S-a intalnit Geoana cu Vantu miercuri seara?

de A.Biro, D.Tapalaga     HotNews.ro
Joi, 3 decembrie 2009, 15:50 Actualitate | Esenţial


O vizita nocturna
Foto: -
Candidatul PSD la presedintie, Mircea Geoana, s-a intalnit miercuri cu Sorin Ovidiu Vantu, putin dupa miezul noptii, rezulta dintr-un set de fotografii si informatii primite astazi la redactia HotNews.ro. In fotografii se vede cum Geoana intra noaptea in resedinta omului de afaceri. Contactat de HotNews.ro, Vantu a declarat ca refuza sa faca orice declaratie pana pe 7 decembrie. Doi apropiati ai candidatului PSD sustin Geoana a avut un program incarcat si ca nu cred ca s-a intalnit cu Sorin Ovidiu Vantu. Mircea Geoana a admis intr-un interviu acordat ziaristului Catalin Tolonan ca s-a intalnit, in trecut, de doua sau trei ori cu Vantu cu care a vorbit despre "sistemul financiar bancar din Romania".

"Pana pe 7 decembrie nu vreau sa mai fac nici o declaratie. Nu vreau sa comentez. Pe 7 decembrie am sa fac o declaratie publica. Eu nu sunt actor in aceasta campanie. Pe 7 decembrie voi iesi public si voi povesti mai multe. Sa se termine odata campania asta si sa putem discuta mai linistiti. Pana atunci nu mai declar nimic", a declarat pentru HotNews.ro, Sorin Ovidiu Vantu.

Secretarul general al PSD, Liviu Dragnea, prezent pe toata durata campaniei alaturi de Mircea Geoana, afirma ca nu crede ca Geoana s-a intalnit cu Vantu si ca nu-l va intreba nimic pentru ca doreste sa fie linistit inainte de confruntarea cu Traian Basescu de la orele 19:00.

"Nu cred ca a avut-o, nu a avut cand. N-are nici o relevanta. Nu cred ca s-a intalnit cu el, nu cred. Era destul de obosit dupa toata campania. Eu sunt convins ca n-a fost, pentru ca nu putea sa se intalneasca cu nimeni ca nu avea cand. Dupa emisiunea de la Antena 3 trebuia sa mearga acasa ca era obosit, dupa atatea zile de campanie. Nu cred. Nu-l intreb nimic pe Geoana pentru ca vreau sa fie linistit inainte de dezbaterea din seara asta", a declarat Dragnea.

Si Cozmin Gusa sustine ca din punct de vedere al programului era exclusa o intalnire. "A ajuns pe la orele 20:00 in Bucuresti de la Iasi si s-a dus direct la Gadea. Din punctul meu de vedere, era cvasi-imposibil".

Mircea Geoana a stat in studio-ul Antenei 3 pana la orele 23:00. Potrivit informatiilor HotNews.ro, candidatul PSD s-a intalnit cu Sorin Ovidiu Vantu o ora mai tarziu, in jurul orelor 24:00. Intalnirea a avut loc la resedinta acestuia din strada Paris, in contextul arestarii fostului director al Gelsor, Nicolae Popa. El a fost arestat in cursul zile de miercuri de autoritatile din Jakarta, Indonezia. Cunoscut ca "mana dreapta" a omului de afaceri Sorin Ovidiu Vantu, Popa a fost condamnat in 2006 de Tribunalul Bucuresti la 15 ani de inchisoare, pentru inselaciune, alaturi de Ioana Maria Vlas, informeaza Mediafax.

Intr-un interviu acordat jurnalistului Catalin Tolontan, Mircea Geoana a admis ca s-a intalnit in trecut cu Sorin Ovidiu Vantu: "Am vorbit cu Vantu despre sistemul financiar-bancar din Romania, despre modul in care putem gasi resurse inclusiv pe piata de capital pentru a putea sa capitalizam economia romaneasca, atit de desertificata de lipsa de capital si de creditare. Asta am vorbit. Si asta am vorbit si cu domnul Patriciu si cu domnul Paunescu, care prin B1TV il sprijina pe domnul Basescu. Nu trebuie sa-ti placa cineva sau sa fii fan al acestor oameni care au averi putin cam mari pentru gustul meu pentru a le putea recunoaste o mica competenta". Vezi aici interviul integral.

Despre intalnirea de miercuri seara scrie si Academia Catavencu in editia on-line.


Citeste mai multe despre   
















17756 vizualizari

  • +34 (40 voturi)    
    Informatorul GOANA (Joi, 3 decembrie 2009, 16:01)

    Demetra [utilizator]

    Cred ca s+au intalnit , pt ca Goana a vrut sa+l anunte pe SOV despre prinderea lui Popa , in Indonezia. I-a dat asigurari ca-l va scapa daca va ajunge presedinte. In acest moment, SOV isi salveaza propria piele.
    • -15 (19 voturi)    
      si de ce ar face (Joi, 3 decembrie 2009, 16:10)

      n_asul [utilizator] i-a raspuns lui Demetra

      Geoana asta ?
      • +20 (22 voturi)    
        Presedintele (Joi, 3 decembrie 2009, 16:23)

        AntonH [utilizator] i-a raspuns lui n_asul

        poate ca gresesc, dar presedintele are puterea de a amnistia (vezi Iliescu cu Miron Cozma)
        • +10 (10 voturi)    
          o mica corectura se impune.... (Joi, 3 decembrie 2009, 16:45)

          oh [utilizator] i-a raspuns lui AntonH

          Aministia se face prin lege, de catre Parlament, iar gratierea se face de catre Presedinte prin decret de gratiere. Scuze de interventie.
          • +4 (4 voturi)    
            Nu ai de ce te scuza (Joi, 3 decembrie 2009, 18:52)

            AntonH [utilizator] i-a raspuns lui oh

            multumesc de precizari, nu sunt tocmai in tema cu aceste detalii
            • +9 (9 voturi)    
              DA. S-A INTALNIIIT (Joi, 3 decembrie 2009, 21:59)

              moldoveanu [utilizator] i-a raspuns lui AntonH

              Chiar asa. Felicitari Catavencu pentru poza. multumim. altfel nu recunostea Geoana la dezbatere asta.

              YEEEEE. Te votez maica.

              P.S. La moscovaaaa
      • +4 (4 voturi)    
        si dece, dece, nu vii, pe la noi, in deal, la vii (Joi, 3 decembrie 2009, 18:34)

        cucuvaia [anonim] i-a raspuns lui n_asul

        d'apai, mai draghe, sa traga din pipa pacii, sa bea cafeaoa dela 'niezu noptzii, sa stea la sfat de taina (cum scrie la letopisetzi)...

        da cred ca raspunsul cel mai simplu e, sa ia raspunsurile la chestioanrul turcescu.

        s'avetzi o seara placuta !

        jos shtafeta lui ilici !
        pace tutulor !
    • +29 (31 voturi)    
      corect, doar ca rechinii nu se ajuta (Joi, 3 decembrie 2009, 16:12)

      Doboritorul de Bizoni [utilizator] i-a raspuns lui Demetra

      intre ei, se sfisie cind unul lasa dira de singe a ranii. Vantu este terminat. haide Base!
    • +11 (11 voturi)    
      Geoana este in offside (Joi, 3 decembrie 2009, 16:36)

      Catalin [anonim] i-a raspuns lui Demetra

      Mare gresala, in plina campanie sa te duci la cel are era vazut, in Delta, ca gesticulind.

      Marioneta vanduta, asta sunteti dl. Geaona.

      Pozele, ne trucate sunt pe http://www.catavencu.ro/ieri_noapte_geoana_l_a_vizitat_pe_malefic-11568.html


      Nici un liberal nu-si da VOTUL unui candidat al partidului lui Iliescu. Au mai existat intelegeri pentru guvernare intre conducerea PNL si PSD dar NICIODATA ca sa votam pentru marioneta lui Iliescu ! Niciodata!
      • +3 (3 voturi)    
        nedumerire (Joi, 3 decembrie 2009, 17:16)

        mar [anonim] i-a raspuns lui Catalin

        Pai Catavencu nu face parte din acelasi trust?
        Ce se intampla? Aseara poza netrucata cu Basescu, astazi poze cu Vantu, saptamana trecuta poze cu Nastase&Co. in vizita la Patriciu?
        Ceva este in neregula aici!!!!
        • +3 (3 voturi)    
          Nu e deloc (Joi, 3 decembrie 2009, 19:15)

          bogdan192 [anonim] i-a raspuns lui mar

          Exista doua variante.
          Una ar fi ca Alex si cei ca el nu pun botul la un bonus sau nu le este frica de demitere. Si nu-si vand constiinta pentru un miraj. Indiferent de consecinte aia ca el or sa puna stirile undeva atat de obiectiv cat sunt in stare.
          A doua ar fi ca cineva de la Catavencu miroase infrangere si ar vrea sa se asigure din cat mai multe pozitii, asa ca permite ca astfel de articole sa ajunga macar in editia online.
    • +7 (7 voturi)    
      s-a dus sa dea raportul! (Joi, 3 decembrie 2009, 16:36)

      grig [anonim] i-a raspuns lui Demetra

      si probabil sa afle ce mai e de facut zilele astea pana in alegeri! sau poate doar a gresit adresa si noi il acuzam pe geoana degeaba! sau nu!! alegeti un presedinte adevarat, nu unul controlabil precum geoana!
    • +5 (5 voturi)    
      avem un nou ministru de finante? (Joi, 3 decembrie 2009, 16:48)

      monique [anonim] i-a raspuns lui Demetra

      s-ar potrivi...doar zielle trecute il lauda pe Vantu, ca "are calitati"...se pricepe la finante, nu? doar a inselat cateva mii de oameni cu Gelsor si FNI...mare lucru sa "lucreze" un buget national!:-) ca doar e destept, nu?
      • 0 (0 voturi)    
        finante si strategie! (Vineri, 4 decembrie 2009, 0:10)

        traian [anonim] i-a raspuns lui monique

        Pai, cum la fni a pacalit romanii si s-a imbogatit, incat amu nu mai are nevoie de bani, da tre sa imbogateasca si romania, asa ca atrage acuma banii de la europeni: de la unguri, de la francezi, de la nemti, si de la ailalti, nu?
        • +1 (1 vot)    
          Peste 300.000 (Vineri, 4 decembrie 2009, 11:39)

