VIDEO Gigi Becali explica instantei ce e pericolul public: Depinde de comportamentul "persoanei incetate", de corectitudinea si de virtutile acesteia 

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 16 aprilie 2009, 14:31 Actualitate | Esenţial


Gigi Becali a fost adus joi la Judecatoria Sectorului 1 unde s-a judecat cererea sa de eliberare si unde acesta a explicat instantei ce inseamna pericol pentru ordinea publica in acceptiunea sa, spunand ca acesta depinde de comportamentul "unei persoane incetate" si insiruind acte de "iubire milostiva" pe care el le-a facut, relateaza Mediafax.

Gigi Becali a tinut sa precizeze in fata judecatorului, in legatura cu pericolul pentru ordinea publica retinut in motivarea deciziei de arestare, ca a constatat din presa ca un anume Iancu care a sechestrat "cu lant si lacat la gat" persoane ca pe niste animale, este judecat in libertate, la fel ca si in cazul unei taximetriste violate.

Becali a spus ca, in cazul acestora, nu s-a retinut pericolul pentru ordinea publica a agresorilor, in schimb, in cazul sau, instanta a apreciat ca exista. "Ceea ce cred eu ca este pericol public depinde de comportamentul persoanei incetate, de perceptia cetatenilor, cel mai mult de corectitudine si de virtutile unei persoane", a afirmat Becali, spunand ca el este un om "iubitor si milostiv".

Gigi Becali a vorbit de faptul ca, de la varsta de 20 de ani, face fapte bune, ca din 1990 a botezat sute de copii orfani, ca a facut un cimitir privat si ca finanteaza inmormantarea mortilor abandonati in spitale, ca a construit o biserica in Basarabia, ajutand cu bani vaduvele celor cazuti in razboiul de independenta si ca a donat 300.000 de dolari bisericii din Washington.

Becali a mai aratat, indignat, ca mai bune sunt conditiile dintr-un penitenciar decat cele din arestul unde el este tinut, precizand ca celula in care a fost pus are "sase metri pe cinci".






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3455 vizualizari

  • +8 (10 voturi)    
    Vadim: Becali e nevinovat, nu stie ce spune ! (Joi, 16 aprilie 2009, 14:57)

    Maimutza curentata [anonim]

    Locul tuturor acestor psihopati semi-analfabeti, care au talharit si distrus prin fotbalul romanesc, e la puscarie.
    • +2 (2 voturi)    
      Penibil (Joi, 16 aprilie 2009, 21:34)

      unu' plictisit [anonim] i-a raspuns lui Maimutza curentata

      Deja e penibil ce se intampla:
      - unde in tara asta ati mai vazut / auzit de atatea judecari de recursuri intr-o perioada de timp asa de scurta?
      - deja gigi o da in declaratii de cocalar. Eu ma gandesc asa: daca tot ai bani, ai timp liber cat vrei tu, ca doar nu trebuie sa muncesti pt. banii care ii ai, mai bine 2 ore pe zi te duci si faci cursuri de, hai sa-i zic, CUM SA DEVII OM si mai ales OM RESPECTAT cum te pretinzi a fi... apoi cum sa te comporti ca om de afaceri cum te dai, cum sa vb corect gramatical si coerent daca tot iti place sa apari la TV-u dimineata, la amiaza si seara, cum sa dansezi daca tot iti place sa te duci la petreceri... etc.
      Dar se pare ca marimea averii e invers proportionala cu inteligenta ( cateodata, nu mereu).
      Eu unul, nu o sa mai citesc deloc stiri legate de personaju' asta.
      Sanatate!

      P.S.: Cat despre celula in care a fost pus, ca are "sase metri pe cinci" ... aia e o camera mare, foarte mare pt. o celula. Poate vroia sa zica ca e mica pt ca o imparte cu alti puscariasi... ceea ce-mi vine greu sa cred! In rest doar fite si milogeli.

