UPDATE Instanta a decis: Dan Diaconescu si Doru Parv, arestati pentru 29 de zile. Doar cativa protestatari in fata Judecatoriei

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 22 iunie 2010, 16:11 Actualitate | Esenţial


Dan Diaconescu, cu catuse
Foto: NewsIn
UPDATE (miercuri, ora 5.00) Magistratii Judecatoriei Sectorului 1 au decis miercuri dimineata ca Dan Diaconescu si Doru Parv sa ramana in arest pentru 29 de zile, acestia fiind acuzati de santaj si, respectiv, complicitate la santaj. Avocatii celor doi au declarat recurs la sentinta data, recurs ce se va judeca in 3 zile. Sedinta de judecata, inceputa marti seara (ora 21.30), s-a prelungit pana miercuri dimineata dupa ce avocatii celor doi l-au recuzat pe judecatorul Elena Zamfir pe motiv ca si-ar fi format deja opinia cu privire la vinovatia acuzatilor, ca nu ar fi avut timp sa studieze dosarul, precum si ca tot acest magistrat a semnat autorizatiile de perchezitie in cazul lui Dan Diaconescu. Cererea de recuzare a fost respinsa insa.

UPDATE ora 04.30 - Dan Diaconescu si Doru Parv raman in arest pentru 29 de zile

UPDATE ora 01.40 - Cererea de recuzare a fost respinsa

UPDATE ora 00.15 - Judecatorul in cazul lui Dan Diaconescu si Doru Parv, recuzat. Judecatorul investit cu solutionarea cererii de arestare preventiva a lui Dan Diaconescu si Doru Parv, de la OTV, a fost recuzat de avocatii celor doi pe motiv ca magistratul, din modul in care conduce sedinta de judecata, reiese ca si-ar fi format deja opinia cu privire la vinovatia acuzatilor, informeaza Mediafax. Avocatii celor doi acuzati au spus, totodata, ca judecatoarea Elena Zamfir nu ar fi avut timp sa studieze dosarul, precum si ca tot acest magistrat a semnat autorizatiile de perchezitie in cazul lui Dan Diaconescu.

UPDATE ora 20.50 - Dan Diaconescu a fost adus la Judecatoria Sectorului 1. La intrarea in sediul judecatoriei, Diaconescu a ridicat mainile pentru a i se vedea catusele, in aplauzele a catorva sustinatori, care au protestat fata de retinerea prezentatorului tv si au cerut "eliberarea liderului poporului". Acestia au lovit cu picioarele duba politiei cu care a fost adus patronul OTV.

Aproximativ 30 de persoane stau in fata Judecatoriei Sectorului 1, scandand lozinci de sustinere a lui Diaconescu. Acestia au fost organizati de aceeasi persoana care a condus protestul si la arestarea lui George Becali, potrivit Mediafax. Baiatul a strans bani, a multiplicat poza lui Diaconescu, a cumparat cartoane, carioci si recuzita necesara pentru protestul spontan. In maxim zece minute, fiecare protestatar avea cauza sa lipita pe piept: poza lui Diaconescu alb-negru. Si sub chipul sau scris de mana "Liber".

Liderul galeriei organiza oamenii in asa fel incat sa nu se oboseasca degeaba, sa strige doar in momentele in care erau filmati, insa a fost certat de una dintre primele protestatare venite cu mult inaintea lui.

* Sustinatorii agita portrete ale lui Dan Diaconescu printate pe coli A4, deasupra carora scrie "Votati", si flutura pancarte inscriptionate cu texte precum "De ce? Dan Diaconescu, victima justitiei cioare?", "Eliberati liderul poporului", "Libertate pentru Dan", "OTV - Oglinda Poporului",
"Votati Dan Diaconescu!" sau "Free DD".

* "Am venit sa-l sustin pe Diaconescu pentru ca dreptatea si cinstea in Romania nu e respectata", declara o sustinatoare reporterilor.

* "Eu cred ca este nevinovat, eu cred ca este un inger al poporului", spune o alta sustinatoare a lui Diaconescu.

*
"De ce i-au pus catusele? Care este scopul lor?", intreaba alt sustinator.

* Mai multi dintre acestia au declarat ca au fost invitati in emisiunile lui Dan Diaconescu, el fiind "singurul care le-a facut dreptate".

UPDATE ora 21.45 - Instanta a inceput, in jurul orei 21.40, audierile in cazul patronului postului OTV, Dan Diaconescu, si realizatorului TV Doru Parv, dupa ce judecatorii au studiat materialul de urmarire penala pus la dispozitie de procurorii DNA.

Sedinta de judecata este condusa de judecatoarea Elena Zamfir, informeaza Mediafax. Avocatilor celor doi acuzati s-a alaturat echipa de aparatori Ovidiu Budusan si Gheorghita Mateut, dar si altii.


Dan Diaconescu si Doru Parv au fost retinuti marti dimineata, fiind acuzati ca au incercat sa-l santajeze pe primarul comunei aradene Zarand, Ion Mot.

Dupa 15 ore de audieri, Dan Diaconescu a iesit din sediul DNA cu catuse la maini. "Am fost tras pe sfoara. Sunt primul ziarist din Romania arestat pentru un promo", le-a spus el ziaristilor.

In rezolutia de urmarire penala intocmita de procurori se arata ca, in calitate de actionar si administrator la SC Oglinda Television SA, asociat la SC Ocram Televiziune SRL si realizator de programe la postul de televiziune OTV, Dan Diaconescu a exercitat acte de amenintare atat in mod direct, cat si prin intermediul lui Doru Parv, in scopul de a determina pe persoana vatamata Ion Mot, primar al comunei Zarand, judetul Arad, sa dea o suma totala de 200.000 euro.

Dan Diaconescu si Doru Parv sunt acuzati ca ar fi cerut cei 200.000 de euro primarului pentru a nu difuza pe OTV un film cu averea presupus ilicita a edilului. Potrivit DNA, sub presiunea acestor amenintari, din suma pretinsa initial, primarul a platit efectiv 30.000 de euro si 4.200 lei.

Avocatul lui Diaconescu, Daniel Fenechiu, a declarat ca acesta este un dosar politic, iar retinerea realizatorului tv este un lucru suspect. El a dezvaluit ca procurorii au urmarit de la inceput sa-l retina pe patronul OTV, deoarece nu l-au lasat sa plece de la DNA in noaptea de luni spre marti, pana la sosirea lui Doru Parv.

Procurorii DNA au perchezitionat luni sediul OTV din Capitala si locuinta realizatorului tv din cartierul Primaverii, in timp ce acesta se afla in vacanta la mare.

Initial, Diaconescu a avut calitatea de martor in acest dosar, el fiind audiat la DNA in februarie 2010. Pe baza unor noi probe, procurorii au decis ca se impune deschiderea unui dosar penal pe numele sau si retinerea lui.

