Bogdan Ionescu, iubitul Elenei Basescu, a demisionat din functia de consilier economic la Ambasada din Franta

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 15:38 Actualitate | Esenţial


Bogdan Ionescu, alias "Syda", logodnicul Elenei Basescu, si-a anuntat sambata retragerea din postul de secretar economic III la Ambasada Romaniei la Paris, unde fusese numit de Ministerul Economiei. Ionescu isi motiveaza gestul printr-un comunicat de presa, in care sustine ca a fost supus unui "linsaj mediatic".

Anuntul a fost facut totodata si de Ministerul Economiei, Comertului si Mediului de Afaceri (MECMA), care informeaza ca "Bogdan Adrian Ionescu si-a depus, la cabinetul ministrului Economiei, cererea de incetare a raporturilor de serviciu, prin demisie din functia publica de executie de expert asistent (post temporar vacant) la Directia Generala Relatii Externe" din cadrul institutiei.

Ministerul mai precizeaza ca "Bogdan Ionescu a ocupat postul temporar vacant, aferent functiei publice de executie de expert asistent in urma unui concurs organizat in temeiul HG 611/2008 in data 25 februarie 2010 si anuntat conform prevederilor legale in Monitorul Oficial, partea a III-a, nr. 26 din 26.01.2010, in cotidianul Romania Libera din data de 27 ianuarie 2010, precum si pe site-ul MECMA, unde se poate vizualiza si in prezent".

"Bogdan Ionescu a indeplinit toate conditiile necesare pentru ocuparea postului, respectiv studii superioare de lunga durata, minimum un an vechime in specialitatea studiilor necesare ocuparii functiei publice si cunoasterea a doua limbi straine de circulatie internationala", subliniaza institutia.

Ionescu acuza doua trusturi de presa de "linsaj mediatic"

In comunicatatul transmis sambata de Bogdan Ionescu, acesta acuza un "linsaj mediatic" la adresa sa, din partea a doua trusturi de presa care, "prin politica editoriala diletanta", au vehiculat "cu lejeritate de informatii false".

"Nu mi-am imaginat ca prezentarea la un concurs, anuntat transparent, pentru o functie de nivel tehnic, poate starni atatea acuzatii nedrepte la adresa unor demnitari ai statului roman, care n-au avut niciun rol in cariera mea.

In plus, consider ca imaginea pe care mi-au construit-o diverse tabloide nu corespunde realitatii. Sunt absolventul unei universitati din Franta, unde am urmat inclusiv cursuri de relatii internationale si diplomatie, vorbesc fluent doua limbi de circulatie internationala, iar prin activitatea mea de pana acum, in economia reala, am ajuns sa cunosc foarte bine potentialul economiei romanesti", spune Bogdan Ionescu in comunicatul de presa, citat de Realitatea Tv.

Ministerul Economiei despre numirea lui Bogdan Ionescu: Totul e legal

Ministerul Economiei preciza vineri intr-un comunicat ca numirea lui Bogdan Ionescu in functia de consilier economic la Ambasada din Franta, a fost facuta in conformitate cu prevederile legale.

"Ocuparea posturilor din reteaua externa a MECMA se face in conformitate cu prevederile legale privind trimiterea in misiune permanenta a personalului diplomatic si consular, precum si a regulamentelor interne privind recrutarea si selectarea personalului din cadrul Birourilor de Promovare Comerciala Economica (BPCE)", afirma Ministerul Economiei.

O alta functie de consilier economic, insa la ambasada din Uruguay, va fi detinuta de Oana Balan, fiica secretarului de stat din Ministerul Economiei, Maria Parcalabescu.

"Anuntarea selectiei pentru ocuparea posturilor din reteaua externa a MECMA s-a facut in conformitate cu prevederile regulamentelor interne de recrutare si selectie, prin afisarea la toate sediile institutiei", mai sublinia Ministerul Economiei.

Aceste precizari venite din partea institutiei au fost facute dupa ce Libertatea a publicat un articol potrivit caruia Bogdan Ionescu a castigat un concurs, unde a fost singurul concurent, organizat de Ministerul Economiei pentru ocuparea postului de de secretar economic III la Ambasada Romaniei la Paris.


Citeste mai multe despre   
















19245 vizualizari

  • 0 (46 voturi)    
    PILE (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 15:54)

    dmihalcean [anonim]

    As vrea sa vad un tanar de 30 de ani , fara parinti cu relatii in diferite ministere, cum ajunge pe fortele proprii in Paris , trimis special al Romaniei pe probleme economice.Bravo PDL.A-ti dat dovada de bun simt prin respingerea acestei holere -Bogdan Ionescu- alias SIDA.
    • +20 (46 voturi)    
      umm (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:20)

      muciflenduri [anonim] i-a raspuns lui dmihalcean

      Individul a facut singurul lucru decent posibil, a renuntat la post.
      Nu PDL-ul a dat dovada de bun simt, ci chiar cel pe care il numesti tu 'holera'.
      Una e sa respingi categoric o anumita atitudine si alta e sa te comporti ca un frustrat sexual care eticheteaza un individ, pe care nu-l cunoaste, drept 'holera'.
      • +15 (35 voturi)    
        bun simt pe naiba !!! (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 17:09)

        ionescu [anonim] i-a raspuns lui muciflenduri

        Nu cred ca ideea de "bun simt" a venit de la "ginerica". Scandalul din presa ducea la niste prejudicii de imagine fantastice pentru PDL si Basescu. In plus postul a fost "mosit" de gashca Videanu. PDL-ul nu este chiar un monolit. Exact ca si la PSD sunt diferiti poli de putere. Unul dintre acestia este echipa Videanu. Este posibil ca prin arestarea lui Voicu sa iasa la iveala si niste dosare cu oamenii lui Videanu (este cunoscuta si relatia dintre Videanu si Voicu). Un post de secretar intr-o ambasada este un pret prea mare pentru ingroparea unor dosare grase. Asa ca cel mai probabil initiativa vine direct de la Basescu (care are destule pete negre: EBA, Udrea - suficiente ca sa nu mai doreasca inca un scandal). Binenteles ca juniorul va fi recompensat cu un post mai discret, poate undeva in mediul privat la unul dintre acolitii PDL
        • -2 (10 voturi)    
          Hai ca esti tare! (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 19:03)

          elena [anonim] i-a raspuns lui ionescu

          Nu vrei sa te faci tu scenarist? Ai cistiga si tu un ban cistiti si muncit. Se pare ca imaginatie ai, stii si sa scrii, intriga este captivanta, ce iti mai trebuie?
          • 0 (2 voturi)    
            vorba bancului (Duminică, 4 aprilie 2010, 9:35)

            ceferistul [anonim] i-a raspuns lui elena

            stirea asta mi-a adus aminte de bancul cu "are si SIDA mandria ei".
          • 0 (2 voturi)    
            Visul unei nopti de (prima)vara (Duminică, 4 aprilie 2010, 23:07)

            ionescu [anonim] i-a raspuns lui elena

            Doar la atata te-a dus mintiuca ? Cam slabut prietene. Te pomenesti ca bietul Sida a avut mustrari de constiinta ! Asta este scenariul oficial din Modrogan ? Iar despre problemele de imagine ale baselului: scandalurile cu eba, udrea, ritzi-pitzi, bordurile lu' videanu sunt simple calomnii. De fapt toata populatia romaniei inclusiv cei mai fanatici suporteri ai psd-ului au orgasmat de fericire cand au vazut-o pe eba in parlamentul european. Au murit de bucurie cand au aflat ca nutzi udrea este din nou ministreasa, se uita in extaz la bordurile lui videanu. Proprietarii de firme se duc fericiti sa isi plateasca darile forfetare marca Pogea. Iar imnul turistic "end of choice" a devenit slagar mondial. In plus, in PDL toti politicienii sunt ca intr-o luna de miere. Nu exista poli de putere si interese divergente. De exemplu Blaga si Videanu si-ar taia o mana sau un picior daca Basescu ar cere. :)
            • 0 (0 voturi)    
              nu-ti uita nick-ul (Luni, 5 aprilie 2010, 12:05)

              cinic [anonim] i-a raspuns lui ionescu

              pt. ca as vrea sa-ti vad comentariile dupa ce incepe sa vorbeasca Voicu. Esti sigur ca fatza de ce va spune Voicu, cei numiti de tine nu vor arata ca Maica Tereza???
        • +1 (9 voturi)    
          Sa ne gandim si la parinti (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 19:24)

          Matei [anonim] i-a raspuns lui ionescu

          Imaginati-va groaza din privirile si mintile parintilor acestui copil, ca si a lui Base de exemplu, cand vad ca odraslele de salon sau club merg spre 30 ani si nu stiu sa castige nici macar benzina sau hartia igienica ce o consuma pe luna - si cum toti suntem datori cu o moarte - si perioada lor de sponsori se va sfarsi iar progeniturile vor muri a doua zi si ei. Cu disperare incearca sa repare greselile de a-si fi ignorat copiii pentru a strange bani - cinstit mai greu, necinstit mai degraba - si incearca sa ii propulseze in niste posturi calde care nu numai ca nu le pot sustine, dar se si fac de ras in ele... Si uite asa iti vezi viata ducandu-se pe apa sambetei, cand nu ai cui lasa munca sau furtul tau... Exista un Dumnezeu si face dreptate.
          • +1 (1 vot)    
            Gandeste-te la ai tai! (Marţi, 6 aprilie 2010, 12:09)