      Pana la urma, e adevarat ce zicea cineva odata:
      " Ca sa fi respectat de restul, trebuie intai sa fi OM, nu om bogat. "
  • +10 (12 voturi)    
    Milogeala Razboinicului luminii! (Joi, 16 aprilie 2009, 15:14)

    Pink Panther [anonim]

    Si faptele "rele" nu le-a enumerat?
    Daca tot se crede la Biserica?
    • -3 (7 voturi)    
      Alaturi (Joi, 16 aprilie 2009, 15:49)

      X [anonim] i-a raspuns lui Pink Panther

      Jigi, te iubim si te sustinem! Tu esti razboinicul luminii!

      Suntem alaturi de tine pana la moarte!
      • 0 (0 voturi)    
        atunci du-te dupa el, la puscarie (Vineri, 17 aprilie 2009, 9:38)

        ion [anonim] i-a raspuns lui X

        ...poate-ti vine mintea la cap
  • +3 (3 voturi)    
    Becalii, niste dobitoci sinistri (Joi, 16 aprilie 2009, 15:29)

    cristian [anonim]

    locul acestui humanoid realmente imbecil este in mijlocul oricarei suprafete ingradite, fara posibilitate de "contaminare" a spatiului exterior, fie ca vorbim de puscarie, spital de nebuni, gradina zoologica sau cimitir. pur si simplu, din orice perspectiva ai privi comportamentul tumei Becali, biologica, etologica, evolutionista, juridica, aceste dejectii ale rasei umane trebuie izolate pentru igienizarea societatii. rasul pe care il starneau acesti maimutoi debili s-a transformat in rictus, nu mai e nimic de glumit cand vine vorba de ei.
  • -6 (8 voturi)    
    Nu Becali este banditul Ropmaniei! (Joi, 16 aprilie 2009, 15:30)

    Vasile [anonim]

    Nu Becali este banditul Romaniei!
    • +4 (4 voturi)    
      E unul dintre ei (Joi, 16 aprilie 2009, 17:22)

      gaspy [utilizator] i-a raspuns lui Vasile

      E Becali vinovat de tot ce e rau in tara asta? NU.
      E el unul dintre vinovatii de seama? DA.

      Becali, Patriciu, Nastase, Vantu si atatia de care opinia publica a si uitat, toti au partea lor de vina.

      Fiecare a furat, a facut afaceri din care statul a avut de pierdut -- in ultima instanta ne-a furat pe noi.
  • -7 (7 voturi)    
    Free Gigi (Joi, 16 aprilie 2009, 15:33)

    teodor [anonim]

    Eu sunt de parere ca avem nevoie de cineva care sa bage frica in romanii hoti. Mie mi s-a furat bicicleta ieri seara din scara blocului si daca l-as prinde pe hot nu as avea o problema sa-i tai doua degete de la mana ca sa tina minte si data viitoare cand mai pofteste la ce nu-i al lui. Becalii nu este un model, dar multe din valorile pe care el si le insuseste fara sa le inteleaga poate eu le impartasesc. Consider ca in Romania hotii ar trebuii ologiti si mutilati pentru ca altfel animalul mirotic nu intelege. Fotbalul este o industrie si trebuie inteleasa ca atare! Asa ca, doresc sa lansez ideea unei campanii FREE GIGI, care nu se refera doar la omul in sine ci la situatia tarii. Hoti in libertate si oameni care au vrut sa-si faca dreptate in inchisoare. Astept comentarii.
    • +3 (3 voturi)    
      sa lasam atunci mafiotii liberi (Joi, 16 aprilie 2009, 16:42)