Doru Parv este realizatorul unei emisiuni de paranormal la OTV, la el apeland si primarul Ion Mot.

In noaptea de 21 spre 22 iulie 2009, OTV anunta ca va difuza un material in care promitea ca va dezvalui modul ilicit in care primarul si-a dobandit averea. Potrivit unor surse judiciare, inregistrarea nu a mai fost data pe post, dupa ce Dan Diaconescu i-a cerut primarului bani pentru a nu o difuza.

Dan Diaconescu este unul dintre cei mai bogati ziaristi din Romania, averea sa fiind estimata la 33 milioane de euro.


Citeste mai multe despre   


















15043 vizualizari

  • -2 (8 voturi)    
    waw (Marţi, 22 iunie 2010, 16:26)

    dd [anonim]

    eu, eu, intrebati-ma pe mine....
    si acum dezvaluirea...........
    nu-l aresteaza
    • +53 (63 voturi)    
      "Au lovit cu picioarele duba politiei"? (Marţi, 22 iunie 2010, 21:35)

      Ovidiu [anonim] i-a raspuns lui dd

      Deocamdata duba aia e platita din banii mei de taxe, asa ca o sa ii rog pe cocalari de langa parchet sa nu mai loveasca duba din exterior...

      Iar pe politistii, mascatii si ce culturisti sunt acolo de servici, ii rog sa puna bastoanele pe spinarea celor ce isi permit sa loveasca intr-o masina de politie...

      Manelisti prosti ce sunteti, duba aia e un simbol, daca vreti, al ordinii in statul asta, nici se afla Isus in duba nu ai voie sa lovesti duba cu picioarele ca sa il scoti afara....ci astepti sa fie eliberat de politie si dupa aia mergi sa te binecuvanteze...
      • +40 (42 voturi)    
        Inutil ! (Marţi, 22 iunie 2010, 22:55)

        oki [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

        Iti racesti gura de pomana.Astia adunati acolo nu stiu sa citeasca si nici sa scrie ; n-ai vazut ce scria pe o pancarta a lor "Justitia e cioara" ? Nici nu stii; sa razi sau sa plangi.
        • +13 (15 voturi)    
          Triftongul molfăit (Miercuri, 23 iunie 2010, 5:45)

          ady624 [utilizator] i-a raspuns lui oki

          Păi și ce, n-aveau dreptate? Poate o fi cioară... Pardon, chioară.

          Adrian
          • -1 (5 voturi)    
            Practica de a judeca noaptea (Miercuri, 23 iunie 2010, 10:47)

            Justitia de tip Vodoo [anonim] i-a raspuns lui ady624

            Judecata de noapte practicata ca tehnica de baza in cultul Vodoo are ceva intrinsec greoi cu un rezultat fara speranta (legat de pamant- coplesitor) pentru cel "judecat". Noaptea este timpul decaderii in lumea de "dincolo ", a manipularii , cand oamenii nu se pot apara eficient . Se pare ca treaba este efectuata cu talc ( ocult) ca sa poata infrange un clarvazator . Insa daca ii este data protectia divina, o sa poata scapa cu bine.
          • -2 (4 voturi)    
            Practica judecatii de noapte (Miercuri, 23 iunie 2010, 10:56)

            Judecata de tip Vodoo [anonim] i-a raspuns lui ady624

            Judecata de noapte practicata ca tehnica de baza in cultul Vodoo are ceva intrinsec greoi cu un rezultat fara speranta (legat de pamant- coplesitor) pentru cel "judecat". Noaptea este timpul decaderii in lumea de "dincolo ", a manipularii , cand oamenii nu se pot apara eficient . Se pare ca treaba este efectuata cu talc ( ocult) ca sa poata infrange un clarvazator . Insa daca ii este data protectia divina, o sa poata scapa cu bine.
            • -2 (4 voturi)    
              Dus de la Ana la Caiafa, la Pilat, la Irod... (Miercuri, 23 iunie 2010, 11:05)

              Isus a fost judecat noaptea [anonim] i-a raspuns lui Judecata de tip Vodoo

              Comparativ, a se observa tipul de justitie practicat inspre atingerea scopului propus...
      • -12 (22 voturi)    
        ce ar fi daca... (Miercuri, 23 iunie 2010, 6:39)

        Dan [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

        ...te-ai plimba tu cu duba aia luata din banii tai la de 2-3 ori pretul. Sa vezi daca e confortabil si sa-ti faci o parerea autorizata despre cat de judicios a fost cheltuit banul tau, gainarule. Hai, drum bun!
        • +4 (6 voturi)    
          te-ai gandit... (Miercuri, 23 iunie 2010, 9:52)

          un oarecare [utilizator] i-a raspuns lui Dan

          ca el nu s-a plimbat cu duba aia ... pentru ca tocmai nu este gainar? fii si tu cuminte, poartate civilizat si aia cu duba in cel mai bun caz nu o sa te bage in seama.
          atat timp cat nu faci nimic...nu ai experiente proaste cu duba aia. Din partea mea...vreau mai multe dube cu beculete sa adune mai multi gainari ca tine care se tem de politie. Ai tu si cei ca tine motive intemeiate daca aveti experiente proaste cu politia.
          • 0 (0 voturi)    
            istoria se repeta (Joi, 24 iunie 2010, 16:04)

            Dan [anonim] i-a raspuns lui un oarecare

            Oare nu asa cu oameni de "atitudine" ca tine a inceput si teroarea din tara asta in anii '5o? Ba da. Uite ca din pacate istoria se repeta. Si atunci, adunati de prin toate cotloanele si bodegile de cartier au aparut activistii, agitatorii, denuntatorii de profesie si tot felul de alte scursuri care au nenorocit tara asta. Macar aia nu aveau la indemana mijloace de comunicare moderne ca astazi, in schimb metodele nu difera. Punem la zid oameni fara sa-i judecam, sau daca o facem ne rezumam la simulacre de procese. Am auzit azi motivarea judecatoriei la cererea de mandat. In orice alta tara un asemenea judecator si-ar fi dat demisia daca ar fi avut un pic de onoare. Nu sunt fan-ul lui DD, dar am avut mereu optiunea telecomenzii. Dar de aici pana la ceea ce s-a intamplat, pana la faptul ca presa a devenit de ieri un pericol pentru securitatea nationala, ca plimbam oameni legati ca in evul mediu, fara a fi condamnati (ohoooo, cale lunga), ca avocatii alora au avut cateva minute sa rasfoiasca 7 volume de dosare inainte de a incerca sa-si apere clientii in fata judecatorului, asta spune multe de "democratia" care s-a instaurat la noi in tara. Hai ca mi-e efectiv scarba si nu-mi tocesc tastatura de pomana, ca oricum si tu si altii ca tine au de indeplinit o misiune. Nu conteaza pe ce cadavre calcati, nu conteaza ca actul de justitie e compromis pe zi ce trece de asemenea specimene de magistrati, tot ce conteaza e sa dati raportul la sfarsitul zilei, dupa care sa discutati la bodega de "binefacerile sistemului actual.
      • -3 (9 voturi)    
        Simbol? Da! (Miercuri, 23 iunie 2010, 8:26)

        Pinke [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

        Iti dau dreptate, duba este un simbol, din acest punct de vedere nu trebuia lovita cu picioarele. Pe de alta parte cel mai probabil si ei sunt platitori de taxe, asadar intr-o oarecare masura duba le apartinea si lor si poate au lovit doar in zona lor de proprietate si a altora care nu sunt deranjati de acest lucru. Din acest punct de vedere nu mai sunt de acord cu tine.