          Ronin [utilizator] i-a raspuns lui traian

          Asta-i numarul celor pagubiti de Sorinel in afacerea FNI. Votati Geoana si va veni Vantu cu o alta propunere.....nu aia cu dormiti linistiti ca el vegheaza ci una nou nouta cu odihniti-va in pace ca se ocupa dansu` de succesiuni...........
    • +8 (8 voturi)    
      pentru dezbatere (Joi, 3 decembrie 2009, 16:59)

      adamsmith [utilizator] i-a raspuns lui Demetra

      In locul lui Basescu as merge la intrunire cu o biblie si i-as cere lui Geona sa jure ca a vorbit cu Vantu doar despre sistemul bancar si ca nu a discutat nimic despre strategia viitoare si afacerile pe care o sa le faca Vantu cu statul. Aceeasi intrebare si in ceea ce priveste relatia cu Patriciu, Voiculescu...sunt curios ce ar raspunde Geoana si daca ar spune adevarul sau nu.
      Plus ca l-ar vedea toata tara cum minte...
      • +2 (2 voturi)    
        Credinta (Joi, 3 decembrie 2009, 17:23)

        Pepi [utilizator] i-a raspuns lui adamsmith

        Chiar crezi ca daca Geoana este crestin daca citeaza din Sf. Ioan Gura de Aur?
        • +1 (1 vot)    
          crestinul gioana (Vineri, 4 decembrie 2009, 0:16)

          traian [anonim] i-a raspuns lui Pepi

          In afara de citatele ce le-a invatat crezi ca mai stie ceva di Ioan Gura de aur, sau din Biblia pe care tocmai a primit-o?

          Numai ca daca a citat din Gura-De-Aur, s-a gandit ca da bine la oamenii piosi!
    • +3 (3 voturi)    
      asta NU E TRUCAJ! (Joi, 3 decembrie 2009, 17:33)

      fluke [anonim] i-a raspuns lui Demetra

      geoana chiar a fost la vantu! probabil au analizat oportunitatile de afaceri care le-ar aduce un guvern facut de ei! acum intelegem de ce sunt ei atta de disperati sa ajunga la putere!! vor sa fure TOT!! nu trebuie sa lasam tara asta pe mana PSD-ului!! au facut destul rau! e vremea sa se retraga de pe scena politica romaneasca!
    • +5 (5 voturi)    
      Bunicutzei ILIESCU-ILICI-GE”ANA (Joi, 3 decembrie 2009, 18:05)

      Io si Dinescu Am facut-o pe ea (poezia)!! [anonim] i-a raspuns lui Demetra

      Cu paru nins cu ohii mici
      Mereu plini de manie
      Aievea parka-i vad aici
      Din frageda pruncie

      Urzea, urzea Plot dupa Plot
      Din zori si pana-n seara
      Cu SULA-n brau, ca gandu dus
      Era vicleana de nespus
      In Comunism s-apara

      Cata la noi asa de BLAND
      Senina si tacuta
      Doar suspina din cand in cand
      La aminterea vreunui gand
      Din VIATZA ei trecuta

      De cate ori IO o priveam\
      Cu-amar mi-aduc aminte
      Greatza ce ma curpindea
      Asemuind-o-n mintea mea
      C-un COMUNISM Fierbinete
    • 0 (0 voturi)    
      este adevarat (Joi, 3 decembrie 2009, 22:51)

      carl [anonim] i-a raspuns lui Demetra

      geoana asta vrea sa ne vinda tara
    • 0 (0 voturi)    
      SI-A PREGATIT EMISIUNEA (Joi, 3 decembrie 2009, 22:56)

      MARIA [anonim] i-a raspuns lui Demetra

      Tot auzind de cateva luni ca dl Basescu ii tot da cu Vantu-n sus si Vantu-n jos, Geoana s-a dus la Vantu sa il intrebe, inaintea confruntarii, cu ce l-a suparat atat de tare pe presedinte.
      Si ce credeti ca a aflat?
      Ca dl Presedinte e suparat de carnd Vantu a vrut Posta pentru el iar Presedintele, pt dl Cocos, ca asa a vrut sufletzelul dnei Nutzi Udrea :)
    • 0 (0 voturi)    
      daca (Vineri, 4 decembrie 2009, 9:42)

      Florin [anonim] i-a raspuns lui Demetra

      Daca tot credem, eu cred ca base l-a lovit pe copil nu cu pumnu, ci cu palma
  • +22 (22 voturi)    
    Noi info (Joi, 3 decembrie 2009, 16:06)

    Dan.m [utilizator]

    Pai normal ca s-au intalnit. Informatiile si ordinele trebuie sa circule cat mai bine si fara a-si pierde din integritate.Noi informatii si noi ordine s-au dat la intalnire. Vedem in seara asta ce iese.
  • +25 (27 voturi)    
    Geoana se misca dupa cum bate Vintu! (Joi, 3 decembrie 2009, 16:07)

    clarinita [utilizator]

    Pai nu trebuia sa isi ia papara evidenta pt ceea ce a afirmat despre acesta? sau a mai primit niste fitzuci pentru dezbaterea din aceasta seara!?
  • +20 (22 voturi)    
    s-a lamurit deja (Joi, 3 decembrie 2009, 16:08)

    un roman [anonim]

    S-a prins fata nevazut.... papusar comunist gioana!!!
  • +8 (12 voturi)    
    Schimbati titlul articolului (Joi, 3 decembrie 2009, 16:09)

    Mihai [anonim]

    Propun sa faceti un sondaj de opinie printre cititori: a fost/n-a fost Geoana la Vantu, miercauri pe-nserat?
    Schimbati naiba titlul articolului... Ce e asta, parca suntem la OTV, a ucis-o Tolea sau nu pe Elodia?
    Daca ziceti ca aveti un set de fotografii, faceti bine si publicati-le, nu mai umblati cu intrebari de astea...
  • +13 (13 voturi)    
    UN GEST FIRESC! (Joi, 3 decembrie 2009, 16:09)

    GAVRILACHE [anonim]

    Nu cred ca s-au intalnit dar, daca au facut-o, ma gandesc ca initiativa i-a apartinut dlui Geoana si nu a fost vorba de o discutie pe teme politice, nici macar economice (pe dl. Vantu nu-l mai intereseaza nimic din Romania!) ci doar mondene! De exemplu, ce flori ii plac dlui Turcescu!
  • 0 (16 voturi)    
    "Set" de fotografii? (Joi, 3 decembrie 2009, 16:11)

    valika [anonim]

    OK, unde este SETUL de fotografii? Eu vad doar una, in care 2 indivizi sunt cu spatele, iar din punctul meu de vedere cei doi pot fi Pic si Poc sau Lolek si Bolek...
    Daca tot vreti sa faceti un pic de jurnalism de calitate (si de multe ori va iese, de ce sa zic...), atunci fie corectati textul, fie puneti toate pozele cu pricina.
    Auzi, ne mai si intreaba "S-a intalnit Geoana cu Vantu miercuri seara?"... Pai io de un' sa stiu?
    • 0 (0 voturi)    
      www (Joi, 3 decembrie 2009, 23:38)

      nae [anonim] i-a raspuns lui valika

      http://www.catavencu.ro/ieri_noapte_geoana_l_a_vizitat_pe_malefic-11568.html
  • +15 (15 voturi)    
    foarte suspect! (Joi, 3 decembrie 2009, 16:11)

    un roman [anonim]

    foarte suspect !!!! se vede deja pericolul...
  • +13 (17 voturi)    
    Trist (Joi, 3 decembrie 2009, 16:12)

    wii [anonim]

    E foarte probabil. Si daca nu s-au intalnit, macar au vb la telefon...ca vorba aia, au detalii de pus la punct. Un prostanac si un mogul ne decid noua viitorul. trist... tare trist
    • -8 (8 voturi)    
      da... (Joi, 3 decembrie 2009, 16:24)

      zuzu [anonim] i-a raspuns lui wii

      Mai trist este că alternativa ne omoară. Asta e dramatic chiar.
  • +19 (19 voturi)    
    Vintule pustiitor... (Joi, 3 decembrie 2009, 16:12)

    ilicevici [anonim]

    SOV isi joaca averea si libertatea pe o singura carte. Dar Dumnezeu nu bate cu parul si sa speram ca pe 7 decembrie va iesi in mass-media cu o declaratie baiguita si balbaita, evident tot la adresa "dictatorului" reales, Basescu.
  • +18 (18 voturi)    
    Caractere puternice (Joi, 3 decembrie 2009, 16:12)

    cosmin m [anonim]