      viktor [anonim] i-a raspuns lui teodor

      Cunosc cazul unui baiat orfan care pe la 18 ani, aruncat din orfelinat fara pregatire sau sprijin, a furat UN BORCAN CU ZACUSCA, de foame. Si a primit 8 ANI de puscarie. La Rahova. E caz adevarat. E corecta decizia? Nu ar trebui sa existe proportionalitate?
      Ok, urasc hotii, etc.
      1) a trai intr-o lume civilizata inseamna sa lasam liberi mafioti si mai mai decat simpli hoti de rand?
      2) nu i se pare nimanui ca cine poate afla in cateva minute cine a furat o masina in bucuresti si ca mai apoi sa ordone o urmarire mafiota cu impuscaturi e de fap tot mafiot?!
      3) dumneata poti face ce a facut becali? sau patronul dumitale te mai trimite cu BMW-ul in urmariri prin oras?
      4)sunt de acord ca sunt mafioti si mai mari in romania decat becali. Asta inseamna sa-i eliberam pe toti care nu sunt asa mari?
      Adicatelea, sa stabilim cine e cel mai mare mafiot, si doar ala sa fie arestat, nu? Ceilalti, liberi!
      5) dar de alte afaceri ale lui, ati auzit? De "schimbul" facut cu Mapn-ul stiti?
      6) Cu campania asta doriti sa eliberati toti mafiotii care se omoara intre ei pe strazi? Pai sa dam o lege, ca daca mafiotii vor sa se rafuiasca cu urmariri si impuscaturi, sa fie lasati in pace saracutii de ei.
      Uneori nu-mi vine sa cred ce comentarii citesc. Oare jumate din amaratii din tara asta cred ca legea mafiei e corecta si trebuie adoptata?
      Ce a facut becali e CORECT DIN PUNCT DE VEDERE AL MAFIEI, nu al omui normal. Oare chiar nu intelegeti ca nicaieri in lumea civilizata oamenii de afaceri nu-si pun angajatii sa urmareasca oameni cu masina si sa-i impuste? Pardon, unii mai fac asta, dar se numesc de obicei altfel
    • +3 (3 voturi)    
      mai teodor (Joi, 16 aprilie 2009, 17:19)

      cosmin [anonim] i-a raspuns lui teodor

      hai sa-ti explic unde gresesti: tu spui "daca l-as prinde pe hot nu as avea o problema sa-i tai doua degete de la mana ca sa tina minte si data viitoare cand mai pofteste la ce nu-i al lui". Pai atunci, mai teodor, data viitoare cand traversezi strada pe unde nu-i trecere de pietoni, ce-ai zice sa vina unu cu tot atata minte cat tine si sa te izbeasca cu masina in plin, sa te-nveti si tu minte, data viitoare sa nu-i mai uzezi lui franele fara motiv ?!
      • 0 (0 voturi)    
        hmm (Joi, 16 aprilie 2009, 18:14)

        teodor [anonim] i-a raspuns lui cosmin

        Ok, vorbim despre doua lucruri diferite. In primul rand eu trec pe trecerea de pietoni acolo unde exista si fac asta pentru ca sunt constient da daca unu individ da peste mine nu are nici o vina ca eu nu am fost in stare sa am grija de mine. In al doilea rand sunt sofer si atunci cand un om trece aiurea strada normal ca franez si incerc sa evit accidentarea lui, lucru absolut normal pentru orice om. Dar in momentul in care cineva imi fura bunul meu in conditiile in care eu nu am avut nimic cu persoana respectiva, sa fi sigur ca daca il prin ii tai degetele! Cred ca am fost prost inteles de catre tine si viktor, eu nu sunt pentru iertarea pacatelor lui becalii ci sunt consternat de modul in care justitia din tara noastra alege sa bage in puscarie pagubitul si hotul ramane in libertate. Iovan la impuscat pe hot in cap, si acum 2 luni am zburat cu avionul pilotat de el. Hotul cand se decide sa fure isi asuma un anumit risc, iar eu as vrea ca justitia sa nu incurajeze hotia ci sa creasca riscurile pentru hoti!
  • +5 (5 voturi)    
    deja e scarbos... (Joi, 16 aprilie 2009, 15:51)

    liviu_ [utilizator]

    de judeca nustiu cate recursuri...

    incepe becali sa se compare cu isus,
    sa dea lecti de drept judecatorilor etc...
    fratilor e justitie sau circ?!?!?!

