Report de 8,8 milioane de euro la Loto 6/49

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 26 aprilie 2009, 21:20 Actualitate | Esenţial


Premiu de peste 11 milioane de euro
Foto: AGERPRES
Marele premiu la Loto 6/49 nu a fost castigat nici saptamana aceasta. Niciun jucator nu a reusit sa ghiceasca toate cele 6 numere norocoase extrase duminica seara: 27, 48, 19, 2, 39 si 25. Marele premiu la Loto 6/49 nu a mai fost castigat din data de 14 decembrie 2008, cand valoarea acestuia a fost de 290.000 de euro.

Cel mai mare premiu din istoria acestui joc s-a castigat in 27 ianuarie 2008 si a fost in valoare de 12,45 milioane de euro.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2941 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    NU MAI DEZINFORMATI! (Duminică, 26 aprilie 2009, 14:11)

    CIOMBE [anonim]

    In tara unde exista impozitul unic de 16 %!?!?!?! premiul de la loterie se impoziteaza cu 25%! Deci ramane un premiu de 6,6 mil EUR.
    Nu sunt sigur daca suma oferita ca premiu nu a fost deja impozitata la baza!!!!
  • +1 (3 voturi)    
    JUCATI RESPONSABIL (Duminică, 26 aprilie 2009, 14:27)

    lele [anonim]

    Cred ca articolele astea sunt platite de loteria nationala ca sa joace lumea cat mai mult.

    Si mai cred ca neglijati niste aspecte foarte importante intr-o tara saraca - dati si niste reguli simple pentru jucatori.

    De exemplu de ce nu spuneti ca lumea
    SA JOACE LA LOTO IN MOD RESPONSABIL.
    SA NU JOACE PESTE SITUATIA LOR FINANCIARA
    SA NU JOACE BANII DE MANCARE ca poti castiga, dar cel mai probabil pierzi si atunci ce faci daca ai pierdut si ultimii bani?
  • 0 (2 voturi)    
    tzea... (Duminică, 26 aprilie 2009, 20:26)

    me [anonim]

    Tzeapaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!
  • +2 (2 voturi)    
    Asta-i impozit pe prostie (Duminică, 26 aprilie 2009, 21:24)

    ionica [anonim]

    De sumele jucate, ziceam
  • +3 (3 voturi)    
    Loteria greceasca (Duminică, 26 aprilie 2009, 21:46)

    core [utilizator]

    Romania trezeste-te !! Ne fura loteria pe fata cu acelasi aparat cu care au fost prinsi cei din Grecia. Nu mai aruncati banii aiurea ca oricum nu se mai construies ANL-uri si daca se construiesc tot nepotii o sa stea in ele.
  • 0 (0 voturi)    
    dilema (Duminică, 26 aprilie 2009, 22:06)

    tudor [anonim]

    Am si eu o intrebare/dilema. Daca sansa de a nimeri toate cele 6 numere este de 1 la 13 milioane as fi fooooarte curios sa stiu cate bilete identice au fost la aceasta extragere. Cate "dubluri de bilete" sunt. Si intrebarea pentru matematicieni: care este sansa ca 2-3-...n jucatori sa aiba exact aceleasi 6 numere la o extragere?
    • 0 (0 voturi)    
      sansa evenimente simultane (Luni, 27 aprilie 2009, 11:31)

      rctim [anonim] i-a raspuns lui tudor

      Probabilitatea sa se intample simultan doua evenimente A si B, este produsul probabilitatilor individuale (aproximativ in acest caz). Deci, 1/13 mil.*1/13 mil. deci 1 la 169 milioane! Dar care e ideea acestui calcul?
  • 0 (0 voturi)    
    uitati-va in alte tari (Duminică, 26 aprilie 2009, 22:33)

    Amoredivino [utilizator]

    cum se joaca. proportia cistigurilor este alta. se poate cistiga f-f-multi bani si cu 5 sau 4 cifre. In romania ca sa fure cit mai mult, da la toti praf in ochi si gashka de capuse sug comisioanele saptaminale!
  • 0 (0 voturi)    
    interesant (Duminică, 26 aprilie 2009, 22:48)

    iou [anonim]