    Cu siguranta au discutat despre sistemul financiar-bancar...Oamenii sunt de buna credinta de alfel.Fiul unui general de securitate si unul care a furat 3000 de miliarde de lei vechi.
  • +16 (16 voturi)    
    intalnire cu intrebari................... (Joi, 3 decembrie 2009, 16:13)

    capatu` satului [anonim]

    oameni buni, voi chiar nu va dati seama de ce s-au intalnit, sigur GOANA a predat lista cu intrebarile pe care trebuie sa i le dea Robert Turcesu deseara, ca doar nu credeti ca s-a dus la vantu s-ai traga ceasu` pt. dimineata............................
    • +6 (6 voturi)    
      Eu nu cred asta,e prea din scurt! (Joi, 3 decembrie 2009, 16:29)

      maolina [utilizator] i-a raspuns lui capatu` satului

      Geoana e prea obosit dupa campanie ca sa poata invata raspunsurile doar intr-o zi. Eu cred ca dimpotriva, i-a dus lui Vantu lista cu intrebari la care stie raspunsurile ,ca sa i le dea lui Turcescu
  • +17 (19 voturi)    
    Mamaaaa, ce malefic este vantu! (Joi, 3 decembrie 2009, 16:13)

    domino63 [anonim]

    Mi/e scarba de geoala!
    Mi/e scarba de comunisti!
    Mi/e scarba de cei care voteaza comunisti!
    Nu cred ca a existat un detergent mai bun decat comunismul, media comunista (antene, realitati, teverei) pentru a spala constiinte!
    Si fiindca tot radeati de eba, e acum pe antena o proasta care in desteptaciunea ei rosteste in loc de staff/uri, staff/e!
    La ei e voi, la altii, nu!
    • -1 (5 voturi)    
      stai ma linistit ca e trucaj (Joi, 3 decembrie 2009, 16:33)

      dupa [anonim] i-a raspuns lui domino63

      baieti, v-ati lamurit cu cine aveti de-a face? uitati-va peste umarul lui geoana si vedeti cine e in spate. in functia asta nu faci totul singur. dar noi sintem singuri....
      • +3 (3 voturi)    
        Un minimum de bun simt te obliga sa fii politicos! (Joi, 3 decembrie 2009, 17:01)

        domino63 [anonim] i-a raspuns lui dupa

        Asa vrei tu sa se creada, ca este trucaj!
        Nu e Basescu alb, dar se incearca (ceea ce faci si tu - fara "mã" - pentru ca nu te adresezi asa unui necunoscut!) sa se acrediteze ideea ca daca patriciu, psd, pnl, sunt marsavi, scarbe, jigodii, nici ailalti nu sunt altfel!
        Manipulare gretoasa, comunista.
        V/a invatat ilici sa combateti bine!
        Milogul de geoala se duce cand la unul, cand la altul.
        Asa este el invata, sa "stea" la fiecare. Chiar si la vanghelie!
        Altfel, dracul il ia! Si sa vezi scarmaneala de la soacra! si de la nevasta si de la cumnat, ca de, prostanacul subtire cu cheltuiala se tine!
  • +13 (13 voturi)    
    remarcati ierarhia :D (Joi, 3 decembrie 2009, 16:17)

    hm [anonim]

    geoana a mers acasa la vantu. parca intalnirea precedenta avusese loc acasa la patriciu. geoana nu este decat un mic executant, in slujba proprietarilor romaniei. brrrrrrrrr
    • -2 (4 voturi)    
      o corectie necesara (Joi, 3 decembrie 2009, 16:41)

      mar [anonim] i-a raspuns lui hm

      Refuz sa cred ca cei doi puscariabili sunt proprietarii Romaniei. In acele conditii nu cred ca mai avem vreo sansa. Nici in tarile magrebiene nu este posibil asa ceva.
      Oricum este oribil ce se intampla, si din pacate noi suntem spectatorii unei piese de teatru absurd!!
  • +11 (11 voturi)    
    si acum staff-ul (Joi, 3 decembrie 2009, 16:20)

    iza_m [utilizator]

    lui geoana va iesi in public si va spune ca "trucati" pozele in care este evidenta vizita...cit sint de perversi..auzi - era prea obosit dupa campania electorala si dupa minunata emisiune de la hantena 3. dar sa fim seriosi, de la hantena pina pe strada paris (mai ales dupa ora 23) se ajunge imediat tinind cont ca nu mergea pe jos....
  • +5 (5 voturi)    
    Deontologia va cere sa va duceti cu ele la INEC (Joi, 3 decembrie 2009, 16:20)

    Vlad [anonim]

    Sa vedem ami intai raportul daca fotografiile sunt trucate sau nu. Asa cere deontologia.
    • +3 (3 voturi)    
      nu trucate (Joi, 3 decembrie 2009, 16:30)

      Yov [utilizator] i-a raspuns lui Vlad

      editate!
    • +5 (5 voturi)    
      Hnw este o agentie de stiri serioasa (Joi, 3 decembrie 2009, 16:46)

      mar [anonim] i-a raspuns lui Vlad

      Nu ca panaramele de la iRealitatea. Nu am vazut derapaje si dezinformari pe aici.
      Probabil ca vor publica si restul pozelor.
      Grav este ce face acest individ cu pretentii de viitor presedinte, se duce la Moscova de 3 ori, nu raspunde la telefonul Presedintelui in exercitiu, pleaca in Delta la Vantu. Cam multe nenorociri ca sa nu te intrebi cat de dubios este aceast personaj!!!
  • +8 (8 voturi)    
    Tupeu (Joi, 3 decembrie 2009, 16:21)

    bilbofil [utilizator]

    Mai dar atia doi, sint personaje publice de ani de zile... Chiar nu pot aranja o chestie de asta mai cu fereala? Prostie sau fuduluie?
  • +10 (10 voturi)    
    mi-e sila .... (Joi, 3 decembrie 2009, 16:22)

    bilutz [utilizator]

    cu cate nesimtire si chiar transparenta totala il sustin cei de la realiataea si antena 3 pe Geoana. In campanie electorala nu era permis ... in rest treaba lor....
    celi se poate intampla ? o amanda CNA de 12.000 RON ? maruntish .....
    de cum a aparut caseta au luat-o de buna .... de cum a iesit base cu avizul au dat-o la intors ca nu zice nicaieri ca e fals sau nu etc .... absolut fiecare stire si fiecare intrebare sunt formulate in asa fel incat sa pice base cel rau ....
    dialog de la sinteza zilei:
    - A avut vreo legatura caseta cu alegerile d-le x de la PSD?
    - nu!
    Concluzie "deci caseta nu a avut nicio legatura cu alegerile"
  • +10 (10 voturi)    
    Bate Vantu frunza-n dunga si pe Geoana mi-l alunga (Joi, 3 decembrie 2009, 16:23)

    geba [anonim]

    Adio draga Nelo!
  • +10 (10 voturi)    
    Intalnirea nocturna a lui JEOANA (Joi, 3 decembrie 2009, 16:23)

    Jeni [anonim]

    Daca a vorbit despre ,, sistemul financiar-bancar din Romania,, - poate il pune MINISTRU DE FINANTE pe acest VANT
    • +4 (4 voturi)    
      Sistemul bancar (Joi, 3 decembrie 2009, 16:48)

      Victor [anonim] i-a raspuns lui Jeni

      Au discutat despre cedarea CEC -ului pentru SOVantu
  • +3 (3 voturi)    
    logic ca s-a dus la vantu (Joi, 3 decembrie 2009, 16:28)

    anani [anonim]

    geoana s-a dus la vantu sa-i ceara iertare ca a spus despre el ca e malefic =))
  • +3 (3 voturi)    
    vantuu (Joi, 3 decembrie 2009, 16:28)

    ionut [anonim]

    credeti ca ala care a facut foto nu a facut si altele mai bune/in care sa se vada geoana mai bine/iesind eventual?! putintica rabdare..
  • +5 (5 voturi)    
    ...proiectul lui geoana (Joi, 3 decembrie 2009, 16:32)

    xl5 [anonim]

    ...eu sunt mircea geoana, m-am aliat cu pnl, propun prim ministru pe johannis, votati-ma! Despre proiectul meu pentru tara eu nu stiu nimic, intrebat-il pe johannis!!!
  • -5 (5 voturi)    
    intilnire cu Vintu? (Joi, 3 decembrie 2009, 16:32)

    Pompiliu Barbu [anonim]

    Pai care ar fi problema ca s-ar fi intilnit cu Vintu? Este interzis cumva? In ce priveste aceasta intilnire nici nu se prea putea fizic intrucit stim ca Geoana era la o televiziune aseara asa ca nu prea cred ca doarme la dl.Vintu. Poze de acest fel se pot face in 3 secunde si de mine.
  • -3 (3 voturi)    
    Ce data este trecuta pe fotografie? (Joi, 3 decembrie 2009, 16:34)

    ion [anonim]

    Sa vedem daca corespunde cu epoca in care materialele video se falsifica sau cu epoca in care se minte ca materialele video au fost falsificate.
  • +6 (6 voturi)    
    la prag de seara (Joi, 3 decembrie 2009, 16:36)

    mar [anonim]

    Se va ridica praful din Geoana. Asta este bomboana pe coliva!! Sper sa nu fie a noastra, a romanilor!!
    Ce are de discuta un candidat la Presedintie cu un puscariabil? La instruit pe Geoana despre sistemul financiar bancar din Romania?
    Poate aflam in seara asta daca s-au intalnit si de ce?
  • +3 (3 voturi)    
    stire invechita. (Joi, 3 decembrie 2009, 16:36)

    cipri_ [utilizator]

    Asta e o stire invechita ca .. geoana s-a intalnit miercuri cu vantu. Aceasta stire este data deja de mai multe ore in continuu pe iRealitatea.
    glumeam :-)
  • +5 (5 voturi)    
    mirare (Joi, 3 decembrie 2009, 16:38)

    saladin [anonim]

    De ce va mira ca s-a dus ?. Avind in vedere ca" este malefic" s-a dus "safutavintul". Asta am luat-o din articolul din EV.Z. ca mi-a placut. Pentru cine nu a citit articolul lui Cartarescu este bestial !
    Uite de aia votez eu BASESCU !.
  • +5 (5 voturi)    
    nu fiti rai (Joi, 3 decembrie 2009, 16:39)

    curios [anonim]

    "- Sorine, iarta-ma ca am zic ca esti malefic..."
    "- Moncher, esti prostanac!"
  • +3 (3 voturi)    
    un prostanac (Joi, 3 decembrie 2009, 16:40)

    costin vladescu [anonim]

    Este foarte adevarat ca Iliescu este un forte bun politician comunist si are o mare capacitate de apreciere a calitatii oamenilor.
    Daca acesta la caracterizat pe GEOANA ca fiind PROSTANAC trebuie sa ii acordam credibilitate.

