Autorul accidentului de la Caransebes avea o alcoolemie de peste 2 la mie. "Pur si simplu m-am pierdut"

de I.R.     HotNews.ro
Luni, 9 august 2010, 14:53 Actualitate | Esenţial


Tanarul care a accidentat patru persoane duminica la Caransebes, dupa ce a intrat cu masina pe pista unui concurs de motociclism, avea o alcoolemie de peste 2 la mie, potrivit Politiei Judetene Caras-Severin, citata de Mediafax. Acesta a declarat ca nu a vrut sa faca rau nimanui.

"IML Timisoara a anuntat rezultatele pentru cele doua probe biologice recoltate. La prima proba rezultatul a fost de 2,35 miligrame la mie alcool pur in sange, iar la cea de-a doua proba 2,10 la mie. Nu au fost depistate urme de droguri", a spus Ancuta Carbunaru, purtatorul de cuvant al Politiei Judetene Caras-Severin.

Potrivit sursei citate, Ungur a fost scos din arestul Politiei Judetene Caras-Severin pentru a fi dus in fata magistratilor Judecatoriei Resita, cu propunerea de arestare preventiva.

Cristian Ungur, baiatul unui medic din Caransebes, este acuzat de vatamare corporala din culpa, conducerea unui autovehicul sub influenta bauturilor alcoolice si parasirea locului accidentului.

''Pur si simplu m-am pierdut. Prin intermediul vostru (n.r. - al presei), vreau sa le cer scuze celor raniti. Nu am consumat medicamente si nu obisnuiesc sa beau", a declarat conducatorul auto, citat de Agerpres. De asemenea, cei care il cunosc pe tanar sustin ca este un baiat linistit, care nu a facut niciodata probleme.

Martorii accidentului de duminica au povestit ca tanarul a intrat cu masina pe pista aeroportului din oras, pe care se desfasura un concurs de motociclism, a ajuns in zona publicului, ranind cateva persoane, dupa care a incercat sa paraseasca locul accidentului. El a fost urmarit de motociclistii care se aflau la competitie si prins, impreuna cu Politia.

Cei patru raniti au suferit traumatisme, contuzii si fracturi, dar sunt in stare stabila, au anuntat reprezentantii Spitalului din Caransebes.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7036 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    ura... (Luni, 9 august 2010, 15:11)

    me [anonim]

    ... sa vedem specimenu la zdup...
    • +5 (9 voturi)    
      Dobitocul merita (Luni, 9 august 2010, 15:20)

      Gigi Maybachistu' Vitezoman [anonim] i-a raspuns lui me

      Dacă era un simplu accident, ar fi luat o pedeapsă cu suspendare.

      Cumulul de infracţiuni - conducerea unui autovehicul cu alcoolemia peste 0,8 la mie este infracţiune, plus vătămarea corporala gravă (au încercat să îndulcească pastila spunând că e din culpă, mie mi se pare că intenţia e vizibilă), plus altele - atrage o pedeapsă cu executare. Şi din punctul ăsta cariera lui în medicină s-a cam dus pe apa Begăi la vale.
      • +5 (5 voturi)    
        Specialitatea medicina veterinara (Luni, 9 august 2010, 15:42)

        Mitica (Palarierul) [anonim] i-a raspuns lui Gigi Maybachistu' Vitezoman

        Zapaucul cu pricina este medic veterinar.

        Nu cred ca era pe pista aerodromului in cautare de clienti, deoarece pe beton nu prea pasc caprele, de unde venea el direct.

        .
      • 0 (6 voturi)    
        ai vreun habar de lege? (Luni, 9 august 2010, 17:07)

        adrian [anonim] i-a raspuns lui Gigi Maybachistu' Vitezoman

        conducerea sub influenta alcoolului se pedepseste pe drumurile publice. asa sunt articolele in lege. "conducerea pe drumurile publice sub influenta alcoolului" , "conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul neinmatriculat", etc. ca daca vreau su sa ma plimb la mine in curte cu masina e alegerea mea. la fel si acolo. e curtea aluia. e vina organizatorilor care nu au asigurat desfasurarea in conditii de siguranta a spectacolului.
        iar vatamarea corporala normal ca este din culpa pentru ca betivul nu a vrut sa accidenteze pe nimeni. doar ca era aburit bine si n-a stapanit masina.
        • -1 (9 voturi)    
          Stimabile, (Luni, 9 august 2010, 17:29)