        Ca tot vorbim de simboluri, indiferent ca-ti place sau nu, modul in care politia opereaza aceste arestari este josnic pentru orice om din tara asta, care culmea, il mai si plateste asa cum bine ai remarcat!

        Cel mai probabil acei oameni acest lucru l-au amendat, chiar daca modul lor de abordare este primitiv.
      • -2 (2 voturi)    
        loganul de mai (Miercuri, 23 iunie 2010, 9:50)

        Cocalarul_Electronic [utilizator] i-a raspuns lui Ovidiu

        Cu siguranta si respectul mori de fome, bai nene! Baga-ne-am ... in liniste, lege si ordine!
      • +3 (3 voturi)    
        Obiect de activitate.. (Miercuri, 23 iunie 2010, 10:11)

        Dianora [utilizator] i-a raspuns lui Ovidiu

        Pai nu lovesc pe gratis, nu fac manifestatii pe gratis, ca sa citez un clasic in viata, liderul sindical Marica.. Protestul in Romania a devenit obiect de activitate: pe bani sau in barter pe aparitii televizate.
      • +3 (3 voturi)    
        Ideal (Miercuri, 23 iunie 2010, 10:37)

        , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui Ovidiu

        ar fi fost sa loveasca duba aia... din interior!
        Oricum, Basescu e de vina!
    • +29 (29 voturi)    
      Adevarul (Marţi, 22 iunie 2010, 21:38)

      cicci [anonim] i-a raspuns lui dd

      Parca vad titlu pe otv: "Senzational, in acesta seara vom afla daca avocatul lui dd este Elodia G".

      Si cutra aia ar face bine sa apara, ca el a facut-o celebra. E timpul sa ii intoarca favorul!
      • +14 (14 voturi)    
        senzatie (Marţi, 22 iunie 2010, 22:48)

        cipri_ [utilizator] i-a raspuns lui cicci

        Da, asta ar fi o senzatie, sa apara acum Elodia, si sa preia apararea lui DD.
        • +8 (8 voturi)    
          Gresit! (Miercuri, 23 iunie 2010, 9:21)

          pamfletaru [utilizator] i-a raspuns lui cipri_

          Sa preia conducerea OTV :)
    • +13 (17 voturi)    
      Inchideti satana pe viata !!!! (Marţi, 22 iunie 2010, 22:37)

      Frankie [utilizator] i-a raspuns lui dd

      asta e varianta mea, opozita fata de cea prezentata de aplaudacii olteanului
    • +12 (14 voturi)    
      Eu ma duc sa protestez PRO ARESTARE !!! (Miercuri, 23 iunie 2010, 8:44)

      Frankie [utilizator] i-a raspuns lui dd

      Ma duc sa protestez ca sa-i dea puscarie pe viata acestui circar mafiot (numai ziarist nu e) care isi bate joc de toate principiile moralitatii si care speculeaza lipsa de cultura a poporului roman ca sa se imbogateasca.
      • -2 (6 voturi)    
        Si de ce sa-i dea pe viata? (Miercuri, 23 iunie 2010, 10:25)

        Creator [utilizator] i-a raspuns lui Frankie

        Doar pt ca e circar si speculeaza incultura romanilor?
        Parca nu sunt prea concludente probele astea....
        • +2 (4 voturi)    
          te faci ca nu stii ? (Miercuri, 23 iunie 2010, 11:02)

          Frankie [utilizator] i-a raspuns lui Creator

          nu ai citit stirea ?
          • -1 (3 voturi)    
            Eu am citit stirea, nu stiu daca si tu, (Miercuri, 23 iunie 2010, 11:31)

            Creator [utilizator] i-a raspuns lui Frankie

            Cum ai putea sa ii dai inchisoare pe viata, totusi, doar pt santaj?
            Atunci la violatori/pedofili/criminali in serie ce la mai dai?
            Iar din comentariul tau doar asta reiese ca ii dai inchisoare pe viata ca se imbogateste pe baza inculturii....
    • -3 (7 voturi)    
      Lasati primarul sa jefuiasca linistit ! (Miercuri, 23 iunie 2010, 10:29)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui dd

      Bietul primar, jefuia si el natiunea ca tot omu, sa-si mai faca un rand de case, si s-a bagat ziaristu asta nenorocit sa-l santajeze. Bravo pt melitia si justitia romana, ca acum primarul poate jefui linistit mai departe. Doar traim in Ruanda si asta ne ocupa tot timpu !
  • +28 (28 voturi)    
    oricum (Marţi, 22 iunie 2010, 16:49)

    mihai [anonim]

    dupa ce iese or sa-i crape buzunarele de cati bani va strange.Sa te tii jelanii,Elodia va intra in derizoriu.Sa-i dea drumul la toamna ca sa aiba timp aia de la tara sa stranga recolta...
    • +22 (22 voturi)    
      dd se lanseaza in politica (Marţi, 22 iunie 2010, 23:07)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui mihai

      asta este intrarea lui in politica de fapt. avea nevoie de putina reclama si s-a rezolvat. in rest.. toti politicienii romani respectabili au cateva dosare deschise la dna, trebuie sa pastreze si el traditia :)
  • -36 (40 voturi)    
    Dan Diaconescu (Marţi, 22 iunie 2010, 16:52)

    adelaida [anonim]

    daca nu e pus in libertate .....atunci suntem o tara doar de conrupti ,ca cetatean nu mai ma simt in siguranta in tara mea unde dupa 37 de ani de munca cu o pensie de 740 mai imi ia 15%
    Oare cand va veni VLad Teles?
    • +29 (35 voturi)    
      serios? (Marţi, 22 iunie 2010, 17:13)