            StigMatei [anonim] i-a raspuns lui Matei

            Afla (adica, nu-ti imagina!) ca Bogdan Ionescu - nezis Syda si nici Sida - si stie si poate sa castige bani! Si chiar o face, singur-singurel. Daca tu ai reusi sa faci a zecea parte din cat face el... i-ai spune lui Gigi Becali "frate". Din ce scrii se vede ca pe Becali si pe Vadim i-ai votat! Si pe Catalin Voicu, desigur.
        • +2 (8 voturi)    
          ? (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 20:13)

          Tudor bugetar [anonim] i-a raspuns lui ionescu

          "este cunoscuta relatia dintre Videanu si Voicu" ??!! Pe ce te bazezi cand afirmi asta ? Am urmarit pe toate posturile povestea asta si nu am auzit nici macar O (una, 1) insinuare macar nici macar de la antene care sa afirme asa ceva. Ori esti refulat ori esti pnl=psd=pc. explici ?
          • -1 (1 vot)    
            Putintica rabdare si vei citi prin ziare (Duminică, 4 aprilie 2010, 23:19)

            ionescu [anonim] i-a raspuns lui Tudor bugetar

            In presa nu prea este publica. In anumite medii se discuta si despre asta.Si in general zvonistica nu prea minte. Videanu a jucat la mai multe capete. A avut si are multe legaturi de afaceri cu PSD-ul. Sa nu uitam ca videanu a fost unul din artizanii coalitiei PSD-PDL. A negociat cu Geoana prin intermediul lui Vanghelie (vezi intalnirile din anumite restaurante). Care Vanghelie are serioase legaturi cu Voicu. Videanu are legatura si cu cei implicati pe piata energiei si a constructiei de drumuri. Indivizii astia sunt transpartinici si au colaborat cam cu toate partidele. Voicu si acolitii au avut o groaza de legaturi pe domenile astea doua. In fine, nu vreau sa detaliez. Vom mai discuta peste vreo 2-3 luni (daca Voicu nu face un infarct, un cancer galopant sau nu se sinucide)
      • 0 (10 voturi)    
        Nu-i asa (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 20:00)

        Buster [anonim] i-a raspuns lui muciflenduri

        Crezi tu cumva ca "decentul" daca nu aparea in presa ca postul era aranjat nu-ti radea in nas acum de la Paris cu casa platita din impozitul tau ??? Fugi mah ...si canta la alta masa...aici deja s-au fumat ineptiile....
      • 0 (4 voturi)    
        B Ionescu (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 20:58)

        culitza [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

        pt muciflenduri !
        stergeti nasul apoi posteaza!
      • 0 (6 voturi)    
        Poate ca... (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 21:15)

        jaffu [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

        ... omul a vrut sa se refere la holera portocalie.
      • 0 (0 voturi)    
        easy money (Luni, 5 aprilie 2010, 11:02)

        Syda [anonim] i-a raspuns lui muciflenduri

        daca ar fi avut o farama de bun simt nu s-ar si inscris de la bun inceput la procedura de ocupare a postului. demisia, ulterioara, nu a facut decat sa corecteze o situatie de neacceptat pe care tot el a creat-o. altfel spus, doar platit (din bani publici) putea presta la Paris la EBA?
      • 0 (0 voturi)    
        si ti se pare ok? (Luni, 5 aprilie 2010, 12:08)

        cinic [anonim] i-a raspuns lui muciflenduri

        ca singurul epitet de la RTV sa fie "iubitul lui EBA" ? Daca te dai TV obiectiva si morala de ce nu spui si ce studii are cel in cauza si ...? Dar ce vreau eu de la RTV care aduce un medic pediatru sa se exprime pe constitutie, pe politica externa, pe afaceri, pe...? E vorba de Ciuvica (cel vesnic incruntat si moralist).
    • +15 (29 voturi)    
      Hmm (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:22)

      Rhadoo [utilizator] i-a raspuns lui dmihalcean

      Bravo PD-L pentru ce? Nu tot ei l-au trimis acolo?
    • -7 (19 voturi)    
      O mare greseala ca si-a dat demisia (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 17:03)

      marinaru [utilizator] i-a raspuns lui dmihalcean

      Eu nu as fi facut asa ceva. Cati oameni nu s-au angajat pe pile si relatii in tara asta inclusiv in presa. Daca a ajuns acolo si nu a fost/ nu a facut nimic ilegal atunci nu are nici un motiv sa isi dea demisia.
      • +1 (5 voturi)    
        Jean Sarkozy/ candidat la Defance i ti zice ceva (Duminică, 4 aprilie 2010, 13:12)

        cix [anonim] i-a raspuns lui marinaru

        Cand s-a intamplat ceva asemanator in
        Franta, atat sustinatorii UMP cat si cei de stanga au iesit la o ora determinata in strada cu cate o banana pentru a se opune republicii bananiere. La noi totul e permis, nesimtire, nepotisme, bascalie, bataie de joc fata de: banul public, mediul de afaceri si social. Cum zici tu, daca sia batut altii joc de tarisoara asta de ce nu si tribul lui Basescu sa va scuipe in cap, "nu e nici un motiv"- noi acceptam tot, ba mai mult ne batem joc si de generatiile ce vor veni, le vom lasa o datorie imensa de platit caci "Ei sa traiasaca bine":
    • +5 (19 voturi)    
      Degeaba... (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 17:25)

      Dorel [anonim] i-a raspuns lui dmihalcean

      ... incercam sa gasim un om cu profilul unui ambasador, orice roman e un ghertoi cu ceapa-n gat, indiferent ca il dai jos dintr-un Bentley sau dintr-o Dacie. Acum 20 ani toti mancam paine de 4,25 lei si cartofi de 1,25 lei/kg, indiferent de cati bani dai unei mafii de tarani, fie ei fosti securisti si actuali directori prin companii de stat sau private, tot de la coada vacii vin si tot asa se poarta. Aristocratia romana a fost exterminata in 1945 si tot ce vine de atunci sunt copii de proletari sau tarani. E impropriu ca fiul unor asemenea parveniti sa incerce sa pozeze in high class, asa ceva nu exista la noi si in consecinta nici un roman nu merita respect sau consideratie sociala. Cu atat mai mult aceasta puslama scapata de sub control, care prin interventia Providentei a renuntat de gura lumii la postul in cauza, dar cine stie ce contracte cu statul ii vor da taticul si mamica drept consolare.
      • -2 (4 voturi)    
        1939 (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 20:15)

        Tudor bugetar [anonim] i-a raspuns lui Dorel

        Chiar si cea mai de top aristocratie care ar fi avut-o Romania (cica Titulescu et co) nu au putut apara Ro in 1939. Asa ca .... nu mai plange dupa vremurile cand se juca bunica cu putza in tzarana, ca poate o faci degeaba.
      • +4 (8 voturi)    
        B Ionescu (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 21:02)

        culitza [utilizator] i-a raspuns lui Dorel

        bade ! d-ta de unde esti de-ti permiti sa spui "nici un roman nu merita respect sau consideratie sociala" ?
        alta natie, alta planeta????????
        • -1 (1 vot)    
          ba cam asa e (Duminică, 4 aprilie 2010, 4:07)

          Zev [anonim] i-a raspuns lui culitza

          Culitza, geaba te oftici, e cam dur si cam greu de digeratm dar uita-te la protipendada roma,a uite-te la creme de la creme a societatii romanesti post-revolutionare, si vrei nu vrei chiar daca nu ii dai dreptate lui Dorel macar trebuie sa accepti ca macar un bob de adevar tot e in ce spune.
    • -10 (24 voturi)    
      Esti un frustrat! (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 17:29)

      Audit [utilizator] i-a raspuns lui dmihalcean

      Chiar cunosc o tipa chiar mai mica in varsta, fara pile care detine un post important in MAE.
      Mie imi pare rau ca a renuntat. Nu-l cunosc cunosc pe dl Ionescu dar eu in locul lui nu renuntam. Este treaba presei sa urle pana raguseste. Si? Care-i problema? Cine face scandal?!!!? Voiculescu, Vantu. Ma faceti sa rad. Sper ca renuntarea la post a fost o gluma de 1 aprilie care sa inchida gura prelipcenilor.
      Nu iti aranjezi viata dupa cum vor altii ci dupa oportunitatile care le ai la un moment dat. Nu trebuie ratata nici o ocazie.
      Domnul Ionescu, credeti ca daca prelipceanu, dumitrescu, ursu, gadea, etc aveau aceasta oportunitate, o ratau? Fiti sigur ca NU.
      Tuturor va doresc un PASTE FERICIT!
      • -1 (3 voturi)    
        Yeah right (Duminică, 4 aprilie 2010, 4:12)

