat se munceste de se rupe si doar bugetarii freaca menta.
            Deci, ai doua variante:
            1) Esti la privat, muncesti si nu ai timp de comentarii
            2) Intr-adevar muncesti, la privat, dar pentru Capitan si arsu' comentariilor pe net face parte din job description!
            Asta v-a invatat propaganda, cine nu e cu noi, e contra noastra si trebuie sa ii bagi pumnu in gura!
            Rusine ba, ca iti iei salariul din contributiile platite de mine, angajat la privat, care nu sunt pesedist si nici penelist dar m-am saturat sa fiu mintit pe fata!!! Si crede-ma, cat platesc eu lunar la stat din toate contributiile depaseste un salar mediu!
            • +3 (3 voturi)    
              2 x Hmmm (Sâmbătă, 25 septembrie 2010, 0:54)

              dorel [anonim] i-a raspuns lui Fantastic

              atat timp cat muncesc la privat nu te arde pe tine cat am timp sa muncesc si cat sa comentez,

              spui ca tu contribui la buget cu peste un salariu mediu ? eh bine eu (si fara sa zic la misto) contribui cu aproape 2,5*salariu mediu

              ai idee insa ce vrea Ponta sa imi faca ? si mie si tie ... poate eu as simiti-o mai "adanc" .... vrea sa imi pune un impozit de 50% pe ultima transa ceea ce ma va face sa contribui cu 3,5*salariu mediu iar pe tine cu 1,5*salariu mediu

              sa inteleg ca tu tipi aici ca vrei sa contribui mai mult la buget ? revenind la variante : ai doar 2 ->
              a) ori ne pacalesti si esti doar un bugetar care nu contribuie cu nimic
              b) ori nu actionezi rational si vrei sa ti se reduca veniturile ...

              in care situatie iti place mai tare ?
        • +3 (3 voturi)    
          ia si de-aici unul inafara programului (Vineri, 24 septembrie 2010, 21:51)

          aac [utilizator] i-a raspuns lui octav

          ca acu am ajuns acasa de la munca.
    • +7 (11 voturi)    
      domnu octav ... (Vineri, 24 septembrie 2010, 17:03)

      dorel [anonim] i-a raspuns lui octav

      stai calm, de hoti si putori nu trebuie sa iti fie frica, doar sa-i dispretuiesti !

      si daca nu-ti convine ceva ... fa o plimbare printr-o piata din bucuresti sau printr-o zona cu parcari ... sa vezi ce treaba isi fac acesti bravi politisti care dorm noaptea in masini in parcuri, si ard benzina doar sa se incalzeasca !
  • -17 (21 voturi)    
    VITEJILOR (Vineri, 24 septembrie 2010, 16:28)

    DanM [anonim]

    ce de viteji printre portocale ... ce legisti ... ce indignari ... ce viteji ... de ce nu va duceti voi la cotroceni sa le spuneti "militienilor" in fata ce credeti ... vitejilor !!! .... hai curaj !!!! portocaleeee ... la atac !!!!
    • -11 (15 voturi)    
      chiar? (Vineri, 24 septembrie 2010, 16:32)

      pontos [anonim] i-a raspuns lui DanM

      De ce nu se organizeaza o contrademonstratie pro-bashitilor?
      Daca are asa de multi sustinatori, de ce nu au curaj sa iasa in strada? De ce nu se, ahem, SACRIFICA vreo 3 ore in sprijinul presedintelui?

      PS.
      Dintre toti cei care "stiu" ca politistii si vamesii iau mita, culmea, toti sunt anonimi, nimeni nu a facut reclamatii, nimeni nu da un nuar de ecuson, de ordine, ceva, vorba unora "o dovada".
      • +8 (10 voturi)    
        matele domle' (Vineri, 24 septembrie 2010, 17:10)

        sandu [anonim] i-a raspuns lui pontos

        ai fost vreodata printr-o piata din bucuresti ?
        ai auzit vreodata "tigari, tigari baiatu', hai la tigari" ? si ai facut plangere ? sau ai vreo problema cu auzul

        o sa fac o plangere la politie sa-mi dea o lista cu pietele in care nu se practica contrabanda ca sa ma pot duce si eu linistit si sa nu ma enervez la piata ...

        deci draga pesedel, nu tre sa ai o apartenenta politica ca sa simiti efectele nesimtirii "militienilor"
    • +11 (17 voturi)    
      Am inteles de ce inca sunt in piata 1000. (Vineri, 24 septembrie 2010, 16:39)

      AlinNeculai [utilizator] i-a raspuns lui DanM

      Se pare ca fiind grasi au facut prea mult efort azi si nu mai au energie sa plece acasa, sa faca ceea ce stiu ei mai bine: sa manance. Sa speram ca isi vor recapata supletea cand vor face foamea dupa concediere.
    • +11 (13 voturi)    
      ca sa iti raspund tie si celorlalti postaci din (Vineri, 24 septembrie 2010, 17:05)

      dorel [anonim] i-a raspuns lui DanM

      PSD.

      nu se face o contramanifestatie pentru ca oamenii sunt la munca, si se intorc de la munca la privat obositi, nu sunt numai bugetari in tara asta, ... bugetari care pleaca la 15-16 acasa dupa unele zile in care nici ei nu inteleg de ce trebuie sa se deplaseze la munca !

      dar .. stai calm ... lumea merge la vot ! si lumea "care este" nu-i asa de poasta cum o cred voiculescienii ....
  • +14 (18 voturi)    
    saracii politisti (Vineri, 24 septembrie 2010, 16:36)

    h.dan [anonim]

    sunt sigur ca nu au venit la ,,circ,,azi adevaratii politisti ,au venit doar scursurile din politie ,spagarii,si mafiotii carora li sa facut frica ca vor fi prinsi si dati afara ,cei care nu stiu ce e cinstea si nu se pot obisnui sa nu ceara spaga.afara cu ei din politie(editat de HotNews.ro)
    • +4 (12 voturi)    
      saracii (Vineri, 24 septembrie 2010, 16:53)

      cris [anonim] i-a raspuns lui h.dan

      Am cunoscut intamplator mai multi politisti, si crede-ma ca multi nu au o viata usoara. Pentru cei care cred ca sunt numai mafioti si spagari, va inselati. Sunteti ignoranti. Majoritatea sunt oameni normali si au mari probleme, isi risca viata in fata cocalarilor si a copiilor de bani gata si a altor exemplare. Din ignoranta asta am ajuns in halul asta.
      • +3 (7 voturi)    
        catre Cris (Vineri, 24 septembrie 2010, 18:07)