    cum e posibil ca un asemenea specimen sa zica ce vrea de justitie...

    intr-o tara civilizata numai pentru declaratiile lui facea vreo 5 ani de puscarie...

    inca odata sper sa nu il elibreze nimeni (pentru vreo 5 ani de zile) si pe multi altii din fotbal si nu numai!
  • +4 (4 voturi)    
    PS (Joi, 16 aprilie 2009, 15:52)

    liviu_ [utilizator]

    conteaza ca facea "fapte bune" la 20 de ani???

    deci eu daca omor 5 oameni si apoi imi donez averea mea (care sa zicem ca e de 5 miliarde) mi se iarta pacatele? normal ca NU...

    nu mai suport acest circ... sper sal condamne mai repede la cativa ani de puscarie si sa arunce cheia ca nu mai vrea sa aud de acest analfabet, pretins credincio si hot ordinar (care se crede mare filantrop)...
  • +3 (3 voturi)    
    voi nu va distrati? (Joi, 16 aprilie 2009, 15:55)

    liviol [anonim]

    Eu ma prapadesc de ras!
    Si-a dat seama oierul ca e groasa si akum se milogeste!
    Cum zicea el, remember: "Pai gata mah baiatule...ti s-a infundat Pac Pac"Pedeapsa e clara pentru infractiunea savarsita de tine asa ca fi fara grija, ajungi si la penitenciar!
  • -4 (6 voturi)    
    faptele? (Joi, 16 aprilie 2009, 16:13)

    Cosmin [anonim]

    Eu cred ca ce face el este sa arate cu degetul in mod indirect asupra justitiei in general. Asupra faptului ca desi exista cazuri mult mai grave de violenta acele persoane nu sunt judecate in stare de arest.
    Acum pe bune, si nu o spun pt ca mi-ar place macar putin personajul Becali, de ce nu se ancheteaza capi ai lumii interlope si altii de teapa lor care asta fac ca si mod de viata?
    L-au gasit pe el tap ispasitor si acum incearca sa faca un exemplu din astfel de actiuni mafiote. . .de parca mafiotii ar da 2 bani pe justitie sau institutii.
  • +5 (5 voturi)    
    eliberati-l imediat, sa nu ramanem fara circ (Joi, 16 aprilie 2009, 16:15)

    viktor [anonim]

    Si eu am vrut sa donez 1 milion de euro vaduvelor celor cazuti in razboiul de independenta, dar din pacate nu am mai gasit nici una vie. Cum o fi reusit nea Gigi? Si ce aveti dom'le cu omul, ce, daca ordona urmariri mafiote cu impuscaturi si persoane "incetate" bagate in portbagaj, ce, inseamna ca e vinovat? Ce, e pericol public asta? Ca si io, daca mi se fura vreo gaina, ordon imediat la baietii mei sa fugareasca hotii cu BMW-ul prin sat.
    Lasand gluma la o parte, am o intrebare pentru sustinatorii lui Becali. Voi sunteti mai saracuti cu duhul sau chiar nu vi se pare ca ce s-a intamplat pare desprins din filmele cu mafia? Sau sunteti de fapt vreo 5 amarati platiti sa posteze pe forumuri? Chiar nu va inteleg, pe bune. Chiar nu intelegeti ca cine poate afla in jumate de ora in bucuresti cine a furat o masina nu poiate fi decat un mafiot bine conectat la lumea interlopa?
    • -3 (5 voturi)    
      ok, ai dreptate (Joi, 16 aprilie 2009, 16:39)

      teodor [anonim] i-a raspuns lui viktor

      Ce a a facut Gigi nu este un lucru de laudat. Dar modul in care se face "justitie" este de-a dreptul hilar la noi in tara. Cat tupeu pot sa aiba hotii din ziua de azi daca au ajuns sa fure masina unui nebun?! La ce se asteptau? Daca eram eu in locul lui Becalii nu mai apucau sa ajunga la Politie sa faca plangere -> HOTII... ca au fost lipsiti de libertate!!! Din acest motiv sustin miscarea FREE GIGI !! Instaurarea pedepsei capitele pentru omor deosebit de grav, inchisoare pe viata si castrare pentru violatori, si mutilare prin amputare de membre pentru hoti!!!
      • +2 (2 voturi)    
        raspuns (Joi, 16 aprilie 2009, 17:04)

