Gorbunov: Anchetatorii nu stiau ca sunt la sala de sport si cautau un tap ispasitor

de D.G.     HotNews.ro
Joi, 12 februarie 2009, 16:03 Actualitate | Esenţial


Suspectul in cazul dublului asasinat de la o casa de schimb valutar din Brasov, Serghei Gorbunov, a declarat, joi, presei, la Penitenciarul Aiud, unde a fost transferat, ca este nevinovat.

"Ce s-a intamplat la Brasov mi-a stricat viata total", a mai spus principalul suspect in cazul dublului asasinat de la casa de schimb valutar din Brasov, precizand ca, de cand a iesit din inchisoare prin intreruperea pedepsei, a dus o viata foarte linistita. "Daca vroiam sa fug, fugeam din prima zi", a spus Gorbunov pentru Realitatea TV.

Gorbunov spune ca el a fost considerat principalul suspect in acest caz pentru ca procurorii si anchetatorii nu au stiut ca in momentul asasinatului se afla la sala de sport si au cautat un tap ispasitor. "Adica un fraier care sa ia fapta. Ei primesc grade si cineva primeste anii", a spus Gorbunov.

Update: Inca un cetatean moldovean este suspectat de comiterea atacului de la casa de schimb din Brasov si este dat in urmarire internationala: Serghei Gribenco, informeaza NewsIn.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1691 vizualizari

  • +1 (7 voturi)    
    Si ce daca? (Joi, 12 februarie 2009, 16:35)

    Claude [anonim]

    Iti mai speli si tu pacate fata de fostele tale victime... O pling pe baba care face 5 ani pentru o piine. Tu esti o bruta mai putin pe strada.
  • +2 (8 voturi)    
    Cat tupeu (Joi, 12 februarie 2009, 16:46)

    ratza.antipatica [anonim]

    si are tupeu, tocmai pentru ca stie ca autoritatile sunt praf. nenorocitul...
  • +5 (5 voturi)    
    POLITIA ROMANA (Joi, 12 februarie 2009, 16:49)

    CRAIOVEANU [anonim]

    Oare politia si-a dorit din primul moment sa gaseasca criminalul(criminalii) sau sa mai rezolve un dosar si sa scape de presa si opinia publica.In loc sa faca portretul robot al celui care trebuie cautat au facut portretul robot al celui care le rezolva dosarul.Au luat teapa pentru ca cel care le rezolva cazul(si de care posibil stiau ca este in Brasov si este usor de gasit) era la sala de sport cu martori obiectivi.
    Azi,ca sa mai potoleasca spiritele,au venit cu alt suspect pana se mai uita.
    In Ungaria nu au vorbit nimic si au rezolvat.Cu film,dar au rezolvat.
  • 0 (2 voturi)    
    Inapoi la inchisoare (Joi, 12 februarie 2009, 17:21)

    un_om_de_cal [utilizator]

    Oricum domnul Gorbunov trebuie sa se intoarca la inchisoare, sa-si termine pedeapsa.

    Si nu cred ca ar trebui sa se planga ca e suspectat in legatura cu evenimentele astea - doar el a incalcat conditiile eliberarii pe motive de sanatate. Practic a folosit eliberarea temporara pentru a evada.
  • -1 (1 vot)    
    cainele scapat de lant latra (Joi, 12 februarie 2009, 19:53)

    Nautilus [anonim]

    1. Stie prea bine ca a evadat incalcand conditiile eliberarii temporare, si merita pedeapsa legala pentru evadare. Care se adauga restului de pedeapsa pe care o are de executat :)

    2. Stie la fel de bine ca poate fi acuzat de uz de fals, daca se demonstreaza ca nu suferea de nimic

    3. E cam greu sa "strici viata cuiva" care are multe schelete in dulap, figurat vorbind

    4. Ce spera, sa fie despagubit!?

    ~Nautilus
  • 0 (0 voturi)    
    Un lucru e cert (Joi, 12 februarie 2009, 20:57)

    ge [anonim]

    Politia si justitia romana sunt incompetente si corupte.

    Restul ca e Gorubunov sau nu...e how how pt fraieri!
  • +1 (1 vot)    
    mahalagismul de opinie publica la romani: (Joi, 12 februarie 2009, 23:52)

    niv [utilizator]

    criza teribila, moncher!

    o flecareala generala in semn ca prinde grozav, ca publicul romanesc "colaboreaza" perfect cu autoritatile, papusarii pot fi siguri de arta lor, oricand se pot lansa cele mai bune diversiuni, chiar si abunda, senzationalismul de "ora cinci" e adinc inradacinat, o molima "indusa" ca o mutatie genetica, un opiu mai abitir ca religia, de care OTV-ul era, ca si Pro-TV-ul, dintru inceputul functionarii lor pe "sticla", politruceste "constiente" de efect, si ce efect...!
  • 0 (0 voturi)    
    GORBUNOV MINTE (Vineri, 13 februarie 2009, 0:07)

    TYMORI [anonim]

    L-AM VAZUT, CAND SPUNEA CA A FOST LA SALA , PRIVIND IN JOS SI IN DREAPTA ...TIPIC UNEI PERSOANE CARE MINTE ...SI ...E TARE CIUDATA ATITUDINEA AUTORITATILOR ....
  • 0 (0 voturi)    
    Vai de tara asta (Vineri, 13 februarie 2009, 8:43)

    Trecator [anonim]

    Infractor deosebit de periculos...eliberat pt a se opera, nu o face "de frica"- se antreneaza la sala (glaucomul inseamna tensiune oculara), nu se intoarce insa la penitenciar... Pai dintr-un mincinos ca asta nu faci om cat ii Prutu
  • 0 (0 voturi)    
    bun, sa zicem... (Vineri, 13 februarie 2009, 9:22)

    liviu_ [utilizator]

    ca tu nu esti vinovat in furtul/crima de la brasov...
    dar la puscarie nu ai fost bagat ca rasplata pentru altruismul si bunatatea ta divina...
    + ca trebuia sa te intorci dupa 3 luni la puscarie... si au trecut vreo 9 ... acolo tot conspiratie impotriva ta a fost???
    ai evadat nene... ar trebui sa infunzi puscaria nu sa te dai rotund la TV... rusine mass mediei, rusine politiei rusine judecatorilor etc....
  • 0 (0 voturi)    
    propun tehnica 'Gorbunov' (Vineri, 13 februarie 2009, 11:29)

    iul_autentic [utilizator]

    Eu zic asa: sa-i puna in carca atacul lui Gorbunov, indiferent daca e vinovat sau nu. Si tot asa sa-i acuzam pe toti criminalii astia care uita sa se mai prezinte inapoi la puscarie. Urmarea va fi ca nenorocitii vor prefera sa ramana dupa gratii, ca sa aiba alibiuri :) Nu e tare ???
  • 0 (0 voturi)    
    pedeapsa :) (Luni, 16 februarie 2009, 15:11)

    catalin [anonim]

    http://www.gds.ro/Ultima%20ora/2009-02-16/Craiova%3A+Oftalmologului+care+l-a+diagnosticat+pe+Gorbunov+i+s-a+redus+salariul

    Carmen Marin, medicul oftalomolog care l-a diagnosticat pe Serghei Gorbunov cu subatacuri de glaucom, a fost sancţionată cu reţinerea a 10 la sută din salariu de bază pentru trei luni.

    :)) tare nu ? probabil trebuia si cu 10% din spaga lunara, ca sa aiba oarecare efect.