Instanta a decis ca tanarul din Craiova care a omorat in bataie un barbat care traversa prea incet strada sa ramana in arest

de Carla Dinu     HotNews.ro
Vineri, 9 aprilie 2010, 10:02 Actualitate | Esenţial


Tribunalul Dolj a decis ca tanarul care a lovit un barbat, in Craiova, pentru ca trecea prea incet strada, sa ramana in arest. Instanta a respins astfel recursul formulat de Cosmin Dragan, de 22 de ani, impotriva mandatului de arestare emis miercuri pe numele sau de Judecatoria Craiova, pentru savarsirea infractiunii de ultraj contra bunelor moravuri si tulburarea linistii publice.

Intre timp, Parchetul de pe langa Tribunalul Dolj a obtinut, joi, o noua proba impotriva lui Cosmin Dragan. Bataia pe care  Dragan i-a aplicat-o lui Pavel Rentea, pentru ca traversa prea incet trecerea de pietoni a fost surprinsa de o camera de luat vederi a Primariei Craiova.

Primele concluzii ale medicilor legisti sunt ca barbatul batut pe motiv ca traversa prea lent strada a murit din cauza unui infarct miocardic, si nu a loviturilor primite de la agresor.
Anchetatorii continua cercetarile in acest dosar si pentru infractiunea de loviri cauzatoare de moarte.

Daca va fi gasit vinovat de lovituri cauzatoare de moarte, tanarul ar putea sta urmatorii 15 ani in inchisoare.

Pavel Rentea, in varsta de 62 de ani, din Craiova se plimba, la sfarsitul saptamanii trecute cu nepotica sa cand a fost batut de Cosmin Dragan, de 22 de ani, enervat ca traversa prea incet strada pe trecerea de pietoni. 

Dragan a parasit imediat locul incidentului, insa politistii au reusit sa il prinda la scurt timp.

Dupa ce a fost batut, Pavel Rentea a suferit un stop cardio-respirator la scurt timp, iar acum anchetatorii urmeaza sa stabileasca care a fost cauza intrarii in stop cardio-respirator a barbatului.

Potrivit martorilor, barbatului i s-a facut imediat rau, dupa ce a fost batut de soferul nervos. 


Citeste mai multe despre   


















8137 vizualizari

  • +31 (31 voturi)    
    Daca il elibereaza (Vineri, 9 aprilie 2010, 10:10)

    Ovidiu [anonim]

    sper ca urmatorul batut pe trecere sa fie chiar judecatorul
    • +14 (14 voturi)    
      eu doar sper sa nu-i dea drumul (Vineri, 9 aprilie 2010, 10:58)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      ca sa nu fuga din tara sau prin tara. oricum, pentru el este mai bine sa stea inauntru. pentru ca va fi condamnat si se vor scadea zilele din preventiv.
      • +17 (17 voturi)    
        wow (Vineri, 9 aprilie 2010, 11:49)

        axinte [anonim] i-a raspuns lui adrian

        ce ma izbeste pe mine este ca omul ala a omorat un om in bataie si e la parnaie pentru tulburarea linistii publice!!!!

        ma gandesc sa ies si eu acum la batut batrani prin oras aiurea ca ii aranjez eu sa moara de infarct in timp ce-i bat. si doar era batran oricum, oricum facea infarct. bataia nu l-a afectat cu nimic.

        ce tara de prosti!
        • -2 (4 voturi)    
          chiar tara de prosti sa fie? (Vineri, 9 aprilie 2010, 12:36)

          adrian [anonim] i-a raspuns lui axinte

          pentru asta e urmarit acum. important este cand il vor trimite in judecata pentru ce va fi intocmit dosarul. acum e suficient ca este dupa gratii si nu fuge. au tot timpul sa-si faca in liniste meseria si sa-l trimita in judecata pentru, cel mai probabil, lovituri cauzatoare de moarte. cam greu de incadrat la tentativa de omor pentru ca nu l-a lovit pana a lesinat ci doar pana a cazut. dar s-a ridicat si nu l-a mai lovit. deci nu prea pare ca ar fi vrut sa-l omoare
          • +5 (5 voturi)    
            pei cam e (Vineri, 9 aprilie 2010, 12:50)

            axinte [anonim] i-a raspuns lui adrian

            de omor din culpa a auzit careva ?