        Zev [anonim] i-a raspuns lui Audit

        Dupa ani buni de MAE, pot sa spun : bullshit. Tipa ta e ori SIE ori se culca cu careva pe-acolo, cauta la nivel de secretar de stat. Trebuie ca nu a ratat nici o ocazie, dupa cum spui. Daca mai crezi in basme e frumos, sa prostesti lumea in fata e insa o nemernicie, meri de te culca sclavete,
    • +11 (23 voturi)    
      PDL? (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 17:44)

      xy [anonim] i-a raspuns lui dmihalcean

      Bravo PRESA, nu PDL. Daca nu era descoperit cazul si nu iesea scandal in presa, n-ar fi demisionat nimeni si acest Syda si-ar fi mancat linistit sinecura.
    • -1 (5 voturi)    
      pililica pila lunga (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 18:53)

      the [utilizator] i-a raspuns lui dmihalcean

      matale dmihalcean nu poti concepe ca un tinar de 30 de ani, cu potential si studii suficiente, poate ocupa un post prin concurs ... Asta inseamna ca in mod implicit, accepti realitatea pilelor, nu lupti impotriva ei.
      Nu am comentarii de facut in ce priveste hiperaciditatea ta gastrica ... trateaza-te singur, bade (suficient de agramat).
    • 0 (0 voturi)    
      PILE? (Marţi, 6 aprilie 2010, 11:58)

      Mitza Branzoc [anonim] i-a raspuns lui dmihalcean

      Daca tu ai avea 30 de ani, ai avea studii de specialitate facute la Paris, un apartament in Paris, multe cunostinte in multe institutii in mai toata Franta si ai ocupa prin concurs un astfel de post, ai demisiona?
      Ce are a face concursul lui Bogdan Ionescu si, mai apoi, demisia lui cu PDL-ul?
      Bine ca nu-s toti romanii ca tine! Voteaza-l in continuare pe Catalin Voicu si pe cei ca el! Si nu mai plange ca esti prost. Daca nu stii ca esti si nici de ce esti, iti spunem noi!
  • +3 (29 voturi)    
    Ce vrea sa zica alias Syda...e porecla lui? (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 15:55)

    Ovidiu [anonim]

    Mi se pare o buna initiativa a Hotnews, daca veti fi consecventi pana la capat cu poreclele, alaturate persoanelor publice...

    Adrian Nastase alias "Bombonel" a declarat....
    Mircea Geoana alias "Prostanacul" a vizitat astazi...
    Ion Iliescu alias "Bunicutza" a participat la o lansare de..
    Viorel Hrebenciuc alias "Guzganul Rozaliu" a negat...
    Catalin Voicu alias "Nashul" nu a dorit sa faca declaratii...
    Victor Ponta alias "Prashtie" a parasit sedinta....
    • +2 (12 voturi)    
      Umor in ton (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:37)

      Observatorul [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      Hotnews, alias Hotznews... :)
    • +15 (19 voturi)    
      stii care e diferenta, draga Ovidiu? (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:44)

      Iulia M. [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      Ca toti cei pe care-i numesti tu nu si-au ASUMAT porecla. Pe cand tanarul in cauza (oricat de incredibil pare) asa VREA sa fie numit de "gasca", pretinzand (probabil e adevarat) ca numele mamei lui e Sidonia si, de aici, porecla lui. Apoi si-a pus initialele SYD si numarul de la masina. E prea banal ptr el Bogdan Ionescu, prea comun. Se prezinta SYDA!!!! Ca asta vorbeste de teribilismul unui pusti (chiar daca dupa varsta nu mai e de mult pusti) e alta treaba... si vorbeste un pic si de inteligenta lui.
      • +3 (3 voturi)    
        B Ionescu (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 21:06)

        culitza [utilizator] i-a raspuns lui Iulia M.

        aveam o vecina la Vascau Sidonia. toti ai ziceu Sida. (anca nu aparuse boala cu acelasi nume}
      • +4 (8 voturi)    
        Hahahahaha!!! (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 22:49)

        Cristi [anonim] i-a raspuns lui Iulia M.

        Nu si-au asumat-o? Poate. Dar si-au capatat-o. Si pe foarte buna dreptate. Din punctul meu de vedere nu e nici o diferenta. Si inca ceva... Personajele din lista lui Ovidiu au, cu totii, mari probleme de credibilitate, cu justitia si sunt... politicieni cu un trecut si un prezent extrem de stanjenitor... Deocamdata Bogdan Ionescu nu poate fi acuzat de absolut nimic. Insa unii, pentru ca il urasc din toata inima pe Basescu, si-au gasit suficient de multe resurse (nu insa intelectuale) sa-si reverse ura si frustrarile pe forumuri impotriva unui tanar despre care, eu unul, n-am auzit chiar nimic rau. De fapt care e problema voastra tovarasi? Daca Bogdan ionescu n-ar fi fost iubitul EB acest subiect n-ar fi existat in mod evident. Cainii latra, caravana trece... Vorba aia. Continuati tovarasi! Va pricepeti tare bine sa infierati cu manie proletara tot ceea ce nu va este voua pe plac.
  • +2 (22 voturi)    
    GHIKA PALAT DE NUNTA (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:01)

    Printzul Ghika [anonim]

    Valeuuuuuuuuuuuuuu, ce tristezte. Saracul de el ce o sa faca acum ? Sa vorbim cu Butunoiu sa-i gaseasca ceva de facut nu. In orice caz sunt gata sa vin la palatul Ghica ca sa fie si un GHIKA (autentic) inauntru, da mai bine nu ? (imi pun si etiketa si manelistii ma vor putea intreba: e adevarat ca esti din familia Ghika ? nu, ma cheama Banescu dar mi-am skimbat numele ca e mai scurt si mai percutant) daca nu eu sa-l cheme pe regele berii, mishu bergenbier si cu manuela aerfrantuzesc, ca el se pricepe la inundat petrecerile "prietenii stiu de ce" si ea poate face rost de bilete de nunta la preturi "amicale". Hai, traiasca mireasa si la multi copii.
  • +7 (17 voturi)    
    Ca sa vezi (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:05)

    Carcotasul [anonim]

    Linsaj mediatic dar nu din partea hotnews :D; apropo de deontologie
  • +2 (18 voturi)    
    linsaj? (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:08)

    Lucian* [utilizator]

    nu prea cred ca se cheama linsaj ci mai degraba am vazut a 4-a putere cum lucreaza.
    Ce ar fi vrut sa-i faca? Sa-l felicite pt PCR?
    Oricum, la ce cunostinte economice avea nu cred ca avea prea multe sfaturi de dat.
    Putea face si pe nesimtitul; si sa ramana in post.
    Hai sa vedem daca pot fi eliminati si restul!
    Eventual, ar trebui ajutati cei care stau pe liber si au fost la studii cu burse ale guvernului. Este pur si simplu penibil ca asemenea absolventi sa stea pe tusa in timp ce coloana 3 se infige in posturi complet aiurea.
    Eventual, televiziunile ar trebui sa faca cunoscut cand apar asemenea posturi si in plus sa se intereseze atent daca exista sau nu concurenti.
    Momentan inca se mai fac magarii din cauza lipsei de transparenta si informatie care este mentinuta intentionat in aparatul administrativ al statului.
    Asemenea functii ar trebui anuntate chiar pe TVR si de ce nu , si pe celelalte posturi TV si in ziare.
    Daca anuntarea selectiei s-a facut in conformitate cu regulamentele si nimeni nu a aflat de selectie, atunci regulamentul este de rahat si trebuie schimbat.
    Credeam ca se angajeaza economisti si nu spioni.
    • 0 (0 voturi)    
      ai vrut sa candidezi? (Luni, 5 aprilie 2010, 12:16)

      cinic [anonim] i-a raspuns lui Lucian*

      afirmatia ca nimeni nu a aflat este o intoxicare de presa! Monitorul oficial e public!!! si legile RO sunt acolo si sa vad cine te scuza pentru calcarea legii pe pretextul ca nu ai citit MO. In rest, aceeasi atitudine onesta la RTV cand n-a spus un cuvant de ex. despre faptul ca acest tanar a studiat chiar in Franta si ca eventual cunoaste mediul francez mai bine decat "Marele" Razvan Dumitrescu, inchizitorul platit cu 17000 E lunar (saptesprezece mii) ca sa planga de mila pensionarilor si somerilor.
      • 0 (0 voturi)    
        a fost in MO? (Marţi, 6 aprilie 2010, 13:09)

        Lucian* [utilizator] i-a raspuns lui cinic

        a fost anunatat postul in MO?
  • -9 (31 voturi)    
    Felicitari, acum vom trimite un mort de foame (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:08)

    Liviu Iordache [anonim]

    Felicitari presei romane progresiste, care face greve la ratb, nenorocind 1 milion de oameni, si care, acum, are un alt maret rezultat: marele post de ultimul om in cadrul personalului diplomatic la paris (secretar 4 nu exista, cel mai jos este secretar 3) va putea fi ocupat acum nu de un nenorocit plin de bani, care face tratative la restaurante scumpe pe banii lui, are casa si poate avea relatii in cercuri serioase, ci va fi angajat un mort de foame, care va merge cu metroul la intilniri cu discutii de zeci de milioane de euro, se va repezi in fursecuri si va astepta o invitatie de vacanta, devenind mai maleabil la orice tentatie. Gratie presei romane de mare angajament, un nenorocit cu studii la sorbona, fost coleg cu fii de mari industriasi, nu va mai ocupa locul unui om din popor, care va minca din pachetele trimise de mama de acasa, mincare sanatoasa, va fi de al nostru, pentru noi, curat din punct de vedere ideologic, iubit de poporul comunistoid al televiziunilor cretinizante! Bravo, inca o data!
    • +8 (20 voturi)    
      vor trimite tot un SIE (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:26)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui Liviu Iordache

