VIDEO: Sedinta de Guvern in care s-a hotarat introducerea vizelor pentru Romania

de Zonk     HotNews.ro
Miercuri, 8 aprilie 2009, 17:17 Actualitate | Esenţial


Acum cateva minute, a fost postata pe YouTube inregistrarea sedintei de Guvern in care ministrul de externe moldovean anunta introducerea vizelor pentru romani. Inregistrarea apartine, de asemenea, siteului jurnaltv.md.










Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2629 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    Mare e gradina domnului (Miercuri, 8 aprilie 2009, 17:32)

    Anonimus [anonim]

    Imbecilii nu realizeaza ca tot ce se intampla se datoreaza rupturii dintrea cea ce fac si cea ce simt acei oameni din strada .... tineti-o tot asa , Doamne ajuta !
  • +5 (5 voturi)    
    solutie tembela (Miercuri, 8 aprilie 2009, 17:39)

    turistul [anonim]

    s-au adunat in closetul ala 2x2 in cine stie ce subsol, ca sobolanii, si au luat o decizie halucinanta ! cum sa am eu nevoie de viza sa vad bucata de pamant care a apartinut stramosilor mei si pentru care neamul meu a varsat sange ???????
  • 0 (4 voturi)    
    Jos (Miercuri, 8 aprilie 2009, 17:44)

    vasile [anonim]

    Propun ca Guvernul Romaniei sa-i retraga cetatenia romana d-lui Andrei Stratan.

    Alde Stratan is unii dintre cei care sunt mereu "cu fundul in doua luntri" si sunt sigur ca, cel putin a incercat sa-si devina cetatean roman.

    Apropo tare mi-e frica ca alde Stratan si Lupu vor ieisi si vor spune ca ei nu au fost de acord cu Voronin si ce patrioti si romanai sunt ei, chair si in cazul unei Uniri!
    • +1 (1 vot)    
      Apropo de cetatenia!! (Miercuri, 8 aprilie 2009, 18:55)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui vasile

      Eu propun ca la toti deputatii si persoanele de conducere care sunt cu comunistii sa li se retraga, refuze cetatenia romina!!!
      sunteti de acord cu mine?
  • +2 (2 voturi)    
    Incepind cu 9 aprilie (Miercuri, 8 aprilie 2009, 17:45)

    gogu52 [utilizator]

    Am vazut ca s-a scris mai devreme ca s-a dat drumul la punctele vamale dar ca granicerii cer viza. In filmuletul de mai sus zice clar ca se introduc cu data de 9 aprilie.
  • +3 (3 voturi)    
    vorbesc in romana (Miercuri, 8 aprilie 2009, 17:46)

    un roman [anonim]

    Macar au bunul simt sa vorbeasca in romana ("moldoveneasca")
  • +2 (2 voturi)    
    Penibil (Miercuri, 8 aprilie 2009, 18:00)

    Liviu [anonim]

    E penibil ce se intampla acolo. De au iesit doar tinerii.....
  • +3 (3 voturi)    
    ce tristi sunt... (Miercuri, 8 aprilie 2009, 18:03)

    claonic [utilizator]

    cred ca si ei si-au dat seama ce halucinanti sunt.. se cunoaste ca stau cu frica in san..
    ce usor se ia o decizie ca asta..
    ar tb sa se insiste cu protestele.. mi se par terminati astia..
  • +2 (2 voturi)    
    se aproba (Miercuri, 8 aprilie 2009, 18:24)

    santa_dem [anonim]

    Pai normal ca se aproba, daca a zis Voronin cu cateva ore inainte ca se introduce regim de vize, astia cum erau sa voteze altfel?

    Sunt curios, maine daca sun la ambasada R Moldova din Bucuresti si ii intreb ce documente imi sunt necesare, o sa stie sa-mi spuna?

    Niste cretini fara creier!
  • 0 (0 voturi)    
    Astept reactia UE (Miercuri, 8 aprilie 2009, 20:25)

    Laur X [anonim]

    Sa vedem de care membru suntem ...de mina intai sau a treia
    • 0 (0 voturi)    
      FOARTE BINE (Joi, 9 aprilie 2009, 10:04)

      IOnescu Vasile [anonim] i-a raspuns lui Laur X

      Consider ca este un pas inainte. Acest lucru este de bun augur in contextul zicale "dragoste cu sila nu se face" sau mai bine "facerea de bine ... nu ramane nepedepsita". Este o reactie normala la tot ce s-a intamplat in ultimii ani in care, probabil fara voia lor, am incercat sa ii ajutam. Asa ne trebuie.