      lol [anonim] i-a raspuns lui adelaida

      cine este acest "Vlad Teles" pe care il invoci? ala caruia i se mai spune si dracula atunci cand isi testeaza muschii pe oricine mai misca pe la tine prin cartier? se vede de la o posta ca esti otv-ist!!! noapte a mintii buna in continuare!!!
      • +20 (22 voturi)    
        ferice de cei saraci cu duhul... (Marţi, 22 iunie 2010, 23:11)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui lol

        pai vlad tepes e ala care a strans toti cersetorii si le-a dat foc.. si a zis ca nu vrea sa aiba in tara lui lenesi care se plang ca n-au ce manca... n-ar strica sa repetam experienta.
    • +11 (13 voturi)    
      istorie (Marţi, 22 iunie 2010, 22:02)

      ovidiu [anonim] i-a raspuns lui adelaida

      Vlad Tepes a fost.... si asta e rezultatul, asta e tara pe care a lasat-o mostenire el si altii gen Stefan cel Mare care cu o mana de oameni - zice profu' de isto - a batut un imperiu (Otoman)... hmmmm.
      • -1 (11 voturi)    
        Și încă ceva (Miercuri, 23 iunie 2010, 5:47)

        ady624 [utilizator] i-a raspuns lui ovidiu

        Eu am învățat și că Ștefan cel Mare era mic de stat!!! Acum nu știu dacă românii haleau mici cu bere pe vremea aia și nici dacă statul subvenționa micii.... dar nu e singurul mic de stat...

        Adrian
        • -1 (3 voturi)    
          mic de stat :) (Miercuri, 23 iunie 2010, 10:00)

          ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui ady624

          LOL
    • +22 (22 voturi)    
      vai si amar (Marţi, 22 iunie 2010, 22:15)

      xcristi [utilizator] i-a raspuns lui adelaida

      E vai si amar de noi daca am ajuns sa solidarizam impotriva justitiei! Sper ca aresterile sa se tina lant de acum incolo! N-aveti grija, ca nu sa iau ei de oameni cinstiti. Au hotomani si lichele de genul asta cat e tara de mare! Spor la treaba DNA! Poate asa avem si noi o sansa!!!
      • -1 (3 voturi)    
        Justitia nu inseamna arestarile DNA (Miercuri, 23 iunie 2010, 10:53)

        Marius [anonim] i-a raspuns lui xcristi

        Ci condamnari definitive. Presupun ca si Diaconescu e un pericol public sau un exemplu de dat de aia in baga in arest. Voi nu sunteti satuli de arestari fara condamnari
    • +13 (13 voturi)    
      elodia ... (Marţi, 22 iunie 2010, 22:37)

      ionamaru [utilizator] i-a raspuns lui adelaida

      ... adelaido , neica ,poate ai nevieie sa ajungi la elodia si vrei sa te ' ajute ' dd ?
      Am dat-o ... dracului , daca si puslamaua asta are " sustinatori " , auzi sa bata mascatiii !!
    • +1 (1 vot)    
      Va rog eu mult (Miercuri, 23 iunie 2010, 9:58)

      ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui adelaida

      dati-i si voi adelaidei cate un plus, comentariul asta trebuie sa ramana vizibil :D
    • +1 (1 vot)    
      Suntem "con-rupti" rau, (Miercuri, 23 iunie 2010, 10:13)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui adelaida

      Ai dreptate draga!
    • +1 (1 vot)    
      Ai nu zau? (Miercuri, 23 iunie 2010, 10:34)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui adelaida

      De ce?
      S/o caute pe elodia?
      Fugi cucoana la prins de muste cu gura!
      Ce treaba are "copilul batran" cu pensia ta?
    • 0 (0 voturi)    
      sa inteleg ca inainte sa il aresteze pe DD (Miercuri, 23 iunie 2010, 12:25)

      elena [anonim] i-a raspuns lui adelaida

      va simteati in siguranta? sau el va garanteaza o pensie decenta dupa 37 ani de munca?
  • +30 (42 voturi)    
    preview. (Marţi, 22 iunie 2010, 17:05)

    cucu [anonim]

    diaconescu arestat?...basescu e de vina.

    jos basescu dictatoru care a mintit poporu cu televizoru

    unde e flota?..da'mihaileanu?

    imi cer scuze ptr cititorii acestui mesaj dar v-am oferit un preview la emisiunile de la irealitatea si rahatu 3 din aceasta seara.
    • +9 (13 voturi)    
      Super! (Marţi, 22 iunie 2010, 23:15)

      swolf [anonim] i-a raspuns lui cucu

      Rad si acum, cand scriu, merci...
    • 0 (0 voturi)    
      si unde este flota? (Miercuri, 23 iunie 2010, 13:52)

      elena [anonim] i-a raspuns lui cucu

      sau cum a dobandit presedintele acea casa? nu am inteles unde este parte nostima. sau dv ati aflat ce s-a intamplat si nu vi se pare important. daca presedintele a adus in discutie tema comunismului, la atatia ani dupa revolutie, de ce nu ne explica ce e si cu flota, eveniment mult mai recent decat comunismul in Romania.
  • -8 (20 voturi)    
    repetitie a la becali (Marţi, 22 iunie 2010, 21:02)

    ddd otv [anonim]

    proces facut noaptea e clar il vor aresta , metoda a la becali :(
  • -8 (14 voturi)    
    si el a participat la taierea pensiilor (Marţi, 22 iunie 2010, 21:43)

    paw [anonim]

    Merita sa faca putina puscarie.Poate si din cauza lui a fost ales basescu (fara B)!
  • +4 (8 voturi)    
    minerii (Marţi, 22 iunie 2010, 21:50)

    gigi [anonim]

    E clar, situatia e exact ca in 13-15 iunie '90. Minerii sa fie pregatiti sa intervina, imediat dupa ce da Diamandescu foc la autobuz si zgaltaie cocalarii gardul DNA...
  • +12 (18 voturi)    
    "Eliberati liderul poporului!" (Marţi, 22 iunie 2010, 21:51)

    Fampil Plecaru [anonim]

    Vedeti cam ce fel de popor avem? Acelasi cu cel care a sarit in apararea primarilor din Rm. Valcea si Craiova. Acelasi care a blocat un DN pentru ca sa treaca Shutzu Camataru calare! Acelasi care s-a repezit la galetile portocalii si datorita caruia suntem acum saracii Europei. Inainte de vot, sa dea fiecare votant un test pentru un IQ de minimum 50 puncte. Apoi sa fie lasati sa voteze. Sau mai bine, cine mai poate sa plece, sa o faca pana nu este prea tarziu. Oriunde, nu poate fi mai rau...Nu mai avem nicio sansa! Am irosit-o in "90 cand majoritatea radea de Ion Ratiu sau zbiera can auzea de Regele Mihai. Pacat de tara asta frumoasa, dar singură!
  • +19 (19 voturi)    
    AHA! (Marţi, 22 iunie 2010, 21:59)