            oricum, din declaratiile nepoatei am inteles ca a cazut, ala a dat sa plece, l-a vazut ca se ridica si s-a intors sa-i mai aplice cateva corectii.

            faptul ca-ti ia 2 luni ca sa il acuzi de ceva mi se pare stupid. de aia e proces. daca nu e omor din culpa, se dovedeste la proces si nu pe ses stam si ne gandim daca poate e sau nu.

            logica ar trebui sa fie agresiune > moarte > esti acuzat de omor...dovedeste in proces acuzarea daca esti sau nu vinovat

            adica te baga in proces pentru omor nu pentru ultraj, pentru Dumnezeu!
            • +2 (2 voturi)    
              nu se intrunesc (Vineri, 9 aprilie 2010, 12:57)

              hartagramz [utilizator] i-a raspuns lui axinte

              elementele constitutive ale uciderii din culpa. mai degraba lovituri cauzatoare de moarte, dar e destul de greu de dovedit avand in vedere ca a murit de infart (si nu explicit din cauza unei plagi,hemoragii,etc)
              • +2 (2 voturi)    
                delirant (Vineri, 9 aprilie 2010, 13:03)

                axinte [anonim] i-a raspuns lui hartagramz

                chiar atat de indepartata a devenit notiunea de dreptate de notiunea de lege ?
                • +1 (1 vot)    
                  @ axinte (Vineri, 9 aprilie 2010, 13:12)

                  adrian [anonim] i-a raspuns lui axinte

                  cauta in codul de procedura penala pedepsele pentru "lovitura cauzatoare de moarte" si "omor din culpa".
                  din ce zici tu cred ca vei avea o surpriza cand vei constata ca se pedepseste mai rau "lovitura cauzatoare de moarte".
                  lovitura cauzatoare de moarte este atunci cand il bati si moare. omor din culpa este atunci cand adormi la volan si moare cineva din masina.
                  • +1 (1 vot)    
                    mda (Vineri, 9 aprilie 2010, 13:58)

                    alex [anonim] i-a raspuns lui adrian

                    Daca raportul medical spune ca a fost infarct si nu lovitura cauzatoare de moarte (hemoragie interna, comotie etc), atunci nu vad cum ar putea fi condamnat pt lovituri cauzatoare de moarte sau ucidere din culpa.

                    Evident ca va ramane cu vina morala si oricum e un om de nimic pentru ca a dat intr-un batran care nu se putea apara, dar strict legal nu va putea fi condamnat decat infractiuni minore.
                    • +3 (3 voturi)    
                      Cauza infarctului (Vineri, 9 aprilie 2010, 16:16)

                      Walrus [anonim] i-a raspuns lui alex

                      Nu e asa. Stopul cardio-respirator are el insusi o cauza. De exemplu cind o persoana s-a electrocutat cauza mortii este: "Stop cardio respirator produs prin electrocutare". In cazul de fata stopul a fost generat de socul psihic produs de bataie. Din pacate medicii legisti, de frica tiganilor, au dat acest raport incomplet. Vina este a lor. Daca ei ar fi scis in raport o macar posibilittea ca a acest stop sa fie produs de soc procurarii ar fi reactionat. Din pacate vina este a medicilor. Raportul trebuie reanalizat.
  • 0 (6 voturi)    
    Pariu (Vineri, 9 aprilie 2010, 10:18)

    eu [anonim]

    Cine face pariu cu mine ca il elibereaza?
    • 0 (2 voturi)    
      Nu... (Vineri, 9 aprilie 2010, 13:10)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui eu

