Programul Vacante la tara se desfasoara intre 11 aprilie-18 iunie, la preturi intre 150 si 195 lei

de Carla Dinu     HotNews.ro
Marţi, 13 aprilie 2010, 6:07 Actualitate | Esenţial


Programul special Vacante la tara, ce se desfasoara intre 11 aprilie si 18 iunie, ofera pachete promotionale de 6 zile si 5 nopti cazare in camera dubla, la preturi intre 150 lei si 195 lei de persoana, a anuntat Asociatia Nationala de Turism Rural, Ecologic si Cultural (ANTREC).

Programul, ajuns la a XV-a editie, ofera posibilitatea petrecerii unei vacante in satele romanesti la tarife promotionale, care pe parcursul ultimilor doi ani au ramas neschimbate.

Astfel, la o pensiune de 2 margarete, tariful este de 150 lei de persoana pentru 5 nopti cazare, iar la pensiuni de 3 si 4 margarete, pretul este de 195 lei.

"Si in acest an, multe pensiuni ofera ca bonus mic dejun traditional (branzenturi, oua, dulceata , miere, chec)", se arata in comunicatul ANTREC.

La program s-au inscris unele pensiuni ANTREC din filialele Alba, Arges, Brasov, Constanta, Covasna, Gorj, Maramures, Neamt, Suceava, Sibiu si Vrancea.


Citeste mai multe despre   
















4486 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    Prefer Grecia (Marţi, 13 aprilie 2010, 6:35)

    boc [anonim]

    La banii astia te duci in Grecia 7 zile, transport+ cazare (65-1000 euro) la vile de *** (marmura, gresie, termopane, tv) si te bucuri de marea Egee sau de cea Ionica, ambele splendide si de muntii impaduriti din jurul lor *Athos, Olimp, Pind), care-s bonus. Acolo ai palate, castele, temple vechi, manastirile meteorice, cetati antice, pe langa hoteluri si piscine de vis. Nu are rost sa te complici cu ciulinii baraganuloui de la noi sau cu masivele defrisate din Ro.
    • 0 (2 voturi)    
      gresie, tv, termopane; fara manele??? (Marţi, 13 aprilie 2010, 8:53)

      piktor [anonim] i-a raspuns lui boc

      te duci tu cu 200 lei (~50 euro) in Grecia 5 zile!
      Ai vazut vreodata cum arata muntii, dealurile si vaile Romaniei? Ai vazut manastirile din Moldova? Cetatile din Ardeal? Ruinele de la Sarmisegetza? si cate altele!!!
      Dar tu, numai termopane ai in cap...

      Apropo de defrisari (care sunt dureros de reale) - poate ar trebui sa faci ceva in privinta asta, inainte sa dai cu piatra in scarba.
      • -3 (3 voturi)    
        65 euro 7 nopti cazare+transport in Grecia (Marţi, 13 aprilie 2010, 10:09)

        boc [anonim] i-a raspuns lui piktor

        pt piktor
        Oferete in mai pt grecia (la agentii turistice romanesti)la Olympic Beach: 65 euro cazare (totel 3 stele) + transport. Mai iesi in lume, piktore, sa te mai luminezi si tu la minte. Ro nu este o tara turistica, nu are peisaje--poate fi una agrara, industriala etc, dar cu turismul e paralela.
        • 0 (0 voturi)    
          ... (Marţi, 13 aprilie 2010, 13:59)

          piktor [anonim] i-a raspuns lui boc

          obtuzitate si snobism
          ai uitat sa pui linkul ala cu 65 euro
  • -6 (6 voturi)    
    Du-te tu la tara! (Marţi, 13 aprilie 2010, 6:44)

    ponta [anonim]

    Nu mai faceti publicitate la prostia asta. Daca era asa bine la tara de ce fuge lumea la oras ? Ati ramas cu idei din secolul XV.
    • +8 (8 voturi)    
      La tara (Marţi, 13 aprilie 2010, 9:50)

      gogu [anonim] i-a raspuns lui ponta

      Articolul se refera la vacante de 5 zile la tara si nu la a ne muta cu totul la tara. Dar tu ca un manelist cu 2 clase nu ai cum sa intelegi. Normal ca tie nu-ti place o vacanta la tara;tie iti place o vacanta la mare la Mamaia ca sa poti asculta manele, si sa poti scuipa seminte pe plaja si unde sa n-ai loc sa-ti intinzi un cearceaf pe plaja printre alti manelisti ca tine.
  • +5 (5 voturi)    
    Eterna Romanie (Marţi, 13 aprilie 2010, 9:20)

    Florentina Birladeanu [anonim]

    Stimabililor,

    inainte de a emite o opinie fiti siguri ca stiti despre ce vorbiti; nu te poti baza pe, povesti nerealiste, ci pe adevaruri si cunoastere.
    Va spun din proprie experienta ca Tara Romaneasca este extraordinar de frumoasa. Nu avem infrastructura, adevarat dar sunt locuri frumoase si oameni de treaba. Rabdare sa ai pentru a descoperi. Veti fi uimiti poate sa descoperiti ca intr-un satuc uitat veti descoperi la o pensiune toate facilitatile si veti dormi in plapuma de puf!
    Mergeti si descoperiti Romania si apoi vizitati altceva; veti sti sa apreciati si poate veti mai trage niste concluzii.
    Si inca ceva, eu am crescut in Baragan, si CIULINII au farmecul lor..........
    • -2 (4 voturi)    
      Farmecul baraganului (Marţi, 13 aprilie 2010, 11:28)

      vanghele [anonim] i-a raspuns lui Florentina Birladeanu

      Tanti, mai mergi si dumneata printr-o tara europeana turistica, precum Franta, Italia, spania, grecia, elvetia, austria, apoi sa ne vorbesti de ciulinii baraganului si de alte asemenea frumuseti autohtone.
    • 0 (0 voturi)    
      rCIULINII (Luni, 10 mai 2010, 13:09)

      viorel [anonim] i-a raspuns lui Florentina Birladeanu

      Ai mare dreptate, Florentina Barladeanu; rabdarea ne va descoperi mult/e; ochii si mintea sa ne ajute sa descoperim si flumusetea/ceva interesant oriunde; sa apreciem ce ne lasa Dumnezeu ; putem descoperi si alte locuri chiar inainte de a ... termina de vazut locurile/... ROMANESTI. Complementar
  • +2 (2 voturi)    
    Unde este oferta? (Marţi, 13 aprilie 2010, 10:41)

    Lucian [anonim]

    Unde gasesc oferta de pensiuni si modul de rezervare?
    • +1 (1 vot)    
      aici (Marţi, 13 aprilie 2010, 11:46)

      io [anonim] i-a raspuns lui Lucian

      http://www.vacantelatara.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=495:programul-special-vacante-la-tara
      • 0 (0 voturi)    
        Merci (Marţi, 13 aprilie 2010, 12:26)

        Lucian [anonim] i-a raspuns lui io

        Merci de rapiditate!
  • +1 (1 vot)    
    "oferta" mincinoasa (Marţi, 13 aprilie 2010, 11:18)

    ilsa [anonim]

    am cautat si eu pe internet aceasta minunata oferta si am dat sub aceasta titulatura de niste vile si pachete care ajung la 350-500 ron pe 2 zile(!!), sau chiar de preturi de sute eur..
    ce pacaleala, chiar v-ati interesat inainte de a scrie articolul?