    Wizard of Oz [utilizator]

    Cand vreau sa stiu ce ne mai pregatesc "serviciile", citesc Hotnews.
    Aha, urmeaza sa cream inca un fals leader.
    Isi face partidul OTV, care are deja atatia adepti...prosti, dar multi si castiga alegerile.
    In spate...aceiasi sforari de astazi. A mers si o sa mearga de oricate ori vor muschii lor.
    Pen'ca suntem niste prosti. Da niste prosti fuduli, ca sa fim cei mai prosti.
    Televiziunea poporului? Televiziunea prostimii!
    Asa l-am trimis pe Becali in Parlamentul European.
    Acum il facem politician si pe reprezentantul Caracalului (stiti voi...unde s-a rasturnat carutza aia....). Sa te tii democratie originala!
    ca la noi...
    • +4 (4 voturi)    
      si nu numai Becali (Miercuri, 23 iunie 2010, 8:08)

      Minnie [utilizator] i-a raspuns lui Wizard of Oz

      Asa am trimis-o si pe Teo in parlamentul Romaniei, distinse coforumist. Si inca atatia, populari in randurile unor categorii sociale care au votat. Romania nu e doar prostovanii si excrocii aia. Insa cei care fac diferenta, din pacate, nu se implica in viata publica (sau s-au scarbit de viata publica).
  • +5 (5 voturi)    
    bliderul poporului (Marţi, 22 iunie 2010, 22:29)

    the [utilizator]

    câti blideri are poporul aista, bre ?
  • +17 (19 voturi)    
    Va mai amintiti de cazul Bivolaru? (Marţi, 22 iunie 2010, 22:34)

    Justin Puscasu [anonim]

    de tonele de "probe" confiscate la perchezitii?
    Dar de arestarea in direct a lui Gigi?
    Dar de santajul lui SRS?
    Dar de Nutu Camataru iesind calare din penitenciar?
    Nu stiu de ce, dar parca il vad pe DD iesind din arest calare pe un Rolls Royce alb senzational, iar toata tevatura va fi folosita ca paravan pentru alte shmenuri legislative sau politice.
    Si din toata povestea, singura care va ramane cu onoarea nereperata va fi coana Justitia.
    • +1 (3 voturi)    
      lui Justin (Miercuri, 23 iunie 2010, 8:56)

      vallya3 [utilizator] i-a raspuns lui Justin Puscasu

      Sau poate calare pe Elodia , mai degraba...
  • +2 (8 voturi)    
    Brigada Dna intra in actiune (Marţi, 22 iunie 2010, 22:38)

    antivatuluifelix [anonim]

    Trandafir (diaconescu),Patraulea(vantu) si Gogu (voiculescu) la P U S C A R I E E E E
    B D intra in actiune ha ha ha ha ha ha
  • -2 (14 voturi)    
    e manarie (Marţi, 22 iunie 2010, 22:39)

    smen [anonim]

    facuta de dan diaconescu cu basescu,ii scazu-se popularitatea si l-a rugat pe base sa le porunceasca astora de la dna sa-l aresteze sa-i mai creasca popularitatea,sa vdeti acum ce creste audienta OTV
  • -4 (4 voturi)    
    Adevarui la mijloc... (Marţi, 22 iunie 2010, 23:49)

    Snake Eyes [utilizator]

    O conta ca reclamantul/primarul e de la pc si o martora cica importanta M.M fosta otvista actuala antenista?!:)
  • +7 (9 voturi)    
    omfg (Marţi, 22 iunie 2010, 23:51)

    sentenced [utilizator]

    In ce tara traiesc..
    Mai rau : din ce popor fac parte .
  • -3 (11 voturi)    
    ce mi se pare stupid (Miercuri, 23 iunie 2010, 0:43)

    george [anonim]

    e sa il arestezi pe DD pentru santaj de cateva zeci de parale. Hai ca doar prostii cred ca o sa pateasca ceva. Adica el are avere de 30 milioane, avion personal si multe altele si se preteaza sa il santajeze pe un primar amarat pentru niste bani de buzunar. Hai ca doar prostii cred ca aceasta arestare e altceva decat un circ ieftin. Nu vedeti ca e acelasi circ care a fost facut si in cazul lui Becali? Pana la urma ce a patit Becali? I-au confiscat 1 milion de dolari pe care si l-au impartit frateste procurorii si gata, totul s-a terminat in coada de peste.
    • +2 (2 voturi)    
      ei da, pedeapsa proportionala (Miercuri, 23 iunie 2010, 11:33)

      the [anonim] i-a raspuns lui george

      cu fapta ...
      Un tigan din Husi fura doo perne si o plapoma, judecatorul il arde cu doi ani de temnitza ... si tot Interpolul il cauta prin Eropa, sa-l trimita inapoi la Husi, sa-si faca datoria catre justitie ...
      Eu tot nu pricep cum de e Maddox la pârnaie :)))
  • +8 (8 voturi)    
    ei agita (Miercuri, 23 iunie 2010, 1:18)

    Gigi [anonim]

    ...Ei *agita* pancarte inscriptionate cu texte precum: "De ce? Dan Diaconescu, victima justitiei cioare?"...

    Mda.
  • +9 (9 voturi)    
    santaj (Miercuri, 23 iunie 2010, 1:24)

    barbu marius [anonim]

    diaconescu e o zdreanta penala care prosteste lumea necajita si face bani pe spinrea amaritilor sa stea 100 la puscarie cu parv si toti jegosi aia din otv care prostesc batrani si alte persoane defavorizate uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu la puscarie cu otv-ul
  • +7 (7 voturi)    
    dupa simpatii (Miercuri, 23 iunie 2010, 3:15)

    cocoshu [utilizator]

    Daca justitia isi face datoria:-de ce aresteaza pe..........daca nu :-de ce nu l-a arestat pe.......oare LEGEA nu este pentru toti oamenii din aceasta tara sa-u trebuie sa se aplice dupa simpatii,bani influenta politica.In toata lumea numai daca esti anchetat este o rusine,la noi o mandrie. Si exemplu vine de la clasa politica care se sustrage legii prin diferite mijloace.
  • -4 (6 voturi)    
    erori tastare (Miercuri, 23 iunie 2010, 5:32)

    Fidel Casttro [anonim]

    In sfirsit,a dat domnul si redactorul de noapte s-a trezit,a vazut critica si a corectat ce trebuia. Bingo!
    Daaaa.....tot n-aveti fair-play-ul necesar sa si lasati comentariile critice,la adresa voastra,la vedere;ma rog,politica de protectie(toti o fac,oricind!)
    Daca nu D-zeu,macar Sf.Petru,sa va mai tempereze nitel,din viteza nebuna a evului informatic!
    Aferim efendi !
  • +9 (11 voturi)    
    DD/OTV... (Miercuri, 23 iunie 2010, 6:09)

    mih [anonim]