      ....in rest ,cine are studii la Sorbona ? esti tare amice ,esti foarte tare....
      • +4 (16 voturi)    
        sorbona la fel ca eba america? (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 17:11)

        papadie [anonim] i-a raspuns lui Eneas

        as fi curios cum e cu sorbona. si eba cica a facut studii in america si cand au luat-o la bani marunti s-a vazut ca de fapt facuse o excursie in america, unde nu stie nimeni daca a urmat vreun curs sau a facut shoping si in orice caz nu a dat nici un test, nici un examen si nu a primit nici o diploma. deci eba este o absolventa de particulara si se lauda ca a studiat in SUA. n-o fi la fel si cu cocalarul? oricum, pana la 30 de ani nu a realizat nimic. ceea ce cred ca spune tot.
        • -1 (5 voturi)    
          astia nu stiu nici cate litere are alfabetul... (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 18:27)

          Eneas [anonim] i-a raspuns lui papadie

          ..si vin cu tot felul de diplome de la cursuri de dansuri populare la masterate la Sorbona sau aiurea-cine draqu da doi bani pe ele ? sunt si Academii care pentru o taxa de 200-300 $ ,te fac membru (sau organ) al Academiei respective ...
          cate firme din Romania nu au luat premii de excelenta de la niste cazaturi spaniole contra 20.000 euro plus o masa la un restaurant ?
          sa fim seriosi ! si asta si EBa sunt copii de bani gata fara nici un fel de framantari existentiale ! Biata Romanie...cu ai nostri tineri ce la Paris invata/ la gat cravatei cum sa ii lege nodul /si apoi se intorc si fericesc norodul/ cu chipul lor istet de oaie creata !
          Eminescu, nimic mai actual,Caragiale, nimic mai actual , si bunul simt care lipseste cu desavarsire !
    • +8 (12 voturi)    
      asa (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:32)

      superior [utilizator] i-a raspuns lui Liviu Iordache

      sa inteleg ca preferati un bogatas in fata unui intelept? Al unui pilos "industrias" in fata unui ganditor. Al unui oportunist in fata unui creator? Sunteti, iertati expresia, de pe luna...nici comunistii dar nici capitalistii nu promoveaza aceste idei...sa inteleg ca un "ales, un uns" poate sa numeasca direct, fara concurs, pe oricine din gasca sa, in oricare din posturile din bani PUBLICI? Daca este asa tare baiatul sa deschida un punct de lucru in Paris pentru dezvoltarea relatiilor economice intre cele doua tari...nu pe bani publici. Nimic nu ati precizat despre faptul ca a participat singur la concurs...sa inteleg ca tara asta amarata a ramas fara oameni????
    • +6 (14 voturi)    
      nu-ti fa grijanie (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:32)

      tsunami [utilizator] i-a raspuns lui Liviu Iordache

      e de-al puterii, gaseste tata socru o modalitate. infiinteaza o firma "privata" pe banii publici si monsieur o sa-l vezi la loc plantat in paris. singura chestie e ca noi vom plati mai mult. exact ca si in cazul romavia. pilotii au renuntat la salarii sa nu-si piarda pensia babana, apoi au infiintat o firma privata unde s-au angajat cu salarii mai mari decat primeau de la stat, iar statul acum le plateste serviciile mai mult, caci plateste nu unor angajati, ci unei firme private.

      am avut incredere in boc, dar pana acum se dovedeste impotent. chiar daca intentiile sunt bune, e foarte slab. absolut nici un rezultat de valoare
    • +7 (13 voturi)    
      n-ai dreptate (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:35)

      tsunami [utilizator] i-a raspuns lui Liviu Iordache

      sa revin, scandalul nu a fost creat datorita faptului ca sida a obtinut un post pe sub mana, cu faptul ca sida, a obtinut un post dincolo de legea data de guvern. nu se mai angajeaza. punct!!
      daca erau desptepti, dar din pacate nu le pot cere asta, il angajau voluntar, fara salariu pana cand trecea criza. ca de furat sunt mesteri toti politicienii, indiferent de culoare.
    • +18 (22 voturi)    
      Explicatii (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:36)

      valika [utilizator] i-a raspuns lui Liviu Iordache

      Vrem si noi sa stim:

      1. Unde scrie ca Syda e "cu studii la sorbona" (omul a spus ca a facut studii la o universitate din Franta);

      2. a "fost coleg cu fii de mari industriasi" (te rugam sa ne scuzi ignoranta, dar nu toti suntem la curent cu CV-urile protipendadei de pe Dorobanti).

      Hai pa!
      • -1 (1 vot)    
        pct.2 e aiurea!!! rau! (Luni, 5 aprilie 2010, 12:19)

        prudent [anonim] i-a raspuns lui valika

        In acea lume e important pe cine cunosti. Tiriac si-a facut averea pe cunostinte personale. Ia trimite-l pe Vanghelie sau pe fiul lui Duvaz la PAris sa vedem daca te primeste cineva la cina.
    • +7 (13 voturi)    
      SYDA (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:37)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui Liviu Iordache

      Dupa ce am citit postarea ta am fost de acord cu tine ca ai privit exagerat de mult televiziunile cretinizante. Cat despre masculul Elenei B., mult prea mediatizat pentru fitele lui, (putin probabil sa mai aiba si alte calitati reale), este foarte bine ca a fost determinat sa renunte (nu cunosc pe ce canal) dar in mod sigur nu este vorba de o initiativa personala , demna, a patachinului!
    • +11 (15 voturi)    
      studii la Sorbona?!? (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:50)

      Iulia M. [anonim] i-a raspuns lui Liviu Iordache

      Amice, nu fi ... credul? Lasa-ma sa rad... Studii la Sorbona!!!!! Wow... E singura facultate pe care o stii in Paris si de asta, prezumi, ca el a facut Sorbona...haha.
      Dragule, am o veste pentru tine...in Frata exista facultati si ...."facultati".

      Ca in Romania unde pe langa - de exemplu- Universitatea Bucuresti (unde, in general, se intra invatand) exista si Univeristatea Cantemir, Universitatea Ecologica, Universitatea X-ulescu unde se lauda ca au terminat alde Udrea, Ridzi si toti pe care-i admiri tu cu gura cascata. Acolo se intra CU BULETINUL.
    • +6 (12 voturi)    
      ce postare tampita (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 17:50)

      xy [anonim] i-a raspuns lui Liviu Iordache

      din care reiese ca nu exista decat doua extreme, "nenorocitul plin de bani" si "mortul de foame". sa inteleg ca nu mai conteaza deloc capacitatea intelectuala reala, nu? sau e obligatoriu ca un post de secretar 3 sa fie ocupat de unicul absolvent de Sorbona care exista in Romania, dupa mintea ta, numai fiindca a fost "coleg cu fii de mari industriasi" si are bani (si probabil fiindca a fost singurul candidat pe post, asa ca prin minune - dar detaliul asta sigur ca iti scapa).

      cu o asemenea logica, nu e de mirare ca decretezi ca presa e "cretinizata" daca denunta o sinecura ordinara.
      • -1 (5 voturi)    
        Unde e sinecura, prietene? (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 19:31)

        Liviu Iordache [anonim] i-a raspuns lui xy

        Se vede ca esti lobotomizat de presa imbecilizata de ura! De ce un post aflat la baza ierarhiei functionaresti, fie ea si diplomatica, este o sinecura? Sinecura pare pentru niste morti de foame, care stau dupa tichete de masa, ore suplimentare pe care le efectueaza in drum spre serviciu (ca ratb-istii), pomanagii care asteapta prime de vacanta, de post-vacanta, ajutoare sociale, da-mi si mie seful! Care este sinecura, pomana in chestia asta? Un post de 700 de euro pe luna, ca nu are mai mult daca ambasadorul are 2000-3000 cel mult ti se pare sinecura? Nu se duce la munca, ii vin banii acasa, ca asta inseamna sinecura? Invatati cu pomana gen vanghelie vi se pare ca oricine vrea sa-si inceapa, de jos, desi poate, avind prieteni sus-pusi, cum se scrie, ar fi putut incerca si altceva, ei bine dind dovada de bun simt trebuie murdarit de toate otrepele, pe care daca ii duci in gara se urca in tren si nu stiu decit sa injure!
        • +1 (1 vot)    
          nu (Duminică, 4 aprilie 2010, 14:41)

          xy [anonim] i-a raspuns lui Liviu Iordache

          Nu. Sinecura este atunci cand obtii un post concurand de unul singur pentru post, fiindca intamplator nimeni n-a mai aflat ca se organizeaza concursul ala. Sinecura este atunci cand te muti la Paris pe banii statului, ca secretar economic 3, desi tu abia "lucrai" de o luna in minister si abia te oboseai sa treci pe-acolo (desi MEC nu e deloc un minister unde sa freci menta). Si sinecura este atunci cand, dupa ce capeti postul ala, RENUNTI LA EL DOAR FIINDCA TE-A ACUZAT PRESA CA L-AI CAPATAT PE NEDREPT. Daca acest tanar ar fi fost incredintat ca a castigat pe drept acest post, nimeni nu l-ar fi oprit sa se bata pentru dreptatea lui. Caci doar nu cred ca l-a fortat Basescu sau cineva din PDL sau Eba sa renunte - a facut-o de bunavoie.
    • +2 (6 voturi)    
      amice, esti... idiot! (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 19:56)

      gimini [utilizator] i-a raspuns lui Liviu Iordache

      Cand veti invata ca partenerii de afaceri si de discutii occidentali NU se uita la costumul purtat si la marca orologiului de la mana, ci la CEEA CE AVETI DE OFERIT?

