VIDEO Decesul Madalinei Manole: Primele cercetari arata ca este vorba de o sinucidere

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 14 iulie 2010, 14:38 Actualitate | Esenţial


Primele cercetari in cazul decesului Madalinei Manole indica faptul ca artista s-a sinucis ingerand o substanta toxica, anunta Parchetul de pe langa Tribunalul Bucuresti, intr-un comunicat de presa.

"In urma primelor cercetari efectuate au rezultat indicii ca persoana in cauza a ingerat in mod voluntar o substanta toxica, justificandu-si gestul printr-un mesaj tip SMS", potrivit sursei citate.

Procurorii au dispus efectuarea unei autopsii medico-legale si a unor examene toxicologice, care urmeaza sa stabileasca in mod cert cauza mortii.

Purtatorul de cuvant al Parchetului de pe langa Tribunalul Bucuresti, Bogdan Staicu, a sustinut o declaratie de presa, fara a oferi insa informatii suplimentare in acest caz.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















17719 vizualizari

  • -9 (17 voturi)    
    . (Miercuri, 14 iulie 2010, 15:19)

    Bogdan [anonim]

    S-a dus dupa Michael?
    • -1 (15 voturi)    
      stergeti comment de mai sus (Miercuri, 14 iulie 2010, 15:24)

      cristi [anonim] i-a raspuns lui Bogdan

      impreuna cu al meu. unii oligofreni nu ar trebui sa aiba drept la exprimare.
    • -10 (24 voturi)    
      s-o dus saraca (Miercuri, 14 iulie 2010, 15:26)

      mnihai [anonim] i-a raspuns lui Bogdan

      cum o murit ea si va arde in cazanu cu smoala. Si-a lasat pruncu fara mama. ce destrabalaciune de femeie/
      • +5 (7 voturi)    
        Dezaxat religios? (Miercuri, 14 iulie 2010, 15:47)

        G [anonim] i-a raspuns lui mnihai

        Care cazan cu smoala, fratele meu?

        Esti si tu un dezaxat religios?
      • +3 (9 voturi)    
        Comentariu inutil (Miercuri, 14 iulie 2010, 15:49)

        Georgiana [anonim] i-a raspuns lui mnihai

        @ mnihai

        Cand ai scris cuvintele astea nu te a plesnit ceva? pic de bun simt si de respect pentru sufletul ei nu ai? mai conteaza motivele? mai conteaza ce a lasat in urma? esti atat de "curat" incat iti permiti sa arunci cu pietre intr o persoana pe care ai vazut o doar la TV ?(daca ai vazut o si acolo)
        Rusine sa ti fie!
        • 0 (0 voturi)    
          mereu conteaza ce lasi in urma (Joi, 15 iulie 2010, 8:24)

          corectie [anonim] i-a raspuns lui Georgiana

          ...
        • 0 (0 voturi)    
          comentariu (Marţi, 7 august 2012, 19:03)

          stefan vajeila [anonim] i-a raspuns lui Georgiana

          madalina a fost o doamna a muzicii romanest si asa va ramane mereu.dumnezeu sa faca dreptate in cazul ei.
      • 0 (0 voturi)    
        Heaven's not for fools (Miercuri, 14 iulie 2010, 19:27)

        sentenced [utilizator] i-a raspuns lui mnihai

        De asta detest religia actuala , pentru ca nu mai reprezinta o legatura intre om si ceva mai puternic , ci o institutie Pamanteana care genereaza fanatici cretinoizi cauzatori de dezastre .
  • +1 (3 voturi)    
    Condoleante (Miercuri, 14 iulie 2010, 15:30)

    Kiki [anonim]

    As vrea sa-i vad pe cei care comentau acum ceva timp gestul ei de a anula niste concerte drept fite de vedeta, ca cica i s-a urcat la cap... si alte mizerii de genul asta. Acum tot asa or zice??? Numai ea stie ce a fost in sufletul ei si tot ce putem spune acum este Dumneazeu sa o odihneasca in pace, asa cum nu a avut aici.
    • -2 (8 voturi)    
      Orice ar fi fost, (Miercuri, 14 iulie 2010, 15:54)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui Kiki

      nu avea voie sa/si lase pruncul fara mama!
      Sinuciderea este asimilata lasitatii!
      Nu iei ceea ce ti/a fost dat de Dumnezeu!
      Pacat de copil, de ea... numai de bine, cu toate ca nu merita!
  • 0 (4 voturi)    
    cauza (Miercuri, 14 iulie 2010, 15:52)

