VIDEO Un actor din filmul Eu cand vreau sa fluier, fluier a fost retinut de politie pentru jaf

de Carla Dinu     HotNews.ro
Joi, 15 aprilie 2010, 9:03 Actualitate | Esenţial


Papan Chilibar, unul dintre actorii principali ai filmului "Eu cand vreau sa fluier, fluier", a ajuns din nou la Politie.

El a fost retinut joi dimineata, impreuna cu patru tineri care spargeau apartamente in Bucuresti.

Chiar inainte de succesul peliculei regizate de Florin Serban, Papan Chilibar comitea furturi alaturi de alte patru persoane, potrivit politiei.

El este retinut si urmeaza sa fie prezentat procurorilor, a declarat purtatorul de cuvant al Politiei Capitalei, Christian Ciocan. El a precizat ca patru persoane, cu varste cuprinse intre 16 si 23 de ani, au fost retinute in acest caz. Politistii se afla pe urmele unui al cincilea suspect, transmit televiziunile de stiri.

Prejudiciul se ridica la circa 80 de milioane de lei vechi.




Citeste mai multe despre   


















6206 vizualizari

  • +10 (12 voturi)    
    asta e realitatea din zilele noastre (Joi, 15 aprilie 2010, 9:10)

    Profesorul [anonim]

    Parca titlul acestui film reflecta fidel realitatea (a se citi haosul) din zilele noastre. Asa nu vom mai progresa noi niciodata. Inclin sa cred ca poporul acesta nu poate progresa decat sub dictatura. Pacat....
    • +5 (9 voturi)    
      . (Joi, 15 aprilie 2010, 10:14)

      SebyS [anonim] i-a raspuns lui Profesorul

      Tristul si crudul adevar.
      Ne-am luat democratia insa nu stim cum s-o folosim. Doar de frica si dictatura intelegem...de vorba buna nu.
      Lumea s-a schimbat cand a primit libertatea...pacat ca nu in bine.

      Sa traim bine, cica...
      • +2 (2 voturi)    
        E doar vina statului. (Joi, 15 aprilie 2010, 10:53)

        bgd [utilizator] i-a raspuns lui SebyS

        Orice societate se supune unor reguli, unor legi.... Sunt 2 probleme. 1.Legile nu sunt bune...si prin asta ma refer inclusiv la pedepse....si 2. Autoritatile nu impun legea...nu-si fac treaba.
        Vantu a dat cel mai bun sfat care putea fi dat vreodata "Intariti-va statul" .
        Nu e nevoie de dictatura.... e doar nevoie ca regulile sa fie respectate. Iar cum in societatea noastra predomina "smecheria"...doar frica de inchisoare mai poate schimba ceva.
    • +4 (8 voturi)    
      mare dreptate ai (Joi, 15 aprilie 2010, 10:17)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui Profesorul

      daca stau sa ma gandesc ce progres am facut sub ceausescu chiar iti dau dreptate.
      pai am ajuns aici, cu mentalitatea asta, tocmai din cauza dictaturii comuniste.
      • +2 (2 voturi)    
        Regres (Joi, 15 aprilie 2010, 11:44)

        SebyS [anonim] i-a raspuns lui adrian

        De progres nici nu se poate vorbi. Stagnare de asemeni. Daca e sa spunem lucrurilor pe bune, putem zice ca suntem in regres.
        Inainte cate lucruri s-au facut ? Sosele prin munti (Transfagarasan), baraje de acumulare (Vidraru), hidrocentrale (PDF I si II), agricultura (mai tineti minte apelativul Granarul Europei ?) si multe altele.
        Acum ne falim cu 10 -20 km de autostrada la care in 2-3 zile dispar semnele de circulatie (ca de` daca se poate fura de ce nu ?), care in cateva saptamani trebuie inchise ca a crapat asfaltul sau ca prin minune a aparut ditamai craterul in drum.
        Traim din foloasele regimului trecut, le vindem, le uitam, le distrugem. Ma gandesc cu groaza de momentul in care nu o sa mai avem ce vinde (daca mai avem ce vinde), sau cand nu ne vom mai putea folosi realizarile din trecut, ca de cele din prezent, sa recunoastem, nu prea avem.