      Ii da 2-3 ani cu suspendare...ca sa nu se zica despre Justitie ca nu lucreaza...
  • +12 (16 voturi)    
    hmm (Vineri, 9 aprilie 2010, 10:20)

    cosmin [anonim]

    in craiova nimic nu e surprinzator. nu m-as mira sa-l condamne pe fiul batranului ucis pentru declaratii defaimatoare la adresa batausului.
    • +4 (4 voturi)    
      e de tot rasu-plansu (Vineri, 9 aprilie 2010, 12:33)

      cristi [anonim] i-a raspuns lui cosmin

      ma gandeam sa imi iau si mie si sotiei cate un spray paralizant. dar dupa aia m-am gandit ca daca vine unu val vartej peste mine sa ma bata, eu il spreiez putin in ochi, ala ma poate da in judecata, pentru ca n-a apucat sa ma bata...

      asta e cea mai cretina faza, ca lumea inca nu isi da seama ca la adapostul sistemului toti nenorocitii pot face TOT ce vor.
      • 0 (0 voturi)    
        stai linistit (Vineri, 9 aprilie 2010, 12:45)

        adrian [anonim] i-a raspuns lui cristi

        crezi ca daca in locul victimei ar fi fost sotia ta ar fi apucat sa scoata spray-ul? poate l-ar fi scos dar nu ar fi apucat sa-l foloseseasca. iar rezultatul ar fi inrairea unui astfel de infractor. eu zic sa nu reactionezi. nici macar verbal. asta e. uite unde poate duce instinctul animalic dintr-un individ. chiar merita?
  • +1 (3 voturi)    
    Judecata (Vineri, 9 aprilie 2010, 10:25)

    Pink Panther [anonim]

    Nu se mai judeca (doar) o fapta reprobabila.

    Acum se judeca magistratii!
  • +6 (6 voturi)    
    sa-l tina acolo (Vineri, 9 aprilie 2010, 10:26)

    adrian [anonim]

    ca asta e posibil sa fuga din tara.
    • +5 (5 voturi)    
      Dar ce, e prost? (Vineri, 9 aprilie 2010, 11:16)

      Vlad... [utilizator] i-a raspuns lui adrian

      in ce alta tara poate sa comita infractiuni si sa iasa usor nevinovat. Stai calm, ramane in tara ca aici are relatiile
  • +34 (34 voturi)    
    Ia sa facem si noi un sondaj: (Vineri, 9 aprilie 2010, 10:38)

    Creator [utilizator]

    Cei care ar fi de acord cu o (ipotetica) pedeapsa de 25 de ani pt "smecheras" dati un vot pozitiv
    Cei care cred ca e nevinovat, dati un vot negativ.
    • -9 (15 voturi)    
      si cei care cred ca 10 ani sunt de-ajuns? (Vineri, 9 aprilie 2010, 11:00)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui Creator

      noi ce votam? sau cei care cred ca 15 ani sunt mai potriviti? sau cei care cred ca ar trebui omorat cu pietre ce sa faca? nu mai fi asa radical. lumea nu se imparte in alb si negru. sau tu crezi ca hotilor trebuie sa le tai mana?
      • -4 (10 voturi)    
        fiti radicali ! sigur e de bine. (Vineri, 9 aprilie 2010, 12:06)

        adrian [anonim] i-a raspuns lui adrian

        daca pe asta l-ati omora de ce nu ati taia mana hotilor? inca se practica in unele tari.
        daca voi l-ai omora pe asta ca nu esti de acord cu ce a facut el, ce ma opreste pe mine sa te omor cand nu sunt de acord cu ce faci tu? dar nu mai vreau minusuri fara argumente. sunt satul de 'pentru ca asa vreau eu'
    • 0 (16 voturi)    
      Mai bine (Vineri, 9 aprilie 2010, 11:22)