        a'petrii [anonim] i-a raspuns lui cris

        Ai dreptate Cris, cunosc si eu mai multi politisti si ce spui e perfect adevarat .
        Ca toata lumea au credite la banci , le-au luat cate 25 la suta din salariu si sunt sub pragul de saracie...cunosc destul de bine o situatie si dupa banca mai ramane cu vre-o 5 mil. pe luna, are si trei copiii si nu se "lafaie" deloc, mai "baga " si de noapte cate o luna seara de seara, de la 18.30 pana a doua zi pe la 10.00, apoi cade "terci" la somn pana o ia de la capat de la 18.30...Noi romanii ancestral se pare ca uram pe cei in uniforma albastra...si nu ma astept sa inteleaga prea multi...ia imaginati-va cum ar fi fara ei...
  • +12 (18 voturi)    
    Mitingul politistilor?! (Vineri, 24 septembrie 2010, 16:48)

    Rescatorul [anonim]

    Pai, aia erau politisti? Ei sunt cei care trebuie sa aplice legea in tara asta? Ei sunt cei care trebuie sa fie primii care respecta legea. Ce vad acolo? Derbedei mitocani, necivilizati si obraznici. Mai sunt si niste individe dubioase, parca scapate de la balamuc, unele sunt aceleasi scursuri umane, membre ale echipelor de soc ale lui Vanghelie si Mazare. Mi-e scarba. Se vede efectul readucerii in politica si viata de zi cu zi a tiganiei, mahalagismului si golaniei de catre Ponta si Antonescu. Ministrul Blaga trebuie sa decida demiterea urgenta a tuturor participantilor la acest circ ilegal. Se vor gasi, fara dubiu, 2000 de politisti adevarati in aceasta tara, care sa inlocuiasca pe derbedeii ce isi bat joc de lege si haina militara.
  • +18 (24 voturi)    
    jenant... (Vineri, 24 septembrie 2010, 16:53)

    sorin [anonim]

    limbajul folosit. Presedintele este inainte de toate o institutie si dupa aceea o persoana. Nu cred ca este normal sa folosesti un astfel de limbaj. Una peste alta a fost ales prin vot direct si este reprezentantul tuturor. Daca folosesti astfel de cuvine la adresa unui presedinte ales de majoritate, iti bati joc de tine in primul rand.
    Nu stiu de ce am impresia ca un englez sau un american sau orice alt practicant al unei democratii mai vechi nu isi permite sa adreseze astfel de injurii reginei/presedintelui sau. La noi o fac tocmai reprezentantii ordinii publice. Rusine!
    Nu sunt postac pdl-ist si nici fan Basescu.
    Aceeasi scarba ma incearca si cand vad parlamentari alesi care parasesc sala in momentul in care presedintele adreseaza un mesaj conform constitutiei. Bataie de joc fata de cetateni si de constitutie.
    • -10 (18 voturi)    
      intrebare? (Vineri, 24 septembrie 2010, 17:32)

      tizultau [anonim] i-a raspuns lui sorin

      Te incearca scarba si cand presedintele e vulgar? Dar cand presedintele minte?
      Sau cand parlamentarii FURA?


      Doar intreb?
      • +4 (4 voturi)    
        Unde-ai fost pe vremea lui papashka (Vineri, 24 septembrie 2010, 21:56)

        aac [utilizator] i-a raspuns lui tizultau

        atunci cind au furat toata Romania? Te-ai trezit tirzior desteptule! Nu mai este nimic de furat. De-aia le ghioraie matzu burtosilor din piata.
    • -8 (10 voturi)    
      scarba multa, mon cher (Vineri, 24 septembrie 2010, 19:09)

      gao [anonim] i-a raspuns lui sorin

      este doar un limbaj care a fost folosit in primul rand chiar de catre iubitul tau presedinte. de fapt, el a fost mult mai "jenant" in exprimare: ""m...e! ti-am spus!" "tigan...ca imputita" "gao...zar" "pasa..rica". plus ca stimabilul este si foarte "fizic" in exprimare - capete in gura, dosuri de palma tot peste gura (de 2 ori) - asta doar din ce stim pana acum.

      deci politistii nu fac decat sa copieze tipul de comportament pe care il vad la cel mai iubit fiu al poporului. si inca nu copiaza cum trebuie, pentru ca se limiteaza doar la limbaj... mai au de invatat, sunt inca mici.
  • +15 (19 voturi)    
    cine? (Vineri, 24 septembrie 2010, 17:02)

    Cine? [anonim]

    "Iesi afara, javra ordinara!". Cum ar fi daca oamenii simpli i-ar striga aceleasi vorbe unui politist aflat in exercitiul functiunii? Nici nu mai conteaza daca politistul este vinovat sau nu. Iar dupa aceea, oamenii sa-i ceara sa vina sa stea de vorba cu ei, ca asa vor ei.Cum trebuie oare sa fii, ca sa vrei sa stai de vorba cu o javra? Cata minte sa ai sa-i ceri unui om sa stea cu tine de vorba, dupa ce l-ai facut javra?
  • +13 (19 voturi)    
    Ha Ha Ha !!!! (Vineri, 24 septembrie 2010, 17:03)

    Bugetar (nu de lux) [anonim]

    Au ajuns securistii, politistii si vamesii sa faca greva. Asta da tupeu, dupa ce ca sunt multi (Romania are 1 militar la 5 civili, cu mult peste media UE si chiar peste situatia statelor militariste - Libia, Venezuela, Iran si alte "democratii"), au salarii de la 3000 RON in sus si mai fac si scandal... ce sa zica profesorii, asistentele medicale cu salariu de 400 RON? in sfarsit, tot e bine daca stau politistii in greva ca scade criminalitatea neavand cine sa stea de sase la hoti.... cu cei mai multi politisti la mia de locuitori Romania are si cea mai ridicata rata a criminalitatii din UE, asta da paradox...
    • -6 (8 voturi)    
      Nu stii ce vorbesti, Bugetar ! (Vineri, 24 septembrie 2010, 18:55)

      Mihai V [anonim] i-a raspuns lui Bugetar (nu de lux)

