UPDATE Aglomeratie pe sosele. Turistii incep sa se intoarca din mini-vacanta de Pasti

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 20 aprilie 2009, 15:10 Actualitate | Esenţial


Politistii se asteapta ca ziua de luni sa aduca aglomeratie pe unele artere principale din tara, odata cu intoarcerea unora dintre turisti din mini-vacanta de Pasti. Centrul Infotrafic informeaza ca la aceasta ora, traficul este ingreunat pe DN 6 Bucuresti – Alexandria, pe sensul catre Capitala, unde coloana de autovehicule masoara peste 10 kilometri in zona localitatilor Ghimpati si Mihailesti. Si pe DN 1, in judetul Brasov, se circula din ce in ce mai greu, Politia deviind traficul pe DN 1A.

Si pe DN 1, in judetul Brasov, se circula din ce in ce mai greu, Politia deviind traficul pe DN 1A Brasov - Sacele - Cheia - Valenii de Munte - Ploiesti. In zona localitatilor Busteni si Azuga se circula in coloana.

Mai multi politisti rutieri sunt prezenti in zona si actioneaza pentru fluidizarea traficului.

75.000 de autovehicule sunt asteptate, in aceasta dupa-amiaza, la intratile in Capitala, potrivit estimarilor Politiei Rutiere, anunta Antena 3. Politia Rutiera se asteapta ca in urmatoarele ore, traficul sa fie ingreunat si pe alte artere importante, in special DN 1, pe sensul de venire dinspre Valea Prahovei spre Bucuresti, si pe autostrada A2, dinspre litoral spre Capitala.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1534 vizualizari

  • -5 (11 voturi)    
    asta e (Luni, 20 aprilie 2009, 16:12)

    caltalin [anonim]

    basescu s-a ocupat de drumuri acum 10 ani si acum asta e. acum se ocupa de romania si peste 10 ani sa zicem mersi daca mai avem tzara.
  • -2 (6 voturi)    
    dar aia 10.000? (Luni, 20 aprilie 2009, 17:29)

    mihai [anonim]

    oficial plus cateva mii clandestini de pe litoral ? aia ce fac ? vin cu vaporul ? ca soselele sunt goale dinspre Constanta . unde sunt mai cap de gaina aia de la turism turistii aia multi de pe litoral ? cine achita nota de plata pt circul din Mamaia?
    • +3 (5 voturi)    
      compari... (Luni, 20 aprilie 2009, 19:00)

      me [anonim] i-a raspuns lui mihai

      mere cu pere... e normal sa fie soselele (A2, E60 si DN3+DN3B) goale pentru ca nu a inceput inca sezonul estival (indiferent de ce zice x sau y) ... cand s-or duce 250.000 de oameni spre litoral atunci se va schimba daravela...
  • +1 (1 vot)    
    Zero Brain (Luni, 20 aprilie 2009, 19:25)

    Mircea Azarzavaritei [anonim]

    Mai, mai, ce articol fierbinte! O fi fost scos din putul gandirii ca nu mai aveati ce sa scrieti pe aici. Normal ca va fi inghesuiala pe drumuri, la cate poteci cu nume de DN exista pe la noi....
    Vedeti, faceti copy-paste la text si pentru mini-vacanta de 1 mai.
  • 0 (2 voturi)    
    Normal (Luni, 20 aprilie 2009, 19:43)

    Bebe [anonim]

    asa meritam, in loc sa facem autostrazi pe culoarul 4, facem autostrada in Transilvania, pe care o sa se plimbe trei masini in weekend, la gratare.
  • +1 (1 vot)    
    si a1... (Luni, 20 aprilie 2009, 19:52)

    happyfeet [anonim]

    Si nu ati mers pe A1 ... pe langa bara la bara de la km 35 pana la km 16 din caUZA celor 4 accidente din coloana (cate 6 avariate) ... am vazut o gramada de inconstienti care ies din coloana la viteze ametitoare pentru a o lua pe banda de urgenta...nu stiu cum pot unii sa aiba permise dar e clar ca suntem in tara lui papura voda...
  • -2 (4 voturi)    
    NU NE ITNERESEAZA (Luni, 20 aprilie 2009, 20:22)

    nimeni [anonim]

    Nu ne tare pasa ce se intampla in sud. Exista si stiri mai itneresante decat saracii Bucuresteni prinsi 3 minute in trafic.
  • +2 (2 voturi)    
    pt nimeni si altii ca el (Luni, 20 aprilie 2009, 22:56)

    gabriel4west [utilizator]

    Cum ar putea oare romanii sa ridice fruntea sus in lume, cand ei nu se suporat intre ei, ardeleanul il dispretuieste pe bucuresteanul regatzean, bucuresteanul stramba din nas la moldovean, moldoveanul se crede buricul si inima Romaniei, si putem continua asa pana maine....... ce oare ar putea sa-i uneasca pe romani intr-o singura simtire ? Atata timp cat ei intre ei se injura, nu prea vad cum sa se arate in lume ca o tara demna de stima si lauda.........???????????!!!!!!!!!!!!!!!!
  • +1 (1 vot)    
    .... (Luni, 20 aprilie 2009, 23:54)

    Nautilus [anonim]

    Azi la ora 18:30 pe DN1 nu era nici dracul. Probabil e vorba de turisti imaginari, sau de prietenii imaginari ai lui Mircea Badea, cu care el vorbeste in fiecare emisiune :)

    ~Nautilus