      Florin [anonim] i-a raspuns lui Creator

      Cei care cred ca merita pedeapsa capitala +
      Cei care cred ca merita altceva -
      • 0 (0 voturi)    
        amice, comunismul e de tine (Vineri, 9 aprilie 2010, 12:59)

        hartagramz [utilizator] i-a raspuns lui Florin

        acolo se intampla cam cum vrei tu
  • +11 (11 voturi)    
    bai frate (Vineri, 9 aprilie 2010, 10:40)

    cristi_an [utilizator]

    dar toti nenorocitii primesc recurs peste recurs ..parca abia asteptati sa ii eliberati... Gata,sa ramana la puscarie acolo un ii este locul!!! Animalele astea nu au ce cauta printre oameni
  • +17 (17 voturi)    
    dar cererea lui Pavel Rentea (Vineri, 9 aprilie 2010, 10:44)

    Doboritorul de Bizoni [utilizator]

    de a fi eliberat din moarte, cind se judeca? gunoiaele mai au cai de atac, mortul/victima, nu.
    • +3 (3 voturi)    
      Aia se judeca mai incolo (Vineri, 9 aprilie 2010, 10:57)

      moucha [anonim] i-a raspuns lui Doboritorul de Bizoni

      La judecata de apoi. Problema cea mare e daca batranul da recurs, ca poate nu vrea sa fie eliberat. Religiile nu prevad o astfel de situatie in care sa se mai judece inca o data.
  • +13 (13 voturi)    
    rezultat (Vineri, 9 aprilie 2010, 10:48)

    FlorinM212 [utilizator]

    Tin pumnii sa ia cat mai multi ani animalul.

    Dar daca are bani si avocat destept or sa prelungeasca procesul si dupa 2 ani cand nu mai e "news" iese ori achitat ori ia ceva sentinta cu suspendare. A se vedea cazul de acum vreo 2 ani cand o tanara a fost calcata pe trecerea de pietoni in bucuresti si vinovata a luat cu suspendare.
  • +10 (10 voturi)    
    Jungla (Vineri, 9 aprilie 2010, 10:50)

    Orpheus [utilizator]

    Romania este o jungla. Pur si simplu. Nu are ce cauta in lumea civilizata pana cand nu elimina toata coruptia din sistemul judiciar.

    Ceea ce se intampla imi da un sentiment fizic de greata.
  • +20 (20 voturi)    
    Scenele filmate sunt infioratoare (Vineri, 9 aprilie 2010, 10:50)

    Constantin [anonim]

    Si la vanatoare daca esti cand vezi un animal cu puiul langa el lasi arma jos. Soferul care a facut asa ceva ii lipseste partea din suflet care ne diferentieaza de animale.
    • +11 (11 voturi)    
      este smecher (Vineri, 9 aprilie 2010, 11:03)

      cet23 [anonim] i-a raspuns lui Constantin

      Soferul care a facut asa ceva este smecher. Prin urmare, nu te mira ca a facut ce a facut langa fetita aia. Bucura-te ca nu a batut-o si pe fetita. Doar e smecher!
      • +6 (6 voturi)    
        E mult spus smecher (Vineri, 9 aprilie 2010, 11:43)

        Rhadoo [utilizator] i-a raspuns lui cet23

        Smecher? Daca se credea asa smecher, de ce n-a indraznit sa se ia de unul pe masura lui? L-a vazut pe un batran neajutorat cu o fetita de mana, si ce si-a zis? Hai sa-mi arat muschii cu el. Sa-l vedem cat de "smecher" o sa mai fie la puscarie, cand o sa fie fetita tuturor pe-acolo.
        • +2 (4 voturi)    
          Corect (Vineri, 9 aprilie 2010, 12:42)

          Alexandru C [utilizator] i-a raspuns lui Rhadoo

          Sper ca in arest sau la parnaie sa fie femeia cuiva. Sa-l vad daca mai e smecher cu unul de varsta lui ca de batut copii si batrani o poate face orice "smecher".
    • 0 (2 voturi)    
      Unde le-ai vazut? Sunt pe net? (Vineri, 9 aprilie 2010, 11:45)

