Strazi blocate vineri in Bucuresti, cu ocazia Zilei Nationale a SUA

de D.G.     HotNews.ro
Joi, 1 iulie 2010, 14:08 Actualitate | Esenţial


Traficul rutier va fi restrictionat in Capitala, vineri, intre orele 17.00 - 21.30, intre Piata Arcului de Triumf si Strada Arhitect Ion Mincu, precum si pe strazile adiacente, pentru desfasurarea unei ceremonii de Ziua nationala a Statelor Unite ale Americii, relateaza Mediafax.

Politistii rutieri recomanda soferilor o serie de rute ocolitoare.

Astfel, conducatorii auto pot circula pe traseul Piata Arcului de Triumf - Bulevardul Maresal C-tin. Prezan - Bulevardul Aviatorilor - str. Arh. Ion Mincu - Bulevardul Ion Mihalache, pe Piata Arcului de Triumf - Bulevardul Maresal C-tin. Prezan - Bulevardul Aviatorilor - str. Arh. Ion Mincu - Bulevardul Ion Mihalache sau pe Piata Arcului de Triumf - Bulevardul Maresal C-tin. Prezan - Bulevardul Aviatorilor - str. Arh. Ion Mincu - Soseaua Kiseleff - Piata Victoriei.

Totodata, mai sunt recomandate rutele Piata Arcului de Triumf - Bulevardul Al. Averescu - str. Turda si Piata Presei Libere - Piata Montreal - Bulevardul Marasti - str. Turda.

Ambasada Statelor Unite ale Americii la Bucuresti organizeaza, vineri, o ceremonie dedicata Zilei SUA, care va fi sarbatorita in mod oficial pe 4 iulie.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1751 vizualizari

  • 0 (10 voturi)    
    adica cum? (Joi, 1 iulie 2010, 14:18)

    Cocalarul_Electronic [utilizator]

    Lansad la o parte ca nu inteleg de ce trebuie sa se sarbatoreasca ziua imputitilor de americani, am o mare nelamurire: de ce vineri??? De ce nu duminica cand e 4 iulie? Sau de ce nu sambata? Sau de ce nu sarbatorim si ziua Iranului? Cum s-a ales mai exact ales ziua de vineri, ora 17 fix cand lumea iese de la munca si o ia spre mare, munte, etc? Asta-i tara tuturor imposibilitatilor!
    • 0 (8 voturi)    
      muc (Joi, 1 iulie 2010, 14:56)

      ady [anonim] i-a raspuns lui Cocalarul_Electronic

      gandeste ca folosesti internet si calculator datorita inventivitatii si creativitatii bravului popor american ..pt asta meritau inca o artera inchisa
      • -4 (6 voturi)    
        Sigur că da... (Joi, 1 iulie 2010, 15:30)

        Dan Mirca [anonim] i-a raspuns lui ady

        Inventivităţii americane cu creiere ademenite din afara graniţelor... Numai americani nu sunt ăia din Silicon Valey...
      • -1 (3 voturi)    
        ? (Joi, 1 iulie 2010, 15:36)

        MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui ady

        si ce are internetul cu sarbatorirea zilei de 4 iulie pe 1 iulie?
    • 0 (4 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Joi, 1 iulie 2010, 18:27)

      [anonim] i-a raspuns lui Cocalarul_Electronic

  • 0 (4 voturi)    
    Romani prosti.... (Joi, 1 iulie 2010, 14:22)

    mslliviu [utilizator]

    Cat de sclavi am ajuns pentru americani... Cand au fost protestele bugetarilor nu s-a dat autorizatie pentru inchiderea traficului pe o asemenea suprafata, mai ales prin prisma faptului ca e una din intrarile importante in Bucuresti (vineri seara...)