    ...exemplu de cat de rentabila e prostia omeneasca pt. shmecheri si de cata prostie mai exista pe plaiurile mioritice. Penalii si prostia duc de rapa Romania...
  • +11 (17 voturi)    
    URAAAA (Miercuri, 23 iunie 2010, 6:39)

    YO [anonim]

    Diseara ma-mbat intrucat am petrecere....
    Nu mai beau alcool de 4 ani, dar va promit ca diseara ma-mbat....
    Asta ca urmare a victoriei civilizatiei impotriva starpiturii OTV ce ridica incultura si tiganii la rang de virtute, MOTIVAND FAPTUL CA "DACA ASTA SE VINDE, ASTA FAC"....
    Ah, ce fericit sunt....
  • -4 (14 voturi)    
    "Liderul poporului" (Miercuri, 23 iunie 2010, 6:48)

    Pantera Roz [utilizator]

    otevist a fost arestat 29 de zile...E ceva...Pe cand si liderul "liderului poporului" ?
  • -4 (10 voturi)    
    ura! (Miercuri, 23 iunie 2010, 7:41)

    gimini [utilizator]

    Trebuie sa recunosc ca simt o bucurie nebuna vazandu-i pe toti acesti limbrici penali care l-au sprijinit pe Basescu in campanie - Solomon, primarul din Rm. Valcea, DD - luati nitel la scarmanat in puscarie. De asemenea, fierb de bucurie vazandu-i pe pensionarii care l-au votat pe Basescu (desigur, ca sa nu revina comunistii) cum plescaie acum din buze a paguba pentru ca hotzomanul le-a insfacat 15% din pensie. Asa, tovarasi - poate asa va intelege si romanul ca NU SE FACE PACT CU DIAVOLUL! Le doresc puscarie indelungata si frig in case celor care au votat cu Base, si le urez sa le vina astea tocmai de la idolul lor! PS. Apropo, Base, Prigoana cand urmeaza? Dar Boureanu? :))))
  • +4 (4 voturi)    
    In nsfarsit.... (Miercuri, 23 iunie 2010, 7:44)

    Bogdan Puscasu [anonim]

    In sfarsit vom avea o pauza de 30 de zile la haznaua OTV. Sper sa dispara definitiv, odata cu sinistul personaj care a scos averi din ea. Trebuie inceputa odata primenirea atmosferei in mass media!!
  • +4 (6 voturi)    
    sunt gata sa donez pentru DD (Miercuri, 23 iunie 2010, 8:01)

    Minnie [utilizator]

    Donez una bucata prastie din bambus, lacuita, solida, import Taiwan, cu conditia sa fie folosita de Bahmu atunci cand ii trimite chiftelele si/sau chiflele detinutului ei preferat. Ma puteti gasi la [senzational!] Dan Diaconescu in Direct din Doftana (aaa... mai exista Doftana sau a fost inchisa?)
  • -6 (8 voturi)    
    POLITIA=MILITIA (Miercuri, 23 iunie 2010, 8:02)

    anonim [anonim]

    nu tin cu Dan Diaconescu, dar POLITIA=MILITIA
    Nu sunt educati suficient, militieni se fac toti taranii si cocalarii complexati!!! deci nu aveau cum sa se lege de cei care loveau dupa deoarece intre Politie si manifestantii pro Diaconescu exista un grad mare de asemanare, rudenie!!!
    Moarte militienilor si politicinilor corupti!!!! mi rau!!!
  • +5 (7 voturi)    
    Revin, cu ceva ce nu a spus inca nimeni (Miercuri, 23 iunie 2010, 8:13)

    Minnie [utilizator]

    Ceea ce spun acum reprezinta parerea mea, personala, dupa ce am vazut pe cineva apeland la servicile unui clarvazator invitat in emisiunile OTV.

    Parerea mea e ca aceasta institutie, zisa OTV, pe langa postul de televiziune este dublata si de o agentie de detectivi particulari (nu stiu cum sa ii spun altfel, fara sa incalc legile in vigoare). Agentie care verifica pe teren cazurile si furnizeaza 'clarvazatorilor' date despre cei care ii contacteaza. Apoi continua 'hora': poti sa iti cauti dreptatea la OTV, putem face emisiune, 'in direct', sau poti sa ne dai bani ca sa tacem din gura.
  • -7 (9 voturi)    
    OTV (Miercuri, 23 iunie 2010, 8:30)

    badea [anonim]

    Bucuria nebunilor. La fel fel ca la Becali. Nu conteaza daca sunt probe sau nu. Doar daca unii au boala pe omul respectiv. Nu mai conteaza ca se reduc pensiile si in curand o sa creasca impozitele.
    Va imbatati ca l-au arestat pe asta si va uitati la posturi profesioniste gen ProTV cu crime si filme cu satanisti. Americane. Bune mai ales pentru educatia copiilor.
  • -2 (8 voturi)    
    Da, da, "liderul poporului"..... (Miercuri, 23 iunie 2010, 8:52)

    lili [anonim]

    Asa este, DD este "liderul poporului", in viziunea acestor oameni.....
    Romania are "liderii" pe care-i merita.....
  • -4 (10 voturi)    
    pare facatura (Miercuri, 23 iunie 2010, 9:01)

    elena [anonim]

    desi imi sustin in continuare ideea ca trebuie sa i se ia licenta pt ca promoveaza prea multa incultura, nu pot sa nu ma gandesc ca e ceva ciudat in tot circul asta. sa nu uitam ca atunci cand l-au retinut pe casuneanu, nu vorbea nimeni despre intalnirea cu reprezentantii fmi care erau la noi in tara si care, dupa parerea mea era un eveniment cu mult mai important. este o modalitate interesanta oricum, de a ne da circ pt a ne distrage atentia de la lucrurile cu adevarat importante. "bravo" dle basescu!
    • +3 (3 voturi)    
      circul (Miercuri, 23 iunie 2010, 10:05)