      Vali [anonim] i-a raspuns lui Constantin

      Da-ne si noua adresa unde sunt postate....
  • +5 (5 voturi)    
    Daca este si recidivist , musai (Vineri, 9 aprilie 2010, 10:51)

    Manea [anonim]

    In bunul mers al justitiei din Romania, in care am vazut ca toti infractorii declara ca au mare incredre, neaparat trebuie eliberat.
  • +9 (9 voturi)    
    recurs aiurea (Vineri, 9 aprilie 2010, 11:04)

    Lucian* [utilizator]

    mi se pare stupid sa eliberezi pe cineva care deja fugise de la locul unde savarsise deja o infractiune. Practic a dovedit deja ca nu este o persoana de incredere care poate fi lasata in libertate.
    • -7 (7 voturi)    
      contraventie (Vineri, 9 aprilie 2010, 11:45)

      hollow [utilizator] i-a raspuns lui Lucian*

      Nu e neaparat infractiune, poate fi o contraventie. Depinde in general de ingrijiri medicale, iar asta se stabileste ulterior. Nu e acelasi lucru sa pocnesti un pietar gras care te-a injurat si sa calci in picioare un batran. E un pic mai complicat decat isi inchipuie gloata.
      Si apropo, de-asta s-a inventat si justitia impartiala, pentru ca daca o lasi la mana rudelor si prietenilor, ei nu fac distinctie intre accident si crima cu premeditare, l-ar spanzura de oua pe faptas pentru oricare. Si, dincolo de sentimentele mele personale sau judecata mea apropo de faptul in discutie, un titlu de genul "l-a omorat in bataie" manipuleaza cititorul, mai precis semi-cititorul care se informeaza doar din titlu. Sigur ca e mai facil sa scrii scurt si senzationalist, dar nu e gazetarie buna. Pur si simplu.
  • +15 (15 voturi)    
    Cum o veni? (Vineri, 9 aprilie 2010, 11:07)

    Rhadoo [utilizator]

    Legistii sunt tampiti? Si cauza infarctului miocardic care a fost? Ca a vazut o stafie?
    Loviturile in sine nu au fost fatale pentru ca nu au produs hemoragii interne sau fracturi, dar socul produs batranului i-au indus acestuia infarctul.
    Daca legistii nu explica clar ca agresivitatea verbala si socul loviturilor au fost cauza infarctului, atunci se fac complici la crima cu animalul asta.
    • +10 (10 voturi)    
      asta m-a frapat si pe mine (Vineri, 9 aprilie 2010, 11:14)

      cristi_an [utilizator] i-a raspuns lui Rhadoo

      medicul ala mai mult ca sigur e tampit sau a primit ditamai spaga!!!
  • +4 (4 voturi)    
    e vreun avocat pe aici (Vineri, 9 aprilie 2010, 11:10)

    angel [anonim]

    sa imi spuna si mie, daca cineva ma loveste (palma, pumn) asta constituie ingractiune si este motiv de arestare. In USA pentru asta esti arestat (assault, battery), ba chiar esti arestat si daca atingi pe cineva in mod nedorit (de ex. un barbat ii pune mina pe fund unei femei)
    • +1 (1 vot)    
      art. 180 lovirea sau alte violente (Vineri, 9 aprilie 2010, 13:02)

      hartagramz [utilizator] i-a raspuns lui angel

      cod penal
    • 0 (0 voturi)    
      @Angel (Vineri, 9 aprilie 2010, 16:15)

      Leyla [anonim] i-a raspuns lui angel

      Da, Angel, exista in codul penal roman infractiunea de lovire sau alte violente.
      Da, o palma data poate constitui infractiune.