      Voi chiar credeti ca atunci cand discuti afaceri cu un occidental e ca in Romania, sa il impresionezi cu un pic de gel si cu un costum Armani? Nu prietene, il impresionezi cu cifre, il impresionezi cu seriozitate, il impresionezi cu o atitudine pozitiva. Prefer de 100 ori sa ma reprezinte la negocieri un "fomist" d-asta serios, eventual dintre cei care au beneficiat de bursele guvernului, decat un limbricoid care are impresia ca la Paris afacerile se fac cum le face Videanu cu tacsu: la table.
      • 0 (0 voturi)    
        amice, uita-te in oglinda (Luni, 5 aprilie 2010, 12:25)

        par-alb [anonim] i-a raspuns lui gimini

        si mai si citeste. Ai un exemplu sub ochi: Tziriac care a reusit pentru a fost primit peste tot. Ca sa poti sa fii primit sa stai de vorba cu unul din cei mari conteaza si sa n-ai ciorapi gauriti si sa nu te scobesti in nas si sa nu te imbeti! Abia apoi deschizi gura si spui ce ai de oferit SI NU IN CURATA limba damboviteana de postac si in limba celui de la care vrei ceva. Iar pe tine reprezinta-te singur ca sa poti sa-ti aplici regulile de mai sus!
    • +2 (6 voturi)    
      ? (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 23:52)

      ? [anonim] i-a raspuns lui Liviu Iordache

      tu chiar esti penibil cand sustii ca ar face intalniri pe bani lui la restaurant:)
      ma faci sa rad. cred ca nu traiesti in romania:))
      sper ca ai scris la misto poate se prind cei care trebuie-dar te inseli daca crezi asta:))
  • +2 (14 voturi)    
    ginerica & ambasada din franta (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:11)

    SOCRUL MIC [anonim]

    Cata constiinta ... ! poate se angajeaza sa plateasca si costurile asa-zisului concurs la care a participat ...
  • +6 (14 voturi)    
    o fi fost legal, nu o fi fost (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:12)

    florin [anonim]

    poate oi fi tu un baiat ok, poate nu ... nu sunt eu ala care sa te pot evalua

    dar cum se face ca paritii tai au legatura cu DIE ??! asta e tot ce deranjeaza, in rest cu cine te ... BRAVO TIE ! ;) daca o prinzi si pe a lu' Obama esti si mai tare!
  • +17 (23 voturi)    
    Ei na! (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:12)

    mamacerghida [utilizator]

    Acum toți se simt linșați mediatic. În primul rând, când ești iubitul EBEI, chiar dacă ai intrat corect, pe bune, tot trebuie să te aștepți să fii luat în vizor. Nici porecla de Syda nu te ajută prea mult, și, iertată-mi fie opinia personală, chiar dacă ai terminat o facultate în Franța, tot aspect de cocălar ai...

    Întrebarea este alta. Totuși, dacă ai fi fost o persoană obișnuită ai fi luat postul?! Hmmm, eu de ce nu am știut că postul e liber?! Am fi fost doi pe acel loc. Calificată sunt (doua mastere in finanțe și economie), fluent franceza, germana, engleza... E drept, nu sunt tatuată...
    • -6 (14 voturi)    
      Lauda-ma gura! (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 17:15)

      Ted Danson [utilizator] i-a raspuns lui mamacerghida

      Chiar asa: trebuiau sa te anunte prin curier astia de la MAE sau sa anunte la megafon concursul, da` fraierii nu stiau ce valoare pierd! In orice caz, nu cred ca unul (una) cu CV-ul cu care te lauzi are vocabularul si atitudinea ta (cocalar, uite cum arati, ai tatuaj, etc.) Cu sechele de asa natura in comportament, nu sta nimeni de vorba cu tine in afara tarii. Poate ca studiile tale sunt facute la Spiru Haret, iar limbile straine..... In orice caz, nu prea ai treaba cu vestul! Bine totusi ca n-ai stiut de concurs!
      • +1 (3 voturi)    
        :))) (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 18:55)

        mamacerghida [utilizator] i-a raspuns lui Ted Danson

        Eși bun, m-ai ghicit :p
      • 0 (2 voturi)    
        MAE anunta concursul la megafon. (Duminică, 4 aprilie 2010, 8:34)

        AlinN [anonim] i-a raspuns lui Ted Danson

        Ori esti rau intentionat ori esti ... naiv. Este binestiut ca posturile cheie de conducere din Romania sunt scoase la concurs cu dedicatie, au conditii cu dedicatie pe care le poate respecta doar o anumita persoana. Iti dai seama ce ar insemna sa se duca la ministere in posturi cheie oameni care chiar stiu meserie? Gandeste-te la ce export de inteligenta are Romania in domenii de varf IT, medicina... Gadeste-te ca oamenii aia ar lucra pentru Romania veniti pe post in urma unui concurs anuntat din timp, fara conditii cu dedicatie. Cred ca am fi undeva intre UK si Franta. Din pacate la noi ticalosii baga pumnul in gura specialistilor.
    • -4 (12 voturi)    
      Precizare( daca nu cenzureaza astia tot) (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 17:32)

      Ted Danson [utilizator] i-a raspuns lui mamacerghida

      Asa, pentru culturalizarea ta: anuntul privind concursul respectiv a fost publicat în Monitorul Oficial, partea a III-a, nr. 26 din 26.01.2010, în cotidianul România Libera din data de 27 ianuarie 2010, precum şi pe site-ul MECMA, unde se poate vizualiza şi în prezent. Ar trebui sa faceti ceva cu viata voastra chiar daca e mai usor cu a altora.
      • -1 (3 voturi)    
        alta precizare (idem cenzura...) (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 18:31)

        cenzurat [anonim] i-a raspuns lui Ted Danson

        Citat de pe un alt site: "Contactat de jurnalisti, Bogdan Ionescu a afirmat ca a participat la concurs, ca nu stie daca l-a castigat si ca nu poate da alte amanunte." NU STIE DACA L-A CASTIGAT?! Ce mai poti adauga?!
      • +1 (5 voturi)    
        OK, de acord cu tine! (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 18:54)

        mamacerghida [utilizator] i-a raspuns lui Ted Danson

        Atunci cum îți explici că la o astfel de ofertă tentantă s-a prezentat un singur candidat?! Ori fi românii mai fraieri si prefera sa stea la televizor sau cratiță?! Câți citesc MO sau site-ul MAE?!
        • -3 (3 voturi)    
          sfat (Duminică, 4 aprilie 2010, 0:27)

          mihai [anonim] i-a raspuns lui mamacerghida

          Draga mamacerghida, ma tem ca te-ai cam grabit sa faci repede cele doua mastere cu care te lauzi pe aici si trebuia sa mai petreci un pic de timp prin scoala generala, poate mai invatai si un pic de romana.....Chiar si primii 7 ani puteai sa ii petreci mai productiv, as zice. Oricum, data viitoare ramai doar la "fluent germana, engleza , franceza" , macar nu se poate verifica...
        • 0 (0 voturi)    
          chiar crezi? (Luni, 5 aprilie 2010, 12:30)

          cinic [anonim] i-a raspuns lui mamacerghida

          ca trebuia publicat anuntul si in Telegraful de Constanta sau in "Racnetul Carpatzilor"? Iar din ce se vorbeste in lumea diplomatica din totdeauna, cu leafa de secretar trei se moare de foame (mai ales la Paris - care e oras scump).
      • +1 (5 voturi)    
        ? (Duminică, 4 aprilie 2010, 0:00)

        ?` [anonim] i-a raspuns lui Ted Danson

        esti dus:))
        sunt posturi si posturi -acesta e unpoat pe care tot syda l-ar fi castigat si daca erau 100 pe post -putea sa nu faca nici facultatea :))
        daca credeti altceva sunteti naivi:))
      • -1 (1 vot)    
        seriooosss? (Duminică, 4 aprilie 2010, 19:28)

        Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Ted Danson

        La Monitorul Oficial iti trebuie abonament (pe care il platesti cat nu face) cat despre "anuntul in Romania Libera" - cine naiba citeste Romania Libera? Adica n-am inteles: accesul la posturile din ambasedele Romaniei sunt conditionate de cititul unei singure fitzuici? Nu mai exista ziare in Romania - or uat?
        Patrca stiam ca anunturile "publice" trebuiesc publicate in CEL PUTIN 3 ziare! De cand s-a schimbat legea?
    • +4 (6 voturi)    
      no (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 18:10)

      eina [anonim] i-a raspuns lui mamacerghida

      o singura observatie,cocalar..parerea mea
  • +4 (18 voturi)    
    Nu le-a mers... (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:15)

    Leila [anonim]

    manaria...S-au facut doar de rusine,dar nu au ei rusine sau onoare,basheshtii astia...
  • +5 (13 voturi)    
    ma mir ca a realizat raul facut regimului Basescu (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:17)

    Eneas [anonim]

    de exemplu ,Videanu nu a realizat acest lucru !
    Deci chiar si nesimtirea politica are limite ...
    pricum scandalul declansat este cel putin egal daca nu intrece scandalul Voicu !tot ce a castigat PDL s-a dus pe apa sambetii !ma intreb daca Videanu mai merita vreun viitor in PDL !
  • +2 (12 voturi)    
    @ginerica (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:20)

    socrul mic [anonim]

    Cata constiinta . ! poate se angajeaza sa plateasca si costurile asa-zisului concurs la care a participat . sau le plateste EBA?
  • +4 (16 voturi)    
    Nu-i duc grija... (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:21)

    Gabriela [anonim]

    ii gaseste tata socru un alt loc caldut, fara stres si fara examene epuizante.
  • +2 (14 voturi)    
    @ginerica (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:21)

    socrul mic [anonim]

    Cata constiinta . ! poate se angajeaza sa plateasca si costurile asa-zisului concurs la care a participat . sau le plateste EBA?
  • +2 (12 voturi)    
    demnitari (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:21)

    superior [utilizator]

    poate nu iti este cunoscut, dar atitudinea romanilor pentru "demnitarii" de care vorbesti nu este una cladita pe respect si recunostinta ci una pe nemultumire si sila...acesti asa zis "demnitari" cu greu pot trece peste atitudinea de casta, atitudinea de superioritate si de lipsa de respect. Ar trebui sa faca ceva, mult si cu drag, pentru cei care i-au ales...aceia care spera sa fie reprezentati cinstit si cu responsabilitate. Mai sida, nu crezi ca nu esti reprezentativ pentru Romania in conditiile in care participi doar tu la un concurs? Daca primesti postul pe bune, ales in fata altor 50 candidati REALI, datorita meritelor deosebite si a punctajului superior, orice interventie a presei nu va fi privita cu ochi buni de populatie...dar asa, chiar singur? Exista posibilitatea, singur fiind, sa "nu iei postul?"
  • +2 (12 voturi)    
    personalitati din ro (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:25)

    fane spoitoru [anonim]

    ce fel de stire e asta? cine e asta? o bula din romania...probabil un neavenit ce va fi inlocuit cu alta nulitate!!

    suntem un popor...
  • +1 (17 voturi)    
    Poate e mai bine asa... (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:29)

    Sarsaila [anonim]

    Oricum, cita ura...
    • +5 (11 voturi)    
      Da! (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:39)

      valika [utilizator] i-a raspuns lui Sarsaila

      Oameni rai! Nu lasa bietu' baiat de bani gata cu studii la Franta sa-si exercite capabilitatile!

      'Mneata ai bani sa-ti trimiti copilu' la studii in Franta ca apoi sa ocupe functii din astea concurand de unul singur? Vrei sa zici ca nu mai exista absolut niciun vorbitor fluent de franceza + engleza (cel putin) care ar fi putut sa stie de postul ala si sa concureze (pe bune)?

      Hai pa again!
  • -4 (22 voturi)    
    Ce transmit televiziunile din Romania? (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:30)

    mircea [anonim]

    Realitatea tv si antenele ne inebunesc cu campania inutila antibasescu.TVR doarme pe banii nostri.Cine sa transmita stiri de genul posturilor scoase la concurs de diferite institutii ale statului.Cu toate ca stirea ar fi de interes,televiziunile respective,macane dupa cum le dicteaza excrocii care le controleaza.
    • +5 (9 voturi)    
      pai e okay (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:59)

      tsunami [utilizator] i-a raspuns lui mircea

      de ce te deranjeaza? hotnews n-a scos o vorba desrep numirea lui sida la paris!
      pana la urma s-a incalcat o prevedere a guvernului. am votat basescu, as mai face-o o data, dar asta nu pentru ca-l iubesc, ci pentru ca ceilalti sunt mai rai pentru romania.
      dar de lucrurile ascunse vreau sa stiu, si e bine sa stie si ei ca sunt urmariti
    • +1 (7 voturi)    
      prin balarii! (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 18:35)

      cenzurat [anonim] i-a raspuns lui mircea

      o cam dai prin balarii cu televiziunile! Atata timp cat concursul pentru postul vacant n-a existat nici pe site-ul ministerului, ce vina au televiziunile?!
  • +5 (9 voturi)    
    @Ghika palat de nunta (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:34)

    Fratele printzului Ghika [anonim]

    Lume, lume precizare la precizare: oameni buni, pentru cei care NU STIU inca: Syda si cu Lenutza se pregatesc de nunta. Locatia aleasa: unde altunde decat palatul G H I K A sau S T I R B E Y. Noi, asociatia palatelor nobiliare din Bucurest (ne puteti contacta pentru nunti boteuzuri si parastase) sugeram sa fie inkiriate AMANDOUA.
  • +1 (13 voturi)    
    Am infrant! (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:39)

    Ted [anonim]

    Comunistii au eliminat fizic toate elitele. fie ele din domeniul economic, cultural, stiintific sau alt mediu. Hienele zilei, copiii lui Iliescu (baronii si mogulii cultivati de el) slujiti de scursurile fara caracter din media, elimina de 20 de ani orice om cu o bruma de bun simt din toate structurile statului. Asa am ajuns aici, de aceea vom ramane tiganii Europei. Presarii lui Vantu, Voiculescu si Patriciu si-au facut datoria de sacali. Pot trece pe la casierie sa-si ridice recompensa, iar apoi sa se intoarca mandri acasa si sa le povesteasca si copiilor lor ce modele de parinti au. Yacky!
  • -6 (14 voturi)    
    Cata diferenta, (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:52)

    ticuta2IV1940 [utilizator]

    intre Geoana,care a fost mediatizat f. mult pentru toate prostiile si gafele facute,si acest tanar care probabil a castigat pe drept si transparent acest post.Acest tanar are bunul simt si se retrage ,pe cand nesimtitul de Geoana sta si acum protapit in scaunul de presedinte al Senatului,facand zile negre guvernarii actuale prin sfidarea discutarii in plen a unor legi prioritare pt. dezvoltarea economica si sociala a acestei tari.
  • -12 (16 voturi)    
    NU trebuia sa-si dea demisia ! (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:53)

    cornel [anonim]

    A facut mare greseala. Nu trebuia sa se retraga din acest post. Mancatorii de.... asta au vrut, daca era Tradiceanu isi aduceau in toate posturile de pe mapamond toate rudele de pana la grdul 15. Asa a procedat in perioada PNL-PSD, adica 2006-2008.
    Eu stiu cum este un astfel de post. Nu e mare lucru, dar iRealitatea si A3 fac presiuni in orice situatie. Nu-i mai alegeti niciodata romanilor pe trioul PNL,PSD,PC.
    • +2 (6 voturi)    
      ne-ai convins (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 18:52)

      monica L [anonim] i-a raspuns lui cornel

      Asa vom face... si mai mult de-atit, adica nu-l vom vota nici pe pedele....
    • 0 (4 voturi)    
      Ai dreptate de 3 ori: "PNL,PSD,PC" (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 19:18)

      x [anonim] i-a raspuns lui cornel

      Ai dreptatzuri.
      Dar ... ai uitat pedeleu' (+ alte partide mai mici).
  • -8 (14 voturi)    
    satui de psdisme (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:57)

    silvestru [anonim]

    M-am saturat de patosul socialist cu care infiereaza presa mogulilor pe oricine si orice nu-i afiliat lor...
  • +3 (11 voturi)    
    demisia va avea un impact positiv cu bataie lunga (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 17:13)

    toma necredinciosul [anonim]

    - indiferent de cunostintele pe care le are sau nu le are
    - indiferent de faptul ca a demisionat din motive de constiinta sau pur si simplu din lehamite sau la "sugestia" familiei sau viitoarei familii

    faptul ca un demnitar, fie si pentru o zi in functie, a hotarat sa demisioneze argumentand cu motive morale, va face ca pe viitor opinia publica si presa sa fie mai puternice. De acum inainte, la cazuri unde se impune demisia, vom putea spune ca pana si syda si-a dat demisia dar cutarescu nu are la fel de multa coloana vertebrala.

