Un medic al Clubului Sportiv Bucuresti, prins in timp ce vindea hasis

de D.G.     HotNews.ro
Vineri, 13 iunie 2008, 14:34 Actualitate | Esenţial


Un medic al Clubului Sportiv Bucuresti a fost prins in timp ce incerca sa vanda 200 de grame de hasis, transmite Realitatea Tv. Medicul a fost retinut dupa un flagrant, organizat de DIICOT. La aceasta ora doctorul este audiat de Tribunalul Bucuresti. Medicul nu lucreaza la Spitalul Universitar, asa cum aratau informatiile initiale.

Medicul a vandut 200 de grame de hasis in zona Sebastian, in apropierea locuintei, catre doua tinere, una dintre ele fiind agent sub acoperire.

Gheorghe Iana, directorul Spitalului Universitar s-a aratat deranjat de informatiile aparute initial in presa, potrivit carora medicul care vindea hasis ar fi lucrat in spitalul Universitar.



















1303 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    in ograda falsificatorului? (Vineri, 13 iunie 2008, 14:39)

    mihneavoda [anonim]

    cum e posibil ca tocmai la spitalul condus atatia ani de falsificatorul oprescu sa se faca trafic cu drogori?
    • -1 (1 vot)    
      repede - fa legaturi incoerente (Vineri, 13 iunie 2008, 15:14)

      circo [anonim] i-a raspuns lui mihneavoda

      intre timp s-a aflat ca individul NU A LUCRAT NICIODATA la spitalul universitar. dar trebuia sa apara un dobitoc care sa dea in oprescu.
      • 0 (0 voturi)    
        si (Vineri, 13 iunie 2008, 17:58)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui circo

        tu daca-l iubesti pe opreascu, crezi ca nu esti dobitoc? Esti un dobitoc solemn, cea mai crunta specie de dobitoci, mai bulache vigilentu'.
  • +3 (3 voturi)    
    saracu'... (Vineri, 13 iunie 2008, 14:46)

    georgeb [utilizator]

    DIICOT nu ar trebui sa se ocupe cu crima organizata si terorism? Ah... suntem in secolul '21 unde esti bagat la zdup pentru ca abuzezi de o substanta mai putin toxica decat alcoolul...
  • 0 (2 voturi)    
    venituri (Vineri, 13 iunie 2008, 14:52)

    Eu [anonim]

    pai la salariile care le au? ce e de mirare?
    • +1 (1 vot)    
      "venituri" (Vineri, 13 iunie 2008, 15:17)

      zumbilici [anonim] i-a raspuns lui Eu

      La spagile pe care le au e de mirare
  • -1 (1 vot)    
    cu alte cuvinte (Vineri, 13 iunie 2008, 15:47)

    marius [anonim]

    ati preluat un zvon de presa, nu i-ati controlat autenticitatea si ati dat-o pe goarna. doar pentru era vorba despre o stire care includea Spitalul Municipal.
    ia sa fi fost o stire despre un contrlo al scriptelor la vama Oradea pe ultimii 18 ani: mai sareati asa de repede?
  • 0 (0 voturi)    
    Ziaristii nu se documenteaza? (Vineri, 13 iunie 2008, 16:17)

    maria [anonim]

    Inainte de a da drumul unei stiri in presa -scrisa sau online- n-ar fi indicata o minima documentare?Eu cred ca da! In acest fel n-ar mai fi nevoie de dezmintiri la o ora dupa aparitia stirii. Si as pune acum 2 intrebari autorului de stire:exista acest Club Sportiv Bucurestean?Daca da ,in ce ramura sportiva? dar as dori raspunsuri documentate.