Guvern: Declaratiile lui Dan Diaconescu, cum ca Emil Boc ar dori arestarea sa, sunt ridicole si aberante

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 19 iulie 2010, 13:44 Actualitate | Esenţial


"Este ridicol ce sustine acest domn, este o aberatie", a declarat luni purtatorul de cuvant al Guvernului, Ioana Muntean, la solicitarea Mediafax, la cateva ore dupa ce patronul OTV, Dan Diaconescu, sustinuse ca "Am spus pana acum ca in spatele anchetarii mele se afla tripleta Blaga-Berceanu-Videanu, nu inseamna ca Emil Boc lipseste din aceasta ecuatie".

Dan Diaconescu a facut aceasta declaratie luni dimineata, la intrarea in sediul DNA, unde patronul postului de televiziune OTV a fost chemat din nou pentru a fi audiat intr-un dosar de santaj.

Dan Diaconescu declarase sambata, intr-o emisiune la Realitatea Tv, ca "Tabara opusa lui Traian Basescu din PDL, Blaga-Videanu-Berceanu, m-a arestat ca sa ii arate presedintelui ca ii aresteaza cel mai bun prieten."








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1365 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    Basescu, Boc, Maica Tereza, Extraterestrii (Luni, 19 iulie 2010, 14:01)

    ionut [anonim]

    Orice escroc in tara asta se tavaleste pe jos cand este prins si acuza "dosare politice". El este curat lacrima, nu a facut nimic, de vina este oricine alcineva in afara de el.
    • -4 (6 voturi)    
      Este un comportament normal. (Luni, 19 iulie 2010, 14:17)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui ionut

      Daca recunoaste ca a gresit si ancheta e justificata ce castiga, simpatia ta?; toata lumea o sa ramane cu impresia ca este un prost daca-si recunoaste greseala.
      • +3 (5 voturi)    
        asa constantine (Luni, 19 iulie 2010, 14:25)

        nenea [anonim] i-a raspuns lui Constantin

        este normal sa fii "baiat destept", ai? hai sa-i ridicam pe toti in slavi, alaturi de alti "normali" patriciu, vantu, felix
    • +1 (1 vot)    
      si .. (Luni, 19 iulie 2010, 14:31)

      ION I [anonim] i-a raspuns lui ionut

      cine ii permite sa se converse telefonic cu ei? (a se vedea declaratia cu telefonul catre Baselu')

      care e de vina?
  • 0 (0 voturi)    
    Transfer de puteri (Luni, 19 iulie 2010, 14:55)

    Dianora [utilizator]

    Stiam ca in tara asta doar Zeus - Basescu are puteri supranaturale si influenteaza persoanele sau justitia impotriva vointei lor. Acu si Boc? Uoau..
  • +2 (2 voturi)    
    intrebare (Luni, 19 iulie 2010, 15:05)

    MirceaA [utilizator]

    ce nu este aberant la DD? Tot ceea ce face si spune este aberant.
  • +2 (2 voturi)    
    d.d (Luni, 19 iulie 2010, 15:07)

    horia [anonim]

    bravo,daca avem dureri de dinti sau colici intestinali T.Basescu este de vina,daca nu-i el este fica ,guvernul,etc....eu cred ca practicile cu santajul jurnalistic este adevarat,Bravo celor care incearca sa faca ordine
  • 0 (0 voturi)    
    Nu-s astia, mai! (Luni, 19 iulie 2010, 17:34)

    Daniel [anonim]

    Nu, mai frate, nu ei, ci EU as vrea sa te bag in puscarie. Si probabil inca cateva milioane de Romani (nu majoritatea din pacate).
  • 0 (0 voturi)    
    de grija cui va zbateti??? (Luni, 19 iulie 2010, 18:21)

    liliacul [anonim]

    valabil ptr. toti comentatorii;;;scrieti doar ce va trece in acel moment prin creer ori mai si ginditi inainte de a scrie????ce va face sa fiti incisiviii???? invidia , ori vi se potriveste zicala'';;;Vulpea cind nu ajunge la struguri zice ca nu-s buni------asa si voi ;;;daca nu-l puteti copia atunci hai sa0-l acuzam ca doar e democratie si putem sa scriem ori ce ca nu se intimpla nimic'''''''eu zic ca nu e asa ----odata vi se va intimpla si voua celor rai acel CEVA decare nu veti putea fugi.ATENTIE!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    panarama (Luni, 19 iulie 2010, 19:35)

    victor [anonim]

    insusi DD este o aberatie dar care se invirte in mijlocul smenarilor ,ghicitorilor,interlopilor,tiganii filmeaza,fileaza,trateaza....si el ii apara ,cred ca JUSTITIA SI CERCURILE DE INTERESE il vrea presedinte,media il sustine,..//.(editat de HotNews.ro)