    Sincer, cati demnitari si-au dat vreodata demisia, in ultimii 20 de ani?
    • 0 (6 voturi)    
      Din "Famiglie" n-ai voie sa demisionezi (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 18:36)

      Je [anonim] i-a raspuns lui toma necredinciosul

      .
    • +1 (5 voturi)    
      ... (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 21:11)

      Gigi Maybachistu' Angajat [anonim] i-a raspuns lui toma necredinciosul

      Dacă ar fi fost 100% convins că şi-a câştigat funcţia în mod onorabil, s-ar fi luptat pentru ea aşa cum au făcut toţi, chiar şi cei denunţaţi de presă ca incompetenţi, necalificaţi, căţăraţi pe scaune din motive de pilă etc.
  • +4 (14 voturi)    
    SIDA (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 17:30)

    Tractorist [anonim]

    Omul pozeaza acum in victima, aducind un aport de capital electoral destul de mare din partea naivilor pentru fam. Basescu.
  • +11 (15 voturi)    
    promema reala (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 17:33)

    rov [utilizator]

    Antenele si irealitatea sunt firme private, dar ministerul economiei este platit din banii nostri si trebuie sa puna cei mai capabili oameni in posturile cheie.
    Demisia lui nu rezolva problema, ministerul trebuie sa se bata cu toata lumea pentru alegerea facuta. Sa demonstreze ca este foarte bun baiatu, iar daca nu reuseste sa-si dea ministru demisia. Este la fel de important dle mnistru asa cum v-ati alege doctorul pentru o operatie dificila..
    • +1 (7 voturi)    
      Dincolo de demisie (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 23:14)

      Justin Puscasu [anonim] i-a raspuns lui rov

      Demisia singura nu rezolva problema.
      As vrea sa aflam si noi cat de legal a fost concursul castigat de Syda prin neprezentarea concurentilor, cine l-a organizat si la cererea cui.
      Toata povestea asta e o sfidare. Baieti au mizat pe faptul ca p__imea e prea ocupata cu goana dupa mielul de Paste ca sa mai observe un nou smen, marunt in cifre, dar major ca semnificatie.
  • +4 (10 voturi)    
    Traisca economia reala! (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 18:03)

    Leon [anonim]

    Dl. Actual-iubit-al-d-rei-Basescu nu trebuie sa puna la suflet rautatea presei romanesti. Trebuie sa foloseasca aceasta oportunitate de a nu fi devenit angajatul pe bani putini al Ambasadei si sa-si continue cariera in economia reala, intr-o competitie reala, cu un salariu real.

    Poate ca o facea dinsul din patriotism? Atunci sa afle dinsul ca iubitul fetei Presedintelui Romaniei a fost angajat secretar economic la Ambasada din Paris, si ii trece patriotismul pe sfert. Sa mai afle si cum a ajuns fatuca in Parlamentul european, si se mai duce un sfert. Cu Nastase, Patriciu, Vintu, Hrebe, Crin, Voicu si altii si altii si cu voia dumneavoastra ultimul pe lista ii gata patriotismul. Garantat.
  • +8 (16 voturi)    
    R&J by Shakedeanu (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 18:05)

    monica L [anonim]

    Vai, ce romantic! Doi indragostiti despartiti brutal de o media neinduratoare si rea... de o societate insensibila care nu vrea, dom'le, sa dea banul public sa fie si ei fericiti... unde esti, tu, Padre Lorenzo, sa le pregatesti potiunea salvatoare?... Vorba unei celebre toante: in viata poti sa ai si esecuri, poti sa ai si succesuri.. si naspa, nimeni nu vrea sa vorbesc cu tine intr-asa o situatie dramatica... pe cind demisia lui Videanu?
  • +7 (13 voturi)    
    o asteptam si pe cealalta beizadea... (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 18:08)

    Raz [anonim]

    ..sa faca la fel..afara si din tara-dar nu pe bani publici-cu toate beizadelele de imbuibati..nu-i de ajuns ca parintii sug bani publici, mai vor si pentru odrasle...deci: unde-i demisia beizadelei trimisa in Uruguay?
  • +9 (13 voturi)    
    Subiect (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 18:13)

    stefan [anonim]

    As vrea sa vad si eu anuntul publicat in presa, sau pe internet facut de minister pentru concurs.
    Cu cit timp inainte s-a facut (daca s-a facut), care erau cerintele pentru a fi acceptat?
    E ciudat ca pentru un post la Paris n-a fost decit un candidat.
    Sigur ca poate totul e legal. Anuntul e publicat cu o saptamana inainte in 1-2 cotidiene, profilul cerut e unul dedicat sau lista actelor e prea mare ca sa le poti stringe intr-o saptamana. Asa ca la final ajunge la concurs cine trebuie.
    • +1 (7 voturi)    
      Ia demisia neamule! (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 21:02)

      Dapyx [anonim] i-a raspuns lui stefan

      Naivi mai sint cei care inca mai cred ca sida a demisionat. Nu dragii mei, nu a demisionat, a fost obligat sa demisioneze chiar de cei care i-au asigurat un concurs la care a fost singurul candidat. Pur si simpu prejudiciul de imagine era atit de mare incit i-au zis "Ionescule la loc comanda'n Dorobanti ca pierdem voturi!"
  • -1 (5 voturi)    
    in romania, (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 18:40)

    jegalia [anonim]

    ori ai tovalul gros ca al poiiticienilor ori pleci. sfatul meu pentru base si familia e sa gaseasca un loc linistit.
    presa din ro e jegoasa. oricare. fara exceptzie.
    v'o spun dupa douazecisicinci de ani petrecutzi in west, sua si canada.
  • +4 (8 voturi)    
    masura nu e suficienta (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 19:06)

    diana [anonim]

    Demisia lui Adrian Videanu! Demiterea directorului de Resurse Umane din minister. Organizarea unui concurs extrem de transparent, cu respectarea tuturor etapelor procedurale si participarea nemijlocita a presei! Asa s-ar intampla intr-o tara civilizata. Masuri credibile pana la capat. Altfel, ramane un mare noroc ca cineva din minister a dat smecheriile astea in vileag si, prin intermediul presei, a fost creata o presiune care a dus la renuntarea maimutoiului aluia petrecaret la post. 90% din concursurile din institutiile si autoritatile publice din Romania asa au loc, pentru cine nu cunoaste acest adevar cutremurator. Acum s-a trecut la generatia a doua. Odraslelor de smecheri certati cu legea si cu bunul simt incepe sa le fie predata puterea in mod nedemocratic, asa cum a fost si preluata. Si stiu ce scriu. Suntem condusi in mod ilegitim de cateva mii de familii, provenind in mare parte din zona politica pecerista, fosta securitate si cei din fostul comertul exterior, aflati tot sub paravanul securitatii ceausiste. Inclusiv Videanu, care a devenit "om "tot prin smenarii cu statul. Asta-i protipendada selecta si de aceea nu avem justitie si stat de drept. Pentru ca Romania a fost confiscata si sugrumata de un numar imens de retele de tip mafiot. Coruptia si traficul de influenta sunt regula, si nu exceptia, in politica si administratia publica din Romania.
  • +3 (9 voturi)    
    voi (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 19:09)

    vali [anonim]

    voi faceti ca de obicei comentarii sarcastice...ceea ce e important e ca dupa 20 de ani basescu dupa ce numeste pe elena la consililul europei , acum dorea sa l numeasca pe altul la paris...fotolii caldute...geoana in america ...ceea ce denota este lipsa de interes pentru viitorul tarii...nu le pasa...ii doare in cot ca totul merge aiurea , ei tot continua cu incapatanare aceleasi practici...nu le e rusine, nu le pasa de viitorul romaniei...geoana in america ...cum naiba sa fie geoana in america, tuta la europene , iar broscarul la....romania o sa fie stearsa de pe harta in curand...prea multa nepasare prea multa indiferenta...basescu numeste tot ce poate pe unde poate, altii fura de rup ....acum se mai duce sa se roage si la dumnezeu...un mare mare ra...pacat...emigrati cat mai puteti caci in curand o sa inchida granitele de atata prostie...nu se poate sa nu stii motivul pentru care ai fost votat presedinte...furt coruptie agresivitate minciuna...
  • -2 (6 voturi)    
    Lucrurile sunt foarte simple. (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 19:27)

    Rescatorul [anonim]

    Videanu a gresit, iar tanarul a dovedit bun simt.
    • +1 (1 vot)    
      Ce am spus rau? (Duminică, 4 aprilie 2010, 12:45)

      Rescatorul [anonim] i-a raspuns lui Rescatorul

      Am spus ca:" Videanu a gresit, iar tanarul a dovedit bun simt." Nu inteleg de unde atata ura in aceasta perioada sfanta. Probabil ca nu mai aveti nimic sfant in voi. De Bogdan Olteanu ati uitat? El a "meritat" sa ajunga vice-guvernator la BNR? Sau, urmasii bolsevicilor au mai multe drepturi in aceasta tara?
  • +1 (9 voturi)    
    Odrase de politicieni (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 19:34)

    georgio [anonim]