          Bogo [anonim] i-a raspuns lui adrian

          Dumneata daca te duci la aeroport la Baneasa sa spunem te urci cu masina pe pista ca sa ajungi la avion? aici nu discutam de "curtea cuiva" discutam de un AEROPORT, care este o locatie cu statut special. Pentru ca toata lumea incearca sa arate cu degetul organizatorii, repet, era vorba de un aeroport!
        • +6 (8 voturi)    
          foloseste-ti neuronul stinger (Luni, 9 august 2010, 18:15)

          papadie [anonim] i-a raspuns lui adrian

          dar tu ai minte? dupa accident a mai condus vreo 20 de minute pe drumurile publice, pana l-au prins. ce culoare ai la fes? portocalie, probabil.
  • +5 (7 voturi)    
    DEGEABA (Luni, 9 august 2010, 15:17)

    nelu [anonim]

    Nu face nici 1 an puscarie...iese repede asta daca o intra vreodata. Nici unu n-a facut puscarie din jmekerii astia care omoara oameni aiurea sau care ii tavalesc sub masini. Stiu un caz care se judeca si acum cu soferu in libertate si ala beat si care a si omorat 2 fete. Si? Si nimic.
  • +7 (11 voturi)    
    incadrare gresita (Luni, 9 august 2010, 15:19)

    dragon [anonim]

    procurorul care se ocupa de caz a gresit incadrarea juridica a faptei. I s-a retinut vatamare corporala din culpa, or este evident, din modul cum a comis fapta, ca e vorba de o actiune intentionata. In mod normal, fapta ar fi trebuit incadrata ca tentativa la infractiunea de omor calificat si deosebit de grav (loc public - calificat si contra a mai multor persoane - deosebit de grav)
    • +1 (5 voturi)    
      ... (Luni, 9 august 2010, 16:51)

      Aph [anonim] i-a raspuns lui dragon

      Exact, iar anchetatorii trebuie sa incerce sa afle exact conditiile in care s-a urcat la volan. Ca vatamare corporala din culpa e atunci cand incerci sa te duci beat cu masina acasa, scapi controlul volanului si intrii intr-o statie de autobuz plina de oameni. Ori alta e daca ies la vanatoare de oameni pe trotuar...

      Eu cred ca omul a baut bine si i s-a facut de niste liniute pe pista aia dezafectata, numai ca cei de-acolo i-au incurcat planurile. Alti agarici, care se intrecea "legal" insa fara prezenta politiei, a salvarii si a pompierilor...

      Cat despre tovarasul lui de distractie, merita si ala niste ani buni la puscarie. Sper sa imparta aceeasi celula cu un magraon in calduri!
  • +7 (11 voturi)    
    betivul din caransebes (Luni, 9 august 2010, 15:35)

    luli [anonim]

    cand va fi destituit prefectul de la carnasebes care a sustinut ca nemernicul nu era baut - in ce calitate - avea conform legii dreptul de as e antepronunta si sa faca asemenea declaratii ??????
    • +5 (7 voturi)    
      Pai si prefectul este pedelici .... (Luni, 9 august 2010, 15:45)

      Mitica (Palarierul) [anonim] i-a raspuns lui luli

      Fiti siguri ca nici prefectul nu patzeste nimic, fiind tot un pedelici plantat de catre gashka Bokkutu Warza Bleaga.

      Ce va asteptati voi ? Sa fie mustruluit pentru ca acopera beizadeaua bezmetica a unui prim-vice presedinte local PSD ?

      Unde va credeti voi ? In America ?

      Gresit ... sunteti in Romania, unde infractorii sunt protejati - dar nu pentru ca ar fi o specie pe cale de disparitzie, ci pentru ca sunt pe cale de ... aparitie in Parlament !

      .
    • +5 (7 voturi)    
      antenpronuntarea? (Luni, 9 august 2010, 16:23)

      oldman [anonim] i-a raspuns lui luli

      putem vorbi de antepronuntare numai in cazul celor care trebuie sa se pronunte, k asta este job-ul lor. faptul k prefectul bate campii, nu inseamna k s-a antepronuntat, asta puteau face numai cei care analizeaza probele biologice. toti altii neaveniti care-si dau cu parerea doar mananca ceva maro cu gura plina.
  • +3 (9 voturi)    
    Cateva nelamuriri (Luni, 9 august 2010, 15:48)

    Bogdan [anonim]

    1. Pista aeroportului e drum public?
    Daca nu, atunci accidentul nu poate fi considerat un accident de masina. Poate fi incadrat la tentativa de omor sa zicem, sau vatamare corporala din culpa sa zicem.