      Luke [anonim] i-a raspuns lui elena

      circul in jurul subiectului de care vorbesti e facut tot de catre presa nu de catre procurori.
      nimeni nu-i obliga sa o faca, de aici se vede profesionalismul lor sau mai bine zis lipsa lui.
      mai repede eu as zice ca alta e conspiratia. deja a devenit un laitmotiv sa spunem ca arestarile astea vor sa distraga atentia. eu zic ca acest laitmotiv este o incercare disperata a acuzatilor de a scapa.
      sau mai bine, nu exista nici o conspiratie.
      • -3 (3 voturi)    
        asta este, presa (Miercuri, 23 iunie 2010, 10:22)

        elena [anonim] i-a raspuns lui Luke

        inghite tot ce i se arunca. dl. cristoiu, desi nu il mai simpatizez, avea dreptate cand spunea ca fatucele habar nu au. tocmai din acest motiv cred cu tarie ca intentionat li se arunca tot felul de "perle" , pt ca se stie ca acestea vor fi valorificate.
  • +3 (7 voturi)    
    mda (Miercuri, 23 iunie 2010, 9:17)

    un cetatean [anonim]

    fraierul de DD, mai facea si parada cu averea lui, cine il crede acum ca nu-i adevarat ca averea provenea din santaje si taxe de aparitie pe sticla?
  • -10 (12 voturi)    
    traiasca otv-ul (Miercuri, 23 iunie 2010, 9:23)

    cristi nitescu [anonim]

    tara in care traim e ..... rusine sa va fie. hotii care au vandut tot nu sunt luati la intrebari. persoane precum g becali , dan diaconescu spun adevarul si noi ce facem ii arestam fuga pt ca ne deranjeaza ..........
    • +1 (5 voturi)    
      ce adevar spunea DD, (Miercuri, 23 iunie 2010, 10:10)

      elena [anonim] i-a raspuns lui cristi nitescu

      caci despre el vb acum?
      cand danca magda ciumac pe masa in garsoniera lor din romana, cand a facut chiciul de serial despre elodia, cand a chemat-o pe udrea sa bata campii? la care adevar va referiti?
  • -6 (8 voturi)    
    ce inseamna asta? (Miercuri, 23 iunie 2010, 9:29)

    dorinteodor [anonim]

    evident ca non-televiziunea lui dd nu prea o are nici cu televiziunea nici cu deontologia.

    otv-ul este insa o televiziune necesara deoaece ea marcheaza cit de departe poate merge libertatea presei...

    urmeaza acum sa vedem daca avem de-a face cu un caz penal legat de o persoana sau daca avem un atac la adresa libertatii presei...

    oricum, in vest arestarea lui dd este vazuta altfel decit in tara si se face chiar paralela intre persecutarea si chiar uciderea de ziaristi in rusia si arestarea unui ziarist roman de succes (chiar asa!) din tara....
    • 0 (4 voturi)    
      Un comentariu pertinent (Miercuri, 23 iunie 2010, 9:57)

      V.R. [utilizator] i-a raspuns lui dorinteodor

      Nu-mi e simpatic Dan Diaconescu, dar adevarul trist e ca n-ar fi ajuns sa aiba milioane de euro daca romanii ar fi fost suficient de educati ca sa scoata 0TV din lista de programe a televizorului.

      Problema intr-adevar este libertatea presei si posibilitatea unui precedent periculos pentru persecutia inamicilor puterii semi-dictatoriale (perioada 2000-2004, cand televiziunile se intreceau sa fie cat mai "impartiale" fata de guvernul PSD - atat de impartiale incat Alianta DA era doar o nota de subsol la stiri - va spune ceva?)
  • -2 (2 voturi)    
    Aiurea! (Miercuri, 23 iunie 2010, 9:57)

    Necredinciosu [anonim]

    Încă o perdea de fum. O drama adevărata e aceasta: http://www.sentinta.ro/articole/editorial/view/minicronica-nopTii-necredinciosu-zice-in-noaptea-in-care-casele-din-alba-erau-luate-de-viitura-nea-sica-dormea-langa-zidurile-inchisorii-de-la-poarta-alba
  • +2 (4 voturi)    
    inceputul (Miercuri, 23 iunie 2010, 10:32)

    MAO TZE TUNG [anonim]

    sa fie oare inceputul revolutiei culturale a lui MAO TZE TUNG in rromania?sper din tot sufletul !!!
  • -3 (5 voturi)    
    Pe mine ma amuza (Miercuri, 23 iunie 2010, 10:37)

    Unu din multime [utilizator]

    Cererea de recuzare a fost respinsa!?!?!

    De cine? Judecatorul pus in fata cererii de recuzare s-a gandit si a luat decizia, resping.

    Restul e telenovela, si OTV-DDTV pe scandalul asta si-a facut bugetul pentru 10 ani.

    Este insa foarte grav bolnav sistemul juridic roman, si corupt pana in maduva oaselor. Iar recuzarea este un act la indemana avocatilor, care nu se accepta sau respinge, se instituie pe baza unor fundamente obiective.
  • +1 (1 vot)    
    Administrator si asociat (Miercuri, 23 iunie 2010, 11:07)

    roberto [anonim]

    DDD a afirmat ca nu este administrator la cele doua firme. Sper ca al nostru procuror a avut inspiratia sa verifice la Registrul Comertului acest lucru. Ar fi pacat ca dosarul lui sa se duca draku chiar de la prima pagina.
  • +1 (3 voturi)    
    Brigada Dna intra in actiune (Miercuri, 23 iunie 2010, 11:23)

    antivantuluifelix [anonim]

    Trandafir (diaconescu),Patraulea(vantu) si Gogu (voiculescu) la P U S C A R I E E E E
    Brigada Dna intra in actiune ha ha ha ha ha ha
  • +4 (4 voturi)    
    A venit timpul si snapanilor de la OTV (Miercuri, 23 iunie 2010, 12:12)

    ion roata [anonim]

    Doamne ce se mai vaicareau ieri Antenele si Irealitatile ca vezi doamne l-au arestat pe cei mai mari ziaristi de la OTV si ca se asteapta si ei la ce e mai rau.
    Daca au facut excrocheriile pe care lea facut ceide la OTV sigur le va veni si lor randul ca sunt multi si pe acolo care practica acest sport nenorocit iar oamenii slabi inghit galusca ca de ! de unde siau facut averile decat din hoti,coruptie si amenintari cu dezvaluirile.Mai cunoastem cazuri de la Antene si Realitatea.
    Iar cei cca.30 de casca gura care sau dedat la tot felul de injurii la adresa politiei si justitiei trebuiau pusi cu botul pe labe de politie pentruca au lovit masina politiei si au demonstrat si au proferat injurii in fata judecatoriei..
    Politia si procuratura trebuia sa le dea 2 zile depuscarie sa-i invete minte si cate 1000 lei amenda pentru tulburareaordinii publice.
  • -2 (2 voturi)    
    wwwdeadzone@yahoo.com (Miercuri, 23 iunie 2010, 12:37)

    john smith [anonim]

    Este doar un exercitiu de putere!cum?imediat,dar inainte retineti ca nu ma intereseaza omul Diaconescu sau tv-ul lui.acum sa stiti ca asa cum s-a intamplat cu Becali asa se intampla si cu omul Diaconescu,mai exact prima oara te avertizez ca vorbesti mult si deranjezi,apoi daca continuui,indiferent cati bani ai de multi si pe unde te invarti,joc pitulusul cu tine prin arest cateva luni de zile si iti arat ca te pot umili cum vrea *** mea si ne avand averea ta!Retinem faptul ca aceste actiuni sunt ale unor oameni bolnavi,frustrati,etc!fratii mei romani,TRAIM IN DICTATURA!Vor sa ne sperie sa ne ia *** sa nu mai vociferam de saracie!
  • +2 (2 voturi)    
    Prostii care vor sa fie prostiti (Miercuri, 23 iunie 2010, 12:40)