    ella [anonim]

    trebuie inteles de ce a ajuns sa se sinucida. sinuciderea este un act de disperare si este vazut ca o ultima scapare de o anumita greutate a vietii.
    probabil ca a suferit de o depresie postnatala severa care netratata conduce la astfel de gesturi disperate.
    • +1 (3 voturi)    
      aveti dreptate (Miercuri, 14 iulie 2010, 16:20)

      anonima [anonim] i-a raspuns lui ella

      si mai mullt decat atat nu cred ca avem noi dreptul sa judecam fapte pe care nu le cunoastem si nu le intelegem
      • -3 (7 voturi)    
        daca tu nu intelegi ... (Miercuri, 14 iulie 2010, 16:43)

        catalinb [utilizator] i-a raspuns lui anonima

        decat daca e desenat, asta e problema ta, nu inseamna ca toti suntem ... intelegi tu, sper. Eu cred ca avem dreptul sa judecam faptele unei persoane publice, asa cum este Madalina Manole. O fi sinuciderea cum o caracterizeaza ella, dar eu cred ca e si un mare gest de lasitate si de lipsa de tarie de caracter. Un om normal daca are o depresie severa, se duce sa se trateze, isi da seama din timp, ca doar nu era una cu 4 clase...
        Bottom line: si-a batut joc de propriul copil ! Cine nu stie cum e sa cresti fara un parinte, CIOCU MIC !
        • +1 (3 voturi)    
          un bun crestin (Miercuri, 14 iulie 2010, 17:07)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui catalinb

          nu judeca pe nimeni! pentru asta exista Dumnezeu! restul sunt argumente ca sa barfesti nitel!!
        • +1 (3 voturi)    
          Si ce crezi tu pe cine intereseaza? (Miercuri, 14 iulie 2010, 17:09)

          OzzyO [utilizator] i-a raspuns lui catalinb

          Ce daca era persoana publica? Asta inseamna ca stii automat totul despre ea, despre viata ei? De unde stii ca avea o depresie? De unde stii ca daca o avea, nu a incercat s-o trateze? Nici macar nu stii inca sigur daca s-a sinucis sau i s-a facut pur si simplu rau, dar comentezi si faci pe desteptul.
        • 0 (2 voturi)    
          depresie severa vs. agresivitate aiurea (Miercuri, 14 iulie 2010, 18:43)

          K4 [anonim] i-a raspuns lui catalinb

          "Un om normal daca are depresie severa ... isi da seama din timp"?! Altfel spus - o persoana NORMALA ... cu TULBURARI DE NATURA PSIHICA SEVERE ... isi da seama din timp? Dincolo de contradictia evidenta cred ca nu cunosti mare lucru despre subiectul abordat.
  • -3 (3 voturi)    
    nelamurire (Miercuri, 14 iulie 2010, 16:11)

    vlad [anonim]

    pana la urma, mesajul a fos SMS sau MMS (audio)?
    • 0 (2 voturi)    
      putea sa fie si tablite de lut (Miercuri, 14 iulie 2010, 16:44)

      catalinb [utilizator] i-a raspuns lui vlad

      mai conteaza ?
  • -1 (1 vot)    
    pentru vlad (Miercuri, 14 iulie 2010, 16:36)

    me [anonim]

    Intr-adevar, cea mai importanta intrebare a fost pusa. Totul se va lamuri, odata cu raspunsul.
  • 0 (2 voturi)    
    ... (Miercuri, 14 iulie 2010, 18:34)

    Jas [anonim]

    Se pare ca toti sunteti doctori,legisti si psihologi pe forumuri. N-ati vrea mai bine sa o lasati mai moale cu toata stiinta asta?
  • -2 (4 voturi)    
    ce prompt s-a rezolvat cazu (Miercuri, 14 iulie 2010, 18:36)

    Colombo [anonim]