    2. A condus pana la politie pe drumurile publice.
    Tehnic vorbind nu l-a oprit nimeni in trafic sa-i puna fiola. Chiar si asa, pentru conducere sub influenta alcoolului , fara accident pe drum public, ce risca? Dosar penal si ... cu suspendare. :))

    Bafta baieti...
    • +1 (3 voturi)    
      Supermarket (Luni, 9 august 2010, 17:33)

      Bogo [anonim] i-a raspuns lui Bogdan

      pai ia sa vedem.. Parcarea unui HyperMarket este drum public? Eu zic sa mergi rupt de beat acolo in fata unei masini de politie si sa conduci sa vedem ce patesti :)
      • +1 (1 vot)    
        Aeroport (Luni, 9 august 2010, 19:26)

        marian [anonim] i-a raspuns lui Bogo

        Pai hai sa vedem si altfel: se desfasura o competitie, nu pe un drum public. Daca pui problema asa, te intreb: ce risca copiii care conduc motocicletele in acea competitie fara permis? Sau nu risca nimic pentru ca era o competitie organizata pe un aeroport, nu pe un drum public? Si chiar te rog sa-ti lovesti tu masina in parcarea unei firme (parcare inchisa circulatiei publice) sa vezi ce-ti zice firma de la casco daca le relatezi intocmai locul unde a avut loc accidentul.
  • +3 (5 voturi)    
    baiatul lu tata (Luni, 9 august 2010, 15:51)

    vasile blaga [anonim]

    Daca infractorul era baiatul unui cetatean simplu nu ar fi avut permis sa se apropire cu masina de pista dar cetateni care erau acolo de la politie i-au permis pentru ca au vazut ca la volan este baiatul lui peste prajit din PDL. Acesti infractori se cred mici baroni locali asa cum avut si PSD-ul acum are PDL. Alaturi de el as baga la zdup si pe cei care trebuia sa nu permita ca acest infractor sa intre pe pista.Ei ar trebui sa intre la favorizarea infractorului. Dar acest lucru nu se va intimpla si veti vedea ca tipul nu va lua nici un an de puscarie, se va judeca ani de zile, pana cand victemele se vor plictisi si vor renuta la acuze. Tanarul infractor va face tot posibiulul ca timpul sa treaca ca el sa scape. Si va scapa.
  • -7 (11 voturi)    
    Sa fii avocat la baiatul asta - o incintare! (Luni, 9 august 2010, 15:56)

    Liviu Iordache [anonim]

    E o fericire sa fii avocatul apararii la o asemenea speta! In primul rind, nu este vorba de drumuri publice, deci conducerea sub influenta alcoolului pe drumurile publice nu exista. Sa demonstreze acuzatorul ca ala e drum public! E o pista dezafectata, pe care nu circula nimic, si venise baiatul sa se dea cu masina pe acolo! In al doilea rind, oamenii accidentati i-au sarit, inconstienti, in fata masinii, pretinzind ca sunt arbitri si participanti la ceva care nu exista! Nu a existat, din punct de vedere legal, nicio competitie, ea nu era anuntata, nu era pazita, nu era incadrata de oameni de ordine, doar niste baieti care se intreceau ca la cursele clandestine! Sa demonstreze acuzarea ca aia nu erau niste sinucigasi, care s-au aruncat in fata unui automobil, condus de unul beat! Daca ne luam dupa televiziuni pentru a face dreptate in tara asa am pus-o! Aici e vorba de fapte si legi, nu de impresii artistice, pe televiziuni excitate de informatia ca tatal nefericitului e sef la PDL! Iar orice om de bun simt cade pe ginduri citind declaratia presedintelui federatiei, care a spus ca este vorba de o improvizatie, si cea a secretarului general al federatiei, care era implicat intr-un lucru clandestin si avea tot interesul sa apese pe gasirea de vinovati!
    • +5 (5 voturi)    
      pai ... (Luni, 9 august 2010, 16:06)

      dragon [anonim] i-a raspuns lui Liviu Iordache

      cum a ajuns pe pista de la aeroport? cu elicopteru' ? cum a plecat de acolo? cu submarinu' ?
      • -1 (7 voturi)    
        Cu masina implicata in incident! (Luni, 9 august 2010, 16:23)