      Tu ai probleme mari cu judecata si te apuci de postari? De ce nu ai un minimum de bun simt , dar la educatia ta , ce poti cere? De unde scoti un militar la 5 civili in Romania ? Nu esti stapan pe afirmatiile tale.Ce om de buna credinta crede ca esti sanatos la cap? A facut o afirmatie Blaga, spunand ca are nu stiu cate mii de politisti in plus. Acum descopera ca are in plus, cand isi cer drepturile, de ce nu a luat masuri pana acum? A stat sa aiba cu ce ii santaja? Mergeti inainte politisti, aveti dreptate si multa populatie va sustine.Cineva trbuie sa puna piciorul in prag in tara asta.
      • +1 (1 vot)    
        LUI MIHAIV (Miercuri, 29 septembrie 2010, 18:10)

        carat [utilizator] i-a raspuns lui Mihai V

        Adevarat, cineva trebuie sa puna piciorul in prag in tara asta in care hotii, sarlatanii, talharii, spagarii, proxenetii,au infiintat clanuri mafiote in care sunt implicati parlamentari, judecatori, politisti, sefi sindicate, *jurnalisti* si fac ca *legea lor* sa fie regula in Romania. Ca cei platiti sau santajati ii urmeaza fara comentarii, incerc sa inteleg desi e de neinteles, dar ca mii de oameni obisnuiti cred si dau curs tuturor cerintelor acestor lepre mafiote ma depaseste complect. Candva eram convins ca poporul roman este destept. Acum am cazut in cealalta extrema, exista intr-adevar la foarte multi mari probleme cu judecata !
  • +12 (20 voturi)    
    Ultraj (Vineri, 24 septembrie 2010, 17:41)

    fizz [utilizator]

    Injuriile proferate de acesti indivizi se incadreaza la titlu V art. 239C cod penal. Parchetul ar face bine sa se autosesizeze. Daca d-l Blaga nu ia masuri urgente pentru concedierea acestor infractori nu se va mai putea vorbi despre politie ca structura de aparare a ordinii publice si a sigurantei cetateanului.
    • +7 (9 voturi)    
      Cum se vor purta acesti politisti cu NOI -daca pe (Vineri, 24 septembrie 2010, 19:44)

      birdie [anonim] i-a raspuns lui fizz

      seful statului il injura fara sa suporte nicio consecinta ....?
      • -4 (4 voturi)    
        RASPUNS!!!!!! (Sâmbătă, 25 septembrie 2010, 1:24)

        Misha1409 [utilizator] i-a raspuns lui birdie

        Cand presedintele injura, noi cum ar trebui sa reactionam? Probabil sa il proslavim. Gandeste si tu. Ca eu am facut-o. De aia nu am votat basescu.
  • +11 (15 voturi)    
    Sa-si dea demisia si sa-si caute alt job (Vineri, 24 septembrie 2010, 17:48)

    Frankie [utilizator]

    Ca ma duc eu in locul lor, si-asa am ramas fara serviciu.
  • -8 (14 voturi)    
    mesaj pentru Blaga: antonimul la stapan e sluga! (Vineri, 24 septembrie 2010, 18:00)

    chistoaca [anonim]

    Prietene fost vames si smecher din cale-afara, dur si arogant de parca ai fi fost tinut din greseala, in primele doua saptamani de viata, nealaptat si in intuneric, cum iti permiti sa vorbesti in halul acesta despre angajatii publici din ministerul tau, subalterni, colaboratori, oameni pe care ar trebui sa-i respecti si sa-i motivezi, inclusiv sau mai ales financiar?

    Mentalitate, da? Se duc la stapan. Adica, sunt niste sclavi pe plantatie, umili argati. Pentru termenul jignitor de "stapan" prin care i-ai catalogat, indirect, drept SCLAVII tai si ai lui Basescu, ar trebui sa-ti prezinti demisia in 24 de ore.

    Halal!
  • -7 (15 voturi)    
    limbajul invocat pe forum..... (Vineri, 24 septembrie 2010, 18:13)

    lili [anonim]

    inseamna disperarea cestor oameni si nimeni nu mai poate de-acum sa-i convinga sa taca ..... chiar daca masurile guvernantilor sunt necesare, altfel ne cam paste repede repejor falimentul fara aceste masuri, acesti oameni nu mai cred, nu mai au pic de incredere in guvernanti si se pare ca nici un guvern de-acum, si mai ales al Dlui Boc nu mai are nici o sansa sa implementeze masurile necesare pentru restructurarea sistemului bugetar. Alternativa este falimentul Romaniei pentru ca lipsa acestor masuri indiferent ce guvern va veni este vitala. Numai ca azi guvernantii lui Basescu si Boc platesc minciunile pe care ni le-au servit incepand din ianuarie 2009 de cand au venit la guvernare si desi stiau situatia dramatica a finantelor Romaniei nu au luat nici o masura tot anul 2009 pana in mai 2010 cand a anuntat Dl Basescu scaderile de salarii si pensii in urma vizitei FMI. Daca aceste masuri ar fi fost luate inca din 2009 ca in toate tarile Europei, poate ca azi eram ca si celelalte tari pe drumul revenirii. Au mintit tot anul 2009 ca sa castige Dl Basescu, ca de suflau o vorbulita nu mai locuia azi la Cotroceni, ba chiar ne asigurau ce bine ne este, cum nu ne va atinge criza aia amarata pe noi. Azi, platesc lipsa luarii acelor masuri la timp, intarziere ce costa mai mult decat si-au imaginat. Dar ce contezaza, cat timp Dl Basescu a castigat adica si-au atins obiectivul pe 2009. Sa-i vedem acum cum vor raspunde in fata oamenilor disperati deja de scaderea dramatica a nivelului de trai si mai ales de scaderea nivelului de incredere al oamenilor, incredere fara de care nu se poate face nici o reforma. Care este viitorul Romaniei ??!!! RASPUNS: ??????????????
    • +9 (9 voturi)    
      da, asa e.... (Vineri, 24 septembrie 2010, 18:56)