      "Lovirea sau orice alte acte de violenta cauzatoare de suferinte fizice se pedepsesc cu inchisoare de la o luna la 3 luni sau cu amenda."
      • +1 (1 vot)    
        si atunci ? (Vineri, 9 aprilie 2010, 17:03)

        angel [anonim] i-a raspuns lui Leyla

        de ce e arestat pentru ultraj? hai sa spunem ca atunci nu au avut nici o dovada / martori (ma indoiesc, chiar fetita ar fi putut fi martor). Dar acum, cind exista si imagini, de ce nu se schimba/ adauga motivul retinerii?
        Cine decide aceasta, politistii sau procurorul?
  • +10 (10 voturi)    
    Faptul ca este recidivist.... (Vineri, 9 aprilie 2010, 11:21)

    Rescatorul [anonim]

    nu implica si consecinte agravante? Atunci ce mai delibereaza judecatorii? Mai este nevoie de deliberare pentru un asemenea caz evident de animal care trebuie pus in cusca?
  • +7 (7 voturi)    
    idee (Vineri, 9 aprilie 2010, 11:21)

    Valentin [anonim]

    Eu daca as fi in locul familiei victimei, as angaja racheti sa-l paralizeze pe viata pe 'tanar' ;)
  • +11 (11 voturi)    
    mai bine il elibereaza (Vineri, 9 aprilie 2010, 11:33)

    tupeu [anonim]

    Eliberati-l si dati-mi adresa lui !
  • +4 (4 voturi)    
    well (Vineri, 9 aprilie 2010, 11:53)

    emil [anonim]

    Eu cred ca nepotica lui e de vina, ea trebuie arestata... Sau poate fac si astia ca in nu stiu ce oras, cand peste noapte au mutat trecerea de pietoni sa-l scape chiar pe baiatul nu stiu cui...
  • +5 (7 voturi)    
    Lasitatea/Frica Craiovenilor (Vineri, 9 aprilie 2010, 11:57)

    angel [anonim]

    Cind a fost arestat primarul corupt, o mie de persoane au iesit in strada. Cind a murit un om din cauza bataii, nu a iesit nimeni pe strada. Daca era invers si era tiganul victima, toata satra era la politie. Ce am vazut noi este virful aisbergului. Agresiuni se intimpla zilnic, foarte multe victime nu pot face nimic. Asa cum am mai spus, tiganii din Craiova nu au frica de nimic (nu vorbesc de respect, nu stiu ce inseamna aia).
    • +2 (4 voturi)    
      de acord (Vineri, 9 aprilie 2010, 13:55)

      ghe [anonim] i-a raspuns lui angel

      bine zis!
  • +4 (4 voturi)    
    Ar fi culmea sa il elibereze. (Vineri, 9 aprilie 2010, 11:58)

    Audit [utilizator]

    In ceea ce priveste amuzanta afirmatie a primariei cum ca nimeni nu le-a cerut mai devreme imaginile arata ca se uita la prea multe filme! Sunt obligati cei ce detin dovezi fie persoane fizice fie juridice sa le prezinte. Altfel intra la favorizarea infractorului.
    • +1 (1 vot)    
      culmea???.. (Vineri, 9 aprilie 2010, 12:37)

      all [anonim] i-a raspuns lui Audit

      presupun ca e vazut ca un cetatean onorabil al urbei... si alerga si el sa rezolve niste treburi importane pentru comunitate... si mosnegu ala ii oprea elanu.......... .... lor de shmecheri... se cred zei.... numa ca justitia e atat de patata incat nu prea ai ce le face...
  • +4 (4 voturi)    
    pedeapsa (Vineri, 9 aprilie 2010, 12:02)

    george [anonim]

    problema poate fi la medicul legist, daca zice ca nu are nicio legatura infarctul cu bataia primita. Judecatorul decide in functie de asta. Corupt si nenorocit poate fi medicul legist !
    • 0 (0 voturi)    
      nu chiar (Sâmbătă, 10 aprilie 2010, 11:34)

      simion [anonim] i-a raspuns lui george

      de fapt medicul legist spune strict ce vede cauza mortii este una singura el poate spune doar ca infarctul i-a provocat decesul.
      nu are dreptul sa spuna ca loviturile si frica i-au provocat infarctul care la randul sau l-a omorat. pentru asta exista o comisie speciala. in acest caz ea va fi din Craiova.... go figure...:(
  • +4 (6 voturi)    
    . (Vineri, 9 aprilie 2010, 12:09)

    andy [anonim]

    In anumite ziare s-a precizat cine este acest infractor - un membru din caracatita mafiota ce conduce Craiova.