        viktor [anonim] i-a raspuns lui teodor

        Da, e hilar adeseori cum se face dreptate in romania. Cum sunt lasati toti nenorocitii liberi. Dar tocmai de aceea trebuie sa existe toleranta zero fata de hoti. Cum putem spera sa traim intr-o tara normala daca tot noi cerem sa eliberam mafiotii?
        Fiecare infractiune trebuie pedepsita, indiferent cine o face. De ce sa fie eliberat becali? DE CE? Sunt nenumarati amarati care zac in puscarii pentru nimic, ca au furat un pui din alimentara sa-l le dea copiilor de mancare. Si Becali liber? De ce?
        Sunt de acord ca sunt multi numai buni de infundat puscaria pentru ce au facut, insa vi se pare o solutie sa nu mai arestam pe nimeni?
        Eu asta nu inteleg, cum puteti cere pedepse drastice, dar pe becali il vreti liber.
        Si am o intrebare, daca de pilda locotenentii lui becali intelegeau prost numele la telefon, sau cel care i-a informat auzise prost, si il dadeau pe al dumneavoastra? Erati urmarit cu bmw? Erati! Erati impuscat, batut si dus la Gigi? Erati! V-ar fi consolat cu ceva ca va dadeau apoi drumul? Sigur, e un caz ipotetic, dar daca s-ar fi intamplat asa mai credeati ca Gigi trebuie eliberat?
        De ce credeti ca are dreptul un analfabet sa judece oameni??????
        • +1 (3 voturi)    
          gigi nu are dreptul sa judece oamenii (Joi, 16 aprilie 2009, 17:54)

          teodor [anonim] i-a raspuns lui viktor

          Sunt deacord cu tine, Gigi trebuie sa stea la inchisoare pentru ce a facut, dar la fel trebuie sa stea si hotii in aceasi celula cu el si nu in libertate!
          P.S. eu tot ii prind pe aia care mi-au furat bicicleta si le tai degetele!
  • -2 (2 voturi)    
    incetate? (Joi, 16 aprilie 2009, 16:29)

    luk [anonim]

    Ca sa zic asa, mi se brehane de ce zice Jiji, dar daca voi intelegeti 'incetate' in loc de 'in cetate', adica 'in societate', sunteti mai prosti ca el.
    • +2 (2 voturi)    
      :))))))) (Joi, 16 aprilie 2009, 17:22)

      cosmin [anonim] i-a raspuns lui luk

      tu esti pe aceasi minte cu jiji.
      bou' ala vroia sa scpuna "cercetate" da nu i-a iesit, si tu esti desteptul care sare-n lac dupa piatra aruncata de nebun :D
      • +1 (1 vot)    
        esti penibil (Joi, 16 aprilie 2009, 17:46)

        luk [anonim] i-a raspuns lui cosmin

        uite aici se explica pe intelesul tau

        http://www.mediafax.ro/social/becali-pericolul-public-depinde-de-comportamentul-persoanei-in-cetate.html?1688;4218812

        e clar ca sunt cuvinte plantate in gura lui de avocati, dar tu tot penibil ramai.
  • -1 (1 vot)    
    RUSINE pentru justitia de la sectorul 1! (Joi, 16 aprilie 2009, 17:12)

    VIon [anonim]

    RUSINE pentru justitia de la sectorul 1!
    Cum putea GIGI sa creada ca cei care au planificat totul si sunt mana in mana cu clanul Geamanu si l-au respins de N-ori vor aproba?
    Trebuie dati in judecata mafiotii de magistrati de la sectorul 1 si mai ales netrebnica judecatoare care a instrumentat totul, ea este acuzata ca isi maltrateaza propriul copil.
    Aceasta individa il condamna pe Becali si se erijeaza in stalp al moralitatii.. In ce tara oribila traim!
    Rusine Basescu..nu ne pacalesti cu minciunile tale ca nu esti implicat.