        Liviu Iordache [anonim] i-a raspuns lui dragon

        Foarte buna intrebarea, iar raspunsul este foarte simplu: a ajuns pe pista de la aeroport cu masina, episod care nu este suspectat de nimic. A, se poate presupune ca a venit beat? Gresit! A baut in masina si doar asa a avut curaj sa dea o tura! Sa demonstreze acuzarea ca a condus pina la pista beat! Si daca ar fi asa, i se dau 6 puncte penalizare si se suspenda permisul! In drept, fie el si aplicat in romania, sunt niste principii peste care nu se trece oricum, cum ar fi ca sarcina probei cade in sarcina acuzarii (reclamantului)!
        • +5 (5 voturi)    
          dar (Luni, 9 august 2010, 16:53)

          Max [anonim] i-a raspuns lui Liviu Iordache

          Dl Iordache, dar vatamarea celor 4, fie ei si sinucigasi, nu se cheama vatamare din culpa (sau un termen similar, nu ma pricep) ? Eu daca il lovesc pe unul cu masina, clar din vina lui (rosu la semafor la pietoni, etc), mie tot imi face dosar de vatamare din culpa, chiar daca nu a fost vina mea. Ca asa e in tenis....vorba unui clasic...

          Pentru ca daca ce spuneti e adevarat, inseamna ca eu pot intra cu o masina 4x4 pe plaja in Mamaia, si sa fac omor pe acolo, ca in GTA, sa nu se mai ridice unul de pe jos, si cu toate astea, sa nu fiu acuzat decat de faptul ca nu imi ardea becul de la stop. Nu? Drum public nu e plaja, aia de pe plaja sunt niste sinucigasi toti care incercau sa ma opreasca, activitatea de a face plaja nu este reglementata.... etc etc Ceea ce inseamna ca undeva, e o gaura mare, care deschide multe oportunitati. Nu-i asa?
    • +4 (4 voturi)    
      hahaha (Luni, 9 august 2010, 16:28)

      Ovi [anonim] i-a raspuns lui Liviu Iordache

      si faptul ca a fugit apoi si acondus pe drumurile publice?.....A...pardon a zburat
    • +3 (5 voturi)    
      Frumos (Luni, 9 august 2010, 16:40)

      ion [anonim] i-a raspuns lui Liviu Iordache

      Bravo domnula avocat. Stii bancul ala ce inseamna un avocat pe fundul oceanului? Un inceput bun.
      Si asta pentru ca sunt specimene ca tine. Iti zic si de ce. Din imi povestesti tu uite ce inteleg eu.
      Daca merg si eu la iarba verde undeva imi pun linistit patura si stau ma relaxez, frumos civilizat.
      Vine un cretin cu masina si trece peste mine. De ce trece peste mine? Ca asa vrea el, ca e prea scumpa benzina sa ma ocoleasca. Din ce zici tu acel personaj poate merge mai departe linisiti, ba poate da si in marsalier si sa mai treaca o data peste mine.
      Nu este pe drum public, asa ca face ce vrea el cu masina, de unde stim ca eu nu m-am pus acolo intentionat sa fiu calcat etc etc. Sau si mai frumos stau la mine in ograda intra unu cu masina si ma calca. A pai stai ca nu ii pe drum public, poate vi tras la raspundere cel mult pentru incalcarea proprietatii. etc etc
      Nu degeaba se zice sa nu ai treaba cu avocatii
    • +3 (3 voturi)    
      s-ar putea.. (Luni, 9 august 2010, 16:42)

      dorian gray [anonim] i-a raspuns lui Liviu Iordache

      ...cum spunea cineva, sa fie mult mai nasol de el daca se insista asupra faptului ca nu era drum public. Si, da avocatii pot invarti cazurile astea "din vorbe", dar nu sunt nici procurorii papagali. Doar daca vor sa fie.
      • -3 (5 voturi)    
        Un nenorocit trebuie pedepsit, dar nu la TV (Luni, 9 august 2010, 17:16)