    Asa ca votati PROSTUL.
  • +6 (6 voturi)    
    rusine (Joi, 3 decembrie 2009, 16:40)

    samuri [anonim]

    GOANA... baga viteza...
    ti-ai primit noile instructiuni? poate pt. emisiunea dins eara asta?
    RUSINE
    Dupa ce ai semnat tradarea nationala cu un partid de dreapta, acum iti consolidezi relatia cu mogulii?
    Cred ca nici nu mai ai motivesa te ascunzi, puteai sa mergi la SOV ziua, ca si patriciu, la o cafea eventual...
  • +6 (6 voturi)    
    de parca ar fi prima data (Joi, 3 decembrie 2009, 16:40)

    MIKY [anonim]

    De parca ar fi prima data cand isi bat joc de Romania, nu se vor opri aici .... hai sa le aratam cine are puterea in Romania , hai la vot.
  • +7 (7 voturi)    
    Incredibil! (Joi, 3 decembrie 2009, 16:48)

    Trojan.H [utilizator]

    Incredibil cite discutii despre sistemul "financiar-bancar" are Geoana cu Maleficu.
    De ce nu vorbeste frate direct cu Isarescu sau cu alti profesionisti adevarat din tara asta!?
    N-a gasit pe nimeni decit pe infractorul condamnat?

    Isi bat joc de noi, iar unii chiar se duc sa-i voteze.
  • +5 (5 voturi)    
    S-au intalnit, dar cine mai era in casa? (Joi, 3 decembrie 2009, 16:49)

    George [anonim]

    Patriciu,Voiculescu si ambasadorul rus! Mesajul a fost: astea sunt intrebarile, termina-l pe Base , ca de nu , te terminam noi!
  • +8 (8 voturi)    
    vin medicamentele de la JAKARTA MIRCICA? (Joi, 3 decembrie 2009, 16:55)

    Sergiu Londra [anonim]

    Geonel o fost sa ii faca masaj la picior lui VINTU avea dureri mari mar,i cind o auzit ca la JAKARTA prietenul lui e in AREST POPA si sau sfatuit ei inpreuna ce plante medicinale sa le trimita din indepartata JAKARTA ........
  • +3 (3 voturi)    
    se pune biata tara la cale de tradatorii ei (Joi, 3 decembrie 2009, 17:02)

    anna [anonim]

    Se vede disperarea acestor vanzatori de tara. Acum se intalnesc sa faca ultimele strategii, caci realizeaza cum pierd teren pe zi ce trece. Interesant e ca Geoana se duce in toiul noptii la maleficul Vantu, dar si ca Patriciu i-a masa cu Nastase, Melescanu si santajistul Rosca Stanescu. Minciunile cu care au maurdarit aceasta campanie incep sa se intoarca impotriva lor si trebuie sa gaseasca solutii. Romani , treziti-va! Chiar vreti un presedinte fabricat de acesti oameni?
  • +4 (4 voturi)    
    mai (Joi, 3 decembrie 2009, 17:04)

    anton [anonim]

    mai baieti stati putin ca ati inteles gresit. domnul geoana nu era acolo pentru intalniri politice, era in scopuri strict personale. adica ce nu mai are voie un barbat de moralitate indoielnica sa viziteze alt barbat si sa ramana peste noapte, daca intelegeti mesajul? adica si ce daca domnul geoana mergea mai cracanat de dimineata...ce treaba are asta cu alegerule prezidentiale. PS: daca v-ati uita din spatele pozei, ati observa ca in spatele usei din spatele lui mircea geoana statea ascuns adrian bombonel nastase, acolo in spate.
  • +3 (3 voturi)    
    scuze (Joi, 3 decembrie 2009, 17:05)

    maria [anonim]

    s-a dus sa isi ceara scuze pentru <malefic>......
  • +4 (4 voturi)    
    TRUCAAAAAAAJ (Joi, 3 decembrie 2009, 17:14)

    razvan [anonim]

    sigur avea un program incarcat.. sigur sigur

    Ieri era prin sema parc sa faca poze cu femeile de servici, ca na, angajatii din companii nu sunt in targhet... Doamne ce program incarcat. PS Asta era dimineata. PPS frumos lexus, mi-a placut masina.
  • -5 (5 voturi)    
    Manipula, de zor (Joi, 3 decembrie 2009, 17:15)

    marinelu turmentat [utilizator]

    Pregătiri de asalt final la PD-L
    publicat acum 6 ore

    În aceste zile... in diverse zone ale patriei au ajuns emisari oranj de la Bucureşti. Oamenii au venit cu directive clare din Modrogan direct din gura lui Vasile Blaga. Potrivit unor oameni care au participat la astfel de întâlniri, tuturor le sunt confiscate telefoanele si apoi sunt prelucrati metodic:

    1.Dacă nu facem treabă bună toţi veţi zbura din funcţii.

    2.Fiecare dintre voi să îşi controleze bine oamenii din subordine.

    3.Faceţi în 2 zile un buget estimativ pentru a aduce fiecare minim 100 de voturi controlabile.

    4.Fiecare om de legătură va fi dota cu un mobil cu SIM special (se va putea vorbi doar în reteaua creata de partid).

    5.Fiecare sa incerce "sa convertească" cât mai mulţi membri ai secţiilor de votare.

    6.Obligatoriu fiecare om din secţie să aibă cel puţin 10 oameni în afara secţiei pentru acţiuni specifice.

    7.Voturile celor din deconcentrate să fie fotografiate pentru control la partid.

    8.Echipe de câte 5 oameni care să se ocupe de diversiuni în zona secţiilor de votare.

    9.Cel puţin un specialist IT care să lanseze (sub coordonare de la Bucuresti) mesaje pe site+urile de socializare.

    10.Fiecare organizaţie judeţeană să fie în stare să mobilizeze cel puţin 5.000 de persoane după ora 21.00 în oraşele reşedinţă de judeţ.
  • +5 (5 voturi)    
    Gusa sigur era pe acolo (Joi, 3 decembrie 2009, 17:16)

    Alex [anonim]

    treceam eu pe acolo si Gusa suna la interfon, dupa ce isi parcase masina vizavi de drum(un Lexus mare)
  • -3 (7 voturi)    
    Degeaba (Joi, 3 decembrie 2009, 17:26)

    bubu [anonim]

    Nu va mai agitati atata
    Geoana este presedinte
    E tarziu totul
    O sa vedeti duminica seara
  • +2 (2 voturi)    
    vantu lui mos ene pe la geoane (Joi, 3 decembrie 2009, 17:36)

    marcu [anonim]

    Cred ca doar ei mai stiu cati mai sunt.
  • 0 (2 voturi)    
    geoana ..MARETE INFORMATOR (Joi, 3 decembrie 2009, 17:41)

    gabriel [anonim]

    Fratilor asta( pardon GEOANA) numai intalniri secrete are....la Moscova de 3 ori..cu Vantu acum din nou..noaptea .....sa nu stie romanii ce pun la cale ..poate devalizarea CEC...sau vreo privatizare marca PSD:)
  • +1 (3 voturi)    
    lins (Joi, 3 decembrie 2009, 17:47)

    simona orghici [anonim]

    va inselati mai fratilor trebuie sa-si asigure pana in ultima clipa sustinerea in fata tv-ului ca sa mai adune cateva voturi si se da bine pe langa zeul vanturilor
  • -3 (3 voturi)    
    intoxicare!!!!!!! (Joi, 3 decembrie 2009, 17:51)

    bella [anonim]

    e vrajealaaaaaaaa!!!! daca stirea vine de la ac e vrajeala!! a cui e ac ? a lui vintu!! asa ca lasati-ne!
  • -4 (4 voturi)    
    apocalipsa (Joi, 3 decembrie 2009, 17:57)

    johnny [anonim]

    mai aveti 3 zile ..... si o sa va bagati tastatura ... undeva...
    btw .. Academia Catavencu din ce trust face parte ....?
    mai sa fie ... deci aveti incredere in mogul pana la urma? ca sa vezi...
    • +2 (2 voturi)    
      aia au ramas cu numele (Joi, 3 decembrie 2009, 18:07)

      lipa [anonim] i-a raspuns lui johnny

      banu vorbeste. si ...la anu o dau schimbata.
      se mai intimpla, face parte din spectacol. sper sa avem intelepciune ca sa sustinem pe acel roman cind se va ivi.
  • +4 (4 voturi)    
    hmmm... (Joi, 3 decembrie 2009, 17:58)

    Zbardoiul [utilizator]

    cred ca e trucaj... :))))
  • +4 (4 voturi)    
    prstanacul tarii:))) (Joi, 3 decembrie 2009, 18:20)

    iuliana [anonim]

    Eu cred ca sa intalnit cu Vantu sa ii mai dea niste lectii pentru confruntarea din aceasta seara, stiti si voi cat de PROSTANAC este:)))))
  • +3 (3 voturi)    
    a fost (Joi, 3 decembrie 2009, 20:40)

    adina [anonim]

    s-a intilnit cu vintu, a recunoscut in direct la dezbatere
    • +2 (2 voturi)    
      atat de prost este! (Joi, 3 decembrie 2009, 21:00)

      anaz [utilizator] i-a raspuns lui adina

      INCREDIBIL!
  • +3 (3 voturi)    
    A recunoscut (Joi, 3 decembrie 2009, 20:42)

    ionut [anonim]

    A recunoscut Geoana ca sa intalnit cu Vantu in cadrul confruntarii :))))
  • +2 (2 voturi)    
    au mai cautat ceva de trucat (Joi, 3 decembrie 2009, 20:49)

    marinele34 [anonim]

    au mai cautat ceva de trucat si anume viitorul tarii, sa nu fie Patriciu singurul care se ocupa cu mintirea electoratului. Vor sa dea bine toti in fata tovarasului Iliescu, se bat care sa minta si sa fure mai mult, ca sa primeasca o bucata cat mai mare din putinul care a ramas neprivatizat
  • +3 (3 voturi)    
    Stiri fierbinti (Joi, 3 decembrie 2009, 20:57)

    Valisa [anonim]

    Va felicit pentru stirile proaspete pe care ni le aduceti. Mi-a placut tare mult "inocenta" de care a dat dovada Joanna cand a trebuit sa recunoasca in direct , ca sa il auda toata lumea, ca a fost acasa la Vantu.
    In loc de confruntarea finala eu i-as fi spus "Confruntarea fatala". Evident pentru Joanna.