    Marius Baltaziu [anonim]

    http://codrinscutaru.blogspot.com/2010/06/dan-diaconescu-romania-si-prostii-care.html
    Un articol despre Dan Diaconescu si prostii care asteapta sa fie prostiti.
  • -3 (3 voturi)    
    Santaje, politica, mita , politica, mass media.. (Miercuri, 23 iunie 2010, 12:42)

    nick [anonim]

    In aceste momente de deruta in media romaneasca, cand cu adevarat se vad norii negri ai unui regim din ce in ce mai discretionar si aberant , nu poti sa te intrebi mai multe lucruri :
    - Oare de ce DD s-a implicat total din toamna trecuta ( la prezidentiale) pana mai spre primavara in sustinerea ,,catindatului'' portocaliu ( remember ,,pixelul albastru'' si alte imbecilitati) ?
    - Avea legatura aceasta propaganda pro -putere cu iminenta sa convocare la DNA in februarie ?
    - A deranjat pe cineva faptul ca dupa prima audiere nu a mai sustinut in emisiunile proprii in asa masura pe cei care ne conduc, dimpotriva a avut multi invitati cu pozitie fatisa anti - putere , cu precadere in ultima perioada ?
    - In cazul in care justitia era in posesia acelorasi probe pe care le detine si in ziua de astazi, inca din vara anului 2009, de ce nu a intreprins masura retinerii lui DD mai devreme ?
    - Este normala sau legala incatusarea publica a unui om intr-o tara libera in cazul in care : - nu s-a sustras de la urmarire , ba mai mult se prezinta de buna voie la audieri , in momentul in care nici nu se afla in localitatea de domiciliu - nu prezinta pericol social ?
    - Are legatura momentul retinerii cu prezentul agendei politice de astazi , avand in vedere ca DD avea un rating considerabil si putea influenta intr-un fel sau altul multimile?
    - A fost aceasta retinere un avertisment concret pt toti cei din media, care indraznesc sa critice actuala putere si pana acum au fost doar admonestati verbal de la cel mai inalt nivel ?
    - Oare SANTAJUL si MITA folosite cu scopul de a obtine o majoritate ARTIFICIALA in Parlament , constituita in DISPRETUL vointei electoratului care s-a prezentat la urne, cu scopul de a TRECE orice hotarare ABERANTA luata de actuala putere, nu ar trebui SANCTIONATE in justitie , reprezentand un atentat la adresa functionarii democratice a Statului Roman ?
  • 0 (2 voturi)    
    ce probleme (Miercuri, 23 iunie 2010, 12:44)

    Arkan [utilizator]

    Pe mine ma doare ca odata cu impozitarea bonurilor, imi pierd o parte din venit.
    Ma doare-n caciula de otv, pedele, antene etc.
    Eu le doresc tutror moarte in chinuri!
  • -2 (4 voturi)    
    s-ar putea (Miercuri, 23 iunie 2010, 12:45)

    gg [anonim]

    Arestarea s-ar putea sa fie un fel de diversiune din partea Puterii. De fiecare data cand poporul are de suferit din cauza deciziilor "ciudate" ale guvernelor se gaseste un "subiect" aprins de discutie pe la televiziuni si in presa. Securitatea comunisto-bolsevica nu a murit la Revolutie, traieste prin fosta si actuala putere. Arma "cea mai de pret" a Securitatii era si este diversiunea. Vorba lu' unu', Murphy, " Daca nu poti sa-i convingi, zapaceste-i!" Asta se incearca acum. Aseara pe toate televiziunile se astepta cu sufletul la gura VERDICTUL. Cine e si Diaconescu asta? A inventat ceva? A facut ceva pentru omenire? Il inchide? Ce pierde Romania? Se inchide OTV? Daca se inchide va aparea alta televiziune, viata merge inainte. Romanii trebuie sa se concentreze pe problemele lor nu pe cele ale unor VIP-uri. Cu ele sau fara ele, pensiile si salariile tot se vor taia, situatia economica a noastra tot proasta va fi. In concluzie sa lasam justitia sa se pronunte, iar noi sa ne vedem de viata noastra. Pamantul nu se invarte in jurul OTV si DD.
  • +2 (2 voturi)    
    Se aresteaza repede si usor cand se vrea (Miercuri, 23 iunie 2010, 13:53)

    Hombre [anonim]

    Acest DD trebuia sa fie redus la tacere mai de mult si apoi democratic controlat - anchetat.
    Acum sant niste INTERESE MARI!!!
    Atentie urmeaza vremuri GRELE si o TV ca a lui DD pune paie pe foc! Cu aceasta miscare puterea a speriat pe cei care pot ridica tonul si deranjeaza pe cei de sus, care oricum vor ajunge jos (este doar un coeficient de timp - care pe multi ii costa!)
    Astept pareeri - Oare care va fi urmatorul ARESTAT??
  • +3 (3 voturi)    
    Dan Diaconescu este un santajist si escroc . (Miercuri, 23 iunie 2010, 14:02)

    mircea [anonim]

    Dan Diaconescu,cu mutra lui mironosita,a santajat pe toata lumea.Sa facut popular prin manipularea informatiei=minciuna.Cu toate ca este din Caracal,cand a fost faza cu fata moarta la strand,a cerut 500 milioane de lei de la primar si cei implicati,pentru a nu mai difuza emisiuni pe aceasta tema.Se pare ca a primit banii.Asa la santajat pe primarul din Redea(de langa Caracal).Nu cred ca a scapat cineva de santajul lui DD.Ar fi timpul sa restituie statului,ce au dat fraierii si hotii .
  • 0 (0 voturi)    
    DD sunt alaturi de dvs orice ar fi !!! (Miercuri, 23 iunie 2010, 17:38)

    yxy [utilizator]

    dl Mircea, urla rautatea si egoismul in dvs, ce-i doriti lui DD, sa va de-a Dumnezeu ...
    ASA SA VA AJUTE DUMNEZEU !!!
    O sa iesim in strada sa fim alaturi de DD, doar pe noi ne are, si-i vom arata ca suntem aproape, cum si el a fost aproape de noi in fiecare seara ;)
    • 0 (0 voturi)    
      dd (Vineri, 25 iunie 2010, 2:44)

      nasu [anonim] i-a raspuns lui yxy

      bine spus yxy
  • 0 (0 voturi)