      cocos [anonim] i-a raspuns lui lili

      dar sa nu uitam ca din decembrie 2008, pana in 2009, psd-ul santaja nonstop pdl-ul...... nu se putea face nimic.....au mai tras pesedeii cateva luni cat au putut, si cand a bubuit oftica, nu s-a mai putut masca nimic.... deci, pe langa faptul ca 20 de ani ne-au furat fesenistii si pesedistii nesimtiti ai lui ilici, i-am mai si lasat sa ne dea lovitura de gratie......asa ca, eu zic ca nu se putea face nimic cu maimutele alea la guvernare. iar, pana sa faci ceea ce ar trebui sa faci, tre sa-ti cureti locul, sa-ti pui oamneii in teritoriu, adica sa te pregatesti bine, dupa aceea poti incepe cu masurile dure. din pacate, ca in toata istoria postdecembrista, datoram aceasta mocirla in care suntem pesedeului. uite de ce nu s-a putu incepe mai devreme. dar, mai bine mai tarziu decat niciodata! si nu e moarte de om sa induram 2-3 ani, pana ne putem pe picioare. dar pt asta, e bine ca unii sa dispara de pe scena....dar se pare ca tin cu dintii de scaunul cald si de butoiul cu bunatati......
      • -6 (8 voturi)    
        dincolo de PSDul asta de care toata lumea vorbest (Vineri, 24 septembrie 2010, 20:12)

        lili [anonim] i-a raspuns lui cocos

        va reamintesc ca in tot anul 2009 si pana in luna mai 2010 cand veni FMI si Dl Basescu anunta scaderea salariilor si a pensiilor, Dl Basescu si Dl Boc ne anuntatu mereu ce bine ne este, cum criza aia nenorocita care bantuia prin lume ocolea in mod miraculos Romanai, cum avem bani de pensii fara probleme, cu cateva zile inainte de aparitia Dlui Basescu din mai 2010 Dl Boc inca declara ca sunt bani de salarii si pensii si ca Romania nu are nici o problema, va amintiti ??!!! Ce are PSD cu aceste declaratii ale Dlui Basescu si Boc ??!! De ce Basescu si Boc sustineau sus si tare ce bine este si nu au spus o vorbulita despre situatia grava a finantelor Romaniei pana in mai 2010??!! Ce-are asta cu PSD, ce aveau aceste declaratii ale lor cu PSD ??!! De ce nu au spus adevarul si oamneii vedeau ca PSD nu a fost de acord cu masuri de austeritate in 2009??!! Azi, poate eram mai bine daca Romanai lua masuri mai repede cum au luat incepand cu 2009 toate statele Europei??!! Mi-amintesc foarte bine ca discutam mereu cu sotul meu despre inconstienta guvernantilor, chiar asa spuneam.... Ce parere aveti??!! Nu va amintiti acele declaratii? televiziunile mogulilor le-au tot reluat pentru aducere aminte.....
        • +5 (5 voturi)    
          probleme cu memoria? (Vineri, 24 septembrie 2010, 21:43)

          goe [anonim] i-a raspuns lui lili

          Cine a trantit guvernul in 2009 si pentru ce? Ii tot dati ca n-au luat masuri, dar ce vroiati sa faca? Da, puteau sa faca mai devreme ce fac acum, dar n-ar fi avut nici o sansa sa reuseasca nimic, apoi ajungea PSD-ul la putere si facea ce stiu ei sa faca: ne sugrumau pe toti.
          • +2 (2 voturi)    
            xxx_kramer@yahoo.com (Duminică, 26 septembrie 2010, 10:40)

            razvan [anonim] i-a raspuns lui goe

            Sincer sunt foarte fericit sa vad atatea comentarii in dezacord cu atitudinea oamenilor legii si a bugetarilor in general precum si a celor din PSD si PNL ....credeam ca sunt ultimul samaritean .... care mai crede in reforma lui Basescu ... akm m-am mai linistit :)
  • -14 (20 voturi)    
    S U P E R T A R E !!! (Vineri, 24 septembrie 2010, 18:24)

    marius [anonim]

    sunt un subofiter de politie si intr-adevar ma bucur ca se face intradevar greva. ce-i drept am venituri destule cat sa traiesc toata viata mai bine decat fomishtii ashtia care au scris comentarii inaintea mea. si daca ne descurcam bine inseamna ca ne duce capul si nu stam ca voi sa murim de foame. si pana la urma e bine sa ne primim si salariile intregi ca sunt drepturile noastre castigate prin lege.
    p.s.: ma amuza tare sa vad atatia frustrati ca explodeaza de oftica. nu putem fi toti la fel. ofticati-va in continuare si nu ne plangeti de mila ca voi n-o sa ajungeti niciodata asa ca noi. sunteti prea proshti !!! traiasca politia romana si toti politishtii sa fie sanatosi !!!
    • +10 (10 voturi)    
      super... (Vineri, 24 septembrie 2010, 19:02)

      o oarecare [anonim] i-a raspuns lui marius

      tupeu....sa-ti fie rusine da nu prea stiti voi ce e aia si ati dovedit-o din plin azi...printre raanduri citesc multe ...din msg tau nu degeaaba sunt atatea bancuri despre voi.....as putea sa-ti spun doar ata;sstai linistit ca nu-si doreste nimeni sa fie ca voi...nuuuu...asa de bine l-ai creionat pe garcea... ce rotofei erati azi...mama ca nisste purcelusi de lapte....i-ati scarbit si pe amaratii de penssionari cu atitudinea voastra...nu v-a plans nimeni de mila ,imburicatzilor...
    • +7 (9 voturi)    
      bre politistule! (Vineri, 24 septembrie 2010, 19:19)

      Viorica Alexandru [utilizator] i-a raspuns lui marius

      Daca nu vrei salariul pe care ti-l da statul, atunci alearga dupa alta slujba.
      Asa se poate da burta jos. Majoritatea din piata Victoriei aveau burta. Daca dvs. nu aveti, atunci este bine si pentru conditia fizica.