    Istoria continua...
  • +6 (6 voturi)    
    L-a linistit Basescu cu intrebarea (Joi, 3 decembrie 2009, 20:59)

    Caligula [utilizator]

    Uite ca l-a intrebat Basescu si acum e linistit!
  • +6 (6 voturi)    
    :) (Joi, 3 decembrie 2009, 21:14)

    anaz [utilizator]

    Sunt pur si simplu fericita! Lucru rar! Sper sa fiu si pe 6. Sa ranjesc o saptamana! Sa-mi caut cuvinte alese sa-i scriu un mail de consolare lui Geoana....ma gandeam sa-i scriu ca el ramane primul prostanac in stat, asta n-o sa se schimbe niciodata.
  • +4 (4 voturi)    
    Geoana prastie (Joi, 3 decembrie 2009, 21:43)

    PNL-istu [anonim]

    Geoana este prastie. L-o facut Base praf. Ba, Crinuletz, Nici un liberal adevarat nu voteaza cu geaoana. Nici eu, ca n-am luptat 20 de ani impotriva comunistilor si 50 de ani inainte parintii mei ca sa votez acu cu interesele lu nini palmoliv, fenekiu si altii.
  • +4 (4 voturi)    
    PROSTANCUL (Joi, 3 decembrie 2009, 21:45)

    Gabu [anonim]

    Mare dreptate avea Iliescu....cat de PROSTANAC poti sa fii ca inainte de o turul doi si inainte de confruntare sa mergi in toiul noptii la domiciliul unui om atat de controversat ca si Vantu...sau poate vizita facuta e o obligatie morala sau poate un ordin ?!...o sa vedem dupa 6 decembrie...
  • +4 (4 voturi)    
    Sa nu fim rai (Joi, 3 decembrie 2009, 21:48)

    bella_la29 [anonim]

    Sunt sigura ca dl Geoana l-a vizitat pe dl Vantu pentru a discuta, si de data aceasta, despre sistemul financiar din Romania...mai k mi-e mila de dansul.... sa isi sacrifice noptile incercand sa gaseasca solutii pentru Romania ...si cine era mai potrivit, decat domnul Vantu, sa ii dea sfaturi? :))....nu pot sa nu rad....pai, dle Geoana, ne credeti un popor de tampiti, ne credeti atat de naivi incat sa credem aceasta minciuna? Sa fim seriosi.....nu mai spun decat RUSINICA!!!!!!
  • +3 (3 voturi)    
    S-a intalnit cu Vantu care i-a cerut... (Joi, 3 decembrie 2009, 22:09)

    CD [anonim]

    s-o revoce din functie pe D-na Procuror General Laura Codruta Kovesi pentru ca a indeplinit formalitatile de
    transmitere a mandatuluiinternational de arestare a lui Nicolae Popa ,prietenul lui Vantu ,arestat in Indonezia ! Asta au discutata ,baietii !!!!! Dupa miezul nopti ca intre mafioti ,nu ziua ,pe lumina si in vazul tuturor !
  • +2 (2 voturi)    
    Prostie sau ceva mult mai grav? (Joi, 3 decembrie 2009, 22:25)

    Justin Puscasu [anonim]

    Oricat de Prostanac ar fi Geoana, isi putea da seama si singur ca o intalnire cu Vantu in plina campanie electorala ne e cea mai buna idee.
    Si totusi s-a dus, galop, in miez de noapte, dand impresia ca EXECUTA UN ORDIN.
    Morala povestii pare a fi ca sforile prin care Vantu isi manevreaza marionetele sunt mai tari decat credem.
    • +2 (2 voturi)    
      saracu geonel (Joi, 3 decembrie 2009, 23:01)

      bila neagra [anonim] i-a raspuns lui Justin Puscasu

      Probabil dl.vantu vazand ca geonel nu mai are sanse reale i-a intins o capcana. L-a vandut pur si simplu.
      • +1 (1 vot)    
        asta adevereste ce a spus G'oana (Duminică, 6 decembrie 2009, 10:15)

        oh [utilizator] i-a raspuns lui bila neagra

        ..si anume ca Vantu - bata-l ploaia..e malefic rau de tot. :) Daca intentia lui Vantu a fost sa contribuie la radicalizarea populatiei impotriva comunistilor, ia iesit cu brio si felicitari. Numai pt asta mai ca i-ar trebui iertate o parte din pacatele lui Vantu. Zic si io, nu sariti cu parul. :)
  • +2 (2 voturi)    
    Confruntare fatala! (Joi, 3 decembrie 2009, 22:26)

    Valisa [anonim]

    Dupa cum spuneam, aceasta ultima confruntare a fost de fapt "confruntarea fatala" pentru Joanna.
    Cadourile oferite demontreaza, daca mai era nevoie de asa ceva, modul de gandire, caracterul, educatia, inteligenta celor doi candidati. Presedintele poseda toate aceste calitati. Joanna ... isi merita din plin apelativul de "prostanaca".
    Sa mergem la vot frati romani! Sa votam TRAIAN BASESCU. Este presedintele inimilor noastre.

    Istoria continua...
  • +1 (1 vot)    
    Primul centru cultural rus din Romania (Joi, 3 decembrie 2009, 22:35)

    Valisa [anonim]

    Ceea ce nu a mai spus presedintele este ca el a fost primul presedinte dupa revolutie care a incercat si chiar a reusit sa reinnoade relatiile culturale cu Rusia. Astfel, vineri 04.12.2009, la ASE in aula Magna va avea loc evenimentul de deschidere a primului Centru cultural rus din Romania, unde vor fi prezente somitati ale ambelor tari. Sa fie intr-un ceas bun! Centrul va fi deschis pentru public incepand cu 07.12.2009.
  • +1 (1 vot)    
    De ce va bagati in intimitatea tovarasilor? (Joi, 3 decembrie 2009, 22:38)

    gioana [anonim]

    Poate sint amanti, bre :D Ce va bagati voi :P
  • +1 (1 vot)    
    cred ca asta cu SOV a pus capac romanilor (Joi, 3 decembrie 2009, 22:46)

    bogdan [anonim]

    clar nu au ce cauta la putere hotii care acum traiesc bine cu banii poporului.romani ganditi bine ce faceti duminica,nu-i lasati pe hoti sa revina sa termine de furat ce nu au apucat acum 10 ani
  • +4 (4 voturi)    
    A recunoscut (Joi, 3 decembrie 2009, 22:47)

    Costi [anonim]

    A recunoscut fraierul. Chiar a fost la Vantu.
  • +2 (2 voturi)    
    Cu cine votati D-le Iliescu? (Joi, 3 decembrie 2009, 23:03)

    Valisa [anonim]

    La intrebarea "Cu cine votati D-le Iliescu?", acesta a raspuns cu Base...pardon Goana.
    Hi, hi, hi...

    Istoria continua...
  • +2 (2 voturi)    
    SOV... e nisipul miscator? (Joi, 3 decembrie 2009, 23:05)

    samurai [anonim]

    Extrem de interesant !
    SOV iese din barlog numai in momente - cheie !
    Iar a iesit acum (joia seara) sa vorbeasca de relATIILE CU GEOANA SI bASESCU.
    Deci ce zice SOV: promite ca indiferent cine va castiga alegerile, va iesi pe 7 dec. cu dezvaluiri.
    ... f.interesant, deci anticipeaza pierderea de catrea Geoana a alegerilor?
    De-aia nu vorbeste?
    • +2 (2 voturi)    
      Dezvaluirile (Vineri, 4 decembrie 2009, 11:33)

      Ronin [utilizator] i-a raspuns lui samurai

      Cred ca vinde Irealitatea la Patriciu`....
  • +2 (2 voturi)    
    SOV in direct la realitatea (Joi, 3 decembrie 2009, 23:05)

    tocilara [anonim]

    A intrat SOV la realitatea in direct si a povestit ca gionel a venit la el aseara pur si simplu pt ca sunt prieteni :)))))
  • -1 (1 vot)    
    Securistii lucreaza ptr Basescu (Joi, 3 decembrie 2009, 23:21)

    Florian [anonim]

    Autorul pozei nimeni altul decat celebrul "-" !!! Este facuta de serviciile secrete. Rusine Basescule ca folosesti nserviciile screte ptr a da contralovituri de campanie electorala.
  • -1 (1 vot)    
    RUSINE !!!! (Joi, 3 decembrie 2009, 23:24)

    FLorin Putura [anonim]

    Rusine sa va fie,
    referitor la poza,
    daca e adevarat ca poza a fost facuta de servicii
    sunteti cei mai "gaozari" oameni posibil si merita
    ca Basescu sa-si bata joc de cei care
    prostitueaza meseria de jurnalist !

