Un politist din Capitala a fost retinut, dupa ce a fost prins in timp ce vindea heroina in Gara de Nord

de R.P.     HotNews.ro
Marţi, 27 aprilie 2010, 10:47 Actualitate | Esenţial


Procurorii DIICOT l-au retinut luni pe Bogdan Butnariu, politist de la Sectia 3 din Capitala, sub acuzatia de trafic de droguri. Potrivit unor surse judiciare citate de Agerpres, politistul face parte dintr-o grupare de traficanti de droguri formata din 22 de persoane, din care 13 dintre inculpati au fost retinuti.

Bogdan Butnariu a fost prins de procurorii DIICOT in timp ce vindea heroina in Gara de Nord. In varsta de 33 de ani, el a fost sportiv de performanta, activand la clubul Sportiv Dinamo, unde a jucat polo. Bogdan Butnariu are antecedente penale, fiind condamnat in 2008 pentru talharie.


Citeste mai multe despre   


















2387 vizualizari

  • +16 (16 voturi)    
    BAAAH!!! (Marţi, 27 aprilie 2010, 10:53)

    Laurentiu78 [utilizator]

    ceva cred ca e in neregula cu stirea asta!!! ori asta ori sunt eu idiot....
    cum pana mea mai era politist daca fusese condamnat pentru talharie in 2008?!?!...ori m-am tampit eu, ori stirea asta are ceva gresit...ori Romania CHIAR este tara tuturor posibilitatilor!!!

    Lupul paznic la oi.../sigh
    • +3 (3 voturi)    
      ... (Marţi, 27 aprilie 2010, 11:57)

      Aph [anonim] i-a raspuns lui Laurentiu78

      Sa nu spuna cineva ca nu avem cea mai "politically correct" politie din lume!
    • +1 (1 vot)    
      Incredibil! (Marţi, 27 aprilie 2010, 18:28)

      Razvan007 [utilizator] i-a raspuns lui Laurentiu78

      Nici eu nu intele! Cum de a ramas politist? Pai nu trebuia sa fie in puscarie?
  • +9 (9 voturi)    
    iauzi (Marţi, 27 aprilie 2010, 10:53)

    andrei [anonim]

    in concluzie dealer-ul era talhar din 2008 :)) dar l-au iertat ca poate a fost o scapare.
  • +7 (7 voturi)    
    clar (Marţi, 27 aprilie 2010, 10:53)

    johndoe [anonim]

    daca se angajeaza un om cu antecedente penale... te miri ca recidiveaza...?
  • +8 (8 voturi)    
    cum adica politist? (Marţi, 27 aprilie 2010, 10:59)

    Razvan_M [utilizator]

    "Bogdan Butnariu are antecedente penale, fiind condamnat in 2008 pentru talharie."

    Interesant cum un individ condamnat pt. talharie (deci fapta penala violenta) este liber in 2010...
  • +4 (4 voturi)    
    condamnare pentru talharie (Marţi, 27 aprilie 2010, 11:06)

    mihai [anonim]

    sa nu tragem concluzii pripite...

    omul avea o condamnare pentru talharie (2008). Poate aceea este data la care a intrat in politie. Si poate ca prima zi ca politist reprezinta ea insasi prima zi oficiala de talharie. Un fel de roman interbelic : Ultma noapte de civilie, intaia noaptea de talharie politieneasca.
    Nu e grav, e ca la noi.
  • +3 (3 voturi)    
    se poate (Marţi, 27 aprilie 2010, 11:06)

    unul [anonim]

    Se poate orice in ROmania. Politai condamnat pentru talharie, se pare ca inca activ in retea. Acum prins cu heroina....Parca vad ca maine este iar la sectie....
    • +2 (2 voturi)    
      Sigur (Marţi, 27 aprilie 2010, 11:22)

      Vizitiul [utilizator] i-a raspuns lui unul

      Pai va fi tot la sectie, doar ca de partea ailalta :)
  • 0 (0 voturi)    
    politistii (Marţi, 27 aprilie 2010, 11:11)

    x [anonim]

    Ar trebui facut un articol si pentru spagile care se dau la traseu, pentru carnetul de soferi
  • +3 (3 voturi)    
    .... (Marţi, 27 aprilie 2010, 11:17)

    tirolez [utilizator]

    uite ce spune ciocan "În 2008 a fost condamnat. În acel moment lucra la Clubul Dinamo, iar la noi a fost transferat lucrător în 2009. Nu avem nicio legătură cu această situaţie".
    Ei primesc oameni cu condamnari? Inteleg ca furase dintr-un supermarket si primit condamnare cu suspendare. Asa orice hot se poate angaja in politie, ca doar furtul e anterior anjararii, nu? Dupa logica lui C. Ciocan.
    E singurul? Mai sunt si alti "politisti" in situatia asta?
    Chiar ca ne ducem de rapa
    • +4 (4 voturi)    
      asa e... "logica de fier"! (Marţi, 27 aprilie 2010, 11:38)

      Miki ochi albastri [anonim] i-a raspuns lui tirolez

      Asa e: cum sa aiba politia vreo legatura cu cineva proaspat angajat la ei, daca altcandva a furat?! Ar putea avea legatura doar daca in CV-ul sau e scris despre potlogariile pe care le va face, dar altfel, dragii mei, politia nu are de ce sa se simta vinovata.
      Asta da logica!
  • +1 (3 voturi)    
    fara comentarii (Marţi, 27 aprilie 2010, 12:02)

    polo [anonim]

    Este cel care a avut acum cativa ani un accident de masina destul de urat . A avut nevoie de sange pentru operatie. Si s-au gasit destui poloisti care sa se bage. Nu numai cei care ii erau colegi, ci si cei de la Steaua , Rapid , Triumf, etc....datorita acestui accident nu a mai putut merge mai departe la capacitatea sa maxima. Cat despre acuzatia si arestarea sa...."cum iti asterni, asa dormi:". Oricum , sunt multi poloisti care ajung sa lucreze in baruri sau ca taximetristi pentru ca nu au invatat sa faca si altceva. Si pe el l-a protejat clubul cu un servici caldut, la care altii viseaza....lacomia nu aduce nimic bun...
  • +1 (1 vot)    
    acuma sa-l faca general, ca pe voicu (Marţi, 27 aprilie 2010, 13:52)

    pentru ca meritam [anonim]

    ii prevad un viitor stralucit individului, daca ramine in romanica.
  • +1 (1 vot)    
    Păi cum naiba.... (Marţi, 27 aprilie 2010, 15:08)

    mamacerghida [utilizator]

    ...când are deja atâtea realizări nu-l avansează?!