Catalin Voicu cere eliberarea sub control judiciar

de D.G.     HotNews.ro
Joi, 8 aprilie 2010, 11:44 Actualitate | Esenţial


Senatorul Catalin Voicu a formulat, la Inalta Curte de Casatie si Justitie (ICCJ), o cerere de eliberare sub control judiciar, informeaza Agerpres. Judecatorii instantei supreme urmeaza sa ia, vineri, in discutie aceasta cerere.

Senatorul Catalin Voicu a ramas in arest preventiv, dupa ce completul de noua judecatori al ICCJ a respins, pe 2 aprilie, recursul la decizia anterioara a instantei supreme de emitere a unui mandat de arestare pe 30 de zile.

Magistratii Inaltei Curti de Casatie si Justitie au decis, pe 30 martie, emiterea unui mandat de arestare preventiva pentru 30 de zile pe numele lui Voicu.


Citeste mai multe despre   


















2155 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    daca ii da drumul sforarului . . . (Joi, 8 aprilie 2010, 12:18)

    gheorghe [anonim]

    . . . chiar ca nu mai e justitie in tara asta.
    • +3 (3 voturi)    
      Sforar??? (Joi, 8 aprilie 2010, 13:33)

      Ronin [utilizator] i-a raspuns lui gheorghe

      Nu dom`le, asta-i doar un capat de ata ce atarna in afara....Io` zic sa tragem de el sa vedem ce iese....Asta-i doar un //. care si-a dat prea multa importanta. Papusarii sunt undeva deasupra lui. Tre` sa apuci ata cu care-i legat si....sa mergi pe fir. La capatul lui vei gasi un ajutor de papusar sau poate, printr-o minune (daca nu si-a luat intre timp medical).....titularu` postului. Totu` e sa-si faca treaba procurorii si judecatorii.(editat de HotNews.ro)
    • +1 (1 vot)    
      sa-i dea drumul ca si in China (Joi, 8 aprilie 2010, 14:16)

      maryus315 [anonim] i-a raspuns lui gheorghe

      ii da drumul la mana dupa care poc si gata, e "eliberat" de orice problema. Mai ramane problema platii facturii, dar daca e cazul o platim noi. cat poa sa coste un cartus?
  • +6 (6 voturi)    
    are tupeu nu gluma (Joi, 8 aprilie 2010, 12:20)

    Radu [anonim]

    Borfasul umflat are tupeu nu gluma! Eu imi imaginez ce soc. Er la un pas sa fie ministru de interen si uite acum e un pic preventiv la parnaie (chiar asa, chiar e in atrest sau se odihneste bine-mersi pe meleagurile sclavei sale, Romania?).
    Tough! Nicio eliberare, nici macar sub control judiciar (chiar asa, pote ar fi util sa ne explicati ce eset acest control judiciar)
  • +4 (4 voturi)    
    Saracu'.... (Joi, 8 aprilie 2010, 12:27)

    Cristi [anonim]

    nu mai suporta celulele alea de la -2 :))))))).

    Mi se rupe inima de mila :))).
  • +1 (1 vot)    
    atentie!!! (Joi, 8 aprilie 2010, 13:09)

    GOGU [anonim]

    daca se face acest luru este o gresala incomensurabila....si o mare felonerie
  • +4 (4 voturi)    
    E ca fuga din spital, pe propia raspundere? (Joi, 8 aprilie 2010, 13:41)

    romanasu' [anonim]

    Nu domnule draga, nu faceti asa ceva! Vedeti ca si la spitalele penitenciar lucreaza medici destoinici pe cardiologie!

    Afara, poate nu aveti CAS-ul platit si nu va primesc la tratament, decat la urgente!

    Intrebare: Pe cine sunati prima data daca iesiti?
    .
    .
    .
    Frate omul asta e toba de practica pe judiciar, chiar cauta orice portita!

    Dar parca vad la anul ca e om de afaceri de succes intr-o tara mai departe, poate face si o televiziune ?
  • 0 (0 voturi)    
    aici e judecata adevarata (Joi, 8 aprilie 2010, 18:11)

    leonghoticus [anonim]

    pentru faptele deosebit de grave in functia de senator ce o detinea cetateanul ......C.V. este condamnat la 15 ani inchisoare si confiscarea averii personale si a rudelor de gradul 1, 2, 3, 4 semnat wyatt earp junior aceasi pedeapsa va fii aplikata celor din grupul smecherasilor comisari politzisti judecatori direct participanti la operatiunea cu mainile curate
  • 0 (0 voturi)    
    Daca iese de la bulau (Joi, 8 aprilie 2010, 18:31)

    didel [anonim]

    din vanator va deveni vanat si poate auzim de o sinucidere ceva ! sa dea D-zeu.