        Liviu Iordache [anonim] i-a raspuns lui dorian gray

        Prieteni, va multumesc ca m-ati bagat in seama, dar eu am vrut sa spun doar atit: toate acuzele facute de televiziuni sunt usor de demontat, pentru ca, iata, presa nu face altceva decit sa judece visceral, in functie de partide (ca era tac-su pdlist). Apoi, ca pericolul cel mai mare nu este acest nenorocit, caruia i-au luat mintile anturajul si bautura, probabil, ci organizarea unor asemenea concursuri ilegale pur si simplu! Nu scapi de pedeapsa cu hau-hau pe la televiziuni, cind tu nu ai paza, nu ai politie, nu ai salvare, iti iau foc masinile (motocicletele) si nu ai pompieri cu care sa le stingi, nu ai parapeti protectori, ei bine, bagi niste copii in moarte si dai vina pe unul care a avut un moment de ratacire! In afara de asta, nu linsam oameni pentru ca ne simtim noi cu musca pe caciula si pentru ca simtim ca intr-acolo trebuie trimisa opinia publica! Oare de ce nicio media nu intreaba de ce campionul nostru cel mai important la moto viteza, Tavi Vinatoru, nu mai participa, nici el nici elevii lui, la asemenea insailari sinucigase? Acum, sper ca ati inteles: asta am vrut sa spun, nu ca inconstientul cu masina nu trebuie pedepsit. Trebuie, dar in limita vinii lui si in circumstantele favorizante ale unei timpenii sinistre numite criminal "etapa in campionatul national". Multumesc!
    • +3 (3 voturi)    
      pista dezafectata (Luni, 9 august 2010, 17:46)

      alex [anonim] i-a raspuns lui Liviu Iordache

      este posibil ca pista sa fie dezfectata. asta nu stiu.

      cursa clandestina despre care vorbesti era parte din campionatul national, organizat de federatia romana de motociclism. Este o competitie cat se poate de legala.

      tipul a facut tura pe contrasens (fata de cum mergeu motocicletele) si se indrepta spre linia de start unde era juniorii.

      cand au vazut despre ce este vorba, cativa dintre oficialii cursei au facut semne sa opreasca in timp ce altii (parinti) au tras copii din fata masinii...

      nu a incercat nimeni sa il opreasca aruncandu se in fara masinii ca sa devina erou, lumea a inercat sa il opreasca inainte sa intre in copiii aliniati la start.

      legat de legalitatea cursei, la fara locului erau pompierii, politia si salvarea. totul era legal, anuntat, organizat de o federatie nationala.

      nu a condus pe drumuri publice (prea mult), dar am inteles ca pe drum public , inainte de a ajunge la politie, ar fi lovit si alte masini (nimic grav, am aflat asta de la martori oculari). pista nu e drum public , dar consumul de alcool este circumstanta agravanta pentru infractiunea la care va fi incadrat.

      si in final, iti recomand sa vezi un sir de poze de la eveniment, sa vezi ca oficialii federatiei i-au fluturat steaguri etc, si inca o data, au incercat sa il opreasca atunci cand se indrepta vertiginos spre grupul de copii care asteptau startul, altfel, in afara de semne cu steagurile l-ar fi lasat in pace (la fel cum nu s-a aruncat nimeni in fara lui inainte sa pune in pericol pe altii)
      • -5 (5 voturi)    
        Pe care contrasens? (Luni, 9 august 2010, 18:13)

        Liviu Iordache [anonim] i-a raspuns lui alex

        /// Pai care contrasens, cine stabilise contrasensul si cine sensul? Ati innebunit cu totii? "am inteles ca a lovit" , "poze", ce legatura au astea cu faptul ca acolo se petrecea un lucru care nu s-a dovedit nici o secunda ca era legal! In afara de afirmatiile celor implicati, ca era un concurs national, nici o dovada nu a fost produsa in acest sens! Uite ce cred eu: acolo erau niste nenorociti care isi puneau copiii sa se dea cu motocicletele, riscindu-le viata!
        • 0 (0 voturi)    
          reavointa sau retardat postac? (Luni, 9 august 2010, 22:34)

          alex [anonim] i-a raspuns lui Liviu Iordache

          pai care contrasens ?