    Tii drace, ca acu am realizat d-lor, cum s-a sinucis duduia cu barbiturice, cu insecticid si s-a mai dat si cu capu de pereti, iar ca sa-si explice gestul scrie un SMS la ora 2 noaptea.
    Sunt atatea lucruri neclare si in cazul asta, ca le urez justitiarilor sa aiba si ei parte de servicii similare, daca or fi in cauza vreodata.
    Lista de rezolvari gen Elodia, Erbasu, Anghelescu.
  • 0 (0 voturi)    
    niciodata... (Miercuri, 14 iulie 2010, 19:24)

    egroeg [anonim]

    o mama ,care si-a dorit atatia ani sa aiba un bebelus ,si care era viata ei , nu s-ar sinucide si,cel putin din ce declarau cei din jurul ei, ce s-au aflat in ultimile zile,ore,parea ,daca nu fericita,cel putin multumita.
    • -2 (2 voturi)    
      completarea afrmatiei... (Miercuri, 14 iulie 2010, 19:45)

      egroeg [anonim] i-a raspuns lui egroeg

      Mai curand as crede ca a fost un act nesabuit din partea altei persoane.
      Nu era prea dificil sa-i toarne apoi pe gat substanta toxica si sa lase la vedere un recipient, ca dovada, pentru a se sugera o sinucidere. Apoi sa scrie pe mobil un text, care sa fie gasit prin apropiere.
      Dumnezeu stie ce a fost si sper sa o ierte si sa se odihneasca in pace.A fost un om deosebit.
  • 0 (0 voturi)    
    Posibil omor prin imprudenta (Joi, 15 iulie 2010, 6:45)

    mm [anonim]

    In ciuda celor decalarate de sot si de prietenii lui, eu cred, in proportie de 90%, ca nu e vorba de o sinucidere cu premeditare ci de un omor prin imprundenta urmat de o inscenare de sinucidere: cei doi soti probabil ca s-au certat dupa intoarcerea de la repetitie (dupa ora 22:00), el a bruscat-o pe scara interioara (dormitorul lor era la etaj?) sau a lovit-o inainte de culcare, ea s-a lovit la cap in cadere si a murit, si pana dimineata el si-a confectionat ipoteza de suicid, a memorat mesajul de adio (poate s-a sfatuit si cu niste prieteni sau cu mama) iar la 6:30 a anuntat 112!
  • 0 (0 voturi)    
    Terminati cu manipularea (Joi, 15 iulie 2010, 7:00)

    cosma [anonim]

    Ati aflat ora decesului? Ati verificat mesajele si convorbirile suspectilor principali, cei prezenti in casa in noaptea mortii? Cine avea de castigat de pe urma mortii ei? Cui revin drepturile de autor pentru cele peste 100 melodii lansate? Daca este un omor prin imprudenta si o inscenare de suicid? Faceti anchete serioase si nu va pronuntati dupa doar cateva ore, spunand ce vrea sa auda criminalul, ca asta e complicitate! Terminati cu manipularile si faceti-va treaba!
  • 0 (0 voturi)    
    Nu se leaga ... nu e sinucidere (Joi, 15 iulie 2010, 7:08)

    gigi [anonim]

    Este suspect ca sotul a lansat ipoteza sinuciderii sotiei inca de la primul sau apel la 112, in jurul orei 6:30! Este suspect ca prietenul acestuia Gheorghe Gheorghiu a preluat imediat ipoteza si a raspandit-o la posturile de televiziune. Cu siguranta cei doi NU AU IUBIT-O!
  • 0 (0 voturi)    
    IONELUPU_71 (Joi, 15 iulie 2010, 14:51)

    IONEL SURAIA..VN [anonim]

    ami pare nespus de rau de moartea lui M.Manole,,,,,,DUMNEZEU SO AIBA GRJA (DUMNEZEU SO IERTE)
  • 0 (0 voturi)    
    vorbe de viitor (Sâmbătă, 17 iulie 2010, 21:44)

    mutu [utilizator]

    ca de altfel vor exita doua adevaruri, unul pentru lumea de acum pentru linistirea populatiei nemultumite de justitia zilelor noastre, care va avea credibilitate la unii si incredibilitate pentru altii - dar ceia ce sa petrecut in acea seara in casa cantaretei cu adevarat va ramane in dosarele clasate cu acces peste 50 ani ,sau daca madalina va dori vor fi prezentate de ea in mintea celor mai iubiti apropiati ai ei - e posibil ca tocmai copilul ei sa va spuna adevarul peste ani direct de la mama lui; Dumnezeu face si astfel de minuni-orcum nici o moarte nu trece fara explicatie mai devreme sau mai tarziu evenimentul va fi explicat=e posibil o posibila iubire puternica pentru primul ei sot (sa simtit chemata la acesta) si divergente in familie cu sotul actual -rabdare pana in 2040-2050