UPDATE Traficul in zona Arcului de Triumf a fost reluat

de Carla Dinu     HotNews.ro
Marţi, 25 noiembrie 2008, 9:46 Actualitate | Esenţial


Traficul rutier a fost reluat, marti in jurul orei 12, in zona Arcului de Triumf din Capitala, dupa restrictiile impuse datorita repetitilor pentru parada militara de 1 Decembrie. Incepand cu ora 9, circulatia a fosti inchisa total pe Soseaua Kiseleff si pe strazile adiacente. Restrictii de circulatie vor fi impuse si joi.

Astfel:

intre orele 05:30 si 09:30 este inchis segmentul central al Soselei Kiseleff (intre Piata Presei si Arcul de Triumf), precum si banda a III-a de circulatie pe Soseaua Bucuresti-Ploiesti (intre Fantana Miorita si Piata Presei).

intre orele 09:30 si 13:00 traficul va fi inchis total pe Soseaua Kiseleff si strazile adiacente (intre Piata Presei, Arcul de Triumf si Piata Victoriei), strada A.Constantinescu (intre Arcul de Triumf si bulevardul Marasti), bulevardul Maresal Averescu (intre Arcul de Triumf si bulevardul Marasti), bulevardul General Constantin Prezan (intre Arcul de Triumf si Piata Charles de Gaulle). Totodata, intre aceste ore, circulatia va fi restrictionata temporar pe bulevardul Poligrafiei, bulevardul Marasti si strada Arhitect Mincu.




















683 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    Arcul prostiei (Marţi, 25 noiembrie 2008, 10:17)

    Ioan [anonim]

    Nu am inteles niciodata de ce armata trebuie sa faca repetirie chiar pe bulevard.
    Ma gandesc daca pentru trupele din Irak sau Afganistan nu se fac machete 1:1 pentru teatrele de operatiuni sa stie Gheorghe si Ion pe unde sa traca cu tabul.
    Armata amai are destule terenuri de antrenament, daca nu a mai facut cumva ceva schimburi cu vreun cioban local, pentru a trasa "amplasamentele" si a se antrena cat vor 'mnealor.
    Radeam de Nea Nicu ca i se faceau machete de carton ca sa priceapa si el ce si cum...
    Scriu ca unul care am exersat pe pielea mea iesirea din zona Dorobanti in dimineata asta. 20 km intr-o ora si un sfert au adus multe ganduri pentru Armata, Primarie, Guvern si alti "demnitari"...
    • +1 (1 vot)    
      Corect (Marţi, 25 noiembrie 2008, 10:43)

      daniel [anonim] i-a raspuns lui Ioan

      Pe langa traficul dat peste cap as adauga si coloanele de tancuri care vin pe sosea si care fac un zgomot ingrozitor la 5 dimineata. Armata romana e de toata jena prin "tehnica" pe care o detine si pe deasupra mai este si nesimtita si tulbura linistea publica.
      Ce o fi atat de greu sa aliniezi niste harburi si sa mergi in linie dreapta, fara semafoare, pietoni etc?
      Cred ca si la un razboi ar avea nevoie de repetitii.
      • 0 (0 voturi)    
        Hai ca am ras! (Miercuri, 26 noiembrie 2008, 2:42)

        Aph [anonim] i-a raspuns lui daniel

        Cred ca silentiozitatea este ultimul lucru la care se gandesc constructorii de tancuri... Zii merci ca nu le-a trecut prin cap sa faca repetitii noaptea, asa cum au spus la Realitatea...
    • 0 (0 voturi)    
      SA DEFILEZE PE JOS (Marţi, 25 noiembrie 2008, 15:12)

      N-AR FI MAI BINE? [anonim] i-a raspuns lui Ioan

      acum ca tot e criza, n-ar fi mai bine sa faca economie si sa nu mai consume motorina cu tancurile, taburile, avioanele si elicopterele?
      Ar trebui sa defileze numai infanteria si asa in fiecare an apar o multime de gropi, pe une trec tancurile - si vin tocmai din Ghencea!
  • +1 (1 vot)    
    Cam tarziu articolul (Marţi, 25 noiembrie 2008, 11:14)

    Mihai [anonim]