    Il apara tocmai supusii, adica procurorii si judecatorii locali.

    Asta e Romania.
  • +3 (3 voturi)    
    inima, bat-o vina! (Vineri, 9 aprilie 2010, 12:13)

    stailinistit [anonim]

    Deci inima e de vina, ca s-a orit! Daca nu se oprea, batranul ar fi luat pumnii ca un barbat adevarat si toata lumea ar fi fost fericita!
    • +1 (5 voturi)    
      Arestati medicii de la salvare, nu au reusit (Vineri, 9 aprilie 2010, 12:46)

      romanasu' [anonim] i-a raspuns lui stailinistit

      nu au reusit sa-l salveze in timp util, si daca nu au fost chemati in timp util sa plateasca martorii!

      cata ipocrizie in asemenea situatii in care parerile autoritatilor ne revolta efectiv!

      Sper sa moara in puscarie, de infarct, cand l-o bate vre-un infractor care are si el morti din cauza smecherasilor gen COSMIN DRAGAN!

      Craioava, ai tacut ca o prostituata!
  • -1 (9 voturi)    
    Un alt Oltean a omorat in Timisoara (Vineri, 9 aprilie 2010, 12:37)

    Pavel [anonim]

    Acu un an si ceva un alt Oltean a omorat cu un Ferrari un tanar care se plimba pe trotuar cu prietena in Timisoara.

    Fie de colonist oltean infect care a fost adus cu marfarul de comunisti in anii 50 are aceleasi apucaturi precum tatal venit cu marfarul si care intre timp a ajuns un parvenit sprijinit de nomenklatura olteano comunistoida.

    Precum sunt multi invadatorii astia olteni veniti pe marfare si au multe relatii de tup parvenito-nomenclatoride au reusit sa-i mute odraslei procesul ...unde...ati ghicit ....acasa in oltenia la Craiova uned a fost eliberat dupa procese de tip feudaloid olteano-teleomanoid-sholdovenoide.


    Oltenia-Teleomania-Sholdovenia cu apucaturile pur feudaloide nu apartine lumiii culturale a Europei ei tin de Afghanistan, Pakistan, Uzbekistan ca si asa se trag din Pecenegi si Cumani
  • +3 (3 voturi)    
    Protest (Vineri, 9 aprilie 2010, 12:51)

    GeorgianaT [utilizator]

    M-am saturat de toti acesti indivizi, care te sfideaza, doar pt faptul ca parintii lor sunt cineva sau au pile, cine stie pe unde. M-am saturat ca justitia sa fie oarba si aservita. M-am saturat de aceasta jungla in care traim, o jungla in care sunt la mare pret, infractorii, prostituatele, toate rapandulele de Dorobanti, si toti neica-nimeni, deveniti vip-uri sau vedete peste noapte. M-am saturat ca toti infractorii, sa fie protejati de niste mafioti, care legiuiesc si dau verdicte inimaginabile intr-un stat de drept. Unde e dreptatea, oameni buni?
  • +4 (4 voturi)    
    atentie ! (Vineri, 9 aprilie 2010, 12:54)

    Tataie [anonim]

    Postez cu scarba si cu sila, numai pentru a ma inscrie in randul celor care preseaza justitia sa-si faca treaba ! Dnilor magistrati care actionati numai dupa ce se face tam - tam in media, daca nu ne protejati de scelerati, veti avea nevoie sa fiti protejati de noi toti !
  • +6 (6 voturi)    
    Primele concluzii ale medicilor legisti... (Vineri, 9 aprilie 2010, 13:07)