        Sa traim bine, cica...
        • 0 (0 voturi)    
          ai uitat canalul (Joi, 15 aprilie 2010, 13:29)

          adrian [anonim] i-a raspuns lui SebyS

          sunt multe lucruri bune facute de comunisti - dpv material. dar dpv al mentalitatii atunci am invatat "smecheria" si "descurcatul"
    • +2 (6 voturi)    
      asta este realitatea (Joi, 15 aprilie 2010, 10:29)

      adi [anonim] i-a raspuns lui Profesorul

      acum avem acces la stiri. sunt 110% sigur ca asemenea lucruri se intamplau si sub dictatura insa nu avea tot poporul acces la ele. las-o-n sange ( vorba unui revolutionar) cu dictatura! :)
    • +3 (3 voturi)    
      Statistic vorbind, (Joi, 15 aprilie 2010, 11:42)

      Paul [anonim] i-a raspuns lui Profesorul

      fiecare dintre noi avea cca 80% sanse sa se nasca intr-un loc mai nasol decat Romania si cca 20% sanse sa se nasca intr-o tara precum Somalia sau Coreea de Nord.

      Deci eu spun sa ne consideram norocosi, sa lasam smiorcaielile si sa ne bucuram de viata. Romania nu e chiar asa un loc rau.

      Despre arestare, eu zic ca nu face decat sa dea mai multa greutate filmului.
    • +1 (1 vot)    
      Statistic vorbind, (Joi, 15 aprilie 2010, 11:42)

      Paul [anonim] i-a raspuns lui Profesorul

      fiecare dintre noi avea cca 80% sanse sa se nasca intr-un loc mai nasol decat Romania si cca 20% sanse sa se nasca intr-o tara precum Somalia sau Coreea de Nord.

      Deci eu spun sa ne consideram norocosi, sa lasam smiorcaielile si sa ne bucuram de viata. Romania nu e chiar asa un loc rau.

      Despre arestare, eu zic ca nu face decat sa dea mai multa greutate filmului.
  • +4 (8 voturi)    
    el cand vrea... (Joi, 15 aprilie 2010, 9:11)

    eu cand vreau [anonim]

    o sa jaoce acum in filmul "eu cand vreau sa fur, fur". Tare pustiul, are viitor
    • -2 (8 voturi)    
      eu cand vreau 2 (Joi, 15 aprilie 2010, 10:21)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui eu cand vreau

      a auzit ca se face "eu cand vreau ..2" si nu vrea sa piarda ocazia sa apara si in continuare.
      lasand gluma la o parte este trist ca un actor, fie el si amator, nu are din ce sa traiasca dupa ce face un film si trebuie sa recurga la furt.
      • +7 (7 voturi)    
        nu cred (Joi, 15 aprilie 2010, 10:45)

        andrei [anonim] i-a raspuns lui adrian

        nu cred ca asta este motivul pentru care fura. fura ca asta stie sa faca si asta are in cap, nu ca nu are din ce trai. un job nu s-a gandit sa isi ia? e ditamai omul, zdravn si in putere de munca. dar sigur e mai usr sa furi de la altul. orice sansa i s-a dat acestui individ nu a meritat-o, si-a batut joc de el. dzeu iti da dar nu iti baga si in traista.
        • -1 (1 vot)    
          prejudecati (Joi, 15 aprilie 2010, 21:15)

          alooper21 [anonim] i-a raspuns lui andrei

          tu l-ai angaja daca l-ao sti tigan iesit din puscarie? putin probabil. aceeasi atitudine o au majoritatea romanilor. asa ca inainte sa-i recomanzi sa se angajeze, ca doar "e ditamai omul", mergi la baie si spala-te de ipocrizie.
      • +6 (6 voturi)    
        ... (Joi, 15 aprilie 2010, 10:48)

        diablo [anonim] i-a raspuns lui adrian

        Daca n-ai din ce sa traiesti te duci la munca nu la furat. A putut sa joace intr-un film... deci e apt de munca. De furat, a furat din prostie sau sa se dea mare la colegii de gasca.
  • +5 (7 voturi)    
    - (Joi, 15 aprilie 2010, 9:21)

