Constanta: Un soldat american a ranit doi oameni intr-un accident rutier

de D.G.     HotNews.ro
Luni, 29 septembrie 2008, 17:28 Actualitate | Esenţial


Un soldat american a ranit doi oameni, cu masina, in apropiere de baza Kogalniceanu, transmite Realitatea Tv. Militarul iesea cu masina dintr-o benzinarie, a taiat linia continua si a lovit un alt autoturism care circula regulamentar.

Cei doi pasageri ai autoturismului avariat, un barbat si o femeie, au ajuns la Spitalul de Urgenta Constanta si sunt in afara oricarui pericol.

Martorii au povestit politistilor de la Rutiera ca soldatul se afla la volanul unei masini de teren din dotarea armatei americane de la baza Kogalniceanu.

Soldatul american este cercetat de catre Politia Rutiera Constanta si pe numele sau s-a intocmit un dosar penal pentru vatamare corporala din culpa si i s-a retinut permisul. Dosarul va ajunge la Parchetul General si va fi trimis autoritatilor americane.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1430 vizualizari

  • 0 (6 voturi)    
    Sa vedem (Luni, 29 septembrie 2008, 17:40)

    Alex [anonim]

    Poate asta nu scapa si de data asta...ca ceilalti.
    • 0 (4 voturi)    
      nu scapa? (Luni, 29 septembrie 2008, 17:49)

      bogdan [anonim] i-a raspuns lui Alex

      punem pariu?
    • +1 (7 voturi)    
      Sigur (Luni, 29 septembrie 2008, 17:57)

      Mda [anonim] i-a raspuns lui Alex

      Sunt o gramada de romani care fac asta in fiecare zi si tot nu sunteti asa de suparati pe ei. Asta e, se mai intampla, la cati italieni cad victime ale rromilor te-ai astepta sa te impuste direct de la granita, dar momentan nu o fac.
    • +2 (2 voturi)    
      unu (Luni, 29 septembrie 2008, 18:02)

      unu [anonim] i-a raspuns lui Alex

      bineinteles ca nu scapa ca e accident minor
    • +1 (5 voturi)    
      Esti culmea... (Luni, 29 septembrie 2008, 18:07)

      adi [anonim] i-a raspuns lui Alex

      Tu nu ştii că în RRomânia dacă faci accident şi eşti:
      soldat american
      ministru
      soţie de Păunescu
      etc ( se poate completa)
      eşti liniştit?
      ...sau ai plecat mai demult din ţară şi crezi că s-a schimbat ceva?
      • -2 (4 voturi)    
        Si ea a facut accident ... (Luni, 29 septembrie 2008, 18:39)

        Laura Bush [anonim] i-a raspuns lui adi

        Si nimic .. Barbatul ei inca omoara oameni in iraq - degeaba --- si .. nimic .. ia .. maiinvata si tu ca viata e nedreapta cu cei mici, si apoi poate te scapi de un stres.
  • 0 (4 voturi)    
    asa si? (Luni, 29 septembrie 2008, 17:44)

    chichi [anonim]

    o sa fie trimis acasa cu laude si decoratii. Mare branza.
  • 0 (6 voturi)    
    MARE ACCIDENT (Luni, 29 septembrie 2008, 18:21)

    El Matador [anonim]

    Dar suparatzi mai suntetzi fratzilor!
    Rusii ne-au omorit sute de mii (poate peste 1 milion) de intelectuali in perioada postbelica cu ajutorul Securitatzii si asta nu va deranjeaza.
    In plus TOATA TREZORERIA noatra "s-a evaporat" la rusi in timpul primului razboi mondial. Toate astea Nu conteaza! S-a intimplat insa un MARE ACCIDENT cu un soldat american care a ranit unul sau doi tineri.
  • +2 (4 voturi)    
    Sa-l jupuim si sa-l facem drapel ! (Luni, 29 septembrie 2008, 18:38)

    Iarasi? [anonim]

    :) Hai ca glumesc .
  • +2 (4 voturi)    
    crima curata (Luni, 29 septembrie 2008, 18:48)

    mihai [anonim]

    a lovit o masina si doi raniti usor. pai gaina ala lu cocos a omorat patru oameni si ati auzit ceva ? sau paunescu? zilnic mor pe soselele romaniei zeci de oameni . in general soldatii americani merg cu viteza max admisa in localitati sau in afara loc. pe ruta cta - kogalniceanu nu depasesc 90 km?h .noi sunt smecheri mergem cu cat putem .