      Iar cand alergi, nu uita sa te amuzi, dar sa se vada fericirea pe fata ta!
  • +8 (10 voturi)    
    rugaminte (Vineri, 24 septembrie 2010, 18:48)

    bubu [anonim]

    rugam guvernul sa destituie toti grevisti! simpla curatenie de toamna!
    nu exista politist, vames etc din Romania care sa nu fi luat spaga niciodata!!!
    concedieri masive &colective, de urgenta!!!! afara cu spagarii!!! asta asteptam de mult, sa vad cu au tupeu nesimtitii sa protesteze!!!! hai, sa va vad conturile, casele si masinile!!! rugam presa sa se ocupe de fiecare politist & vames in parte!!! sa vedeti voi atunci unde sunt banii! si nu ma refer la banuti, ci la bani cash imposibil de justificat, de la cel mai "amarat" rutier, pana la cel mai mare sef!!
    afaaaaraaaa, nesimtitilor!!!!
  • -7 (13 voturi)    
    Isteria e la putere (Vineri, 24 septembrie 2010, 19:36)

    johnny [anonim]

    Imi place Romania. Zau asa. Din ce lecturez p-aici vad ca toti cetatenii care au luat o amenda rutiera, ceva au iesit buluc pe net sa injure politistii.
    Ca cica TOTI, fara exceptie, iau shpaga. De la cine? Ma rog, acuzatorii uita sa spuna. Acuma eu inteleg din comentarii ca scaderea salariilor politistilor va fi de natura sa-i faca sa nu mai ia spaga....
    Partea faina e ca scaderea salariilor nu ii afecteaza decat pe politaii cinstiti, ca ceilalti oricum au cu ce trai. N-am vazut inca o tara cu politisiti prost platiti si fara infractiuni, dar ce shtiu eu?
    Vad insa ca IQ-ul mediu al cititorilor Hotnews e, cu mici exceptii la cote minime azi.
    • -9 (11 voturi)    
      IQ-ul si inca ceva... (Vineri, 24 septembrie 2010, 19:49)

      Adryan10 [utilizator] i-a raspuns lui johnny

      Sunt PDL-isti cu totii !! Din aia 15 % care au afirmat ca le merge mai bine acum decat in trecut.
      • +4 (4 voturi)    
        Apropo de IQ (Sâmbătă, 25 septembrie 2010, 1:01)

        Nush ce cred [anonim] i-a raspuns lui Adryan10

        V-a mobilizat bine sovu...el stapan si voi slugi!
        Nu e departe de aceste "miscari sindicale". A dat drumu la caini???? Un analfabet care va foloseste drept masa de manevra!
        Dar ...fericiti cei saraci cu duhul.
    • +7 (7 voturi)    
      De acord... (Vineri, 24 septembrie 2010, 20:28)

      IC Breteanu leberalul socialist [anonim] i-a raspuns lui johnny

      "Isteria e la putere" insa pe cei care urla isteric in strada, incalcand legea cu buna stiinta, cum oare ii putem considera????
      Cat priveste injuriile... Care politist "cinstit" despre care amintesti este in stare sa strige ISTERIC presedintelui "Iesi afara, javra ordinara!".
      Si inca ceva "amice"... Nu i-a obligat nimeni sa se faca politisti. Nu le mai convine sa-si caute alt job. In viata, orice om trebuie sa gaseasca solutii atunci cand viata il obliga. iar solutia nu este anarhia si iesirea isterica in strada. Cititorii hotnews, cei despre al caror IQ afirmi ca ar fi la cote minime, nu fac altceva decat sa-si exprime indignarea cand vad ca tocmai cei care trebuie sa sigure si sa respecte legea, o incalca flagrant. Lasa ipocrizia si fatarnicia si priveste si partea mai putin "faina" despre care eviti sa amintesti si sa discuti. Anume ca vamesii si politistii sunt cele mai corupte doua categorii de bugetari din intreg sistemul.

      P.S. Cei care n-au timp de greve si latrat in strada, cei care lucreaza pe bune si din greu in mediul privat, ce sa mai zica cand vad tigania asta pe care de luni bune de zile o fac bugetarii???? Cei care au lucrat in mediul privat si care si-au pierdut slujbele dar si cei care inca lucreaza si carora li s-au redus drastic salariile nu au timp si nu-si permit sa faca circ si scandal in strada ca "bietii" bugetari. Care nu fac altceva decat sa sustina jocul politic murdar al celor de la PSD-PC si PNL. Sa-ti fie rusine!
  • +10 (12 voturi)    
    Reprezentantii ordinii publice (Vineri, 24 septembrie 2010, 19:38)

    Leon [anonim]

    1. Fac un miting neautorizat.
    2. Ii striga Presedintelui tarii: "Iesi afara, javra ordinara".

    Curat ordine, coane Mitica.
    • -12 (14 voturi)    
      ERATA !!! (Vineri, 24 septembrie 2010, 20:00)

      DanM [anonim] i-a raspuns lui Leon

      nu este corect ce se striga la presedinte !!!
      cum isi permit asa ceva ???
      de cand este presedintele basescu javra ordinara ???
      corect: javra extraordinara !!!!
      putin respect, va rog !!!
      • +6 (8 voturi)    
        Baietel... (Vineri, 24 septembrie 2010, 21:28)

        George [anonim] i-a raspuns lui DanM

        Ai auzit de ultraj? Daca ii spui "javra ordinara" unui politist ai cumva idee ce poti pati ... javra ordinara ce esti?
        Observ ca incurajezi limbajul a la Mircea Badea, acest frustrat sexual care este idolul tau.
        "Respect"? Parca sindicalistii erau cei care cereau respect in urma cu ceva vreme la televiziunea altui idol de-al tau, SO Vantu... Mars de-aici puturosule!
  • -3 (5 voturi)    
    miting (Vineri, 24 septembrie 2010, 20:53)

    alin [anonim]

    Multi infractori,vanzatori si tradatori sunt in tara asta!V-ati speriat gunoaielor? Dea Domnul sa vedem in puscarii pe cine marita cu adevarat,nu pe cei ce au curajul sa isi apere tara,poporul
    • +4 (4 voturi)    
      te referi la (Vineri, 24 septembrie 2010, 23:57)

      sorin [anonim] i-a raspuns lui alin

      SOV ? sau la Felix ? sau Patriciu ? ca nu prea inteleg ...
  • +6 (6 voturi)    
    Daca eu ii spun unui politist: "javra ordinara" (Vineri, 24 septembrie 2010, 21:08)

    birdie [anonim]

    Mai vad lumina zilei ...?!
  • +8 (8 voturi)    
    miting (Vineri, 24 septembrie 2010, 21:47)

    maria [anonim]

    D-le Blaga daca aveti singe in instalatuie nu treceti peste ce s-a intimplat astazi.Este o rusine ce au facut acesti spagari nenorociti,care n-au scoala,au salarii mari au sporuri mari au bani pt echipament au reduceri in statiunile de odihna ,au spaga.Sa va fie rusine fratilor.De asdtazi ati pierdut respectul romanilor care muncesc sa va asigure voua privilegii.D-le Hossu ,unde va treziti,pe maidan,nu va e rusine?De ce nu respectati legea ,ce-ati cautat la Cotroceni?Toti cei care astazi au manifestat ilegal sa fie dati afara imediat d-le Blaga.Dul gruia care instiga la violenta ar trebui anchetat.Daca nu mai aveti nevoie de caschete poate va duceti la munca de jos sa vedeti cum e.Sinteti niste nenorociti ,se vede ca n-aveti scoala educatie,bun simt.La munca trintorilor ,faceti tara de ris.
  • -6 (8 voturi)    
    Ce misto suna ! Iesi afara, javra ordinara ! (Vineri, 24 septembrie 2010, 22:09)

    Carcotescu [anonim]

    Da' si mai bine suna " Sa traiti bine !"