    RUSHINE !!!
  • +1 (1 vot)    
    finalul (Joi, 3 decembrie 2009, 23:24)

    rtyt [anonim]

    suntem satui de mizeriile astea..... sa vina odata duminica asta sa terminam.....
  • -1 (1 vot)    
    daaada, de ziua ta (Joi, 3 decembrie 2009, 23:26)

    io [anonim]

    asa o fi cu poza?academia catavencu e o liniuta? nu stiu sa semneze poza?votati marinarul, e foarte destept!
    in compartie cu voi,care il slaviti aici.
  • -1 (1 vot)    
    geoana (Joi, 3 decembrie 2009, 23:26)

    Alex [anonim]

    Uitativa dragi romani ce reporter a facut poza ,,-'' asa ii reporterul care a facut poza mai trebe sa zic ceva ganditiva
  • -1 (1 vot)    
    poze la Vantu acasa? (Joi, 3 decembrie 2009, 23:27)

    mucormucedo [anonim]

    cine sta sa faca poze la SOV acasa noaptea? Probabil Serviciile Secrete
  • +1 (1 vot)    
    Pe Hantena3 (Joi, 3 decembrie 2009, 23:27)

    eu [anonim]

    se zice ca poza de mai sus (nefiind semnata) e facuta de SRI si ca e rezultatul politiei politice ....

    Gadea, Stan, Toader, Teodorescu si Ponta il toaca marunt pe Boureanu... saracu'
  • 0 (0 voturi)    
    Cine este fotograful?? (Joi, 3 decembrie 2009, 23:30)

    Ferencz Otto [anonim]

    Va rog sa faceti public numele fotografului..aa nu puteti..am uitat..poate chiar Base a facut acea fotografie:))..va rog sa demonstrati contrariul
  • -1 (1 vot)    
    geoana - sov (Joi, 3 decembrie 2009, 23:32)

    ala [anonim]

    dece nu e semanata poza cine a facut-o??? orice poze chiar si de paparazi facute se semneaza ceea ce arata ca este facuta de un serviciu de filaj si pe cine il interesa cel mai mult ce face geoana este basescu pentru a avea ceva ca sa il atace pe geoana.basescu ar trebui sa se uite mai intai la el cu cine se intalneste si apoi sa vorbeasca de altii
  • +1 (3 voturi)    
    hai cu deontologia (Joi, 3 decembrie 2009, 23:33)

    antigonachrist [utilizator]

    ia ziceti, baieti, de unde e poza?
  • -3 (3 voturi)    
    foto "-" (Joi, 3 decembrie 2009, 23:38)

    annays [anonim]

    fratilor poza nu este nici de la catavencu ,nici de la nimeni, in dreptul pozei este o liniuta, de cat lumea exista toate sursele isi semnaza fotografiile, aceasta are o lin iuta....uuuuuuuaaaaa
    este facut de serviciul de securitate al baselului, sa va fie rusine , securistilor, in anul 2009 inca ceausescu se afla printre noi RUSINE RUSINE RUSINE
    • +3 (3 voturi)    
      CLABUCI (Vineri, 4 decembrie 2009, 9:46)

      ete fleosc [utilizator] i-a raspuns lui annays

      cine a facut pozele ? cine a-ndraznit? este o mizerie, este o bestie ,un securist scirbos...!!!.Nu v-am auzit urlind asa ,despre corectitudine ,atunci cind antenele si irealitatea au prezentat filmul cu Basescu,film ce trebuia verificat.Niciunde-n lume nu se prezinta stiri neverificate.Problema este ca l-au prins pe joana cu chilotii in vine si acolo-i vor ramine pina ce vor veni RUSI (NE) RUSI(NE)RUSI(NE) sa-l stearga.
  • 0 (2 voturi)    
    fotografii (Joi, 3 decembrie 2009, 23:39)

    securistii lu basescu [anonim]

    eu sunt alta liniuta. am facut pozele cu nastase si srs la patriciu. si soc a trebuit din ziua aia sa imi schimb cartela de mobil. nu mai puteam primi sau forma nr de telefon. nu cred ca basescu ar fi facut asta. era un avantaj ptr el. nu am fost la nimeni sa santajez cu pozele. iar domnii de la antena 3 o tot dau cu securistii. ei sunt si vorbesc in dodii. nimeni nu m-a platit pentru poze decit compania la care lucrez. nu a fost pont ci o munca sustinuta de 6 ani. le-am invatat masinile, adresele, programele de lucru. imi pare rau ca nu l-am ars aseara cu intilnirea de la vintu. da sunt multumit ca l-am tras pe dreapta cu pozele mele pe geoana jr. de a iesit fostul ministru nica cu declaratii publice ca e corect ce face ala mic.
    o seara buna si vot linistit
    • -1 (1 vot)    
      hai cu deontologia (Joi, 3 decembrie 2009, 23:58)

      antigonachrist [utilizator] i-a raspuns lui securistii lu basescu

      pai atunci zi, frate, cine esti. sa stim si noi ce pulifric a facut pozele. cum te keama, deontologule cu munca de 6 ani, daca tot esti asa de cinstit?
  • -1 (1 vot)    
    geoana si vintu miercuri (Joi, 3 decembrie 2009, 23:43)

    pucheanu mihai [anonim]

    cite persoane controleaza basescu in sie spp si de ce nu vrea sa ne spuna ce face pdl acum in campanie??????????????????????????????????????????????????????????????????
    stie basescu cit este alocatia pentru copii(42 ron pe luna) si sa spuna cit cheltuie un membru pdl in campanie ca si donatie pentru dinsul ???????????????
  • +1 (1 vot)    
    .... (Joi, 3 decembrie 2009, 23:49)

    goagalitz [anonim]

    Cum de s-au adunat in pesedeul asta numai mincinosi si rapandule? Mi-e greata.
  • -2 (2 voturi)    
    apropo de comunisti (Joi, 3 decembrie 2009, 23:53)

    stef [anonim]

    bai astia care nu mai aveti loc de comunism in 2009... cunoasteti CV-ul lui Basescu? Stiti ca in 89 el era NOMENCLATURIST? e trist cat de tare sunteti manipulati...
    • +1 (1 vot)    
      Pentru cultura ta generala (Vineri, 4 decembrie 2009, 11:30)

      Ronin [utilizator] i-a raspuns lui stef

      NOMENCLATÚRĂ2 s.f. (În fostul bloc comunist, pînă în 1989 / 1991) 1. Denumire dată celor mai importante funcții de conducere. 2. Pătura conducătoare, privilegiată, din sistemul comunist. (cf. rus. nomenklatura) [după das große Wörterbuch der deutschen Sprache]

      Basescu a fost comandant de nava, membru de partid....ca altii 4,5 milioane. Ti se pare ca a fost politruc privilegiat?

      Ce e trist in tara asta ca vorbesc prea multi "pe surse"...ca o zis cutare....
      Verificati informatia cretinoizilor si dupa aia dati-va cu parerea....
      Papagali cu diplome de doctori in diverse domenii....d`astia avem destui. Unu` a ajuns in finala la prezidentiale....Virati fratilor stanga si incolonati-va pentru directia Moscova.....in mod orrrganizat si orrdonat cum ii place lu` Ilici sa spuna...
      • -1 (1 vot)    
        tu de ce nu verifici? (Vineri, 4 decembrie 2009, 12:30)

        cenzurat [anonim] i-a raspuns lui Ronin

        In 1989 mitocanul era director general al Inspectoratului pentru Navigatie Civila, ceeace, dupa criteriile de-atunci, il pune in randul nomenclaturistilor. Sau tu chiar crezi ca posturile la nivelul ala se ocupau prin concurs?!
  • -2 (2 voturi)    
    scenariu plauzibil (Joi, 3 decembrie 2009, 23:58)

    cyberul [anonim]

    1. "Micul Napoleon" Base, cu toate serviciile la dispozitia lui, afla "brusc" ca Popa e in Indonezia si ii ordona arestarea
    2. ii explica apoi prin intermediari lui Vantu ca o posibila viitoare arestare a lui devine tot mai probabila daca nu face ce trebuie
    3. Vantu face ce trebuie si il "invita" pe Geoana la el in nopatea dinaintea dezbaterii
    4. Prostanacu lui Ilici se si duce, ca mielul la taiere
    5. Stirea apare, nu intamplator, pe catavencu lui SOV, chiar in ziua dezbaterii, tocmai la timp ca sa il salveze pe Base de la pierderea alegerilor
    6. QED...chiar nu mai gandeste nici un ziarist in tarisoara asta...???
  • -1 (1 vot)    
    Cine a facut poza ? (Vineri, 4 decembrie 2009, 0:17)

    Alex [anonim]

    Vreau sa stiu cine a facut poza !!
    Cum il cheama pe fotograf ?
    • 0 (2 voturi)    
      bai da cum de erau si impreuna? (Vineri, 4 decembrie 2009, 5:45)

      lica [anonim] i-a raspuns lui Alex

      nu ti se pare regizat?
      asta e lucratura pe fata. fac pariu ca si crin a stiut de asta, toata lumea...lol
  • -2 (2 voturi)    
    cum sa nu (Vineri, 4 decembrie 2009, 0:48)

    dan [anonim]

    bun, geoana a fost la Vantu... ASEARA.