    Jos dictatorul!
    • +1 (1 vot)    
      amice, cu tot respectul, (Joi, 16 aprilie 2009, 21:04)

      themis [anonim] i-a raspuns lui VIon

      dar esti dus cu pluta, Ce vina au magistratii ca ciobanul in marea lui infumurare si prostie (caci prostul nu e prost destul, daca nu e si fudul) a furnizat singur probe "beton" in sensul ca a comis o fapta penala deosebit de grava, mai precis lipsire de libertate in mod ilegal, adica o infractiune contra libertatii persoanei? Chiar daca in spatele acestei povesti ar fi Basescu (ceea ce nu cred), crescatorul de oi tot trebuie sa stea la puscarie.
      De altfel, cu avocatii pe care ii are, unul mai nepriceput ca altul, are toate sansele sa stea mult si bine la racoare, ceea ce ii si doresc.
      • 0 (0 voturi)    
        cum spune imnu "desteapta-te romane" nu mai dormi (Vineri, 17 aprilie 2009, 20:09)

        nicolae [anonim] i-a raspuns lui themis

        de cite ori ai intrat intr-o sala de judecata sa vezi cum sint tratati oamenii si cum se stie verdictu dinainte sa inceapa procesul?. voi astia care ginditi asa va meritati mizeria de viata in care traiti acolo in romania.
        nu uitati ca: societatea este creata de invidivizii din ea, iar in cazul vostru, a romaniei.. mizeria, hotia si nedreptatea este creata tot de catre voi, romanilor

        unu ca becali, care sa aiba curajul tine minte!!! curajul sa ii batjocoreasca pe securistii/comunisti care fura bucata cu bucata din romania se naste la multi ani. viata inseamna lupta prietene, lupti cu diferite arme sa cistigi.
        trimiteti-l la inchisoare orbilor! o sa ajungeti in 100 de ani sa va pierdeti limba, pamintu o sa-l vindeti sau o sa va convinga alte natii sa-l vindeti.
        becali vrea sa skimbe ceva in tara aia, cevaul ala nici macar nu il meritati, o sa muriti prostiti de comunitii care tot voi iati votat.
  • +2 (2 voturi)    
    sus dictatorul (Joi, 16 aprilie 2009, 18:06)

    kronk [anonim]

    Daca unuia ca jiji i se da drumul ,toti garoii din ferentari il i-au ca sfint.Ar trebui sa treaca putin pe la purgatoriu ca sa aflam ce jeguri a mai facut.Pina atunci garoii tuciurii sa suga shoshoiul.
    • +2 (2 voturi)    
      amice, esti tare, (Joi, 16 aprilie 2009, 21:05)

      ares [anonim] i-a raspuns lui kronk

      ai maxima dreptate, meriti tot respectul.
  • +1 (3 voturi)    
    Nu intelegeti (Joi, 16 aprilie 2009, 18:07)

    Ion Vasile [anonim]

    Nu intelegeti ca toata afacerea asta cu arestarea, este total la ordin politic si de aia nu a fost eliberat pana acum.
    Ca tot vorbim de justitie...violatori,criminiali, hoti pe bune nu au primit mandat de 29 de zile. De ce?
    Va bucurati ca niste neciopliti de raul unui narod dar nu va deranjeaza ca tot tamtamul asta in justitie este facut la ORDIN POLITIC.