    Hai sictir !
    • +4 (4 voturi)    
      Huooo melitenilor (Sâmbătă, 25 septembrie 2010, 0:47)

      Dolofanu cu cashcheta [anonim] i-a raspuns lui Carcotescu

      Nici nu stiti sa va cereti drepturile civilizat.
      Limbajul acesta "elevat" il tot exersati zilnic in birourile voastre. In afara de a injura si a bea mai stiti ceva?
      Exersati si munca baieti; nimeni nu este obligat sa va tina la stat...
      Iar noi nu suntem obligati sa va toleram vulgaritatea si sa va mai si sustinem.
      • 0 (0 voturi)    
        MILITIENII politisti mai stiu ceva (Miercuri, 29 septembrie 2010, 18:45)

        carat [utilizator] i-a raspuns lui Dolofanu cu cashcheta

        Da, mai stiu sa fure sau sa tina de *sase* cand fura *cine trebuie*.
  • -5 (9 voturi)    
    Armata e cu voi (Vineri, 24 septembrie 2010, 22:11)

    Prebu [utilizator]

    Cred ca nu mai este posibila o solutie democratica pentru iesirea din aceasta situatie. Politicienii au intrecut orice limita. Si de asta sunt vinovati toti cei care au guvernat tara in ultimii 20 de ani. Armata este de partea voastra. La viitoarele actiuni de protest o sa participam si noi, militarii in rezerva. Pe 25 octombrie o sa le pregatim si noi o mare surpriza. Felicitari pentru actiunea de azi!
    • +2 (4 voturi)    
      nu vreau sa fiu rau cu tine ... (Vineri, 24 septembrie 2010, 23:56)

      sorel [anonim] i-a raspuns lui Prebu

      dar daca chiar esti soldat (desi tare ma tem ca nu e asa ... am o parere mai buna despre soldati) prin ce razboie ai luptat tu pentru Romania ?

      eu lupt zilnic cu job-ul meu la privat in urma caruia iti platesc tie (asa cum zici "in rezerva") pensia !
      sa inteleg ca ti s-ar parea normal poate sa-mi mai iau un job ca sa te tin pe tine acasa pe o pensie mai mare ?

      PS. dc esti / ai fost vreodata apv-ist .... SA ITI FIE RUSINE !
      • +1 (3 voturi)    
        Mai bine mai tirziu... (Sâmbătă, 25 septembrie 2010, 1:07)

        Leon [anonim] i-a raspuns lui sorel

        Prebule, tata, bine ca va treziti si voi dupa 20 de ani sa luptati cu dictatorul. O lovitura de stat militara mai lipseste ca Romania sa-si ocupe locul pe care-l merita intre statele lumii. Linga Gabon si Guineea Ecuatoriala.
      • -2 (2 voturi)    
        Nici eu cu tine (Sâmbătă, 25 septembrie 2010, 19:07)

        Prebu [utilizator] i-a raspuns lui sorel

        1. Daca doresti sa afli in ce razboaie am luptat te pot invita la o cafea sa-ti povestesc.
        2. Daca spui ca te lupti la privat pentru pensia mea, te inseli. Eu am cotizat pentru pensia mea, si continui sa cotizez datorita faptului ca si eu lucrez la privat.
        3. Raspunsul tau nu are legatura cu subiectul, prin urmare se vede ca esti platit sa faci asta. (cred ca acesta-i de fapt "jobul la privat")
        4.Poate m-am exprimat eu gresit cand am spus "ca nu mai este posibila democratica". Am vrut sa spun ca nu mai exista decat solutia presiunilor strazii, care este o actiune democratica. Si in 1989 miscarile de protest au fost considerate ilegale si prin urmare cred ca te recunosti printre cei care au fost impotriva romanilor, ca si acum.
        Iti doresc sa ai succes la "Privat".
    • +1 (1 vot)    
      LUI (P)REBU (Miercuri, 29 septembrie 2010, 18:52)

      carat [utilizator] i-a raspuns lui Prebu

      *sunt vinovati toti cei care au guvernat tara in ultimii 20 de ani. Armata este de partea voastra.*

      Intrebare: De partea cui ? a celor dinainte de 89 ?
      Si in armata se gandeste cu creierul mic de la pistol ? Uauuuu !
  • +1 (5 voturi)    
    Nu sunteti rationali. (Vineri, 24 septembrie 2010, 22:54)

    anonim [anonim]

    Salut, tata este comisar-sef de politie ( echivalent colonel ), este ofiter superior, cu 3 facultati.
    Avem matiz, apartament cu 2 camere, si tata are 30 milioane/luna dupa 30 de ani de activitate.
    • +6 (6 voturi)    
      iti inteleg problema ... (Vineri, 24 septembrie 2010, 23:54)

      sorin [anonim] i-a raspuns lui anonim

      dar ce sa mai spunem de un amic de-al meu care este medic ... a facut 6 ani de scoala + 3 rezidentiat, sta in garzi de 24 (!) de ore .... pune mana pe toti aurolacii si sta cu mana in fel si fel de infectii ... si nu depaseste 16 milioane salariu ....


      atat timp cat in tara nu se castiga valoare adaugata din mediul privat, nici tatal tau nu va fi platit mai bine ! oricare ar fi la putere

      si fara sa vreau sa fiu rau ... dar tatal tau stie cumva de ce cand ma duc in orice piata din buc aud obsedantul "tigari/tigari hai la tigari baieti ?" poate ar fi bine sa-l intrebi si tu ... cine stie ... poate totusi isi convinge colegii/subalternii ca acolo e ceva putred ;)
      • +1 (5 voturi)    
        Respect pentru UNII medici ! (Sâmbătă, 25 septembrie 2010, 1:52)