          fireste , la modul filozofic ne putem intreba ce a dus la aparitia circulatiei pe partea stanga sau derapta a drumului. si fiecare se intreaba: oare eu nu sunt pe contrasens?

          in postul meu, la care ai comentat, daca aveai putina inteligenta procesai si paranteza (contrasens raportat la cum mergeau motocicletele)

          cum nu esti nici un organ abilitat (si organul cu care gandesti iti lipseste cu desavarsire), informatia nu iti va fi oferita TIE in mod oficial, asa ca cel mult ai putea sa te interesezi.

          ai sa observi ca federatia roamna de motociclism are competitii de viteza pe circuit (majoritatea etapelor se desfasoara in grecia, ungaria, cehia ca noi nu aveam circuite) si etape de viteza pe aeroport. aceste curse se organizaza de muta vreme, exista un calendar aprobat la inceputul anului, exista contracte pentru folosirea aeroporturilor semante cu mai mult de un an inainte.

          cat de oficial vrei ? sau ce inseamna pentru tine oficial?
          exista un caledar competitional aprobat de toate organele competente inainte de inceperea sezonului.. tot nu e suficient?

          da, poti sa spui ca erau niste nebuni care isi lasau copiii sa se dea cu motocicletele, dar ai dat un telefon la ministerul sportului sa vezi daca federatia romana de motociclism e afiliata si functioneaza in baza legilor in vigoare, inclusiv cu bani de la buget? ai dat telefon la federatie (dupa ce te ai convins ca e acreditata) ca sa intrebi daca a fost sau nu etapa a campionatului national de viteza?
          ai intrat macar pe siteul lor ?

          daca nu, fa filozofie dupa ce te documentezi.
    • 0 (0 voturi)    
      Doamne de pe ce planeta esti? (Luni, 9 august 2010, 22:45)

      frankestain [utilizator] i-a raspuns lui Liviu Iordache

      Datorita celor ca tine tara asta a ajuns sa fie un DEZASTRU din toate punctele de vadere.Practic pot bea pana sa zicem 4,5 la mie.si sa o iau cu HUMMERUL pe aratura si sa-i culc la pamant pe tarani sa zicem fara numar.Iar tu ma vei scoate NEVINOVAT.
    • 0 (0 voturi)    
      Multa minte ai bre.. (Marţi, 10 august 2010, 13:19)

      Mihai [anonim] i-a raspuns lui Liviu Iordache

      Sa inteleg ca daca eu ca daca eu ma sui in masina proprie la mine in curte si il calc pe unu' care e la mine in curte scap basma curata? LOL MAH!!!!
      in primul rand ce cauta individul beat la volan? el cum a ajuns acolo? a impins masina pana la aeroport si apoi s-a suit la volan? deci conducere sub influenta alcoolului pe drumurile publice exista (daca l-a adus careva pana acolo atunci este complicitate si premeditare deci tot nu e bine). tu chiar crezi ca daca esti pe tarlaua ta sau a altuia (nu pe drum public) inseamna ca iti poti face de cap? si in plus aeroportul nu este proprietate privata este un spatiu cu statut special, cei care se aflau la acel concurs in mod sigur aveau ceva autorizatie, ca doar paznicii aeroportului nu stau degeaba daca nu ai voie in acel perimetru.
      era o improvizatie acel concurs dar nu e ca si cum s-ar fi dus acolo fara o aprobare ceva. eu cred ca "improvizatie" s-a folosit in ideea ca nu au avut fonduri alocate pentru paza pentru metode de siguranta impotriva dobitocilor care intra cu masina pe traseu.
  • -1 (1 vot)    
    hehe... (Luni, 9 august 2010, 17:38)

    naoky [anonim]

    Il asculta pe Fernando... haha
  • 0 (0 voturi)    
    dar daca omora pe cineva? (Luni, 9 august 2010, 18:50)

    cezar [anonim]

    Daca mureau oameni?
    • +1 (1 vot)    
      Vom vedea. (Luni, 9 august 2010, 19:44)

      garabetian1 [anonim] i-a raspuns lui cezar

      Cand se va finaliza Ancheta , Justitia-i va gasii vinovati pe cei ce au organizat campionatul iar cei accidentati vor fi gasiti vinovati ca nu sau dat la o parte si au sarit pe capota saracului MEDIC.
  • +1 (1 vot)    
    Mda (Marţi, 10 august 2010, 3:47)