    basescu de cate ori a fost la el?
    • +2 (2 voturi)    
      Citeste declaratia lu` Vintu... (Vineri, 4 decembrie 2009, 11:16)

      Ronin [utilizator] i-a raspuns lui dan

      ....din 23 martie 2009 in EvZ (exista arhive). Simplu. Si vezi si ce a declarat ieri......si dupa aia compara.
  • -2 (2 voturi)    
    da vrajeala !!! (Vineri, 4 decembrie 2009, 2:28)

    Liliane Tiger Suzie Carina [anonim]

    Poza e facuta de S.R.I se vede clar ca e o incercare de a-l compromite pe Geoana.Wake-up people nu democratie asta e dictatura si daca mai ramane basescu ne baga inapoi in comunism.Nu-s fan geoana am votat cu Crin in turul 1 da decat cu un rau mare ca basescu mai bine un om capabil ca geoana .rupurile de interese exista si vor exista asta e treaba!!! Mergeti la vot !!!!V otul fiecatuia conteaza!!!
  • +1 (1 vot)    
    dezvaluire (Vineri, 4 decembrie 2009, 2:33)

    roua [anonim]

    Ce nu a spus Base este ca si el era acolo ca de fapt Serviciile secrete si de spionaj ale Romaniei au fost puse la dispozitia lui Diaconescu de la OTV sa o gaseasca pe Elodia dupa cum chiar Base s-a oferit in direct la OTV intr-una din serile trecute.Si, continuam: serviciile fidele primului om in stat odata cu Elodia l-au gasit si pe acel Popa nu stiu mai cum.Pe acela l-au arestat si pe Elodia au dus-o la Vintu care l-a chemat si Geoana, sa o pupe in frunte toti trei Base,Vintu,Geoana in frunte si sa o certe de ce a fost atit de imorala ca a parasit domiciliul conjugal atita timp. Lamuriti!
  • +1 (1 vot)    
    Mircea Geoană a umplut de sânge un om care-şi apăr (Vineri, 4 decembrie 2009, 3:06)

    Reporter de Valcea [anonim]

    Mircea Geoană a umplut de sânge un om care-şi apăra locuinţa

    
În 1994, liderul PSD, Mircea Geoană, a obţinut o repartitie falsa in Cartierul Primaverii pentru o casa aflata langa cea a soacrei sale, doamna Margareta Costea. Invatat cu ascensiunea rapida pe scara sociala, Dan Mircea Geoana , fiind la acea data secretar de stat in Ministerul de Externe si purtator de cuvant al institutiei, s-a gandit ca este cazul sa isi faca rost si de o vila, bineinteles in Cartierul Primaverii. Si-a pus relatiile in miscare si a aflat ca pe str. Jean Monnet (fosta Bordei) nr. 55 ar fi libera in acel moment o vilisoara pe care proprietarii de drept urmau sa o ocupe in curand. Geoana a obtinut in fals repartizarea locuintei printr-o hartie de la ICRAL Herastrau.

    Locuinta dorita de sotii Mihaela si Mircea Geoana era pe aceeasi strada unde se afla la nr. 69 si vila obtinuta in 1991 de Margareta Costea printr-o repartitie similara si care fusese locuita anterior de premierul comunist Constantin Dascalescu. Soacra lui Geoana era si beneficiara unui certificat de LUPTATOR RANIT IN REVOLUTIE, obtinut dupa ce-si fabricase un dosar de revolutionar incalcand grav legea penala. Doamna Costea obtinuse tot ilegal vila de la nr. 69, pentru ca detinea si o proprietate in str. Brancutei.

    Locuinta vizata de sotii Geoana apartinea in fapt familiei Gheorghe Rozolea. Casa, construita de parintii lui Gheorghe Rozolea, a fost confiscate abuziv de autoritatile comuniste in 1952, iar fostii proprietari au fost expropriate abia prin decretul nr. 535/1970, care prevedea asigurarea de locuinte “corespunzatoare” functionarilor de partid si de stat, de fapt improprietarirea maharilor comunisti cu vile si alte acareturi.

    Dupa 1989, familia Rozolea a dorit asadar, asa cum era si normal, sa-si redobandeasca locuinta, reusind acest lucru prin Hotararea nr. 365/1 iulie 1994 pronuntata de Tribunalul Bucuresti – sectia a IV-a Civila in Dosarul nr. 1270/1994.. Totusi, prin manevre obscure, Dan Mircea Geoana
  • 0 (0 voturi)    
    Mircea Geoană a umplut de sânge un om care-şi apăr (Vineri, 4 decembrie 2009, 3:08)

    Reporter de Valcea [anonim]

    În anul 1994,


    Mircea Geoană a umplut de sânge un om care-şi apăra locuinţa

    
În 1994, liderul PSD, Mircea Geoană, a obţinut o repartitie falsa in Cartierul Primaverii pentru o casa aflata langa cea a soacrei sale, doamna Margareta Costea. Invatat cu ascensiunea rapida pe scara sociala, Dan Mircea Geoana , fiind la acea data secretar de stat in Ministerul de Externe si purtator de cuvant al institutiei, s-a gandit ca este cazul sa isi faca rost si de o vila, bineinteles in Cartierul Primaverii. Si-a pus relatiile in miscare si a aflat ca pe str. Jean Monnet (fosta Bordei) nr. 55 ar fi libera in acel moment o vilisoara pe care proprietarii de drept urmau sa o ocupe in curand. Geoana a obtinut in fals repartizarea locuintei printr-o hartie de la ICRAL Herastrau.

    Locuinta dorita de sotii Mihaela si Mircea Geoana era pe aceeasi strada unde se afla la nr. 69 si vila obtinuta in 1991 de Margareta Costea printr-o repartitie similara si care fusese locuita anterior de premierul comunist Constantin Dascalescu. Soacra lui Geoana era si beneficiara unui certificat de LUPTATOR RANIT IN REVOLUTIE, obtinut dupa ce-si fabricase un dosar de revolutionar incalcand grav legea penala. Doamna Costea obtinuse tot ilegal vila de la nr. 69, pentru ca detinea si o proprietate in str. Brancutei.

    Locuinta vizata de sotii Geoana apartinea in fapt familiei Gheorghe Rozolea. Casa, construita de parintii lui Gheorghe Rozolea, a fost confiscate abuziv de autoritatile comuniste in 1952, iar fostii proprietari au fost expropriate abia prin decretul nr. 535/1970, care prevedea asigurarea de locuinte “corespunzatoare” functionarilor de partid si de stat, de fapt improprietarirea maharilor comunisti cu vile si alte acareturi.

    Dupa 1989, familia Rozolea a dorit asadar, asa cum era si normal, sa-si redobandeasca locuinta, reusind acest lucru prin Hotararea nr. 365/1 iulie 1994 pronuntata de Tribunalul Bucuresti – sectia a IV-a Civila in Dosarul nr. 1270/1994.. Totusi, prin manevre obscure
    • +2 (2 voturi)    
      Detalii.. (Vineri, 4 decembrie 2009, 11:14)

      Ronin [utilizator] i-a raspuns lui Reporter de Valcea

      ...eventual ceva dovezi, sa putem verifica. Indiferent ce ar face unul sau altul, parerea mea e ca tre` dovedit. Altfel ne putem angaja la Vantu sau Voiculescu. Toti.
  • -2 (2 voturi)    
    Geoana a cazut in capcana lui Vantu+Basescu (Vineri, 4 decembrie 2009, 3:14)

    raluca [anonim]

    Geoana a cazut in capcana maleficilor, Basescu si Vantu, care l-au atras in cursa.
    Sa va povestesc ce s-a intamplat: Basescu l-a sunat saptamana trecuta pe Vantu (disperat fiind ca e pe cale sa piarda alegerile) promitandu-i ca face orice numai sa-l ajute sa-l invinga pe Geoana.
    Si cum Vantu e cel mai bun scenarist in domeniul manipularii s-a apucat de treaba: a organizat arestarea directorului FNI condamnat deja in acest dosar, despre care numai el stia unde se afla (Jakarta), si l-a chemat pe Geoana la el acasa, tocmai ca sa il traga in poza si sa i-o serveasca domnului Basescu a doua zi.
    In schimbul acestei fotografii Vantu ii poate cere domnului Basescu orice, oricand, fara a putea fi refuzat.
    Asta este adevarul despre ce s-a intamplat.
    Este o manevra clasica pe care cei doi vechi prieteni (Vantu si Basescu), certati de vreo 6 luni au pus-o la cale odata cu impacarea lor, impacare generata de disperarea domnului Basescu, dispus sa faca orice.
    Este arma de atac care s-a mulat perfect pe campania sustinuta de Basescu contra mogulilor.
    Ganditi liber!
    • +2 (2 voturi)    
      liber dar (Vineri, 4 decembrie 2009, 5:47)

      sila [anonim] i-a raspuns lui raluca

      de ce ar fi trebuit sa fie arestat ala? nu ti se pare ca vintu joaca la doua capete, constrins de situatie?
      gidim liber, dar tu?
  • -1 (3 voturi)    
    Sah Mat Fraierilor (Vineri, 4 decembrie 2009, 4:50)

    videanu [anonim]

    Excelent modul in care a conclucrat cuplul Vantu Basescu... BRILIANT de la inceput pana la sfarsit... BRAVO! Imi pare rau dle Geoana dar imi este frica ca pana o sa va dezmeticiti ce v-a lovit o sa fie prea tarziu... bravo Base mi-a placut de tine si jur ca te votez pentru asta, teoria cu mogulii (care prinde de minune la prostime - cum l-ai speriat pe Patriciu, care mai un pic si cedeaza, hahahaha) a FOST EXTRAORDINARA, modul in care Vantul l-a demolat efectiv pe Geoana (sunand la propria televiziune, punand propriul ziar sa faca poze) formidabil, genial!!!!
  • -3 (3 voturi)    
    Poza nu va surprinde? (Vineri, 4 decembrie 2009, 7:26)

