Traficul ingreunat pe Valea Prahovei, se circula bara la bara in zona Azuga - Busteni

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 29 august 2010, 13:01 Actualitate | Esenţial


Circulatia rutiera pe DN1 se desfasoara, duminica la pranz, cu dificultate in zona statiunilor prahovene Azuga si Busteni, autovehiculele circuland bara la bara, informeaza Centrul Infotrafic al Politiei Romane.

Pentru evitarea aglomeratiei, politistii rutieri recomanda conducatorilor auto care intentioneaza sa revina de la munte in Capitala sa circule din municipiul Brasov pe DN1A Sacele - Cheia - Valenii de Munte - Ploiesti.

De asemenea, soferii sunt sfatuiti sa circule prudent, tinand cont ca in zona respectiva, dar si in numeroase alte locuri, ploua.

Circulatie ingreunata si in statiunea Eforie Nord

Centrul Centrul Infotrafic anunta ca traficul rutier este de asemenea ingreunat pe DN39, in judetul Constanta, in zona statiunii Eforie Nord, autovehiculele circuland bara la bara.

Politia Rutiera recomanda conducatorilor auto care intentioneaza sa revina din sudul litoralului in Capitala sa foloseasca ruta ocolitoare Mangalia - DJ 391 Albesti - Negru Voda - DJ 392 - Chirnogeni - Sipote - Adamclisi - DN3 Ion Corvin - DJ 223 Rasova - Cernavoda.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















735 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    Intrebare (Duminică, 29 august 2010, 13:34)

    Vizitiul [utilizator]

    Unde este stirea? :)
  • +3 (3 voturi)    
    primaria busteni (Duminică, 29 august 2010, 15:48)

    dan [anonim]

    problema este cu TRECERILE DE PIETONI de la BUSTENI.

    Daca primaria ar construi 2 sau 3 pasarele altfel ar fi situatia. Nu e atat de greu. Drumul se blocheaza din cauza asta, pt ca masinile opresc des ca sa traverseze pietonii.
    • +1 (1 vot)    
      Da (Duminică, 29 august 2010, 16:43)

      Vizitiul [utilizator] i-a raspuns lui dan

      Se aduce in atentia problema cat si solutia asta la fiecare stire cu privire la traficul de pe Valea Prahovei, totusi se pare ca nimeni nu vede/aude.
  • +1 (1 vot)    
    Astepta pe Oprescu (Duminică, 29 august 2010, 16:00)

    drak latinu [utilizator]

    Sa i explice cum este cu strazile suspendate pe cai verzi ...
  • -1 (3 voturi)    
    NU AVEM NEVOIE DE AUTOSTRAZI!!!! (Duminică, 29 august 2010, 17:46)

    pamfletaru [utilizator]

    Un mare clasic in viata a spus: "NU AVEM NEVOIE DE AUTOSTRAZI!!!!" si prostimea a crezut!
  • +2 (2 voturi)    
    Care este de stirea? (Duminică, 29 august 2010, 18:01)

    Cristian [anonim]

    Cele semnalate in stirea dv. se intampla in fiecare week-end !! Si atunci, va intreb: care este informatia noua pe care o aduce aceasta stire ?
    • 0 (0 voturi)    
      ... (Duminică, 29 august 2010, 22:32)

      radu [anonim] i-a raspuns lui Cristian

      se intampla in fiecare zi, la orice ora, nu doar in weekend