    Ghocu [anonim]

    Mda, saracul de el.... bun baiat .... Pamintu-i rau ca-l tine!
    A inceput sa se insinueze prin presa ideea ca nenorocitul asta , daca era beat ca un porc, atunci nu stie ce a facut , deci, pina la urma chiar el e o victima. Adica, ba ca i-a zburat un cauciuc in parbriz , ba ca l-au batut motocilistii , de fapt, la cit de beat era , nu stia nici daca e ud in pantaloni! Singurul regret e ca n-a crapat in coma alcoolica inainte sa ajunga la aeroport! Dar , poate , cine stie , ulciorul nu merge de 2 ori la apa si-l scapa Al de Sus de dileme din astea la urmatoarea betie! Ca va e clar tuturor ca la Politie o sa stea doar un pic , pentru protectia lui si pina se linistesc un pic apele, nu?
  • -1 (1 vot)    
    Linsaj mediatic (Marţi, 10 august 2010, 9:09)

    CCC [anonim]

    Nu tin cu baiatul asta, dar ce se intampla acum este un linsaj mediatic. Si nu este in regula. Omul daca este vinovat sa plateasca. La tribunal, nu la televizor. Asa cum trebuie sa plateasca si organizatorii care au incalcat legea. Eu daca imi las copilul la o cursa organizata de federatie, am pretentia sa fie organizata in conditii legale. Daca se intampla ceva copilului meu, in primul rand dau organizatorii in judecata pentru ca n-au prevenit asemenea evenimente, si o mare parte din vina o au si ei. Nu mai amestecati politica cu viata reala, pentru ca in cazul asta chiar nu-si are rostul. E vorba de incompetenta crasa a organizatorilor, si de un om beat la volan.
    • +1 (1 vot)    
      Aici este cuibul portocaliu (Marţi, 10 august 2010, 10:31)

      Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui CCC

      Ma intrebam cum vor reactiona la afacerea asta, beizadeaua in cauza fiind de-a lor....
      Evident au gasit vinovati organizatorii. Pana si alcolul din magarul asta este vinovat fara sa aiba nici o vina magarul ca l-a baut si a condus dement.
      O biata victima linsata de televiziunile rele...
      Mai postaci profesionisti, voi chiar nu aveti nici cea mai mica urma de rusine?
      Sper sa scape basma curata individul asta si sa faca o cursa similara la primul miting portocaliu, sa vad, ramaneti la aceleasi pareri?
      • -1 (1 vot)    
        Mai terminati cu prostiile (Marţi, 10 august 2010, 11:27)

        CCC [anonim] i-a raspuns lui Wizard of Oz

        Mai, mai, mai, cum incearca cineva sa fie impartial, trebuie sa capete o culoare. Organizatorii au o mare parte din vina, chiar daca incercati sa o musamalizati. Ia gandeste-te mai bine, ce s-ar fi intamplat daca ar fi avut loc un accident in cursa, printre concurenti. Un copil care scapa de sub control motocicleta. Si nu era nici o salvare acolo. Pana ajungea la spital putea sa moara. Organizatorii ar trebui foarte aspru pedepsiti dupa parerea mea. Nu e suficient sa zici ca e etapa si ca se desfasoara de 15 ani. Trebuie sa o si organizezi ca lumea, pentru ca nimeni sa nu aiba de suferit. Si daca nu intelegeti asta, si vedeti numai portocaliu in fata ochilor imi pare rau pentru voi. Pentru ca va meritati tara in care traiti.
        • 0 (0 voturi)    
          Unde-i impartialitatea? (Miercuri, 11 august 2010, 11:13)

          AAA [anonim] i-a raspuns lui CCC

          Draga dl. CCC


          dvs sigur nu sunteti impartial, poate ne precizati si noua la cine va refereati ca ar fi impartial.

          eu privesc in acest moment o poza de la fata locului cu o masina rosie dand peste un om cu un steag galben in mana in mijlocul pistei.

          in stanga vad o ambulanta, de tipul nou, nu dacia break model 1967 (minimum tip B, daca nu chiar A - adica pentru resuscitare)

          de asemenea stiu personal 100 % ca domnul doctor Joja din Timisoara este o prezenta constanta la acest campionat national.


          q.e.d. (daca stiti, dl. ccc, ce inseamna asta)