    Medeea [anonim]

    Nu se intreaba nimeni cine a facut poza? Vedeti liniuta aceea? Asta e poza de filaj mai oamenilor! Va dati seama? De ce nu isi nimeni asuma raspunderea pozei? Miroase a politie politica ...
    • +3 (3 voturi)    
      Miroase a... (Vineri, 4 decembrie 2009, 11:08)

      Ronin [utilizator] i-a raspuns lui Medeea

      ...postac platit....
  • +2 (2 voturi)    
    vot (Vineri, 4 decembrie 2009, 9:16)

    gabriel [anonim]

    vroiam sa il votez pe geoana, dar daca a facut asa ceva, atunci ma mai gandesc...
  • +1 (1 vot)    
    Blestem (Vineri, 4 decembrie 2009, 9:38)

    baranas [anonim]

    Care liniuta ?
  • -1 (3 voturi)    
    Despre SOV numai de bine (Vineri, 4 decembrie 2009, 10:05)

    Yov [utilizator]

    Dragii mei, intrebarea mult mai interesanta este de cate ori s-a vazut SOV cu Basescu in ultimii 6 ani. Si de ce. Si de ce nu se mai vede. Si dece dl Popa a stat linistit 6 ani si s-a dat prins abia cand Basescu nu mai e sustinut de SOV. Ca jurnalisti, faptul ca nici macar nu atingeti problemele, ca si cand n-ar exista, este descalificant.
  • +3 (3 voturi)    
    Pura intamplare (Vineri, 4 decembrie 2009, 11:04)

    Ronin [utilizator]

    S-au intalnit intamplator, in sufragerie la Vantu, dupa miezu` noptii. Orice alt comment e de prisos.........
  • -1 (1 vot)    
    Pt. pro Basescieni (Vineri, 4 decembrie 2009, 11:43)

    numele_meu [anonim]

    Da pt. Basescu. Intoxicatilor . Va vorbeste unul care a votat intotdeauna dreapta, anti FSN, anti comunisti, anti Iliescu, pro Basescu acum 5 ani.

    In spatele lui Base care e marinar iscusit si mester la vorbe si la mai multe mester de care lumea (nepolitica) a Romaniei nu prea are habar, se ascunde ce : o structura de partid - PDL.

    Votatiti-l pe marinar si votati PDL. Ce e PDL ? O structura politica (pauza) care :
    - a politizat Romania , toate structurile "apolitice" de stat mai ceva ca pe vremea comunismului . SRI,DNA,Politie, Magistratura, Finante, Curte de Conturi, etc.
    - are in teritoriu cei mai agresivi oameni de la comunisti in coace in a-si asigura "cascavalul" , dominand pe fata si cu o nesimtire greu de imaginat. fiind mai cu buzunarele goale decat alte partide recupereaza acum la greu. Toti fura dar astia sunt ca piranha.
    - are pus la punct cea mai performanta structura de informare a actiunilor "dusmanului" politic , ilegala evident, de la comunisti in coace , datorita tehnologiei si a penetrarii structurilor informative ale statului. Ba, securistii ar fi uimiti.
    - are atribute ale unui "partid unic" mai ceva ca comunistii.

    Si acum intrebari :
    - nu va pune pe ganduri ca TOATA clasa politica a Romaniei i-au izolat ?
    - ca anticomunisti , disidenti, oameni cu ani de puscarie comunista iau pozitie acum si il sustin pe Geoana? (ex. Campeanu de la PNL)
    Un om normal ar fi pus pe ganduri macar de aceste 2 aspecte.

    Basescu lupta cu coruptia in Romania . Ha,ha,ha,ha. Asta daca il asculti pe el la televizor. In teritoriu, repet, a pus bazele unui mecanism foarte asemanator comunistilor, dar mult mai organizat, mai "modern".

    Cine crede ca Base e un patriot care lupta in Romania cu mogulii,coruptii, ca vrea "modernizarea" Romaniei SI NU satisfacerea intereselor de dominare TOTAL economica-politica-administrativa a noastra conform intereselor paranoice ale unui grup numit PDL sa dea dovezi in acest sens sau ... discutam peste 5 ani daca Base va fi votat.
  • -1 (1 vot)    
    filaj securistic (Vineri, 4 decembrie 2009, 12:06)

    mm [anonim]

    Cu securitatea in spate vom avea succese in toate , asta e de fapt , a inceput urmarirea filarea de SRI a oamenilor sub pretext ca sa le facem un bine , sa i aparam de dusmanul poporului
    un prieten al RRRRRomanilor
  • -1 (1 vot)    
    foto (Vineri, 4 decembrie 2009, 12:09)

    Lacatus [anonim]

    Ce camere foto performante are SRI-ul :)
    • 0 (0 voturi)    
      SLR pe banii nostrii folosit in scopuri meschine (Vineri, 4 decembrie 2009, 16:23)

      Ghita [anonim] i-a raspuns lui Lacatus

      avea mandat domnu Geoana sa fie spionat ? Ma intereseaza asta f mult
  • +1 (1 vot)    
    geoana la valeeeeeeeee (Vineri, 4 decembrie 2009, 13:00)

    catalin [anonim]

    gata Geoana mergi acum si spunele la batrani cum ca o sa faci o sa dregi o sa fie si o sa dreaga chiar mai merita sa te mai credem? NUUUU
    Acum trimite-ti catelul Antonescu sa latre ceva la tv sa te apere daca poate
  • +1 (1 vot)    
    TOLO DEPTUL CENZURII !!! (Vineri, 4 decembrie 2009, 13:22)

    Laur [anonim]

    INCREDIBIL !!! I am amintit domnului Tolontan ,politicos, cum era el un fervent aparator al lui Becali in perioada sechestrarii , iar acest domn aparator al libertatii de exprimare , mi a CENZURAT toate mesajele , 4 la numar !! INCREDIBIL !!!
  • +2 (2 voturi)    
    Presedintele SENATULUI se duce la 12 (Vineri, 4 decembrie 2009, 16:04)

    Radu [anonim]

    noaptea acasa la Vintu. Oameni buni, asta e presedinte de senat sau cirpa de sters pe jos? Asta e candidat la presedentia Romaniei? Fiu de general , 30 de ani la revolutie si nu iti aduci aminte ce ai facut, cind mii de tineri sub 30 de ani au murit in strada? Ce ai facut la Moscova ba? De ce nu stii legile Romaniei, cind ai a doua functie in stat? CIne te consiliaza de nu stii un dram de economie? Stii macar cine au fost ministrii cind erai presedinte de senat? Eu cred ca votantii lui Crin ar trebui sa refecteze serios la trioul Crin_Johannis_Djoana....
  • -2 (2 voturi)    
    Votati Basescu daca aveti .. pic de minte (Vineri, 4 decembrie 2009, 16:15)

    Gh [anonim]

    ce mai conteaza ca Geona a mers la Vanta pana la urma. Daca va uitati poza e facuta de serviciile secrete, deci sa nu va mai aud laudand pe Base. Cine e el sa urmareasca pe toata lumea. Nea Ceausescu ?
  • -2 (2 voturi)    
    Securisti (Vineri, 4 decembrie 2009, 18:02)

    sandman [anonim]

    Bai securistilor, cine v-a dat poza asta, a?
    Tov. Tapalaga. ce mai face sefa dvs., tovarasa colonel Culcer? Mai raspinditi baieti, mai raspinditi!
  • -2 (2 voturi)    
    mai ganditi si voi un pic (Vineri, 4 decembrie 2009, 18:27)

    crina [anonim]

    ma.. unii dintre voi spuneti ca va e scarba de geoana , de comunistii.. cum mama naibii puteti sa spuneti ceva fara sa argumentati ma... ok.. eu inteleg ca trecutul PSD-ului ne afecteaza, dar fratilor nu vedeti prezentul??!! voi traiti bine?? si.. ca pentru cultura generala a unora dl Basescu mare marinar care a avut o functie destul de importanta pe timpul lui Ceausescu.. si el a fost comunist...!!! FRATILOR TREZITI-VA!!! Asta il rodea pe basescu daca a fost geoana la vantu.. mare chestie.. a recunoscut ca a fost.. in plus acum 5 ani si domnul basescu a fost la vantu.. ce se ofenseaza atat!! nici macar nu a fost in stare sa raspunda la intrebarea lui geoana ce a facut in 5 ani de zile!! ca am intrat in UE.. am fi intrat oricum.. si cu basescu la putere si fara el!!
  • -1 (1 vot)    
    Popa nu a fost prins. e inca WANTED de Interpol (Vineri, 4 decembrie 2009, 21:11)

    Gigi [anonim]

    ia cititi aici: http://www.interpol.int/public/data/wanted/notices/data/2009/89/2009_29089.asp
  • 0 (0 voturi)    
    Bravo! (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 19:18)

    Bebe [anonim]

    Urmeaza dictatura!
    • 0 (0 voturi)    
      bravo monser !!... din asta mi-erai (Duminică, 6 decembrie 2009, 18:18)

      Misha Carol [anonim] i-a raspuns lui Bebe

      Numai simplu fapt ca al doilea om in stat,
      ditamai presedinte al senatului si
      candidat la cea mai mare functie in stat
      in vizita la un om compromis cum este Vantu !!!!
      Si la ce ora monser ?!! Treburi urgente !! care nu sufera amanare !!! Bravos !!

      Nici nu mai conteaza ce au discutat !!
      Bravos monser !! sigur despre binele poporului
      au discutat !!!