    Cu cate loaze de politicieni a fost impanzit BNR-ul in timpul guvernarii PSD si PNL (o simpla citire o a unui stat de plata de la BNR e relevanta) nu ma mai mira ca o nulitate ca Bogdan Olteanu e VICEGUVERNATOR. Si vad ca deja presa a uitat si nu are nici o greata ca un asemenea specimen inca sta in consiliul BNR. Deci acest syda e plevusca pe langa hoarda de loaze de psdisti ce fac pe bancherii.
  • +3 (7 voturi)    
    linsaj mediatic justificat (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 19:56)

    soferu [anonim]

    linsajul mediatic este pe deplin justificat in acest caz; ar trebui insa continuat si extins privind toate cazurile similare, in primul rand fiica secretarului de stat din ministerul economiei, oana nu-stiu-cum; putem spera la rezultate similare: retragerea numirii, demisia parintilor, etc. E jalnic sa vezi tineri slab prgatiti, neicanimeni, prin ambasadele Romaniei: le e frica si sa deschida gura. despre cei mai in varsta ce sa mai vorbim, educatia veche si-a pus amprenta de cele mai multe ori in mod negativ; am vazut totusi si tineri ambitiosi, sclipitori ...cativa numai;
    • -2 (2 voturi)    
      Oare de ce nu a fost un linsaj mediatic..., (Duminică, 4 aprilie 2010, 10:53)

      Rescatorul [anonim] i-a raspuns lui soferu

      care ar fi fost si mai justificat, pentru numirea lui Bogdan Olteanu la BNR? Sau, la nepotii de cominternisti, bolsevici si NKVD-isti se poate si la altii nu? Probabil ca Bogdan Olteanu este un "tanar ambitios si sclipitor"?!
    • +1 (1 vot)    
      Oare de ce nu a fost un linsaj mediatic..., (Duminică, 4 aprilie 2010, 19:31)

      Rescatorul [anonim] i-a raspuns lui soferu

      care ar fi fost si mai justificat, pentru numirea lui Bogdan Olteanu la BNR? Sau, la nepotii de cominternisti, bolsevici si NKVD-isti se poate si la altii nu? Probabil ca Bogdan Olteanu este un "tanar ambitios si sclipitor"?!
      • 0 (0 voturi)    
        vreti sa spuneti ca (Duminică, 4 aprilie 2010, 23:52)

        soferu [anonim] i-a raspuns lui Rescatorul

        vreti sa spuneti ca daca "la nepotii de cominternisti, bolsevici sau NKVD-isti se poate", atunci trebuie sa "se poata" si la un viitor ginere al Presedintelui Romaniei? Eu cred ca nu ar trebui sa "se poata" (subinteleg incalcarea legii, a bunului simt etc) pentru nimeni. Cat despre tinerii ambitorsi si stralucitori la care m-am referit, ei nu sunt din pacate printre persoanele publice cunoscute.
        • 0 (0 voturi)    
          Nu..., (Luni, 5 aprilie 2010, 9:13)

          Rescatorul [anonim] i-a raspuns lui soferu

          vreau sa spun ca nu trebuie facute "exceptii". Dar, nici nu pot accepta fatarnicia unora de pe forum care au ochelari de cal si vad numai intr-o singura directie. Omul s-a retras; asta dovedeste bun simt. Altii sunt si acum in functiile pe care nu le merita.
  • +1 (11 voturi)    
    Ca sa dea bine la "popor" trebuie ca... (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 22:14)

    Cristi [anonim]

    toti cei din familia Basescu sau legati de familia Basescu trebuie sa fie someri???? Zau asa, e mult prea multa demagogie, fatarnicie si isterie in povestea asta. Cei care tipa atat de tare incat pur si simplu nu se mai aude nimic in jur trebuie sa retina ca in Romania, nepotismul si pila functioneaza si este aplicata de toata lumea!!!! Este de o ipocrizie de nedescris sa se vorbeasca despre nepotisme in Romania, tara nepotismului. Poate accepta cineva ca numitul Bogdan Ionescu si-a castigat postul pe drept???? Sigur ca sunt dar cei care tipa isteric ca este vorba de "sfanta pila" nu vor accepta niciodata si varianta ca iubitul EB si-a castigat postul pe bune. Doar pentru ca povestea graviteaza in jurul numelui Basescu, nume la care frustratii au alergie. De nepotismele din sistemul bugetar are curajul sa vorbeasca cineva???? Dar de cele din administratiile locale???? Unde angajarile se fac exclusiv pe pile si relatii. Dar despre nepotismele si cumetrismele din Universitatile romanesti, subiect extrem de incomod celor care resping cu mult zel legea educatiei, de ce nu vorbeste nimeni???? Mizeria din tara asta nu se poate curata cu fatarnicie si ipocrizie. Condamnam pe altii de ceea ce facem si noi deseori cand ni se ofera ocazia...
    • -3 (7 voturi)    
      ? (Duminică, 4 aprilie 2010, 0:04)

      ? [anonim] i-a raspuns lui Cristi

      esti naiv si asa vei muri sau poate te vei trezi -sper sa nu fie prea tarziu pentru tine

      paste fericit si sa fim mai toleranti cu cei de langa noi
      • 0 (0 voturi)    
        Esti idiot si cu siguranta asa vei muri! (Luni, 5 aprilie 2010, 0:15)

        Cristi [anonim] i-a raspuns lui ?

        Sa-ti fie rusine de modul in care gandesti si mi-ai replicat. Sa inteleg ca aceia care nu rationeaza primitiv asa cum o faci tu sunt naivi si prosti???? In ce tara traim? Intr-una in care opiniile personale sunt infierate proletar iar cei care le exprima sunt injurati sau blestemati de niste indivizi cu fixuri caracteristice bolilor psihice. Sa-ti fie rusine idiotule! Imi vorbesti de moartea mea iar mai apoi aduci vorba de toleranta si imi urezi paste fericit? Este pur si simplu incredibil cat poti fi de mizerabil....

        P.S. Ti-am raspuns asa cum meriti. Postarea mea a fost una de foarte mult bun simt insa nesimtirea ta crasa m-a determinat sa nu-ti tolerez magaria in niciun fel.
  • +2 (4 voturi)    
    tineti minte de la mine! (Duminică, 4 aprilie 2010, 2:15)

    cristian [anonim]

    A intrat in minister la inceputul lunii martie, incadrat intr-o directie de acolo si, uluitor de rapid, la sfarsitul lunii, deja candida de unul singur si castiga pentru a deveni un inalt reprezentant al statului roman in exterior, in calitate de diplomat acreditat in statul gazda.
    Reiau si notati-va: posturile din institutiile si autoritatile publice din Romania sunt blocate - a intrat ilegal; postul nu a fost scos la concurs - ilegal si imoral; a fost incadrat expert asistent - pentru cine cunoaste dedesubturile adimintratiei publice din Ro, ilegal, pentru ca asistent inseamna sa ai niste ani vechime, cel putin unul cu derogare, iar panarama asta nu avea ani decat prin cluburi de fite; la mai putin de 30 de zile de la incadrarea sa ilegala in directia din minister, castiga in modul acela netransparent, ilegal si imoral care a facut obiectul oprobiului opiniei publice, concursul pentru plecare la ambasada din Franta - timp foarte scurt, manarii intense, trafic de influenta, absolut tot pachetul de nereguli.
    In concluzie, avem de-a face cu o serie de ilegalitati flagrante care ar trebui sa conduca la un adevarat cutremur in minister, incepand cu Adriean Videanu si incheind cu directorii care au pastorit mizeria.
  • +1 (1 vot)    
    scularea (Duminică, 4 aprilie 2010, 8:39)

    AnonimuS [anonim]

    Oameni buni reveniti-va!!! Nu trebuie sa mai ganditi si vedeti viata doar in anumiti termeni mediatici. Parca ati reprezenta fiecare o anumite partida mediatica. Treziti-va oameni buni! Mai exista si putin adevar in tara asta ... nu trebuie sa contestati totul!
  • -1 (3 voturi)    
    oligofreni (Duminică, 4 aprilie 2010, 10:36)

    mc [anonim]

    Intr-o tara cu oligofreni,mai ales in presa nu ai voie sa reusesti niciunde,decat acolo unde vor oligofrenii
  • +1 (5 voturi)    
    un loc de munca (Duminică, 4 aprilie 2010, 11:38)

    gheo [anonim]

    am o prietena care a dat un anunt de angajare secretara pentru firma la care lucreaza. A primit peste 28.000 de CV-uri.
    Si totusi locuri de munca la stat, in conditii privilegiate sunt doar pentru un singur candidat....
    Prea multe capuse grase pe niste animale de povara mult prea nemancate....
  • -2 (4 voturi)    
    politici interne (Duminică, 4 aprilie 2010, 12:24)

    Demigod [utilizator]

    Nu i-o fi placut lui tata socru' de tine.
    Daca stai prea aproape de foc, te arzi fratzica!
  • 0 (0 voturi)    
    Pai ginditi si voi logic! (Marţi, 6 aprilie 2010, 13:52)

    iosiP [anonim]

    1. EBA e la Bruxelles (cum a ajuns acolo e deja alt subiect).
    2. EBA e tinerica si cu "cerinte hormonale".
    3. Baiatu' capata un post unde sa stea pe-aproape, s-ajunga repejor ca nu se isterizeze odrasla.
    4. Cuplul fericit inregistreaza succesuri, EBA e relaxata in plenu' lu' Europa si toate merg ca pe roate...

    Ce vreti sa faca saraca, sa zboare cu Blue Air pentru o portie de asternut sau (Doamne fereste!) sa se-mbirlige cu vreun afgan de sa leasine SRI-ul in filaje?