        Misha1409 [utilizator] i-a raspuns lui sorin

        Insa, asa cum nu bagin aceeasi oala toti medicii, asa ar trebui ca cei de pe aici sa nu bage in aceeasi oala toata politia!
        Sincer, abia astept ca sa mai vina iarna ( una ca cea de anul trecut ), sa iasa toti imbecilii pe drumuri ( aici ma refer la soferii care pleaca neechipati de iarna de acasa) , sa ramana inzapeziti si sa astepte ORGANELE (alea pe care azi le judeca sa vina sa ii scoata de acolo ).
        Iar cand or realiza ca multi dintre politisti pun benzina din buzunar si de aia nu le mai ajunge salariul, sa isi dea pumni in cap ca nu au gandit cand au plecat la drum si sa injure in zadar POLITIA.
        Si inca ceva: cand ai sa vezi din ce in ce mai des politisti agresati de tot felul de delicventi ca a incercat sa isi faca cu cinste meseria, atunci sa te gandesti tu ce ai face in locul lui daca ai primi un salariu de toata jena. Ca nu numai medicii au de-a face cu drogati si aurolaci.
    • 0 (6 voturi)    
      rational vorbind. (Sâmbătă, 25 septembrie 2010, 0:39)

      cipri_ [utilizator] i-a raspuns lui anonim

      cu totii stiim cum se face facultatea in romania. Si in plus stiu foarte bine cum ia un politist facultatea, si unchiul meu e colonel, si a fost si sefu politiei a sectorului 5, si stiu prea bine cum a facut si el 2 facultati, si stiu si cate cunostiinte are.
      Va invit sa mergeti si voi la o facultate precum TU München (germania) sa vedeti si voi ce inseamna cu adevarat sa termini o facultate. Sunt convins ca multi din romania nici cu 5 facultati n-ar rezista 1 an in München.

      stii tu ma inteligentule ce inseamna 30 milioane ? Asta inseamna jumate salaru presedintelui. Tu stii ca in in tari precum germania/austria presedintele castiga de aproape 5-10 ori cat un colonel?

      Voi chiar sunteti rupti de realitate.

      Voi cat ati vrea sa castigati? Ati vrea toti sa aveti salariul presedintelui?

      Si raspunde la ceva. A dat vreodata tata-l tau cuiva bani (la profesori de exemplu, sau spaga)? A primit spaga vreodata? a acceptat vreodata un "cadou"?

      In tari civilizate un politist nu accepta cadouri si nici vorba sa ceara spaga, si chiar daca multi nu castiga nici 2 salarii minime pe economie.
  • -6 (6 voturi)    
    Mda... (Vineri, 24 septembrie 2010, 23:27)

    menandy [utilizator]

    ...probabil ca alt frustat, de la hot n., ce s-a vrut si el odata politist nu vrea sa ma posteze. Asta e!!! Nu pot sa cred ca majoritatea comentariilor sunt antipolitie! Dar daca voi asa considerati, sa va ia naiba! Cu stima, un garcea...
    • +4 (6 voturi)    
      domnul autointitulat garcea ... (Sâmbătă, 25 septembrie 2010, 0:01)

      sorin [anonim] i-a raspuns lui menandy

      ce nu poti sa crezi ?
      tu asa in we cand iti lasi cascheta acasa (sau acum dupa ce ai zvarlit-o dupa gard la cotroceni) ai trecut vreodata printr-o piata ?
      nu te-a gadilat la urechi asa o melodie .... "tigari, tigari, hai la tigari baieti" sau "telefoane, telefoane, hai sa-ti dau un telefoan" ?

      ai fost vreodata asa seara cu masina prin centru ? nu a venit nici un amic mai bronzat sa iti ceara taxa de parcare ?

      asa ca si contribuabil din banii caruia ti se plateste tie salariul, iti cer sa rezolvi cele 2 probleme de mai sus ... si apoi mai stai pe net sa postezi de la sectie !
    • +4 (6 voturi)    
      probabil (Sâmbătă, 25 septembrie 2010, 0:42)

      cipri_ [utilizator] i-a raspuns lui menandy

      probabil, tu nu stii ca politistii romani n-au pregatire, si is in foarte multe cazuri niste incapabili.
      Tu de ce crezi ca exista multe glume cu politisti?
      Vreti bani cat sa poate de multi, si sa faceti burtile mari.
      Voi stiti ca politistii romani is supraponderati? de la multa munca se trage asta? In medie, polistii romani is mult mai grasi decat cei austrieci, germani, francezi, italieni si asa mai departe.
      Si sa nu uitam cat de mult le place politistilor romani sa se linga pe degete.
    • +4 (6 voturi)    
      nu va este rusine? (Sâmbătă, 25 septembrie 2010, 0:49)

      cipri_ [utilizator] i-a raspuns lui menandy

      sa ajunga politistii sa ameninte Presedintele tarii si ministru de Interne? "Iesi afara, javra ordinara"

      Un politist care are un asemenea limbaj, cum poate sa-si faca meserie in mod corect? Nici unui infractor n-ai voie sa te adresezi asa. Misiunea politistului este sa prinda infractorul si sa-l duca in fata justitiei, si nu sa ameninte, au trecut acele vremuri a lui ceausescu.
      • +4 (6 voturi)    
        Militienii trebuie intelesi (Sâmbătă, 25 septembrie 2010, 1:12)

        Leon [anonim] i-a raspuns lui cipri_

        Daca micul Titulescu si marele huhurezeanu vorbesc cum vorbesc, ce naiba sa astepti de la niste militieni.
        Ma uit la moacele lor si mi-aduc aminte cum ma opreau in anii '80 la doispe noaptea pe strada ca sa ma intrebe de unde vin la ora aia.
  • -1 (7 voturi)    
    Felicitari! (Sâmbătă, 25 septembrie 2010, 9:21)

    un fost...! [anonim]

    Le meritati din plin felicitarile! Este un succes imens ce ati facut ieri! O sa fie si armata alaturi de voi, mai sta inca pe ganduri... deh, organizarea!
  • -2 (6 voturi)    
    TREZITIVA (Sâmbătă, 25 septembrie 2010, 11:46)