    Trebuia sa apara de ieri !!!
    • 0 (0 voturi)    
      Nu conteaza (Miercuri, 26 noiembrie 2008, 2:44)

      Aph [anonim] i-a raspuns lui Mihai

      Stai linistit, eu am vazut-o inainte sa plec de dimineata. Am luat-o pe Ion Mihalache unde am stat 20 de minute sa treaca tancurile, nu apare in nici o lista...
  • +1 (3 voturi)    
    Caragiale (Marţi, 25 noiembrie 2008, 11:16)

    Alias [anonim]

    Bucuresteanul e foarte simtitor, poate face o criza de nervi si de la o musca, ajungand de la asta, in mod natural, la o discutie despre principii si despre tragedia lumii in care traim.

    Niciodata nu e multumit. e manifestatie, se incurca circulatia; nu e manifestatie, sintem o tara de 2 lei, nu avem parada nici macar de Ziua Nationala; se baga taxa auto, e hotie, ne fura statul; se scoate taxa auto, mare chestie, ce sa spun, tare au mai scazut preturile masinilor!
    Asa sintem noi aici pe Dambovita, moftangii si sensibili la matze, cum ne descrie si monsher Caragiale.
    • +1 (1 vot)    
      Proverb (Marţi, 25 noiembrie 2008, 11:39)

      Saila [anonim] i-a raspuns lui Alias

      Un vechi proverb spune ca, unui chel ii lipseste tichia de margaritar, ce zici, cine are dreptate?
      • -1 (1 vot)    
        Problema cu romanul (Marţi, 25 noiembrie 2008, 12:24)

        lsm [anonim] i-a raspuns lui Saila

        este ca parca s-a nascut in masina! Ia mai coborati domniile voastre din masini si mai mergeti si cu tramvaiul si cu metroul (cum fac eu, desi imi permit sa-mi cumpar masina) si o sa vedeti ca ajungeti si mai repede si nu mai este nici asa de aglomerat pe strazi.
        • 0 (0 voturi)    
          Masina (Marţi, 25 noiembrie 2008, 15:23)

          msl [anonim] i-a raspuns lui lsm

          Problema e ca si o ambulanta ar ramane blocata in trafic sau o masina de pompieri etc...
          Cand metroul va avea o extindere reala la scara orasului va fi mai bine, pana atunci vezi si tu.
          Eu fac 5 minute pana la birou cu masina sau 30 minute pe jos, dar nu pot merge pe jos prin noroaie in costum.
        • 0 (0 voturi)    
          :) (Miercuri, 26 noiembrie 2008, 2:46)

          Dann [anonim] i-a raspuns lui lsm

          Hai recunoaste: iti permiti masina dar de fapt te zgarcesti la benzina?
  • +1 (1 vot)    
    Circulatie (Marţi, 25 noiembrie 2008, 11:24)

    ion [anonim]

    Am aflat pe propia piele ca circulatia este restrictionata. Se pare ca ziaristii sunt si ei cu un pas in urma in ceea ce priveste stirile :)) Eu nu am gasit pe nici un site de stiri de ieri ca astazi nu o sa se circule. Poate am fi luat si noi metroul daca am fi stiut, asa ... niste site-uri de stiri un pic cam nefolositoare.
    • +1 (1 vot)    
      stirea a aparut (Marţi, 25 noiembrie 2008, 12:41)

      sima [utilizator] i-a raspuns lui ion

      stirea despre circulatia restrictionata a aparut in presa in urma cu cateva zile. e drept, incompleta, pentru ca nu-ti oferea si caile ocolitoarea. no comment
      • 0 (0 voturi)    
        stirea (Marţi, 25 noiembrie 2008, 13:38)

        izaiza [anonim] i-a raspuns lui sima

        eu am auzit ieri la stiri ca doar in zilele de 24.11 si 27.11 va fi tarficul restrictionat. Pe de alta parte asa se intampla in fiecare an. De 5 ani de cand sunt eu in bucuresti doar in primul an m-a luat prin suprindere. Asa ca, inainte de 1 dec, o saptamana imi las masina acasa si merg cu metroul pt ca lucrez in zona kiseleff.
  • 0 (0 voturi)    
    Adevarul (Marţi, 25 noiembrie 2008, 14:17)

    lsm [anonim]

    doare, nu-i asa?