SIE a cumparat laxative, medicamente pentru diabet si afectiuni cardiace, de peste 87.000 de lei

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 27 aprilie 2010, 19:49 Actualitate | Esenţial


Serviciul de Informatii Externe a achizitionat laxative, medicamente pentru diabet si pentru afectiuni cardiace, precum si alte produse farmaceutice in valoare de peste 87.000 de lei, potrivit unui anunt de atribuire publicat pe SEAP si citat de Mediafax. Produsele au fost achizitionate printr-o licitatie deschisa, avand drept criteriu de atribuire pretul cel mai scazut.

Valoarea totala a contractelor incheiate cu mai multe firme si avand ca obiect furnizarea de medicamente este de 87.278,59 de lei. Astfel, potrivit anuntului, SIE a achizitionat produse farmaceutice, laxative, medicamente pentru diabet si medicamente utilizate in cardiologie, precum si vasoprotectoare.

Totodata, potrivit anuntului de atribuire, autoritatea contractanta nu actioneaza in numele altor autoritati contractante, iar locul principal de livrare va fi in Voluntari, judetul Ilfov.

Contractele au fost atribuite firmelor Mediplus Exim, Farmexpert D.C.I., ADM Farm, Farmaceutica Remedia si Romastru Trading S.R.L.


Citeste mai multe despre   


















1220 vizualizari

  • +1 (5 voturi)    
    Ah, criza asta! (Marţi, 27 aprilie 2010, 20:08)

    vio [anonim]

    Pai sa nu-i crezi pe guvernanti ca nu sunt bani?
    Sa nu-l crezi pe Boc cand se jura ca nu sunt bani!


    NU sunt bani pentru profesori si medici, pentru "baietii destepti" sunt mereu bani! Si inca multi, de la buget!
  • +1 (5 voturi)    
    Cine o fi de vina? (Marţi, 27 aprilie 2010, 20:11)

    gigi [anonim]

    tot Antonescu? sau Patriciu? sau Iliescu? sau Realitatea?
  • +3 (5 voturi)    
    SIE? (Marţi, 27 aprilie 2010, 20:47)

    IoanB [utilizator]

    Nu mi-aş fi imaginat ca avem şpioni aşa de constipaţi.
  • -1 (3 voturi)    
    ????? (Marţi, 27 aprilie 2010, 21:32)

    anonimus [anonim]

    da si care este stirea,
    nu inteleg unde este problema, poate unitate are medicala de ingrijire proprie (gen cabinete medicale scolare) si daca s-a facut o procedura de achizitie publica legala pe SEAP atunci .......
    Stirea are doar forma de dezvaluire bomba dar continutul nu prea.
  • -1 (3 voturi)    
    normal (Marţi, 27 aprilie 2010, 21:38)

    Serviciile lui Base [anonim]

    aste-as serviciile lui base! io zic daca tot sunt asa de constipati spionii nostii si in mod logic stau numai prin bude pe unde se duc, io zic ca mai bine sa-i tinem acasa, adica in somaj dar pe banii lor ca si asa nu produc nimic si orisice putere straina face ce vrea din tara asta...
  • +2 (4 voturi)    
    Cam (Marţi, 27 aprilie 2010, 21:42)

    Andy [anonim]

    ..constipati baietii astia de la SIE!
  • 0 (0 voturi)    
    v-ati gandit (Miercuri, 28 aprilie 2010, 0:00)

    cucu [anonim]

    vreodata ca poate aceste medicamente sunt "moneda" de schimb pt cine stie ce servicii sau informatii pe undeva prin lume ?