    RADU [anonim]

    Stimati colegi din MAI....trebuie sa ne unim neaparat in data de 7.10.2010 in numar mare sa ne cerem drepturile, sa fim uniti si sa nu mai fim umiliti.Cei care nu vor veni inseamna ca le place sa lucreze suplimentar fara a fi platiti in loc sa stea cu familia, le place sa dea bani din buzunar pentru piese la masini si pentru necesarul de birotica, le place sa lucreze aproape degeaba.Ganditiva ca salariul de 350 euro este infim fata de al politistilor din alta tara.Cap de guma asta Base isi bate joc de noi, Blaga la fel, Boc...nu mai zic.TREZITIVA ROMANI
  • -3 (5 voturi)    
    care presedinte? (Sâmbătă, 25 septembrie 2010, 11:49)

    kronk [anonim]

    Un marinel betiv si caftangiu-fustangiu?O sa ia una pe NEVE de n-o sa creada. Oamenii s-au saturat.Corabia se scufunda ,sobolanii se cara si el se ascunde in sticla de wisky.Dar nu e mult pina departe.Saraca tara pe ce miini murdare a ajuns.
  • -1 (1 vot)    
    Mirajul sa fi politist! (Sâmbătă, 25 septembrie 2010, 13:49)

    copli de politist! [anonim]

    Da! Asa l-am considerat, un miraj! Caci tatal meu, la serivicul lui, in politia TF, este un om extraordinar, are de a face cu toti borfasii, huliganii, talharii, drogatii si chiar criminalii si sinucigasii... Cand suna telefonul, imi doresc sa nu aud ca e undeva mort!... In rest, Dumnezeu cu mila! Avem o Dacia 1310, un apartament, o familie din mama si copil. Tate e musafir in casa, pentru ca e politist si trebuie sa apere gara de hoti, criminali, talhari, drogati, mafioti...
    E naspa rau sa fi copil de politist!
    Nu am inteles nimic din viata lor si nu stiu cum o sa inteleg vreodata! Sunt lucruri foarte complicate cu viata lor! Pacat de ce li se intampla!
  • -2 (4 voturi)    
    Basescu-Pishcociu ! (Sâmbătă, 25 septembrie 2010, 14:22)

    Radu Humor [anonim]

    La asa presedinte , asa consilier :
    Bashescu - Pishcociu !
  • -1 (3 voturi)    
    miting poitisti (Sâmbătă, 25 septembrie 2010, 19:30)

    kittycat [anonim]

    nu va e catusi de utin rusine? intreb retoric! credeti ca stiti atat de bine cu ce se mananca viata si munca de politist? nu mi-am ermis niciodata, politist fiind, sa-mi dau cu resupusul despre medici, avocati sau orice alta categorie socio-profesionala intrucat nu am fost in pielea lor! imi place meseria mea, de asta am ales-o si sunt mandra de mine si de ea si nu incetez sa ma mir de ipocrizia si rautatea uneori poate si invidie prost inteleasa a unora din afara sistemului! sunt convinsa ca si acestia nu sunt cretini si macar in subconstientul lor inteleg faptul ca raspunsul "daca nu-ti convine, pleaca" nu e o solutie! nu am inteles niciodata de unde vin miturile astea urbane cu facilitatile la cazari, sporuri exceptionale si salarii grosolane! salariul unui subofiter de poitie la o medie de 180 ore/luna, ture de noapte si stat efectiv pe strada in cea mai mare parte din timp este de aprox. 1400 lei (800 lei +sporuri). am spus aprox pt ca la peste 10 ani vechime poate creste usor, iar la mai utin logica ne sune ca este mai mic. spre deosebire de "cei din productie" cum explica cineva mai sus, bunul simt ne sune ca necesit un alt tip de pregatire si am responsabilitati mult mai mari, viata, integritatea corporala siguranta dvs si a bunurilor dvs dar si libertatile de care se bucura cetatenii intra in resonsabilitatile mele, fisa postului meu! nu comentez mitingul dar va adresez o intrebare vis-a-vis de sugestia multora dintre dvs "cine te-a pus sa intrii in sistem daca nu-ti convine?", eu va intreb" pe dvs cine v-a tinut sa nu va dedicati acestei meserii?" si va mai spun ceva, nu e doar o meserie, e un mod de viata! sunt politist 24/24 ore!
    • +1 (1 vot)    
      Tanti din politie (Luni, 27 septembrie 2010, 13:19)

      huiduiala [anonim] i-a raspuns lui kittycat

      Ai prins vreun infractor, tanti ?Sau doar te plimbi pe strazi, privind trecatorii ? Si pentru "meseria" asta incasezi lunar, 1000 de lei. De ce nu faceti greve spontane impotriva justitiei care face scapati tot infractorii ? De ce nu faceti greve pentru ca nu sunteti aparati de legislatie ??? Concluzia: NOI va platim si VOI va faceti ca munciti. De astazi inainte, pentru mine, politia si-a pierdut orice urma de stima, respect sau compasiune. La miting ati demonstrat ca sunteti premianti la nerespectarea legii si terorizarea populatiei.
  • +1 (1 vot)    
    V-am ciuruit !!! (Duminică, 26 septembrie 2010, 10:09)

    mata hari [anonim]

    A venit militia si a facut tam-tam la Cotroceni. Presedintele le-a spus PAS !!! Si a dansat si a cantat. Ce le-a cantat presedintele militienilor? " MI S-A PUS PATA PE TINE ". Au primit militienii ce-au meritat!!! Ha,Ha,Ha !!!
  • -2 (2 voturi)    
    export romanesc (Duminică, 26 septembrie 2010, 10:41)

    mata hari [anonim]

    Sa se bucure Sarkozi ca nu a primit una peste falci marca " Ia de la Basescu".
  • +1 (1 vot)    
    Tupeu de militian (Luni, 27 septembrie 2010, 13:06)

    Tupeu [anonim]

    Voi faceti greve, mah, care primiti spagi la adapostul uniformei ?? Voi va plangeti de drepturi salariale, care sunteti slab alfabetizati ? Ati facut de rusine institutia politiei, ati demonstrat ca sunteti niste manelisti cu IQ foarte scazut, la cheremul liderilor de sindicat cu conturi grase pe seama naivilor ca voi. Limbaj de golan si atitudine de infractori...asta ati aratat lumii intregi ca detineti.