    Asta e justitia in Romania, si pentru asta ar trebui sa huiduiti ce se intampla acum.
    Cand o sa aruncam toti magistratii astia manjiti la puscarie si avem o justitie curata, atunci da ... sa il aresteaza pe Becali si sa-l puna la puscarie, dar pe bune pentru ca asa este procedeul juridic, nu pentru ca ai suparat pe cineva care se crede si este cu mult deasupra legii.
  • 0 (2 voturi)    
    rusine, rusine, rusine (Joi, 16 aprilie 2009, 19:45)

    goe [anonim]

    Jiji a incalcat legea, fara indoiala, dar toata treaba duhneste a facatura. Cineva i-a facut-o. Nu cred ca se poate spune despre Jiji ca e pericol social, ca el personal nu a dat in cap la nimeni, iar ordine poate sa transmita si din arest. Si de ce nu se revolta nimeni ca hotii sunt in libertate??? Asta mie mi se pare incredibil. Hotii dau interviuri si pagubitul e arestat. Ma intreb daca notiunea de "hot" mai are vreo conotatie negativa sau a devenit o categorie profesionala care merita respectul societatii!
    Asistam la o lupta intre mafioti, in care justitia si presa sunt arme (unelte) folosite pentru vatamarea adversarului. Rusine presa, rusine justitie, rusine popor care nu te prinzi ca esti prostit pe fata.
  • +2 (2 voturi)    
    ce rusine? (Joi, 16 aprilie 2009, 20:48)

    kronk [anonim]

    Nu-i nici o rusine.El e (sau era) hotul cel mare.A furat destul si mai este si obraznic.Se crede si Isus imbecilul.O sa ne plictisim fara el .Din prostie a alunecat in cur pe banana pe care si-a pus-o singur.Asta merita.
  • +2 (2 voturi)    
    JUSTITIE (Joi, 16 aprilie 2009, 20:53)

    DlGoe [anonim]

    Trebuia sa se faca dreptate in tara asta odata !
    De acum inainte meciurile vor fi curate si stadioanele neintinate !
    In sfarsit s-a facut dreptate in tara ! Toti mafiotii sunt dupa gratii ! Urmeaza cei din Ruigby si Hokei pe gheatza .
  • +2 (2 voturi)    
    Nilogule! (Joi, 16 aprilie 2009, 21:25)

    Claude [anonim]

    Nu mai iei microfoanele din miinile ziaristilor? Nu mai pui DNA sa-ti suga puncte-puncte? Nu mai faci ziaristele proaste? Nu mai dai "bomboane" sa le suga Voiculescu? Aaa, pardon, aici ai zis-o bine :))))
    La mai multi ani, maimuta!
  • 0 (0 voturi)    
    egalitate (Vineri, 17 aprilie 2009, 11:23)

    Bogdan [anonim]

    Sunt de acord cu respectarea stricta a legii. Cat timp hotii si violatorii si criminalii vor fi judecati in stare de libertate, pe baza prezumptiei de nevinovatie probabil sau datorita faptului ca nu reprezinta "pericol public", eu simt ca libertatea a MURIT, ca justitia nu este oarba, ea vede exact acolo unde i se ARATA cu degetul si ca traim intr-o tara PENIBILA !
  • 0 (0 voturi)    
    mascarada (Vineri, 17 aprilie 2009, 13:56)

    florinache [anonim]

    aici justitia actioneaza aiurea, fara a avea legea in fata, asta a afirmat si avocatul lui Becali, in ce tara traim, de ce au sarit toti retardatii de pana a cum sa arunce cu pietre in Becali? inseamna ca el este un pericol pentru cineva, cineva care are un mare interes in acest an si Becali il strica daca vorbeste, oamenii obisnuiti tin cu Becali in ciuda latraturilor prostanilor de mai sus
  • 0 (0 voturi)    
    hotii (Vineri, 17 aprilie 2009, 17:38)

    zvezda [anonim]

    Toti cei care cred ca e normal ca pagubitul sa stea la inchisoare si hotii in libertate sunt si ei niste hoti.
    Mare grija cum pedepsiti hotii, ca au mai multe drepturi decat oamenii cinstiti. Eu am pedepsit hoti si o sa o fac de cate ori e nevoie si am ocazia. Dupa mine poate sa-i pedepseasca si legea. Pana acum de lege au scapat toti.