Presedintele rus, Dmitri Medvedev, cere rezolvarea pasnica a problemelor din Chisinau

de G.F.     HotNews.ro
Marţi, 7 aprilie 2009, 21:11 Actualitate | Esenţial


Presedintele rus, Dmitri Medvedev, a facut apel la o rezolvare pasnica a situatiei din Moldova intr-o convorbire telefonica purtata cu omologul sau moldovean, transmite Reuters, citind agentia rusa Interfax.

"Medvedev a cerut o rezolvare rapida si pasnica, astfel incit ordinea publica sa fie respectata", a transmis biroul de presa al Kremlinului.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1726 vizualizari

  • -3 (3 voturi)    
    wanna bet? (Marţi, 7 aprilie 2009, 21:13)

    gigi [anonim]

    punem pariu ca a sunat Voronin?
    • +3 (3 voturi)    
      wow (Marţi, 7 aprilie 2009, 21:49)

      cocosila [utilizator] i-a raspuns lui gigi

      no shit sherlock
    • 0 (0 voturi)    
      Cum adica "omolog" (Miercuri, 8 aprilie 2009, 0:03)

      Observatorul [anonim] i-a raspuns lui gigi

      Ce inseamna "omologul sau moldovean"????!!!

      Adica amandoi au fost scoliti de KGB.
      Adica amandoi considera imperialismul sovietic singura forma de guvernamant.
      Adica amandoi considera comunismul viitorul umanitatii?
      Adica amandoi considera Romania un stat fascist?
      Adica amandoi considera tinerii anticomunisti drept elemente huliganice, contrarevolutionare?

      Ce inseamna "omologul sau moldovean"?!!!
  • +3 (3 voturi)    
    evident (Marţi, 7 aprilie 2009, 21:15)

    Dragos [anonim]

    rezolvare pasnica...cunoastem tacticile staliniste...ii arestam pe protestatarii turbulenti si se rezolva pasnic situatia.Si de cei arestati nu se mai stie cati se mai intorc intregi....pacat
    Jos comunismu !
  • +1 (5 voturi)    
    ha! (Marţi, 7 aprilie 2009, 21:18)

    Bogdan [anonim]

    Auzi cica "a cerut" eu ii cer sa stea in banca lui.
  • 0 (4 voturi)    
    Rusine (Marţi, 7 aprilie 2009, 21:32)

    gososan [utilizator]

    sa nu mai faca declaratii fara Putin ca o sa il certe muhahaha
  • +1 (5 voturi)    
    Medvedev ... (Marţi, 7 aprilie 2009, 21:35)

    Cititor [anonim]

    Si cine stie ce alte actiuni i-a recomandat sa efectueze!
  • 0 (0 voturi)    
    jos comunismul (Marţi, 7 aprilie 2009, 21:46)

    atreus [anonim]

    dar cine e el sa ceara ceva? Se face vointa poporului! Sau cumva Medvedev este seful lui voronin? sau a moldovenilor?
  • 0 (2 voturi)    
    i-o fi zis (Marţi, 7 aprilie 2009, 21:57)

    sadwank [anonim]

    - Te rog eu, Voro, rezolva pasnic!
    - Tovarase Medvedev, permiteti sa raportez: sint fascisti, sa traiti!
    - Pasnic, Voro! Pasnic! Sau trimitem tancurile si discutam altfel!
    - Tovarase, trimiteti tancurile! Striga sloganuri anti-comuniste si dau cu pietre si sticle incendiare! Populatia vorbitoare de rusa e in pericol, sa traiti!
  • -2 (2 voturi)    
    Fra(ieri)ti romani, nu va pripiti! (Marţi, 7 aprilie 2009, 22:58)

    Ginghis Khan [anonim]

    Altminteri cand vor termina rusii cu voi, nu veti mai avea nici Moldova, nici tara. Multumiti-va cu ceea ce aveti.