    aurel [anonim]

    acum fluiera a paguba
  • +1 (11 voturi)    
    ciudat... (Joi, 15 aprilie 2010, 9:29)

    catalin [anonim]

    este ciudat si o lipsa de profesionalism acest titlu.. Se cunoaste ca multi dintre cei ce au jucat in film provin din mediul puscarieiilor pentru minori... asta nu da dreptul unui autor de articol sa dea greutate unei stiri lipsite de consistenta folosind aceasta alaturare. Poate ca Romania isi va asigura si ziaristi adevarati nu doar cei ce tabloidizeaza orice
  • +7 (11 voturi)    
    Pai (Joi, 15 aprilie 2010, 9:37)

    Pantera Roz [utilizator]

    omul cand vrea sa fure,fura,normal.Cu fluieratul mori de foame.Nu e logic?!
  • 0 (2 voturi)    
    eu cand vreau sa fur, fur (Joi, 15 aprilie 2010, 9:39)

    eu [anonim]

    punct
  • +6 (8 voturi)    
    FILM vs REAL (Joi, 15 aprilie 2010, 9:40)

    Ufo Man [anonim]

    Acuma o sa aiba timp si loc berechet sa fluiere. Numai sa vrea.......
  • +1 (1 vot)    
    O prostie... (Joi, 15 aprilie 2010, 11:52)

    Horia [anonim]

    Mare pacat, filmul asta i-a oferit o sansa de care si-a batut joc. Probabil nu este singurul care isi bate joc de sansa vietii lui, pe lumea asta. Sincer, imi pare rau pentru el.
  • +1 (1 vot)    
    dictatura vs. democratie (Joi, 15 aprilie 2010, 12:42)

    ciprian [anonim]

    ...si ce a rezolvat un regim dictatorial timp de decenii ha?! a indoctrinat la maxim, a distrus cultura, a distrus spiritul solidar, a distrus spiritul civic, a distrus sistemul educational, a pus bazele coruptiei in aceasta tara si voi credeti in dictatura?! Secretul sta in educatia unui popor, educatia in toate sensurile posibile, morala, culturala, civica, sociala, economica etc.....si dupa aia mai intrebati-va daca ne trebuie dictatura sau nu.....
    P.S. Educatia primara o ai in cei 7 ani de acasa pe care ti-o dau parintii, care la randul lor baza educationala au invatat-o tot de la parintii lor samd....
  • 0 (0 voturi)    
    abordarea cazului (Joi, 15 aprilie 2010, 14:37)

    Costin [anonim]

    Sa vedem daca cei retinuti vor fi supusi unui ”circ mediatic”, ca in cazul colegului lor Florin Costiniu. Astept presa sa se revolte impotriva tratamentului degradant la care vor fi supusi, in cazul in care vor fi transportati cu catuse, si a abuzului pe care il vor face judecatorii cand vor da mandat de arestare preventiva.
  • +1 (1 vot)    
    Eu cand vreau sa fluier....fur (Joi, 15 aprilie 2010, 15:25)

    taff [anonim]

    Asa se va numi urmatorul film
  • +1 (1 vot)    
    Oricine se poate (Joi, 15 aprilie 2010, 17:34)

    Bogdan [anonim]

    apara singur in instanta...dar prin asta nu devine avocat in sensul propriu al cuvantului;tipul respectiv a fost e un puscarias care a aparut in film contyra unui oniorariu modic, de fapt s-a jucat pe el..dar nu a devenit actor profesionist, tot infractor recidivist ramane si se comporta ca atare....
  • 0 (0 voturi)    
    manelizarea in cultura Romaniei (Vineri, 16 aprilie 2010, 20:56)

    liv [anonim]

    Ce actor, domnule, e un simplu figurant, un analfabet- rusine producatorului care ne-a facut tara de ras, angajand un infractor, ca se fie totul mai veridic, mai cool in timp ce actori licentiati stau pe tuse-
    Asa-ti trebuie Daniel Miulescu, mai vrei sa-i dai si un avocat, cata rusine ai adus Romaniei?