    E foarte interesant cat de mediatizata este loteira romana peste tot! Dar n-ar zice odata ca poti deveni dependent, si sa aiba un program de ajutorare a celor dependenti! Ei stiu f bine ca este un fel de "fata morgana" a saracului, si-si fac treaba foarte bine! Si slava domnului, saraci sunt in Romania cu carul! Ar trebui odata si odata demascata acea urna electronica, dar e mult prea individualist romanul ca sa se organizeze pt. asa ceva...
  • 0 (0 voturi)    
    loto (Duminică, 26 aprilie 2009, 23:10)

    jiji [anonim]

    nu ii mai satura de bani
    sa ne fure cat mai mult
  • 0 (0 voturi)    
    WOW! (Duminică, 26 aprilie 2009, 23:45)

    Garett [utilizator]

    Inca mai exista oameni care mai joaca la Loteria Romana???? Inca mai cred ca au sanse sa castige??? Weird, cred ca sunt mai multe sanse sa gasesti apa in stare lichida pe Marte decat sa castigi la Loto in Ro!
  • -1 (1 vot)    
    furt pe fata (Luni, 27 aprilie 2009, 0:32)

    dan [anonim]

    oare cand au de gand sa faca tragerea imediat dupa inchiderea caselor si nu la 5 ore dupa (ca sa nu mai aibe timp sa vada ce variante nu s-au jucat si sa aranjeze bilele pt o varianta sau alta, in functie de necesitati)? la cat profit are, oare nu e in stare sa investeasca intr-o retea de date capabila sa faca acest lucru?
    • 0 (0 voturi)    
      de acord (Luni, 27 aprilie 2009, 0:50)

      gigicu [anonim] i-a raspuns lui dan

      S-ar face o retea de genul care zici atunci cand din 2mil de jucatori macar 2% ar face cu adevarat scandal ca se simt inselati.
      Pana atunci batem tastele de pomana!
  • +1 (1 vot)    
    LOTO (Luni, 27 aprilie 2009, 0:50)

    Nicolae Gica [anonim]

    3 lucruri nu le respecta Loteria Romana 1.Tragerea nu se face cu spectatori 2.Tragerea nu se face imediat,adica la orele 14,00 3.Bilele nu sunt verificate si nu se stie daca Tragerea este in direct.............Premiile pentru locurile(categoriile) II si III cand nu exista castigator la categoria I sunt foarte mici(nu se raporteaza)
  • -1 (1 vot)    
    e pe fata (Luni, 27 aprilie 2009, 2:31)

    faranoroc [anonim]

    Loteria este un aparat al statului, care prin manipulare iti creaza iluzia unui joc de hazard. Acel aparat prin care se fac extragerile si in baza caruia se "dau" milioane de euro nu e nici macar metrologic atestat. Eu vreau sa vad o extragere ca pe vremea lui Ceasca. O tanti care invarte o sfera si din care extrage cu manuta ei cate o cifra. Nu o tampenie de masinarie controlata prin computer. Nu am jucat niciodata la loterie. Stiu cu se se manaca. O numesc impozit pe prostie.
  • -1 (1 vot)    
    prosteala pe fata (Luni, 27 aprilie 2009, 10:51)

    bloju nicolae [anonim]

    Cand o sa inteleaga cotizantul roman ca Loteria Nationala isi bate joc de el
    Am avut prieteni care cotizau la greu si faceau calcule zi si noapte ca niste disperati pana cand le-a venit mintea la cap si s-au lasat de sportul acesta
    Daca poporul si-ar da seama si nu ar mai cotiza Loteria Romana ar da faliment si statul nu ar mai face ce vrea muschii lui cu banii de la fraieri
    Asa ca sfatul meu nu mai cotizati cu speranta ca veti obtine un castig , totul este o mare amageala
    Exista si alte cai de obtinut bani onest