    Dan [anonim]

    Zice asa articolul "Primele concluzii ale medicilor legisti sunt ca barbatul ... a murit din cauza unui infarct miocardic, si nu a loviturilor primite de la agresor. "
    Pai stai asa, si infarct-ul de ce l-a facut? Nu cumva pt ca s-a speriat cand l-a atacat animalul ala? Nu de aia a inceput sa-i bata inima mai tare decat putea duce? Asa il impusc si eu pe unu si zic, pai nu eu l-am omorat, glontu. Animalul ala merita sa putrezeasca in inchisoare. La fel si medicii legisti daca se lasa cumparati de o asemenea bruta sau de parintii animalului.
  • +3 (3 voturi)    
    premeditare (Vineri, 9 aprilie 2010, 13:21)

    premeditare [anonim]

    baieti..lasati polemica...tipu' ala a atacat un om deliberat...nu s-a aparat si a dat o lovitura cauzatoare de moarte...a oprit masina..s-a dat jos si a dat cu pumnu' sa arate ca e tare...pucarie scrie pe popoul lui...
  • +3 (3 voturi)    
    justitie de cacao (Vineri, 9 aprilie 2010, 13:40)

    ION I [anonim]

    BAH docbitocilor a murit un om!! chiar daca nu are de la legist dovada ca acele lovituri i-au fost fatale AUTOSESIZATI-VA pentru AGRESIUNE si VATAMARE CORPORALA sau ce altceva mai e in Penal!!! scarbe de oameni.. cum sa lasati pe strada asemenea specimene ??!?

    auzi la ei "ultraj contra bunelor moravuri si tulburarea linistii publice"...
  • +4 (4 voturi)    
    RO dupa modelul Mexic&Brazilia (Vineri, 9 aprilie 2010, 14:08)

    Daniel [anonim]

    Pentru toti indivizii care nu vad padurea din cauza copacilor si carora procedurile li se par mai importante decat spiritul justitiei:

    Dragan a devenit un simbol al neputintei justitiei. La fel a fost si Cocoana (cretinul cu Ferrari).
    Sunt nenumarati indivizi de acest tip in RO.
    Ii vezi in general in BMW-uri negre, sunt mitocani si agitati.

    Daca statul roman nu este sprijinit de justitie macar acum, in ceasul al 12-lea, ajungem ca Brazilia sau Mexic unde legea este facuta de interlopi ca Cocoana&Dragan.

    Va amintiti acum 10-15 ani cand se spunea ca romanii mai "sparlesc" da' nu sunt violenti?
    Ca ne tragem din daci, "cei mai viteji si cinstiti dintre traci..."

    Acum mai spune cineva ca romanii nu pot fi violenti? Mai avem nevoie de dovezi?
    • +1 (1 vot)    
      Colega, soferul e tigan neaos !!! (Vineri, 9 aprilie 2010, 16:59)

      romanasu [anonim] i-a raspuns lui Daniel

      Dar sa stii ca Dacii, erau viteji si cinstiti, se spune peste tot in istoria Romaniei !

      Cat despre Mexic si Brazilia cred ca mai avem putin, sistemul era in expansiune !

      dar daca tot nu se ajunge mai repede asa, cei carora li-s-ar potrivi vor pleca acolo! Aviz Mazare!
  • +3 (3 voturi)    
    in curand... (Vineri, 9 aprilie 2010, 15:38)

    Ioan [anonim]

    ...cand gunoaiele astea vor incepe sa se distreze impuscand oameni din limuzine, poate ne vom trezi si vom ridica spanzuratori. Pentru ei, pentru "magistrati", pentru "medicii legisti" .Pana atunci, scriem pe forumuri. S-auzim de bine! Ca de trait bine ne-am saturat...
  • 0 (0 voturi)