Marele premiu la Loto 6/49 se reporteaza din nou

de A. Neagu, D.G.     HotNews.ro
Duminică, 19 aprilie 2009, 21:40 Actualitate | Esenţial


Premiu de peste 11 milioane de euro
Foto: AGERPRES
Marele premiu la Loto 6/49 se reporteaza din nou. Niciun jucator nu a reusit sa ghiceasca toate cele 6 numere norocoase extrase duminica seara: 38, 28, 1, 2, 36, 42, anunta Realitatea Tv. 8,8 milioane de euro a fost valoarea marelui premiu pus in joc la Loto 6/49 in duminica de Pasti.

Pentru aceasta perioada se organizeaza si Tombola Sarbatorilor de Paste, pentru care se pun in joc 100 de premii a cate 2.500 lei fiecare. La aceasta tombola pot participa toate persoanele care depun cel putin un bilet Loto 6/49 necastigator, jucat si validat la Tragerea Speciala Loto 6/49 a Sarbatorilor de Paste.

Desemnarea castigatorilor la Tombola Sarbatorilor de Pasti se va face in urma unei extrageri care va avea loc in data de 30 aprilie 2009.

Marele premiu la Loto 6/49 nu a mai fost castigat din data de 14 decembrie 2008, cand valoarea acestuia a fost de 290.000 de euro.

Cel mai mare premiu din istoria acestui joc s-a castigat in 27 ianuarie 2008 si a fost in valoare de 12,45 milioane de euro.  


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















9816 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    loto? (Duminică, 19 aprilie 2009, 17:55)

    Dragos [anonim]

    o sa se cistige atunci cind au adus suficienti bani la buget.
  • 0 (0 voturi)    
    loto (Duminică, 19 aprilie 2009, 20:49)

    mandel [anonim]

    cu trei numerela 6din 49 se cistiga
  • +3 (3 voturi)    
    loto 6/49 (Duminică, 19 aprilie 2009, 22:16)

    Bogdan [anonim]

    da .. sigur sunt masluite extragerile cu urna electronica
    nu se va castiga prea curand
  • +1 (1 vot)    
    Care-va-sa-zica (Luni, 20 aprilie 2009, 0:52)

    dragon [utilizator]

    De ce nu se joaca la ruleta mecanica? E prea imprevizibila care-va-sa-zica asa?
  • -2 (2 voturi)    
    :) (Luni, 20 aprilie 2009, 11:14)

    numai 6 norocoase [anonim]

    tineti-va bine ! ! !
  • +2 (4 voturi)    
    ... (Luni, 20 aprilie 2009, 11:27)

    andrei [anonim]

    daca se castiga astazi sigur sunt trucate aceste jocuri de noroc
    • +2 (4 voturi)    
      loto 6/49 (Duminică, 19 aprilie 2009, 18:03)

      blackarrow [anonim] i-a raspuns lui andrei

      Nu... ar fi coincidenta-daca nu e trucat,caci daca e trucat, se va lua potul cind le vine lor la socoteala. Poate fi ceva subtil, dar nu stie nimeni , doar ne dam cu presupusul, noi romanii suferim de scenarita, a avut cine sa ne dea motive.
  • +1 (1 vot)    
    castigi ceva la 3-4 numere? (Luni, 20 aprilie 2009, 11:57)

    koko [anonim]

    ok
  • 0 (0 voturi)    
    Criza si la loto!!! (Luni, 20 aprilie 2009, 22:48)

    Teapa! [anonim]

    In perioada de criza si nevoile sunt mai mari la loto.....Asa ca jucati "FNI vegheaza". Fraierii si focul nu mor niciodata :)
  • 0 (0 voturi)    
    nrok...succes.. (Sâmbătă, 2 mai 2009, 14:51)

    yanis... [anonim]

    loteria nu este o societate de a ajutora saraci,,loteria este o societate de a extrage surplusul de bani de la oameni!!=))
  • 0 (0 voturi)    
    numerele de azi (Duminică, 3 mai 2009, 9:39)

    mihai [anonim]

    Astazi 03.05.09 numerele castigatoare vor fi: 3,9,20,38,44,45.