    With the ocasion of 4th of July, I wish them 1 plane destination US Embassy - Bucharest
    • -3 (3 voturi)    
      Se vede ca nu esti roman. (Joi, 1 iulie 2010, 14:50)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui mslliviu

      Prost esti tu si daca mai stai prea mult prin romania ,ai sa vezi cat de prosti suntem.Suntem noi primitori,dar nu permitem sa ni se urce musafirii in cap.Asa ca valea,pana nu te cotonogim.
    • +1 (5 voturi)    
      sunteti platit sa scuipati si SUA (Joi, 1 iulie 2010, 15:55)

      valexandru [anonim] i-a raspuns lui mslliviu

      pentru ca ambasadorul a sustinut ANI propus de Basescu?

      Pariez ca ati pupa si pamantul de sub picioarele ambasadorului pentru o viza.

      Nu aveti masura si nici creier.
      • -3 (3 voturi)    
        Cei ca tine (Joi, 1 iulie 2010, 18:40)

        HESS [anonim] i-a raspuns lui valexandru

        Da ,plus ca i-ar linge si bombeuriile.
  • +1 (1 vot)    
    traim in Romania (Joi, 1 iulie 2010, 14:34)

    cristi [anonim]

    :))))
  • +1 (3 voturi)    
    Este inadmisibil... (Joi, 1 iulie 2010, 15:03)

    Adrian [anonim]

    Ceea ce se intampla in tara asta e de toata jena.. La americani daca pica 4 iulie in week-end, ziua libera se acorda vineri. Pe 1 decembrie, la romani in general se lucreaza normal, indiferent ca e marti sau duminica!

    Am ajuns mai rau ca pe vremea comunistilor... Macar atunci oamenii aveau unde locui si ce munci! Acum suntem acuzati ca nu vrem sa muncim.. Problema e ca nu avem unde!
    • +1 (3 voturi)    
      pai? (Joi, 1 iulie 2010, 15:39)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui Adrian

      pai n-am vrut toti democratie? Asta e democratia. Ai DREPTUL sa muncesti, dar nimeni nu e obligat sa te angajeze. Trebuie sa-i dovedesti unui angajator ca are nevoie de tine. Daca nimeni nu are nevoie de tine, nu esti util societatii.
  • -2 (2 voturi)    
    Vai (Joi, 1 iulie 2010, 16:01)

    HESS [anonim]

    De ea tara cu politicienii astia cozi de topor.
    Ungurii ne cocosesc pe fata ,tiganii ne belesc si americanii fac si ei ce vor .Abia astept revolutia adevarata.
  • -2 (2 voturi)    
    Prostie (Joi, 1 iulie 2010, 17:09)

    Straistaru Eugen [utilizator]

    Pai azi e Ziua Canadei si Ziua independetei in Somalia!
    Hai sa inchidem si azi cateva bulevarde, nu?

    Cand a inchis Washingtonul sau NY-ul vrun blvd ca a fost ziua Romaniei?

    Pfff...
  • +2 (2 voturi)    
    tutulor celor contra (Joi, 1 iulie 2010, 19:38)

    panfil flecaru [anonim]

    nu vretzi sa stitzi cum se serbeaza 1 dec. in manhattan ? ce strazi se inchid, ce mititei se invart, fasole batuta si sarmale...
    ce hore si sarbe.
    si americanii localnici vin si serbeaza alaturi de romani.
    si nimeni nu se supara...
    in ny se pune la dispozite sixth ave, avenue of americas, pentru orice parada natzionala, a oricarei natzionlitatzi.
    in queens, se inchde o portziune mare de strazi de san genaro, sarbatoare italiana, sau de october fest.

    hai, mai usor cu natziocomunizmul. au trecut douazeci de ani...
    pai !
  • -1 (3 voturi)    
    Traiasca America ! (Joi, 1 iulie 2010, 19:47)

    Gogu comentatorul [anonim]

    Ca este destepti, bre, nu ca prostii de europeni, de la care americanii au furat tot ce-au vrut muschii lor, de la tehnologia spatiala pana la bomba atomica.
    • 0 (2 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Joi, 1 iulie 2010, 20:02)

      [anonim] i-a raspuns lui Gogu comentatorul

      • -1 (3 voturi)    
        De unde au (Joi, 1 iulie 2010, 21:33)

        HESS [anonim] i-a raspuns lui

        Putut.Jefuitorii planetei in numele democratiei de dubla masura.